Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46851) z123456789 válasza bbubby00 (#46838) üzenetére


z123456789
addikt

Komoly meló, grat. :)

(#46852) Qru válasza bbubby00 (#46838) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Gratula! Nagyon szép lett, Vigyázz rá, mert mások nem fognak.

Ezt amúgy logout-ra is megírhattad volna. :K

#nincsbennetarcsi

(#46853) bbubby00 válasza Qru (#46852) üzenetére


bbubby00
őstag

Köszi.
Sajna kicsit hosszúra sikeredett, nem gondoltam.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#46854) Qru válasza bbubby00 (#46853) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem baj, örülök! Csak simán mehetne logout-ra egy szép írás erről. :K

#nincsbennetarcsi

(#46855) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Kéne egy kis help, Jazz tulajok előnyben.

Van egy 2002-es GD1-esem.

Küzdök a beázással, több helyen érdeklődtem már, érdemi válasz egy volt ,de annak pontos menete nem ismert.

Két hátsó lábtérnél eső után tocsog a szőnyeg. Feltehetőleg a gumitömítés mellett csorog be.

wastegate azt írta, hogy két bemetszés kell a tömítésen, és akkor nem befelé, hanem kifelé dobja majd a vizet...

Erre nem sikerült rájönni, hogy hol kéne, feltehetőleg a hátsó-felső saroknál szivárog be a víz.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46856) demars válasza zolynet (#46850) üzenetére


demars
addikt

A piros embléma nem kell? :DD
Még a polcon hever.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#46857) belovary


belovary
senior tag

Sziasztok!

A napokban készülök vásárolni egy 2003-as Honda Accord 2.4 Executive felszereltségű kombi autót.
Kicsit félek a hossza miatt, és a fogyasztása miatt. Jelenleg is szépen zabáló autóval járok, de a tulaj elmondása szerint 9 litert eszik, amit max hosszú autópályás kocsikázáson tudok elképzelni ekkora motorral.
Jó áron van az autó, pont kapóra jönne, mert az enyémet sürgősen el kell adni, stb...

Nézegettem neten, de nagyon sok verzió van. Akármilyen infó, tipp, vélemény jól jöhet, és szívesen vennék.
Korábban volt egy sportos kis Hondám, szerettem, bár télen azért akadtak vele gondok csúszós úton.

Köszi!

(#46858) Graphics válasza belovary (#46857) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Autópályás 130-nál inkább lefelé megy a fogyasztás.

2.4-es motorral városban, hidegindítással a 9 liter teljesen reális

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46859) Qru válasza belovary (#46857) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itt nézz szét fogyi ügyben: [link]

#nincsbennetarcsi

(#46860) belovary válasza Graphics (#46858) üzenetére


belovary
senior tag

Amiket találtam neten, ott ilyen 14 litereket írnak gyárilag... ;]
Ugye újabb autónk van, ami tele van extrával, park radar, stb... Ugye ebbe semmi ilyen, asszony pajtás
azt hiszem nehézkesen fog vele parkolni... ;]

(#46861) demars


demars
addikt

Most értem haza győri honda flicktől. Légzsák patron csere letudva. Kicseréltettem a kiégett néhány izzót is a műszerfalon.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#46862) BlacKSouL válasza demars (#46861) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Izzócsere mit mennyiért volt?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#46863) martillo válasza demars (#46861) üzenetére


martillo
tag

En tegnap voltam patroncseren a Fay utcaban, 30 perc volt kb erkezestol tavozasig.
Kellemes tapasztalat volt, nagyon udvarias csapat volt.

Ez az izzo csere mekkora mutatvany? Meg tudom csinalni magamnak en is?
2-3 nekem is kiegett szerintem (klima kezelo panel jobb also es felso, talan AC es MODE, illetve a VSA OFF gomb, ha annak is kellene hattervilagitas)

(#46864) BigBlackDog válasza martillo (#46863) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Igen, nálam van azoknak is. Akkor sem világítanak, ha megkocogtatod a közelükben a burkolatot? Nálam így jött vissza a VSA világítása.

(#46865) martillo válasza BigBlackDog (#46864) üzenetére


martillo
tag

Oszinten szolva meg sem fordult a fejemben. 3 hete van meg a kocsi, csak sejtettem, hogy annak is kene vilagitani... :D
A klima koruliek is akkor tuntek fel, mikor demars irta a sajat problemat. De ugy emlekszem draga volt az ajanlat izzoscserehez kepest, amit kapott... bar lehet rosszul emlekszem.

(#46866) Qru válasza martillo (#46865) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem olcsó mert bontani kell, hogy hozzáférjenek.

#nincsbennetarcsi

(#46867) Ispy válasza martillo (#46865) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem a régi accordban a hifis cserélte ki, de valami ótvar kínai vackot tett bele, nem is nézett ki jól (minden gombnak más lett a háttere) és 1-2 hónap után szintén beszartak az izzók.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#46868) Graphics


Graphics
Jómunkásember

MTF-3 hol a legolcsóbb?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46869) demars válasza martillo (#46863) üzenetére


demars
addikt

Patron csere 1,5 óra izzó csere szintén. Reggel 8 -ra oda gurultam aztán 11:30 kor adták vissza. Addig a belvárost jártam, jó idő volt.
Izzó csere horror, bontani kell mindent. Megoldható otthon is, ha van helyed és türelmed, kézügyességed.
Nekem egyik sincs ehhez. Munkadij az van náluk :Y
Csak az izzós mutatványért kellett fizetnem 30 k volt anyaggal együtt (10 db izzó).
Nagyon korrektek és kedvesek, de nem fogom oda hordani :N

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#46870) yodamester10 válasza demars (#46869) üzenetére


yodamester10
őstag

Gondolom oda is ilyen rizsszem izzó megy,én a tetőablak kapcsolóban magam cseréltem,de műszerfalnak nem biztos nekiállnék.Amúgy 50 ft egy ilyen izzó.

[ Szerkesztve ]

(#46871) tboldi válasza demars (#46869) üzenetére


tboldi
nagyúr

Itt voltam (ill. vagyok most is) a Jedlik-híd túloldalán és 9:20-tól 11:40-ig nem volt semmi dolgom. Ha ezt tudom... :))

(#46872) demars válasza yodamester10 (#46870) üzenetére


demars
addikt

Az lehet, de most 1.050 ft/db + áfa -ba került egy darab. Az is sok, de ez van.

tboldi: ihattunk volna egy sört :DDD

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#46873) z123456789 válasza Graphics (#46868) üzenetére


z123456789
addikt

Szerintem Type-V, de kérdezd meg Csepeli bontót, meg ZSe-t.

(#46870) yodamester10
Hát, szerintem a mi műszerfalunkban nem fogsz te izzót cserélni. Legalábbis nekem valami olyasmit mondtak crx-en, hogy abban valami különleges izzó van. (Aztán lehet, csak szivattak, nem tudom.) Többen is panaszkodtak már a kiégett világításra az óracsoportban. Egy valaki komplett egységet vett. Ttalán White? :F
Nekem sem ég a 3-as 4-es gomb, és néha kialszik az infopanel. Hamarosan nekem is eljön az ideje a cserének. :S Remélem lehet izzót cserélni.

(#46874) demars válasza z123456789 (#46873) üzenetére


demars
addikt

Két éve kb csepelinél volt a legolcsóbb (beszéltem Lacival)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#46875) tboldi válasza demars (#46872) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha sört nem is (mindketten autóval voltunk ugye), de mondjuk egy hambit ehettünk volna. :))

(#46876) demars válasza tboldi (#46875) üzenetére


demars
addikt

Hú sört írtam?! Bocs, hamburgerre gondoltam ;]
Egyébként ettem egyet a mekiben, két évente egyszer ha betérek oda. Az is k.va drága :DDD

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#46877) tboldi válasza demars (#46876) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hamburgerre gondoltam, nem a mekis micsodára. ;]
A Ping-Win az all-time favorit, de a Mackó Kuckó is jó. :)

szerk.: Vagy a Tóni falatozós gyrostál... El is indult a nyáltermelés. :DDD

szerk. 2: Itt Móváron meg a Spájzban vannak finom hambik, de nem annyira jó az ár/érték arányuk. :)

[ Szerkesztve ]

(#46878) zolynet


zolynet
addikt

Iminek adtam egy kis munkát. :D
Remélem nem fog úgy szentségelni mint amikor ott voltam és a cerkán vezérlést cserélt. :U

Life is too short to stay stock!

(#46879) honda23 válasza Graphics (#46868) üzenetére


honda23
aktív tag

Spidy crxen.
Ha nincs neki, akkor TypeV.

[ Szerkesztve ]

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#46880) saac


saac
csendes tag

Sziasztok!

Egy Honda Civic 1.4i LS 2002 -es sedanom van! Felmerült egy olyan probléma , hogy középállásból a kormányt bármelyik irányba tekerve " éles" ropogás hallható a kormánymű felől.... Ma megnézte egy szerelő felületesen (rángatás) és ugyan az a hang hallható, ha a kormányművet az axiál csuklónál fogva rángatjuk, mint amit kormányzáskor hallok.... Volt esetleg valakinek hasonló problémája?? Mert érdekelne a megoldása.....
Lehetséges hogy a kormánymű fellazul????

Eleinte ritkán csinálta(tavaly ősszel kezdődött, viszont télen elhallgatott) , most ahogy kitavaszodott már minden kormánymozdulatnál szinte, + gyorsításkor és fékezéskor is mikor billen az autó előre s hátra..... Nem tudom bebeszélem e magamnak , de olyan mintha lógna a futóművem, legkisebb úthiba is brutálisnak hat, néha érzem mintha úszna az autó eleje.. Ja és ráadásképpen nem áll vissza egyenesbe a kormány magától egy jó fél kormány tekerésnyinél úgy marad nekem kell visszaszedni.....

Segítsetek légyszíves mert már kezdek begolyózni...!

Cserélt alakatrészek: féléve: stabilrúdfejek , lengőkar szilentek, kormányösszekötő rúd fej( futómű állítás ott megvolt) , 2 hónapja kerékagycsapágyak, 1 hónapja támasztó gömbfejek...... egyszóval a kormány művön és a belső összekötőkön kívül minden szinte új!!! Minden ötletet szívesen fogadok akár PM-ben is! Köszönöm előre is!

(#46881) Elmör válasza bbubby00 (#46838) üzenetére


Elmör
senior tag

B@szki nem semmi, grat! :R
Fék, futómű, felni, kasztni most már rendben, most már csak kis power többlet kell. ;]

Ezek a fényezős dolgok elveszik mindig a kedvemet, megint elkezdett az első lökősömön oldalt leesni szabályosan a fény, már berepedt kb. 10-12cm-t és megint le fogja dobni, pedig az első lökős oldalán van, nem értem mitől, igaz bal oldalt, tehát ott még kaphat követ is akár. :U

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#46882) demars válasza tboldi (#46877) üzenetére


demars
addikt

Ezeket nem ismerem sajnos. Ha legközelebb megyek szólok előtte, vagy rákeresek.
De így már értem, hogy nőttél ekkorára ;]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#46883) bbubby00 válasza Elmör (#46881) üzenetére


bbubby00
őstag

Köszi! :)
Sajna a power tobblet egy ideig elmarad. Vettunk egy felkesz hazat, lesz vele dolog dogivel, igy a kocsira keves ido es megkevesebb penz marad. Kovetkezo projekt a teligumi+felni lesz, mert a 14 mar nem fer ala :) :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#46884) z123456789 válasza tboldi (#46877) üzenetére


z123456789
addikt

Ember, felsoroltad a két legszarabb hambist Győrben. :D Attól, hogy nagyot adnak, attól még nem jó. :D
Bár ízlések és pofonok, de szerintem próbáld ki a Barney's-t! , vagy a Chiliz burgert.
Ott gyúrják a húst mindegyikben, valamelyikben még talán a buci is házi.
Viszont azt nem mondom, hogy ár/érték arányban jók lesznek. :D
Ha olyat keresel, akkor vidéki, Robi Non-Stop-ja. :K

Tóni falatozót nem vágom, még sosem kajáltam ott.

Spájzban egyet értünk, minden tekintetben. ;)

(#46885) tboldi válasza z123456789 (#46884) üzenetére


tboldi
nagyúr

A kórházhoz ezek vannak közel, ott meg elég sokat voltam az utóbbi nem egész 2 évben. :D

Majd megnézem ezeket is, ha lesz időm, köszi! :R

(#46886) z123456789 válasza tboldi (#46885) üzenetére


z123456789
addikt

Jó cuccokat kaphattál, hogy így elment az ízlelő szerved. :DDD
OK, én meg megnézem azt a Tónit. ;)

(#46887) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Na elvittem hétfőn a kocsit Solymárra. A műhely meg a mellékutca nem egy patika, szóval plafonig csempézett, minden nap 10x lemosott hófehér helységre ne számítson senki aki majd egyszer odatéved, ellenben egy 20 centi mély 5 m2-es tócsa, meg hepehupás murvás utca amin át kell verekedni az embernek ilyen esős időkben. A műhely se a modern kor szülötte. De elsőre ne ítéljünk, gondoltam.
Az ember úgy elsőre korrektnek tűnt, körbenézte az autót, meg nagyjából elmondta a technológiát is, illetve hogy miért tart 1 hétig. Hogy 1 napon keresztül csak szereli le a fölösleges műanyag takarókat, meg tömködi a réseket ahova nem kéne mennie a cuccnak, és aztán forróvízzel mossa az alját többször is ha kell, majd 2 napig legalább csak szárad, hogy az üregek is biztosan vízmentesek legyenek. Utána megy passziválás, alapozó és ha az is rendben megszáradt, akkor a védőréteg, és annak is ad legalább 1-2 nap száradást. A küszöbhöz általában szokott lenni gyári furat a doblemezek felől, tehát ott simán megoldják, de pl. az ajtót azt mondta, hogy meg kell fúrni, és azt ott szépen kifújkálja belül, a fölösleg meg kifolyik a vízkivezetőkön. Ez a része aggasztott kicsit, de inkább az üregvédő anyag álljon az ajtó aljában mint a sós vizes sár. Az első ajtón mutatta kb. hova kell fúrni, nagyjából oda, ahova bizonyos autóknak az ajtóra szerelt hátrafelé néző piros macskaszem vagy lámpa szokott téve lenni. Utána lekeni a furatot és ledugózza műanyaggal.
Autószerelő egyébként és nyugdíj mellett csinálja.
Kulcsot és forgalmit kellett otthagyni nála, ez mondjuk fura érzés, de nem gondolok semmi rosszra.
Azt mondta még, hogy ahol fölösleg valahol kifolyik, vagy túlmegy, később esetleg, azt benzines ronggyal vagy forró vízzel lehet letörölni. És hogy egyébként a forró nagynyomású víz képes megbontani a védőréteget, ezért az alját érdemes csak langyos vízzel mosni, 40 fokra mondta hogy az még bőven jó.
Ja a küszöböt alulról is megfújja, a felhajló részt lemaszkolja, és csak alulról fújja rá oda amit elvileg már nem látni, de ahova pl. a kerék még sárvédő ellenére is odaveri alulról a sarat, kavicsot.

Na majd meglátjuk. Bízom benne, hogy rosszabb állapotba nem kerül a kocsi, mint amilyenbe a kezelés nélkül folyamatosan kerülne. Ja, 70-et kér érte a komplett kezelésért.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#46888) martillo válasza BlacKSouL (#46887) üzenetére


martillo
tag

Nagyon kivancsian varom a vegeredmenyt!
Tele tank nem kellett a forgalmi melle? :))

(#46889) z123456789 válasza BlacKSouL (#46887) üzenetére


z123456789
addikt

Rusztika is hasonló volt, elképzelhető, hogy inkább nem is takarítják.

(#46890) BlacKSouL válasza martillo (#46888) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nem, kb annyi volt benne, amennyivel éppen már nem biztos hogy még hazajönnék. Mondjuk km-órát akartam fényképezni (fő a bizalom), de elfelejtettem. Viszont előtte napon fotóztam, tehát csak hozzá kell adni az odaút km-ét.

Zéegykettőháromnégystb: mármint mit nem?

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#46891) BlacKSouL válasza BlacKSouL (#46890) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Szóval 138711 + 123 = 138834

Felírom ide, innen vissza tudom majd keresni ;]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#46892) BigBlackDog válasza BlacKSouL (#46890) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Szerintem a műhelytisztításra, pontosabban annak a hiányára gondolt. :)

(#46893) jozefgucci1 válasza jozefgucci1 (#46722) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Hétfőn megoldódott a gond egy komplett generátor cserével ami nem az alap 104A-es hanem a 120-as Denso ! Hiába lett a régiben Feszszabályzó és diódasor cserélve akkor sem működött rendesen . Most már csak az AFS gondom maradt meg.

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#46894) BlacKSouL válasza BigBlackDog (#46892) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Jaaaa, én azon már túlléptem, nagyon az autóra fókuszáltam...

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#46895) Qru válasza BlacKSouL (#46890) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Van egy karosszérialakatos haverom, az is kér forgalmit mert a kliensek autóival jár (már amelyik menetképes) anyagért meg intézni a napi ügyeket.
Nekem meg is mondta kerek perec mikor fényezni kellett a kocsim, hogy ezzel megy el a festékért.

#nincsbennetarcsi

(#46896) Jaffa75 válasza Qru (#46895) üzenetére


Jaffa75
őstag

reméljük a gabonabetakarítás nem a másik profilja, mert nem elég ballonosak a gumik... :DD :DDD

(#46897) Tsebacsi válasza Qru (#46895) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Én erre mondjuk azt mondtam volna hogy felejtse el...

(#46896) Jaffa75: KB. Jó hogy nem akar sittet is szállítani zsák nélkül...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#46898) tboldi válasza z123456789 (#46886) üzenetére


tboldi
nagyúr

Na, van most szabad 3 órám, és eljöttem a Chili's-be ebédelni. ;)

Lassan át is nevezhetjük a topikot hol van a legjobb hamburger Győrbenre. :DDD

(#46899) Snoop-y válasza Qru (#46895) üzenetére


Snoop-y
veterán

Ez nalam az a kategoria mintha az asszonyt jol meghuzna a nogyogyasz hiszen az a punci van a kozeleben...
:W :((( :(((

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#46900) bbubby00 válasza Snoop-y (#46899) üzenetére


bbubby00
őstag

Augusztus közepén mondanám a 2napos munkára, h 3hét és jöhetsz érte, közben kiugranék a kocsiddal a horvát tengerpartra a családdal ;] ;]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.