Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#34501) ggg666 válasza djculture (#34500) üzenetére


ggg666
őstag

Azért valaki el tudja intézni ha kell.

(#34502) djculture válasza ggg666 (#34501) üzenetére


djculture
félisten

Nem hivatalosan lóvéért persze de attól még ez nem tiszta ügymenet..

(#34503) ggg666 válasza djculture (#34502) üzenetére


ggg666
őstag

Már lassan mindenütt ez megy, vásároltam számlával országosan elismert boltból 4 darab 3tb-os winyót és csak 3 nak tudják megmondani a sorozatszámát, mert hozzájuk nem vihetem a 4.-et.

Mert nem írtak rá sorozatszámot, akkor ezt hogy intézzem el?

karesz 1978:

Nálam az oprendszer sérült akkor csinált ilyet, másik gépben tökéletes volt a winyó.

[ Szerkesztve ]

(#34504) karesz1978


karesz1978
tag

Sziasztok! Eltűnt a D meghajtóm! Tele van adattal :-)
Vissza tudom valahogy állítani? Nincs meg a betüjele, próbáltam átállítani dre ami volt, de ezt a hibaüzenetet kaptam.
Vissza tudom valahogy hozni? A vinyó meg van osztva. A c megy, de a d eltűnt!
THX

Ha összeillesztem a c vel úgy sikerülhet?

[ Szerkesztve ]

Dell inspiron n7110, Intel Core i5-2430M 3ghz turbo CPU, nVidia GeForce 525M 2GB, 8GB RAM, 128GB ssd, 17,3 LED 1600*900 +Hd.

(#34505) djculture válasza ggg666 (#34503) üzenetére


djculture
félisten

Ha onnan vetted és megvan a számlája nem küldhetnek el neki kell intézni a garanciát ..
Ha ilyet adnak elő mondani kell hogy legyen már szives akkor előadni a vásárlók könyvét és majd a fogyasztóvédelemmel megbeszélheti ezt a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#34506) ggg666 válasza djculture (#34505) üzenetére


ggg666
őstag

De nem tudják, hogy milyen sorozatszámú lemezt adtak el, ráadásul 120 km-ről nehéz elintézni, írtam nekik, hogy egy számlám még van és küldjék el a sorozatszámot, azt írták, hogy a nagykerektől lekérték és csak ezt a 3-at találták meg.

Írtam még egynek hiányzik, azóta nem válaszolnak.

(#34507) djculture válasza karesz1978 (#34504) üzenetére


djculture
félisten

Nem csinálj vele semmit hanem kell egy olyan vinyó amire az adatokat vissza lehet állitani (mindenképpen másik komplett üres vinyó nem ennek avinyónak a másik particiója) és getdataback ntfs-t kell futtatni. Minden más művelet következtében garantáltan búcsút mondhatsz az adataidnak.

[ Szerkesztve ]

(#34508) AxBattler válasza AxBattler (#34489) üzenetére


AxBattler
félisten

Esetleg ERRE valaki?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#34509) djculture válasza AxBattler (#34508) üzenetére


djculture
félisten

A smart tábláról tegyél be egy képet..

(#34510) sonic60


sonic60
tag

Sziasztok.

Egy másik fórumból irányítottak ide.Remélem valaki tud segíteni.

A problémám hogy egy külső házban lévő USB 3 -as csatoló felületű wincsim (Samsung 320Gb)van ami express card-os usb 3 porton keresztül kapcsolódik a géphez.(ake gyártmányú-NEC UPD 720202 vezérlő Chip van benne)
Win 8.1 van a gépemen amely egy MSI EX 700 Noti. Az ake oldaláról letöltött legfrissebb (2013. Októberi)driver feltelepítve. Nos a probléma az hogy ha a külsö wincsiről akarok a gépben lévő belső meghajtóra,ami egy OCZ SSD
másolni akkor az első 5-6 másodperben 60-70Mb/s elindul a másolás aztán leesik majdnem nullára.Aztán kis idő múlva megint elindul de akkor már csak 4-5 Mb/s a tempó pár másodpercig,aztán megint leáll,és ezt csinálja végig.
Viszont ha az SSD- ről másolok a külső wincsire akkor folyamatosan kb 70 MB/sec tempóval megy minden File.

Remélem tudtok valamit a problémára.

Köszi előre is.

(#34511) syler123 válasza djculture (#34500) üzenetére


syler123
veterán

Seagate oldalán a sorozatszámot beírva megtaláltam a hdd-met és garis. Akkor gondolom a seagate intézi. Vagy elküldöm nekik én, vagy aki elvállalja. Szerintem utóbbi lesz.

(#34512) AxBattler válasza djculture (#34509) üzenetére


AxBattler
félisten

Íme:

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#34513) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Van egy Samsung ST1000LM merevlemezem. Szeptember elején vásárolt laptopom mellé kaptam mobil rackben. Mivel itthon volt egy 1 TB-s merevlemezem így nem használtam max 1-2 fájl áthelyezésére másik gépre.

De most olyan gond van vele, hogy mikor a gépre teszem lefagy tőle a rendszer meg rámásolni is lehetetlen. HDS mindenhol ? mutat. Már formáztam 2x habár üres volt. Mit lehet ilyenkor tenni?

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#34514) pjen válasza PumpkinSeed (#34513) üzenetére


pjen
félisten

Meg kéne próbálni egy másik rack ban.

(#34515) PumpkinSeed válasza pjen (#34514) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Esetleg olyat tudok, hogy beleteszem az asztali PC-be próbaként.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#34516) pjen válasza PumpkinSeed (#34515) üzenetére


pjen
félisten

Ha már tegnap bele tetted volna az is későn lenne. :) ;]

(#34517) PumpkinSeed válasza pjen (#34516) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

:DDD

Már benne van és gond nélkül megy, én hülye erre nem gondoltam. Jó sokáig bírta a rack is. :D Sharkoon rack, nem ajánlom senkinek, van vele baj sok, azután el is romlik magától. :D

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#34518) pjen válasza PumpkinSeed (#34517) üzenetére


pjen
félisten

Lehet vennél egy kontakt Spraet(vagy bárhogy kell írni)és alaposan befújnád a csatlakozó sávot lehet megjavulna. :)

(#34519) liksoft válasza pjen (#34518) üzenetére


liksoft
nagyúr

NE!!! Kontakt spray időszakos megoldás! A legtöbb tartalmaz olyan maradék anyagokat, melyek később okoznak gondot. A finom mechanikus tisztítás (nem kés vagy ráspoly, hanem törlőkendő, finom nem maszatolódó radír) és utána isopropyl alkohollal zsírtalanítani. Ilyenkor nem marad felületen aktív anyag.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34520) djculture válasza AxBattler (#34512) üzenetére


djculture
félisten

Adatkábel cserét kellene megpróbálni

(#34521) liksoft válasza PumpkinSeed (#34515) üzenetére


liksoft
nagyúr

Samsung alapú drive, gondolom csak USB-ről táplálod. Mivel a drive 500mA felett kér áramot, így csak Y kábel használata jöhet szóba USB2 esetén, de ott is két egy más melletti, és nem egymás feletti csatlakozót kell használni. USB esetén a két egymás feletti csatlakozó (kocka formát adnak) egy figyelő áramkörön van sokszor, és nem javít, hanem ront a helyzeten. Sőt, mivel ilyen csatit csak a gép hátán lehet találni, ott kell használni. Az előlapi USB csatlakozók használata HDD esetén TILOS! USB3 meghajtás (nem kábel, hanem alaplapi USB3) esetén elég egy csatlakozó használata. Az is hátlapi!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34522) tajcsi


tajcsi
senior tag

Itt van par hozzaszolasom, nem akarnam irdeirni mind ha nem muszaj, ha lehet itt valaszoljatok hogy szerintetek mi lehet a problema....

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#34523) pjen válasza liksoft (#34519) üzenetére


pjen
félisten

NEM.Ha nem értesz hozzá ne írogass bele.Kiváncsi lennék egy sata csatlakozót hogyan tísztítanál meg törlő kendővel.Kontakt spray lehet időszakos megoldás mondjuk 2-3 év.éppen eleget dolgoztam az elektrónikában hogy tudjam.nem az a baj hogy zsíros hanem vékony oxid réteg keletkezik és a felvett áram kevés az öntisztuláshoz. :((

liksoft 34521:A 2,5 ös drive csak a felpörgés idejére kér 500ma nél nagyobb áramot,de itt simán felpörög,egyébként formázni sem tudná. :)

[ Szerkesztve ]

(#34524) AxBattler válasza djculture (#34520) üzenetére


AxBattler
félisten

Vadiúj, giga alaplaphoz adott kábel van rajta.
Esetleg másik portba rakjam? Vagy ellenőrizzem a csatlakozást?

Más hiba nem lehet?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#34525) djculture válasza pjen (#34523) üzenetére


djculture
félisten

Kérlek szépen a törlőkendőt izopropil alkoholba mártod és ugy leszed bármilyen dzsuvát.. Úgy 17 éve alkalmazom én is elektro technikusként. Úgyhogy nagyon nem mondott hülyeséget a kolléga..
Kontakt sprayból meg van több féle . Van amelyik simán felszivodik van amelyik meg filmréteget hagy maga után, de magától egyik se fogja leszedni a kialakult réteget. Kell hozzá mechnikus behatás is.

[ Szerkesztve ]

(#34526) djculture válasza AxBattler (#34524) üzenetére


djculture
félisten

Azért próbáld meg ha van otthon egy másik sajnos ezek a gyári kábelek elég tré minőségüek, volt már vele elég bajom. Másik port dolog ha ez nem segít jó ötlet. Smart szerint töbször veszitette már el a kapcsolatot a a vezérlő a vinyóval. Ami vagy az adatkapcsolat kontakt hibára utal (kábel ,csatlakozó) vagy az hogy a vinyó tápellátásával valami nem kerek (legtöbbször átalakitón kapja meg a tápot az a baj).

[ Szerkesztve ]

(#34527) AxBattler válasza djculture (#34526) üzenetére


AxBattler
félisten

Nincs itthon több kábel, csak egy ősrégi, amit az ABIT NF7-S2-höz adtak...
Viszont nemrég költöztettem a gépet új házba, és akkor más portba dugtam a HDD-t (3-as helyett 2-esbe). Most visszacseréltem, kifújtam, és megigazítottam - tesztet mindjárt csinálok.

Egyébként ha nem itt van a kutya elásva, akkor lehet hibás a HDD is?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#34528) djculture válasza AxBattler (#34527) üzenetére


djculture
félisten

Lehet hibás ezek a samsungok nem egy életbiztosítás, különben a rendszernapló bejegyzései is fényt deríthetnek az okora.

(#34529) pjen válasza djculture (#34525) üzenetére


pjen
félisten

Tudod engem nem az bosszant amit ír hanem a hangsuly.nagyon értelmes okos ért hozzá de nem csak ő.én általában kontaktot használok befujom aztán parszor megmozgatóm amíg elparolog nekem bevált :)

[ Szerkesztve ]

(#34530) djculture válasza pjen (#34529) üzenetére


djculture
félisten

Van ez úgy amikor az embernek ezeredjére kell valamit leírni hogy türelmetlenebb.
Magyarán a végére csak kiderült hogy te is használsz mechanikus behatást nem csak simán befújod és annyi. :)

[ Szerkesztve ]

(#34531) PumpkinSeed válasza liksoft (#34521) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

(#34518) pjen & (#34519) liksoft

Szinte új, szóval nem annyira koszos. :)

-----

Szóval akkor az is lehet a probléma, hogy nem kap elég áramerősséget, mert USB hosszabbítón keresztül megy a dolog?!

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#34532) pjen válasza djculture (#34530) üzenetére


pjen
félisten

Hát tudod én türelmes vagyok,de mostmár tényleg kíváncsi lennék ,hogyan tudod egy sata kábel végében lévő érintkezőket megtörölgetni :F Belefújok valami jobb kontaktal össze dugom és 1-2 évig jó.Nekem eddig bevált,de nem mondom hogy ez az egyetlen jó megoldás.

(#34533) pjen válasza djculture (#34530) üzenetére


pjen
félisten

NE!!! Tudod innen indult az egész.Kinyilatkoztatta.Kiabált.Pedig az Ő megoldásán kívül is lehet jó megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#34534) tajcsi


tajcsi
senior tag

a lemez 98%-os (nehany perce meg 99% volt, ujrainditottam es most 98%-os lett).

``2 errors occured during data transfer. This may indicate problem of the device or with data/power cables. It is recommended to examine and replace the cables if possible.
At this point, warranty replacement of the disk is not yet possible, only if the health drops further.
It is recommended to examine the log of the disk regularly. All new problems found will be logged there.

No actions needed.
``

ezt irja ki a HDD sentinel.

``a kérdéses hiba-számláló kézzel nullázható a S.M.A.R.T. oldalon: ehhez keresd meg a 196-os attribútumot (az Adat mezőben látható a 0001) és ennél az "Eltolás" mezőben adj meg -1 -e``

Mi van, ha nalam nincs 196-os attributum? :D amugy a vinnyot egy olyan gepben hasznaltam amelynek a biosaban nincs smart felugyelet (HP DV6500).

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#34535) vass1024


vass1024
tag

Sziasztok!
Alaplapos topickban már kérdeztem gondoltam felteszem itt is.
Van egy Msi Z77A GD65 lapom. SSD-n van az oprendszer, Seagate Barracuda 2TB ST2000DM001-en meg a cuccok. Azt vettem észre h egyre lassabban áll fel a rendszer SSD-ről, meg dobott másolás közben egy hiba üzit hogy "I/O eszközhiba miatt nem lehet a kérést végrehajtani". Gobdoltam megnézem már a kondíciokat, 9% .... egyből csréltem kábelt meg másik csatiba dugtam de semmi változás. Szóval valami haza vágta a vinyomat vagy csak random tönkrement.
Az lenne a kérdésem hogy kellett volna valamit állítani Biosban?? pl: "intel rapid start technology" alapjáraton kivan kapcsolva, hot plug se volt engedélyezve.
Meg mivel ssd-ről megy a rendszer és sokszor csak netezek, így simán kikapcsolt a vinyo 25perc után, majd leállításkor direkt felpörgeti majd brutálmod leállítja.. Ez nem használt volna neki??
Válaszokat előre is köszi :R

Az emberi agy a világ leggyorsabb számítógépe.

(#34536) liksoft válasza pjen (#34523) üzenetére


liksoft
nagyúr

1. Elektronikai műszerészként alkatrész és gyártmány vizsgáló osztályon dolgoztam több éven keresztül vegyészekkel és laboránsokkal együtt. Annak a csoportnak ahol voltam, az egyedi mérőműszerek készítése volt a feladata. Sajnos kénytelenek voltunk kicsit belelátni az ő munkájukba is, hiszen nekik készítettük a műszereket. "Pici" klímaszekrény is volt, melyben extrém körülményeket lehetett létrehozni. Ha emlékem nem csal, -20-tól +100 fokig percenként 1 fokos átlagos változást tudott akkora méretben, hogy a "Kispolákot" a hátsójára téve belefért volna. Ja, és sav és lúgálló, rozsdamentes anyagból. Vagyis csak piciben játszadoztunk. - Ha nem tudsz megtisztítani egy csatlakozót műszerész létedre, akkor nagyon csodálkozom! Egyébként a többször kihúzom, visszadugom és alkoholos ecsettel vagy fültisztító pálcikával letakarítom, is járható út (ez sem ráspoly).

Szerk: Igen, kiabáltam. Mert időben szerettem volna jelezni a kérdezőnek is, ha olyan kontakt spray-t használ megy maradék anyagot hagy, annak csúnya következménye lesz. SATA kábelt is lehet alkohollal, ki/be huzogatással tisztítani, de ha az oxidálódott, akkor a belső roppantott kábeles csatlakozása is olyan. Azt nem lehet takarítani, csak az egész kábelt cserélni.

2. Igen, felpörgéskor és íráskor kér nagyobb áramot. Pont a Samu volt az nálam amelyik képes volt felpörögni, majd a ráíráskor hibázott. Hátsó de szimpla csatlakozót használtam hosszabbítóval. Azt hittem, a minőségi alkatrészek jók lesznek. Tévedtem! Spirálisan beleírt a felületbe, mert a sávon tartó rendszere hibbant meg, így a puffert kiírta, de sávot elhagyott. Sajnos olyan servo és szektorazonosító területet is megsértett, hogy a drive kuka lett, mert nem lehetett kitiltani a SMART segítségével. Alkatrésznek elhasználtam adatmentéshez. Vagyis a kezem között hibázott, pedig hibátlannak tűnt. Ennyit a tápellátásról HDD esetében.

U.i.: Már többedszer nem azonos a véleményünk. Ez nem baj, mert elgondolkodtatja a kérdezőt, és hamarabb eredményre jut. Viszont nagyon máshogy látjuk a világot. Én a régi megjavítom szemléletet szeretem még akkor is, ha sokkal több munkával jár mint a kicseréljük, egy ideig jó lesz. Lehet, mára már elavult, és felesleges, mert nem termelékeny. Szeretném lezárni beszélgetéseinket. Ígérem, legközelebb csak akkor írok Neked, ha nagyon-nagyon hibásnak találom írásod.

Békés, Boldog Karácsonyt és Új Évet Kívánok!

János

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34537) liksoft válasza PumpkinSeed (#34531) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen, jó esélyed van rá, hogy a hosszabbító nem túl egészséges megoldás. 2-es pontot olvasd el.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34538) PumpkinSeed válasza liksoft (#34537) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

:R

Megoldottam azzal, hogy beletettem a 3,5-ös rackbe szigetelőszalaggal. Mivel az nem a gépből kapja az áramot, hanem hálózatról ezért tökéletesen ment. :)

[ Szerkesztve ]

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#34539) dyoxika


dyoxika
csendes tag

A Sata1 és Sata2 csatoló között van különbség laptop hdd? Tehát kompatibilisek egymással?

(#34540) tajcsi válasza tajcsi (#34534) üzenetére


tajcsi
senior tag

Erre valaki?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#34541) PumpkinSeed válasza dyoxika (#34539) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ugyan az, csak sebesség különbségek vannak, értelemszerűen a SATA2 a gyorsabb.

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#34542) bery08


bery08
csendes tag

Sziasztok!

Van egy külső rackban egy 1 TB-os samsung merevlemezem. A rack USB 3.0-val kapcsolódik a géphez, és külön kapja az áramot.
Amikor próbálok lemásolni róla vagy rámásolni valamit teljesen megőrül felpörög kb 100MB/s másolási sebességre és leáll. Majd ha újraindítom akkor másol normális 50 MB/s-el. HDD Sentinel olvasási tesztje érdektelen mert néha elindul néha pedig lefagy az elején.
Valami ötlet, hogy mi lehet a probléma?

Előre is köszi a válaszokat.
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#34543) kornyiktamas


kornyiktamas
aktív tag

sziasztok. a kovetkezo a helyzet. tegnap semmi baja a gepnek.. majd mikor hazajottem
ma.. inditanam el es bead egy szoveget hogy "NVIDIA Boot agent.. copyright.. client mac
addr guid fff.. hddre gyanakszom.. de ez most milyen dolog hogy hozza se lett nyulva es
ilyen tortenik?

(#34544) stephan0s_


stephan0s_
csendes tag

Sziasztok!

A Sentinel ezt írja a vinyómra, amit most sikerült újra beüzemelnem. Egy ideje nem ismerte fel, félretettem, most működik, de 0%-os kondíciót ír rá. Minden adat megvan rajta, a sebessége is OK. Lehet, hogy hamarosan teljesen tönkremegy? Amikor a gép elindul, a SMART funkció azt írja ki, hogy BAD.

Western Digital 1.5 TB Green amúgy. Mindig csak háttértárnak volt használva, nem értem, mi baja van. :(

(#34545) djculture válasza stephan0s_ (#34544) üzenetére


djculture
félisten

Az a baja hogy a green széria egy hulladék..A minden adat lehet megvan rajta de a smartból itélve elég szépen lehet rajta crc hibás adat is..

[ Szerkesztve ]

(#34546) Lori82


Lori82
senior tag

Sziasztok.A HDD Sentinel mennyire megbízható program?A merevlemezes kondiciójára 0% ír.A windows bizonyos frissítések után nem áll fel, kék-halállal újraindul és amíg nem kapcsoltam ki addig miután felállt a rendszer kaptam egy sérült merevlemezes hibaüzenetet.Ez egy Samsung HD502HJ merevlemez és 2,5 éves.Lehet,hogy kuka? :O

(#34547) dyoxika válasza PumpkinSeed (#34541) üzenetére


dyoxika
csendes tag

Erre gondoltam én is! Köszönöm a megerősítést

(#34548) djculture válasza Lori82 (#34546) üzenetére


djculture
félisten

Szerinted? A samsungok erröl hiresek egyik pillantról másikra mennek tönkre.

(#34549) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

3 napja vásároltam egy 2 terrás WD Red vinyót, és már most a következő üzenet fogad a HDsentinelben:

"A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 56 alkalommal."
Teljesítményre már csak 99%-ot ír.

Most ezt mire véljem? Már most elkezdett bomlásnak indulni? :F

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#34550) pjen válasza jolti05 (#34549) üzenetére


pjen
félisten

Esetleg kábel csere? :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.