Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#35301) liksoft válasza Hunter2 (#35298) üzenetére


liksoft
nagyúr

Azután meg jön a "ágyban párnák közt" meghalás! :D Hogyan tud úgy hülni a drive?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#35302) liksoft válasza Anubis_9 (#35300) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Lehet, hogy csak driver gond, de gyanús. Ami fontos, gyorsan mentsd le róla, mert akár az is lehet, hogy a bejelentkezési ideje változott meg, ami viszont kezdődő drive hibára is utalhat!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#35303) Hoby válasza djculture (#35128) üzenetére


Hoby
tag

Hali.Nagy nehezen megvolt a reinstal de ugyan az a probléma.Biosban látom a hdd-t de windowsban nem.
Win felrakta a saját driverét a kártyához.Előző alaplappal gond nélkül ment.
Mit kéne még bütykölnöm rajta?
Jumperelni kéne, vagy a gyári driverrel kéne próbálni?
Régi lapomon 1 ide csati volt gyárilag ugyhogy azzal ment utoljára de amig használtam az odd-ket meg nem vettem új stas vinyót addig a kártyát használtam.

(#35304) djculture válasza Hoby (#35303) üzenetére


djculture
félisten

Milyen az ide kártya típusa, chipsete? Mert a windows nem szokta ezeket automatán fgelismerni, tekintve hogy van vagy 1000 féle alsó hangon...

(#35305) Alien4


Alien4
tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni, van nekem egy b-nőm, neki meg még két nővére... :D
Már jól indul, tudom... na van nekik 3 laptopjuk, névszerint ASUSk50c...
Van bennük ám vinyó is, méghozzá seagate...
Na a gonosz farkas hiába magyarázta a középső nővérnek, hogy ne a C: -re torrentezzen és tegye át a D: -re, mivel fölöslegesen terheli a gépet/vinyót.
CRC hibákról nem is beszélünk, főleg nem is merem feltételezni a babsectorokat... :D
Na eljutottunk odáig, hogy az alaplapi smart-om is megfogja a vinyót... ki kellene kapcsolni ugye de vajon hol lehet?! bár most előre dumáltam, majd most leülök megnézem, mert ugye valami határértéken kívül van... lehet, hogy ezért is nem engedi tovább XPbe az alaplapom...
BIOS látja, gépem meg már anyázik, nem is akar bebootolni vele.
Vinyó kuka, ebben nincs vita, viszont adatmentés kellene neki, ha van valakinek korábban említett megoldása, opciója... kuskutyája, hozzáértő nagymamája vagy kalapácsa, kérem ossza meg velem.

most meg megyek, megnézem h hogy lehet kikapcsolni a SMARTot, hátha be tudok bootolni adatmentésre

(#35306) djculture válasza Alien4 (#35305) üzenetére


djculture
félisten

Biosban a smart enabledet átnyomod disabledre (a hdd-re rámenve külön van vagy külön tároló menüpontnál attól függ régi vagy uj alaplap) és ha nem asus a lapod akkor menni fog. Asus lap az gázosabb mert ott bármit állit az ember érzékeli az állapotát.

[ Szerkesztve ]

(#35307) Hoby válasza djculture (#35306) üzenetére


Hoby
tag

Csak 4 után leszek othon, akkor tudok bővebbet is mondani.
a kártya: Silicon image
(azthiszem ez a kártya)
alaplap M5a97 evo r2

első körben akkor felrakom a gyári drivert aztán majd még írok

(#35308) Hoby válasza Hoby (#35307) üzenetére


Hoby
tag

bah dupláztam sry

[ Szerkesztve ]

(#35309) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Adott egy laptop hdd amin van két partíció. Az egyik partíciót szépen látom, a másiknál csak a betűjelét se meretet se semmit nem látok. Gondolom sérült a partíciós tábla. Ezt milyen programmal lehet helyreállítani?

Köszi

(#35310) pjen válasza tototos (#35309) üzenetére


pjen
félisten

A biosban mekkorának látod a HDD t?Nem lehet hogy egy virtuális meghajtó. :)

(#35311) Anubis_9 válasza liksoft (#35302) üzenetére


Anubis_9
őstag

A driver-hibát kizárnám, mert az egyik gép Z77-es, a másik H87 chipkészletű. Ez a SMART táblázat. Nem utal ez semmi hibára?

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#35312) tototos válasza pjen (#35310) üzenetére


tototos
őstag

Nem az, voltak rajta adatok csak meghalt a laptop és le kellene menteni róla mindent. Van egy rendszerpartíció amit simán olvaok, de a másikra azt írja a windows hogy nincs formázva, gondolom megsérült a leíró.

(#35313) pjen válasza tototos (#35312) üzenetére


pjen
félisten

Sajátgép lemezkezelőben nem tudod megformázni? :)

(#35314) tototos válasza pjen (#35313) üzenetére


tototos
őstag

De kell róla az adat, ha megformázom akkor elveszik valamilyen szinten. Most egy recovery programmal nézem át hátha.

(#35315) pjen válasza tototos (#35314) üzenetére


pjen
félisten

A recovery látja?Akkor sok sikert. :)

(#35316) tototos válasza pjen (#35315) üzenetére


tototos
őstag

A pírtaciót látom a sima eszközkezlőben is. Van betűjele meg midnen, csak amikor meg akarom nyitni akkor nem tudja.

(#35317) djculture válasza tototos (#35316) üzenetére


djculture
félisten

Mivel csak az adott laptopban lehet róla menteni.. ezer éve így van adatlopás ellen.. Nem lesz egyszerű saját használtba venni ha kóddal is elvolt látva akkor gyakorlatilag lehetetlen. Megkell nézni az adott laptop doksiját hogy mivel védekezik adatlopás ellen.

[ Szerkesztve ]

(#35318) Lacielvtárs válasza tototos (#35316) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ez csak egy tipp...
hátha...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#35319) djculture válasza Lacielvtárs (#35318) üzenetére


djculture
félisten

Igen a gyengébbik sima szoftveres védelemhez ez is elég mivel a dos nem kezel jogosultságokat..
Viszont elég sok laptopba az alaplap és a bios dekódol igy azoknál ha ellopják a hdd-t dos alól se tudnak mit kezdeni vele..Persze ilyenkor szívatás ha tönkremegy a laptop és adatot kellene menteni.

[ Szerkesztve ]

(#35320) Lacielvtárs válasza djculture (#35319) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

nekem ez anno bejött....
bár azon is agyaltam hogyha formázást kér, a kollégánál, akkor lehet összeomlott a fat leíró tábla, és ez esetben mókás khhm, esélytelen lesz az adat mentés...
bár adja isten hogy tévedek...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#35321) terencehIII


terencehIII
tag

Sziasztok!

Valaki tud olyat, hogy lehet egy adott mappát levédeni jelszóval (wd my passport hdd, de nem szeretnék az egész vinyora jelszót rakni)
Előre is köszi a segítséget!

(#35322) pjen válasza terencehIII (#35321) üzenetére


pjen
félisten

Ha zipp el tömöríted azt lehet jelszavazni,

(#35323) sider24


sider24
tag

Sziasztok. Volna nekem egy olyan problémám, hogy mikor telepíteni szeretném a (Windows XP SP3-mat)
Akkor el jut egy darabig, mikor kellene hogy ki válasszam hogy hova telepítsem a rendszert az helyet ki ír egy kék halált!

Következőket írja: A rendszer problémát talált, és a windows a számítógép károsodásnak megelőzése érdekében leállt.

Ha először látja ezt a hibaképernyőt, akkor indítsa újra a számítógépet. Ha ismét megjelenik, kövesse az alábbi lépéseket:

Végezzen vírusellenőrézést. Távolítsa el a esetleges újonnan telepített merevlemezeket és merevlemez - vezérlőket.
Ellenőrízze, hogy a merevlemez megfelelően van-e konfigurálva és lezárva.

Futassa a CHKDSK /F programot a lemezhibák megkeresésére, majd indítsa újra a számítógépet.

Technika információk:

xxx STOP: 0x0000007B (0xF78D2524, 0xc0000034, 0x00000000,0x00000000)

CHKDSK /F programot futtattam, újra indítottam és meg is csinálta, de az sem javított semmit sajnos.

Különleges Windows 7 Ultimate 64Bit Rendszer fel telepítette úgy ahogy kell, és a windows xp sp3 valamiért nem akarja és ki ír egy kék halált.

Valaki tudna nekem segíteni? :U

(#35324) Alien4 válasza djculture (#35306) üzenetére


Alien4
tag

na, ahogy néztem (poénos, de az PC-m) alaplapja ki volt nyomva smart védelemre...
esetleg tegyem vissza eredeti környezetbe a vinyót és és ott kikapcsolni a smartot... valakinek valami ötlet, mi lehetne a célravezető?
köfi

(#35325) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Károsodást okoz a HDD-nek (pc házban van, desktop pc) vagy más hardvernek, ha a SATA adatkábel rá van csatlakoztatva de a táp nem? Az adatkábel összeköti az alaplappal. Természetesen nem a rendszermeghajtóról van szó.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#35326) lord_m


lord_m
senior tag

Sziasztok!

Ide is bemásolom a problémámat, hátha ez autentikusabb topic, mint a külső hdd-k. :B

Segítségeteket szeretném kérni, külső HDD hibajelenséggel kapcsolatban. Adott egy WD Elements 2,5"-os, 1TB-os külső vinyó.

Eddig működött rendesen, de most bármit másolnék rá, egy darabig megy, majd a másolás megáll egy véletlenszerű pontnál... Pittyeg egyet, majd újra felpörög, próbálkozik, újra leáll, pittyen, ciklusba kerül, lefagy...
Úgy 100 MB-nyi adat felmegy gond nélkül, de ha már nagyobb, tovább kell dolgozzon a vinyó, megáll a másolás....

Másik USB port, másik gép, szintén nem megy végig a másolás...

Próbáltam formázni, de csak a led villog, a folyamatot nem jelzi a gép.

HD Sentinel tesztnél is elkezdi a vizsgálatot, majd leáll, olvasó egység hiba miatt.

Létezik, hogy fizikai hibája lett? Van még program, vagy bármi amit érdemes megoldásként kipróbálni?

Előre is köszi a segítséget.

(#35327) Csabi1984 válasza sider24 (#35323) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szia. HDD gyanús a probléma. XP-nél előbb kijön a hiba. Ezt onnan tudom,hogy direkt én is kipróbáltam azt,hogy XP kontra Win7 - Az XP-nél az elején kibukott a Win7 telepítés után elkezdett fogyogatni és hasonlók. Legjobb Teszt alany az XP

(#35328) G_Gabi


G_Gabi
csendes tag

Sziasztok

Adott egy WD Elements 2.5 1TB -os vinyó. A probléma a következő: ha rádugom a tv-re (Samsung LE37D550K1W) és elindítok róla egy hd filmet akkor szaggat, viszont laptopon nem. Kisebb fájloknál nincs vele probléma, illetve egy régebbi Elementsről (WDBAAU0010HBK) tökéletesen vitte a filmeket a TV. Őszintén szólva nem formáztam le miután megvettem csak ráhúztam a filmeket, ez lenne a probléma?

Köszi előre is :R

(#35329) sider24


sider24
tag

Itt mindenki csak kérdezz, de választ nem kap senki sem xdd :W

(#35330) liksoft válasza sider24 (#35329) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tudod itt minden guru csak arra vár, hogy kérdéseket tegyenek fel nekik. :P

Nyugi, talán valaki tudja a megoldást, de 1-2 nap is bele telhet. Viszont ha a drive-ról egy SMART képet vagy információt is mellékelsz, talán a válasz is gyorsabban jöhet. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#35331) djculture válasza sider24 (#35329) üzenetére


djculture
félisten

Mert semmi konrétumot nem irtál csak hogy a xp nem megy fel, vannak olyan hardverek amik már nem támogatják eleve az xp-t. Xp eleve pár hónap és nyugdijba vonul semmi uj szoftver nem lesz rá.
Az 1 terás samsung vinyódat is komálja a lassan 12 éves oprendszer..

[ Szerkesztve ]

(#35332) sider24 válasza liksoft (#35330) üzenetére


sider24
tag

Az úgy jó lesz :DD

[ Szerkesztve ]

(#35333) liksoft válasza lord_m (#35326) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Lehet, hogy az íróáramköre ment tönkre. Az a mennyiség amit mondasz, nagyon CACHE gyanús. Kis file-okat átmásol hiba nélkül?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#35334) Kuruc2 válasza pjen (#35322) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Simán jelszavaztam mappát win7-ben tömörítés nélkül is.
(mármint két felhasználó fut a gépen, csak az rendszergazda nyithatja meg, a vendég nem. így.)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#35335) bigyo108


bigyo108
aktív tag

Sziasztok,

1. probléma:
Nagyméretű torrent indítása esetén brutál seek-be kezd a vinyóm , ki is fagy a rendszer .
2.probléma:
Steam letöltés full max sávon 2MB/s ... dettó bedurvul a helyzet úgy 10 perc után , majd fagyás ( Steam felirat - DISK BUSY )
3. probléma:
Ha megy egy folyamat, pl felmásolás pendriveról, és közben törlök mondjuk 20GB-ot, a vinyó ismét vadul seek-el .

Mivel teszteljem a vinyót, hogy ki tudjam szűrni a hibát?

Ha csak seed-elek / böngészgetek, a gép, 7/24 be is elmegy egy nyikkanás nélkül .

előre is kösz mindent !

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

(#35336) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Hali, tegnap óta csak úgy tudom indítani a gépet ha a boot menüből manuálisan kiválasztom az SSD-met. Ha nem így teszek, csak egy villogó kurzort látok...valamint a biosban az alap boot menüben nem is engedi kiválasztani az SSD-t csak az alatta lévő override menüből.

Előzménynek legyen annyi elég, hogy egyszercsak csúnyán befagyott minden, de pár program még futott (ami SSDre volt telepítve), mint például Firefox néhány tabja, de más tabok meg nem reagáltak. Ctrl+Alt+Del-re azt írta hogy nincs meg a hely ahonnan indítani kéne a progit...továbbá a Total Commanderre is ezt írta, mintha elveszett volna a C meghajtó.

HD Sentinel azt írja 100%-os.

Mi a franc lehet a baj?
P8P67LE és A-Data SSD

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#35337) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Volt itt egy régi komment és ebből párbeszéd valaki és valamelyik adatmentős szakember között. Sajnálom, igyekeztem, de nem találtam meg. Úgy emlékszek arról volt szó, hogy a PATA HDD volt PATA - > SATA adapter közbeiktatásával az alaplapra SATA-két kötve/kapcsolva/dugva. Az bontakozott ki a történetből, hogy egy forrasztási hiba miatt ezek az adapterek életveszélyesek a HDD-re. Hibás szériákat gyártanak.
A kérdésem az, hogy jelenleg lehetséges olyan adaptert beszerezni, ami már nem veszélyes a hardverre? A kiválasztás hogyan lehetséges? Például x gyártó terméke jó, a többi hibás, a noname meg eleve gyilkos?

Más. Majd kelleni fog SATA adatkábel és tápkábel hosszabbító is, SATA Y tápelosztó (SATA->SATA-SATA). Ezeket normálisra tudják gyártani, vagy kizárólag egyes márkák termékeit vegyem?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#35338) lord_m válasza liksoft (#35333) üzenetére


lord_m
senior tag

Szia!

Az biztos, hogy egyszer 150MB-nyi adatot felmásolt, délután kipróbálom, hogy több ekkora mennyiségű adat is megy-e folyamatosan...Illetve SMART képet is igyekszem csatolni. :R

(#35339) pjen válasza Kuruc2 (#35334) üzenetére


pjen
félisten

Ez is egy megoldás. :)

(#35340) liksoft válasza raskolnikoff (#35336) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Lehet, hogy az SSD "csuklott" egyet amit még ő sem vett észre (vagy nem akart), és így a SMART-ba nem jegyezte be. Vagy memória környékén történt hiba és vissza is írt az SSD-re hibás adatokat, vagy rossz helyre (felülírás).

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#35341) Skalci


Skalci
tag

Sziasztok.

Mi okozhatja, hogy az újonnan vásárolt 2TB WD Red fejparkolás számai (1770) már most elérték, sőt túlszárnyalták a kb 1.5 éves 320GB WD Blue vinyóét? Kicsit aggaszt a dolog, eddig összesen 7 nap 8 óra üzemidőt ír a hd sentinel.

(#35342) Kuruc2 válasza Skalci (#35341) üzenetére


Kuruc2
senior tag

A red meg a green gyakori parkolásra van beállítva szemben a blue-val. Így egyértelmű hogy sokkal többet parkolnak. Ezzel a célja a gyártónak a gazdaságosság volt, de az érem másik oldala hogy az élettartam viszont a sok parkolgatás miatt meg csökken. Ezt ki lehet kapcsolni (elvileg), szoftveres útmutatást találsz a ph-n is.

PL:
http://prohardver.hu/tema/re_kritikus_hiba_a_western_digital_caviar_green_m/hsz_1-1.html

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#35343) ggg666 válasza Kuruc2 (#35342) üzenetére


ggg666
őstag

Érdekes, a 3 illetve 4TB-os red-ek nálam nem parkolnak.Csak a 2TB-osoknál van ez?

(#35344) Kuruc2 válasza ggg666 (#35343) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Annak örülnék ha a 3-masok nem parkolnának, mivel épp olyan tart hozzám a netről. :D

Amúgy az egyik ph-s szaki ezt írta nekem privátba:

"Úgy olvastam, hogy az újabb Redeknél is bekapcsolták gyárilag ezt a parkolást, szerintem érdemes kikapcsolni"

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#35345) lord_m válasza liksoft (#35333) üzenetére


lord_m
senior tag

Nos, próbálgattam most is a WD külső vinyót,(Model: WDBUZG0010BBK-EESN).

Mikor csatlakoztattam, a windows most kiírta, hogy a meghajtón a System Volume Information/change.log sérült, futtassa a chkdsk programot. Megcsináltam, ahogy tegnap is egyébként...

Több, képeket tartalmazó könyvtára próbáltam másolni, egy 510MB ból átment 506MB,(tegnap csak 200körül), de ugyan úgy leáll a másolás, 10MB-os mappa átmegy, 17-es 12MB-ig, tehát szerintem véletlenszerűen...utána jön a pittyenés, leállás, felpörgés, leállás stb, nagyobb fájlok esélytelenek...

SMART kép

A HD Sentinel tegnap 30%-ra írta a lemez kondícióját, most meg csak 15%...

Ez a helyzet...

(#35346) raskolnikoff válasza liksoft (#35340) üzenetére


raskolnikoff
őstag

Akkor indokolt egy win reinstall? Azóta is fennáll a hiba. Egyszercsak nincs C meghajtó, és gépindítás is csak BIOSból megy.

Esetleg töredezettségmentesítés?

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#35347) djculture válasza Kuruc2 (#35344) üzenetére


djculture
félisten

Kiokapcsolni hülyeség de érdemes normális időközre beállitani.

(#35348) liksoft válasza lord_m (#35345) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor míg lehet inkább menteni kell róla azt amit még lehet! Ennek a drive-nak annyi. Vigyázat, lehet, hogy versenyfutás lesz az idővel!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#35349) liksoft válasza raskolnikoff (#35346) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nekem ez így kevés. Sajnos nem futtatok ilyent, így a leírtak alapján nincs több ötletem. Talán szervizesnek lesz hozzászólása, vagy iránymutatása további hibakereséshez.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#35350) djculture válasza tknof1871 (#35337) üzenetére


djculture
félisten

Y kábel helyett samu kalapáccsal ütöd őket akkor is kevesebbet fogsz szívni. Y kábelt aki kitalálta az se volt normális. Egy plusz kontaktot tesz vele be az ember egy amúgy is érzékeny részre.

Az átakitók helyett meg veszel normális ide vezérlő kártyát azzal szintén nem fogsz szívni ellentétben az ilyen átalakítós fos@dékokkal

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.