Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#34051) pjen válasza liszi70 (#34050) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem ha tutira akarsz menni olyat veszel mint ggg666.Ha neki bevált a rahedli HDD hez valszeg jó.Egyébként az az egység úgy néz ki mintha a mikró kapcsolók csak vezérlést kapcsolnának(nyákrelét) :)

(#34052) Yeager


Yeager
csendes tag

Üdv!
Problémám:a HDD időközönként felpörög (kb mint induláskor) és olyankor kattogó hangot ad ki (mint régen a floppy-k hoz hasonlóan) ilyenkor megfagy a rendszer ,van hogy újra indul,van kék halál,van hogy csak fél perc múlva tovább megy.Ilyenkor a HDD mindig szenved kattog,felpörög.
Mi lehet a baj?a tápra gyanakszom

Fx-6300
M5A99X asus alaplap
8GB Ram
Ati7790 1GB
CHIEFTEC 500W iArena
WD 1TB RED 7200rpm
+ egy DVD iró/olasó

pls help!!!

(#34053) djculture válasza Yeager (#34052) üzenetére


djculture
félisten

Az energia gazdálkodásban az aktiv profilban bevan állitva hogy ne állitsa le a hdd-t energia megtakaritásból? Meg a hdd smartjára kell ránézni, ez az iarena sorozatú táp se valami nagy minőség de azért ennyire nem is szr.

[ Szerkesztve ]

(#34054) liszi70 válasza pjen (#34051) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Egyébként az az egység úgy néz ki mintha a mikró kapcsolók csak vezérlést kapcsolnának(nyákrelét)"

Aha..... :D És ez nekem jó vagy rossz? Mit jelent ez konyhanyelven? Hogy nem teljes, áramtalanító kikapcsolást csinálnak?

(#34055) pjen válasza liszi70 (#34054) üzenetére


pjen
félisten

Neked jó.reménem jól gondólom a hdd t egy rele kapcsolja a pici kapcsolo csak a relet

[ Szerkesztve ]

(#34056) ateszm válasza djculture (#34035) üzenetére


ateszm
senior tag

Köszönöm,sejtettem... :( WD Red jó lehet utódnak?

[ Szerkesztve ]

(#34057) cheatergs


cheatergs
senior tag

Hellósztok!

Problémám, hogy az új Seagate ST1000DM003 ciripelő kondizaj hangot ad ki, csak hangosabbat és egyértelműen a fejmozgással kapcsolatos, mivel időszakos, mintha a háttérben dolgozna a lemez. Neten nem találtam erre utalást, csak a kattogásra, viszont az egyedüli gyanúsított APM-et nem tudom kikapcsolni Crystaldiskkel. Nyomást kifejtve sem változott a ciripelés, sőt érezni, ahogy dolgozik a vinyó, tehát nem is a ház rezonál.

Előre is kösz!

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

(#34058) djculture válasza ateszm (#34056) üzenetére


djculture
félisten

Oprendszerre az nem igazán ajánlott, adattároló vinyó. Oprendszerre wd blue 500aakx ha elég az 500giga, felette wd black

[ Szerkesztve ]

(#34059) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

Adott egy winyó, mely a HDSentinel szerint 100/100, de szerepel benne, hogy az adatkapcsolatban fordultak elő problémák (viszonylag rövig működés alatt elég sok - kb 90 nap és kb 6500 hiba).

Tudtommal ezt okozhatja hibás adatkábel vagy nem elégséges tápellátás (kérlek javítsatok ki, ha nem így van).

A kérdésem az lenne, hogy ha ezek után a winyó továbbra is 100/100, attól még okozhat-e ez a jövőben valamiféle hibát? Csökkenhet valamelyest a HDD élettartama ill. megbízhatósága a fent említett hibák miatt?

Előre is köszönöm.
Üdv.

(#34060) Ottó58


Ottó58
senior tag

Sziasztok!
Az lenne a probléma, hogy egy 100/100-as vinyó, ami teljes formázással törölve lett és nem látja a gép.
Op. rendszer lenne rátéve, de nem lehet azóta partícionálni. Mit lehet vele tenni?

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#34061) djculture válasza Ottó58 (#34060) üzenetére


djculture
félisten

Biosban gondolom csak látszódik, mert ha ott sem akkor levélnehezék lett belőle.

(#34062) Ottó58 válasza djculture (#34061) üzenetére


Ottó58
senior tag

Biosban sem látszódik.
Egy másik gépben lett leformázva, azaz teljesen letörölve, és nem látja a gép, hogy rámenjen az op. rendszer.
Ezidáig tökéletes volt. Formázáskor történhetett valami?
Partíciót sem lehet így rátenni.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#34063) pjen válasza Ottó58 (#34062) üzenetére


pjen
félisten

Nem lehet hogy valami kábel gondja van?,ott próbáld ahol leformáztad. :)

(#34064) djculture válasza Ottó58 (#34062) üzenetére


djculture
félisten

Az már akkor elég nagy baj, egy formázás nem szokott ilyet okozni... Csinálj egy bios resetet az alaplapon, mert néha van olyan ha eltávolitasz egy eszközt majd visszarakod nem detektálja.

[ Szerkesztve ]

(#34065) tPedro_ válasza pjen (#34063) üzenetére


tPedro_
őstag

En is erre tippelnek, masik tap- es adatkabel. Esetleg alaplapon masik csatlakozoba kotni.

(#34066) Ottó58


Ottó58
senior tag

Kössz mindenkinek, a leírtak alapján próbálkozom, csak másnál van a vinyó.

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#34067) -v-


-v-
addikt

Hali,

Mostanában cicceg a vinyóm... szóval eddig leállításnál jött csak ez a hang, amikor megállt... ilyen szisszegő jellegzetes hang, gondolom más vinyó is csinálja. Na, most elkezdett ilyen hangokat kiadni menet közben ...
mennyire aggódjak? Mindjárt elköszön?

(#34068) Dragon27 válasza -v- (#34067) üzenetére


Dragon27
senior tag

Nálam egy kis lemezdarab okozta az érdekes hangot . Nem lehet hogy a ventilátor leállása okozza a hangot .. Száraz motortengely is adhat ki hangot ...
ilyen szisszegő jellegzetes hang, csak ez okozhat ilyen hangot

De nézd meg Hard Disk Sentinel progival :)

[ Szerkesztve ]

(#34069) hattrickuser


hattrickuser
tag

Sziasztok!

Tervezem egy 2 TB-os HDD megvételét, a kérdésem az lenne, hogy a régi alaplapok is gond nélkül elkezelik a nagy mérete miatt? Úgy rémlik, hogy van egy méretlimit, de már nem emlékszem pontosan, hogy miről is van szó.

A HDD: WD20EARS
Az alaplap: Gigabyte GA-M720-US3 (rev1.0)
OP. rendszer: Windows 7 64x NTFS

Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#34070) djculture válasza hattrickuser (#34069) üzenetére


djculture
félisten

2-est kezeli bármelyik. 2,2Tb fölötti méretnél van olyan hogy csak uefi alaplap képes hasznosítani rendszer futtatásra , de tárolásra ott is használható csak gpt fájlrendszert kell használni.

[ Szerkesztve ]

(#34071) hattrickuser válasza djculture (#34070) üzenetére


hattrickuser
tag

Köszönöm a választ! :R

Adattárolásra lesz használva, a BIOS nem UEFI-s, de akkor nem baj, mehet NTFS fájlrendszer.

(#34072) Painordead


Painordead
csendes tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre fordulok. Kb 2 hete vettem új gépet, és a rendszert egy Kingston HyperX SSD-re bíztam. Eszméletlen gyors az egész, viszont kb 15-20 percenként fogja magát és megfagy a rendszer kb 1 percre, és vagy teljesen megáll minden vagy nagyon-nagyon belassul az egész. Erőforrásfigyelővel nézem, hogy mi használhatja az SSD elérési idejét, de amikor mindent kijelölök akkor se kapok vissza semmilyen infót, mert azt írja, hogy az összes futó program 0%-ot vesz el, az SSD mégis 100%on pörög. Van valakinek valami ötlete, hgoy mi lehet a probléma, esetleg merre induljak el?
Screenshotok:

A válaszokat előre is köszönöm!

(#34073) djculture válasza Painordead (#34072) üzenetére


djculture
félisten

Megkell nézni hogy van e hozzá új firmware mert renegeteg hibás széria van...Pontos típus?

[ Szerkesztve ]

(#34074) Knobber


Knobber
aktív tag

Az mi lehet, hogy: WDC WD5000AAKS 500GB winyó csak fejjel lefelé indul be a gépben? Illetve már úgy sem mindig, van hogy menet közben (miközben fut a windows) ki kell húznom a táp kábelét, majd újra bedugni hogy pörögjön fel újra.

Youtube: Knobber

(#34075) jagermatyi77


jagermatyi77
újonc

miért nem látja gépem az új adata hd710 hdd-met?vagyis a lemezmeghajtók közt említi ,de nem tudok rátenni semmit

[ Szerkesztve ]

(#34076) Painordead válasza jagermatyi77 (#34075) üzenetére


Painordead
csendes tag

A sajátgép nem látja, eszközkezelő viszont igen? Akkor menj bele a lemezkezelőbe (disk management) vagy a vezérlőpultból, vagy beírod a start menübe a keresőbe, és ott elméletileg rá tudsz menni az új meghajtóra, jobb klikk és adsz a kötetnek egy betűt, illetve tudod gyorsformázni a HDD-t. Ez után elméletileg látnia kéne a sajátgépnek is.

(#34077) Painordead válasza djculture (#34073) üzenetére


Painordead
csendes tag

Néztem, de sajnos nem találtam hozzá, a kingston honlapján azt írják, hogy nincs is hozzá friss driver. Más ötlet esetleg, hogy mi pörgetheti fel ennyire? Igazából nem is jr semmit az ssd, csaj az elérési időt maxolja ki valami és megáll az egész rendszer :S

(#34078) jagermatyi77 válasza Painordead (#34076) üzenetére


jagermatyi77
újonc

sajnos nem jön össze a mutatvány nem enged a kötetnek betűt adni az eszközkezelőben,már mindent próbáltam de nem jön össze .Kiírja hogy az eszköz megfelelően működik és hogy mennyi a kapacítás és ennyi

(#34079) liksoft válasza jagermatyi77 (#34078) üzenetére


liksoft
nagyúr

Talán partíciót kéne rátenni, és formázni ha új a drive. :B
Szintén a lemezkezelőben lehet megtanni, és lehetőleg ne dinamikus típust adj neki.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34080) vond


vond
MODERÁTOR

Sziasztok!

Nem tudom, jó helyre írok-e. :B

Arra lennék kíváncsi, hogy kell-e, van-e értelme egy olyan külső merevlemezen teljes HDS felülettesztet csinálni, amit aztán egy NAS-ra kötve biztonsági mentésnek használnék. A teszt utáni esetleges szektoráthelyezések, egyéb javítások megmaradnak-e így, vagy az csak az adott gépen, oprendszeren lesz érvényben?

Előre is köszi szépen a segítséget! :R

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#34081) liksoft válasza vond (#34080) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A Sentinel oldalán van SMART leírás. Egyébként a drive végzi az allokációkat, így a teszt hasznos, mert stabilizált állapotú drive kerül a NAS-ba.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34082) monroe8609


monroe8609
aktív tag

Hali! Hdd t lehet kötni tvre és úgy filmezni? Vagy marad a pendrive?

(#34083) vond válasza liksoft (#34081) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Oh, köszönöm! :R Erre voltam kíváncsi... Akkor el is kezdem futtatni a teszteket...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#34084) pjen válasza monroe8609 (#34082) üzenetére


pjen
félisten

Persze,USB s külső házzal simán. :)

(#34085) Ottó58 válasza djculture (#34064) üzenetére


Ottó58
senior tag

Sok kérdés után a válasz okulásképp:
Egyik gépben 100/100-as vinyó, kifogástalanul müködik, másik gépben még a rendszer sem látja, partícionálni sem lehet.
Teljesen új, bontatlan zacsiban a kábel (megbíztunk benne) nem történik semmi.
visszakerül hozzám a HDD és a régi Sata kábel (Abit laphoz kaptam kb. 10 éve) csatlakoztatva, elsőre meglátja, partícionálható, telepíthető lett a HDD.
(Akkor gyártáshibás Sata kábel okozta az esetet?!)

» facebook nélkül is volt, van, lesz élet «

(#34086) ggg666 válasza pjen (#34084) üzenetére


ggg666
őstag

Nem mindegyikre és nem mindegyik fajtát, mivel vannak olyan tv-k amik nem adnak elég áramot mondjuk a 2,5"-es winyóknak.De 3,5"-es winyót külső táppal, már igen, de ebbe se mindegy mekkora a winyó.

(#34087) ggg666 válasza Ottó58 (#34085) üzenetére


ggg666
őstag

Ezért vettem én is usb 3 és sata adatkábel tesztert.

(#34088) pjen válasza ggg666 (#34086) üzenetére


pjen
félisten

Egy pent akar kiváltani,gondolom nem 2 Tb s a HDD.De végeredményben igazad van,bár eléggé határ eset.Mondjuk nekem van 3 lapos Tv m mindegyik viszi a 2,5 ös vinyót.3,5 ös HDD ből még 500Gb nél nagyobbat nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#34089) ggg666 válasza pjen (#34088) üzenetére


ggg666
őstag

A nővérem is vett tv-t és az övé csak 500mA-t ad le az usb porton, az nem elég a 2,5"-es winyónak.
A leírásban figyelmeztetés is van rá.

És még a dvd-t se viszi winyóról.

[ Szerkesztve ]

(#34090) monroe8609 válasza ggg666 (#34089) üzenetére


monroe8609
aktív tag

Szuper köszi!Azt hol tudom megnézni mennyit ad le a tv-m?? Úgy gondoltam egy 500 ast veszek.Nézegettem de nem nagyon láttam usb végűt..mind ilyen laposabb kimenetelű volt..

de most nézem simán van hdd usb kábel :))

És még annyit hogy laptoprol tolnám fel a hdd re a cuccost,oda nem kell semmi pro szakértelem!?mármint simán felismeri a gép a külsőt és tolhatom rá ugyi?!

[ Szerkesztve ]

(#34091) ggg666 válasza monroe8609 (#34090) üzenetére


ggg666
őstag

Valahol a technikai adatait le kellene tölteni a gyártó honlapjáról, ott benne kéne lennie.

(#34092) monroe8609 válasza ggg666 (#34091) üzenetére


monroe8609
aktív tag

http://www.arukereso.hu/crt-lcd-plazma-tv-c3164/samsung/ps43e450-p77664594/termek-leiras.html#properties

ilyen tv m van de sajnos itt nem látok semmit

(#34093) ggg666 válasza monroe8609 (#34092) üzenetére


ggg666
őstag

A honlapján levő manualban azt írja hogy nem támogatja a merevlemezt, de valószínű a külső tápost igen.

"The HDD (Hard Disk Drive) connected to USB is not supported"

ez is ugyanaz

"A USB device that requires high power (more than 500mA or 5V) may not
be supported."

angol manual

(#34094) djculture válasza Ottó58 (#34085) üzenetére


djculture
félisten

Arra eleve nem gondoltam mert azthittem több kábellel próbáltad már először is... Ezeket a kábeleket kínai rabszolgák gyártják 16 órában 1300jüanért nem csoda ha belefutsz egy gyártási hibásba.

[ Szerkesztve ]

(#34095) monroe8609


monroe8609
aktív tag

mit értesz külső tápos alatt? :U mit ajánlasz?

(#34096) ggg666 válasza monroe8609 (#34095) üzenetére


ggg666
őstag

Olyan külső winyót ami 3,5"-es és nem az usb aljzat látja el tápfeszültséggel, hanem saját tápegység jár hozzá és + usb kábel.

De ilyeneket nem merek ajánlani, mert nekem nincs ilyen tv-m és lehet ebben is válogatós.

(#34097) monroe8609 válasza ggg666 (#34096) üzenetére


monroe8609
aktív tag

:( köszi szépen!Akkor marad a pendrive :O

(#34098) Silent77


Silent77
veterán

Sziasztok!

Ilyennel még nem találkoztam, ezrét a segítségeteket kérném.
Adott egy 500Gb-s laptop merevlemez, amire telepíteni akartam a win 8-at.
Itt jött a bibi, hiába van leformázva, sőt már töröltem is a partíciót.
Hibát jelez particionálás közben.
Megpróbáltam win 7 telepítővel, akkor is ez a jelenség.
Most rádugtam a saját gépemre, látja is, hogy 445Gb szabad terület, viszont mikor kötetet hoznék létre, kiírja ehhez a művelethez nincs elég hely. :U
A tulaj programmal utólag particionálta miután a win fentvolt. A nevét nem tudta megmondani a programnak, sztem ez kavarhatott be.
Kérem aki tud segítsen :R

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#34099) pjen válasza monroe8609 (#34097) üzenetére


pjen
félisten

Mondjuk a leírásában ez is benne van: A ConnectShare Movie funkcióval adattároló eszközeit közvetlenül a TV-hez csatlakoztathatja a multimédiás tartalmak lejátszásához. Nem vagyok benne 100% hogy mit jelent de egy próbát nekem megérne. :)

(#34100) monroe8609 válasza pjen (#34099) üzenetére


monroe8609
aktív tag

Próbára költsek x összeget? :) De jól hangzik,örülnék ha ez az út működne

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.