Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#34751) djculture válasza artiny (#34750) üzenetére


djculture
félisten

Azt csak ugy ha leformázod az egészet de ami rajta van megy a levesbe ha nem mented ki..

(#34752) artiny válasza djculture (#34751) üzenetére


artiny
őstag

Ha telepitenek fel Ubuntut? az alatt ilyenek latszodnak?

(#34753) szitus918


szitus918
újonc

sziasztok, eléggé fontos kérdésem lenne.kaptam egy külső meghajtót karácsonyra ami szuperül működött a gépen, apu kipróbálta a tv-jén é azóta a gépem nem ismeri fel illetve ha bedugom akkor kiírja hogy kiadja gép valamint lehet érezni hogy működik de a sajátgépnél nem írja ki a gép. ilyenkor mit lehet tenni hogy újra jó legyen a számítógépen köszönöm

(#34754) artiny válasza szitus918 (#34753) üzenetére


artiny
őstag

szia.

en ezt kiprobalnam hatha bevalik http://www.youtube.com/watch?v=vkgEFe5jWT4

(#34755) Lori82


Lori82
senior tag

Nem teljesen ideillő,de hátha tudtok segíteni.Egy Samsung 500 gb-os merevlemezem haldoklott sok rossz szektort jelzett a HDD Sentinel és én gondoltam,hogy kijavítom őket a HDD Regenerator nevű progival.Mivel ez a progi a javításokat windows alatt nem tudja elvégezni,egy pen-drive-ra csinált egy image fájl szerűséget és ennek a segítségével kezdte el kijavítani a rossz szektorokat.Igen ám csak én hülye a 16 gb-os pendriveomat használtam és csinált belőle 2 GB-osat,mert valószínűleg ennyi kellett az image fájlhoz.Van valakinek ötlete,hogy miként kaphatnám vissza a 16 GB-os pendrive-ot?A Total commander csak 2 Gb-ot lát,de ha a vezérlőpult/felügyeleti eszközök/számítógép kezelés/lemez kezelésbe megyek azt látom,hogy van egy 2 gb-os új kötet és egy 12,50 gb-os nem lefoglalt lemezterület.Az a baj,hogy nem engedi kiterjeszteni a 2 gb-osat,a 12 GB maradék hely pedig használhatatlan csak a tulajdonság menüpont elérhető ha rákattintok.Ötlet?

(#34756) embe válasza Lori82 (#34755) üzenetére


embe
nagyúr

Esetleg próbáld meg ezzel formázni: SD Formatter

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#34757) sityupityu


sityupityu
veterán

Kondíciót tekintve hány százalék mondható még jónak egy merevlemeznél?(amit a teszt mutat direkt nem írtam)
Köszi.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#34758) gtamate2 válasza pjen (#34729) üzenetére


gtamate2
veterán

Hát igen, csak ugye már több mint fél éve ilyen, de sajnos esélyes hogy meghalna..

*Sn0w

(#34759) LonGleY válasza LonGleY (#34736) üzenetére


LonGleY
veterán

Valaki erre is írkálhatna.

(#34760) Zsivaagoo válasza szitus918 (#34753) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Leformázta valószínűleg a TV. Újra kell Win alatt partícionálni és formattálni.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#34761) Giot


Giot
addikt

Sziasztok!
Adott az adatlapomnál szereplő gép. A 3T Hdd most került bele, ezelőtt a 750-es mellett volt még egy 400, és egy 500g. Már abban az állapotában is megvolt a következő anomália. Teljesen random megáll a gép. Kép hang van, de bármire katt, nem válaszol, csak homokóra. A hdd led világít folyamatosan. De miután magához tér minden kiadott utasítást teljesít. Ez a kiakadás akár 2, 3 percig is eltart. Ha megy a torrent sűrűben produkálja. Kb 1.5 éve ezt játsza de már kezdtem beletorődni biztos valami szoftveres nyűg. De az új hdd érkezével új os is került.
Win7 pro 64bit. Eredeti ha ez számít valamit. A win a 750re települt. Ezen a hdd-n vannak bs.-rok, de 2 előző konfigban is teljesített, és ilyen gondok nem voltak, azóta a bs száma nem nőtt
A kondi nem csökkent. Valami adatkomunikációs hiba lehet.
No erre mondjatok valami okosat! :)
Mitöl lehet ez a random pause?

(#34762) pjen válasza Giot (#34761) üzenetére


pjen
félisten

Tulajdonképpen először egy kérdés:ha ennyi HDD van a gépedben mért pont egy bad sektorosra raktad a rendszert?Ha levágtál volna 100GB t az új HDD ből a win nek lehet minden gondod megoldódik? :F :F

(#34763) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Hello! A barátnőm gépének van valami problémája, én a HDD-re gyanakszom. Az van, hogy bootoláskor sokszor nem hallani a vinyó kerregését, nem is indul a rendszer. Aztán amikor nagy nehezen (sokszor táp ki-be után) bejön a windows, 1 percen belül kékhalál fogad és újra se indul. Az említett vinyó 200 gigás SATA, a márkáját hirtelen nem tudom, kb 5-6 éves. A SATA-kábelt megigazítottam.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#34764) Zsivaagoo válasza Giot (#34761) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Kábelek, Win energiagazdálkodás, vagy a táp.
Aztán szoftverek, FlashPlayer berohadás, a uTorrent kiszopja az erőt az I/O folyamatoknál... Hosszú nyomozás...

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#34765) Zsivaagoo válasza Csapoati (#34763) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Táp!

Aztán egy részletes konfig leírás nem ártana.

----------

- Rossz az autóm
- Milyen kocsi?
- Piros...

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#34766) Csapoati válasza Zsivaagoo (#34765) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Intel alaplap (G33-as chipset)
Core 2 Duo E4500 2,2 GHz
4 GB DDR2-667 RAM
AMD Radeon HD6670 vga
Samsung HD250HJ 250GB (ezzel van a gikszer)
Seagate Barracuda 500GB
Chieftec GPS-350EB-101A

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#34767) pjen válasza Csapoati (#34766) üzenetére


pjen
félisten

Szia.nem próbáltad lehúzni a tápot Samsung HD250HJ 250GB ról induláskor,és esetleg betenni egy linux live cd-thogy arrol induljon, hogy akkor mit csinál? :)

[ Szerkesztve ]

(#34768) Zsivaagoo válasza Csapoati (#34766) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

HDD halálos sebe + a táp és alaplap vérző torka beleszólhat az esetbe erősen.

------------
Ha a HDD-n kívül minden vas egészséges, akkor a gép még elröcöghet igy jó ideig.
HDD-re HD Sentinel diagnosztikát rá kell uszítani legalább. Valami támpont legyen.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#34769) LonGleY válasza Csapoati (#34766) üzenetére


LonGleY
veterán

lol, 350 W... 2 HDD-vel és radeonnal? :Đ

Minimum 450, jobb esetben 500! Anélkül mást nem is érdemes próbálni...
A Chieftec CTG széria jó, vagy esetleg egy FSP Raider 550 ajánlott még.

Lehet, mégis a korral kéne haladni. :]

[ Szerkesztve ]

(#34770) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Sziasztok.
Tegnap arra lettem figyelmes hogy BIOS-ból kaptam egy hiba üzenetet a RAID0-ba kötött három merevlemezeim közül egyikére.
Három darab WesternDigital BlackCaviar-t 2TB SATA3 64MB Cache vinyokat használók összekötve.

Hiba üzenet egyértelmű volt.: Meghibásodott egyik merevlemez, mondom marha jó.
Elindítottam a windowst ott is írt az Intel RAPID program hogy gond van az egyik vinyóval.
Utána jártam hogy pontosan micsoda.
HD sentinel szerint 98% csökkent a kondíció mert már található a 4 gyenge szektor az egyik merevlemezen.

Megnéztem. Működési idő 770 nap, indítások száma 3049.

Valamit tennem kell esetleg, vagy használhatom nyugodtan tovább a gépet?

Jelenleg már nem írja egyik program se hogy meghibásodott a merevlemez, csak hogy figyeljem az állapotát.
Ennyi. :U

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#34771) Csapoati válasza LonGleY (#34769) üzenetére


Csapoati
nagyúr

A táp biztos nem kevés, ne viccelj. Az egész nem eszik 250-nél többet max terhelés alatt sem. A Radeonon tápcsati sincs... Az én 4 magos gépem is vígan elvan egy minőségi 400-as táppal. Bizonyíték: PH-s cikk. Az viszont lehet, hogy haldoklik szegény.

pjeen és zsivaagoo: köszi a tippeket, ezeket végigpróbáljuk.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#34772) LonGleY válasza Csapoati (#34771) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem kicentizni kell a fogyasztást... Nem az a cél, hogy bepöccenjen, hanem hogy stabilan menjen. Az némileg segít a helyzeten, hogy nem külön tápcsatis a VGA-d, különben meg se nyikkanna a géped.

A minőségi tápoknál természetesen más a helyzet. A GPS széria viszont a közelében sincs a kategóriának. A javítást (de felőlem nevezzük fejlesztésnek) mindenképp atáp terén kezdeném (egy normálisabbat egy következő konfighoz is fel tudnád használni, így nem olyan fölös a vásárlás).

[ Szerkesztve ]

(#34773) Giot válasza Zsivaagoo (#34764) üzenetére


Giot
addikt

Kábelt már cseréltem, de most megint hátha a második is rossz volt. :)
A Chieftec-et kizárnám. Az egész rendszerem alapjáraton és ingame is stabil, egyéb fagyások anomáliák nincsenek. Flashplayer lehet, vagy mikrotorrent ha szoftveres de most települtem újra, mi az az I/O?

(#34762) pjen: Nem uefis a lapom, így csak tárolásra tudom használni.

(#34774) ggg666 válasza Giot (#34773) üzenetére


ggg666
őstag

"A Chieftec-et kizárnám."

És miért?

Nálam két minőségi több mint 50k-s tápegységet is cseréltek hibátlanul működött a gép, csak épp a winyóimmal voltak gondok.

Kimértem magasabb feszültséget adott le.

Ki is cserélték, a másik gyárilag ugyan olyan szar volt.

Ma már sajnos mindent eladnak, és a minőségi táp se olyan minőségi már.

Azóta tápegységet adatkábeleket usb kábeleket is letesztelem teszterrel.

Hiába új.

(#34775) Zsivaagoo válasza Giot (#34773) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

I/O = input/output műveletek a perifériák irányába. HDD leterheltség tipikus formája/okozója. A többi művelet kénytelen várni a lassú perifériára. A HDD lassú periféria.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#34776) gtamate2 válasza LonGleY (#34772) üzenetére


gtamate2
veterán

Lol, nekem elment a q8200@3ghz-en, mellette egy 5750@5770-re tuningolva, vígan egy gps-450-es táppal. Nem rossz az a chifi, ne hülyéskedj már... 2x ilyen erős konfigot elbír mint az ő gépe.

*Sn0w

(#34777) LonGleY válasza gtamate2 (#34776) üzenetére


LonGleY
veterán

Ja, de nem 350-nel. Nem a Chifi rossz, hanem a GPS széria nem olyan jó, mint a CTG (pedig ez utóbi az, aminél lejjebb már nem érdemes menni minőségben, ha budget konfigról beszélük). Biztos, hogy behalna PCI-E csatival. Mondom, centizgetni lehet, csak akkor ne csodálkozzon, ha random fagyásai vannak.

[ Szerkesztve ]

(#34778) Lori82 válasza embe (#34756) üzenetére


Lori82
senior tag

Köszönöm szépen a tippet,sikerült :)

(#34779) djculture válasza gtamate2 (#34776) üzenetére


djculture
félisten

Attól függ mennyi üzemórát ment, alapvetően jó táp persze.

(#34780) embe válasza Lori82 (#34778) üzenetére


embe
nagyúr

Nagyon szívesen! Örülök, hogy sikerült. :C memóriakártyához, és penfdriv-hoz használható ez a kis progi.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#34781) baboss


baboss
őstag

#34692 :F erre kérnék segítséget. Köszönöm. :R

(#34782) sityupityu


sityupityu
veterán

Sziasztok.

Valaki tudna válaszolni erre a kérdésemre (#34757)? Köszönöm.

ggg666! Usb kábeleket milyen teszterrel lehet letesztelni?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#34783) pjen válasza sityupityu (#34782) üzenetére


pjen
félisten

Bocsi,de ez már paranóia,a számítógép inkább azért van hogy használd.

(#34784) ggg666 válasza sityupityu (#34782) üzenetére


ggg666
őstag

[ Szerkesztve ]

(#34785) Giot válasza ggg666 (#34774) üzenetére


Giot
addikt

És mit produkáltak a HDD-k?

(#34775) Zsivaagoo: :R A helyzet az hogy volt egy időszak amikor megpróbáltam kizárni minden lehetséges okozót. Kábel csere, most megint. Mikrotorrent OFF úgy is hozta hibát, csak sokkal ritkábban.

(#34786) pjen válasza ggg666 (#34774) üzenetére


pjen
félisten

Gondolom a textert azóta sem hitelesítette senki?

(#34787) djculture válasza sityupityu (#34782) üzenetére


djculture
félisten

Semmi értelme ezeknek a százalék kiírásoknak amúgy mert gyakran téves következtetést von le a program a smart adatokból.

(#34788) pjen válasza ggg666 (#34774) üzenetére


pjen
félisten

Kicsit utána olvastam ezeknek a textereknek,Mérési pontosságrol sehol nem esik szó.Egyébként is furcsa hogy egy 50k s tápot(ami egy elektrónikai remek)egy gagyi pár ezer forintos texterrel hitelesítesz. :F

(#34789) ggg666 válasza pjen (#34788) üzenetére


ggg666
őstag

És az még furcsább, hogy 2 hónapra rá mind a 2-őt ki is cserélték.
Ráadásul nem mondtam, hogy mennyiért vettem a tesztert.

(#34790) pjen válasza ggg666 (#34789) üzenetére


pjen
félisten

Emlékszel egyszer már beszéltünk erről,hogy pesten hitelesítik,de kecskeméti vagy.Egyébként még a tizen ezer forintosnál sem írnak mérési pontosságot :((Attol még persze lehet hibás a táp.

[ Szerkesztve ]

(#34791) sityupityu válasza pjen (#34783) üzenetére


sityupityu
veterán

ggg666! Köszi.

Nem vagyok paranoiás, csak nem értek hozzá és kíváncsi voltam. :)
Egyébként az egyik laptopomról van szó, 97 illetve 98%-nak minősíti a kondícióját a teszt. Akár hányszor elindítom a tesztet ez a két érték között változik, hol 97 hol 98%-os. Ennek függvényében a hibás szektorok is 4-5 között szokott lenni. A gép három éves, a teszt szerint 365 nap futás van a Hdd-ben. Hátralévő időnek 1000 napot jelöl, csak úgy mint egy új lemeznél. Egyébként semmi egyebet(bármilyen hiba stb) nem ír a teszt, azt "mondja, hogy minden rendben. A kérdésem csak annyi lenne, hogy kell e, érdemes e ezzel a minimális romlással foglalkoznom? Köszi.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#34792) ggg666 válasza pjen (#34790) üzenetére


ggg666
őstag

Az egy másik táp.

Azon felül 2-őt felküldtem Pestre és ki is cserélték.

Éppen azért mert ennél nem jelzett a műszer, ezért nem lett felküldve újra.Legalább is nem sípolt mint a másik kettőnél, amit ki is cseréltek.

Ezért ez még megvan.

[ Szerkesztve ]

(#34793) pjen válasza sityupityu (#34791) üzenetére


pjen
félisten

Bocsi nem sértő szándékkal irtam

(#34794) sityupityu válasza pjen (#34793) üzenetére


sityupityu
veterán

Nem is vettem annak. :)
Viszont már csak kíváncsiságból is várom a választ bárki részéről.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#34795) Zsivaagoo válasza Giot (#34785) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Task Manager-ben nézz körül, hogy mi zabálja a procierőt és a memóriát. Roppant gyanús valami szoftveres anomália.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#34796) KillerKollar


KillerKollar
senior tag

Üdv mindenkinek!Úgy néz ki hogy behalt a vinyóm teljesen.Játék közben azt vettem észre hogy pár másodperce néha meg-meg állt a kép,aztán egyszer teljesen lefagyott a kép windows alatt,de hang még volt(teamspeak-en hallottam mit beszélnek a többiek).Újraindítottam a gépet és a Windows 7 töltés alatt megállt,aztán teljesen kikapcsoltam,elindítottam ekkor sikerült elindítani de az E meghajtónak a tárhelyét már nem jelezte és azt írta hogy adathibás...mostanra teljesen eltűnt,a HDD Sentinel 12%-os kondíciót jelzett még 95 hibás szektorral meg kb 270 gyengével azt hiszem.A kérdésem az volna hogy ilyenkor még pár napra vissza lehet hozni valahogy a halálból különösebb trükk nélkül?Nem adatmentésre gondolok,csak hogy használhatóvá tegyem a gépet addig amíg beszerzek egy új vinyót,mert most csak az SSD van amiről a Windows megy.
Ahogy ezt leírtam most újra megjelent az E meghajtó,most mintha egy pentdrive-ot helyeztem volna be úgy írta ki,hogy át akarom-e vizsgálni az új eszközt vagy sem,aztán Tartalomkeresés címszó alatt felismerte a dolgokat,de akkor ezek szerint nagyon a halálán van már.Ha haldokló vinyót használok még egy pár napig az káros lehet a gép egyéb elemeire?Pl tápegység,alaplap,stb?Mármint hogy egyszer működik egyszer nem,az áramfelvétele miatt(lehet hogy hülye kérdés csak jobb tudni).Közben megint eltűnt ezért kérdezem hogy nem káros-e így vagy inkább minél hamarabb kikötni és bekötni az újat.

[ Szerkesztve ]

(#34797) Zsivaagoo válasza KillerKollar (#34796) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

HDD gyártója és típusa? Mikori?
Táp és SATA kábelek át lettek mozgatva/kicserélve?

-------------------
Ha nincs rajt értékes adat, akkor lehúzni és mihamarabb cserélni.
Ha van rajt, akkor is lehúzni azonnal, új vinyó -típusazonos- és átklónozni a beteget az újra. Az újon meg lehet keresgélni a menthető dolgokat.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#34798) KillerKollar válasza Zsivaagoo (#34797) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Western Digital WD1002FAEX-00Z3A0
2010 nyarán vettem.Nincs rajta értékes adat,de lehetséges hogy hétvégén nem tudok újat venni és addig is használnám a gépet,kivéve ha így káros lehet a többi hardverelemre a vinyó.Amúgy a HDD sentinel pl még mindig felismeri,továbbra is 12%-os kondíciót ír.HDD Regenerator is felismeri.Csak Windows alatt nem látom.

[ Szerkesztve ]

(#34799) bitovi válasza KillerKollar (#34798) üzenetére


bitovi
tag

Én a helyedben nem kísérletezgetnék vele, mert tönkre vághatja az alaplapot is!!!!!!!!
Inkább kérj kölcsön, vagy szüneteltesd hétvégére a gépezést!

(#34800) Zsivaagoo válasza KillerKollar (#34798) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

HD Sentinellel vagy a Regenerátorral gyötörnék rá destruktív felülettesztet és úgy hagynám éjszakára, hadd menjen le. Aztán Winnel újrapartícionálnám és gyorsformattálás után írnék rá amit csak lehet.

Hátha még életre kelthető és használható.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.