Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#34901) Krisz79 válasza Krisz79 (#34888) üzenetére


Krisz79
őstag

Elhoztam a Hdd-ket.
Az MSI lapon Van Pata és van Sata csatoló felület is.
A tápon is van csati.
A Hd Sentinel és a gép látja a Pata-t.
De a Sata Vinyót nem.
Mi szokott ilyenkor előfordulni?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#34902) Maxell014


Maxell014
senior tag

Sziasztok !
Volna egy olyan kérdésem hogy a HDD lassúsága vagy éppen a nem tökéletes működése az játékban okozhat laggot ? Mert mikor telepítek valamit ugye akkor az eléggé igénybe veszi a HDD-t és akkor még internetezni is nehéz pedig a konfigom azért nem rossz.

(#34903) fogirobi


fogirobi
senior tag

Sziasztok!

1,5 éve vásároltam ezt a vinyót: SEAGATE 1000GB Barracuda 7200.14 7200rpm 64MB SATA3 ST1000DM003
Ezen van a rendszer, meg van egy külön partíció, amin adatok vannak! És e mellett van mégegy vinyó a gépben!
Pár napja arra lettem figyelmes, hogy a gép bekapcsolásánál kiírt valami ilyesmit, hogy egyik lemezen ellenőrizni kell a konzisztenciát, meg valami CHKDS vagy valami ilyesmi, le is ment az ellenőrzés, nem is volt semmi gond... Most kapcsolom be és megint ez jött elő! Nah jó mondom megnézem Sentinellel és azt írja, hogy a vinyó kondíciója 2%-os! Kb 3 hete néztem meg, akkor még 100%-os volt! Mi lehet a probléma? Mit lehet tenni? Az adat és tápkábelt már átcserélgettem, de úgyis ezt írja! Egyébként egy 2 éves gépről van szó, az adatlapomon ott vannak leírva a gépem paraméterei ha ez segít valamit! JAh és működés közben nem vettem észre semmi problémát, van hogy órákat megy a gép, netezés, játék, filmnézés és nincs semmi probléma!

[ Szerkesztve ]

(#34904) pjen válasza liksoft (#34899) üzenetére


pjen
félisten

NINCS galvanikus kapcsolatbanHm. :((

[ Szerkesztve ]

(#34905) liksoft válasza pjen (#34904) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha úgy jobb, akkor azt mondom, nincs összedrótozva. Hiszen túlterhelés esetén hogyan tudna lekapcsolni csak az az egy USB port? Ha fizikailag is egy vezetéken lennének, a tápegységnek kéne lekapcsolnia. Az meg ugye nem lenne egészséges munka közben, ha egy hibás pendrive kerülne csak a gépbe. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34906) pjen válasza liksoft (#34905) üzenetére


pjen
félisten

:)Még így sem az igazi. ;]

[ Szerkesztve ]

(#34907) HazayTotyika


HazayTotyika
újonc

Sziasztok!
Kb. 2 hete történt, hogy egy 2TB Seagate Barracuda tárolóról közel 1TB adat eltűnt. A tároló előtte nem volt működtetve, törölni nem törölt róla senki. Esetleg találkozott már valaki ilyesmivel?

Részletek (rendszer):
- Dell Inspiron N7010 laptop (Intel I3, 4GB RAM, Samsung 840 256GB SSD, mint rendszermeghajtó (ez is elég friss egyébként, mert cseréltem), a régi HDD a DVD helyén egy 750 GB-os talán Toshiba meghajtó)
- Thermaltake BlacX dupla, külső 3,5" merevlemez dokkoló
- benne 1db 2TB Seagate Barracuda ("régi", kb 6 hónapos), és egy 2TB Toshiba ... (az új)

A dokkoló egy USB porttal van csatlakoztatva a géphez és eddig semmi probléma nem jelentkezett.
Előzmény
Ahogy telt a "régi" HDD, elkezdtem gondolkozni, hogy hogyan lehetne bővíteni a rendszert, és mivel ár/érték arányban ismét egy 2TB-os merevlemez vásárlása bizonyult jó megoldásnak vettem egy új 2TB-os HDD-t. Hiszen úgy is van még egy hely a külső dokkolóban, mi baj lehet.
Megvétel után "csatlakoztattam" az új merevlemezt is a rendszerbe, semmi gond nem volt. Adatok jöttek, mentek a két tárolón. Az adatok elkezdtek gyarapodni és átléptem a 2TB adatmennyiséget összességében a két tárolón.

Eleinte (legalább is úgy emlékszem) nem volt gond, minden adat a helyén volt, de kb. 2 hete eltűnt közel 1TB adat a "régi" HDD-ről. Így hát elkezdtem utána járni mi lehet a gond.
A dokkol honlapján ráleltem a problémámra, ahol kiderült, hogy max. 2TB-ig képes kezelni az adatokat. Így nemes eleganciával az új lemezt kivettem a rendszerből, remélve így megoldódik a gond, de sajnos nem. Továbbra is hiányzik az 1TB nagyon fontos adat, azóta ezeken a merevlemezeken befagyasztottam az adatírást, remélve lesz megoldás.

Találkozott már valaki ilyesmivel?

(ui.: fontos lehet, bár lehet ez egy másik probléma, hogy kb. 2hete :) "Rundll32 gazdafolyamat leállt" hibát jelez a gép, még akkor is, ha a külső dokkoló nem működik. A figyelmeztető panelt kikapcsolom és minden megy tovább, semmi különbséget sem veszek észre az egészből).

Tudna valaki segíteni?

(#34908) Krisz79 válasza Krisz79 (#34901) üzenetére


Krisz79
őstag

Úgy látom semmi.
:)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#34909) Macsjoz válasza fogirobi (#34903) üzenetére


Macsjoz
tag

én megpróbálnám töredezetség mentesíteni hátha mert szerintem annak be kellene jönni

(#34910) werszomjas válasza djculture (#34892) üzenetére


werszomjas
őstag

Csak sajnos elég nehéz őket elérni, én meg 250km-re vagyok :W

Közben felmentem a samsung warranty honlapra átirányított a seagate-hez.

Serialt és a model számot beírva, frankón meg is találja a HDD-t, a garanciát is írja, hogy még van rá, és tudok is létre hozni RMA-t.

Ezzel érdemes lenne élnem? Valaki próbálta már ezt?
Gondoltam jön érte a futár, elviszi, és küldik helyette a másikat, mindezt ingyen.

Ilyenkor ha valóban rossz, akkor mit csinálnak, küldenek helyette egy másik 2TB-os usb 3.0-s külső hdd-t? Esetleg választhatok is hogy milyet szeretnék, vagy a pénzt küldik vissza?

üdv

(#34911) djculture válasza werszomjas (#34910) üzenetére


djculture
félisten

"Gondoltam jön érte a futár, elviszi, és küldik helyette a másikat, mindezt ingyen."
Ja meg fűszoknyás csajokat is hoznak és megkoronáznak ;]

Annyi hogy kikell küldeni saját költségen a megadott helyre, úgy becsomagolva hogy ha ütik verik akkor se legyen fizikailag baja (airbagok közé csomagolva)

[ Szerkesztve ]

(#34912) werszomjas válasza djculture (#34911) üzenetére


werszomjas
őstag

"Ja meg fűszoknyás csajokat is hoznak és megkoronáznak"

Miért, a Logitechnél ez pl így megy, gondoltam itt is, írják is valahol, hogy csak akkor kell fizetni a szállítást, ha a HDD valójában nem is hibás. :U

üdv

(#34913) pjen válasza werszomjas (#34912) üzenetére


pjen
félisten

Szia acernel is így megy es szerintem ha kulfoldon van a szervíz így normális.

(#34914) djculture válasza werszomjas (#34912) üzenetére


djculture
félisten

De ott saját szerződéses futárt küldenek itt viszont a postán kell feladni, ott meg hiába mondod hogy cimzett fizeti ... Jobbik eset hogy nem toshiba mert az magánszemélyekkel nem is foglalkozik, garanciát csak disztribnek vállalnak.

[ Szerkesztve ]

(#34915) Nippel


Nippel
tag

ÜDv!

Western Digital 500GB 7200rpm SATA-600 64MB Green WD5000AZRX véleményeket kérnék, mennyire bevált elsődlegesnek rendszer + játékokat bírja rendesen? pl(bf4) Nfs Rivals stb....

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#34916) devil-k


devil-k
nagyúr

Erre esetleg valaki? :R :R :R

- mozi bolondéria -

(#34917) Peterson_


Peterson_
addikt

Sziasztok!
Remélem tud közületek valaki segíteni, vagy valami okosat mondani.
Az itthoni gép elkezdett elég fura hangokat produkálni.
Készítettem két nagyon rövid hangfelvételt [link]
Először csak játék közben, nagyon ritkán jött elő(körülbelül 1-2 hete).
Szerintem a winyónak lehet valami mechanikai problémája, de nem vagyok benne biztos.
Azóta már mindent csináltam vele, szétszedtem a gépet, mindent kipucoltam, ellenőriztem a kábeleket, újra bedugtam, stb stb.
HD sentinellel meglestem, az azt írja, hogy semmi baja.
Töredezettnek sem töredezett már a lemez, és a scandisk sem írt semmit.
A gép működik, se kékhalál, se fagyás, semmi rendellenes működés, de ha elkapja a gépszíj, akkor hosszú percekig, vagy kikapcsolásig jön ez a hang.
A gépben két winyó van, plusz egy USB-n keresztül, de csak ezt terhelve adja a hangot.

A HDD egyébként SAMSUNG HD103SJ Sata II-es 1TB-os, két partícióra osztva egy 97,6GB-os(C: )
és egy 833,9-es(D: )
Az asszony gépe és már régóta csak használva volt(pl nem volt töredezettségmentesítés sem, valamint kb 3 centis masszív por volt a gépházban)
Kicsit megpróbáltam gatyábarázni, de ezekszerint kár volt hozzányúlni. :(
Előre is köszönöm a segítségetek :R

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#34918) bukti2


bukti2
csendes tag

Sziasztok!

Vettem 2 db WD Caviar Green 1TB WD10EZRX HDD-t adattárolásra (csak képek, zenék, filmek).
Be is üzemeltem őket egy működő SSD mellé (op.rendszer, programok), tükrözve (RAID1) az egyiket a másikra a Win7 lemezkezelőjével. Szerintem minden jól ment (a lemezkezelő minden meghajtóra "kifogástalan" állapotot mutat).

Működés (pl másolás) közben elég halkak (nem is hallani őket), és elég gyorsak is.

Lenne viszont két problémám:

1. Mikor már egy ideje használaton kívül vannak (pl. csak netezek), olyan mintha "alvó módba" kerülnének.
Ez még normális is lehetne energiatakarékosság szempontjából, figyelembe véve, hogy Caviar Green-ek, meg olvastam valami fejparkolásról is.
A baj az, hogy ilyenkor ha újra az adatokhoz akarok férni, pl. ha csak megnyitok egy rajtuk lévő mappát az intézőben, akkor kicsit várni kell míg "felébrednek" és pár másodpercig tart míg betölt. Ilyenkor hallani is két kattanó hangot egymás után (először egyik winyó, aztán a másik winyó), ami ugyancsak zavaró!
Lehet ezzel valamit kezdeni?
Én amúgy a tápcsatik bekötésére is gondolok. Mert egyébként elég erős tápom van (650W), de mindhárom winyó egyetlen ág csatlakozóira van kötve. Olvastam arról is, hogy a fejparkolást is állítani lehet valahogy.

2. A hőmérsékletük 31-34 fok körül van átlagos használat mellett, pedig a házam elég hűs. Pl. a felettük lévő SSD csak 26-28 fokos és a proci is csak 34-39 fokos.
Szóval a 31-34 fok szerintetek normális? Nem magas egy kicsit?

Előre is köszi a segítségeket!

(#34919) djculture válasza Peterson_ (#34917) üzenetére


djculture
félisten

Ez a fej, felépitéséből adódóan képes zenélni :) Sajnos sok mindent nem lehet vele csináln házi körülmények között. Ha meg bedöglött esetleg lehet belőle fabrikálni hangszórót ;] :

[link]

[ Szerkesztve ]

(#34920) Peterson_ válasza djculture (#34919) üzenetére


Peterson_
addikt

Őőőő... kösz :DDD
Akkor felteszem röviden és kicsit átfogalmazva a kérdést.
Rövid úton kuka lesz a winyó?
Csak mert kb 800GB-nyi adatnak kellene helyetkeresnem, amíg még van miről lementeni.
Jelzem, most egyébként simán megy, és netezés közben kussban is van.
Ha játékot indítok, másolok másik meghajtóról, vagy pl youtube videót indítok, szépen zümmög amíg abba nem hagyom.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#34921) liksoft válasza Peterson_ (#34920) üzenetére


liksoft
nagyúr

Alaptétel: Amiről nincs mentés, az nem is fontos adat. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34922) Peterson_ válasza liksoft (#34921) üzenetére


Peterson_
addikt

...:D
De kérdésemre még mindig nem kaptam választ :P

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#34923) GabeszTdi


GabeszTdi
csendes tag

sziasztok, van egy hdd amin az egyik progi felpörgési problémát írt és hogy ez még nem jár garancia vesztéssel, kondició 98% erre szeretném rá telepíteni a rendszert szerintetek teljesen meg fog dögleni?

(#34924) liksoft válasza Peterson_ (#34922) üzenetére


liksoft
nagyúr

Lehet. De kiderítetted pontosan mi is adja ezt a hangot és mikor?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34925) Peterson_ válasza liksoft (#34924) üzenetére


Peterson_
addikt

Annál részletesebben nem tudom előadni, ahogy leírtam az első hozzászólásomban, ott a hangfelvétel is.
Illetve ennél részletesebben sem nagyon tudok utánajárni a dolognak.
Gondoltam, biztos ismert és gyakori probléma ez, csak én nem találkoztam még vele.
A két winyó közül adhatja csak valamelyik.
Mivel Ram-ot még nem hallottam ilyen hangot adni, de mást sem nagyon. :DDD
Ventilátor meg nincs a gépház elejébe.
Azért gondolom, hogy az általam megnevezett HDD, mert akkor jött elő a játék videó stb.-t leszámítva, amikor O&O-ban, vagy HD Sentinelben, azt a meghajtót tesztelgettem.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#34926) liksoft válasza Peterson_ (#34925) üzenetére


liksoft
nagyúr

Sajnos hibakeresésben a "gondolom" meg a "biztos ismert és gyakori" nem meghatározás. Egyébként számomra sok winyó után sem ismert, és gyakori. A HDD-nek van egy ehhez hasonló hangja induláskor, de ez sem jellemző, valamint házon kívül nem hallható. Amire tudok még gondolni, hogy a két HDD rezonál, és a ház valahol beremeg tőle.

Vagyis, tudni KELL a hang pontos forrását, és a jelenség idő és térbeni helyét, környezetét. Máskülönben ritka a gyors megoldás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34927) Peterson_ válasza liksoft (#34926) üzenetére


Peterson_
addikt

Ez kifejezetten terhelésnél csinálja, és az a hang folyamatosan is előfordul kikapcsolásig, ha olyan van.
Kb olyan hangos, hogy két szobával arrébb lehet hallani.
A rezonanciát nem hiszem, tegnap szedtem szét az egész gépet, takaraítottam ki és rögzítettem a HDD-ket- újra-.
Eddig csak rosszabb állapotok uralkodtak a gépházban, mégsem volt ilyen hangja.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#34928) liksoft válasza Peterson_ (#34927) üzenetére


liksoft
nagyúr

Egy HDD feje NEM csinál 2 szobával odébb is hallható hangot. Kivétel a linkelt kisfilm.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34929) GabeszTdi


GabeszTdi
csendes tag

az én problémámra tud valaki valami okosságot?

(#34930) Peterson_ válasza liksoft (#34928) üzenetére


Peterson_
addikt

Akkor pedig passzolom.
A CPU hűtőnek semmi baja, ez ziher'...van még 3 venti, az egyik a tápé a másik a házhűtő(hátul)
meg a VGA, amit manuálisan direkt felnyomtam 100%-ra, úgyhogy ez sem.
Más komponens egyszerűen nem lehet.
A ház pedig egy Cooler Master ELITE 335U, szerintem az sem nagyon rezonál.
De akkor tényleg nem tudom hova fordulhatnék a problémámmal...

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#34931) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!
Remélem nem járok rossz helyen, talán tudtok segíteni. Pár nappal ezelőtt vásároltam egy boltban egy új WD Black merevlemezt (bontatlan gyári csomagolásban). A bolti garanciapapíron 60 hónap jótállás áll, szóban is erről tájékoztattak. Viszont a Western Digital online garancia ellenőrző oldala szerint csak 2018 november végéig van rajta garancia. Remélhetőleg nem vág oda ez a bő egy hónap mínusz, csak úgy mégis érdekelne, hogy miért van ez így? Előre is köszönöm!

(#34932) djculture válasza BigBlackDog (#34931) üzenetére


djculture
félisten

Mert a kisker ahogy megkapja már ketyeg a garancia, ha később adja el lehet már akár 1 év is csak ami megmarad.. Mostanában ezzel is kókánykodnak a gyártók.

(#34933) BigBlackDog válasza djculture (#34932) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Köszönöm a választ, erre gondoltam én is, csak még régebben nem találkoztam ilyennel. Legalább a kiskernél megvan a 60 hónap, a számlán és a garlevelen úgyis a helyes dátum szerepel.

(#34934) Peterson_ válasza liksoft (#34928) üzenetére


Peterson_
addikt

Már teljesen ki lehet zárni minden mást.
Az összes ventilátort lefogtam működés közben, miközben a zaj jelen volt, a fejem is benne volt félig a gépben, szóval egyértelműen a winyótól jön a hang.
Közben pedig működik és a mai nap csak monitorozásra ment(HD Sentinel kb össze tesztje) és egy hangot nem adott és még egy hibás vagy gyenge szektor sincs.
Sem a S.M.A.R.T.-ban rendellenes érték.
De rendre...flash tartalom, YouTube, komolyabb weboldal, játék...és most win frissítés is érkezett, azt feltelepítve szintén ott a hang.
Lassan fel lehetne venni a világtörténelem nagy rejtélyei közé :(

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#34935) djculture válasza Peterson_ (#34934) üzenetére


djculture
félisten

smart tábláról egy képet légyszives... Csodálkoznék hogy nem lenne a samsung hdd-re jellemző riasztási küszöb emelés

[ Szerkesztve ]

(#34936) Peterson_ válasza djculture (#34935) üzenetére


Peterson_
addikt

Egyszer
és mégegyszer
hdsentinelnek írtam, elvileg nem gázosak az értékek.
Tény, hogy képernyőmentést nem küldtem, én meg ennyire nem értek a dologhoz.
Hálás köszönöet :R

[ Szerkesztve ]

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#34937) djculture válasza Peterson_ (#34936) üzenetére


djculture
félisten

Ha megnézed az uncorrectable errors sort, van rajta egy mázsa nem javitott probléma. A szoksásos samsung smart kókánykodás...

[ Szerkesztve ]

(#34938) Peterson_ válasza djculture (#34937) üzenetére


Peterson_
addikt

Köszönöm!
Hát jó lesz valamit beújítani, addigis visszafogottan használom és szorgosan mentegetek :R

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#34939) liksoft válasza djculture (#34937) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem tudom jól láttam-e, de amit mondasz, a SMART középső mezője tartalmaz 1-es értéket. (A SMART hex értéke 3*4 karakterre bontandó. Van alsó, középső és felső. A Sentinel ezeket külön-külön is meg tudja mutatni.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34940) djculture válasza liksoft (#34939) üzenetére


djculture
félisten

Ja de ha megnézed a data marked errors értéke is elég sok, ezen kívül Error-correcting code hardveres javitás is rengetegszer történt, ez tuti azt jelenti hogy vagy a felület rossz (elvan használódva ) vagy a fejegységgel van gáz. Csak hát a samsungok mindig is ilyen faramucin jelezték a hibát, mivel megvan hamisitva a visszajelzés...
Jellemzően már csak akkor jelez hibát a smart is (riasztási küszöbérték) mikor már se lementeni nem lehet róla se semmi és ez egyik pillanatról a másikra történik.
Azért is mondtam mindig samsung vinyót ne vegyen senki, szerencsére azóta már a gyártó is eltakaritotta őkt. Seagate is szerintem nemsokára azt csinálja vele mint a maxtor-al.

[ Szerkesztve ]

(#34941) liksoft válasza djculture (#34940) üzenetére


liksoft
nagyúr

195 és 202 amire gondolsz? Lehet, de akkor meg is kellett főznie a winyót. Fejből nem tudom mekkora lehetett a legmagasabb, de 50 fölé is mehetett ha jól látom. Sentinel mondaná pontosan, és ahhoz a Samu +2-től +6-ig értékét hozzáadva sok lehetett.

Szerk: De azt a hangot főleg, hogy szobával odébb is hallható, én még winyóból nem hallottam. Ha meg igen, akkor már a lemez is darabos volt, nem 100-as! Így itt valami turpisság még lehet.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34942) djculture válasza liksoft (#34941) üzenetére


djculture
félisten

Igen arra. Hang meg nem egyedi a samsungok sípolnak mint valami busz ha a fej szerelvény megakad valami miatt.

(#34943) spidersoft


spidersoft
senior tag

Üdv! Sokan panaszkodnak winyókattogásra, átfutottam a találatokat, de mindenkinek együtt járt rendszerlassulással, adatvesztéssel, effélékkel -- nálam, úgy fest, más a helyzet.

A páciens egy WD Caviar Geen 1.5TB (WD15EARS). A kattogás ritmikusan, 5 másodpercenként hallatszik. Soha nem sűrűbben. Akkor hagy ki, ha dolgoztatom a winyót (pl. folyamatos olvasás), akkor nem csinálja. Annyi a különbség, hogy olvasás/írás után az első kattanás kicsit másképp hangzik (valószínűleg nem ugyanonnan indul a fej). Gépben (nem rendszerwinyóként) és rackben is csinálja, de csak akkor, ha megy az oprendszer (win7x64). Ha leállítom a windowst, akkor a rackben vidáman forog tovább a winyó (ez ennél a racknél normális...), de nem kattog tovább. Nem lassul, nem akad le, ha írni/olvasni kell, teljesen jól megy. 99%-os kondíciója van, 1 gyenge szektort ír a HD sentinel (a kérdéses területen lassú volt a winyó, oda csináltam egy százmegás nem formázott partíciót).

Van egy másik ugyanilyen winyóm (talán fél évvel fiatalabb), no az nem csinálja, mintahogy nem csinálja a 2TB-os EARX se. A két EARS-en ugyanaz a beállítás van (jumperelés ill. WDIDLE terén).

A kattogás így hangzik. Nagyon zajos a felvétel, de direkt nem akartam zajcsökkenteni, talán hallani lehet... pontosan 5 másodpercenkénti seek valamiért. Nemtom mit keres... újrapartícionáltam, az nem hozta helyre, windows is lett már azóta újratelepítve, az se.

Valakinek ötlet? :) Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#34944) djculture válasza spidersoft (#34943) üzenetére


djculture
félisten

Akkor keress rá a wd green és a parkolás cimszavakra is..

(#34945) spidersoft válasza djculture (#34944) üzenetére


spidersoft
senior tag

Rákerestem, de nem találtam okosságot... ha tudod, hogy mit keressek, akkor kérnék egy linket. :B Ahogy írtam, WDIDLE-vel azonos értékre lett beállítva a két egyforma winyóm idle ideje (valami javasolt jó nagy beállítás volt, már nem emlékszek, de percek), de csak az egyik kattangat. És mindig pontosan tartja az 5 másodperces ütemet, és mindig a fentebbi hangfájlban hallgató gyors kettőt kattanja (amiből az első néha halkabb, mert gondolom másutt volt a fej). Az LCC eléggé felment, amikor elkezdtem használni a winyót (27.000 környékére), de ahogy megejtettem a beállítást szinte megállt a növekedés, 27.529-nél tart most.

Amennyire emlékszek, a parkolási kattogás két kattanása között hosszabb idő telt el, de lehet, hogy tévedek :)

[ Szerkesztve ]

(#34946) spidersoft válasza spidersoft (#34945) üzenetére


spidersoft
senior tag

Ja, meg az nem volt ilyen ritmikus -- a kiparkolás nem 5s-enként, hanem össze-vissza történt, és ha kiparkolt, jellemzően csak néhány másodperc múlva jött vissza (gondolom amikor valami process hozzászólt).

(#34947) liksoft válasza djculture (#34942) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akadni nem akadhat meg semmiben. Akkor ugyanis servo-t veszt, és ilyenkor reseteli magát. Hibakorrekció miatt (nehezen olvasható szektoroknál) végez dinamikus sávra állást (szomszédos sávokra ugrál és úgy próbál visszaugorva olvasni, mert a dinamikus de nem pontosan sávra írt jeleket így olvassa - legtöbbször íráskor táphiba lépett fel), ilyenkor adhat sípolás szerű hangot. Viszont ez nem lehet olyan erős, hogy szobán keresztül hallja, ha a ház nem rezonál, erősít, vagy a tulaj vájtfülű. Persze SSD mellett a körömreszelő is flex-nek hathat.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34948) lacuspapus


lacuspapus
tag

Sziasztok.
Olyan problémám van, hogy nem tudom, miként másoljam egyik winchesterem tartalmát a másikra, úgy, hogy az új vinyón legyen a patríció, meg minden. Egyszóval, ha kiveszem a régit és bennt hagyom az újat, akkor ugyanúgy menjen minden, a rendszer az alkalmazások, ilyesmi.
Kérlek segítsetek. Előre is köszönöm. Üdv.

u.i.: ha másik topicba kellett volna, akkor bocsi :R

"Cinikus az az ember, aki mindennek tudja az árát, de semminek sem tudja az értékét." (O.Wilde) +36209267626/8-21-ig/

(#34949) Batmanforeve


Batmanforeve
csendes tag

Sziasztok !

Van egy WDC WD2500BEVS-75UST0 2,5" Winchesterem az asztali gépemben, amikor villog a HDD led akkor kattan egyet.
Mitől lehet? Mi lehet rá a megoldás?

Előre is köszönöm!
Tisztelettel,
Batman4ever

(#34950) nagybeax


nagybeax
újonc

Sziasztok!

Van egy WD My Passport Ultra 2 tb-s winyóm, amit most kezdenék használni, és a lényeg, hogy a win és a mac is tudja használni. Lehessen rá menteni, mozgatni fájlokat... stb, lejátszani róla.
Jelenleg menteni csak win-ről tudok rá, lejátszani win és mac is tud róla.
Gondolom valamilyen formázás kellene neki, de nem tudom, hogy hogyan kellene megcsinálnom. Kérlek segítsetek ebben.

Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.