Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#35651) Csabi1984 válasza Allmegvalto (#35650) üzenetére


Csabi1984
addikt

Mit értettél fizikai hatást-megdöntötted? :)

(#35652) Allmegvalto válasza Csabi1984 (#35651) üzenetére


Allmegvalto
tag

csatlakoztattam..megdöntöttem..és oda b.sztam neki most meg lementettem róla az 1 kép kivételével minden fontos fájlt :))

(#35653) Csabi1984 válasza Allmegvalto (#35652) üzenetére


Csabi1984
addikt

Ja. Én csak onnan tudom mer egy barátomnál lestem el. Csodálkoztam,hogy neki sikerült elindítani. Gondolom neked is RAW-ba került amikor beállt a gikszer

(#35654) Allmegvalto válasza Csabi1984 (#35653) üzenetére


Allmegvalto
tag

Ütögettem már meg úgy voltam vele..hogy végülis hamár megdöglött úgyis mindegy... csak most úgy bedugtam és csatt és már halottam azt a jellegzetes boot szerű hangot :)) nem nagyon bíztam benne hogy sikerül

(#35655) liksoft válasza Allmegvalto (#35652) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ezt hívják úgy, hogy "letapadt". Vagyis a fejek adatterületen álltak meg, hozzátapadtak a felülethez. Olyan ez, mint amikor az üveges a táblákat cipeli a tappancsokkal. Igen, 10-ből 1 esetben járható út (régi HDD-k esetében volt ez 50%-os arány is, de a miniatürizálással egyre érzékenyebbek), így szerencséd volt. A többi 9-nél valamelyik fej leszakad vagy kifordul, így a felületet szétkaristolja. Ilyen esetben profi adatmentő is csak széttárja a kezét, mert nem tud már segíteni. Vagyis, nagyon kockázatos amit csináltál, ráadásul szerencséd volt, hogy a tapadás helyén nem volt mentendő kép. Ugyanis a tapadás helyén bármilyen finoman dolgozol, a felület sérül, a fej felette bebilleg, és további sérülést okoz. A művelet olyan mint régen a parasztbácsika mikor a bicskájával végezte a hályogműtéteket mindaddig, míg valaki elmagyarázta neki pontosan mit is csinál. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#35656) mutyuru


mutyuru
aktív tag

Ti hallottatok mar errol a technologiarol: [link]
Szerintetek hogyan mukodik es mennyire megbizhato? Persze az utobbi kerdes lehet koltoi is... :DDD

(#35657) pcgamer01


pcgamer01
senior tag

Sziasztok!

Hogy lehet az UDMA2 módot visszarakni normálisra?
80eres szalagkábelt használok és sentinel szerint érdemes lecserélni 80 eresre :F

Köszi :R

Samsung Galaxy S10+

(#35658) Allmegvalto válasza liksoft (#35655) üzenetére


Allmegvalto
tag

Jah, mákom volt .rendszer az tuti nem lesz rajta majd a hétvégén ránézek jobban mennyire sérült meg de ahogy irtam 1 kép kivételével 11gb videot/kepet/docot letudtam menteni..:)

(#35659) djculture válasza pcgamer01 (#35657) üzenetére


djculture
félisten

Eszközkezelőben az ide ata vezérlő -nél lehet állitani.

(#35660) pcgamer01 válasza djculture (#35659) üzenetére


pcgamer01
senior tag

ezaz hogy nincs ilyen opció(win7)
de megoldódott mert ugyan arra a kábelra rákötöttem még egy HDD-t és rögtön 100Mb/s lett :DD

Samsung Galaxy S10+

(#35661) sellerbuyer


sellerbuyer
őstag

2.5" hdd állapotát látjátok a képen. Túl van az adatmentésen, ezzel semmi probléma.

Ami érdekelne, hogy esetleg a low level formaton kívül (ami később csak újragyártja a bad sector-okat és egyre több lesz) van-e más hdd mentő lehetőség (ill. software), amivel a bad sectorok viszonylag biztonságosan eltüntethetőek? Tehát úgy, hogy nagy eséllyel nem jönnek vissza, mint a low level format esetében, ami tényleg csak újabb bs-ok gyártására jó.

Tekintsük úgy, hogy mondjuk ezek nem súlyos fizikai bad sector-ok... Ha azok, akkor úgyis mindegy, de tételezzük fel, hogy menthető a hdd, akkor mit ajánlanátok?

Csak történt valami fejlődés e téren az utóbbi években... :F

[ Szerkesztve ]

(#35663) Eduardo89 válasza sellerbuyer (#35661) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

HDD Regenerator ?

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#35664) Kuruc2 válasza sellerbuyer (#35661) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Hogy mentetted? Lemezkép?

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#35665) sellerbuyer válasza Kuruc2 (#35664) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Simán lehetett másolni.

(#35667) sellerbuyer válasza Eduardo89 (#35663) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Igen, első ötlet nekem is ez volt, de mivel ez nem ígért olyan komoly és hosszabb távú megoldást, mint a Hard Disk Sentinel inicializálás funkciója, ezért végül utóbbi mellett döntöttem. Persze teljesen természetes, hogy értelmes feladatokra nem fogom használni már ezt a vinyót. Csak "műkedvelő szinten" érdekelt volna egy olyan megoldás, amiről vki már megtapasztalta, hogy tartósan jó.

Azt gondoltam, ennyi idő után már csak van legalább egy értelmes megoldás. Ott vagyunk a Holdon, de ilyen kis problémát nem tudtunk megoldani. Igaz, sokkal nagyobb üzlet új vinyókat eladni... kutya sem áldoz komoly helyreállító fejlesztésekre, ha nem érdeke...

Köszi, hogy megpróbáltad! :R

[ Szerkesztve ]

(#35668) Simivok


Simivok
senior tag

A gépemben van két vinyó: WD20EZRX, WD5000AAKX.
Az utóbbival van baj. Pontosabban semmi gond nincs vele, de nagyon hangos. Ezt nem a seekelésre értem, hanem a pörgésére. Olyan hangja, hogy ilyen susogó, mint amikor áramlik a víz a radiátorban. A másiknak akkor se hallom a hangját, ha leülök a gép mellé. De ez a WD5000AAKX még a szoba másik végében is hallatszik, és pont "ráált" a fülem. A vinyók egyébként egy Corsair 300R házban vannak, amin van gumis rögzítés meg úgy aránylag jó ház. Most az lesz hogy megpróbálom a legalsó slotba rakni őket.

Tehetek egyéb mást? Ez típushiba?

Galaxy S23 256GB Cream

(#35669) Eduardo89 válasza sellerbuyer (#35667) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Biztosan vannak még olyan programok amivel lehetne kezdeni valamit de az hétköznapi user számára vagy nem elérhető vagy borsos ára van.

Ha a winyónak már mindegy akkor Hiren-el még meg lehetne próbálni, azon van pár regeneráló progi. :)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#35670) comag1990


comag1990
csendes tag

Sziasztok!
Nekem van egy WD küldő HDD-m 1 Terra
Sajnos olyan problémám van vele amióta rádugtam a Smart TV-re azóta a HDD nagyon lassan tölt be a számítógépen és mikor felismerte másolás/írás sebessége 300 Kb/s néha 1024 Kb/s de többnyire 300Kb/s
Próbáltam formatálni gyors formatálásal durván 30 perc lassúval meg 48 óra mikor a formatálást megcsináltam akkor is lassú az egész HDD !
Szét szedtem arra gondoltam a panel hibás benne de nem az jól működik másik HDD-val az Samsung volt mikor a WD HDD-t rádugom a PC alaplapjára a BIOS 15 percig tölt be és a Windows telepítő ( XP és Seven ) nagyon lassan formatálják meg Linux-Fedora hibásnak írta.
Szerintetek mi lehet a gond ?
Ha HDD hibás akkor milyen HDD-t vegyek bele ?
12v adapter van hozzá Sata2 csatlakozóval !
Válaszokat előre is köszönöm mindenkitől!

Ilyen HDD-m van
http://www.mobilx.hu/images/detailed/wd_black.jpg
http://fast.ulmart.ru/good_mid_pics/237113_2.jpg

(#35671) sellerbuyer válasza Eduardo89 (#35669) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Kösz a tippet! :R

(#35672) Eduardo89 válasza sellerbuyer (#35671) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Nincsmit :)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#35673) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

A HDSentinelben a "Lemez revízió" a firmware verziot jeloli?

A seagate firmware frissitojevel akartam frissiteni, de nem valtozott semmi.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#35677) isizakhi03 válasza Simivok (#35668) üzenetére


isizakhi03
tag

WD5000AAKX.

én is ilyen hdd-t vettem tegnapelőtt, de nincs semmi hangja sem. Nem zárt a ház. Szerintem nállad a gond.

Intel Haswel i5 Feel the Real Power !

(#35678) pcgamer01 válasza sellerbuyer (#35671) üzenetére


pcgamer01
senior tag

Megpróbálhatod a regenerátort ha van vagy két napod rá..
Most én is leszedtem és este 9órától reggel 7ig 3.5%-kot ment. :(

Samsung Galaxy S10+

(#35679) isizakhi03 válasza pcgamer01 (#35678) üzenetére


isizakhi03
tag

az igen ! Nekem sosem volt több 4-5 óránál. jó program, átmenetileg, de valahogyan gatyába rázza a HDD-t. az olyannal úgy sem nagyon lehet már mit kezdeni.

Intel Haswel i5 Feel the Real Power !

(#35680) pcgamer01 válasza isizakhi03 (#35679) üzenetére


pcgamer01
senior tag

már 47.05%-nál tart és 5287 bad sectort talált és állított helyre. :))

Samsung Galaxy S10+

(#35681) ma.ci23


ma.ci23
tag

Üdv skacok!Segítsetek!!!Adott egy giga lap Sata 2-es csatikkal.A 2terrás vinyóból csak 1-et lát.Miért?

(#35682) isizakhi03 válasza ma.ci23 (#35681) üzenetére


isizakhi03
tag

alaplapi bios lesz a ludas sztem, nekem is az volt. próbáld meg frissíteni.

Intel Haswel i5 Feel the Real Power !

(#35683) ma.ci23 válasza isizakhi03 (#35682) üzenetére


ma.ci23
tag

A Bios az látja a 2tb-t a win7 nem akarja...

(#35684) isizakhi03 válasza ma.ci23 (#35683) üzenetére


isizakhi03
tag

meg van formázva rendesen? mikor megpróbálod formázni akkor is látja a 2tb-ot? vagy nem? esetleg teamwiever? abban talán többet tudok mondani.

[ Szerkesztve ]

Intel Haswel i5 Feel the Real Power !

(#35685) King Unique válasza comag1990 (#35670) üzenetére


King Unique
titán

A TV-n fel is vettél rá, v csak lejátszás volt, mert előbbi esetben TV regisztrálja, saját fájlrendszert alakít ki rajta, ami után PC-n lehetnek vele gondok :F Másik dolog, h nem feltétlenül multimédia eszközökhöz valók az ilyenek :D
Aztán mivel Elements az alső kategória WD-nél, az is lehet a HDD döglött be, akkor szoktak így belassulni, vmi programmal, ha van windows a gépen, akkor HD Sentinellel meg kéne nézni állapotát, S.M.A.R.T. adatokat.
Továbbá ez nem külső mobil rack, hanem gyári kompakt külső HDD, h csak úgy simán lehessen benne vinyót cserélni, bár lehet engedni fogja, de akkor már célszerűbb ahhoz egy minőségibb alu házat venni.

[ Szerkesztve ]

(#35686) comag1990 válasza King Unique (#35685) üzenetére


comag1990
csendes tag

Hello !
Lejátszásra használtam volna idáig sosem volt vele gond 3 éven keresztül használtam a következő eszközökön ( Mindig TV Box Triax és Wayteq, Műholdas Alma S2300 Combo, Amiko Mini HD, Dreambox 800 HD és LED vagy LCD TV ) arra is gondoltam a Smart TV nem volt leföldelve lehet túlfeszültséget kapott de lehet amire gondoltam az hülyeség. Mivel nem földelt konnektorba dugtam...
Ez a tartó ami képen is van könnyen szétszedhető és össze is rakható és rendes PC házba való HDD kell bele.
Most jelenleg Samsung 80G Sata2 HDD van benne de minimum 1 Terra HDD-t szeretnék bele!
Esetleg valami program nem tudja kijavítani vagy nem érdemes vele foglalkozni dobjam ki és vegyek másikat ?
Itt prohardveren nem tudom hol keressem ki milyen HDD-t árul
Válaszod köszönöm !

(#35687) ma.ci23 válasza isizakhi03 (#35684) üzenetére


ma.ci23
tag

Mielőtt formáznám akkor is 1TB-t lát,de most már nem vok ott majd holnap megpróbálom úgy hogy rendszer rakás előtt rányomok egy teljes formázást...

(#35688) King Unique válasza comag1990 (#35686) üzenetére


King Unique
titán

Először is jó lenne tudni milyen állapotban van az HDD (HDS), majd azután eldönteni kuka-e, v sem ?
Hogy milyen vinyó kerüljön bele, azt inkább másik topikba kéne kérdezni [link], illetve jobb szerintem normális helyen, boltban megvenni. Persze találni itt aprón .

(#35689) Doky586 válasza ma.ci23 (#35687) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

én inkább partíció-törléssel majd létrehozással próbálkoznék. A formázás nem csinál helyet., de a partícionálás igen.. :DD

[ Szerkesztve ]

(#35690) ma.ci23 válasza Doky586 (#35689) üzenetére


ma.ci23
tag

Teljesen új a vinyó és csak az 1TB-t mutatta.

(#35691) hollosi


hollosi
csendes tag

Sziasztok !

Én segitséget szeretnék kérni tőletek azoktól akik olvassák e sorokat azugyben hogy van 1 2tb os tohhiba külsö vinyó 1 tera good formátumu xbox 360 as játék van csak rajta és kb15 perc játék után leáll a fejforgás a vinyon és megszakad a játék ugye igy 1 éve sikerült a vin 7 nek megszüntetni ezt a problémát ugy hogy rádugtam és bejöt valami üzenet már nem emlékszem rá de az igent választotam és megcsinálta és jó lett kb 1 évig most ujra támad és a vin nem ajánlota fell a segitséget sajna a hdd sentinel nem ir hibbát! töredezetsémentesitve van és semmi vajon mi lehet a bibi?

(#35692) comag1990 válasza King Unique (#35688) üzenetére


comag1990
csendes tag

Én ezt hogy tudom meg hogy milyen állapotban van ?

(#35693) hollosi válasza comag1990 (#35692) üzenetére


hollosi
csendes tag

hdd sentinel programal!!

[ Szerkesztve ]

(#35694) sellerbuyer válasza pcgamer01 (#35678) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Jelenleg a Sentinel reinicializálója fut, erre is két napot írt hátralévő időnek, hétvégén végez, hétfőn meglátom, hogy mire jutott. Bent hagytam melóban, így nem nálam fogyasztja az áramot a gép. :)

(#35695) pcgamer01 válasza sellerbuyer (#35694) üzenetére


pcgamer01
senior tag

nekem ez a regenerator most lesz 24-órája hogy megy és még 50%-nál se járok :S
de szinte 3mp-ként talál hibás szektort.
36giga megvan a 80-ból,még jó hogy nem 500-as :DD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S10+

(#35696) sellerbuyer válasza pcgamer01 (#35695) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Ha nem jár sikerrel a Sentinel, lehet, én is ráugrasztom a Regenerátort.

Egyelőre nagyon tetszik, amit csinál. Addig nyúzza, gyömöszöli a szektort, amíg be nem tudja írni az adatot, aztán ha a verify rendben van, akkor az a szektor elvileg rendbejött.

Az más kérdés, hogy százas nem lesz valószínűleg sohasem, de hát nem is kell. Nem ezen tárolnám a doktori disszertációmat... akkor sem, ha lenne ilyenem! :D

[ Szerkesztve ]

(#35697) pcgamer01 válasza sellerbuyer (#35696) üzenetére


pcgamer01
senior tag


jól teszi a dolgát az biztos :)

Samsung Galaxy S10+

(#35698) hollosi


hollosi
csendes tag

Én segitséget szeretnék kérni tőletek azoktól akik olvassák e sorokat azugyben hogy van 1 2tb os tohhiba külsö vinyó 1 tera good formátumu xbox 360 as játék van csak rajta és kb15 perc játék után leáll a fejforgás a vinyon és megszakad a játék ugye igy 1 éve sikerült a vin 7 nek megszüntetni ezt a problémát ugy hogy rádugtam és bejöt valami üzenet már nem emlékszem rá de az igent választotam és megcsinálta és jó lett kb 1 évig most ujra támad és a vin nem ajánlota fell a segitséget sajna a hdd sentinel nem ir hibbát! töredezetsémentesitve van és semmi vajon mi lehet a bibi?

(#35699) dozen


dozen
csendes tag

Sziasztok!

Abban kérem a segítségeteket, hogy win7 alatt hogyan tehetem láthatóvá a windows részére és leformázni az eszközkezelő által látott második HDD-met, ami valamelyik Apple operációs rendszerben van leformázva?

(#35700) isizakhi03 válasza dozen (#35699) üzenetére


isizakhi03
tag

teamwieveren keresztül tudok segíteni.

Intel Haswel i5 Feel the Real Power !

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.