Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#35401) Csabi1984 válasza Kikki90 (#35398) üzenetére


Csabi1984
addikt

Nekem is SuperB 460W- van :)) Egyébként azért írtam ,hogy ez nem Gyanusítás csak előfordulhat ilyen emberi is.

(#35402) Kikki90 válasza Csabi1984 (#35401) üzenetére


Kikki90
tag

Ez szerintem elég minőségi... egyszer veszek normális tápot, erre ez ba**na ki velem? :) Megpróbálom a kábelcserét, meg átdugom másik kábelvégre a tápellátást. Bár szerintetek inkább a hdd hibája lehet, vagy a többi összetevőé?

[ Szerkesztve ]

(#35403) ggg666 válasza Kikki90 (#35402) üzenetére


ggg666
őstag

Sajnos nekem 2 minőségi tápom is szar volt már, ma már semmit nem jelent, hogy elvileg minőségi tápot vesz az ember.

Tápteszterrel, vagy aida-val megnézném a feszültségeket.

(#35404) djculture válasza Bici (#35400) üzenetére


djculture
félisten

A teljesitmény sok mindetöl függhet pl a felpörgési időtöl és egyebek, maxtornál pláne ha már elég használt csökenni szokott a teljesítmény. Amúgy miért pont ezt az időzitett ketyegő bombát vetted ?

(#35405) feco88


feco88
tag

Sziasztok. Olyan problémám van, hogy most telepitettem újra egy régebbi P4es gépet. Gigabyte 865p chipsetes alaplap van benne és az én külső winyómat látja szépen, de az kolléga külső winyoját nem. A jelenség az, hogy ahogy rá dugja a gépre le fut a keresés és utána nem csinál vele semmit. A sajátgépben egy fehér lap ikonja van és nem engedi megnyitni. Viszont egy total commanderben meg igen. SP3-as XP lett feltelepítve. És nem tudom merre induljak el vele. Köszi a segítséget!

(#35406) Bici válasza djculture (#35404) üzenetére


Bici
félisten

Köszi a választ!

Azért ezt vettem, mert nagyon ritkán használom ezt a gépet (Win98-as játékok.), és olcsó volt, és kellett a "sok" hely pata csatlakozón.
Egyébként 301 napot ment, és 3124 az indulások és leállások száma.
Ez nagyon használt?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#35407) djculture válasza Bici (#35406) üzenetére


djculture
félisten

Sajnos a maxtorok elég gány minőségűek igaz cserébe gyorsak is , nézd meg hd sentinellel ha melegszik nagyon akkor hűtés kötelező rá másképpen hamar szétfog menni.

(#35408) akarnokd


akarnokd
csendes tag

Üdv, frissen vásárolt gépemben lévő Seagate Barracuda 2TB (ST2000DM001) merevlemezem fura hangokat produkál: úgy 4-5 másodpercenként kiad 3 eltérő hangmagasságú kattanást, függetlenül attól, hogy terhelve van-e vagy sem. Nem hiszem, hogy ez az APM parkolós dolog, mert annak magas ciripelő hangja volt, amíg a CrystalDiskInfo segítségével ki nem kapcsolva. Megjegyzendő, hogy összeszerelve kaptam a gépet, amiben a merevlemez csak féloldalasan volt rögzítve a házban, így ment kb 3-4 órát, mire belenéztem a fenti ciripelés és rezgések miatt; most már keretben van, így produkálja a fenti hármas kattogást. Hibás egység? (Amúgy eléggé sok hibásat írnak erre is, és a hasonló WD Green-re is.)

(#35409) Bici válasza djculture (#35407) üzenetére


Bici
félisten

42 fok körül van.
Az sok?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#35410) djculture válasza Bici (#35409) üzenetére


djculture
félisten

Az még nem 45 felett már szükséges a hűtés, de gondolom lesz is annyi nyáron simán.

(#35411) Bici válasza djculture (#35410) üzenetére


Bici
félisten

Nyáron a strandon leszek, nem a GLDoom meg a Need For Speed 2 elött. :D
Egyébként egy sima venti a tetejére 5V-on és kész?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#35412) fer


fer
őstag

Erre valaki, vagy tényleg egyedi a problémám?

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#35413) Bici válasza fer (#35412) üzenetére


Bici
félisten

Én egy BIOS resettel próbálkoznék. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#35414) djculture válasza Bici (#35411) üzenetére


djculture
félisten

Ja egy 8 centis ventit ráteszel a tetejére 5voltra kötve és tökéletes.

(#35415) Bici válasza djculture (#35414) üzenetére


Bici
félisten

Szuper, az pont van itthon szép számban. :)
Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#35416) FaTHI


FaTHI
őstag

Srácok lenne egy usb problémám. A probléma a következő: Vettem egy külső rack-et 3.0 Usb-s. Beletoltam egy 500-as samu vinyót, de ha rádugom a gépre ami elvileg már 3.0-ás. a másolás nagyon lassú. a külső vinyóról még elég szépen másol, de ha a gépről tolom a külső vinyóra olyan 5-10mb/sec-el másol. mi lehet a baj? már az alaplap drivereket is felraktam, az op rendszerem win 8.1 64bit.
Válaszokat előre is köszönöm!

(#35417) fer válasza Bici (#35413) üzenetére


fer
őstag

Nem segített, már felraktam egy másikat is! Majd megpróbálom a winyó firmware-t frissíteni!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#35418) djculture válasza FaTHI (#35416) üzenetére


djculture
félisten

total commanderrel próbáltad? Mert a sajátgépes másolgatást azt felejteni kell...

(#35419) FaTHI válasza djculture (#35418) üzenetére


FaTHI
őstag

Igen Totál commanderrel másolom

(#35420) djculture válasza FaTHI (#35419) üzenetére


djculture
félisten

Port biztos hogy SuperSpeed-re van állitva a biosban? xfast usb fenntvan bekapcsolva?

[ Szerkesztve ]

(#35421) Kikki90 válasza ggg666 (#35403) üzenetére


Kikki90
tag

Hm... Érdekesség, hogy a HDS legújabb tesztje szerint most csak 1 gyenge szektort tartalmaz. Ugye 2-vel kezdte, felment 5-re, most 1. Ez vajon mire utalhat? :)

(#35422) fer válasza Kikki90 (#35421) üzenetére


fer
őstag

Arra, hogy csak nehezebben olvashatók a szektorok, azok még nem hibásak, én kaptam egy 250-es noti winyót 26 gyenge szektorral, már csak 6 van!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#35423) djculture válasza fer (#35422) üzenetére


djculture
félisten

Ja ezt hivják logikai hibának amik vagy megjavulnak vagy áthelyeződnek

(#35424) Kikki90 válasza fer (#35422) üzenetére


Kikki90
tag

de akkor ez nem lehet a táp és a kábel hibája ugye? Amire eddig gyanakodtunk...

(#35425) fer válasza Kikki90 (#35424) üzenetére


fer
őstag

De lehet!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#35426) Zoluska


Zoluska
tag

Sziasztok!

Olyan gondom van, hogy eltűnt a 1,5 terrás meghajtóm tele adattal. A HDD Sentinel, Bios, eszközkezelő látja, sőt a Sentinel tesztek is futnak rajta, de az adatok nem elérhetőek. Disk Managementben dynamic-ként jelenik meg, de semmit nem lehet vele csinálni, csak basicre állítani, ami az adatok elvesztésével jár. Nem tudom lehet-e összefüggés, de a virágbolti oprendszert épp előtte aktiváltam újra valami olyan aktivátorral, amit eddig nem használtam, de előtte vírusírtóval ellenőriztettem.
Szerk.: Tulajdonságok alatt a kapacitásnál 0 érték szerepel.

[ Szerkesztve ]

(#35427) djculture válasza Zoluska (#35426) üzenetére


djculture
félisten

Ha dinamikus kötet lett belőle akkor a rajta lévő adatot csak fizetős getdataback-el fogod tudni leszedni több napos melóval.

(#35428) Zoluska válasza djculture (#35427) üzenetére


Zoluska
tag

Még valami, disk managementben invalidként jelöli a lemezt. Ezt az aktivátor okozhatta, vagy meghibásodhatott a lemez? Tapasztaltam mostanában lassú indulást, mikor bootolás után percekig semmit nem csinált a gép, de a régi windowsnak tulajdonítottam.
Most részletes öntesztet csináltatok Sentinellel, de órákig tart, addig kutatom, hátha menthető valahogy a dolog. A fizetős programmal én is vissza tudom nyerni az adatot, vagy inkább vigyem szakemberhez?

(#35429) djculture válasza Zoluska (#35428) üzenetére


djculture
félisten

Hát túl sok a véletlen egybeesés hogy pont most ment volna tönkre mikor futtatál egy bármi hülyeségre képes activatort. Különben a rendszervisszaállitást próbáltad?

[ Szerkesztve ]

(#35430) bigyo108


bigyo108
aktív tag

Sziasztok,

létezik olyan program amivel külön partícióba lehet zárni a bad sectorokat?
mondjuk örökre......

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

(#35431) Zoluska válasza djculture (#35429) üzenetére


Zoluska
tag

Kipróbáltam a visszaállítást, sajnos nem működött.
Sikerült szerezni getdatabacket, amivel a legfontosabb fájlokat átmásolom a másik meghajtómra. Utána megpróbálok kísérletezni a helyreállítással. Ha nem sikerült, akkor visszaállítom basicre, és elvileg újra működni fog. Köszönöm a segítséget. A helyreállításra még szívesen hallanék tippeket, ha valakinek van.

(#35432) pjen válasza Zoluska (#35431) üzenetére


pjen
félisten

Esetleg egy live linux ról bootolva? :)Egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

(#35433) Zoluska válasza pjen (#35432) üzenetére


Zoluska
tag

Nem ismertem, de gugli elárulta mi az. :) Egy próbát valóban megér.

(#35434) Doky586 válasza Zoluska (#35426) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Disk Managementben dynamic-ként jelenik meg, de semmit nem lehet vele csinálni"
Sajnos nincs a profilodban milyen oprendszert használsz pontosan..

Tudtommal csak Win7 Prof és magasabb verziók kezelik a dynamic kötetet, Home esetén ne csodálkozz az olvashatatlanságon.
Az is feltétel hogy csak NEM eltávolítható lemezek esetén kezelik (USB és ESATA kizáró ok) még a biosban is nem_eltávolíthatóként legyen megjelölve a hdd dynamic kötet esetén.

(#35435) djculture válasza Doky586 (#35434) üzenetére


djculture
félisten

Ja mondjuk az is lehetséges hogy neki profja volt közben akticválta home-ra azzal a nyavajával de ennek a kibeszélése a fórumon tiltva van.

(#35436) Zoluska válasza Doky586 (#35434) üzenetére


Zoluska
tag

Enterprise van fekrakva. Egy ideje már terveztem az újratelepítést, most már tényleg itt az ideje. :) Az adatok lementése már folyamatban van. Partitionwizard állítólag képes lesz visszaállítani basicre adatveszteség nélkül, de biztos ami biztos a fontos adatokat átmentem a másik winchesterre.
Egyelőre köszönöm szépen mindenkinek a segítséget. Ha mégsem boldogulnék, lehet hogy visszatérek még. :)

(#35437) Zoluska


Zoluska
tag

Teljes a siker. Órákig mentegettem több száz GB adatot feleslegesen, de nem tudtam biztosra, hogy sikerül-e megmenteni. A problémámra guglizva találtam egy Partition Wizard nevű programot, ami képes a dynamic meghajtót basicre alakítani, gyakorlatilag fél percbe telt + egy restart. Úgy tűnik minden adatom megmenekült.

(#35438) MTbc


MTbc
senior tag

Sziasztok van Samsung sp2014n (IDE) HDD a fura dolgokat művel, kéne egy kis segítség hátha van ötlet.
Egyik gépen látja a BIOS de kiírja hogy drive fails és nem tudok róla bootolni,másik gépen lefagy a BIOS.
DE xp telepítő látja és fel is tudta rakni a fájlokat az első újraindulásig utána nem talál bootlható drive-ot.
MiniPE-XP vel feltudom ismertetni és tudok bármit csinálni vele, MBR fix, check disk, sok szoftvert futtattam de semmi hiba.
Van egy progim ami régen a halálból hozott vissza pár HDD-t a HDD regenerator de most az sem ismeri fel.(bootlható cd-n van de nem lát drive-ot.)
Live Cd Linux is látja.

Van valami ötlet hogy miért nem bootlható illetve a BIOS-ok miért akadnak ki?
Köszi! :R

(#35439) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Van 2 HDD-m, a kérdés, melyikre telepítsem a windows-t.

80GB IDE Western (55MB/s olvasási sebesség, 28% kondíció sentinel szerint), vagy 250GB SATA2 Maxtor (70MB/s olvasási sebesség, 95% kondíció). Számok szerint egyértelmű gondolom a Maxtor. De most is ezen van a windows, és folyamatosan kerreg, nagyon sokszor belassul és ilyenkor még hangosabb a hdd. Western pedig nagyon halk.

(#35440) Lacielvtárs válasza RAiN91 (#35439) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

szia
cserélj vinyót ha jót akarsz magadnak...
mert akkor fog elszállni amikor a legjobban fog fájni, tapasztalatból tudom :C
de ha választani kell akkor mindenképp sata vinyóra rakd a rendszert
az ide-n is elmegy, de atom lassú lesz, főleg a win 7
de ha a sata így viselkedik, akkor menjen az ide-sre, azon legalább menni fog várhatóan stabilan, de lassabb lesz...
ezt is tapasztalatból tudom. :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#35441) Eduardo89


Eduardo89
aktív tag

Üdv!

Egy elég érdekes problémával állok szemben. Adott egy Asus J52VE notebook.
Benne egy Seagate Momentus 320Gb-s Sata II-es winyó amivel gondok vannak. A nootebook egyfolytában fagy még újratelepítés után is. A memóriahibát kizártam, több órát teszteltem Hiren-es RAM teszterrel ( 2 félével is).
A HD Sentinellel csináltam a winyón felület teszteket, olvasást majd írás-olvasás tesztet és újrainicializálást is hibás szektor nincs. Futtattam rövid és hosszú öntesztet mindegyik hiba nélkül lefutott.
Leformáztam majd visszaraktam a Win7-et. Azóta összesen 2 fagyás fordult elő és a SMART adatokat figyelve az Ultra Ata CRC Error Count folyamatosan növekszik.

Számomra nem egyértelmű, hogy a Winyó haldoklik-e vagy az alaplappal / vezérlővel vagy mi a bánattal lehet a probléma.
Mit tudok tenni ? Nem akarok bele új winyót venni addíg amíg be nem bizonyosodik, hogy az megoldja a problémákat.
Vélemények, ötletek ?
Köszi előre is :R

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#35442) Csabi1984 válasza Eduardo89 (#35441) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szia. Erre én is kiváncsian várom a választ. Haveroméknak ugyan ez a jelenség. Youtube belaggol, zene hallgatás közben 1-2 megakad majd megy tovább. A hdd meg 100% Ők is tesztelték..
Nem lehet kizárni a laptop és a HDD közti összekötöt adatkábelt sem.

(#35443) PWF


PWF
csendes tag

Hali.

Most vettem egy hdd-t ami 9mm. Majd rájöttem hogy csak 7mm helyem van.
Van valami ötlet?
Egyálltalán mūködne?

(#35444) Zozzant válasza PWF (#35443) üzenetére


Zozzant
addikt

bocs:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#35445) ggg666 válasza Zozzant (#35444) üzenetére


ggg666
őstag

Én is pont ezt akartam javasolni!!

(#35446) djculture válasza Eduardo89 (#35441) üzenetére


djculture
félisten

Azért a smarton látszik hogy kapott ez jópár kisebb nagyobb ütést/rázást is

(#35447) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Arról van infó, hogy az egyes winyó típusok mi módon szoktak tönkremenni (bad sector, vagy csak megáll és kész), és hogy menthető-e róluk az adat, stb?

Kössz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#35448) Eduardo89 válasza djculture (#35446) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Kapott már az élettől az biztos de a dolog pikantériája az, hogy a laptop újkora óta csinálja ezt a megfagyásos dolgot. A szervíz visszadobta, hogy náluk hibátlanul ment... ( Nem az enyém egyébként hanem egy jóbarátomé.)
Hogyan/milyen tesztel tudom kizárni az alaplapi vezérlőt a winyó cseréjén kívül a lehetséges hibaforrások közül?
Sajnos nincs bele való cserealkatrészem...

Csabi1984: Az összekötő kábel itt konkrétan nem lehet rossz mert nincs. A winyó csatlakozója konkrétan egy ilyen L alakú fix alaplapra forrasztott csati. Ergo nem lehet megtörve vagy sérülve...
Egyébként ez is filmnézés és netezés közben fagy meg a legtöbbször.
Nem tudom mi tévő legyek...

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#35449) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

Most kezdek agyalni, vajon mennyire játszhat szerepet egy winyó halálában, ha fél méterre a géptől van egy barominagy mélyláda? (edifier 550)
Mármint mágnesezettség miatt, ebbe szokatlanul nagy tekercs van. Befolyásolhatja a winyót?

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#35450) homeless09


homeless09
őstag

Sziasztok! Lenne itt egy Sony Viao laptop, amit a tulaj idegből ledobott az ágyra működés közben, majd lecsukta a fedelét is. Ezután vissza lett kapcsolva, ment a gép 1-2 percig, és ezután valami Sony-s menübe dobta ki, és már el sem tudta indítani a Windows-t. A gép sajnos ausztriában vásárolt, így a Sony Viao menü is német, amit én nem ismerek, de kisilabizálás után rájöttem mi mire való, de a windows-t nem tudja sehogy sem indítani. A BIOS látja a hdd-t, a windows telepítő is, viszont itt már egy partícionálatlan hdd-ként, de nem lehet partíciót sem létrehozni, se semmit kezdeni vele. Magyarán mintha eltűnt volna minden a hdd-ről. Fizikai sérülés érhette a lemezeket a vinyóban?

Második partícionálási próbálkozásra már elég csúnya kattogó hangot is adott ki, úgyhogy ennek valószínűleg annyi. A gép egy hónapos, garanciával el lehet intézni ezt?

[ Szerkesztve ]

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.