Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#34451) betelgeuse


betelgeuse
csendes tag

Sziasztok.
Vettem egy Samsung 1T-s vinyót a laptopomba. a régi rendszeremet át ghost-oltam rá. Indíthatóvá tettem, s mégsem indul. Kipróbálta egy másik (asztali) gépben ott elindul (elkezd indulni a win XP)
A laptopom HP nw8440 lehetséges, hogy nem tudja kezelni ezt a vinyót? Mi lehet a gond?

(#34452) Lori82


Lori82
senior tag

Sziasztok.K.b 1 órát szenvedtem amig felállt a rendszer.Nem tudom mi történt,tegnap még oké volt kikapcsoláskor jött egy frissítés és ma a windows logó után kékhalál és újraindulás.
Az esemény naplóban ezt találtam : "Rendszer Hiba Nincs 2013-12-12 18:00:44 Disk 7: Hibás blokk az eszközön (\Device\Harddisk0\DR0). " A HD Sentinel szerint a lemez teljesítménye 100% a Kondició viszont 52%-os.Ha elindítok egy rövid ön-tesztet 30 mp után megáll és azt a hibaüzenetet kapom,hogy "Sikertelen az olvasó egység hibája miatt".
Találkozott már valaki hasonló próblémával?Mi lehet a gond?

(#34453) djculture válasza King Unique (#34450) üzenetére


djculture
félisten

Ja mert a gyors teszt nem mutat ki semmit, a legtöbb ember meg nemér rá azt eliditja és szevasz..

Lori82: Egy nem használt hibás blokra írt a frissités, így kiderült hogy az a rész hibás. Sajnos nem egyedi dolog, egy hibás blokk rész évekig rejtve maradhat ha nincs használatban

[ Szerkesztve ]

(#34454) Lori82 válasza djculture (#34453) üzenetére


Lori82
senior tag

Kösz a választ,mi a teendő?Telepítés nélkül ki lehet javítani a hibát?

(#34455) djculture válasza Lori82 (#34454) üzenetére


djculture
félisten

Nem nagyon, eleve ezt csak ugy lehet letisztázbni ha kiir mindent az ember vagy átrak másik vinyóra és az egész vinyót lekell formázni.

[ Szerkesztve ]

(#34456) Thrasher


Thrasher
csendes tag

mennyit számít egy Crystaldiskmark tesztnél, hogy mennyi szabad hely van a vinyóm?
Mert számít, azt értem, de lehet ekkora a különbség?

Egy neten talált teszt:

és az enyém, amit egy egy hetes, 3TB-s Toshiban végeztem (üresen elfelejtettem lefuttatni rajta, úgyhogy olyan eredményem nincs):

nem túl nagy különbség ez?

[ Szerkesztve ]

(#34457) djculture válasza Thrasher (#34456) üzenetére


djculture
félisten

Vinyók ilyenek az elején gyorsabbak és ahogy telnek megfele, pláne ha még töredezett is rajtuk a cucc egyre lassabbak

[ Szerkesztve ]

(#34458) Thrasher válasza djculture (#34457) üzenetére


Thrasher
csendes tag

Na igen, végülis közben azon filózok, hogy ez most így, hogy félig tele van, ugyanaz, mintha egy sebességtesztnek a lemez közepénél mért értékét nézném, ugye?
Mert az meg ilyesmi körül van a teszteken.
Jó, szokás szerint posztolás után sikerült igazán átgondolnom csak a dolgot, asszem, tárgytalan a kérdésem, kösz:)

(#34459) malagutif122


malagutif122
tag

Sziasztok!

winchester tesztelő programot tudtok valami jót?
hdd sentinelt próbáltam de nem fizetös nem tudtam letesztelni vele.
A hard disk sentinel ezt irta ki: Meghibásodás várható- Attribútum:1 Raw read error rate, Olvasás közben előforduló nem javitott hibák száma. Lemezfelület vagy fejek hibájára utalhat.
A lemez felületén található 258 gyenge szektor, mely késöbbi használat során áthelyezésre kerülhetnek.
Azonnali merevlemez csere szükséges.
Javasolt az adatok azonnali mentése az adatvesztés elkerülése érdekében.

(#34460) pjen válasza malagutif122 (#34459) üzenetére


pjen
félisten

Hát ezen sajnos már nincs sok tesztelni való. :((

(#34461) malagutif122 válasza pjen (#34460) üzenetére


malagutif122
tag

csináltam tesztet róla Crystal disk mark-al.
Ez lett az eredmény : [link]

(#34462) djculture válasza malagutif122 (#34461) üzenetére


djculture
félisten

Kikell róla minden fontos irni és másodlagos lemezként letakaritani hdtune programmal zerofill teszt .. Jó esetben semmi baja..

[ Szerkesztve ]

(#34463) malagutif122 válasza djculture (#34462) üzenetére


malagutif122
tag

én már nem foglalkozok vele lassitsa is a gépet a vinyó.
veszek bele egy új 64gb-os ssd-t. :D

(#34464) pjen válasza malagutif122 (#34463) üzenetére


pjen
félisten

Az egy kiváló ötlet,nagyságrendekkel gyorsabb lesz a géped.Én azért legalább egy 128 ast vennék.nálam szinte mindig 70-80giga a rendszer. :)

(#34465) malagutif122 válasza pjen (#34464) üzenetére


malagutif122
tag

Tudom sokan mondják hogy sokat gyorsit a gépen azért is akarok venni egyet.
Nekem intel G620-as proci van benne, 2gb ram, gigabyte gt430 videokari, asrock h61m-vs alaplap sandbridge,
Windows 7 64bitest használok.
szerintem elég lenne nekem a 64gb ssd nem sok mindent tárolok rajta csak egy pár giga zenét 3-4gb körül simán elfér minden rajta.

(#34466) pjen válasza malagutif122 (#34465) üzenetére


pjen
félisten

Akkor rajta,nem fogod megbánni! :)

(#34467) malagutif122 válasza pjen (#34466) üzenetére


malagutif122
tag

Biztos nem még annyi kérdés lenne hogy Ram-ba mennyi kell szerinted gépbe most
2gb ram van. de lehet hogy az ssd úgy felgyorsitsa nem kell több ram se.

(#34468) pjen válasza malagutif122 (#34467) üzenetére


pjen
félisten

Ez attól függ mire használod.Tedd bele az SSD t ,próbáld ki ramot bármikor tehetsz bele. :)

(#34469) malagutif122 válasza pjen (#34468) üzenetére


malagutif122
tag

Rendben köszönöm a gyors választ!

(#34470) Taifa Díaz válasza malagutif122 (#34467) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

A kettő nem igazán függ össze. 64 bites Windows 7/8 meghálálja a minimum 4 GByte memóriát, SSD ide vagy oda.

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#34471) KillerKollar


KillerKollar
senior tag

Üdv mindenkinek.Van egy 1 TB-os vinyóm aminek a HDD Sentinel szerint 8%(kritikus) a kondíciója és a következőket írja:
"A lemez felületén található 87 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
A lemez önteszt során talált 35 hibás szektort.
A szektorok javításának számából ítélve a hibás szektorok összefüggő területet alkothatnak.
A lemez felületén található 227 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.

Javasolt az adatok azonnali mentése az adatvesztés elkerülése érdekében."
Akkor ez most kuka?Csak mert nem igazán érzem hogy komolyabb baja lenne...Néha letöltés/kicsomagolás/telepítésnél kicsit hangos,bár nem biztos hogy ez azért van mert haldoklik,nem emlékszem hogy amikor új volt csinálta-e,3 éves vinyó.Viszont a sebességére nincs panasz,olvasás,másolás egyebek megfelelő sebességgel történnek.Hogyan jelentkezik a gyakorlatban ha már a halálán van egy vinyó?Lassú másolás/telepítés?Akadoznak a filmek amik azon a vinyón vannak?Akadoznak a játékok amik arra vannak telepítve?Hangos lesz nagyon?Azért kérdezem mert gyakorlatban nincs vele különösebb bajom,de a HDD Sentinel szerint hamarosan kukázhatom,nem is egy új vinyó vásárlása a legnagyobb gond,inkább az az 1TB adat amit elveszítek.

(#34472) djculture válasza KillerKollar (#34471) üzenetére


djculture
félisten

Még nem kuka de erősen elvan használódva, 1 -2 évet még kibirhat ha stabil az állapota. Ha elkezd romlani a rajta lévő adat egy része mehet a kukába mert crc hibás lesz azon a részen ahol a sérült elhasználódott rész található.

[ Szerkesztve ]

(#34473) KillerKollar válasza djculture (#34472) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Akkor még egyenlőre hagyom amíg nincs nagyobb gáz,nekem stabilnak tűnik tekintve hogy nem igazán van rá panasz,meg is lepődtem hogy ennyire rossz a kondíciója.

(#34474) liksoft válasza KillerKollar (#34473) üzenetére


liksoft
nagyúr

A program nem azt mondta, hogy dobd ki! Csak felhívta a figyelmedet arra, hogy ez így nagyon nem lesz jó! Ha nem készítesz mentést a fontos adatokról (ahogy a program ajánlja!), akkor ha a drive végleg meghibásodik, ne csodálkozz! Persze van ilyenkor is további lehetőség. De ettől szeretne a program megóvni. Ugyanis azt adatmentésnek hívják, erre szakosodott cégeknél. Az ottani árakba meg akár több gép is beleférne, nemhogy egy új drive még most! Persze ezt a jelenséget okozhatja hibás tápellátás is, ami korrigálható, de a drive állapotán akár maradandó nyomokat is hagyhatott.

Röviden: Ments, a drive-ot használd de csak másodlagosnak úgy, hogy pótolhatatlan adatot SOHA nem teszel rá, a tápellátást (esetleg tápegységet ellenőrzöd). Amennyiben nem így cselekedsz, és adatot veszítesz, csak és kizárólag magadat okolhatod.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34475) KillerKollar válasza liksoft (#34474) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Nincs rajta semmi különösen fontos adat,egyszerűen csak lustaságból mondtam hogy sok idő újra fölpakolni azt az 1 Terra adatot.Adatmentéssel az a gáz hogy hova?Nincs másik vinyóm,ha mindent úgy ahogy van le akarnék menteni már vehetném a másikat.Tápellátással nem hiszem hogy gond lenne,benchmark programok alatt is stabil a gép,úgy hogy 2 darab elég sok áramot zabáló videókártya van alatta,meg amúgy is elég márkás tápegység(Corsair HX 850).Vinyó tápkábeleit nem piszkáltam a beszerelése óta,ha eddig nem volt ezzel gond akkor azután se hiszem hogy lett volna.Mint mondtam 3 éves,elég sok adat van rajta és én úgy vagyok hogy 10 gigánál több helyem kb soha nincsen,ha valami új cuccot kell fölraknom ami több helyet foglal akkor mindig úgy kell törölgetnem hogy ráférjen,szerintem érthető a rossz kondíció.Ha meghal max a játékok újra letöltése és telepítése ami sok időt vesz igénybe,de szerencsére a Steam/Origin online menti a már megvásárolt játékokat és az abban mentett statisztikákat,így csak belépek az accommal és már tölthetem is lefele,úgyhogy nem veszítek semmi értékeset ha elúsznak az adatok,csak bosszantóan sok idő lesz majd mindent újra leszedni/fölrakni.

[ Szerkesztve ]

(#34476) #22346752


#22346752
törölt tag

Sziasztok.
Remélem jó helyen járok.
Csak az lenne a kérdésem, hogy ha egy HDD-t ZFS vagy UFS-re formázok valamelyik NAS-hoz, akkor azt ha úgy gondolom minden probléma nélkül vissza lehet formázni mondjuk NTFS-re?
Csak azért kérdezem mert régebben elég nehézkesen lehetett. Pl. ha az xbox formázta a vincsit, tökölődni kellett a vissza állítással.

(#34477) ggg666 válasza KillerKollar (#34475) üzenetére


ggg666
őstag

"Corsair HX 850"

Nekem garanciába azonnal ki kellet cseréltetnem, mert túl magas feszültséget adott le.

A másik hx750-esel együtt.

Bemérted tápegységteszterrel vagy valamivel.

Mert a mai világban már semmire sem garancia az a 7 év.

(#34478) tajcsi


tajcsi
senior tag

Van egy 500GB-os vinnyom. Az elobb HDD sentinelben a health meg 100% volt, aztan 99%, most ujrainditottam a gepet es mar csak 98%-os. Ellenoriztem, nincs rajta bad sector. Most ez mi a franc?? A vinnyo nem garis, sata2 csatlakozos.

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#34479) KillerKollar válasza ggg666 (#34477) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Nekem 3 éve megvan,még annó 2010-ben vettem ezt a gépet,közben cseréltem benne VGA-t többször,alaplapot,procit,de a tápot nem,azóta remekül működik,semmi baj nem volt vele.Ha hibás lenne már az elején kiderült volna.Tápegység teszterem nincsen,de nem ment tönkre semmi a gépemben.Amiket lecseréltem azt mind a plusz teljesítmény miatt tettem,nem azért mert tönkrement volna bármi.

(#34480) ggg666 válasza KillerKollar (#34479) üzenetére


ggg666
őstag

Sajnos nekem is hibátlanul ment a rossz táppal, és szép lassan nyírta ki az alaplapomat.

(#34481) KillerKollar válasza ggg666 (#34480) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Hát ha 3 éve nem nyírt ki semmit,akkor szerintem az én tápomnak nincs semmi baja.Amúgy elvileg az ilyen márkás tápokban vannak olyan beépített védelmek amik meggátolják hogy megöljön bármilyen hardver komponenst,szóval elfüstölni el tud a táp,de akkor csak a táp kuka,semmi más.Ellenben az ilyen Mercury meg egyéb tápokkal amik simán magukkal ránthatják a fél gépet a halálba.

(#34482) ggg666 válasza KillerKollar (#34481) üzenetére


ggg666
őstag

Egy corsair hx 750-est cseréltek ki mert elbaxta az alaplapom, utána kaptam egy újabb magas feszültséget leadó hx850-est.

Ezt is kicserélték

Nem védett le semmit.

Attól, hogy magasabb vagy alacsonyabb feszültséget ad le a táp, attól még semmi nem füstöl el vagy hasonló.

Csak szép lassan kipurcanhatnak dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#34483) djculture válasza KillerKollar (#34481) üzenetére


djculture
félisten

Belenézel ha nincs pupos kondi akkor mehet tovább egy kis takarítás után.

(#34484) KillerKollar válasza ggg666 (#34482) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Mennyi idő alatt nyírta ki a lapot?Biztos hogy attól halt be?

(#34485) ggg666 válasza KillerKollar (#34484) üzenetére


ggg666
őstag

Utána vettem táptesztert és kijelezte, hogy magas feszültséget ad le.
Ki is cserélték.Nehéz megmondani mert 3 gépem is van és ritkábban használtam éppen azt.

Sata és usb vezérlőkkel volt gond.

(#34486) KillerKollar válasza ggg666 (#34485) üzenetére


KillerKollar
senior tag

Hát nekem csak ez az egy van és minden nap használam,van amikor elég sokat,eddig még nem nyírt ki semmit és mondom,3 éve ez a táp van úgyhogy az enyém szerintem biztos nem hibás,innen meg maximum elöregedni fog,attól viszont csak a táp halhat be,de kétlem hogy máris behalna,nem véletlen adnak rá ilyen hosszú garanciát.Na de szerintem ez már elég erőteljesen OFF ebben a topicban.

(#34487) #22346752


#22346752
törölt tag

Most meg hová tűntetek?
A jó sok "off" után nekem is tudna válaszolna valaki erre?
Előre is köszi.

(#34488) djculture válasza #22346752 (#34487) üzenetére


djculture
félisten

Most is tökölődni kell mivel ezek linuxos filerendszerek azt meg nem kezeli a windows

(#34489) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Problémám támadt a merevlemezemmel, erre keresnék megoldást!

Egy SSD, valamint egy két részre partícionált HDD megy a gépemben:
- Samsung 840 Basic 120GB: rendszer + játékok
- Samsung Spinpoint F3 500GB HD502HJ: letöltés, illetve adatok, archívum, stb.

Az utóbbi időben, az éppen a merevlemezt használó alkalmazás "kifagy", lemerevedik: "A program nem válaszol". Ilyenkor csak bámulom a homokórát, aztán jónéhány perc múlva tudom csak bezárni a programot - ebben még a feladatkezelő sem segít. Videofájlok lejátszásánál olyan is volt, hogy a kép lefagyott, bezártam a lejátszót, de a hang még percekig ment utána, holott a feladatkezelőben már nem látszott. De az intéző is ugyanígy leáll időnként, ha csak turkálok a mappák között. Az SSD nem csinál hasonlót, azzal minden rendben.

HDSentinel 100%-osra mondja, de merevlemezteszt nem megy le itt sem, ezt írja ki:

Nem tudom mi a gond, a vezérlője halt meg, vagy csak az OS-t kellene újraraknom?
A segítséget előre is köszönöm.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#34490) AxBattler


AxBattler
félisten

Esetleg ez lehet a gond?
Kisebb gondok a Samsung merevlemezei körül

Gondolom ez nem lehet probléma.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#34491) #22346752 válasza djculture (#34488) üzenetére


#22346752
törölt tag

Az rendben is van, hogy nem kezeli a win, de ha egy zfs-re formázott lemezt beteszek hogyan lehet vissza formázni ntfs-re? Lemezkezelőben nem lehet egyszerűen megcsinálni?

(#34492) pjen válasza #22346752 (#34491) üzenetére


pjen
félisten

A telepítő lemezzel szerintem biztos meg lehet formázni. :) (bár ilyet még nem csináltam)egy próbát megér.

(#34493) #22346752 válasza pjen (#34492) üzenetére


#22346752
törölt tag

Még én sem.
Van egy üres 1TB lemezem amivel a FreeNas-t élesben is kipróbálnám, de ez ZFS-re formázná. Ha viszont nem tetszik a dolog, akkor vissza térnék az ntfs-re. Nem szeretném használhatatlanná tenni csak egy próbálkozás miatt.

(#34494) djculture válasza #22346752 (#34493) üzenetére


djculture
félisten

Használhatatlan nem lesz csak ismeretlen fájlrendszerű amit letudsz formázni de elveszik róla minden.

[ Szerkesztve ]

(#34495) #22346752 válasza djculture (#34494) üzenetére


#22346752
törölt tag

ÁÁÁ. Az nem probléma.
Csak a fentebb említett progit próbálnám ki, aztán ha nem bejövős akkor vissza térnék az ntfs-re.
Régebben jártunk úgy, hogy az xbox-ba betettünk egy nagyobb hdd-t amit az xbmc (ha jól emlékszem) valamilyen linuxos formára megformázott, de vissza napokba telt amire sikerült megcsinálni. Szóval ezt akartam elkerülni, de így már nyugodtabb vagyok.

(#34496) mhorvat


mhorvat
senior tag

Sziasztok,

egy - remélhetőleg - viszonylag egyszerű kérdésem volna. Notebookban az adat HDD (WD Caviar Black) fél órás ki- bekapcsolásra van állítva, tehát ha fél óráig nem használok róla semmit, lekapcsol. De egyszerűbb, kisebb fájlok esetén - pl. ha Excel doksit rámentek - csak felpörög, míg ráment, és rá pár másodperccel újra ki is kapcsol. A HDD-t egyszerűen hang és fogyasztás miatt tettem ilyen üzemmódra, ha nem fut, alapjáraton 14-16 órát is elmegy telepről a gép, illetve teljesen hangtalan. Viszont azt sem szeretném, ha a HDD idejekorán tönkremenne, mert ha jól tudom, a legrosszabbak a winchester-nek a felpörgetési/leállítási fázisok, ez így van? Tehát, inkább pörgessem, ha már egyszer bekapcsolt, mint hogy mondjuk egy nap 10-15-ször felpörgesse és leállítsa?

Köszönöm segítségeteket!

(#34497) tfalcon96 válasza mhorvat (#34496) üzenetére


tfalcon96
aktív tag

Sziasztook, adott egy HP 620 notebook. Egyszerűen nem akar elindulni, a következőt írja: Non system disk or disk error, replace and strike any key when ready. Kivettem belőle minden CD-t, próbáltam megnyomni a gombokat, de semmi. A bios-ból indítottam egy Hard Drive diagnosztikát, de azt írja, hogy Disk not installed. Próbálkoztam Windows reinstallal, de nem lát merevlemezt. Mi lehet a gond?

_______"I Am Consciousness. I Am Alive. I Am Chappie."_______

(#34498) syler123


syler123
veterán

Sziasztok!

Van egy Samsung 641ji merevlemezem, ami elkezdte dobálni a bad sectorokat. Egy htpc oprendszere volt rajta, az már nem áll fel a lemezről és irdatlan lassú 1-2mb/sec. Adtam neki egy low level formatot, ami sikeresen lefutott. Az első 5-6 órában 1-2mb/al formázott, szóval szerintem a lemez fele rossz. Nah mindegy. Ellenőriztem a garit ezen az oldalon. Van még rá garancia. Viszont nincs meg a számla. Az oldalt elvileg megtaláltam, de nem vagyok benne biztos hogy onnan vettem, az megszűnt. A magyar Samsunghoz ezzel nem fordulhatok?

Előre is köszi a választ!

(#34499) lipido


lipido
senior tag

Sziasztok!
Laptopomba lévő Seagate hdd (ST9500420AS) (87 nap működés, 814 összes indulás mellett 29643 parkolásnál tart (load/unload cycle count)
Kérdésem az lenne, hogy a wdidle progival a seagate parkolása is letiltható? Bocsánat ha nem jó totyikba tettem fel a kérdést! :R :R

(#34500) djculture válasza syler123 (#34498) üzenetére


djculture
félisten

Samsung már eladta a hdd üzletágát a segate vállalatnak így ha nincs meg a haripapirja vagy a számla róla kb elküldenek a sóhivatalba..

lipido: Mint a nevébe is bennevan wd vinyóra jó csak..

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.