Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#34251) liszi70 válasza liksoft (#34247) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm!

"Sentinelben ha regisztrált, a SMART fülön tudsz offsetet adni, azzal "nullázni"."

Hogy kell? Sentinelem regisztrált, smart fülön próbálkoztam az Eltolás mínusz értékeinek módosításával, annyit értem el, hogy a teljesítmény 100%-ról 91%-ra csökkent. :D

Hogy kell csinálni?

(#34252) liksoft válasza liszi70 (#34251) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szerintem a 199-es érték lesz az. Akkor annál kell -82-t beírni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34253) Amur válasza djculture (#34250) üzenetére


Amur
addikt

stim.
csak azért kérdeztem mert egyrészt nem vagyok benne profi,és nem voltam biztos benne,
másrészt annyira tanácstalan vagyok hogy mi lehet az oka hogy még hülyeségekre is gyanakszom..

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#34254) dhcodoki


dhcodoki
senior tag

4TB HDD-t lehet egy partícióra formázni??? Gyárilag 2 van rajta.. (WD red)

(#34255) ggg666 válasza dhcodoki (#34254) üzenetére


ggg666
őstag

Persze csak gpt-ként kell megformázni, nem mbr-ként.

(#34256) djculture válasza Amur (#34253) üzenetére


djculture
félisten

hd sentinelt felteszed és kiderül mit mond rá, de az 1Terás wd blue sajnos elég hulladék ugyhogy legjobb lenne helyette mást venni még akár plusz fizetéssel is pl wd redet.. Bár ilyen dolgokat rossz minőségű és vagy régi tápegység is okozhat...

[ Szerkesztve ]

(#34257) Amur válasza djculture (#34256) üzenetére


Amur
addikt

a hd sentinel nem jelzett hibát.viszont egy tápcsere után egyenlőre nincs gond.
(pedig tavaly szeptemberi,igaz noname táp)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#34258) dhcodoki válasza ggg666 (#34255) üzenetére


dhcodoki
senior tag

köszi!

(#34259) Doma88


Doma88
tag

Van a gépembe egy 250GB-os vinyó ami két partícióra volt szedve. Most tettem újra a Windows-t, az egyik partíciót formáztam a másikat pedig töröltem a Windows telepítőjével. (Windows 7) Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám egyesíteni a két partíciót mert most a Lemezkezelőben "Nem lefoglalt"-ként jelenik meg.

(#34260) pjen válasza Doma88 (#34259) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem először formázni kéne a lemezkezelőben,aztán már hagyja egyesíteni.Vagy az egyiket növeled vagy a másikat csökkented ahogy engedi. :)

(#34261) Doma88


Doma88
tag

Most néztem meg jobban, ha a kisebb kötetet rákattintok jobb klikkel akkor ott van, hogy "Kötet kiterjesztése" és hozzá lehet adni a másikat csak annyi, hogy a kötet mögött (null) áll. Formázzam vagy csak adjam hozzá így?

(#34262) dik


dik
őstag

Az mitőle van mióta megvan pár napja a RED azóta a mellette lévő green hihetelenül melegszik( mármint összekötve a Red-del nem szószerint mellette van :) )? 41 fok körül van.Esetleg a ventillátoros hűtésen kívül van errre valami megoldás? Vagy ez természetes? A red az 30 körül van az ssd-l együtt.

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#34263) pjen válasza dik (#34262) üzenetére


pjen
félisten

Lehet kevés a tap?

(#34264) dik válasza pjen (#34263) üzenetére


dik
őstag

A leírásomban ott van milyen táp.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#34265) pjen válasza dik (#34264) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Nem igazán találom hogy milyen táp,de attol hogy le van írva még lehet kevés. :((

(#34266) liksoft válasza pjen (#34265) üzenetére


liksoft
nagyúr

A hűtés a tápellátással hogyan függ össze? Kérnék egy rövid összefoglalót róla.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34267) dik válasza pjen (#34265) üzenetére


dik
őstag

Pedig ott van ha nevemre katt.! Corsair hx 520W. Miért lenne kevés nem értem?
Ja igen és ahogy előttem is kérdezik az egem is érdekelne!? Had tanuljak alapon.
Ja igen és a ház oldala le van dobva már 2 éve és 24 fok körül van a szobában így nem igazán értem ezt.

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#34268) pjen válasza liksoft (#34266) üzenetére


pjen
félisten

,
,

Az mitőle van mióta megvan pár napja a RED azóta a mellette lévő green hihetelenül melegszik.Szerinted ez hűtési próbléma: kérnék egy rövid ősszefoglalót róla?Attol hogy egy vinyó mellé teszek egy másikat még nem fog hihetetlenül melegedni,tehát valszeg nem hűtés hiba.A táp csak egy lehetőség.Nekem és sokunknak egy csomó vinyó van egymás mellett mégsem melegszenek hihetetlenül.HŰTÉSHIBÁNÁL valszeg a red is melegedne. :W :W :W

[ Szerkesztve ]

(#34269) liksoft válasza pjen (#34268) üzenetére


liksoft
nagyúr

Valszeg. Meg palaszeg.

Leszedett előlap mellett nincs légáramlás, így nincs friss levegő sem, csak a hőmérséklet által keltett minimális változás. Ha egy nagy helyre beteszek egy drive-ot, akkor ott ezt a mozgást akadályozom. Tudtommal a légellenállás négyzetes. Így fele helyen negyed akkora természetes légmozgás várható. Persze ez így nem igaz, de a toronyházak esetén közelebbi mint a lineáris közelítés. 3mm alatti lyukak esetén NINCS légmozgás, az szinte bezárja már a levegőt. Így bár látszólag van hely, a levegő mégis beszorul. Nem végzetesen, de látványosan emeli a drive hőmérsékletét.

Hűtés esetén a ház oldala fontos szerepet játszik, hiszen segít a házon belüli légcsatorna kialakításában. A jó szellőzés esetén a ház elején a hideg levegőt megkapják a drive-ok, és utána ezt kapja a többi alkatrész. Azok melegedésétől függ, hogy a házból a video és/vagy a tápegység vonalán távozik a meleg. Processzor esetén elég szokott lenni ez a hűtés. Ha nem, akkor annak akár külön be és kimeneti légcsatorna nyílást lehet kialakítani.

A lényeg, hogy légcsatorna alakuljon ki (tervezendő, általános megoldás nincs, így akár fals lyukak leragasztása is szóba kerül sokszor!), és ebben direkt ventillációval paszírozzuk át a levegőt. Sokszor elég a tápegységé, nem kell 6-8 ventillátor felszerelése. De a nyitott ház nem szokott jó megoldás lenni. Kivétel ha a gép szerviz célokat szolgál.

Szerk: A tápellátás féle melegedés meg a drive disszipációjától függ. Vagyis akkor tud jobban melegedni, ha többet kap, ami túlfeszültség, de ha ez plusz fokokban mérhető, akkor már kipurcant.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34270) pjen válasza liksoft (#34269) üzenetére


pjen
félisten

Most ezt mért is írtad.Amit leirtál az mindenki számára nyilvánvaló,csak erről szó sem volt a kérdésben.A kérdés az volt ha betesz egy új vinyót a régi mért melegszik mint állat(vagy fordítva)ha hűtés probléma lenne mivel írta a két vinyó egymás mellett van mindkettő melegedne. :F :F :W :W
liksoft kollégának abban teljesen igaza van,ha leveszed a ház oldalát csak rontasz a hűtésen álltalában,de szerintem akkor sem hűtés probléma.Az az egy friss vinyó nem ronthatott annyit az addig jó légáramláson.

[ Szerkesztve ]

(#34271) dik válasza pjen (#34270) üzenetére


dik
őstag

Aha de ha rajta hagyom az oldalt mivel nem nagy a házam és a benne lebő 3 venti is kevés a vga és egyebek hőjét kinyomni így gyors 45 fok körül és felette is volt játék közben így muszály volt levenni. És ahogy irtam nem egymás mellett vann közvetlenül kb. 20 centi van köztük. Na mindegy nem fog kiderülni mitől van úgyvélem. Ez is egy X akta lesz... Ha meg baja lesz így jártam...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#34272) pjen válasza dik (#34271) üzenetére


pjen
félisten

:R :) :)

(#34273) liksoft válasza pjen (#34270) üzenetére


liksoft
nagyúr

Minden winchester működési hőfoka más, valamint a hőszenzor is csalhat. Van olyan WD-m (igaz régi típus), mely 2 fok melegedés során 20 fokos emelkedést mond magáról! Vagyis hibás a szenzor, illetve a programja. Itt is lehet ilyen nagyobb ugrás, bár kisebb mértékben.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34274) liksoft válasza dik (#34271) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor azok a ventillátorok egymás ellen dolgoztak. Elöl beszív, hátul kifúj. Erre az irányra be lehet tenni a tápon kívül többet is, de ha akár csak egy is fordítva dolgozik, akkor megállítja a légáramlást. A fals lyukakat meg le kell zárni, mert ott fog hátulról, oldalról, felülről (sok elb... házat készítenek!) falsot szívni. Abban a pillanatban megint nem jó a helyzet. Igen, a légáramlást meg kell szerkeszteni a házban. A belül lévő sok lógó kábel sem jó! Bár a HDD-ket minél több ágra célszerű tenni, nem egyre felfűzni. Én még a gyári HP ház szellőzését is átalakítom, mert sokszor nem optimális. 3-5 fokot tudok nyerni a gyárihoz képest.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34275) dik válasza liksoft (#34274) üzenetére


dik
őstag

Aha ok ennyire nem vagyok amatőr ezeket a dolgokat átjártam már (40-50+ foknál már az 5 fok nem sok így marad a ház oldal nélküli megoldás így működik a dolog és halk is a vinyó meg mindegy nem lényeges már ). Mivel moduláis így nem kellett egy ágra tenni többet.

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#34276) feco002


feco002
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.Van egy WD 1T Sata3 HDD és amikor megterhelem akkor beszaggat meg be fagy a rendszer egy pillanatra.Mi lehet a probléma?Ha fut egy játék és megnyitok egy programot v. böngészőt akkor
pillanatra felakad a hang meg befagy a Windows 1-2mp erejéig.

(#34277) Amur válasza feco002 (#34276) üzenetére


Amur
addikt

Nekem hasonló tünetek után táp volt a ludas..(nem kevés volt,hanem hibás,de simán lehet csak kevés is)

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#34278) feco002


feco002
csendes tag

Köszi a választ de a tápot már lecseréltem egy Cooler Master 600W-ra de nem múlt el a jelenség.
Már nagyon idegesítő.Próbáltam egy WD 320GB SATA2 HDD-vel is és azzal is csinálta (gondoltam hát ha a HDD rossz).memteszt lefuttattam és minden ok.A lapot nem tom mivel teszteljem.A videokártya is csinálhat ilyet?Mert már nem tok mire gondolni.Minden új de nem egy helyen vettem őket így kicsit nehézkes a reklamáció amíg nem tok valami konkrét tesz eredményt mondani,hogy mi lehet a bibi.

Proci: i3 3240
Alaplap. Asus P8Z68-V/GEN3
RAM: Corsair Vengeance 2X2 GB DDR3 1600MHz
VGA. HD 7790 Dual-X OC
HDD: WD 1T WDEZEX 7200RPM 64M Chace SATA3
Táp: Cooler Master RS600 600W

(#34279) ggg666 válasza dik (#34275) üzenetére


ggg666
őstag

Az enyém is moduláris minden ágon 4-5 winyó van.

feco002:

Ha már előtte mondjuk szétbaxta egy rossz táp utána már nem veszed észre a tápcserét, mert addigra kinyírhatott pár dolgot a gépedbe.

[ Szerkesztve ]

(#34280) feco002


feco002
csendes tag

Értem. De mi mehetett el a gépben?Mert csak akkor van probléma ha a HDD megterhelem.
Előtte HKC 450W táp volt benne.

(#34281) dik válasza ggg666 (#34279) üzenetére


dik
őstag

Gratulálok teljesen rendben van! :DDD

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#34282) ggg666 válasza dik (#34281) üzenetére


ggg666
őstag

Miért is?

(#34283) mahoni


mahoni
tag

hello

kérlek segítsetek

SEAGATE 2TB Barracuda 7200rpm 64MB SATA3 ST2000DM001 (1) winyom van,
3 felé patricionálva!
C: n a rendszer
D: a mindenes
E: a biztonsági mentes

ma reggel bekapcsolom a gépet látom steam nem indul, akarok valamit másolni a D -re v. törölni es azt irja szüntesse meg az írasvedettséget... de bár mit akarok a D-n arra ezt irja... :( persze letöröltem a steam-t mert mondom csak baj van... most meg nem bírom vissza telepíteni:):):) azt se engedi

42

(#34284) Doma88


Doma88
tag

Kicseréltem a rossz a Toshibát egy újra, nem volt vele probléma, szépen felmásoltam a dolgokat, HDD Sentinel is 100% ír rá. Ment is 2 napig, most meg ilyen furcsa hangot ad ki magából egyszer hangosabban utána halkabban. Valszeg felpörög de a HDD Sentinel nem ír semmit rá meg eddig nem is jelentkezett ez a probléma. Most lekötöttem, a gép csendben van. Mi lehet az oka? Firmware-t kellene frissíteni? (2006-os firmware van rajta) Táp okozhatja a problémát? (Igazság szerint nem tudom hány W-os táp van a gépben, hol lehet megnézni anélkül, hogy szét kellene szedni a gépet? :D )

(#34285) Doma88


Doma88
tag

Táp 500W, van benne egy EP43-S3L, HD4850, 4GB DDR2 RAM, Intel E7300, 2 SATA-s vinyó, 1 DVD író. Ezt simán bírnia kellene, nem?

(#34286) djculture válasza Doma88 (#34285) üzenetére


djculture
félisten

Az hogy mekkora kamu watt szám van ráirva az semmit se jelent, kodegenekből is van 500w-os közben 300w-nál kikapcsolnak... De ha toshibát tettél be megint akkor az lehet a fő ok, hulladékok már irtam ezerszer

[ Szerkesztve ]

(#34287) Luigi26


Luigi26
csendes tag

Sziasztok!

Van egy wd my passport 500gb-s külső winyóm. Múlt pénteken még simán működött, de ezen a héten már nem ismerte fel a windows. Világít is és a hangja is olyan, mint volt. A windows-nak is feltűnik, hogy külső eszközt csatlakoztatok, de a sajátgépben nem jelenik meg és a sentinel sem tudja megmutatni mennyi szabad hely van rajta. Azt viszont jelzi, hogy szerinte 99%-os. A google csak szoftveres megoldásokat javasol (illesztőprogram újrapakolása, registry-ben turkálás) de 3 gépben is próbáltam és sehol sem működött, így nem hiszem, hogy ilyesmi segítene.
Mi lehet a baja?

(#34288) Doma88 válasza djculture (#34286) üzenetére


Doma88
tag

Most átdugtam a tápkábelt, bekapcsolásnál ugyanolyan hangja volt mint az előbb, elkezdtem lementeni az adatokat és most elhallgatott. Olyan hangja volt mintha a lemez nem lenne jó helyen és a fej karcolja. Mindenesetre viszem vissza, aztán veszek egy WD-t vagy hasonló kalibert mert nem akarok megint szopni. <_<

[ Szerkesztve ]

(#34289) djculture válasza Doma88 (#34288) üzenetére


djculture
félisten

Inkább fizess rá némi pénzt de toshibát elkell felejteni. A toshibának a wd a legalsó kategóriás 3,5 termékeket előállító hitachi gyárat adta át. Ezeknél már a lemez kiegyensúlyozása sincs meg csinálva normálisan,mert sok pénzbe kerülbe, a pdf-ben olvasható is hogy a gyári tűrés tizszer nagyobb mint egy normális vinyónál. Ahogy éppen sikerül legyártani olyan lesz. Minősége nullával egyenlő, csak hát ugye egyesek istenítik mert épp olyat fogtak ki ami akkor épp teljesitette a gyártás minőségi minimális elvárásait..

[ Szerkesztve ]

(#34290) Doma88


Doma88
tag

WD megéri? Vagy milyet ajánlsz?

(#34291) djculture válasza Doma88 (#34290) üzenetére


djculture
félisten

Attól függ méretben mekkorát akarsz, ha 500gigás akkor wd500aakx (ez jó mindkettő célra) ha 1T a cél és adattárolás csak akkor WD10EFRX ha a vinyórol menne az oprendszer akkor WD1002FAEX. Ezekkel nincs szivás garantáltan. A seagate a következő szint árban és minőségben is(Seagate Barracuda 7200 1TB (ST1000DM003) , van velük probléma de még mindig jobb minőségüek mint a toshiba viszont árban nem sokkal drágábbak

[ Szerkesztve ]

(#34292) Doma88


Doma88
tag

Miben különbözik az EZRX és az EZEX egymástól? Ezek egy árban vannak az EFRX meg 4000-el drágább.

(#34293) djculture válasza Doma88 (#34292) üzenetére


djculture
félisten

Az EZRX green sorozat az egy fillért nemér mert az olcsósított széria, a EZEX meg blue sorozat abból csak az 500gigás a jó a többi folyamatosan termeli a hibás szektorokat, nem jó minőség egyik sem.
EFRX meg red sorozat, folyamatos üzemre van tervezve nagyobb terhelést is kibír, sokkal nagyobb üzemidőt bír ki meghibásodás nélkül mint a green vagy blue.

[ Szerkesztve ]

(#34294) bigyo108


bigyo108
aktív tag

Sziasztok,

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Acer 5742ZG P623G64MN

Olyav problémám volt ma a laptopommal, hogy letöltés indításakor ( torrent ), a gép egyszerűen nem reagált semmire .
Az egér mozgott, minden futó alkalmazás között lehetett váltani, de új programot nem lehetett beindítani .
Majd kb egy perc múlva "reccsenés / kerregés/ flexkorong " hang után minden összevissza kattogtasbó a programok elindultak.
A gépből gyilkos hangok jöttek, véleményem szerint a HDD felől .

A gépet áramtalanítottam , vészleállítottam, majd eljöttem dolgozni .

2000 óta foglalkozom gépekkel, mondjuk ez az első laptopom, de ilyet még nem halottam .

A kérdés :
Ez volt a halál vagy csak döglődés ?
Mire számíthatok ?
A vinyón kívül lehetett -e más is ?

Előre is köszönök minden hozzászólást . :R

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

(#34295) djculture válasza bigyo108 (#34294) üzenetére


djculture
félisten

Ha még az eredeti Samsung 2,5" 640GB SATA 5400rpm 8MB van benne akkor biztos hogy a hdd elhasználódott, sajnos a samuk igy dögölnek be egyik pillanatról a másikra...

[ Szerkesztve ]

(#34296) bigyo108 válasza djculture (#34295) üzenetére


bigyo108
aktív tag

az eredeti kb 2 éve lett cseréltetve gariban , ez egy 250-es samsung.
:O :(( :W

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

(#34297) bigyo108


bigyo108
aktív tag

Nah ez beteg :

Google hdd sound of death

Hard drive sounds

Azonosítás . . . . . . . .

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

(#34298) djculture válasza bigyo108 (#34296) üzenetére


djculture
félisten

Samsung az is így tök mindegy sajnos...

[ Szerkesztve ]

(#34299) supertrezi


supertrezi
aktív tag

Üdv!

Olyan van, hogy Windows indításánál bezavar az elromlott HDD?
Egy hete WD Redről megy a Win, a döglődő Hitachiról meg másolgattam át a dolgokat, illetve formáztam utána, ilyesmi.
Tegnapig semmi gond.
Egy órája bekapcsolom a gépet, a Win nem tölt be... Baromi ideges lettem, de mondom: lecsatlakoztatom a hibás Hitachit, hátha történik valami... És igen: a Win most simán megy a Redről. Úgy tűnik, a Hitachi okozott zavart, hiába nem róla megy a rendszer... :U Szerintem most már végképp kinyúlt, mert eddig nem csinált ilyet.

(#34300) djculture válasza supertrezi (#34299) üzenetére


djculture
félisten

Persze hogy bezavarhat ha pl lecsatlakozik meg fel az ilyesmit nem szokta szeretni az oprendszer egy fix merevlemeznél..
Egyébként még mindig veszi mindenki ezeket a tiz fillért se érő hitachikat hiába irok meg mondok én bármit...Olyan mumus lett ez már 3,5 vinyóban mint a kék matricás kodegen:) Havernál egy hónap allatt tizenvalahány ezer rossz gyűlt össze annyi isten a cucc.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.