Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#35101) Doky586 válasza Bagesz1817 (#35097) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Elnézésed kérem, igazad van, ennek csak SSD-k esetén van jelentősége, nem HDD-knél.

Én is csináltam két tesztet, és meglepődtem. Az öreg belső 3,5" hdd-met simán legyőzte egy jóval fiatalabb de USB3-as külső 2,5" hordozható hddm...

(#35102) Bagesz1817 válasza Doky586 (#35101) üzenetére


Bagesz1817
újonc

Semmi :) amúgy már rájöttem IDE-be kell telepiteni chipset-eket felrakni mert valamiért az ahci nem tetszik neki :C :))

(#35103) Csabi1984 válasza Bagesz1817 (#35102) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szia. Lehet, hogy jobb "IDE"-be telepítani a Sata-s hdd-ket?

(#35104) Doky586 válasza Csabi1984 (#35103) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, nem lehet. Mindenképp AHCI, mert az IDE felér egy harakirivel..
Viszont lehet hogy a chipset drivert vissza kell állítani a gyártó által adottról az alap M$ verzióra. [link]

(#35105) Csabi1984 válasza Doky586 (#35104) üzenetére


Csabi1984
addikt

Nekem AHCI-ben van :D Amúgy is furcsáltam volna az IDE módot. Max olyan lapnál jó ez a funkció ahol még IDE vezérlő is van. Régo lapoknál tuti így volt. Nekem Asrock 770 Extreme 3 van ott csak SATA vezérlők vannak ott nincs értelme már az IDE módnak :)

(#35106) Doky586 válasza Csabi1984 (#35105) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Semmi sincs írva a profilodban a cuccokhoz...

(#35107) djculture válasza mandin (#35100) üzenetére


djculture
félisten

Attól fögg mi a típusa, egy régebbi wd greenek vagy aaks blu-nak pl simán jó ez a sebesség

[ Szerkesztve ]

(#35108) Benhill válasza kingseer (#35066) üzenetére


Benhill
senior tag

Nekem is volt ilyen ugyanúgy egy samsungnál, az amivel korábban itt voltam hogy haldoklott!

Ha még nem csináltál semmit, menj a lemezkezelőbe, vinyóra jobb katt amelyiken nem látod meghajtót, és Idegen partíciók eltávolítása...legalábbis nálam ez volt a gond.

Nincs róla képem, de azt írta a lemez típusára hogy: Idegen :D

(#35109) student válasza djculture (#35098) üzenetére


student
őstag

egy átlagos 5400rpm vinyo mennyit tud usb3on? nekem nincs usb3 csak azért kérdezem (viszont a vinyom tudná)

usb2-n sose birtam 22-nél többel másolni

(#35110) djculture válasza student (#35109) üzenetére


djculture
félisten

Usb2-n 30-35 megát tudna igy elég érdekes hogy nem tud annyit az usb2 portodon.
Amugy szériától függöen tud maga a vinyó szekvenciálisban 50 mega körül az ujak meg már 100 felett is tudnak. ha van egy szabad pxiex 1x portod akkor abba vegyél egy usb3 kártyát és kiderül

[ Szerkesztve ]

(#35111) student válasza djculture (#35110) üzenetére


student
őstag

:R
notim van igy sajnos ez nem játszik

mégis létezik

For Laptop Computers—USB 3.0 ExpressCard Adapter

csak exprescard meg a notimba nincs úgyhogy :U

transcend hub ez is érdekes

[ Szerkesztve ]

(#35112) ggg666 válasza student (#35111) üzenetére


ggg666
őstag

Bővítőkártya hely sincs rajta?

pcmcia,express card?

[ Szerkesztve ]

(#35113) Doky586 válasza student (#35109) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ahogy az előbb írtam (35101) ugyanannyit tud USB3-al mint SATA porton 80-90MB/s.

De az igaz hogy az usb sebbesség azért procifüggő is. NAS-ra USB2-vel nekem se megy 22MB/s fölé, az egyébként 30-at is tudó usb-hdd.

(#35114) szdavid


szdavid
tag

Sziasztok!
Beruháztam egy 3TB-os WD RED HDD-re egy SSD mellé, viszont van egy problémám vele:
Bekapcsolás után nem látom a HDD-t, csak az ssd-t.
Ha újraindítom, már látom a hdd-t is meg az ssd-t is.
Minden egyes bekapcsolásnál ez van.
Mi lehet ennek az oka?
HD sentinel szerint 100/100-as.
Bios-t frissítettem, de nem segített.

(#35115) wolf13


wolf13
őstag

Sziasztok,

Win 7 után váltottam 8.1 -re.

Lehet nincs hozzá köze. A problémám , hogy 7 alatt akárhova másoltam nem volt gond , most 8.1 nél rettentő lassan másol. Amit észrevettem , hogy leggyorsabban USB 3 porton szintén 3-as pendrivera másol a leggyorsabban. Winyoról SSD-re közepes a másolás , de nem elfogadható.
Nem tudom mi lehet a gond , bármilyen ötletet szívesen olvasok.

Köszönöm előre is. /pc -m a profilomban/

(#35116) Benhill


Benhill
senior tag

Hello.
Egy 5400rpm-es, sata 2-es vinyónak sata2 csatin, mennyi az adatátviteli sebessége?

teszteket végzek rajta épp a H2testw progival, és 103mb/s körül ír rá teljes tárhelyre, és ugyanennyivel olvassa vissza.
Korábban rosszalkodott: [34963]
Van egy képem is: [link] Itteni teszten HDsentinel-el mondjuk 115-el írta/olvasta az adatokat valamiért.

Korábbi hiba miatt tesztelgetem, ezek alapján úgy tűnik, hogy minden oké vele.

[ Szerkesztve ]

(#35117) czanga


czanga
őstag

Sziasztok.

Lehetséges, hogy buta kérdés, de sajnos nincs windows-os gép a közelemben. Mac-et használok.

Ahogy olvastam ildomos a fej parkoltatást, és talán mást is kikapcsolni. Kérdésem az lenne, hogy a HDS program kell e fusson a beállítások érvényesítéséhez, vagy elég ha beállítom az adott HDD-nek egy windows-os gépen, majd a Mac-en használva már müködik úgy?

Esetleg ha kell a program, akkor tud valaki megfelelő alternatívát OS X alá?

Nagyon köszönöm.

(#35118) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok! SOS kellene segítség.

van egy WD my passport küldő merevlemezem, amit eddig Mac-hez használtam, de most windows-os géphez szeretném használni.

a problémám, hogy egyik win 7 - 8 nem is látja az eszközt, Mac-en meg a leformázást opciót se találtam meg.

hogy tudnék NTFS vagy FAT32 file rendszert rakni rá illetve win alatt használni?

Aurea mediocritas

(#35119) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

Sziasztok!

Attól félek nagy gáz van.

Adott egy másfél terás SeagateBarracuda7200-11 háttérvinyó, ami 3 partíciós(D-E-F), és a háromból a harmadikat már nem tudja használni a gép. Csak kiírja, de nem elérhető. Tegnap indításkor konszisztencia-ellenőrzést futtatott a win7 indításkor, de nem talált hibát, mára meg halál azon a partíción.

Annyi mindennek ami rajta volt?

Senti 2 napot ír. De akkor hogyhogy csak az egyik partíció? Nem lehet tenni semmit?

Kondi: 2%.

Egyik pillanatról a másikra?

Hangja is fura lett, nagy szünetek közt egy egy hintaszéknyögés...

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#35120) djculture válasza Kuruc2 (#35119) üzenetére


djculture
félisten

Szia. A hibás részröl valószinűleg az adatok egy részét megtudod menteni(a hibás részen crc hibás adatokat fogsz tudni csak lementeni igy annak annyi )a getdataback-al de a többi részröl is érdemes a adatokat átmenteni másik vinyóra, mert ennek a vinyónak vége annyi hibás szektor van már rajta.

[ Szerkesztve ]

(#35121) ClioRS


ClioRS
őstag

Sziasztok!

Van egy Samsung HM641IJ típusú vinyóm, csak adatmentésre használtam, 3,5 éves. Természetesen a gari lejárta után vettem észre, hogy 50%-ra esett vissza a kondíció úgy, hogy alig használtam.... A gépemben lévő 4 éves merevlemez 2,7 évet ment, és még 92%-os, ez meg összesen kb 40 nap használat után összefosta magát...... :U
Elindítottam a HDDRegeneratort, ami aztán üvöltött, hogy rakjam belső HDD-nek, mert csak akkor lesz megfelelő. Megtörtént, aztán kiírta, hogy 2 óra van hátra, aztán 60, aztán 120 és 178 óránál járt durván másfél nap után. Sajnos a programot le kellett állítani, mert vissza kellett adnom a laptopot amiben futtattam a javítást. Tudok még csinálni valamit vele, vagy kuka?
Az adatokat érdekes módon lementettem simán, pár kivétellel, de kb 5%-a volt a rajta lévő cuccnak, ami 130kb/s-el másolódott volna át, viszont ezt inkább kihagytam.

(#35122) Zsivaagoo válasza AXisBOLD (#35118) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Windózos gépen egyszerű megoldani... (Előtte érdemes adatot menteni, mert totál ki lesz pusztítva, ami rajt van.)

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#35123) AXisBOLD válasza Zsivaagoo (#35122) üzenetére


AXisBOLD
addikt

adatmentés megoldva

ok, hogy egyszerű, de hogyan??? :)

Aurea mediocritas

(#35124) Hoby


Hoby
tag

Sziasztok .Olyan problémám akadt, hogy lapcsere volt a gépben és az új lapon nincs ide csati a régi vinyómnak. Volt egy pci-os ide csatis kártyám amit beraktam, bios látja is a vinyót de win 8,1-ben nemlátom sehol-se.
Win reinstal még nemvolt, de muszáj lessz mert kicsit meggajdult.
Kérdés hogy a Win reinstal megoldhatja-e ezt a problémát vagy valamit még varázsolnom kellene?

Alaplap [link]

[ Szerkesztve ]

(#35125) Zsivaagoo válasza AXisBOLD (#35123) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Start menü - Run - diskmgmt.msc /\ aztán jobbiklik a kívánt vinyón/partíción törlés/létrehozás/stb...

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#35126) Csabi1984 válasza Hoby (#35124) üzenetére


Csabi1984
addikt

Ez engem is érdekelne. Mert halottam ilyen átakító szerkezetrúl Ami ide-sből csinál SATA-sat Az más kérdés,hogy rendszer HDD-vel is müködhet-e?

(#35127) Hoby válasza Csabi1984 (#35126) üzenetére


Hoby
tag

Elvileg működhet mert még bios "betöltése elött" bootol be a kártya.
legalábbis az enyém :)

[ Szerkesztve ]

(#35128) djculture válasza Hoby (#35124) üzenetére


djculture
félisten

Varázsolnod kell. Bekell adni pci ide vezérlő driverét. Nézd meg az eszköz kezelőben ha van sárga eszköz akkor kell a driver.

[ Szerkesztve ]

(#35129) Hoby válasza djculture (#35128) üzenetére


Hoby
tag

Ma ugyis reinstal lessz.
Amugy első indításnál a win update feldopta a kárty driverét, csak utánna se látta a win.
Akkor már csak a reinstalban reménykedhetem :)

(#35130) TheProb


TheProb
veterán

Hali!

A notis topicban beszéltünk a problémámról és abban maradtunk, hogy kipróbálom a caddy-t másik hdd-vel is, tudtok-e nekem olyan app-ot ajánlani amivel olyan terhelést tudok előidézni amivel nagy valószínűséggel kijühetne az alábbi probléma? (hdd elszállás)

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#35131) Doky586 válasza TheProb (#35130) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mondjuk ha ezt ráteszed... :DD

[ Szerkesztve ]

(#35132) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

no drága uraim
valakinek valami tipp vagy ötlet
lett egyik kollegámnak egy zárolt hdd-je
valami sql szervert telepített fel és beállította egyik partíciót a telepítés során
és arra adott meg egy jelszót, és azóta zárolva van a particó
(gondolom a szerver háttétárának állította be a particiót)
ezek az Ő szavai, tehát ne engem sokkoljatok ha kérhetem hogy hülyeséget írok :)
majd erre ijedtében nyomott egy Windows rendszer visszaállítást így már nincsen mód a jelszó megadására.
ha esetleg valaki érti amit leírtam, ide és tudna segíteni hogy egy zárolt particóról hogyan tudnám lementeni a rajta levő adatot, azt megköszönném

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#35133) Zsivaagoo válasza Lacielvtárs (#35132) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Ismeretlen jelszóval védett, titkosított partícióról reménytelen dolog az adatok lementése.

Lehet üvölteni a "kollégával" és 6 * 10 a 23.-on alkalommal farba rúgni, de már az sem segít.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#35134) Doky586 válasza Lacielvtárs (#35132) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"és azóta zárolva van a particó"
Ezt kifejtenéd bővebben? biztos hogy a "zárolva" szót írja a win?
Mindenre van megoldás csak a szót kéne pontosítanod...

(#35135) p87


p87
senior tag

Üdv!
Már pár hete néha elég furcsa hangot hallok a gépházból, naponta egyszer kétszer, és szerintem valamelyik vinyóm csinálja.
Olyan ez a hang mint egy seek hang csak sokkal hangosabb és nagyon gyors, magas frekvenciás búgás, zúgás, csak egy pillanatra hallani max 1 másodpercig aztán abbamarad.
Telesen random, nem tudtam semmivel reprodukálni a hangot, hdsentinel semmit nem ír, smart értékek is rendben, WD hdd-knél fejparkolás le van tiltva, a HD204Ui ban van valami energiagazdálkodás, az le is szokott magától állni, ha nem megy a háttérben aida64.

Találkoztatok már hasonlóval? Kezdjek aggódni, hogy megfogja adni magát valamelyik vinyóm?

[ Szerkesztve ]

(#35136) djculture válasza p87 (#35135) üzenetére


djculture
félisten

Nem sípolás? Mert akkor alaplapi vagy tápegységben lévő kondi

(#35137) p87 válasza djculture (#35136) üzenetére


p87
senior tag

Hát nem is tudom, nem olyan magas frekvenciás, meg ekkor elég hangos, mondjuk változó, van amikor halkabb van amikor hangosabb, volt olyan AMD videókártyám ami cicergett terhelés alatt de nem olyan.
Van egy laing szivattyú is a házban, de azt se hiszem, hogy ilyen hangot adni.
Lehet azt fogom csinálni, hogy megpróbálom felvenni mikrofonnal, pár nap alatt csak elkapom egyszer és akkor belinkelem ide.

[ Szerkesztve ]

(#35138) Lacielvtárs válasza Doky586 (#35134) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

sziasztok
köszönöm a segítséget, de úgy néz ki sikerült megoldani :)
egy memóriából futtatható xp-vel le mentettem róla az adatot és most már meg is formáztam, megkapta az új particiókat és megy vissza rá az adat :)
az volt az érdekes hogy DOS parancsban látta az adatokat, de a winben már nem
de így sikerült megoldani, kiagyaltam :W
de tényleg köszönöm hogy a segítségemre sietettek :R

szerk: abban nem vagyok biztos hogy azt írta hogy zárolva volt a partició
egyszerűen azt írta hogy hozzáférés megtagadva
semmilyen progi nem volt hajlandó hozzáférni, se particio magic, sem a win lemezkezelő sem semmi

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#35139) Csabi1984 válasza Lacielvtárs (#35138) üzenetére


Csabi1984
addikt

Hiren"s boot a legjobb erre :)

(#35140) #40731136


#40731136
törölt tag

Sziasztok!

Adott egy kb. 5-6 éves Toshiba laptop, ami az utóbbi 1 évben eléggé lassúvá vált. Windows újratelepítés, víruskeresés természetesen megtörtént, ezért ezek után megnéztem, mit mutat a HD Sentinel. Az alábbi eredményeket mutatta:

Laikusként az a reallocation event count elég derék mennyiségnek tűnik. Ennyire rossz állapotban lenne a vinyó, vagy hülyeséget ír a HD Sentinel? Mennyire kell félni, hogy az állapota tovább romlik (rohamosan) a vinyónak?

A választ előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#35141) djculture válasza #40731136 (#35140) üzenetére


djculture
félisten

Inkább azzal van baj hogy van 6 bizonytalan szektor amit folyamatosan próbál javítani és rajta lévő adatzok szépen crc hibásak lesz. Lekell takaritani és csinálni kell rajta egy irás olvasás destruktiv tesztet, valószínűleg megjavul.

(#35142) Doky586 válasza Csabi1984 (#35139) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kikerült ide egy Win8 PE ISO (alul) amin nem csak a Macrium hanem más is futtatható windows alatt!, igaz csak az egyszerű dolgok, és van szokásos win intéző is benne másolgatáshoz...

[ Szerkesztve ]

(#35143) Lacielvtárs válasza Csabi1984 (#35139) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát igen :)
:C :R
az már sokszor segített rajtam :)

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#35144) p87 válasza djculture (#35136) üzenetére


p87
senior tag

Sikerült elkapni.
Itt meghallgatható.

Szerinted, vagy szerintetek vészes?

(#35145) Toxy


Toxy
aktív tag

Sziasztok.

Adott egy Toshiba 3TB HDD. (kb 3 hónapos)
Külső vinyóként volt használva. S egyszer csak eltűnt a meghajtó.

Külső házban a lemezkezelőben 746GB nem lefoglalt partícióként jelenik meg.
Asztali gépbe beszerelve teljes méretet látja,(2794GB) szintén nem lefoglalt partícióként jelenik meg.

(Megvételkor is a ház 746GB-nak látta. asztali gépbe format után már teljes méretben látta, kezelte a külső házikó.)

Ez mitől lehet igy egyik percről másikra?

S lehet valamit tenni hogy visszanyerjem adatokat?

Köszi.

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#35146) liksoft válasza Toxy (#35145) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A külső ház nem tud 2TB-nál nagyobb HDD-t kezelni. Így mikor sikerült ekkorára formázni, az OS nem tudta ezt a hibát, és a 2TB fölé címzett írással. A külső ház elektronikája "túlcsordul", így a drive elejére ír, hiszen a legfelső címbitet "kidobja az ablakon". Vagyis a drive eleje felül lett írva.

Csak adatmentéses programokkal, módszerekkel lehet bármit visszahozni róla.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#35147) djculture válasza p87 (#35144) üzenetére


djculture
félisten

Nemtudom meghallgatni mert Error (403) dob rá..

(#35148) czanga


czanga
őstag

Sziasztok.

Ma gondolt egy a MacBook Pro és nem boot-olt be, ígyhát kivettem a vinyót, és megnéztem egy windows-os gépben, hogy HDS mit mond. Kerekedett a szemem rendesen sajnos. :))

Ezen még tudok valamit javítani, jobbá tenni? Nem volt rajta semmi lényeges adat, így windows alatt leformáztam, és elötte újra partícionáltam, de nem történt változás.

(#35149) Csabi1984 válasza Doky586 (#35142) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szia ez jól hangzik :). Kérdésem a következő Klónozáskor legyen ez a program vagy Norton Ghost vagy más A HDD hibáit nem tudja átenni az új HDD-re Itt értem a hibás sectorokat.

(#35150) djculture válasza czanga (#35148) üzenetére


djculture
félisten

Ez már csak arra jó hogy nemfontos cuccokat tároljon rajta az ember..

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.