Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#35801) tankal


tankal
tag

Sziasztok!
Nem tudom jó helyen kérdezem de biztos tudtok segíteni!
A haver vett egy SATA 3-as HDD-t és kiderült hogy az alaplapja csak SATA 2-es a csatlakozás!
A kérdés hogy ez így müködik majd?

(#35802) pjen válasza Grave_444 (#35800) üzenetére


pjen
félisten

#35652) Allmegvalto.Ezt a hozzászólást azért olvasd el,próba szerencse,de nem én ajánlottam. :((

tankal:Fog menni,lehet kicsit lassabb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#35803) Zozzant válasza tankal (#35801) üzenetére


Zozzant
addikt

Igen működik.

pjen: sata2-es lapban amúgy sem lesz gyorsabb sata2-nél:)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#35804) tankal


tankal
tag

Köszönöm a gyors választ :R

(#35805) Grave_444 válasza pjen (#35802) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Tessék? :U

(#35806) pjen válasza Zozzant (#35803) üzenetére


pjen
félisten

Ezért írtam:picit lassabb lesz mint sata "3"lapban lenne.

Grave444:Azt irja hogy oda b@szott neki. :((

[ Szerkesztve ]

(#35807) laca500


laca500
aktív tag

Esetleg ebben tudnátok segíteni?
Kicsit sürgős lenne, mert volna egy bad sectoros vincsi eladó, aminek az elektronikája jó. Ha feltudnám használni, akkor meg is venném.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#35808) Doky586 válasza Bagaba27 (#35794) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

hát mert nem formázni hanem parícionálni kéne..
hát mert nem a tárterületre hanem a lemezen kellett volna jobbegeret nyomni..
és különbenis: nem osztogatnak hanem fosztogatnak... :DD

(#35809) khron78 válasza laca500 (#35786) üzenetére


khron78
őstag

Tipusfüggő. Ha leírod miről van szó, akkor talán könnyebb rá válaszolni is.

(#35810) pjen válasza laca500 (#35807) üzenetére


pjen
félisten

Hát ez azért nagy lutri,csak akkor vedd meg ha nagyon olcsó,szinte ingyen adják.Vagy mond meg kipróbálod ha megy megveszed ha nem hát nem.

(#35811) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok
SSDről szeretnék rendszerpartíciót másolni HDDRE
http://szjanos.atw.hu/klonozas-macrium-reflect-programmal.html
Ezzel a programmal/leírással.
Bedugtam HDD-t a gépbe, simán felismerte, de volt rajta adat+partíciók. Ezért windows instalerrel leformáztam majd letöröltem a partíciókat, így lett egy partíció nélküli 80 gigás meghajtóm. (a fentebb linkelt oldalon azt írja, hogy csak üres, nem partícionált meghajtóra lehet csinálni)
Viszont mostmár nem érzékeli a gép a vinyót ha rádugom, és maga a program is azt írja h disc not avalaible, pedig be van dugva.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#35812) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Szerintetek az normális, hogy egy teljesen újonnan vásárolt laptop winyóján az alábbi smart értékek már most figyelmeztetést mutatnak?

G-Sense/Shock Error Rate -nál a raw érték 1
Write Error Rate/Count-nál pedig 2

Azért néztem smartot, mert úgy éreztem nem úgy megy a gép, ahogyan a többi (vettünk pár darabot a céghez), pl míg mentek a win frissítések egy másfél megás programtelepítőt alig-alig tudott elindítani, teljesen belefagyott.
A winyó egy Seagate 750-es: ST750LM022.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#35813) pjen válasza A_ScHuLcZ (#35812) üzenetére


pjen
félisten

"Ami elromolhat az el is fog".Vidd vissza,mért ne lehetne valami gyári hibás.

Vismajor01:Próbáld meg egy telepítő lemezzel particionálni és formázni,utána klónozni a rendszert.Hátha. :)

[ Szerkesztve ]

(#35814) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok

Adott egy 500gb hitachi 2,5" kb 15 órája bontottam ki simán laptopba betéve nem lehetett rá partíciókat csinálni semelyik win telepítővel, most win8-as gépen vagyok, mbr létrehozásánál crc hiba, gpt létrehozásánál megáll a rendszer és folyamatosan ismétlődő kerregést ad a merevlemez. Garancia? Mennyi idő lenne gpt-be konvertálnia? Emlékeim szerint gyorsan megvan, itt meg már 10 perce ezt csinálja.

(#35815) Csabi1984 válasza diegho (#35814) üzenetére


Csabi1984
addikt

Nem gondolkodni vissza vinni. Sajnos a HDD-ket nem tesztelik csak legyártják. Időbe telík ha még tesztelik is. 10ből legalább 3 mindig rossz.

(#35816) diegho válasza Csabi1984 (#35815) üzenetére


diegho
nagyúr

A gond, hogy pcx-es, tehát 3 hónap múlva cserélik, nem az én gépembe kellett volna, de az én pénzem fog állni benne, ráadásul a pendrive-om is meghalt, amire a win8 telepítőt akartam másolni, hogy gyorsabban menjen majd az egész. Tisztára megéri szívességet tenni, mert kidobták a laptop számláját és így nincs garancia...

(#35817) pjen válasza diegho (#35816) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Csak hogy én ne fussak bele esetleg ebbe a 3 hónapos cserébe,leírnád mi is ez pontosan?köszi. :R

(#35818) diegho válasza pjen (#35817) üzenetére


diegho
nagyúr

3 hónap múlva leírom.

(#35819) pjen válasza diegho (#35818) üzenetére


pjen
félisten

Hát kösz,pedig tényleg nem tudom mi ez. :((

(#35820) diegho válasza pjen (#35819) üzenetére


diegho
nagyúr

Ez a pcx általános garanciás ideje. Rengetegen várnak hónapokat náluk, mire megtörténik a csere, sőt sok esetben kamu indokkal hárítják a garanciás cserét. (sok fórumbejegyzés van már erről sajnos, keress rájuk)

(#35821) Csabi1984 válasza diegho (#35820) üzenetére


Csabi1984
addikt

PCX-et kerülni fogom attól függetlenül, hogy még nem vettem semmit tőlük

(#35822) pjen válasza diegho (#35820) üzenetére


pjen
félisten

Köszi keresem,én azt hittem ez valami szabály vagy mitudom én. :R

(#35823) diegho válasza Csabi1984 (#35821) üzenetére


diegho
nagyúr

Volt itt már több blog bejegyzés is pcx-el kapcsolatban, érdemes előkeresni őket.

(#35824) pjen válasza diegho (#35823) üzenetére


pjen
félisten

Keresgéltem:hát nem semmi.Legalább olcsó ez a bolt?

(#35825) Vismajor01 válasza pjen (#35824) üzenetére


Vismajor01
addikt

A legolcsóbb kb, és pl nekem 2 nap alatt visszautalták a pénzem, miután előreutalásos rendelés után besétáltam hozzájuk az átvétel napján és közöltem velük h mégse kell. A törvény 30 napos fizetési határidőt ad meg...

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#35826) pjen válasza Vismajor01 (#35825) üzenetére


pjen
félisten

Hát akkor kinek higgyen az ember.Ugy látszik ez is szerencse dolga.

(#35827) Zozzant válasza pjen (#35826) üzenetére


Zozzant
addikt

Más a garancia érvényesítése és az elállási jog gyakorlása...

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#35828) Vismajor01 válasza Zozzant (#35827) üzenetére


Vismajor01
addikt

Így igaz.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#35829) pjen válasza Vismajor01 (#35828) üzenetére


pjen
félisten

De látod Neked 2 napon belül fizettek,pedig 30 napig húzhatták volna,pedig az nekik is pénz,ergó:rendesek voltak.

(#35830) Vismajor01 válasza pjen (#35829) üzenetére


Vismajor01
addikt

Így van, + azért én készültem kis szájkaratéra, de kérdés nélkül mondták, hogy akkor utálják vissza a zsét.
Nem vásároltam tőlük sokat, 1 vinyót, 1 joysticket, 1 alaplapot(amit aztán mégse), meg egy vga-dvi átalakítót. Nekem az a legnagyobb bajom a bolttal, hogy kicsi és mindig sokan vannak :D Mindig állok egy 10-15-20 percet sorban.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#35831) khron78


khron78
őstag

Alapszabály, hogy olyan helyről kell vásárolni, ahol normális a garancia. A szürke import miatt olcsóbbak ezek a helyek.

(#35832) Toncsi


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

Ezt vajon mi lelte? Eleinte indulás után pár percig normálisan működött, majd belassult annyira, hogy egy-egy művelet (progi elindítása) több percig tartott. Most már teljesen használhatatlan. HD Senintel szerint 99%-os 1 gyenge szektorral.

[link]

(#35833) nis. válasza realmadrid92 (#35775) üzenetére


nis.
csendes tag

köszönöm!

(#35834) xcds


xcds
őstag

Sziasztok!

Van ez a hdd-m:

szeretném használni torrentezésre meg pár nem fontos cucc tárolására. Hogy tudnám kizárni a hibás részt? Legjobb lenne, ha egy partíció lenne csak, de ha csak előtte meg utána lehet két külön partíciót csinálni, az se tragédia. Csak fogalmam sincs, hogy fogjak hozzá. :B

(#35835) Zsivaagoo válasza xcds (#35834) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Rá kell tolni a HDD Regenerator vagy a HD Sentinel destruktív felülettesztjét.

Ránézésre nincs olyan baja annak a vinyónak (felülettérkép alapján) , hogy trükkös partícionálással kelljen játszani.
Milyen gyártó, milyen típus?

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#35836) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Egy HDD-ről kéne eltűntetni 5 bad sectort. Ráengedtem egy HDD regeneratort, aminek ez lett az eredménye:

Tehát egy nagy semmi.

Valakinek valami ötlet?

(#35837) xcds válasza Zsivaagoo (#35835) üzenetére


xcds
őstag

Fujitsu MHZ2160BH G2. Ez a kép hd sentinel felület teszt eredménye. 0%-osnak jelzi a vinyót, de működik. Rendszernek lassú, meg panaszkodik rá a win. Torrenteztem már szektorhibás vinyóra és amikor meg akartam nyitni a fájlt, akkor nem sikerült. ezért akarnám kizárni. Most így a felületteszt alapján hozzávetőlegesen csináltam a lemezkezelővel egy partíciót a hiba elé és egyet utána, a hibás rész meg üres partíció. Nem tudom, fizikailag is így van-e a lemezen, majd kiderül, hogy lesz-e hiba

(#35838) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Sziasztok!

Van egy 2TB-os winyóm (1 meghajtó/partíció), amin még bőven van hely és le akarok választani egy szeletet, majd ezzel létrehozni egy új meghajtót, hogy erre telepítsek egy Windows Servert. Ennek mi a folyamata? Egyáltalán meglévő partícióról már le lehet választani? Köszönöm.

Simán Windows Server telepítő alatt le kell választani és kész?

[ Szerkesztve ]

(#35839) Zsivaagoo válasza xcds (#35837) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Annak a vinyónak egyéb baja(i) vannak, nem az az egy-két hibás illetve gyenge szektor.

Érdemes lenne lecserélni akár külső 0,5-1 TB-os vinyóra.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#35840) Zsivaagoo válasza Jhonny06 (#35838) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Legegyszerűbb lenne a lényeges dolgokat lementeni és utána újrapartícionálni (és formázni) a vinyót.

(Egyébként van olyan módszer is amire gondoltál. Utána kell kutakodni, mert egész jó leírást adtak rá valahol.)

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#35841) Jhonny06 válasza Zsivaagoo (#35840) üzenetére


Jhonny06
veterán

Az a baj, hogy nincs rá lehetőség. Túl sok adat van rajta és nincs annyi helyem sehol, hogy ezeket átmásoljam.

Talán lenne egy másik winyóm, de ezzel megpróbálkoznék előtte, ha nem túl bonyolult.

(#35842) liksoft válasza Jhonny06 (#35841) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az az adat ami fontos és nincs meg három különböző adathordozón és különböző helyen, az csak látszólag van meg!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#35843) Jhonny06 válasza liksoft (#35842) üzenetére


Jhonny06
veterán

Azt nem mondtam, hogy fontos adat, csak nem akarom letörölni. :) Amúgy van még 1 winyóm és azon van a fontos része backupolva, ezért nem akarnám azt felhasználni. De a kérdés nem is erre vonatkozott, hanem a meglévő partícióról való leválasztásról. :)

[ Szerkesztve ]

(#35844) xcds válasza Zsivaagoo (#35839) üzenetére


xcds
őstag

Persze, hogy érdemes lenne lecserélni, csak hát na... :)

(#35845) pjen válasza Jhonny06 (#35843) üzenetére


pjen
félisten

Próbáld meg .Sajátgép ,kezelés,lemez kezelés..ott lehet a particiókat zsugórítani.

(#35846) Bici válasza Jhonny06 (#35838) üzenetére


Bici
félisten

Vista óta van lehetőség erre, de csak a partíció végét tudod kisebbre venni. Viszont, ha rendszert akarsz teelpíteni, akkor pont a winyó elejére érdemes rakni a partíciót, hiszen ott gyorsabb a winyó.
Így, mivel az adatokat mindenképpen arrébb kell rakni, célszerűbb átmásolni valahova, megtenni a particionálást, majd visszamásolni őket.
Ha nem zavar a sebesség csükkenés, akkor mehet a winyó végére, és akkor Windows-os partícionálóval meg lehet csinálni.
A telepítők tudtommal ezt nem tudják.
Linuxszal menne szerintem a másolás is ha az elejére akarod rakni a Win sercert, de én ezta módszert sosem próbáltam, mert atom lassú, amikor a winyó saját magára másol át egy tonna adatot.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#35847) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

WD külső HDD-t Eszközök és nyomtatóknál látom, de sajátgépben, Total Commanderben nem. Mi lehet az oka?

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#35848) laca500 válasza khron78 (#35809) üzenetére


laca500
aktív tag

Szia!
Arról lenne szó, hogy van egy Samu 753LJ HDD-m aminek a cache memóriája megadta magát. Fizikailag nem sérült, bad sector sincs egyetlen egy sem benne. Jelenleg is írni-olvasni lehet, csak folyton figyelmeztet, hogy a HDD meghibásodott.
Arra gondoltam, hogy ha találnék egy ugyan olyan típust aminek nem elektronikai problémája van, akkor annak az elektronikáját áttenném az enyémre. Persze, csak ha ez egyszerűen megoldható itthoni "barkácsolással". Az aprón épp volt/van egy bad sectoros. De ha nagyon macerás, akkor hagyom az egészet.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#35849) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ha egy második partícióra egy új OS-t telepítek, akkor bekapcsolásnál lehet majd választani, vagy ehhez még előre be kell állítani valamit? Már próbáltam párszor, de mindig az lett a vége, hogy valami elcsesződött és fél nap volt, amire az eredeti állapotot vissza tudtam hozni, sose ment normálisan. :F Köszönöm.

(#35850) Bici válasza Jhonny06 (#35849) üzenetére


Bici
félisten

Attól függ, milyen OS.
A Windows (asszem XP óta) a régebbi változatokat mindig választhatóvá teszi, ha külön helyre telepíted és a könnyített linuxok is megteszik ezt kb. minden OS-sel. Létrehoznak egy boot menüt.
Azt, hgy a Windows újabbakkal hogy tesz, azt nem tudom, de ha először telepíted a régebbit s utána az újat, akkor mindent megold magától. Legfeljebb a menü várakozásának idejét és az alapértelmezett OS-t kell később álltanod, ha nem jó az alap beáállítás.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.