Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#35201) p87 válasza djculture (#35200) üzenetére


p87
senior tag

Hát remélem is hogy helyrejött. :)
Kíváncsi vagyok lesz-e még ilyen furcsa hang.
Mindenesetre sűrűbben figyel a vinyókra és pár hetente átolvastatom az egészet azért.

Köszönök mindent!

[ Szerkesztve ]

(#35202) skayline válasza djculture (#35200) üzenetére


skayline
tag

Rendben!

Köszönöm mindneki segítségét!

(#35203) Gigaman55


Gigaman55
csendes tag

Sziasztok!

Vettem nemrég egy 'SEAGATE 2TB Barracuda 7200rpm 64MB SATA3 ST2000DM001' típusú winchestert,
de a firmwaret nem tudom frissíteni.
A SeaTools programmal megtaláltam a pontosan megfelelő frissítést, letöltöttem és ráraktam egy pendrive-ra. Be is bootol a pendrive, de nem ismeri fel azt, hogy van olyan winchester a gépben, amelyhez jó ez a firmware, ezért nem lehet frissíteni.
Ezért rá is másoltam a dolgaimat. Így csináltam egy sebességmérést, és összehasonlítva máséval
kiderült, hogy lényegesen lassabban is működik.
Innen az oldalról egy ugyanolyan teszt
Az én gépemben pedig

A kérdésem, hogy érdemes egyáltalán próbálkoznom a a jelenlegi CC27-es verzió CC29-esre frissítésével? Nem kerülnek veszélybe az adatok?
Ha igen, akkor hogyan tudnám frissíteni?

(#35204) djculture válasza Gigaman55 (#35203) üzenetére


djculture
félisten

Akkor elemzem neked a két képet.
Az egyik üresen készült ilyenkor a vinyó elejére iródik a teszt ahol köztudottan minden vinyó gyors és ezt csak ugy lehet elérni ha semmit se teszünk a vinyóra.

A te teszted meg egy d partícióról készült ami eleve nem a vinyó elején van plusz még agyonig tele is van adattal. Ezek összehasonlitása kb annyit jelent mintha egy tele benzintankú f1 auto sebességét hasonlitanád egy majdnem üres bezintakú f1 auto sebességéhez.. Értelmetlen az összehasonlitás is..

[ Szerkesztve ]

(#35205) Gigaman55 válasza djculture (#35204) üzenetére


Gigaman55
csendes tag

Értem, akkor ezért lett lényegesen lassabb.
És a többi kérdésemre esetleg tudod a választ?

(#35206) djculture válasza Gigaman55 (#35205) üzenetére


djculture
félisten

Ha nincsenek nagy recsegések ami erre a szériára jellemző akkor az már a javitott széria és nem kell frissiteni. Valószínű ezért nem is engedi feltenni az újat mert nem az a revizió.

[ Szerkesztve ]

(#35207) szbalogh


szbalogh
őstag

Kis segítséget kérnék.
Adott egy ST9250410AS 2.5 colos winyó, ezt használom asztali gépemben. Néha csippan egyet. Vagyis azt gondolom, hogy ő csinálja, mert előtte kerreg egy kicsit, majd csippan, közben ugye a led is világít. HDD sentinel nem ír semmi hibát.
Nem tudom hiba-e, de kicsit idegesítő, mert direkt azért tettem a gépbe, hogy halk legyen.
Mitől lehet ez a csipogás?

Nick: HE_Storm

(#35208) djculture válasza szbalogh (#35207) üzenetére


djculture
félisten

Szerintem parkolás, le is áll gondolom azt kilehet kapcsolni de a parkolást nem.

(#35209) Gigaman55 válasza djculture (#35206) üzenetére


Gigaman55
csendes tag

Rendben, úgy lesz.
Köszönöm!

(#35210) Doky586 válasza djculture (#35197) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Még sose hallottam ilyesmiről..
Nálam NAS-on csak a belső hdd-ket lehet titkosítani, a külső usb-n csatoltakat nem, és más rejtés sincs, csak a szabványos jogosultságkezelés. Az pedig nem okoz ilyen jelenséget.

Az hogy a hdd 0kB -nak látszik inkább valami hiba eredménye lehet: pl. írás közben húzták ki, tönkrement a ház/hdd vezérlője, stb.

Szándékosan szivatásból esetleg okozható ilyen (?) ha usb házból kivéve sata-n bekötve megfelelő alaplappal biosban jelszót állítanak be a hdd-nek..

(#35202) skayline: majd számolj be róla hogy oldódott meg a dolog. Érdekelne mi volt az oka és hogy javult meg.

[ Szerkesztve ]

(#35211) szbalogh válasza djculture (#35208) üzenetére


szbalogh
őstag

Hol lehet kikapcsolni? Köszi a segítséget!

Nick: HE_Storm

(#35212) liksoft válasza Doky586 (#35210) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ahány NAS, annyi rendszer, annyi megoldás. Hidd el, vannak elvetemült védelmek is beépítve egyikbe, másikba. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#35214) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Tetem a gépembe egy új 1TB hdd-t. A windows megkérdezte hogy MBR vagy GPT legyen MBR választottam , majd NTFS gyorsformázás jött.
Utána kivettem a gépből és átvittem egy haverhoz. Az ő gépe Uninitialized - nek látta.
Valamilyen particionáló progival leformázta, adatokat tettünk rá, hazahoztam most nálam látja Uninitialized-nek.

Most az Acronis Disk Directornál kiválasztom az MBR-t, a tipusnál basic vagy dynamic-t válaszak ???
Mi lehetett a baj ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#35215) Terminator17


Terminator17
senior tag

üdv
van egy olyan problémám hogy egy asmu 250 es vinyo megadta magát csak úgy. Kezdetben bekapcsoltama gépet kidobta a sentinel hogy kondi 98 % mondom ok. következő bekapcsolásnál már alig akart betölteni a gép. a vinyot megse jeleníti. hogy tudom így lementeni róla akkor a cucc ? látni látja a sentinel de belépn inem tudok a vinyóba és lövésem sincs miért. :W :W

Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

(#35216) djculture válasza rostiron (#35214) üzenetére


djculture
félisten

Csak inicializálni kell a helyi lemez kezelő segédprogramban mert idegen lemeznek látja azért nem használja.

Terminator17: Rengetegszer irtam már a samsung hdd-k igy mennek tönkre, a smart riasztási érték manipulálása miatt nem jelez előre sose. Lementés az gázos , meglehet próbálkozni egy getdatabackal való másik vinyóra mentéssel de ilyenkor már rengeteg crc hibás adat lesz. Samsungok-on nem szabad csak olyan adatot tárolni ami ha eltünik se pótolhatatrlan

[ Szerkesztve ]

(#35217) Terminator17 válasza djculture (#35216) üzenetére


Terminator17
senior tag

ez egy 500 as vinyó, 2 particóra van osztva az egyik particíó haldokli kcsak. ilyenkor mivan? a másikat tökéletesen olvassa

Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

(#35218) djculture válasza Terminator17 (#35217) üzenetére


djculture
félisten

Ott van a hibás rész van ilyen sőt gyakori, ahol sok hibás szektor rész van amit nem tud áthelyezni vagy javitani arról el szokott tünni a partició.. Amúgy ha 98% akkor még esélyes hogy javitható egy hdtune zero fill takaritással. De az adatoknak akkor vége, ugyhogy előtte az elveszett részröl getdatabackkal mentés egy másik vinyóra. A meglévőn meg ha van fontos adat szintén mentés a másik vinyóra.

[ Szerkesztve ]

(#35219) Terminator17 válasza djculture (#35218) üzenetére


Terminator17
senior tag

privátba tudnál küldeni progi neveket vagy linket amivel ezeket a dolgokat végre tudom hajtani?

Terminator17 felhasználónak nagyon sok pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Asus Z170-P // I5 6600K //16 gb Curcail 2133 Mhz // 980 GTX // Chieftec modular 750 W // Samsung 2x2 TB // Noctua NH-D14 // LG IPS277 // CM 924

(#35220) skayline válasza Doky586 (#35210) üzenetére


skayline
tag

Félre értés ne essék, nem usb rekbe volt a NAS-hoz castlakoztatva a HDD, én tettem bele, hogy ne keljen szétkapni a gépet. Mindenképp jelzek mi lesz a vége.

(#35221) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok. WD merevlemezt garanciáztatni lehet úgy hogy nincs meg a Garanciapapír (Számla)?

(#35222) somasz


somasz
addikt

Ismerős ilyen hibaüzenetet kapott:

Subject: Intel® Rapid Storage Technology: Error notification on BATI-S

SATA disk on Controller 0, Port 3: Failed.
Volume ONOO_Safe: Degraded.
........
a maradékot feltöltöttem ide

Ez most akkor gariztatható?
HDsentinel nem dob rá hibát, 100/100%-os.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#35223) djculture válasza somasz (#35222) üzenetére


djculture
félisten

Nincs annak semmi baja csak túlvan terhelve a vezérlő..
Alaplapi nem jó erre hogy 5hdd logjon rajta ráadásul ha jól láttam 2 raid kötettel.

[ Szerkesztve ]

(#35224) jsk


jsk
senior tag

Sziasztok!

Mi lehet a probléma forrása egy vadonatúj WD 1TB Black 7200rpm 64MB SATA3 WD1003FZEX merevlemeznél? AWindows 7 nem akar feltelepülni rá. Nem is engedi particionálni és formázni. Az alábbi hibaüzenet jelenik meg:

„A Windows nem telepíthető erre a lemezre. Előfordulhat, hogy a hardver nem támogatja a rendszerindítást erről a lemezről. Győződjön meg arról, hogy a lemezvezérlő engedélyezve van a BIOS menüjében.”

A gépben nincs másik merevlemez. Az alaplap Gigabyte GA-EP45-UD3L.

(#35225) Csabi1984 válasza jsk (#35224) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szia nem akarok hülyeséget mondani,de egyre inkább az jön ki a hozzászólásokból,hogy a TB HDD-k valahogy másképp mennem mint a GB-osak. Lehet,hogy BIOS régi és nem ismerri fel.

(#35226) jsk válasza Csabi1984 (#35225) üzenetére


jsk
senior tag

A BIOS felismeri, mert szépen ki is írja a számát a merevlemeznek (FZEX stb.). A Windows telepítő is látja. Most kaptam egy "Hiren's boot cd-t". Hátha segít. Este megpróbálom a rajta lévő valamelyik partícionálóval formázni a vinyót, hátha úgy már tetszik a telepítőnek.

(#35227) Csabi1984 válasza jsk (#35226) üzenetére


Csabi1984
addikt

Probáld meg a Hirens Boot Live Xp-vel.

(#35228) Doky586 válasza Csabi1984 (#35225) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Van egy határ 2.2 TB-nál, ez alatt nincs gond...

(#35229) somasz válasza djculture (#35223) üzenetére


somasz
addikt

2 évig hibátlanul ment, létezik, hogy most szart be?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#35230) djculture válasza somasz (#35229) üzenetére


djculture
félisten

Létezik..sajnos a tápegység is öregedik, ennyi vinyónál meg nagyon nem mindegy az állapota.

[ Szerkesztve ]

(#35231) somasz válasza djculture (#35230) üzenetére


somasz
addikt

Enermax Pro82+ 525W
P8H67-M LE

táphibát én nem gyanítom, esetleg alaplap, talán...

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#35232) lacuspapus


lacuspapus
tag

Sziasztok.

Van egy WD 120-as vinyó a gépemben, erről indul a rendszer. A HDD sentinel szerint 100/100, de ma délután, olyan jelenséget csinál, hogy ha kikapcsolom, majd vissza, akkor nagyon lassan tölti be az asztalt, meg úgy nagyjából mindent. Van, hogy a hang sem töltődik be. Nem értem, mert eddig kb 1 perc volt az indítástól kezdve zökkenőmentesen. Ja, és a hdd led a gépen egyfolytában világít/villog, és állatira dolgozik. Mi lehet a baj? Nem telepítettem semmi új dolgot, úgyhogy teljesen értetlenül állok a jelenség előtt.
Aki tud, légyszi segítsen. Köszönöm
Üdv :R :R

"Cinikus az az ember, aki mindennek tudja az árát, de semminek sem tudja az értékét." (O.Wilde) +36209267626/8-21-ig/

(#35233) Csabi1984 válasza lacuspapus (#35232) üzenetére


Csabi1984
addikt

Szia próbálj ki egy Hirens bootal Cdről Live rendszert betölteni

(#35234) lacuspapus válasza Csabi1984 (#35233) üzenetére


lacuspapus
tag

Ezt most megpróbálnád a kedvemért magyarul is? :DDD :R

"Cinikus az az ember, aki mindennek tudja az árát, de semminek sem tudja az értékét." (O.Wilde) +36209267626/8-21-ig/

(#35235) djculture válasza lacuspapus (#35232) üzenetére


djculture
félisten

Az hogy te nem telepitesz semmit attól még nem biztos hogy a mai internetes világban nem települt fel egy mázsa spyware ami kifele kommunikál és lassitja a gépet.

(#35236) lacuspapus válasza djculture (#35235) üzenetére


lacuspapus
tag

Nem rossz meglátás, de napok óta szarakszik a wifim, amivel csatlakozom a hálózathoz, és így esélye sincs települni semminek.

"Cinikus az az ember, aki mindennek tudja az árát, de semminek sem tudja az értékét." (O.Wilde) +36209267626/8-21-ig/

(#35237) djculture válasza lacuspapus (#35236) üzenetére


djculture
félisten

Akkor viszont elszemetelődött a vinyó ez is gyakori. Mindenféle töredékfájlok meg fájlszemetek betudják lassitani mert a fej ilyenkor ugy jár mint a motolla. cccleaneres takaritás utána töredezettség mentesités

(#35238) Csabi1984 válasza lacuspapus (#35234) üzenetére


Csabi1984
addikt

Hirens Boot CD - Az egy mentő Program CD. Attól,hogy egy Merevlemez 100/100 attól még lehet hibás. Elég furcsa amúgy, hogy egyszer gyorsan betölt azután meg lassan.

(#35240) Csabi1984 válasza #69059072 (#35239) üzenetére


Csabi1984
addikt

Az szép... Sok HDD-vel kapcsolatos hiba van :((

[ Szerkesztve ]

(#35241) djculture válasza Csabi1984 (#35240) üzenetére


djculture
félisten

Samsungok köztudottan egy fillért nem érnek, mert így mennek tönkre a legváratlanabb pilllanatban..
Utána már csak megbontással lehet adatot menteni róla ami nagyon költséges móka..

[ Szerkesztve ]

(#35242) Csabi1984 válasza djculture (#35241) üzenetére


Csabi1984
addikt

Már csak egy Samsung HDD-m van. Azóta WD muzsikál :DDD

(#35243) Kuruc2 válasza djculture (#35241) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Speciel én a samu rendszervinyómmal nagyon meg vagyok elégedve. Akár két fillért is megért már. :)

Lassan ezer napot ment, 4500 indítás, agyonhasználva végig rendszervinyónak (+rengeteg progi, stb), és 100%-os, hibája nem volt még, hangja se, semmivel se hűtöttem eddig se meg most se, de nem melegszik, átlag 24 fokot jelez ki (még ha csaltak is netán kicsit ezen értékkel a samusok, akkor is okés).

Persze elhiszem, hogy általánosan a samu nem a megbízhatóság etalonja, de konkrétan ez a 160 gigás darab már bizonyított, és még remélem fog is. Pedig táncoltatom az idegeit egy jónevű' hkc táppal. :)

A nagy csalódás eddig a seagate nekem. :s

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#35244) djculture válasza Kuruc2 (#35243) üzenetére


djculture
félisten

Volt egykét jó széria nem tagadom de nagyon sok rossz is volt. spinpoint80-as széria is jó volt 7-8 éveket mentek azok a vinyók gond nélkül.
Azért az a 5400-as 1 terás széria volt az amit még én se nagyon értettem hogy lehetett ennyira gányul megcsinálni. Konkrétan nem volt szigetelve se igy bármilyen mágneses tér hatott rá, sőt kézzel megfogta valaki letestelte akkor a 50ms késleltetése a normális 18 ms-ra csökkent.

[ Szerkesztve ]

(#35245) Kuruc2 válasza djculture (#35244) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Mondjuk ez egy csöppet gyengusz, nemde? :) :

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#35246) djculture válasza Kuruc2 (#35245) üzenetére


djculture
félisten

Nem egy sebesség bajnok de akkoriban ez jónak számított..Kettö ilyen raid 0-ban és máris jó lesz :D

[ Szerkesztve ]

(#35247) Kuruc2 válasza djculture (#35246) üzenetére


Kuruc2
senior tag

SSD-re szeretném cserélni majd ha a tárcám is úgy gondolja. (azoknál milyen élettartamra és megbízhatóságra lehet számítani a hdd-khez képest? (azt hiszem valami olcsóbb-közepesendrága ~120G-st vennék, hogy játék is oda menjen)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#35248) djculture válasza Kuruc2 (#35247) üzenetére


djculture
félisten

Mint minden terméknél manapság az a fontos hogy minél több gari legyen rá és olyan cégtöl ami évek óta létezik..tlc-t meg hanyagolni kell

[ Szerkesztve ]

(#35249) x_o_n válasza djculture (#35241) üzenetére


x_o_n
veterán

köztudott?inkább az ellenkezőjét tapasztaltam hallottam olvastam... a seagate-l kevered szerintem....

(#35250) djculture válasza x_o_n (#35249) üzenetére


djculture
félisten

Nem keverem mert a 2002-es évek óta megszámlálhatatlan samsungot láttam elpusztulva, arról nem beszélve hogy bármikor bebizonyitom neked hogy a smartjuk megvan hamisítva. Egyszerűen renegeteg-et kezdtek visszavinni így első körben bevezették a samsungos garipapapírt amit ha valaki elhagyott megtagadták a garit.majd mivel a rossz vinyó áradata nem szünt meg ugy gondolták hogy akkor a riasztási küszöbértékeket az égbe emelik. Ez 2006 körül volt emlékeim szerint az előtte lévő szériákon normális működik ez a funkció.
Így se a sentinel se más program nem közöl róla igaz állapotot a 2006 és később szériákról...

Röhögve használod megelégedve mivel a sentinel azt mondja tökéletes állapotú közben már csak a jó istenen múlik hogy holnap beindul vagy nem veszik el róla a partició mikor bekapcsolod a gépedet .

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.