Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#34351) Wlac válasza Zsivaagoo (#34350) üzenetére


Wlac
Ármester

Igen, nem írtam, de természetesen ürítettem a lomtárat is.

“The wha-"

(#34352) djculture válasza Wlac (#34351) üzenetére


djculture
félisten

Akkor jön a rejtett és rendszer file-ok átnézése...

(#34353) Zsivaagoo válasza djculture (#34352) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Továbbá a rendszer visszaállítási pontok törlése is...

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#34354) Wlac


Wlac
Ármester

A rendszer-visszaállítás a kezdetek óta ki van kapcsolva, a rejtett mappákkal pedig nem sokat tudok kezdeni.

Bár eredetileg nem volt fent, most telepítettem a WD programjait, hátha tudok bennük állítani pár dolgon. Sajnos nem találtam semmi hasznosat, azonban érdekes módon az egyik programban már 922 gigás foglaltságot írt a HDD-re, ami egybevág a Total Commander adatával. Az a bizonyos majd 200 giga még mindig nincs meg. A System Volume Information nem csak értéket nem ír, de belépni sem tudok, míg az msdownld.tmp látszólag üres. Ugyan a RECYCLE.BIN-nek látszólag van "súlya", de azt is üresnek mutatja, ha belépek.

“The wha-"

(#34355) pjen válasza Wlac (#34354) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Azért én kipróbálnám 1 másik gépben is. :)

(#34356) Zsivaagoo válasza pjen (#34355) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Én meg vennék (esetleg kölcsön kérnék) egy 2 TB-os WD Red-et, arra lementeném a retyerutyát, aztán újra partícionálnám és formattálnám a hordozhatót.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#34357) ggg666 válasza Zsivaagoo (#34356) üzenetére


ggg666
őstag

Hát nálam is volt már hasonló, és csak így lehet megoldani.

(#34358) pjen válasza Zsivaagoo (#34356) üzenetére


pjen
félisten

Teljesen igazad van,pusztán pénz kérdése és mint tudjuk abból van a leg kevesebb.Ha egy másik gépben esetleg megoldodik,akkor nem kértem kölcsön,az esetek töbségében a dolgok kölcsönkérés közben mennek tönkre. :((

(#34359) Demoz


Demoz
csendes tag

Üdv!
Ma reggel ez a kép fogadott:

Kezdjek aggódni, és mentsem le az adataimat, vagy nem lesz gond?

Xfire: demoz93 || Monster energiaital érdekel minden mennyiségben! (üres dobozok is)

(#34360) peti_s válasza Demoz (#34359) üzenetére


peti_s
addikt

Cserélj adatkábelt. No para.

(#34361) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Nem probléma, inkább érdeklődés, csak nem találtam jobb helyet neki.
XP-s oprendszert használó (C2D) gépnél mennyit számít, ha a cache 8MB helyett 16, vagy esetleg 32MB? Vagy mi a fő szempont, ha egy winyóra oprendszert telepítünk? A 7200-as fordulat evidens, de azon kívül érdekelne.

Illetve XP-s gép esetében mekkora sebességnövekedést hozhat egy olcsóbb SSD, érdemes-e elgondolkozni rajta? Egyelőre nem szeretnének váltani win7-re, hiába próbálkoztam. :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#34362) peti_s válasza A_ScHuLcZ (#34361) üzenetére


peti_s
addikt

Tudtommal nincs az XP-ben SSD támogatás, ezért nincs TRIM sem. Így hamar behal egy delikvens, hacsak nem SLC-s SSD-t használsz. Én is komáltam az XP-t, semmi bajom nem volt vele, de SSD-re tuti h csak W7-t, vagy Vista SP2-t tennék. (Nekem személy szerint a W8 nem jön be.) A Vista sem 100%san támogatja az SSD-t, de már jóval jobb a helyzet mint XP alatt. Egy Vista licenszt meg 2-3K körül ki lehet fogni. :)

(#34363) A_ScHuLcZ válasza peti_s (#34362) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Vista nem opció, soha többet nem akarom látni még csak a közelemben sem azt az "OS"-t. :) Win7-et szeretem, de nem én fogom használni, ott egyelőre marad az xp.

A kérdés másik felére tudtok nekem válaszolni? Mármint hogy HDD esetében az adatok miképp befolyásolják a rendszer gyorsaságát, válaszidejét. Panaszkodnak, hogy belassulnak a gépek egy idő után, ezt szeretném orvosolni.

HDDScan for Win2k/XP v2.8 programmal (Hirens CD) tesztelve nem tűnnek túl egészségesnek a bennük lévő winchesterek, igen sok szektornak volt lassú, 20, 50, sőt még 150ms feletti válaszideje is. (talán még volt 1-2 500 felett is)

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#34364) peti_s válasza A_ScHuLcZ (#34363) üzenetére


peti_s
addikt

Vista SP2 szvsz semmivel sem rosszabb mint a W7. :R

(#34365) A_ScHuLcZ válasza peti_s (#34364) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Lehet, de én maradok az utóbbinál, és itt most nem is ez lenne a kérdés. :)

Samsung HD160HJ lenne a konkrét típus, amit kiszemeltem, és jóformán ingyen hozzá tudok jutni, ezek megfelelőek lennének-e rendszernek, vagy vadásszak inkább 16, esetleg 32MB-os verziót?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#34366) djculture válasza A_ScHuLcZ (#34365) üzenetére


djculture
félisten

Nem a cache méretétől függ a vinyó gyorsasága, a samsung meg használtan elég rizikós legtöbb zajos már 2 éves működés után a hibákat meg elrejti igy egyik pillanatról a másikra hiba jelenség nélkül döglenek be.

(#34367) DanielLong


DanielLong
senior tag

Sziasztok!

Épp most kezd megdögleni az asztali gépemben a rendszer lemez, legalább is erre gyanakszom. Ma jött elő először, hogy rengeteget kattogott a hdd, majd újraindítás után a windows 7 lemez kondicionáló programja fogadott. Ez rengeteg hibát dobott ki, majd a windows betöltésénél kifagyott a gép többször is. Most épp lefutott a windows saját indítási javítója és lássanak csodát, az oprendszer is felállt. Érdeklődnék, hogy ezek után mennyire valószínű a hdd közeli halála, illetve esetleg mit kéne tennem?
A winchester egyébként egy Samsung HD320 GB, kb 5 éves, 6400 indulással, Sentinel szerint 70%-os kondícióval, ami most romlott le 100-ról. Jelenleg a kattogás is megszűnt.

(#34368) liksoft válasza DanielLong (#34367) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Sajnos az 5 év akkor is szép idő tőle. A csatlakozók és tápellátás ellenőrizendő, de inkább elöregedett.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34369) djculture válasza liksoft (#34368) üzenetére


djculture
félisten

Ja szép idő egy samsungtól, más márkától nem kiemelkedő teklintve hogy a gyűjteményemben 15 éves vinyók is vannak nulla hibával:)
Csak a quantumok-ról egy lista:
Quantum ProDrive LPS 170/210/340/420
Quantum ProDrive LPS 270/540
Quantum Maverick 270/540
Quantum Lightning 365/540/730
Quantum Daytona 127/170/256/341/514
Quantum Fireball 640/1280AT
Quantum Atlas_V__9_WLS
Quantum Atlas10K3_73_WLS 73gb 10000rpm
Quantum QML20000LC-A Fireball LCT15 20GB
Quantum Fireball Plus AS QMP30000AS-A 30GB 7200RPM

[ Szerkesztve ]

(#34370) DanielLong válasza djculture (#34369) üzenetére


DanielLong
senior tag

Mi lenne ajánlott helyette? Használtan vennék 200-750GB között, de a samun kívül nincs tapasztalatom HDD-kel. Szóval milyen márkát/szériát keressek rendszerlemeznek?

(#34371) djculture válasza DanielLong (#34370) üzenetére


djculture
félisten

Régebbi wd blue-t nézzél 250-320-vagy 500-ast de abból már az újabbak semmit se érnek. Van 17db 160-asom meg 24db 250-es és 11db 320-as wd blue-m mind 100% os pedig nem egy lenyomott 3 évet szerverben.
Régi wd blue-k jó voltak nagyon, újabban már ezt a minőséget csak a wd re vagy wd black borosos árán kapja meg az ember.

[ Szerkesztve ]

(#34372) liksoft válasza djculture (#34369) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen, ebben több dolog is szerepet játszik.

1. Sokkal kisebb bitsűrűség - egyszerűbb mechanika.
2. Rátartással tervezett rendszer.
3. Tápszűrés a panelen.
4. Minőségi csatlakozók használata.
5. És még sok apróság....

Ugyanakkor gyengébb anyagokból készültek, így nagyobb szórással, többségük hasonlóan halt meg. 2000-2006 között volt a legstabilabb időszak, ahol elég tudás, ráhagyás és tervezés + teszt után gyártottak. Előtte és utána más dolgok miatt kisebb a drive-ok élettartama.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34373) djculture válasza liksoft (#34372) üzenetére


djculture
félisten

Ja igazad van a régi vinyókon még egy zéner dióda is védte a vinyót ami aktiválta a táp zárlatvédelmét, de manapság már ez se divat .

(#34374) barisj


barisj
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Dell Inspiron Mini 1012 netbookom,amiben egy gyári WD Blue 160gb vinyó van. Tehát az a probléma,hogy bármit csinálok a gépben (film,zene,film) befagy egy kis időre. Ez a kis idő változó. Van,hogy 10-30sec,de van,hogy 2-5percre. És előfordult már,hogy nagyon gyakran nagyon sok időre befagyott. Na ott majdnem földhöz vágtam a gépet :D Már nem bírom idegileg. Nem biztos,hogy a HDDvel van a baj,de nagy valószínűséggel vele. Van valakinek hasonló tapasztalata? Esetleg aki tudja mi okozza a fagyásokat? A HDD 100/100-as és látszólag semmi baja. Remélem valaki tud segíteni :R

edit: 40fok fölé sose megy a HDD hőmérséklete,mert hűtő pad van a netbook alatt. Most jelenleg 38fokos és már vagy 10x befagyott..

[ Szerkesztve ]

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#34375) perfegor17


perfegor17
senior tag

Sziasztok van egy 1tb-os HDD-m ami eléggé lelassult.2 részre van felosztva egy 60gb-os amin egy windows7 pihen a másikon meg a programok,játékok,filmek,stb
És annyi a bajom vele hogy kegyetlenül lelassult HDD Sentinel szerint 100/100.

(#34376) djculture válasza barisj (#34374) üzenetére


djculture
félisten

Talán nem ártana ujratelepiteni a windowst mert elszemetelődött.. Ha ezt megcsináltad akkor lehet továbblépni.

perfegor17Neked is hasonló a probléma, kiírni átmenteni azt ami kell és újraparticionálás formázás.. Mivel a windows mióta létezik képtelen eltüntetni maga után a szemetet amit folyamatosan termel, időközönként ezt sajnos így kell megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

(#34377) perfegor17 válasza djculture (#34376) üzenetére


perfegor17
senior tag

Akkor marad ez a megoldás.

(#34378) barisj válasza djculture (#34376) üzenetére


barisj
aktív tag

Mit értesz az alatt,hogy elszemetelődött? És ha azután is fenn áll a probléma? (mert fenn áll) Nem rég tettem újra,és ugyan úgy fagyogatott :/ Csak Netezésre,filmezésre,zenélésre használom. Még vírusirtó is van rajta.

edit: Ja és van nap,amikor egyszer se fagy be és tökéletesen megy. Na akkor nagyon jó netbookozni :D

[ Szerkesztve ]

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#34379) djculture válasza barisj (#34378) üzenetére


djculture
félisten

Ha újraraktad és semmi hülyeséget nem raktál fel (pl képernyőkimélőnek álcázott trójai program ami gyakori vagy egyéb kitudja mire jó program de kell közben meg fogja az erőforrásokat) és ugy is fagy akkor a vinyó állapotára is rákéne nézni. Smart adatokat megnézni van e valami hiba bejegyzés. Utána akksi hogy áll nem zárlatos egy cella? Mert az is gyakori dolog és okoz ilyeneket.

[ Szerkesztve ]

(#34380) barisj válasza djculture (#34379) üzenetére


barisj
aktív tag

A drivereken kívül winrar-t,vlc-t,utorrent-et szoktam felrakni.Ahogy mondtam,csak netezésre,filmezésre,zenélésre használom,semmi másra. HDSentinellel a smart adatoknál semmi hiba nincs.Az aksi zárlatát,hogy lehet megnézni?

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#34381) djculture válasza barisj (#34380) üzenetére


djculture
félisten

Az sajnos csak kimérni lehet, viszont azt megteheted hogy a rendszernaplóban megnézed a hiba bejegyzéseket abból lehet látni mi okozza a gebaszt.

[ Szerkesztve ]

(#34382) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Ház 5 1/4-es helyére szeretnék betenni 3.5-ös HDD-t (régi Seagate) lemezes átalakítóval.
A képen látható módon jó lesz rátenni a lemezeket? [link]
Aztán 4 db. csavarral a helyére tenném.

djculture, szia!
Azóta is kiválóan működik a raid0-ám!

[ Szerkesztve ]

(#34383) peter889


peter889
őstag

Konkrétan ide teszem majd be a HDD-t: [link]
Vagy egy szinttel lentebb. Remélem jó helye lesz.

Még azt szeretném kérdezni, hogy a ház elejére a HDD elé egy vetit rászerelhetek-e?
Kép: [link]
Ez a hűtés szempontjából szerintem ideális lenne.
De vajon nem fogja-e a veti által keltett finomrezgés a HDD-t károsítani?

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#34384) bigyo108 válasza bigyo108 (#34294) üzenetére


bigyo108
aktív tag

sziasztok,

továbbhaladtam a dolgban .
torrent elindítása után pár másodperccel durván elkezd rotyogni a vinyó és a gép nem reagál semmire .
lekapcsolás után, viszon szépen megy a teöltés, utorrent automata induláson van .

következő letöltésnél ... a vinyó ismét rotyog mint állat .

tegnap a gép ment közel 10 órát, youtube , steam , flipper stb .... hibátlan volt a nap .

Fejhiba lehetséges vagy valami hasonló ?

köszi mindent előre is .

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

(#34385) peter889 válasza peter889 (#34383) üzenetére


peter889
őstag

És itt van a ház előlapja, már csak a jobb áttekinthetőség végett: [link]
(A színek ramatyak, de a lényeg látszik.)

(#34386) djculture válasza peter889 (#34382) üzenetére


djculture
félisten

Szia ezt a megoldást csak akkor ajánlom ha nagyon masszív a ház, másként a vinyó rezgését átveszi a ház és ha bilianyagból van benne bármi az zörögni fog. Ha több vinyó van akkor meg erősíthetik is a zörgést. Ezzel szívtam én is régebben de már megoldottam.
Vagy veszel egy ilyet [link] vagy házi megoldás:
Kerékpárbelső vagy vastag befőttes gumi:

Vastag befőttesgumi megoldás:

[ Szerkesztve ]

(#34387) Wlac válasza barisj (#34374) üzenetére


Wlac
Ármester

Kösz a tippet mindenkinek, sajnos nem jöttem rá a probléma okára, úgyhogy majd egy formázással megoldom, ha lesz rá lehetőségem.

Ami a több másodperces fagyásokat illeti, nekem is hasonló gondom volt az asztali géppel anno. Akármit csináltam, még ha csak a Windows asztalán voltam, akkor is percenként befagyott néhány másodpercre, majd utána tette tovább a dolgát. Játékok során szintén megállt, azonban nem úgy, mintha szaggatna, ugyanis amikor meg volt fagyva, akkor valóban nem történt semmi, nem pedig csak nem jelenítette meg. Végül az UTP kábel cseréje oldotta meg a dolgot. Nem tudom, hogy mi köze volt mindehhez, de az segített.

“The wha-"

(#34388) peter889 válasza djculture (#34386) üzenetére


peter889
őstag

Köszi szépen a választ. Szerintem elég masszív a ház, elégedett vagyok vele, üresen is dög nehéz, van benne anyag.
Most két HDD is van benne olyan lemezekkel rögzítve, mint amint linkeltem és nem tapasztaltam rendellenességet.
Korábbi házaimról ez nem volt elmondható, ott volt valami fura zörgés.

Milyen ötletes az a gumis megoldás! Csak a gumi rögzíti a HDD-t. Kissé félnék megcsinálni, hátha elrontanám, aztán baj lenne. :)

Lehet, veszek a HDD elé egy halk, 12 centis ventit (előbb linkeltem hová). A Maxtoromon ilyen venti van közvetlenül rácsavarozva és nincs probléma: [link]
Gondolom, akkor csak jó lesz a venti a HDD elé.

[ Szerkesztve ]

(#34389) 7Sony7


7Sony7
addikt

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy van-e lényegi külömbség (jelentős sebesség) eg 160Gb/2m és egy 500Gb/8m egébként egyforma vinyó között, ha rendszernek használnám őket?

-

(#34390) pjen válasza 7Sony7 (#34389) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem nincs nekem inkább a fordulatszám különbség számított

(#34391) 7Sony7 válasza pjen (#34390) üzenetére


7Sony7
addikt

Köszi.

-

(#34392) barisj válasza Wlac (#34387) üzenetére


barisj
aktív tag

Nálam kizárt,hogy a netkábellel legyen gond,mert wifin is ugyan úgy csinálja :/ és amikor spanomhoz átvitttem,az o wifijén is csinálta. szóval kizárt,hogy a netkábel legyen a hibás. de azért köszi a tippet :R

[ Szerkesztve ]

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#34393) pjen válasza peter889 (#34388) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Nem muszály pont a befőttes gumi,gumi szalagokkal legalább olyan jó megoldás.

(#34394) djculture válasza 7Sony7 (#34389) üzenetére


djculture
félisten

Nem a cache számít hanem az adatsűrűség..Az meg annál nagyobb minél több adatot képes egy a vinyóba lévő lemez eltárolni.

(#34395) peter889 válasza peter889 (#34388) üzenetére


peter889
őstag

Betettem a HDD-t, de sajnos a nem a kigondolt helyre (mivel egy alaplapi pata csatalakozóm van és mivel a pata kábelen a csatik közel vannak egymáshoz, a 2 db. patás HDD-nek egymás mellett kell lennie).
Szóval a HDD-t felülre tettem a Maxtor alá. A Maxtor ventijétől kb. 4 mm választja el.
Emelkedett a hőmérséklet és bizony nagyon halk nyekergést hallok.
Lehet a gumit választom.

(#34393) pjen, köszi a tippet, de milyen gumiszalagra gondolsz? (Még vastag befőttes gumijaim sincsenek.)

[ Szerkesztve ]

(#34396) pjen válasza peter889 (#34395) üzenetére


pjen
félisten

Van egy darab 2mm vastag puha gumilapom ,,mikor még asztali gépem volt abból vágtam csíkokat,de szinte bármi jó.Ide kábelt lehet kapni hosszabbat nem is túl drága. :)

(#34397) parfish


parfish
csendes tag

üdv.kicseréltem a np350v5c laptopomban a hdd-t ssdre majd a odd helyére beépitettem a hdd-t ezzel a kerettel : RAIDSONIC ICY BOX IB-AC642 HDD/SSD.
arra lettem figyelmes h a hddre letöltött filmek szaggatnak. eljutottam oda h a hiba a hddvel van több tesztet is futtatam. eszközkezelöbe megnézve átvált pio modba az ultra dma 6 helyet. ekkor lassu ilyenkor vannak a gondok vele. a kérdés h mi miatt csinálja ezt?ez a hdd rakoncátlankodik.

[ Szerkesztve ]

(#34398) parfish válasza parfish (#34397) üzenetére


parfish
csendes tag

és még annyi h az mi miatt van a hdtune program azt irja h supported :udma mod 6 és aktiv: udma mod 5. ssd és hdd nél is ez van. ez igy normális?

(#34399) barisj válasza barisj (#34374) üzenetére


barisj
aktív tag

ja és még akiknek fenn állt ez a probléma,azt mondta,hogy a HDD --> SSD váltás teljesen megszüntette a fagyásokat. Ha win7 reinstall után sem lesz jó,akkor kénytelen leszek SSD-re váltani. Nem tudom,hogy megérné-e,mert az SSD ára kb annyi mint a netbooké xd

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#34400) ggg666 válasza barisj (#34399) üzenetére


ggg666
őstag

Hát 8MB-os cache-el nem is csodálom rendszervinyónál.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.