Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#34551) jolti05 válasza pjen (#34550) üzenetére


jolti05
őstag

Ez egy tipp, vagy szinte biztos ? :)
Bontatlan, még az alaplapomhoz kapott (sárga színű :) ) sata kábelt kapott.

Szerk.: Ha mégis kábel és kicserélem másikra, akkor nőhet a teljesítmény? Tehát ez nem a vinyó egy adott értéke, ami csak csökkenni képes? :)

Szerk2.: Új érték:
"A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 307 alkalommal."
94%-os teljesítmény.

:F :F :F

[ Szerkesztve ]

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#34552) ggg666 válasza jolti05 (#34551) üzenetére


ggg666
őstag

A tápegységet is bevizsgálnám, illetve adatkábel és tápkábel csatlakozások ellenőrzése.

Kábel tesztelése, vagy cseréje.

(#34553) jolti05 válasza ggg666 (#34552) üzenetére


jolti05
őstag

Vadiúj FSP táp van a gépemben (550W), az SSD-ről most dugtam át a sata kábelt, a tápkábelt.. hogy ellenőrizzem? Dugjak rá egy másikat?
Ha az adatkábel a ludas, kéne látnom most változást a HDsentinelben? :(

Egyébként tegnap és tegnap előtt összesen 1,8 terrát másoltam rá, mert gondoltam, hogy a másik 2 terrás vinyómat formázom és a 2 partícióját egyesítem.

[ Szerkesztve ]

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#34554) ggg666 válasza jolti05 (#34553) üzenetére


ggg666
őstag

Sajnos nekem 2 darab vadiúj 7 év garanciális tápom is magasabb feszültséget adott le.

Ma már sajnos nem garancia a hibátlan működéshez az, hogy új a termék.

Tápteszter nélkül, nem nagyon tudod, maximum másik tápegységgel.
Nekem szerencsére van táp illetve kábelteszterem is.Így sokszor kiderült az új kábel is néha hibás.

Ha nem szaporodik a szám tovább akkor az adatkábel volt a ludas.

De előtte a rámásolt adatok közt is lehet meghibásodott egy két fájl.

(#34555) jolti05 válasza ggg666 (#34554) üzenetére


jolti05
őstag

Ilyen eszközöm sajnos nincsen.
Hogy ha pontatlanul adná a feszültéget, akkor a másik két háttértárolómnál nem kellene hibát jeleznie a sentinelnek?
Tesztnek (hogy tovább romlik-e a teljesítmény, illetve, hogy a hibák száma nő-e) megfelelő, ha azt az 1,8 terrát, amit rámentettem, elkezdem visszatenni oda, ahol eredetileg volt (másik vinyóra)?
Az utolsó sorodat úgy érted, hogy már eleve hibás fájlt másolt át rá és ezért ír ki hibát? (Ez kevésbé valószínű, mert pár perc alatt 5%-ot romlott a teljesítmény, miközben nem rendszervinyóról van szó és adatmozgatást sem végeztem.)

[ Szerkesztve ]

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#34556) pjen válasza jolti05 (#34555) üzenetére


pjen
félisten

Ha garanciális vidd vissza!!! :)

(#34557) jolti05 válasza pjen (#34556) üzenetére


jolti05
őstag

3 napja van nálam és 3 év garis.
Most megállt a dolog 94%-on.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#34558) pjen válasza jolti05 (#34557) üzenetére


pjen
félisten

Ha 3 év garid van elég tágak a lehetőségeid,én azért kiemelten nyúznám,ha sz@r derüljön ki minél előbb. :)

(#34559) jolti05 válasza pjen (#34558) üzenetére


jolti05
őstag

Hogyan tudnám nyúzni? :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#34560) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Az normális üzemi körülménynek számít-e, hogy egy hdd-n annyira süt egy chip, hogy nem tudom rajta tartani az ujjam? Egyébként 40 fokosnak írja a tesztprogram.

(#34561) liksoft válasza jolti05 (#34555) üzenetére


liksoft
nagyúr

A teljesítmény nem a kondíció. A Sentinel a környezetet és az ahhoz való alkalmazkodást (teljesítmény) külön veszi a drive fizikai állapotától (kondíció). Vagyis átviteli sebességben lehet esetleg gond, ami kábelra, portra, driverre, de akár a drive kommunikációs portjára is utalhat. Lehet kompatibilitási probléma is akár. Jó lenne tudni, miért csökkent a teljesítmény, nem csak az összegző százalékot figyelni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34562) barisj válasza djculture (#34407) üzenetére


barisj
aktív tag

bocsi,hogy ilyen későn válaszolok,de nem tudom,hogy mi az a rendszernapló :D Közben újra raktam a gépet. Felraktam a chipset,audio,video drivert. Avast virusírtót + malwarebytes antimalwaret (sztem ezt felesleges volt) hozzá az utorrentet és a VLC-t. A ram kihasználtság 600-800mb helyett 1gb-ra felment alapon. Kb rosszabb lett :D Most úgy akarom újra rakni a gépet,hogy semmi felesleges szart nem teszek fel.
Vga driver,utorrent,vlc,winrar. + avast. - csak ezeket fogom feltenni. Remélhetőleg jó lesz.. Közben eltudnád magyarázni,hogy hol találom a rendszernaplót és azon belül mire kéne menni? Amikor rákerestem a rendszernaplóra,csak eseménynaplót találtam és azon belül nem nagyon vágtam mire kéne kattintsak :/

szerk: ja és még mindig fenn állnak a fagyások.. Futtattam teljes avastot és teljes anti malwaret,de semmit nem találtak.

[ Szerkesztve ]

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#34563) jolti05 válasza liksoft (#34561) üzenetére


jolti05
őstag

Tudom, hogy a kondíció és a teljesítmény két különálló dolog, viszont azt nem tudtam, hogy konkrétan az, amit írtál. Köszönöm.
És én is szeretném tudni, miért csökken a teljesítmény, mert hozzá sem nyúltam, amikor elkezdett esni. Azóta másolgattam pár tucat gigát róla egy másik vinyóra (előtte kábelt cseréltem) és maradt a 94%. Még próbálgatnám szívem szerint úgy, hogy pár száz gigát ráteszek majd leszedem róla... gondolom ez tesztnek jó.
Ezekszerint úgy túnik, a kábel kuka?

Szerk.: Tudom valahogy "nullázni" a sentinel értékeit, vagy életem végéig ott fog figyelni a 94%? :)

[ Szerkesztve ]

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#34564) liksoft válasza jolti05 (#34563) üzenetére


liksoft
nagyúr

Visszaállítható, de pontos kronológiai leírás mellett inkább ITT érdemes feltenned a kérdésed. A fejlesztő itt figyeli a problémákat, és lehetőség (valamint idő) szerint gyorsan válaszol.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34565) tajcsi válasza tajcsi (#34534) üzenetére


tajcsi
senior tag

Tenyleg senki nem tud valaszolni? :U

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#34566) jolti05 válasza liksoft (#34564) üzenetére


jolti05
őstag

Köszönöm.
Tesztelgetem még és ha minden oké, akkor innen kiszállok és köszönöm a segítséget :)
Annyi esetleg még, hogy van más módja "nyúzni" a merevlemezt, mint hogy másolgatok rá és róla?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#34567) djculture válasza tajcsi (#34565) üzenetére


djculture
félisten

Elolvastam vagy ötször de abszolute nem értem mi a problémád..
Elöször az a zavar hogy mit ir ki a hdsentinel utána egy burlekszbe illő szöveggel előadod hogy igazábol nem is támogatja a smart visszajelzést az alaplapod. Kb mintha az zavarna hogy 100litert jelez a kocsi benzintanja de már 2 éve tönkrement az érzékelő vagy nem is volt.

Esetleg megmagyarázhatnád hogy ami a problémád lényege de azt már eleve nemárt tudni hogy az ilyen hdsentinelek meg egyebek is smart adatokból dolgoznak és mivel minden gyártónál más a küszöb rengeteg hülyeséget is képesek kiírni.

[ Szerkesztve ]

(#34568) vetőkrumpli


vetőkrumpli
csendes tag

Sziasztok problémám a következő:

Nem tudok egy SSD mellé beüzemelni egy winyót mondták ,hogy Jumperelni kell rátettem egy Jumpert és semmi egyszerűen nem működik a kettő együtt :( valaki hozzáértő segítsen :O

SSD: ADATA 256GB MLC
Winyó: Seagate Barracuda 160GB 7200Rpm 8MB cache
Operációs rendszer: Windows7 Ultimate 64 bit

[ Szerkesztve ]

(#34569) djculture válasza vetőkrumpli (#34568) üzenetére


djculture
félisten

ide vinyó meg ssd az üti egymást a legtöbb alaplapban, mivel akkor a sata is ide módban megy sok alaplapnál nem ahci módban ...Ha sata a vinyó akkor meg nemértem a jumpert..
Esetleg leirhatnád milyen alaplap meg milyen vinyóról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#34570) vetőkrumpli válasza djculture (#34569) üzenetére


vetőkrumpli
csendes tag

Alaplap: Hp xw 4600 workstation
Vinyó az pedig SATA

[ Szerkesztve ]

(#34571) djculture válasza vetőkrumpli (#34570) üzenetére


djculture
félisten

Az szerver cucc 5 sata van benne alapból de van olyan amin raid kártya is van pciex verzióban. A satás vinyót ott nemkell jumperelni az biztos de ne a raid kártyára nyomd rá hanem az alaplapira . A ha van benne raid kártya az nem fog magában felismerni eszközt mert saját biosa van abban kell beállitani.
LSI 3041E 4-Port SAS 3.0
Gb/s RAID Card szokott benne lenni

Amúgy hogy jutottál hozzá vagy melóhelyen van ez? Mert nem igazán otthoni alakalmazásokra való cucc ez:)

[ Szerkesztve ]

(#34572) vetőkrumpli válasza djculture (#34571) üzenetére


vetőkrumpli
csendes tag

Az SSD hez?

Egyébként van benne egy kártya jól tudod azért ,hogy megoldjam a SATA III mas dolgot de az SSD-t összekötöttem az alaplappal és megint csak semmi

Ez van benne [link]

[ Szerkesztve ]

(#34573) tajcsi válasza djculture (#34567) üzenetére


tajcsi
senior tag

Az a gondom, hogy miert van az hogy 98%-os a lemez allapota mikor egy rossz szektor sincs rajta? Es ez egyik percrol a masikra tortent, tehat pl az egyik pillanatban 100% volt, aztan par percre ra 99, majd egy reboot utan 98. Leteszteltem, csatoltam kepet. Ez zavar. Szeretnem tudni, hogy most lassan megy tonkre a cucc, vagy csak valami masrol van szo, es meg lehet csinalni, hogy ujra 100%-os legyen.

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#34574) djculture válasza tajcsi (#34573) üzenetére


djculture
félisten

Kérlek szépen ez igy működik. A hibás szektort a logika egyszerűen kivonja a használat alól és betesz helyette egyet a tartalékból. Ez pedig rontja a kondíciót igen mivel egyel kevesebb tartalék szektor lesz bevethető hiba esetén. A hibás áthelyezett szektort viszont a smart bejegyzésen kivül sehol sem fogja semmi kimutatni mivel a hiba meglett szüntetve a hibás részt onnantól nem használja a drive.
Magyarán a hiba megszünt de a drive állapota romlott. Ha így stabilizálódik a drive akkor nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#34575) AxBattler válasza djculture (#34526) üzenetére


AxBattler
félisten

No, a másik alaplapi csatira kötés használt: semmi fagyást nem tapasztalok, és a HDSentinel-en is simán végigmegy a merevlemezteszt.

Köszi a segítséget!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#34576) djculture válasza vetőkrumpli (#34572) üzenetére


djculture
félisten

Nem az ssd-hez, a szerver alaplaphoz. Ezek a lapok úgy vannak megalkotva hogy csak a hozzá gyártott cuccokat szokták kezelni.

AxBattler: Az jó ha sikerült végül:) Van ilyen hogy egy adott porton más eszközt vár a vezérlő.

[ Szerkesztve ]

(#34577) tajcsi válasza djculture (#34574) üzenetére


tajcsi
senior tag

Hm,

itt en nem latok semmit, vagy ez igy normalis?

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#34578) djculture válasza tajcsi (#34577) üzenetére


djculture
félisten

Smartból az látszik hogy a paritáshiba lépett fel a belső gyorsítótár (cache) és a vezérlő között. Rengeteg olvasási hiba is ugyhogy vagy van egy rejtőzködő hibás szektorcsoport vagy elektronika hiba van, valószínűleg elektronika lesz mivel rengeteg ecc hiba javitás is van a smartban.

[ Szerkesztve ]

(#34579) tajcsi válasza djculture (#34578) üzenetére


tajcsi
senior tag

Szoval akkor ez mar igy marad, nem tudok vele semmit csinalni, hogy jobb legyen? Gondolom a noti szar akksi kophetett be az elektronikanak... :W

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#34580) djculture válasza tajcsi (#34579) üzenetére


djculture
félisten

Ezzel nem tudsz micsinálni max drukkolsz hogy stabil legyen az állapota

[ Szerkesztve ]

(#34581) tajcsi válasza djculture (#34580) üzenetére


tajcsi
senior tag

Bakker nemreg vasaroltam itt...kb egy honapja...hat nem hiszem el.... :W

write read teszt?

[ Szerkesztve ]

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#34582) djculture válasza tajcsi (#34581) üzenetére


djculture
félisten

Olvasás írás tesztel ezt nem fogod tudni megoldani mondom ez elektronika hiba, azt tudod csinálni figyeled a 184-es bejegyzést. Ha mákod van csak a rossz tápellátás miatt hibázott..

(#34583) tajcsi válasza djculture (#34582) üzenetére


tajcsi
senior tag

Ertem...noob vagyok ezekhez a dolgokhoz, azert kerdezoskodom ennyit...ha esetleg kezhez kapok rossz vinnyot aminek jobb az elektronikaja akkor annak cserejevel sem erhetek el semmit?
Az az offset dolog mire van? Azzal eltolhato az ertek? Marmint, kettovel leviszem az offset erteket, akkor elmeletileg 100%-on lesz ujra?

[ Szerkesztve ]

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#34584) djculture válasza tajcsi (#34583) üzenetére


djculture
félisten

Nem mert ez az átrakosgatás minden más művelet nélkül csak nagyon régi vinyóknál működött.

Ja eltolható az érték és ugy 100% mutat , de ez arra jó hogy becsapja magát vele az ember..

[ Szerkesztve ]

(#34585) tajcsi válasza djculture (#34584) üzenetére


tajcsi
senior tag

Igen latom, nem lehet kicselezni....

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#34586) AxBattler válasza djculture (#34576) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, ez érdekes.

De gondolom, ha újratelepítem a rendszert, és a telepítés előtt variálom át a csatlakozókat, akkor már más kombinációban is működni fog?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#34587) tajcsi válasza tajcsi (#34585) üzenetére


tajcsi
senior tag

[link] ehhez hasonlo megoldas sem letezik? Mert tetelezzuk fel, hogy valami kulso behatas miatt tortent ez es mivel ez engem barom ira idegesit, szeretnem lenullazni ezt az erteket...

MAXIMUS VI Extreme, Z87-WS, 3970X és sok más fimomság nálam...

(#34588) mhorvat


mhorvat
senior tag

Esetleg erre valaki? :(

(#34589) Zsivaagoo válasza mhorvat (#34588) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Rendszer vinyót NE KAPCSOLTASS KI!
Ha a notebook/laptop így kibírja akksin 3 órát az pöpec.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#34590) flash-


flash-
veterán

Tudnátok segíteni?több pendrive-om is életképtelenné vált...

van olyan amit tudok formázni rámásolok valamit aztán következő csatlakoztatásnál megint kéri hogy formázzam meg...

vagy olyan is van amit mutat a lemezkezelő de raw nak,formázni nem tudom se mást ...

mi az ami valóban segithet?(ötleteket kérek programokra)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#34591) liksoft válasza flash- (#34590) üzenetére


liksoft
nagyúr

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34592) mhorvat válasza Zsivaagoo (#34589) üzenetére


mhorvat
senior tag

Biztos én nem kapcsolok elég gyorsan, de sem a rendszer winyót nem értem, hogy jön ide, sem a 3 órás üzemidőt.

(#34593) Zsivaagoo válasza flash- (#34590) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Vagy eleve gyenge minőségűek voltak (és öregek) vagy pedig az alaplapod USB portja(i) verik agyon őket.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#34594) djculture válasza flash- (#34590) üzenetére


djculture
félisten

Ha egyszerre ment tönkre az összes akkor másik gépbe kell megnézni mert lehet csak bebolondult a windows. Elég gyakori az ilyesmi.. Ha viszont az idő folyamán mentek tönkre akkor azok elhasználódtak és ahogy a kolléga is mutatja ...
trash

(#34595) Zsivaagoo válasza mhorvat (#34592) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Ha nem redszervinyóról van szó, akkor laptopnál úgy állítod be, ahogy akarod.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#34596) DomToretto


DomToretto
tag

Helló,

Hozzáértők segítségét várom:
Van egy vadi új WD10ezex winyóm. Beszereltem a gépbe, 3 partícióra osztottam, és az a gondom vele, hogy a másik vinyóról ha a WD-re másolok, akkor egyéb lemezművelet esetén (másolás közben) mondjuk ha tallózok a vinyón, és nem a másolás élvez elsődleges prioritást, akkor a két HDD közötti másolás belassul.
A másik fura dolog az új vinyóval, hogy a HD tune pro progi nem tudja, hogy mennyi cache van a vinyóban, ill. hogy 7200-as a fordulatszáma.

Valami ötlet?

(#34597) Zsivaagoo válasza DomToretto (#34596) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

1. Ha a két vinyó között másolás megy, akkor bármilyen más lemezművelet vagy belassítja a másolást, vagy pedig várakozni fog. Ez normális, így működik.
2. " a HD tune pro progi nem tudja" -- Ez mi a rákért fontos? :U

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#34598) Kephamos


Kephamos
addikt

Üdv!

Asztali gépemben van egy régi 120 gigás WD vincseszter, amit adattárolásra használok. A vinyó igencsak zajos, rezonálós fajta. Van rá mód, hogy a vinyó csendben legyen és csak akkor kapcsoljon be, mikor szükségem van rá?

(#34599) Zsivaagoo válasza Kephamos (#34598) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Inkább cseréld le azt a "nagy túlélőt" egy WD Blue 500 GB SATA3 WD5000AAKX-ra.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#34600) Kephamos válasza Zsivaagoo (#34599) üzenetére


Kephamos
addikt

Pénzügyi okok miatt nem szeretném most lecserélni.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.