Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#34101) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!

Lehet USB-s külső HDD-re Win XP-t telepíteni és arról futtatni?

Köszönöm!

(#34102) Silent77 válasza Silent77 (#34098) üzenetére


Silent77
veterán

Megoldva.
EaseUS Partition Master 9.2.2-vel sikerült.

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#34103) pjen válasza monroe8609 (#34100) üzenetére


pjen
félisten

2,5" HDD keret itt az aprón is van 1599ft ért. :)Magika forum társ árulja. :C

[ Szerkesztve ]

(#34104) ggg666 válasza pjen (#34103) üzenetére


ggg666
őstag

Nem tudom ezen mit nehéz megérteni, hogy több mint 2X annyi áram kell neki, mint amit a tv le tud adni?

500 mA vs. 1200mA???

[ Szerkesztve ]

(#34105) djculture válasza ggg666 (#34104) üzenetére


djculture
félisten

Némi nehézséggel jár bevezetékelni, hogy ne lógjon a vezetéke meg a tápegysége működjön de erre találták ki a aktív usb hubokat.

[ Szerkesztve ]

(#34106) ggg666 válasza djculture (#34105) üzenetére


ggg666
őstag

Valami olyat is írt, hogy a hubokat se kezeli megfelelően.

(#34107) ggg666 válasza djculture (#34105) üzenetére


ggg666
őstag

Lejárt a szerkesztési időm.

"Media Contents only supports USB Mass Storage Class (MSC) devices.
MSC is a Mass Storage Class Bulk-Only Transport device. Examples
of MSC are Thumb drives, Flash Card Readers(USB HUB are not
supported
). Devices should be connected directly to the TV’s USB port. "

(#34108) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!

Nem jelenik meg egy 2TB-os WD Green a sajátgépben. Lemezkezelőben ez fogad, inicializálni kell. De az OK-ra kattintva ezt kapom : Az adathordozó írásvédett. Formázni sem lehet. (Meg nem is szívesen tenném, mert vannak rajta filmek.)

Ilyenkor mi van?

Köszönöm!

Ja, külső, USB-s házban van, ha ez számít esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#34109) liksoft válasza liszi70 (#34108) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Lehet dinamikus kötet, akkor csatlakoztatni kell. Vagy egyszerűen meghalt.
Szerk: esetleg nincs jogosultságod hozzá.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34110) liszi70 válasza liksoft (#34109) üzenetére


liszi70
nagyúr

Köszönöm!

Egy WD Elements házból kivettem a benne lévő 1TB-os Greent, és a 2TB-os, eddig teljesen jól működő, polcon lévő adattárnak használt Greent tettem bele, rádugtam a gépre és így jártam. Egyébként a HD Sentinel tökéletesnek látja a HDD-t.

"Lehet dinamikus kötet, akkor csatlakoztatni kell."

És ezt hogy kell? A lemezkezelő semmilyen opciót nem ajánl fel.

[ Szerkesztve ]

(#34111) ggg666 válasza liszi70 (#34110) üzenetére


ggg666
őstag

Akkor ne csodálkozz, az elementsnek ilyen az elektronikája, rakd át egy másik külső házba.

(#34112) liszi70 válasza ggg666 (#34111) üzenetére


liszi70
nagyúr

Na basszus. Szóval az elements házába nem lehet más vinyót rakni, csak ami eredetileg benne van?

(A HD Sentinel, meg a Lemezkezelés is látja, de semmit nem lehet vele kezdeni.)

Köszönöm!

(#34113) Littledrake


Littledrake
csendes tag

Sziasztok!

(Remélem jó helyen teszem fel a kérdésem, ha nem, akkor elnézést kérek)

Olyan problémám lenne, hogy van pár darab jó öreg SCSI winchesterem (2000-2003-as évjárat), milyen megoldással lehetne a leggyorsabban megnézni az állapotukat?

Köszönettel: Rómeó

(#34114) liksoft válasza liszi70 (#34110) üzenetére


liksoft
nagyúr

WD külső házak sokszor titkosítanak, így máshogyan kezelik a drive-ot. Ráadásul gyártóhoz ÉS kapacitáshoz kötött az elektronikájuk, hiszen szerelt egészként árulják. A gyártó érdeke, hogy egy USB egységként használja a felhasználó. Vagyis minden manipuláció esetén ne úgy működjön, ahogy részegységenként az ember szeretné. Ergo venni kell másik eszközt, és azzal használni. Remélem nem próbáltál ebben az esetben ráírni, mert akkor máshol sem lesz látható. (Írásvédett esetén legalább erre vigyáz a gyártó.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34115) Mezga Aladár válasza liszi70 (#34112) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Üres hdd-t lehet, de annál a háznál szabály, a lemezt benne kell formázni, és csak wd lehet. Én háromféle wd lemezt (black, green re4-gp) raktam az elements házba és mindegyik működött.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#34116) liszi70 válasza liksoft (#34114) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Ráadásul gyártóhoz ÉS kapacitáshoz kötött az elektronikájuk"

Akkor itt van a kutya elásva, a kapacitásban! Én 2TB-os WD Greent tettem bele, az elementsben pedig 1TB-os WD Green van. Egyébként az elementsből kiszedett 1 terás HDD máshol is működik, betettem a gépembe, de már visszacsináltam a cserét. :)

Köszi!

(#34117) liszi70 válasza Mezga Aladár (#34115) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Én háromféle wd lemezt (black, green re4-gp) raktam az elements házba és mindegyik működött."

Akkor te ugyanakkora a HDD-t tettél bele?

(#34118) Mezga Aladár válasza liszi70 (#34117) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem, 1tb black, 1.5tb green, 1.5tb re4-gp (ez volt az eredeti).
És volt egy 250gb samu is, azzal nem ment.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#34119) liszi70 válasza Mezga Aladár (#34118) üzenetére


liszi70
nagyúr

Na, akkor viszont nem értem, hogy nálam miért nem működött, ha a kapacitástól sem függ. Akkor vajon mitől?

(#34120) liksoft válasza liszi70 (#34119) üzenetére


liksoft
nagyúr

Másik szériás vezérlő lehet nálatok. Amibe én futottam, kapacitásra érzékeny volt. Régi WD meg mindent megevett. Simán lehet olyan átmeneti darab, vagy más széria mely csak saját winyóval megy, de mindegy a kapacitás. Mint ahogyan van olyan mely titkosít.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34121) atti1848


atti1848
senior tag

Sziasztok.

Gondok vannak a HDD-vel. 2010. Decemberében vásároltam, amire még elvileg van garancia. Szerintetek gariba lehet vinni, cserélik vagy mit csinálnak vele?

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#34122) pjen válasza ggg666 (#34104) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Direkt kipróbáltam.Adott egy philips 32 PFL 5008 K/12.Ide másolom a manuáljából az USB re vonatkozó részt:HU
23
Magyar
F
ájlok lejátszása USB
-
eszközről
A TV
-
készüléken megjelenítheti, illetve
lejátszhatja az USB
-
tár
olóeszközön található
fényképeket, videókat vagy zenefájlokat.
Figyelem!

A TP Vision nem vállal felelősséget az
USB
-
tárolóeszköz támogatottságával,
valamint az azon tárolt adatok
sérülésével, elveszítésével kapcsolatban.

Ne terhelje túl az USB
-
csatlakozót
. Ha
500 mA
-
nél nagyobb áramfelvételű
USB
-
eszközt csatlakoztat,
mindenképpen használja annak saját
külső tápegységét.
USB
-
eszkö ,elég szerencsétlenül illesztette be.A lényeg 500ma.Ennek örömére csatlakotattam egy 500Gb s 2,5 ös WD HDD t a TV hez,gond nélkül lejátsza.,külső táp nélkül.Csak gondolat ébresztés. :((

(#34123) ggg666 válasza pjen (#34122) üzenetére


ggg666
őstag

Hát én is kipróbáltam volna a tesómnál, ha lett volna mivel, de nekem csak 3 és 4TB-os winyóim vannak.

Az még mindig fennállhat, hogy egy másik usb keret és másik winyó, illetve másik tv-nél nem ez lesz.És akinek nincs winyója, és csak ez miatt venné, az mit csináljon utána vele?

Mert sok boltos ilyen miatt nem adja vissza az árát.

[ Szerkesztve ]

(#34124) pjen válasza atti1848 (#34121) üzenetére


pjen
félisten

Vidd vissza ha lehet,gariba kicserélik. :)

(#34125) pjen válasza ggg666 (#34123) üzenetére


pjen
félisten

Ha vinyója van valszeg számítógépe is van tehát van miben használni és nem is kell rögtön oly hatalmas.én minden esetre külső táppal egy 3Tb st is kipróbálnék,nekem olyan nagy nincs.egy3,5"van külön táppal 500Gb.és egy 2,5"táp nélkül.Külsőnek nekem elég. :)

(#34126) RedP válasza djculture (#33882) üzenetére


RedP
csendes tag

Szia.
Kipróbáltam másik kábellel is azzal is ugyan azt csinálja.
Más ötleted van esetleg?
Előre is köszi.

(#34127) ggg666 válasza pjen (#34125) üzenetére


ggg666
őstag

A tesómnak van gépe, leragasztva matricával.Pár filmet szeretet volna nézni winyón, de se neki se nekem nincs 2,5"-es amivel ki tudtuk volna próbálni, a nagyot hiába próbálom mert kb 500GB- vagy 1TB-os 2,5"-es kellett volna neki.

Na mármost ha megveszi és nem jó, utána mit csináljon vele?

Inkább adtam neki egy 32 GB-os pendrive-ot.

Olyan sok filmet egyszerre nem fog nézni maximum.

Ráadásul, attól hogy valaki tud adni winyót, lehet hogy nincs hozzá megfelelő eszköz az usb csatlakoztatáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#34128) RedP válasza pjen (#33883) üzenetére


RedP
csendes tag

Szia.
Elvileg igen, boltból hoztam el új légmentes csomagolásban adták 2 év garanciával.
Van valami módszer amivel lehet ezt ellenőrizni?
Válaszodat előre is köszi.

(#34129) pjen válasza ggg666 (#34127) üzenetére


pjen
félisten

Én nem mondtam hogy csináld,nálam 2 philipsen és egy samun simán müködik. :)

(#34130) pjen válasza RedP (#34128) üzenetére


pjen
félisten

Elvileg a gyártó oldalán meg lehet nézni,hogy mikori,de kérdezd :liksoft forumtársat jobban ért hozzá.

liksoft:elnézést,hogy így ajánlgatlak. :R

(#34131) djculture válasza atti1848 (#34121) üzenetére


djculture
félisten

Ez már adatvesztést okozott igy vidd vissza ha van még rá gari.

(#34132) liksoft válasza pjen (#34122) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ember! Ha a HDD gyártó 500mA feletti áramfelvételt ír BÁRHOL a specifikációban és Te ráteszed olyan csatlakozóra ami MAXIMUM 500mA-t garantál, csúnya dolgokat tapasztalhatsz! NEM törvényszerű, de JÓ esélyed van rá!

Oka: A HDD mikroszámítógép! Saját processzorral, operációs rendszerrel, memóriával, I/O csatornákkal. Ha az asztali számítógéped a tápegység hibája miatt kékhalálozik, és csak a táp cseréjével ez megszűnik, akkor miért várod el, hogy a HDD ne tegye ugyanezt? Az asztali gép ilyen kevés tápellátás esetén a HDD-re össze vissza képes írni, adminisztrációt hazavágni. Hányszor van, hogy ilyen kékhalálok után csak format, és OS újrarakása segít? A HDD sem különbözik! Még a gyárban egyszer felírt servo jeleket is képes spirális alakban felülírni, ha ingadozó (kevés) tápfeszt kap! :W

Sőt, ha olvasáskor semmi hibát nem tapasztalsz, még nem biztosíték a korrekt működésre! Íráskor az eszköz több teljesítményt vesz fel, így EZ a kritikus pont, és ekkor az írás közben nem fog sávot tartani, ekkor fog spirálisan beleírni a felületbe. Jobb esetben csak javítható vagy javíthatatlan (van ilyen is) szektorhiba lesz, durvább esetben a gyári adatokat is elrontja, ekkor viszont kuka lesz a drive! Mit gondolsz, az USB3 szabványban miért lett terhelhetőbb a csatorna? Véletlenül?

Az utóbbi időben a hozzászólásaid egy része alapján nem érzek több éves elektronikai és fejlesztői gyakorlatot Nálad. Kérlek, fogalmazz úgy, hogy Nálad ez volt a tapasztalat, és ne úgy, hogy igazságnak lehessen érezni amit írsz, mert műszakilag nem minden esetben pontos, és ez bizony adatvesztéssel is járhat. Akár Nálad, akár másnál. Köszi előre is.

Kérem a többi szakembert és a moderátorokat, ha nem értenek velem egyet, ezt a hozzászólást moderálják. Köszönöm.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34133) liksoft válasza pjen (#34125) üzenetére


liksoft
nagyúr

USB csatlakozás (chip és firmware) nem mindig kezel 2TB-nál nagyobb eszközt! Igen, ki lehet próbálni, ha a TV specifikációja NEM tartalmaz kapacitás limitet. Viszont ebben az esetben NEM szabad a családi képekkel, videókkal kezdeni, hanem ártatlan és bármikor pótolható adatokkal csak! Ja, hogy erre a tesztre rá fog menni egy hét szabadidő? Ez van, ha nem akarunk adatvesztést.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34134) pjen válasza liksoft (#34132) üzenetére


pjen
félisten

Mint látod úgy fogalmaztam.:Én nem mondtam hogy csináld,nálam 2 philipsen és egy samun simán müködik.Azért olvasni is kéne,nem csak irni. :F

(#34135) ggg666 válasza liksoft (#34132) üzenetére


ggg666
őstag

Egyébként éppen ezért nem is mertem volna kipróbálni egy újonnan vásárolt 2,5"-es winyót a tv-n.
Max. külső tápforrással dokkolót.

(#34136) liksoft


liksoft
nagyúr

Az utóbbi időben egyre több olyan USB illesztő jelent meg, ami beépített rendszerben használatos leginkább. (Külső ház.) Ezekben a drive-ok csereberéje a beépített tikosítás, vagy a szektorméret kezelése miatt több OS alatt kezelési hibákat okoz. A titkosítást nem kell magyarázni, mert a kódolt felület egyértelműen nem lesz olvasható máshol. A szektorméret viszont ugyanígy lehet problémás, hiszen az 512 byte vagy a 4096 byte között pont egy nyolcas szorzó van. Ahol az USB eszköz a szektort 4kB-ként kezeli, és a drive kapacitását így adja az OS felé, ott a kiszerelt drive adataira NEM lehet rálátni, ha az OS 512 byte-os szektort feltételez és használ alapban! Fordítva is igaz. Sőt, találtam már lengő kábeles szerviz célra használatos USB illesztőben is 512/4K típusú illesztőt! Így ha gépben lévő drive nem látszódik logikai meghajtóként, vagy USB-ről átrakott a gépben, nem biztos, hogy a HDD vagy az adminisztrációja a hibás, hanem az USB chip is kezelheti másképp! Ennek feltételezése esetén fokozott óvatosság szükséges!

Adatvesztést fog okozni a fenti esetekben a drive-ra való BÁRMILYEN írás! Tilos particionálni, formázni, hiszen NEM a valós és eredeti állapotként kezeli ilyen esetben az OS, vagyis NEM lehet az eredeti állapothoz még közeli helyzetet sem teremteni. Az már csak hab a tortán, ha adatmentéskor formáz valaki, hiszen ilyenkor felülírja, tönkreteszi az adminisztrációt, azt, ahol a file-ok neve, és a felületi elhelyezkedése van! Ezek nélkül meg csak a töredezés mentes (szekvenciálisan egyben elhelyezkedő) file-ok menthetőek, azok is csak ömlesztett formában!

Adatmentéskor TILOS az eredeti eszközre BÁRMIT is írni!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34137) sanzi89


sanzi89
addikt

Lehet-e attól gondja egy merevlemeznek, ha áramszünet esetén egy pillanat alatt megy el az áram, és nem a normál kikapcsolási metódusban áll le? Az, hogy az adatokkal, amivel éppen dolgoztak mi lesz más kérdés.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#34138) liksoft válasza sanzi89 (#34137) üzenetére


liksoft
nagyúr

Elméletileg olyan mint a lekapcsolása a tápnak. Hivatalosan nem mehet tönkre. Azonban ha a feszültség úgy szűnik meg, hogy "beleng" (elmegy, visszajön, elmegy, visszajön majd végleg elmegy), a tápegység vezérlésében okozhat olyan hibát, ami miatt túlfeszültség tüske jelenhet meg. Ez viszont tud kárt okozni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34139) dik


dik
őstag

Érdeklődni szeretnék olyan ügyben esetleg létezik valami program vagy akármi amivel a rosz szektorok kizárhatóak vagy elkülöníthetőek vagy bármi hasonló megoldás érdekelne? WD BLUE 500 AAKS-l van szó. 163db gyenge szektor van rajta ami az utobbi időben gyarapszik.

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#34140) sanzi89 válasza liksoft (#34138) üzenetére


sanzi89
addikt

Ezt minőségi táppal, illetve minőségi túlfeszültségvédelemmel ellátott elosztóval nem lehet kiküszöbölni?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#34141) liksoft válasza dik (#34139) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tápellátás, kontakt hibák.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34142) dik válasza liksoft (#34141) üzenetére


dik
őstag

Nekem ez most hogy jön ide?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#34143) liksoft válasza sanzi89 (#34140) üzenetére


liksoft
nagyúr

Csökkenteni igen. Minőségi táp mellett én azért használok ilyent is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34144) liksoft válasza dik (#34142) üzenetére


liksoft
nagyúr

A bizonytalan szektorok legfőbb okozói. :B

Szerk: Ja a megoldás: SMART

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34145) dik válasza liksoft (#34144) üzenetére


dik
őstag

Ilyenről még soha az életbe nem halottam azért állok értetlenül a dolgok előtt. De ettől függetlenül mit lehet csinálni velük az lenne a kérdésem máramennyiben egyáltalán lehet? SMART meg nem tudom mi...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#34146) Taifa Díaz válasza dik (#34145) üzenetére


Taifa Díaz
őstag

Akkor olvasgass kicsit

Life's a game I cannot win (Type O Negative: Everyone I Love is Dead)

(#34147) dik válasza Taifa Díaz (#34146) üzenetére


dik
őstag

Már egyszer végigolvastam! De köszönöm az építő jellegű hozzászólásod!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#34148) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!

Hogy kell kezdeni a hibakeresést egy 160 gigás IDE-s Hitachi vinyónál, ami most hirtelen behalt, fel sem pörög, semmi nem is érzékeli a gépben? Érdemes foglalkozni vele, vagy ajtókitámasztó legyen belőle?
Nem volt rajta semmi pótolhatatlan vagy fontos, de néha jól jött ez a kis kapacitás is. Hosszú évek kemény szolgálata után még annyit megérdemel, hogy az esélyt megkapja a javításra, mielőtt az újrahasznosítóba kerül. :D

Köszönöm!

(#34149) liksoft válasza liszi70 (#34148) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Inkább szeles időre kitámasztónak tedd félre.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34150) elmerfudd30


elmerfudd30
csendes tag

Sziasztok!

Az alább problémám van.

Külső vinyóból már a második van amit nem ismer fel a gép. Most Samsung 1tb usb3-on. Korábbi WD volt. Mi lehet a gond? Miért nem látja?

Illesztőszoftvert telepített és kiírta, hogy használatra készen van, d eaz intézőben nem látom.

Korábbi usb2-es külső vinyó simán megy.

Kábelezést átnéztem nincs kicsúszva semmi.
Villog folyamatosan a vinyo, megjelenik hogy helyi lemez, de nem csinál semmit, ha ráklikkelek.
Előre is köszi a segítséget.

elmer

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.