Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#35851) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Sziasztok!
Másodjára jön elő egy hülye hiba nálam, elmondom részletesen, hogy mi a helyzet, mert ilyennel még nem találkoztam:
A HDD ikonok megváltoztak ilyen hülye fehér papírlapra (kép).
Előző számítógépemen (teljesen más hardver) is feltűnt ez a jelenség, azon egy win7 msdnaa professional 64 bit volt. Most új PC-m van, csak az SSD-t és egy 500GB-os HDD-t hagytam meg a régi konfigból. Az új gépen Windows 8.1 ultimate van, ugyanúgy msdnaa licenc.

Az előző rendszeremen nem tudom mikor jött ki a probléma, a mostanin most jött ki, ezért is gondoltam, hogy most rögtön írok.
Előző és mostani rendszeren is volt/van egy program, a PC auto shutdown, amit filmezéskor szoktam arra használni, hogy kiszámolom mikor van vége a filmnek, beállítom hogy akkor kapcsolja ki a gépemet. Ez néha balszerencséhez vezet, ugyanis úgy szoktam beállítani, hogy naponta hajtsa végre a leállítást így ha nem vigyázok, akkor kikapcsolja a gépet mikor használom is.
A mostani rendszerrel azt történt, hogy a kamerám memkártyáját formáztam épp lassú formázással és kimentem kajáért. Mikor visszajöttem tutira nem végzett a formázással, viszont a gép leállt auto shutdown-al. Bekapcsoltam a gépet és a fenti kép fogadott: megváltozott a HDD ikon minden belső HDD-n.
Valaki tudja, hogy hogyan állítom vissza a régire? Jöhetnek regedit tippek is, de próbáltam guglizni nem sok sikerrel. Érdekelne hogy mi váltja ki az ilyet, valaki tapasztalt már hasonlót?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#35852) Dyingsoul válasza Dyingsoul (#35851) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Nem tudtam tovább válaszra várni, így inkább megoldottam.
Innen olvastam, az option two-t csináltam végig. EGyébként nálam a HDD Sentinel volt a ludas, amiatt mentek tönkre az ikonok. Aki HDD-t monitorozó progit használ az a változtatások előtt zárja be azt.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#35853) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Pár napja vettem egy HGST HTS541010A9E680-t és 75%-ot ír a teljesítményre a HDD sentinel. (Az előző meghajtó teljes tartalmát átmásoltam rá.)

Ultra ATA CRC Error Count van a naplóban.

"A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 477 alkalommal.
Nincs szükség beavatkozásra.
Működési idő 12 óra.
Összes indulás leállás: 22

Lemez Tulajdonságok
---------------------
Lemez sorszám . . . . . . . . . . . . . . . . . : 1
Interfész . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : S-ATA Gen3, 6 Gbps
Lemez vezérlő . . . . . . . . . . . . . . . . . : AMD SATA-vezérlő (AHCI) [VEN: 1022, DEV: 7804]
Lemez pozíció . . . . . . . . . . . . . . . . . : Bus Number 1, Target Id 0, LUN 0
Lemez modelszám . . . . . . . . . . . . . . . . : HGST HTS541010A9E680
Lemez revízió . . . . . . . . . . . . . . . . . : JA0OA560
Lemez sorozatszám . . . . . . . . . . . . . . . : JA1000101RRN5M
Teljes méret . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 953867 MB
Energiatakarékossági üzemmód . . . . . . . . . . : Aktív
Logikai meghajtó(k) . . . . . . . . . . . . . . : E: [Cumo_E] F: [Média_F] G: [Letöltések_G] I: [F4S]
Jelenlegi hőmérséklet . . . . . . . . . . . . . : 37 °C
Maximális hőmérséklet (valaha mért) . . . . . . : 42 °C, 2014.02.08. 10:49:54
Minimális hőmérséklet (valaha mért) . . . . . . : 14 °C, 2014.02.08. 8:14:28
Maximális hőmérséklet (teljes élettartam alatt) : 43 °C
Működési idő . . . . . . . . . . . . . . . . . . : 0 nap, 12 óra
Becsült hátralévő élettartam . . . . . . . . . . : több mint 1000 nap
Kondíció . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : #################### 100 % (Kiváló)
Teljesítmény . . . . . . . . . . . . . . . . . . : ###############----- 75 % (Jó)

A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 477 alkalommal.
Nincs szükség beavatkozásra.

Mi okozza a teljesítményes szöveget?

[ Szerkesztve ]

(#35854) KISDUCK válasza KISDUCK (#35853) üzenetére


KISDUCK
addikt

Megtaláltam közbe a hiba jelentését: "Adatátviteli hibák száma. Gyenge tápegység, sérült vagy túl hosszú adatkábel okozhatja." Hát a gépem egy laptop és egy beépítőkeretben az odd helyén van a vinyó. Az előző meghajtónál nem produkált ilyet.
Kivettem a gépből az egészet kiszedtem a hdd-t a keretből újból összeraktam, de gépindítás után újból jelentkezett a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#35855) Kuruc2 válasza Kuruc2 (#35119) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Jelentem a Testdisk nevü progi szépen hoz vissza minden mappát hiba nélkül, pedig sentinel, win7, ubuntu, stb szerint halott és megnyithatatlan volt, sokezer bad sector, stb.
Azt hiszem meg kell vizsgálnom a donate lehetőságeket. Egy isten aki csinálta a progit. :)

(tegyük hozzá hogy a hkc táp cserélve lett egy, itt a prohardveren különösen ajánlott, chieftec ctg-500 80+ -os tápra. :) )

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#35856) KISDUCK válasza KISDUCK (#35854) üzenetére


KISDUCK
addikt

Az előző vinyót visszaraktam és azzal nem jelez problémát, de ha az újat beteszem, akkor már gépindításnál jegyzi a hibát. :(
Aki tud kérem lásson el infóval vagy segítséggel.

(#35857) Milgram1


Milgram1
aktív tag

Vettem egy 1TB-os WD Caviar Blue-t kedden és néhány nap utána 49%-ot írt töredezettségre, megcsináltam és 1-2 nap után megint 29%. Ez már mi? :W
Ja meg az oz olvasófejet is azért lehet hallani meg ha csinálok valamit akkor azért dolgozik rendesen, többet várnék tőle.

[ Szerkesztve ]

(#35858) comag1990


comag1990
csendes tag

Visszatértem a WD problémámmal
Sikerült megnézni a HDD kondiját
megkérem a hozzászólókat, hogy akkor döntsétek el dobjam ki vagy javítható vagy valakinek kell-e alkatrésznek ?!
Válaszokat köszönöm !
http://prohardver.hu/dl/upc/2014-02/10/427777_lidbv1drydzufqs2_kondi.jpg

(#35859) xcds válasza comag1990 (#35858) üzenetére


xcds
őstag

Ha neked nem kell, én még eltorrentezgetek rá. :D

(#35860) Bici válasza comag1990 (#35858) üzenetére


Bici
félisten

Mindig is érdekelt, hogy a HDSentinel mi alapján mondja, hog a garis csere még nem lehetséges.
A gyártók hány rossz szektortól cserélik a winyót?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#35861) Ka Bala válasza Bici (#35860) üzenetére


Ka Bala
csendes tag

Hm...
Igen. Ez engem is érdekel.
Lehet ezt egyeltalán tudni? Vagy gyártónként különbözik? :F

(#35862) Kuruc2 válasza Ka Bala (#35861) üzenetére


Kuruc2
senior tag

"Hibás szektorok találhatóak a lemezen. Lehetséges-e garanciális csere?

Ha a merevlemez kondíciója alacsonyabb, mint 100% és a szöveges értékelésben hibás szektorok olvashatóak, azokat okozhatja mikroszkópikus karc, porszem, melyeket a gyártás technológiájából adódóan elég nehéz kiküszöbölni. Könnyen lehetséges, hogy már a gyárból kikerülve ilyen állapotú a merevlemez, azaz a fentiek egy új eszközre is érvényesek lehetnek.

A jó hír, hogy az ilyen hibás szektorok már nem jelentenek problémát, mivel azok már nem kerülnek használtra. Helyettük a merevlemez minden írás/olvasás műveletet a tartalék területre irányít át, így az eredeti hibás terület már nem érhető el semmilyen szoftveres módon. Újratelepítés, formázás sem tűnteti el ezeket, de mivel már nincsenek használatban, további gondot nem okoznak (ezért a teljes felületolvasás (pl. scandisk) nem talál hibát, mivel az is a tartalék területet olvassa a hibás szektorok helyett).

Emiatt garanciális csere általában nem kérhető, mivel a forgalmazó végigellenőrzi (végigolvassa) a lemezt és mivel az hiba nélkül lefut, visszaadják probléma hiányában. Garanciális csere akkor lehetséges, ha a hibák száma már kellően magas, azaz eléri a gyártó által meghatározott küszöbszintet. Ekkor a program által jelzett kondíció 0 %.

Akkor van gond és akkor veszélyes a további használat, ha az ilyen hibás terület nagysága folyamatosan növekszik vagy más jellegű probléma is előtérbe kerül, ami a kondíciót még tovább csökkenti.

Érdemes a merevlemez hardveres öntesztjeit elindítani (a Lemez menüből), melyek az adatok veszélyeztetése nélkül vizsgálják át a lemez egyes komponenseit (fej, szervó, átmeneti tároló, stb). Különösen a részletes önteszt fontos, mely továbbá egy alapos felületellenőrzési folyamatot is indít, mely a szoftveres ellenőrzéssel el nem érhető területeket is átvizsgálja. Lehetséges, hogy ezek a tesztek egyéb, még lappangó problémákra is fényt derítenek.

Ha hosszú időn keresztüli alapos használat és tökéletesen lefutott öntesztek után sem jelentkezik újabb probléma (azaz a kondíció nem csökken), akkor természetesen lehetőség van a korábbi problémák "nullázására" a programban. Így azok figyelmen kívül hagyhatók az értékelés szempontjából és valóban csak az (esetleges) újabb problémák kerülnek kiértékelésre és naplózásra.

A S.M.A.R.T. és a program működéséről valamint a szoftverek közötti különbségről bővebb információ található a súgóban illetve a http://www.hdsentinel.hu/smart oldalon a "Hibás szektorok" részben."

http://www.hdsentinel.hu/faq.php#badsectors

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#35863) comag1990 válasza Kuruc2 (#35862) üzenetére


comag1990
csendes tag

Akkor hol van az én tartaléklemezem ?

(#35864) Kuruc2 válasza comag1990 (#35863) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Hát nem adtak hozzá? Külön kis szatyorba? :P

Amúgy: minden winyón van plusz tartalékterület, ez szolgál a hibás szektorok úgymond kipótlására. a winyó a hibás szektorokat zárja, és a tartalékterületből használ fel a helyükre. Ha ez elfogy akkor kezdődik a buli. :)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#35865) liksoft válasza Milgram1 (#35857) üzenetére


liksoft
nagyúr

A töredezettség az OS "feladata", minden drive-on ugyanazt hozza össze! Ha a kondíció romlik, az már más. Az a drive-ra vonatkozik. A hangja meg olyan, mint egy HDD-nek. Hallgatnád a tizen évvel ezelőttieket! Régen az ST4096-nak a hangja olyan volt mint egy cséplőgépé! Sőt, ezeket server-be rakták sokszor, és ha nem süppedős vagy tapadós talajra tették a toronyházat, az képes volt elmászni! :P Ha nagyon zavar, a teljesítmény rovására az akusztikai menedzsmenten keresztül halkíthatsz rajta, ha a drive firmware-e is engedi.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#35866) GNKING


GNKING
tag

Sziasztok.

Van egy Toshiba MK1059GSM laptop vinyóm amire max. 38MB\s tudok írni, az olvasással nincs probléma 90-100MB\s a max. A HDS szerint minden tökéletes a lemezzel.
Mi lehet a probléma.

Normális vagyok a hangok is megmondták!

(#35867) Zsivaagoo válasza GNKING (#35866) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Attól függ, hogy honnét-hová másolsz/írsz. Egy 5400-as fordulatú laptop vinyónál a mért értékeid nem rosszak. (Pláne SATA2<-->USB2-es külső vinyó/pendrive viszonylatban.)

Több infó kell, hogy valaki tudjon pontosabbat mondani.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#35868) liksoft válasza GNKING (#35866) üzenetére


liksoft
nagyúr

Esetleg nem fizikai szektorhatáron (4kB/szektor) van a partíció. Ilyenkor az írás legtöbbször lassabb mint az olvasás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#35869) Doky586 válasza liksoft (#35868) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Eddig úgy tudtam hogy HDD-k esetén 512B egy szektor (2TB alatt mindenképp)..
és csak az SSD-k esetén van a 4k-s alignálásra szükség.
Vagy most egy 1TB-os SSD-ről van szó? :Y

[ Szerkesztve ]

(#35870) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Van két vinyóm
Ha az egyiket rákötöma gépre a gép azonnal leáll. Kuka vagy leeht rajta valamit hegegszteni?
A másikat ha rákötöm a gépre a vinyó felpörög, de a gép nem érzékeli.
Mindkettő veszéyles hulladék vagy van remény?

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#35871) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok.

Volna nekem egy Toshiba MQ01ABD050 500GB 2.5" hdd-m, amit a notimból vettem ki és beraktam egy usb házba. A bajom az vele, hogy 10 másodpercenként kattan egyet, olyan mintha a fejet pakolászná. Mindig 10mp!!! De nem villan a hdd led az usb házon, nem csinál SEMMIT a vinyó!! Hdd sentinel szerint 100% nincs fej hiba, mechanika hiba semmi. A vinyó eddig 54x lett elindítva. Sehol semmi hiba. Tökéletesen működik, de ha éppen nem csinál semmit akkor ez a kattogás jön belőle és rohadt idegesítő :W:W Mi lehet vele a gond.

Illetve van egy Micron Real SSD p400e ssd-m amire a hdd sentinel azt mondja hogy azonnali csere kell mert meghibásodás várható. Azt mondja Air FlowTemperature 120. Ez mit jelent??? Igazából az ssd TÖKÉLETESEN működik. De így nem tudom eladni, mert a kondícióra azt írja 0%. :W

Előre is köszönöm a válaszokat és az estleges segítséget :R

Üdv. Laci.

(#35872) Ka Bala


Ka Bala
csendes tag

Sziasztok!

Van egy vinyóm amin működik úgyan de elkezdtek elérhetetlenné válni bizonyos részek.
Sajnos fontos képek, a lakásom építkezéséről készültek. Épp akkor vettem ezt észre mikor kerestem pár képet, hogy a padlófűtés csövei merre is kanyarognak egy ajtó alatt amít ki kéne vésni.
(Nem szeretném kilyukasztani a csövet).

Kérdés a következő. lehet ezzel még kezdeni valamit, vagy gyorsan mentesek mindent amit még lehet?
Van erre valami profi kis progi? Gondoltam teszek itt egy próbát. :(( Hátha.
Lehet az egyik reggel már be sem fog indulni vagy hasonló? :F
Előre is köszi a tanácsot, javaslatot. :R

(#35873) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok. Egy olyan kérdésem lenne miért van az hogy azonos gyártók között a kisebb merevlemez drágább picivel a nagyobbhoz képest. 7200 rpm-t vegyük alapul :) Típusszámok mit jelölnek? Bármiféle ötletet fogadok

[ Szerkesztve ]

(#35874) GNKING válasza Zsivaagoo (#35867) üzenetére


GNKING
tag

1TB-s WD Black vinyóról másoltam, sata2-s portra dugva a laptop merevlemez is.
Az az érdekes hogy egy darabig megy 70-85MB\s-kel aztán leesik 36-38MB\s-re és nem megy feljebb.
Win7-tel formázva alapbeállításokkal. Eddig minden merevlemezemet így formáztam és nem találkoztam ilyen problémával.
Több gépben is ez a jelenség áll fenn (X58, Q v. G43, ION chip).

Normális vagyok a hangok is megmondták!

(#35875) Zsivaagoo válasza GNKING (#35874) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Eldugul a SATA2 port és megtelik a vinyó memóriapuffere. Normális jelenség, nálam is ez van SATA2 eszközöknél.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#35876) regass777


regass777
csendes tag

Sziasztok! Ne haragudjatok, lehet nem ebbe a topikba tartozik nemtudom, de egy egyszerű kérdésem lenne. Van 2 WD HDD-m, mind2 Sata csatolós, az egyik Caviar Black 1TB sata3 64mb cashe a másik Caviar Green 750GB sata2. 8mb cache. A kérdés a következő: ha a rendszert (64 bit w7 ulti.) a 750-esre teszem ami 8mb cashe-el rendelkezik, lesz érezhető sebesség csökkenése ahhoz képest ha az újabb "elvileg gyorsabb" vinyóra tenném? Játékra van a gép (a legújabbakra) viszont a rendszer vinyón (750) csak a rendszer lenne, a játékok maradnak a terráson 64 kessel.

[ Szerkesztve ]

(#35877) xcds válasza regass777 (#35876) üzenetére


xcds
őstag

Hát inkább a black-re kellene tenni, tuti gyorsabb lenne.

(#35878) regass777 válasza xcds (#35877) üzenetére


regass777
csendes tag

Értem. Akkor ha a játékokat teszem inkább a green-re, oda elég az a sebesség, cache amit az a vinyó tud?

(#35879) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Van egy Seagate ST1000DM003 típusú winyóm.
Folyton parkolgat. Pár napos, de már 800 felett tart a Load/Unload szám.
Gyárilag CC47 firmware volt rajta, de a Seagate detektáló szoftvere a CC49-es firmware-t jelölte meg, mint legújabb, és ezt fel is raktam. A parkolgatás nem szűnt meg. :(
Itt azt írják, hogy van hozzá CC4H verziójú szoftver, amiről azt olvastam, hogy megoldja a ciripelést.
Viszont ez a firmware nem megy fel a winyómra. Azt írja, hogy a jelenlegi firmware miatt nem támogatott - ezt írta az előzőre is.
Este küldök képet a pontos hibáról.

Addig valami tippetek van a parkolás végleges kikapcsolására?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#35880) xcds válasza regass777 (#35878) üzenetére


xcds
őstag

Nem tudom, hogy játékoknak mennyire kell a gyors vinyó, de ahogy hallom, csak a pályabetöltéseknél számít. de ha lényeges, akkor tedd ajátékokat is az 1T-ra, amin a rendszer van.

(#35881) xcds válasza Bici (#35879) üzenetére


xcds
őstag

Hdsentinelnek van ilyen funkciója asszem.

Itt van, ni.

Azt nem tudtam, hogy elmegy a hatása. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35882) Bici válasza xcds (#35881) üzenetére


Bici
félisten

Igen, azt hazsnálom jelenleg, de annak hatása megszűnik minden indításkor, illetve, akkor is, ha elmegy a gép alvóba.
Én olyat szeeretnék, ami végleges, és nem kell minden felpörgés után beállítani.

Legjobb lenne, feltenni az erre való firmware-t, mármint ha engedné.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#35883) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

A seagate-em állandóan megfagyasztja a sentinelt. Már el se indul a progi.
Még egy felületellenőrzésbe is belefagyott:

Ja a winyó az jól működik amúgy most.

Beküldtem a riportot választ kérve, de semmi. Szoktak válaszolni?

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#35884) xcds válasza Kuruc2 (#35883) üzenetére


xcds
őstag

szokott válaszolni a srác, aki csinálja. Van neki itt is fóruma, írhatsz oda is. Már, ha nem kalóz verzió. ;]

(#35885) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Most találtam ide, így csak egy linket írok, mert az azonnali kérdéseknél már leírtam a nagy bánatom. Egyszerre 2 vinyó is meghülyült. Légyszi segítsetek!

(#35886) liksoft válasza Kuruc2 (#35883) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link] Itt érdemes keresned, és fejlesztői riportot küldeni neki a programból. Viszont érdemes a driver ellenőrzése, mert az okozhat sok-sok gondot. Nem minden esetben a legújabb a legjobb! ;) [link]

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#35887) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok. Egy olyan kérdésem lenne, hogy mi a különbség Norton Ghostnál a partició mentése vagy lemez mentése között? Halottam olyat, hogy ha egy sector hibás merevlemezről végzünk még müködö rendszer mentés akkor ha visszatesszük ezt az új meghajtóra akkor "átveszi" a hibás merevlemez sector hibáit
Ez igaz?

(#35888) #40731136


#40731136
törölt tag

Szaisztok!
Egy laptop HDD-jén szeretnék írás+olvasás destruktív tesztet végrehajtani. Csatlakoztattam a PC-mhez a vinyót, indításkor mondta hogy ellenőrizni kell a lemezkonzisztenciát. Hagytam, hogy végigmenjen. Bebootolt, indítanám a HD Sentinelt akkor a teszthez, de kiírta, hogy:
"Nem sikerült a meghajtót zárolni a kizárólagos használathoz. Lemez: ? Hiba: 5 A hozzáférés megtagadva."
Gondoltam az lesz a kínja, hogy a javítandó HDD-n van egy rendszerpartíció. Így hát gyorsformáztam a partíciókat, megint indítanám a tesztet, de megint ezt írja ki. próbáltam azt, hogy a beállítások fülnél kivettem a pipát a "Meghajtó zárolása teszt alatt"-ból. Így elindul a teszt, de az ablak alján pirossal ugyanúgy írja ezt a hozzáférés megtagadva dolgot.
Mi a baja, miért nem tudom megcsinálni a tesztet?

[ Szerkesztve ]

(#35889) xscp


xscp
csendes tag

Sziasztok!

Van két hdd-m, amit el akarok adni, egy samsung hd103uj és egy hd500lj, hd sentinel mindkettőnél adatátviteli hibákat ír, az előbbinél 693-at, az utóbbinál pedig 13173-at. Kondícióra 93% és 80%-ot ad így. Az 500-asnál van egy ilyen is: "Ajánlatos a lemez állapotának folyamatos ellenőrzése."

Mindkettőnél elég hirtelen jött ez elő (két külön gépben, különböző időpontban, több hete/hónapja) és kábelcsere / igazgatás óta nem nőtt tovább a hibák száma. Adattárolásra voltak használva, így bőven voltak használva ezidő alatt, lett futtatva hd sentinel felület teszt és hd tune error scan is, de ezek alatt se változott a hibák száma.

A kérdésem az lenne, hogy ilyenkor tulajdonképpen van valami tényleges hibájuk vagy nem? Hibásként áruljam őket vagy rendes áron?

Ha a meghívommal regisztrálsz Revolutra, felezzük a jutalmat (jelenleg 17500 Ft).

(#35890) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Az mitől lehet hogy néha 1 el növekszik a Raw Read Error?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#35891) Kuruc2 válasza Kuruc2 (#35119) üzenetére


Kuruc2
senior tag

LOL:

Ez hogy? :D

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#35892) Bici válasza Kuruc2 (#35891) üzenetére


Bici
félisten

Logikai hibák voltak ezek szerint. :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#35893) Kuruc2 válasza Bici (#35892) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Á, itt valami más van. Nézd meg a régi képen a sorozatszámot, meg az újon. :)
Meg két napos a winyó? :)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#35894) Bici válasza Kuruc2 (#35893) üzenetére


Bici
félisten

Érdekes... :DDD

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#35895) Kuruc2 válasza Bici (#35894) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Fölöttébb az! :D

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#35896) vass1024


vass1024
tag

Hello!
Már kérdeztem másik topicban de nem válaszoltak, így itt is felteszem. :)
Seagate st2000dm001 winyomat 8% kondícioval garanciálisan kicserélték egy Toshiba dt01aca200-ra. Érdekelne hogy tudtok-e valamit a fejparkolási szokásairól? Nem olyan sűrűn de néha kattog azért :(( Lőttem róla egy képet HDSenitelben, 21 óra alatt 12 parkolás jól értelmezem? KÉP[/L].

[ Szerkesztve ]

Az emberi agy a világ leggyorsabb számítógépe.

(#35897) Kuruc2 válasza vass1024 (#35896) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Az derék. Nekem két nap alatt 100.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#35898) szaszimi


szaszimi
tag

Sziasztok, adott egy zsír új WD 1 terás 2.5 colos hdd, és egy usb3-as külső tok. a vinyó noti vásárlásból maradt, ezzel adták a gépet, de használat előtt már le lett cserélve egy ssd-re, szóval egy percet nem volt használva. a gondom az, hogy formázás után, amikor elkezdeném belakni a már usb-s tokban lévő vinyót, másolás közben van, hogy percenként 4-5x is leszakad, majd újracsatlakozik, emiatt a másolás megszakad, megbízhatatlan az egész :( a vinyónak nincs baja, sentinellel teszteltem, és direktbe sata portra kötve is hibátlanul muzsikál. mi lehet a gond? win7 64 biten használom, i5 3230M procival, 8gb ddr3 rammal

(#35899) vass1024 válasza Kuruc2 (#35897) üzenetére


vass1024
tag

És neked is ez a Toshibád van?

Az emberi agy a világ leggyorsabb számítógépe.

(#35900) liksoft válasza Bici (#35894) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem Nálad volt az, hogy firmware-t próbáltál cserélni? Volt olyan verzió mely nem ment fel? Mert ha igen, akkor nem csodálkozom.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.