Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#35751) varmi2 válasza varmi2 (#35732) üzenetére


varmi2
nagyúr

Erre tud valaki válaszolni?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#35752) pjen válasza khron78 (#35750) üzenetére


pjen
félisten

Mert általában össze vannak párosítva,vagy meg akarod javítani?

(#35753) khron78 válasza pjen (#35752) üzenetére


khron78
őstag

A fejjel?
Igen, javítani szeretném. Nincs 150eFt-om, meg azt se szeretném, ha más nézegetné a privát dok+képeimet.

(#35754) pjen válasza khron78 (#35753) üzenetére


pjen
félisten

Hát,sok szerencsét. :)

(#35755) Doky586 válasza khron78 (#35748) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem is van egy HDD-m ami ilyesmit művel..
Nem mindig ébred fel alvó állapotból (~5-10%). Ugyanígy kattog és kattog és kattog, még a bios se ismeri fel ekkor. Újra el kell altatni a gépet és újra felébreszteni és megjavul. HDsentinel 100%-nak jelzi, minden smart érték zöld és ok.

Pedig már ki akartam dobni, de megkegyelmeztem neki. ;) azóta is használom..

(#35756) khron78


khron78
őstag

Igazából tanácsot kértem, nem kell hülyének nézni. Donor hdd-t/ illetve elektronikát is tudok szerezni, ez nem probléma. Azért kérdeztem, hogy mi mivel van összerendelve, mert ez nem világos?

Gondolom a Kürt kivételével senki sem tisztaszobában szereli a lemezeket.
Ezért kértem, hogy aki tud és ért hozzá, az segítsen. A szerencse eddig sem működött, nem hinném, hogy ezen múlna a dolog.

(#35757) varmi2 válasza khron78 (#35753) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mi kerül 150e-ba?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#35758) khron78 válasza varmi2 (#35757) üzenetére


khron78
őstag

Ott kezdődik az adatmentés.

(#35759) Wrench


Wrench
tag

Üdv Mindenkinek!

...van egy, még net szerint garis samsung noti hdd-m, ami 8x%-os Sentinel szerint... hogyan tudom legariztatni?... Én még nem csináltam ilyet, nem tom, mi a módja, hova-kihez kell ilyenkor fordulni... Előre is köszi!! :R

...a harcot először fejben veszítjük el... حرروا فلسطين

(#35760) pjen válasza khron78 (#35756) üzenetére


pjen
félisten

Bocsi,senki nem akart hülyének nézni:
A Sam szériára azon belül több esetén gyári számra összepárosította az elektronikát a mechanikával. Vagyis egy elektronika csere kis eséllyel húz ki a pácból.Én már faragtam be ezzel. :((És ez nem csak a samura vonatkozik. :((

[ Szerkesztve ]

(#35761) liksoft válasza khron78 (#35753) üzenetére


liksoft
nagyúr

Létezik mentés alatta is, és nem csak a KÜRT-nek van tiszta tere, alkatrész bázisa. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#35762) khron78 válasza liksoft (#35761) üzenetére


khron78
őstag

Nem haragszom meg egy kis reklámért, ahogyan szerintem más sem.

pjen:

Igen, régebben a samsungokon nem sikerült elektronika cserével életre kelteni 1db hdd-t sem. Ez még akkor volt, mikor a maxtorok nagyon mentek (tönkre), mert azokon jó eséllyel működött az elektronika csere.
Nálam viszont félek, hogy a fej kiakadt, vagy hasonló probléma van a dologban.
Csak ilyenkor elgondolkodik az ember, hogy mire költsön 100k-t, ugyanis ez több mint egy fél fizetés mifelénk.

[ Szerkesztve ]

(#35763) ZBO


ZBO
tag

Sziasztok!

Kis segítség kellene: Leformáztam egy wincsesztert GPT partíciós táblára, ahogy kérte a win. Most meg az a bánata, hogy nem rendszer partíció. (elsődleges ugyan). Hogy is csinálok rendszerpartíciót?

Köszi előre is.

(#35764) pjen válasza liksoft (#35761) üzenetére


pjen
félisten

Ezért írtam hogy sok szerencset.parszor próbáltam kulonbozo HDD vel de sosem jött össze.

(#35765) liksoft válasza khron78 (#35762) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem reklámnak, hanem gondolatébresztőnek szántam.

[link] , [link] , [link] , [link] , [link] , [link]

Vagyis van választék. Sőt, több cég is van, csak párat tettem ide. ;)
Ahány cég, annyi ár és technológia.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#35766) khron78 válasza liksoft (#35765) üzenetére


khron78
őstag

Mivel szervizes vagyok ezért hozzájutottam 3db WD10EZEX elektronikához, amivel kipróbáltam a diszket.
2 elektronikával név nélkül felismerte a biosban. 1 elektronikával helyes megnevezéssel látta a biosban, viszont a windows alatt nem akart települni. Bootolva slattyogó hangot adott.
A felügyeleti eszközök alól sem látszódott.
Az egyik csere elektronikával sem produkálta a periodikus indítás/leállás párost, csak felpörgött.
A régi hibás? elekronikát átrakva a másik hdd-re, ott produkálta a kattogást.
Ebből gondolom az elektronika biztos rossz, viszont azt is látom, hogy nem elég a PCB típus egyezés.
Sajnos itt más hiba is lehet, amihez nem értek.

Ez meglátásod szerint milyen összeget vonhat maga után? Illetve a gyártó, jelen esetben a WD milyen feltételekkel fogadja el a megbontott hdd-t garanciális a ügyintézés miatt?
Köszönöm!

(#35767) liksoft válasza khron78 (#35766) üzenetére


liksoft
nagyúr

Bontott drive hivatalosan nem garanciális. Kérdés, látható-e a bontás. ;]
Sajnos fontos információ hiányzik. Az szinte biztos, hogy a 0-ás fej olvas, mert a többi elektronikánál nem kattog, ott elolvasta a különbséget a felületről, és nem akar emiatt dolgozni. Az eredetinél meg vagy a panel a hibás, vagy az 1-es fej olvasásakor kezd kattogni. Így lehet ez elektronika, meg mechanika is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#35768) pjen válasza khron78 (#35766) üzenetére


pjen
félisten

Látod hogy nem néztelek hülyének,csak én ezt évekkel ezelőtt párszor végig játszottam. :((

(#35769) Thrawnad válasza khron78 (#35762) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Felénk 100K teljes fizetés!

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#35770) khron78 válasza liksoft (#35767) üzenetére


khron78
őstag

Akkor egy megközelítő árat tudsz mondani az elektronika ill. fejcsere esetére?
Vagy, ha mindkettő problémás, mert gondolom ez is benne van a pakliban.
A hdd méret alapján van az árazás, vagy a szükséges adatmennyiség a mérvadó?
Számít az, hogyha jól tudom egy tányéros a diszk, mondjuk fejcserénél?
Köszönöm az infókat!

(#35771) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Most az a próféta beszél (én) :)) Nem szabad fontos dolgokat elmenteni HDD-re. De nem aggódni én is oda mentem a dolgokat :DDD. Tényleg hova lehet menteni 100%-os módon adatokat?Sehova. Pendrive tönkre mehet, HDD elszállhat, SSD meghibásodhat, CD,DVD lemez olvashatatlan lehet.. Nincs 100% biztonság. De azért nem eszik annyira forrón a kását

(#35772) nis.


nis.
csendes tag

Sziasztok,

Remélem jó helyen teszem fel a kérdést. Olyan problémám van, hogy ssd-re való win8 telepítés után szeretném használni a 3TB-os vadi új, sosem használt HDD-t, de nem látja a windows. Ha Disk managerben megnézem akkor unallocatednek írja, viszont 3 partícióként mutatja.

Én szeretném az egészet újraosztani, de az első partíciót sem engedi törölni, illetve a harmadikra jobbklikkelve sem tudok semmit csinálni. Egyedül a másodikat tudom életre hívni, viszont csak 2TB-s lesz és így 1TB sehol sincs?

tudnátok segíteni nekem? screeshot: https://dl.dropboxusercontent.com/u/4056078/123.png

köszi

(#35773) liksoft válasza khron78 (#35770) üzenetére


liksoft
nagyúr

Privi megy.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#35774) Csabi1984


Csabi1984
addikt

sziasztok. Bizonyára volt tapasztalat a felől ,hogy hiába 100/100 a Sentinel szerint a merevlemez ,de még is valami problémája van. Melyek azok a Sentinel (smart) értékek amik arra adnak jelet, hogy táp felől akadhat probléma (feszültség). Milyen értékeket érdemes figyelni?

(#35775) realmadrid92 válasza nis. (#35772) üzenetére


realmadrid92
tag

lemezkezelőben jobbegér kattint a lemezre (nem az üres helyre, hanem a partícióra, disk1-nél) és ott van hogy konvertálás GPT lemezzé...
Ezután már látni fogja az egészet, és tudod partícionálni.

[ Szerkesztve ]

(#35776) pcgamer01 válasza Csabi1984 (#35774) üzenetére


pcgamer01
senior tag

erre én is kiváncsi vagyok mert van egy Seagate Hdd-m ami 97-94%-os és mégis lassabbnak érzem mint a 100-91%-os Barracudám.

Samsung Galaxy S10+

(#35777) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Milyen programmal érdemes tesztelni, hogy a HDD felülete hibátlan-e, hozzák-e a szektorok a kellő sebességet? Most belefutottam egy vadi újonnan vásárolt gépbe, ami már második image ráhúzás után is lassú volt (ugyanilyen típusokat veszünk mostanában, így tartunk ghost fájlt cégnél), ezért tisztán újratelepítettem, akkor is lassúnak éreztem, akad az egész rendszer, ha valamit dolgozik a hdd.
Lefuttattam rajta egy HDD Scan 2.8-at (Hirens CD), az igen sok lassú szektort mutatott rajta, de nem tudom mennyire lehet hinni neki, 750-es Seagate winyók vannak benne. (Dell 3537) Smart értékek is rendben vannak, csak a G sensor error ratet jelzi sárgán, de az értéke 100.

Milyen programot javasoltok, ami megbízható eredményt ad? HDD Sentinel nem érdekel. :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#35778) Boogie33


Boogie33
senior tag

Hali.
Azt szeretném kérdezni hogy melyik a gyorsabb a Sata2 raid0-ba vagy a Sata3 simán ?

"Gyerekek,ne legyetek már ilyen közönyösek"

(#35779) Varagh


Varagh
csendes tag

Sziasztok!

Problémám akadt:
Új konfigra váltok, viszont a HDD-t megtartom. A jelenlegi alaplapom egy ASUS P5KVM, a merevlemez pedig egy 1 Tb-s, SATA-s Samsung (2009-es évjáratú). Hibátlanul működik benne.
Az új konfigban Asrock Z87 Pro4 alaplap van, bekapcsoláskor a HDD elkezd nagyon kellemetlenül kattogni, erős hangon, periodikusan ismétlődve, nagyjából 1-1,5 másodpercenként.

Visszaraktam a régi konfigba, ezzel ismét hibátlanul, csendesen működik. További kísérletezés nem történt, amíg le nem mentek minden adatot róla.

Van valakinek ötlete, hogy ez mitől lehet, illetve hogy hogyan lehet elhárítani?

Üdv,
Zoli

(#35780) Varagh válasza Varagh (#35779) üzenetére


Varagh
csendes tag

A HDD pontos típusa Samsung HD103SJ.

(#35781) Wrench


Wrench
tag

Üdv Mindenkinek!

...van egy, még net szerint garis samsung noti hdd-m, ami 8x%-os Sentinel szerint... hogyan tudom legariztatni?... Én még nem csináltam ilyet, nem tom, mi a módja, hova-kihez kell ilyenkor fordulni... Előre is köszi!! :R

...a harcot először fejben veszítjük el... حرروا فلسطين

(#35782) pcgamer01 válasza Wrench (#35781) üzenetére


pcgamer01
senior tag

hol tudod megnézni ezt a garanciát neten?

Samsung Galaxy S10+

(#35783) Wrench válasza pcgamer01 (#35782) üzenetére


Wrench
tag

serial alapján a Segate oldalán.. oda irányít a Samsung...

...a harcot először fejben veszítjük el... حرروا فلسطين

(#35784) khron78 válasza Wrench (#35783) üzenetére


khron78
őstag

Ha nincs számla, akkor sztem sehogy. Esetleg a seagate-hez küldd vissza.

(#35785) Wrench válasza khron78 (#35784) üzenetére


Wrench
tag

:O

...azért köszi...

...a harcot először fejben veszítjük el... حرروا فلسطين

(#35786) laca500


laca500
aktív tag

Sziasztok!
Ha egy HDD cache memóriája megadja magát, akkor egy ugyan olyan HDD komplett elektronikájának a cseréjével megjavítható és működésre bírható? Bár most is Írhat/olvasható, csak a pc bootolásánál sípol az alaplap illetve a win panaszkodik a hibára.
A másik amit szeretnék megkérdezni, hogy ha találok ugyan ilyen HDD-t, akkor mennyire bonyolult a két elektronika kicserélése? Nagyon nagy szakértelmet igényel? Forrasztani esetleg kell? Pormentes hely (túlnyomás alatti) szükséges hozzá? Vagy csak egyik ki, másik be elven megoldható a csere?

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#35787) laca500 válasza Wrench (#35781) üzenetére


laca500
aktív tag

Bocsi, lejárt a szerk. idő!

A garis cserére itt, nála érdeklődj.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#35788) Wrench válasza laca500 (#35787) üzenetére


Wrench
tag

:R :R :R :R :R

...a harcot először fejben veszítjük el... حرروا فلسطين

(#35789) Bagaba27


Bagaba27
csendes tag

Sziasztok!

Nagy gépátalakításban vagyok.

Eddig 4 db 1tb-s vinyóm volt raid 10-be kötve meg több vinyó volt külön a gépbe. Kapott egy új ssd-t a gép amiről megy a rendszer így a raid 10 feleslegesség vált. A rendszertelepítés után beraktam a régi tömbből 1 vinyót. A lemezkezelőben látom a régi logikai felosztást(Lemez1 200GB, Lemez2 1663GB).

Na most az a kérdés, hogy ezeket a vinyókat, hogy tudom újra használatba venni mert ha inicializálni szeretném akkor hibaüzenetet kapok: "A rendszer nem találja a megadott fájlt."

Hogy tudom törölni a vinyóról a raid logikai adatait?

Előre is köszi! :R :R

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/BagaPhotoandVideography

(#35790) pjen válasza Bagaba27 (#35789) üzenetére


pjen
félisten

A telepítő lemezzel nem tudod partícionálni és formázni?Bár ha megy minden elvesz ami rajta van. :((

[ Szerkesztve ]

(#35791) Bagaba27 válasza pjen (#35790) üzenetére


Bagaba27
csendes tag

Az adatok nem kellenek. Windows alól ötlet?

www.facebook.com/BagaPhotoandVideography

(#35792) Bici válasza Bagaba27 (#35791) üzenetére


Bici
félisten

Windows-zal én nem is próbálkoznék alapból.
Biztos van rá megoldás, de egy linux LiveCd-vel sokkal nagyobb az esélyed.
Lehetőleg legyen a csomagok között a GParted nevű progi, azzal nekem mindig minden sikerült.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#35793) pjen válasza Bagaba27 (#35791) üzenetére


pjen
félisten

Win alól csak a sajátgép,kezelés,lemezkezelés.Ha ott látja akkor tudod particionálni és formázni. :F

(#35794) Bagaba27 válasza pjen (#35793) üzenetére


Bagaba27
csendes tag

Oovasd el kérlek újra a posztomat! Nem tudom formázni onnan.

www.facebook.com/BagaPhotoandVideography

(#35795) pjen válasza Bagaba27 (#35794) üzenetére


pjen
félisten

Win alól sajnos nem tudok más megoldást.Bici kollégának igaza van,az egy járható út.Letöltex egy linuxot lemezről bootolsz,aztán mindent letakarítasz a HDD ről,de szerintem ezt a win telepítő lemezével ugyanígy meg tudod csinálni. :)

(#35796) Grave_444


Grave_444
nagyúr

Üdv!

Létezik olyan, hogy 1-2 nap alatt a kondíció 100%-ról leesik 5%-ra? Marha lassú lett tőle a gép.
Állítólag kicsit megütődött a laptop. 500Gb-os Seagate 2.5"-os HDD-ről lenne szó.

Valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#35797) pjen válasza Grave_444 (#35796) üzenetére


pjen
félisten

Állítólag kicsit megütődött a laptop:inkább olyan szokott lenni,hogy teljesen tönkremegy,még szerencse hogy működik.

(#35798) Grave_444 válasza pjen (#35797) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Akkor ez kuka, rohadt lassú. :O Használhatatlan. Nem gondoltam volna, hogy ilyen könnyen tönkremegy.

[ Szerkesztve ]

(#35799) pcgamer01 válasza Grave_444 (#35798) üzenetére


pcgamer01
senior tag

ha még van rá gari akkor gariztasd.

Samsung Galaxy S10+

(#35800) Grave_444 válasza pcgamer01 (#35799) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nincs rá gari, pár hónapja járt le. Mindegy nem az én gépem, haveromnak lesz csak így venni kell egy újat bele.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.