Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#34851) liksoft válasza ferkoboy (#34850) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Persze! Van olyan program mely megmondja mit kap a HDD. Igaz, kell hozzá kiegészítő áramkör is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34852) ferkoboy válasza liksoft (#34851) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Ennyiből 15 db "új" alaplapot veszek... :)
Egyszerűbb lett volna azt mondanod, hogy nincs,szedjem szét,s működés közben nézzem oszcilloszkóppal. (Ezt megelőzendő volt a kérdésem.) Ha pl. Everest kiirja a proci magfrekvenciáját, akkor gondoltam létezhet valami, ami meg a HDD-nek adott tápot monitorozza. De akkor ezek szerint tévedtem.

Azért köszi a segítséget!

Ha más ötlet van, szívesen veszem!

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#34853) liksoft válasza ferkoboy (#34852) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen, a 12 és 5 volt feszültségét mutatja, de statikusan mint egy digitális műszer, valamint a saccográf is pontosabb szokott lenni. Így mutatja, de tájékoztatáson túl (van vagy nincs) semmit nem ér.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34854) ferkoboy válasza liksoft (#34853) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Köszönöm a válaszod!
BUÉK!

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#34855) Tutti-amigo


Tutti-amigo
tag

Hali!

A következő problémám van. Van egy WD mybook Essential USB 3.0 1TB-s külső HDD-m. Az asztali gépemre van kötve, amit nagyon ritkán használok. Most épp szükségem volt rá ill. a külső hdd-re is ezért szépen csatlakoztattam a notimhoz. Na itt jött a meglepi, cseszett felismerni. Van itthon még 1 ilyen külső hdd-m azt bedugtam és az már készen is állt a munkára. Na mondom mifene. Összecserélgettem a külső tápját meg a usb kábeleit és több eszközköz is próbáltam csatizni. Egyik ment mindenhol a másik nem. Mivel a garcija persze nem rég lejárt ezért bukta. No el is kezdtem nézelődni a neten mit lehetne csinálni.

Ezek alapján kiműtöttem a hdd-t a házából és csatlakoztattam asztali géphez. A hdd-t érzékeli a sentinel és 100%/100%-ot mutat rá, viszont olyan mintha nem lenne partíciós tábla. Legalábbis xp-s lemezkezelő alatt "nem inicializált" állapotot mutat. Csatiztam a másik külsőt is és ott elsődleges particiót mutat. No most azt nem tudom, hogy akkor ez a ház nélküli csatizásból eredhet, vagy esetleg a partíciós tábla omlott össze. Mivel volt rajta bazi sok adatom, ezért nem emlékszem, hogyha most így csinálnék rajta egy partíciót és visszaraknám a házba akkor működne-e és meglennének az adatok. Vagy az adatoknak annyi. Bár még az adatok lennének mindig a kisebbik baj.

A gép nálam úgy volt bekötve, hogy a fali aljzatra egy kapcsolós aljzat volt téve amibe egy másik kapcsolós elosztó ment. Így kényelmesen feszültség alá lehetett helyezni a routert úgy, hogy semmi más nem indult el ha másik gépek voltak használatban. A kapcsoláskor az asztali gép is feszültség alá került és ha jól emlékszem ilyenkor a külső hdd is kapott áramot. Legtöbb esetben más gépeket használtunk ergo volt olyan hogy hónapokig csak feszültség alá került a cucc majd áramtalanítódott anélkül, hogy használatban lett volna. Ez okozhatott neki ilyesmit vagy valami feszültség ingadozás történhetett talán?

Várnék valami iránymutatást, hogy hogy kezdjek neki a dolognak. A másik külső hdd-t nem kapnám szét, az még garcis.

Előre is köszönöm a segítségeket

Üdv

Tutti

[ Szerkesztve ]

(#34856) liksoft válasza Tutti-amigo (#34855) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Az USB cucc titkosít, így csak abban a külső házban lesznek meg az adatok. Ha az eszköz ára nagyobb mint az adatoké, akkor bárhogy lehet használni, ahogy akarod. Ha viszont értékes, pótolhatatlan adatok vannak rajta, akkor adatmentéses céget tudok javasolni, ahol a titkosítást ismerik, és ha a drive nem veszítette el a titkosítási kulcsot, akkor meg tudják oldani a mentést.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34857) LonGleY válasza Tutti-amigo (#34855) üzenetére


LonGleY
veterán

Na nemár, hogy a garancia szón kelljen spórolni, amikor ennyit írtál!
A gyomrom összerándul, ha ilyen rövidítéseket olvasok... :]

(#34858) Tutti-amigo válasza liksoft (#34856) üzenetére


Tutti-amigo
tag

Hali!

Igazából csak filmek - sorozatok voltak rajta. Pótólhatóak csak elég időt kell rászánnom. Az lenne a legfontosabb, hogy a külső hdd ne dögöljön meg. Ergo azt mondod, hogy sima desktop hdd-ként csatlakoztatva teljesen normális hogy nem inicializált állapotban látja a vinyót. A hdd sentinel jónal látja ergo akkor valami más lehet a gond. A ház vezérlő paneljén nem látható semmilyen égés vagy bármilyen külsérelmi nyom. Bár mondjuk van egy fényes csík ami eléggé lekopottnak hat. Néztem neten ilyen vezérlőpanelt azokon a képeken sem volt ez a csík valami szép, csakhát ennek a panelnek az ár karcolja egy új 2TB motyó árát úgyhogy ezt jelen pillanatban nem éri meg cserélni.

Mit tudnál ajánlani, hogy kiszűrjem mi lehet a hiba?

Üdv

Tutti

(#34859) Tutti-amigo válasza LonGleY (#34857) üzenetére


Tutti-amigo
tag

Teljesen jogos. Azért írtam ennyit, hogy a tudorok minél jobb képet kapjanak a hibáról és arról, hogy miket csináltam már meg, aztán valóban van pár szó ami elég hello kitty-s szintre sikerült :DDD Sorry. Majd figyelek rá ;)

[ Szerkesztve ]

(#34860) Krisz79 válasza Krisz79 (#34837) üzenetére


Krisz79
őstag

Sziasztok!

Szerintetek miért nem látja a HD szentinel az értékeket?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#34861) peti_s válasza liksoft (#34851) üzenetére


peti_s
addikt

Laptop hdd nem csak 5V-al megy? Ha meg annyival, akkor simán multiméterrel megmérheti h mekkora feszültség van az USB portban, nem? :)

(#34862) baboss


baboss
őstag

B.U.É.K. Mindenkinek.

(#34863) djculture


djculture
félisten

(#34864) liksoft válasza peti_s (#34861) üzenetére


liksoft
nagyúr

Dell D610 laptopban mennek tönkre a drive-ok. Hogy jön ide az USB? Olvasd végig az egész beszélgetést időrendi sorrendben. Ha mégis én tévednék, kérlek jelezd.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34865) Skalci


Skalci
tag

Nemsokára megérkezik hozzám egy új, 2 terrás WD Red, a kérdésem, hogy milyen programmal érdemes formáznom és particionálnom első használatkor? Rendszer nem lesz rajta, jelenleg XP-t használok, telepítőlemezem nincs.
Az is érdekel még, hogy mekkora partíciókat érdemes rajta létrehozni? Én két 1 terrásra gondoltam, de ha valamiért ésszerűbb lenne máshogy, azt szívesen hallgatom.

Lehet, hogy buta kérdés, de ha később win7-es rendszer alatt fogom használni ezt az adat hdd-t, akkor használhatom majd gond nélkül AHCI módban? Vagy ez csak rendszer vinyónál lényeges?

(#34866) Immy válasza PhoenixK (#34827) üzenetére


Immy
őstag

Bocs a késői válaszért, ezeket az infókat találtam róla:
SAMSUNG 1.8" 256GB uSATA II MLC Internal Solid State Drive
Model: 1.8" 256GB MLC SSD
P/N: MMDPE56G8DXP-0VBL7
F/M: VBM8LL1Q (Windows 7 TRIM enabled)
Lenovo PN: 45N7958
Lenovo FRU: 45N7959

Itt találtam róla képet: [link]

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#34867) Rruuer


Rruuer
senior tag

Sziasztok! olyan kérdésem lenne hogy mért van az hogy az egyik vinyom az felpörög magától és egyszer csak leáll? (lehet volt mát ilyen kérdés csak én ugrottam át rajta, ha van bocsi)

(#34868) djculture válasza Rruuer (#34867) üzenetére


djculture
félisten

Energia gazdálkodás maitt van, az éppen futó profilban bekell állitani hogy soha se kapcsoljon le ha zavar..

[ Szerkesztve ]

(#34869) Rruuer válasza djculture (#34868) üzenetére


Rruuer
senior tag

és az hol van? vagy mit keressek? zavarni nem zavar csak nem tesz jot a vinyonak hogy állandona felpörög és megáll

(#34870) djculture válasza Rruuer (#34869) üzenetére


djculture
félisten

Vezérlőpult, energia gazdálkodási lehetőségek, séma beállitásainak módosítása, speciális energiaellátási beállitások módosítása az éppen kiválasztott feketével jelölt profilnál és ott szépen megkeresed a merevlemezt és belövöd neki a soha paramétert.

[ Szerkesztve ]

(#34871) Rruuer válasza djculture (#34870) üzenetére


Rruuer
senior tag

kiegyensúlyozott-an van és a merevlemez kikapcsolása soha?

(#34872) djculture válasza Rruuer (#34871) üzenetére


djculture
félisten

Ja soha ha nem azon van, gondolom hogy nem azon van másként nem kapcsolgat le ha csak az alaplapban eleve nem ilyen a vezérlő vagy wd green a hdd.

[ Szerkesztve ]

(#34873) Rruuer válasza djculture (#34872) üzenetére


Rruuer
senior tag

köszike most ugy van, kiderül nemsoká hogy mi van. mert a wd green az kapcsolgatja magát? olyat akarok venni

(#34874) djculture válasza Rruuer (#34873) üzenetére


djculture
félisten

Az folyamatosan parkoltatja magát meg egyes újabb nagyobb wd blue vinyók is már

(#34875) Rruuer válasza djculture (#34874) üzenetére


Rruuer
senior tag

parkoltatja!!! ez mit jelent? :$

(#34876) djculture válasza Rruuer (#34875) üzenetére


djculture
félisten

Adott időszakonként ha nincs használva a vinyó épp akkor kihúzza a fejszerelvényt a parkoló területre. Ilyenkor ha használni akarja az ember várhat pár tized másodpercet is mire megtalálja az adott adatot. wd-nek van egy programja amivel lehet ezt az idővallumot szabályozni.

[ Szerkesztve ]

(#34877) Rruuer válasza djculture (#34876) üzenetére


Rruuer
senior tag

jaaaaaa gondolom igy nem lesz baja neki

(#34878) djculture válasza Rruuer (#34877) üzenetére


djculture
félisten

Baja nem lesz sőt akkor lesz baja ha ezt az ember kilövi teljesen de igesítő mert képes akár szerencsételenbb esetben a róla játszott film vagy zene is kiakadni, green-nél kifejezetten jellemző ez.

[ Szerkesztve ]

(#34879) Rruuer válasza djculture (#34878) üzenetére


Rruuer
senior tag

ohhhh és a feketénél? még nem tölt el melyik lenne csak az hogy 3 terrás

(#34880) djculture válasza Rruuer (#34879) üzenetére


djculture
félisten

blacknél nincs ilyesmi egyelőre, de biztos hogy lesz előbb utóbb ha növelni akarják az adatsűrűséget..

(#34881) Rruuer válasza djculture (#34880) üzenetére


Rruuer
senior tag

akkor fekete lecc, és a 8 felismeri a 3tb-ot?

(#34882) djculture válasza Rruuer (#34881) üzenetére


djculture
félisten

Miért ne ismerné, aza alaplap kezelje az a fontos, de ha az alaplaphoz van win8-as driver akkor nagy gond nem lehet ezzel se.

(#34883) Rruuer válasza djculture (#34882) üzenetére


Rruuer
senior tag

van hozzá...hát nekem a win7 nem ismerte fel a 2tb-ot és igy anno ketté kellet osztani hogy jo legyen

(#34884) djculture válasza Rruuer (#34883) üzenetére


djculture
félisten

2Tb-ot pedig még az mbr is kezel 2,2Tb a határa... Annál nagyobb vinyókat gpt-re kell formázni.
32 bites win8-od van?

[ Szerkesztve ]

(#34885) Szabiq


Szabiq
tag

BUÉK!

“Ne rohanj, és ne emészd magad! Csak látogatóba jöttél ide, ezért állj meg és érezd a virágok illatát!” (Walter Hagen)

(#34886) peti_s válasza peti_s (#34861) üzenetére


peti_s
addikt

Az volt a kérdés, h mekkora feszültséggel megy épp a HDD. Mivel 5V-s ágból kap a HDD, meg az USB is, gondoltam ha az USB feszültséget megméri, kap egy kis táppontot arra h a HDD mennyit kap. BUÉK! :)

(#34887) peti_s válasza peti_s (#34886) üzenetére


peti_s
addikt

(#34864) liksoft, erre ment a az előző válaszom, és *támpontot akartam írni.

(#34888) Krisz79 válasza Krisz79 (#34860) üzenetére


Krisz79
őstag

Holnap viszem magammal melóba ott van asztali.
Remélem az alaplapon van pata és sata csatoló felület is.
2 vinyót kéne ellenőriznem.
Eladás céljából.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#34889) djculture válasza Krisz79 (#34888) üzenetére


djculture
félisten

Ha 4 évesnél újabb intel a cucc akkor pata nem lesz az tuti.

(#34890) Krisz79 válasza djculture (#34889) üzenetére


Krisz79
őstag

Több mint 4.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#34891) werszomjas


werszomjas
őstag

Ha van egy garis Samsung külső háttértáram, akkor azt muszáj abban a boltban gariztatni, ahol vettem, vagy megoldható hogy közvetlen a samsungot keresem fel?

A gond, hogy már nem vagyok abban a városban, ahonnan vettem, és szeretném megspórolni a postázást :R

üdv

(#34892) djculture válasza werszomjas (#34891) üzenetére


djculture
félisten

Samsung már eladta a hdd üzletágát a seagate cégnek több mint 1 éve már, ugyhogy érdemesebb inkább a kiskerrel lebótolni a garanciát ...

[ Szerkesztve ]

(#34893) oliver7777


oliver7777
tag

Sziasztok!

Van egy Adata HD710 külső merevlemezem, szinte teljesen új. A probléma, hogy a windows formázatlannak látja. Más gépen is kipróbáltam, ugyanez a helyzet.
Valami megoldás van a problémára? Van rajta kb. 20 giga adat, aminek a megmentése nagyon fontos lenne.

Köszönöm előre is!

(#34894) oliver7777 válasza oliver7777 (#34893) üzenetére


oliver7777
tag

Megnéztem a számítógép-kezelőben, és RAW fájlrendszerűnek mutatja (eredetileg NTFS volt).

(#34895) djculture válasza oliver7777 (#34894) üzenetére


djculture
félisten

Sajnos a külső lemezekkel renegeteg féle baj lehet, legjobb eset hogy maga az usb-s rész az oké és csak a vinyórol tünt el a partició. Akkor getdataback fizetős verziójával lementhető az elveszett partició egy másik vinyóra.

[ Szerkesztve ]

(#34896) td válasza djculture (#34878) üzenetére


td
senior tag

Hali!

Ha teljesen kikapcsolom a parkoltatást, akkor az milyen problémát okozhat, mi megy tönkre olyankor?

''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

(#34897) liksoft válasza peti_s (#34886) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az USB ágon van egy áramkorlátozó áramkör. Így köszönő viszonyban sincs az USB feszültség a belső valós 5V-al. Ezen kívül a multiméter nem képes kimutatni a tápfeszültségre ülő zajt (tápegység szűrési hibája), márpedig legtöbbször ez a zaj öli meg a drive-okat. (Jó minőségű szűrőkondenzátoron spórolni lehet.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34898) pjen válasza liksoft (#34897) üzenetére


pjen
félisten

Attól hogy áram korlátozás van amig a terhelés el nem éri a limitet ugyanaz a névlegesen 5v van.

(#34899) liksoft válasza pjen (#34898) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen. Névleges! Pontosan fogalmaztál.

Mivel áramerősség mérése minden esetben egy terhelésen esett feszültség mérésének segítségével történik, így NINCS galvanikus kapcsolatban a belső 5V és az USB táppontja. A kettő között van alkatrész, mely bármilyen kis értékű, meghamisítja a mérést. Valamint induktív és kapacitív tulajdonságok miatt a zaj mérésére sem használható.

A fentiektől függetlenül még ha teljesen galvanikusan érintkezne mindegyik pont mindegyikkel, akkor sem helyettesítené egyik a másikat. Ennek oka, hogy a tápegységtől külön vezetéken vannak (még akkor is, ha a nyomtatott panelban vastagok), így dinamikus terhelés esetén más mérhető a különböző pontokon.

Két példa az alkatrészek érzékenységére, mely két különböző környezetben történt.

1. Analóg erősítőt sikerült készíteni középiskolásként (elektronikai szakközép, nem kertészeti :B ), mely alacsony frekvencián gerjedt. A földelése az erősáramú ponton történt a panel közepén, ahol ónnal is vastagított közel 3-4 nmm-es keresztmetszetű vezető volt. Vagyis elvileg 12cm-en nem eshet feszültség. Mégis a gerjedés az előerősítő földelése után szűnt meg. Így a panelra 2 vastag földelés kellett a tápegységtől, holott galvanikusan mindenütt ugyanaz volt mérhető.

2. Régi számítógép építésekor (Homelab 2) a képernyőn egy pontban szemét jelent meg. Ahogy rácsodálkoztam és közelebb hajoltam, elkezdett sokasodni egymás mellett. Visszaülve megint csak egy volt. A scroll során az eredeti szöveg ment feljebb, így nagyon nem értettük a kollégámmal a hibát. Elkezdtük kimérni az összes vezetéket, és kiderült, a video RAM (2 * 2114 ha emlékem nem csal) chip select vezetéke volt szakadt. A két vezetékvég kapacitívan elviselte az írás és olvasás fázisokat, de a képszerkesztéskor (más terhelés és más bitkombináció a közelben) hibázott.

Végszó: Ott mérek ahol érdekel a jel. Máshol hamis eredményt kaphatok.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34900) devil-k


devil-k
nagyúr

Sziasztok!

Be lehet azt állítani valahol, hogy amikor letöltök -torrent- akkor ne legyen olyan "hangos" a HDD?

Eddig Toshibam volt, az is hangos volt letöltésnél, most WD RED van, a rendszer pedig SSD-ről megy. Vagy annyira hozzászoktam a SSD általi "némasághoz", hogy ez a HDD velejárója, ha nagy sebességgel töltök le? :F :R :Y vagy minek a függvénye ez?

Vagy a HDD bekötéssel van ez összefüggésben???

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.