Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#35551) ggg666 válasza Ryder1 (#35550) üzenetére


ggg666
őstag

Alapból, nem tudsz ilyet csinálni egy 300GB-os merevlemezből, hogy 60GB+240GB.

(#35552) Csabi1984 válasza Ryder1 (#35550) üzenetére


Csabi1984
addikt

Lehet nem értem a kérdés. De lehet az zavar meg téged, hogy a 240GB HDD valójában nem annyi hanem kevesebbet ír ki. Pl egy 160GB lemezre a sajátgép csak 149 egész akárnány (ez most csak megközelitő)

(#35553) Iomega válasza Csabi1984 (#35552) üzenetére


Iomega
őstag

Mert valójában az a 300GB-os lemez, 320GB-os, amiből ténylegesen kb. 296GB-ot lát a gépen, és ezt felkerekítette 300GB-ra. Így jön össze az, hogy 60-240 arányba van neki particionálva.

Más:

A fentebb leírt problémámra tud valaki tényleges megoldást javasolni?

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#35554) Csabi1984 válasza Iomega (#35553) üzenetére


Csabi1984
addikt

Mondjuk csodálkoztam, hogy ilyen hogy 300 GB merevlemez lenne. Én 80-160-320-500 tól tudok a kisebbik méretből. Találkoztam 200GB merevlemezzel azaz érdekes

(#35555) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Sziasztok,
Esetleg erre valaki? Köszönöm előre is! :))

(#35556) Iomega válasza bulikavagyok (#35555) üzenetére


Iomega
őstag

A HD Sentinel nevű programmal, ellenőrizd le.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#35557) liksoft válasza Csabi1984 (#35554) üzenetére


liksoft
nagyúr

80-100-120-123-160-183-200-250-300-320-400-500

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#35558) bulikavagyok válasza Iomega (#35556) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Köszi a tippet, megpróbálom! :R

(#35559) Csabi1984 válasza liksoft (#35557) üzenetére


Csabi1984
addikt

Óh köszi :) Valószínű ezek kimaradtak a kezeim alól :DDD

(#35560) mcload21


mcload21
tag

Sziasztok. Most vettem egy Seagate Barracuda vinyót. 2TB-os. Típus: ST2000DM001.
Ebből is van green és más változatok is mint a WD-nél, vagy itt csak egy változat van ebből?
Az érdekelne, hogy a Firmware-t hogyan tudom frissíteni? A weboldalukon nem nagyon találtam használható infót. Van hozzá program és windows alól lehet frissíteni? A mostani Firmware cc27. Ettől esetleg már van újabb is? Ez a vinyó már nem csinál olyat hogy folyton parkol, kattog stb. (valahol olvastam hogy ez már nem ...)

Válaszokat köszönöm!

(#35561) djculture válasza liksoft (#35557) üzenetére


djculture
félisten

Van még elég sok méret pl a camcorderekbe 220gigás a 1,8 hdd, maxtornak meg mániája volt szerver fronton a 70gigás hdd. Az is érerkes hogy a maxtor 70 -160 gigás hdd legtöbbször jóval több volt, mivel ennyi is volt használható rajta gyakorlatilag is.

[ Szerkesztve ]

(#35562) liksoft válasza djculture (#35561) üzenetére


liksoft
nagyúr

Stimmel, a kiskerekben is kapható "általános" méreteket gyűjtöttem csokorba. Ebbe azokat sem vettem bele, mikor OEM drive-ok 0-5%-al kisebbre készültek, így akár csak 1-2 mega vagy giga hiányzik a kiskerben kapható standard testvérhez képest. Hiszen ilyennél akár egy típuson belül 3-4 variáns is lehet. :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#35563) psg5


psg5
veterán

Régi Maxtor IDE csatis hdd meg lett formázva, azóta ne ismeri fel semmi. Több gépbe alaplallap kipróbáltuk, de a Bios sem látja, mi lehet és mit lehet tenni, hogy újra láthassuk, hozzáférhessünk?

F.K.T.

(#35564) tixem


tixem
addikt

Sziasztok!

1 éves Toshiba vinyómon van 3 hibás szektor sentinel szerint, 95% a kondíció. SSD nincs mellette, tök átlagosan használom, 2 partíció egyikről megy fixen a win7 + ilyen vlc player böngésző stb, a másikon meg tárolok dolgokat, illetve innen futnak a játékok.

z11-ben van, jó a hűtése, 32-33 foknál feljebb sosem ment a hőmérséklete.

Kérdésem: lehet e emiatt garanciáztatni, vagy meg kell várnom amíg teljesen meghal? Vagy lehet csak várni kell még pár százalék romlást/szektor hibát?

Köszi szépen :R

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#35565) Woodslave


Woodslave
nagyúr

a minuszból behozott külső HDD-nek mennyi időt hagyjak hogy ne haljon meg ha bedugom a gépbe :R

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#35566) djculture válasza Woodslave (#35565) üzenetére


djculture
félisten

Ebben az időben 1 óra kell minimum hogy átvegye a szoba hőmérsékletét..

[ Szerkesztve ]

(#35567) Ryder1 válasza Iomega (#35553) üzenetére


Ryder1
senior tag

Így van. Tisztában vagyok vele, hogy az sosem annyi, amennyi, de nekem most azzal van bajom, hogy a tényleges partíción van kb 40 GB foglalt hely, amit nem tudok hova tenni, mert nincs rajt annyi cucc.

(#35568) djculture válasza Ryder1 (#35567) üzenetére


djculture
félisten

Eleve van egy hibernációs fájl ami akkora méretű amennyi ramod , ehhez jön még a lapozófájl és egy swapfile, utána a böngészők szeretnek saját mentési könyvtárt csinálni és meghiznak. Ezek egy mai gép esetén simán megtudnak hizni 20+ giga fölé..

[ Szerkesztve ]

(#35569) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.
Lehet,hogy nem ide valló téma ,de azért megkérdezem hátha tudtok segíteni.
A héten cserélném az SSD-met OCZ 240GB PCIe x4 RevoDrive 3.link
Cserébe ezt kapnám. OCZ RevoDrive 1TB HYBRID link
Az utóbbi 3 évben 3 HDD szált el nálam volt amelyiken 3 nap után leesett a kondíció 10 %-ra , szerencsére gariba kicserélték mindet.
Mennyire rizikós ,hogy a hibriden is a kondíció megadja magát.

(#35570) djculture válasza baboss (#35569) üzenetére


djculture
félisten

Én biztos nem cserélném, régi megfigyelésen alapul hogyha két megoldású cuccot egy eszközbe raknak abból olyan eszköz születik amiben egyik megoldás se tudja magát normálisan kifutni

(#35571) tixem válasza tixem (#35564) üzenetére


tixem
addikt

valaki? :)

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#35572) baboss válasza djculture (#35570) üzenetére


baboss
őstag

Köszi. :R
Ez nekem is eszembe juthatott volna. :U Másképp szól egy Kazettás DECK + erősítő mint egy 3-az egyben HIFI.

(#35573) djculture válasza tixem (#35571) üzenetére


djculture
félisten

3 áthelyezett szektor még nem garanciális esemény, smartban meglehet nézni hogy mennyinél van a riasztási küszöb. Ha ezt eléri akkor lehet gariztatni.

(#35574) janos666 válasza djculture (#35529) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Folytattam a tesztelést (amúgy is 24/7 fut a gép, ráér), de most már írás+olvasás teszt (random adattal, automatikusan ismételgetve): [link]
A pending count visszament 000FFF plafonról decimális értékben 10-re, és azóta nő, ahogy halad előre a teszt.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#35575) djculture válasza janos666 (#35574) üzenetére


djculture
félisten

Szép, van pár javíthatatlan szektor már..

(#35576) baboss válasza janos666 (#35574) üzenetére


baboss
őstag

Ha van rá garancia akkor kicserélik legalább is nálam 15%-nál már cserélték.
Ha csak gyártói gari van akkor 5 k ért cseréli jóra az aprón egy kolléga.Max 6 hó garival.Vagy 2 hónap átfutási idő és a gyártó kicseréli újra,de a postát te állod.

(#35577) janos666 válasza djculture (#35575) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Viszont ott megfagyott a dolog, ahol a kép készült, és újraindítás óta egy atom-stabil 40Mb/s sebességre állt be, így lényegesen lassabban halad a maradék "szükséges hiba" legyártása.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#35578) baloghzr2


baloghzr2
tag

Sziasztok,

Lenne egy nagy problémám:

Vettem egy új vinyót(WD black 1tb),amire windows 8-at telepítettem és a régi vinyómon(Wd green 1tb) lévő 4-partícióból csak 1-et lát a windows.

Próbáltam a lemezkezelőben megváltoztani a betűjeleit a partícióknak,de nem engedi. Azt írja,hogy nem lehet,frisstsem újra a nézetet.Az Easus partition master progival sem tudom megváltoztatni a betűjeleit a partícióknak,vszont ha rákattintok a partíciókra,akkor látom mindegyik tartalmát.

Hogy tudom megcsinálni,hogy lássa a többi partíciótót is a windows,ne csak egyet a 4-ből?????

Kérlek segítsetek,mert fontos dolgok vannak rajta!!!

Előre is köszönöm!

(#35579) Iomega válasza baloghzr2 (#35578) üzenetére


Iomega
őstag

Ha látod a partíciókat a lemezkezelésben, ott elméletileg most fekete színnel kellene, hogy jelölve látszódjanak (nem lefoglalt).
Amennyiben ez így van, abban az esetben, jobb egér gomb klikk az adott partíció területére, és ott válaszd a lehetőségek közül az Új egyszerű kötet lehetőséget, majd vidd végig a folyamatot, ezután már láthatóvá válik.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#35580) baloghzr2 válasza Iomega (#35579) üzenetére


baloghzr2
tag

Szia,

Nincs olyan opció,hogy új kötet.Csak a betűjel megváltoztatása parancs van,de azt meg nem engedi.
A 4 partícióbol egy látszik a sajátgépben a másik 3 partíció nem.A látszó partíción azt tudom még kiválasztani,hogy dinamikus lemezzé konvertálás.Az megoldaná a problémát????

(#35581) Eduardo89


Eduardo89
aktív tag

Üdv!

Aki csinált már firmware frissítést WD winyón az legyen kedves írjon nekem itt vagy privátot.
Lenne pár kérdésem!

Köszönöm! :R

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#35582) Iomega válasza baloghzr2 (#35580) üzenetére


Iomega
őstag

Amit a lemezkezelésen belül látsz, az mentsd ki, és illeszt be itt a fórum oldalán, talán akkor mások is hamarabb tudnak segíteni.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#35583) Iomega válasza Eduardo89 (#35581) üzenetére


Iomega
őstag

Szia!

Töltsd le a WD Firmware Updater-t, telepítsd, és azon belül könnyedén tudod majd frissíteni.

Itt elolvashatod, hogy mit kell tenni, egyszerű. Az esetleges adatvesztésért, nem vállal a WD felelősséget, tehát, ha tudod, akkor inkább legyen üres az a tárolód.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#35584) Eduardo89 válasza Iomega (#35583) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Szia!

WD RED-em van és találtam hozzá egy SMART load/Unload utility-t a WD supporton.
Ez-> http://support.wd.com/product/download.asp?groupid=619&sid=201&lang=en
Ha jól értelmeztem akkor ez a firmware-t frissíti ami javítja a sok fejparkolást.
Az egyik kérdésem az lett volna, hogy adatvesztéssel jár-e de ezt meg is válaszoltad szval köszönöm.
A másik pedig a garancia kérdése.
Az oké, hogy ha pl elmegy az áram vagy belerugok a gépbe vagy villám csap belé stb nem garis dolog
de ha frissítem a firmware-t a gari érvényes marad-e. Illetve mi történik ha netán rosszabb lesz mint volt ? :F

Illetve a többi WD winyót akkor le kell húzni updateléskor vagy minden egyéb winyót ?
Gondolom a rendszerwinyóhoz nem tud nyúlni mert nem DOS-os hanem Win alól fut az updater.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#35585) Iomega válasza Eduardo89 (#35584) üzenetére


Iomega
őstag

A garanciával kapcsolatosan úgy tudom, hogy amennyiben lefrissíted, és jól működik, nincs vele semmi gond, akkor természetesen él tovább a garancia, viszont, ha a frissítésből adódóan tönkremegy a HDD, azt hiszem, akkor nem tudod a garanciális igényedet érvényesíteni.

Egyébként, a WD firmware updater-rel tudod frissíteni a firmware-t. Én kipróbáltam, bár az enyémen gyárilag a legújabb volt, mivel írta, hogy nincs újabb.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#35586) Eduardo89 válasza Iomega (#35585) üzenetére


Eduardo89
aktív tag

Okés!
A többi winyót lehúzom a biztonság kedvéért, csak a rendszer és a RED lesz bekötve.

Köszi szépen a segítséget ! :R

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/parkolas_nas_tapasztalat_eduardo89.html

(#35587) djculture válasza janos666 (#35577) üzenetére


djculture
félisten

Gyűlnek nekem is a smart hibás rosszak 30db samsung 502HI 27db WD30EURX 21db Samsung SpinPoint HD204UI 17db Seagate Barracuda ST3000DM001 13 db Seagate Barracuda ST1000DM003 10db ST1000DM00. Egy párnak esélye van az éltre némi műtét után.

[ Szerkesztve ]

(#35588) Bici válasza djculture (#35587) üzenetére


Bici
félisten

Mi az a SMART hiba?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#35589) djculture válasza Bici (#35588) üzenetére


djculture
félisten

(#35590) prakp


prakp
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Toshiba dt01aca050 vinyó, remek darab, semmi baj vele...még. Az aggaszt, hogy mintha magában defragolna. Tehát I/O aktivitás nincs, de hallom, hogy tesz-vesz. Normális ez? Mit csinál(hat) ilyenkor?

A vélemény olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de mindekinek a másiké büdös.

(#35591) Bici válasza prakp (#35590) üzenetére


Bici
félisten

Nekem a 2tb-os Seagate Green-em csinálja ugyanezt.
Én is kiváncsi vagyok, hogy mi lehet ez. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#35592) prakp válasza Bici (#35591) üzenetére


prakp
csendes tag

Hű, az jó! :) Akkor lehet, hogy mégse bajt jelez. :Y

A vélemény olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van, de mindekinek a másiké büdös.

(#35593) baloghzr2 válasza Iomega (#35582) üzenetére


baloghzr2
tag

Kedves Iomega,

Előre is köszönöm a segítséged!
Elmentettem mit látok a lemezkezelőben:
[link]

Tehát a DISK1-ről lenne szó.A 4 partícióból csak egy látható.Rákattintottam az egyik partícióra,és ezek a lehetőségek választhatóak.Tehát csak a betűjel változtatását ajánlja fel,amire kattintva ezt a hibaüzenetet kapom:

[link]

Hogyan tudom láthatóvá tenni ezeket a partíciókat????

Előre is köszönöm a segítséget!!!!

[ Szerkesztve ]

(#35594) Iomega válasza baloghzr2 (#35593) üzenetére


Iomega
őstag

Szerintem simán formázd le a partíciókat egyenként, utána jó lesz. Remélhetőleg nincs rajta adat még, mert írtad, hogy most vásároltad.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#35595) Doky586 válasza baloghzr2 (#35593) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nincs rajta mentendő adat akkor törölném az összes partíciót...

(#35596) Iomega válasza Iomega (#35594) üzenetére


Iomega
őstag

Vagy még egy lehetőség, választod a delete-t, és utána már tudsz új kötetet létrehozni, így kiiktatható a formázás, amennyiben már van adat a partíción.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#35597) peyssou


peyssou
csendes tag

urak,

kis tanacsot szeretnek kerni...
van egy 500gb kulso hdd...kellemesen tele(90%)...
win-es laptop felismeri,gond nelkul,kezeli...
mac csak olvasni engedi,ramasolni mar nem...
mi lehet a nyug???

"az álszerénység részemről istenkármolás lenne..."

(#35598) baloghzr2 válasza Iomega (#35596) üzenetére


baloghzr2
tag

Van adat a partíción. Ez a régi vinyóm.

Emellé raktam be az új vinyót és telepítettem fel az úra a rendszert. De az új windowsban csak egy partíció látszik.Ha törlöm a partíciót,akkor az adatok is elvesznek gondolom?!

Azt utána vissza tudom hozni datarecoveryvel,de ebben az esetben az kb 6-700 giga lenne,amit azért elég sokáig tartana vissza hozni...

Másképp nem lehet megoldani,hogy ne keljen törölnöm a partíciókat és lássa a windows???

[ Szerkesztve ]

(#35599) liksoft válasza baloghzr2 (#35598) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Nem. A legjobb, ha valamilyen adatmentő programmal kimented a partíciók tartalmát, és utána törlöd, újra létrehozod. Nem lehet tudni, hogy kompatibilitási vagy védelmi okok miatt miért nem kezeli korrekt módon, de hasonló később is történhet vele. Így a legjobb menteni, és "0-ról" kezdeni. Tudom, macerás. Viszont így a biztonságosabb. Ha sikerül "bevarázsolni" de rosszul, és utána lesz még nagyobb baj, akkor lehet, már profi sem tud majd segíteni. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#35600) Iomega válasza baloghzr2 (#35598) üzenetére


Iomega
őstag

Így, hogy tartalmaz adatokat, már macerásabb, ebben az esetben valóban le kellene mentened az adatokat, és utána újrakezdeni a formázást elölről.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.