Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#34151) djculture válasza liszi70 (#34148) üzenetére


djculture
félisten

Ha nem hitachi lenne akkor megérné jobban ránézni így nem...

(#34152) elmerfudd30 válasza elmerfudd30 (#34150) üzenetére


elmerfudd30
csendes tag

Még annyit hozzátennék, hogy a 2.0-ás aljzaton meg megy hibátlanul! :((

(#34153) elmerfudd30 válasza elmerfudd30 (#34152) üzenetére


elmerfudd30
csendes tag

Köszönöm, közben megoldódott. :)

(#34154) liszi70 válasza liksoft (#34149) üzenetére


liszi70
nagyúr

Rendben, sejtettem én ezt, de mondom, egy kérdést azért megérdemelt a szolgálataiért cserébe, mielőtt beolvasztásra kerül. :D

(#34155) liszi70 válasza djculture (#34151) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Ha nem hitachi lenne akkor megérné jobban ránézni így nem..."

Ezt kifejtenéd egy bővített mondatban? :) Miért?

Köszönöm!

(#34156) djculture válasza liszi70 (#34155) üzenetére


djculture
félisten

Csak annyi hogy a hitachinak a gyenge pontja a fej és fejerősítő rész, mindig ez megy benne tönkre amit nem lehet javítani csak speckó labor körülmények között, mivel megkell bontani.

(#34157) liszi70 válasza djculture (#34156) üzenetére


liszi70
nagyúr

Értem, köszönöm!

(#34158) havri1


havri1
félisten

Sziasztok!

Hitachi 1500GB 7K3000 7200RPM 64MB SATA3 HDS723015BLA642 hdd-ről van szó.
Nem indul a gép tőle. Lehúzva, átdugva máshova, sokadk indításra elindult, gyorsan lementettem róla mindent.
HD sentinel azt mondja, 1 hibás sector...
Garancia van még rá, csak bajban vagyok. iponnál vettem, de már 3dbot ebből a típusból. Hogyan tudom lecsekkolni, hogy ez melyik pontosan, és melyik garipapír jó hozzá?
Sajnos a 3ból csak az egyik futáros garanciás, másik 2 helyszínes vásárlás...

Köszönöm!

havri

havri

(#34159) djculture válasza havri1 (#34158) üzenetére


djculture
félisten

serial van a normális garancia papiron mindig, vagy a bolt saját cikkszáma (ilyenkor egy cimkét ragasztanak a cuccra ezzel a számmal) abból belehet azonosítani.

[ Szerkesztve ]

(#34160) havri1 válasza djculture (#34159) üzenetére


havri1
félisten

S/N alapján beazonosítottam, köszi.
Sajnos pont nem a futáros..vihetem be :(

havri

(#34161) supertrezi


supertrezi
aktív tag

Sziasztok!

Az 1 TB-os Hitachim úgy néz ki, döglődik...

Pár napja elkezdett baromira belassulni a Windows; gondoltam: talán vírus. Egy 100 GB-s partíción volt a Win 7, amire újratelepítettem, de továbbra is rossz volt a rendszer. Azóta telepítettem - ideiglenesen - egy vadiúj, 3 TB-os WD Red 100 GB-os partíciójára. Ezzel minden rendben, tehát a Hitachi a hibás. (Most már a Windows is jelzi, hogy az a merevlemez problémás; irgumburgum.)

A dolgok nagy részét lementettem - szerencsére ennyire még nem rossz. De gondolom, mostantól söralátétnek jó ez a HDD legföljebb. Ilyenkor mit csináljak garanciális ügyintézéshez? Azt mondjam, hogy elromlott, vigyék el, nézzék meg, cseréljék ki, vagy pedig mielőtt bármihez kezdek, üdvös, ha rámegyek valamilyen programmal, hogy megbizonyosodjam az állapotáról?

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#34162) djculture válasza supertrezi (#34161) üzenetére


djculture
félisten

[link]HGST Windows Drive Fitness Test megmondja hogy mi a pálya vele...

[ Szerkesztve ]

(#34163) havri1 válasza supertrezi (#34161) üzenetére


havri1
félisten

Ez nekem is most aktuális...
10ből 1x indul el a gép úgy, hoyg a Hitachi rá van dugva. Szerencsére most mentek róla, nagy nehezen felismerte.
Amúgy az enyém bad sectoros lesz. Olyan, mint amikor nem tud olvasni, és próbálkozik..tehát ha olyan részhez ér (win bootoláskor itt ál meg, ilyenkor kattog a hdd) nem olvassa.
Én 1:1-be ezt beírom, általában letesztelik. De volt már úgy HDD cserém (AQUA), hogy meg se nézték, cserélték.

havri

(#34164) djculture válasza havri1 (#34163) üzenetére


djculture
félisten

Nem hiszem hogy szektor a baj hanem a szokásos fej hiba, ilyenkor hol működik hol nem.

[ Szerkesztve ]

(#34165) supertrezi válasza djculture (#34162) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Köszi, hétvégén megnézem vele, s utána írok.

(#34166) havri1 válasza djculture (#34164) üzenetére


havri1
félisten

óóó..szuper.
Van köze szted ahhoz, hogy a w8 kapcsolgatja a hdd-t ki be, mikor nem használom?
Eddig szerver wint használtam, ott ezeket kikapcsoltam..Tehát ment nonstop.
Ezt is kiírja/felsimeri a diagnosztikai progi, amit linkeltél előbb?

[ Szerkesztve ]

havri

(#34167) supertrezi válasza havri1 (#34163) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Konrétan nem vágom, mi baja, nem értek hozzá.

Csak vasárnap minden előzetes jel nélkül belassult, 1 nap múlva már a Windowst se töltötte be... De a lényeg, hogy a legfontosabb adatokat immár lementettem róla. Kattogást egyelőre nem hallok, viszont pulzál elég rendesen. :U

(#34168) djculture válasza havri1 (#34166) üzenetére


djculture
félisten

Lehet hozzá köze igen ha sokszor kapcsolódott ki be. De ezeknél az se jó ha folymatosan megy, megkell találni a kettő közötti átmenetet. Amit linkeltem az a gyári progija ha az kiirja hogy rossz akkor cserés a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#34169) havri1 válasza djculture (#34168) üzenetére


havri1
félisten

Fura ez...
Az előbb A HDsentinel 99%-osnak látta, és írt 1 hibás sectort is.
Most nem ír semmit, tökéletes minden..
Mind1, mentek mindent, és ráeresztem ezt a linkelt programot.
Amúgy nagyon sok van már benne :

924 nap működési idő, 888 leállás. (ebből kb 700 leállást kapott fél-1 év alatt a w8 miatt)

(#34170) djculture: Köszi, csinálom mentés után :R

[ Szerkesztve ]

havri

(#34170) djculture válasza havri1 (#34169) üzenetére


djculture
félisten

Ahogy irtam a fej hiba az elején ilyen, előjön eltünik máshol jön elő.. Gyaári progi megmondja addig kár is kinlódni vele, csak ne legyen rajta semmi fontos mert eltünik minden róla.

[ Szerkesztve ]

(#34171) metamo


metamo
csendes tag

Sziasztok, egy olyan gondom lenne, hogy pár napja az egyik merevlemezem egyik partíciójára semmilyen fáljt nem tudok rámásolni, illetve törölni(fájlokat átmásolni, megnyitni tudok). Érdekes módon a másik partícióval nincs ilyen probléma. Mi lehet a gond és hogyan tudnám megoldani? Típus: WD10EARS-22Y5B1

(#34172) havri1 válasza djculture (#34170) üzenetére


havri1
félisten

-

[ Szerkesztve ]

havri

(#34173) cAby


cAby
tag

Sziasztok,

Vettem egy új WD5000BPKT típusú HDD-t.
Periodikusan zúgást hallok, amikor megy a gép. Nehezen leírható, hogy mit is hallok, de olyan, hogy 1mp-ig mély zúgást hallok a "háttérben" (az asztal felerősíti), majd elhallgat 1mp-ig, utána megint zaj, megint elhallgat. A zúgás fokozatosan megy át csendbe és fordítva is igaz ez. Tehát ilyen lüktetésszerűséget hallok.

HD Sentinel 100%-osra írja a vinyót. Működésben sem veszem észre, hogy rossz lenne, de idegesítő ezt hallgatni órákon keresztül.
Ez gondolom nem egészséges, ilyet tapasztalt már valaki?

(#34174) supertrezi válasza cAby (#34173) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Esetleg az is lehet, hogy nem áll stabilan a ház, vagy nincs jól belecsavarozva a merevlemez. Szerintem legalábbis ezek is kelthetik ezt az idegesítő "pulzálást".

(#34175) cAby válasza supertrezi (#34174) üzenetére


cAby
tag

Hm, holnap szétkapom majd akkor a gépet és meghúzom a csavarokat jobban.
Köszi a tippet.

(#34176) supertrezi válasza cAby (#34175) üzenetére


supertrezi
aktív tag

Én nem értek hozzá, csak találgatok. :) Néha a legegyszerűbb megoldás nem jut az ember eszébe.

(#34177) djculture válasza supertrezi (#34174) üzenetére


djculture
félisten

ha "papír" a ház pont az a baj hogy nagyon is bevan csavarozva:) Érdemes gumbibakokra rakni vagy műanyag távtartókkal elszeparálni.

[ Szerkesztve ]

(#34178) havri1


havri1
félisten

Hát, ez végigment, és nem talált hibát..
Mi lehet akkor vajon? :F

havri

(#34179) djculture válasza havri1 (#34178) üzenetére


djculture
félisten

Akkor valami más gáz van a tápellátást kell átnézni, magát atápegységet meg ha valami átalakitó vagy toldás van az ágban és onnan megy a vinyó akkor kiiktatni, de az is lehet megoldás hogy másik kábelvégre átrakni. Tápegység mikori vásárlás?

[ Szerkesztve ]

(#34180) havri1 válasza djculture (#34179) üzenetére


havri1
félisten

Most minden másik csatlakozón, másik kábelen van, egyelőre működik..
A táp az egy Enermax PRO82+ 525W, és 2009.05.26 vásárlás.

havri

(#34181) djculture válasza havri1 (#34180) üzenetére


djculture
félisten

Hát arra már rákellene néznie egy kollégának az a helyzet, 3 évente ellenőrizni kell a kondikat sűritett levegővel vagy kompresszorral kiporolni a ventilátor csapágyát megkenni.

[ Szerkesztve ]

(#34182) geckowize


geckowize
őstag

Hello!
Win 8.1 rendszerrel használom a Toshiba Satellite A500-134 típusú notit, és egyszer egy frissítés konfigurálásakor elment az áram, akksi híján meg ugye megszakadt a frissítés és kikapcsolt.

Azóta 100% lemezhasználatot jelez a System és olyan lassú a gép, hogy idegességemben ami hajzat és szőrzet van rajtam azt már sikerült kitépnem, emellett habzó szájjal spontán öngyulladok.

Néztem google-ba, javasolták, hogy lapozófájlt állítsam be rendszerpartícióra, kezdetinek ram mennyisége, maximálisnak meg 2x annyi, semmit nem ért.

Chkdsk-et lefuttattam és talált hibát.

Mit tudok ezzel csinálni?

(#34183) atti1848 válasza djculture (#34131) üzenetére


atti1848
senior tag

Köszönöm mindkettötöknek.

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#34184) djculture válasza geckowize (#34182) üzenetére


djculture
félisten

Miért nem a windows-on belül futtaod le a hibakeresőt és ha talál hibát javittatod is vele? Gondolom ha lassú nem lesz egyszerű a saját gépben a jobb klikk tulajdonságok/ ellenőrzésig eljutni de csak kellene.

(#34185) Pandaboy


Pandaboy
tag

Sziasztok!

A másodlagos 500-as Sata winyómat nem látja a Windows (Lemezkelő se Eszközkezelő) és semilyen teszt program. (HD Sentinel, Get Data Back, Partition Table Doctor, Testdisk stb..) A winyó Sata kártyával megy Samsung 500 GB.

Csak a BIOS látja és a Win XP telepítő "Ismeretlen particíóként". 130 GB-ot lát az 500 GB helyett. Formázni lehetne, de előbb le kéne menteni az adatokat róla. Milyen Bootolható adat mentő programot tudtok, vagy partició vissza állítót?
Jó volna vissza nyerni az adatokat, mert vannak rajta fontosak.

[ Szerkesztve ]

AMD Athlon II X4 (3 Ghz), 6 GB DDR3 Ram, Geforce GTX 750, 500 GB HDD

(#34186) liksoft válasza Pandaboy (#34185) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

XP esetén SP2 vagy 3, mert az előző verziók lemezkezelése 137 (128) GB-nál befejeződött. Ha még az OS nem vágta haza a drive-ot, akkor erre tessék odafigyelni. Valamint a plusz kártyák driver-e kell, mert különben XP nem fogja látni! Sentinel oldalán ha van a kártyához driver, akkor az a legjobb verzió.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#34187) Pandaboy válasza liksoft (#34186) üzenetére


Pandaboy
tag

XP SP3 van. Hol lehet megnézni a Sata kártya típusát? Mert a dobozán nincs rajt, se a belsejében.
A Windows hol írja ki?

AMD Athlon II X4 (3 Ghz), 6 GB DDR3 Ram, Geforce GTX 750, 500 GB HDD

(#34188) havri1 válasza Pandaboy (#34187) üzenetére


havri1
félisten

Szerintem a kártyára lesz rairva. Ha nincs, akkor meglesed a vezérlő típusát, és ahhoz keresel drivert, bár ez már necces.

[ Szerkesztve ]

havri

(#34189) Pandaboy válasza liksoft (#34186) üzenetére


Pandaboy
tag

Ó már meg lett oldva ez a több hetes probléma. A Jumpert Masterre kellett átrakni, így működik és meg van minden a helyén. :DD Eddig Slave-en és Cable-n nem ment. A tesztprogramok és particíó programok sokaságával pazaroltam az időt.

[ Szerkesztve ]

AMD Athlon II X4 (3 Ghz), 6 GB DDR3 Ram, Geforce GTX 750, 500 GB HDD

(#34190) ggg666 válasza Pandaboy (#34189) üzenetére


ggg666
őstag

Mióta van a sata winyón master vagy slave jumperelés?

[ Szerkesztve ]

(#34191) pjen válasza ggg666 (#34190) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem ez egy ide HDD sata átalakítóval,vagy nem tudom. :((

(#34192) ggg666 válasza pjen (#34191) üzenetére


ggg666
őstag

Ezt írta:
"A másodlagos 500-as Sata winyómat nem látja a Windows (Lemezkelő se Eszközkezelő) és semilyen teszt program. (HD Sentinel, Get Data Back, Partition Table Doctor, Testdisk stb..) A winyó Sata kártyával megy Samsung 500 GB."

(#34193) pjen válasza ggg666 (#34192) üzenetére


pjen
félisten

:F Én sem értem,mért kell egy sata vinyóhoz sata kártya?

(#34194) ggg666 válasza pjen (#34193) üzenetére


ggg666
őstag

Lehet régi a lapja és kevés rajta a sata csatlakozó, vagy nincs rajta alaplapi, mondjuk ez sem magyarázza a jumperelést.

Master vagy slave állásba.

[ Szerkesztve ]

(#34195) pjen válasza ggg666 (#34194) üzenetére


pjen
félisten

O.K.Ha mégis sata a HDD akkor honnan a jumper? :)Bocs nem olvastam végig. :R

[ Szerkesztve ]

(#34196) Pandaboy válasza ggg666 (#34194) üzenetére


Pandaboy
tag

Régi az alaplapom, nem kezeli a Satát. A Winyó satás és az átalakító kártyán van a Jumper. Amúgy a Sata Winyóra is lehet jumpert tenni, vagy tévedek?

AMD Athlon II X4 (3 Ghz), 6 GB DDR3 Ram, Geforce GTX 750, 500 GB HDD

(#34197) Jazz


Jazz
veterán

Üdv!

A HDD tárolja valahol a legyeártása óta eltelt működési időt, bekapcsolások számát...stb.? (SATAII) És ha igen ezt az infot milyen progival lehet kinyerni? Pl. a HD sentinel ilyen info-t nem ad.

A másik: samsung hdd-t kéne mélyformázni, hogy a hibás sectort kizárja. Ehhez kéne program. A samsung oldalán nem találtam.

Köszi

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#34198) lolchief70


lolchief70
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy külső USB3-as 3 TB-os merevlemez.
A windows felismeri de a meghajtót nem lehet elérni, a lemezkezelés látja, de inicializálni nem engedi.

A méretet rosszul jelzi a testdisk is: 16777216 TB-nak írja. :DD
A partíciós tábla típusát se látja, keresésre se talál semmit. A részletes keresés pedig 1 óra latt 1%-ot se érte el.
Mit tudok tenni? Mi lehet a megoldás?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#34199) ggg666 válasza lolchief70 (#34198) üzenetére


ggg666
őstag

Oprendszer milyen?

(#34200) lolchief70 válasza ggg666 (#34199) üzenetére


lolchief70
aktív tag

Windows 7.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.