Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#35951) Doky586 válasza ftsaba28 (#35950) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem az a probléma hogy nem pörög fel a motor és nem ad semmilyen életjelet...
:))

(#35952) pjen válasza ftsaba28 (#35950) üzenetére


pjen
félisten

Másik tap és adat kábellel próbáld ki.

(#35953) Zsivaagoo válasza ftsaba28 (#35950) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Halott az a HDD. Az élettartama 3-szorosan meghaladta az eredeti garancia tartamát. :K

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#35954) nindzsavagyo


nindzsavagyo
tag

Sziasztok
Az hogy van..megy a gépben a hdd (160G maxtor) tökéletes se hangja és 100/100.
Átrakom egy másik gépbe akkor már csak 100/66 újra kellet tennem a gépet leformáztam a hdd-t
Mikor kész lettem a Win7 32bit telepítésével akkor már 100/92 kis idő múltán hozzájutottam több ramhoz így már szükségem volt a 64bit-es rendszerre ismét újra telepítettem.
Mikor kész lettem a win7 64bit telepítésével akkor már csak 100/9(és 9 nap van hátra a program szerint)

Az adatokat a HDD Sentinelben mértem!
Üdv. :R

(#35955) explorerzoli


explorerzoli
újonc

Sziasztok!

Volna egy olyan problémám, hogy a HD sentinel egy maxtor 160-as vinyónál kismillió hibás szektort jelez, felület újrainicializáláskor, pedig nem ír hibát, a hdd regenerator sem talál hibát. Van e eseteleg valai progi amivel resetelni lehet a vinyó elektronikáját,vagy egyéb megoldás erre a problémára?

Válaszotokat előre is köszönöm.

Legfontosabb aranyszabály: Akié az arany, az mondja a szabályt!

(#35956) kivulallo


kivulallo
tag

Sziasztok! Innen jövök, mert nem tudtunk megoldást találni a problémára. (Hsz #14489)

Van egy német származású 1,5TB CnMemory Core külső lemez, amiben egy WD Caviar Green van egyébként.
A cucc indításkor teljesen felpörög, semmilyen betegség jelét nem mutatja. A fej hangja normális.
Indítás után semmilyen életjelet nem ad magáról, úgy viselkedik mintha nem lenne semmilyen adatforgalom, majd 1-2 perc után kikapcsol (elvileg ez a Caviar Green takarékos módja). Felébreszteni már nem lehet.
Megnéztük gépben a belső részét, a BIOS lefagy tőle addig amíg takarékba nem kapcsol, miután kikapcsolt, nem látja.
Szétszedtük, a vezérlőlapnak nincs baja.
A lemezt se Win7 se Ubuntu nem látja USB-n, SATA-n keresztül, csak a BIOS-t fagyasztja ki ha bent van a gépben.

Hiba előzményei: A gyári külső tápegység tönkrement, egy újjal üzemelt eddig, az alatt romlott el.
Ha usb-ről üzemel, a jelzőled folyamatosan gyorsan villog, az usb-n át nem megy adat.
Ez miez? Van esély a túlélésre?
Jó lenne megmenteni mert kb. 800GB-nyi film van rajta... :(

[ Szerkesztve ]

(#35957) ftsaba28 válasza pjen (#35952) üzenetére


ftsaba28
csendes tag

Próbáltam de semmi.
Elektronika csere segítene?

(#35958) pjen válasza ftsaba28 (#35957) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem nem sajnos.

(#35959) kivulallo válasza kivulallo (#35956) üzenetére


kivulallo
tag

Itt egy videó a hangjáról, hátha tudtok rá valamit mondani...

Segítsetek, légyszi! :O

(#35960) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Teljes a pusztulás? Vissza tudtam állítani róla mindent, meg működik is egyébként csak tegnap eltünt róla két particíó a háromból. Gondolom bármikor megismétlődhet a dolog.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#35961) liksoft válasza tupacamaru (#35960) üzenetére


liksoft
nagyúr

Valóban, ezt nem célszerű tovább használni. Alapvetően elektronikai hibája van.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#35962) CarrGomm


CarrGomm
aktív tag

Üdv!

Van egy WD WD5000AAKS hdd-m. 1-2 hónapja észrevettem, hogy a Hard Disk Sentinel a következő hibát írta ki hozzá:
"A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 127 alkalommal."
Pár hete rá-rálesek, de nem nő a szám (ami így is elég nagy). Az is lehet, hogy egy napon jött elő ez, csak nem vettem észre, talán olyankor, amikor megpiszkáltam a gépet (belső takarítás).
Azt nem tudom, hogy ezt mi okozhatja? Kábelekkel lehetett valami gond?
Most tervezek új vinyót venni és nem tudom ezt megtartsam-e külsőnek filmek tárolására pl.
Vélemény? Van valami félnivaló?

(#35963) kivulallo válasza CarrGomm (#35962) üzenetére


kivulallo
tag

Legtöbbször konktakthiba szokott lenni.
Nekem volt anno egy régi rossz minőségű sata kábelem, sokszor fagyott a gép, mert egyszer csak a kábel kimozdult. Így én az ilyen hibából összeszedtem olyan háromszáz valamennyit. Volt egy kábelcsere és azóta nem nőtt a szám.
És a biztonság kedvéért egy nagyobb készletet vettem az ilyen hibák elkerülése végett :DD

(#35964) ggg666 válasza kivulallo (#35963) üzenetére


ggg666
őstag

Én meg letesztelem az összes sata kábelt.

(#35965) Ka Bala válasza kivulallo (#35963) üzenetére


Ka Bala
csendes tag

"háromszáz valamennyit" hm... egy pár száz forintos kábel miatt. :Y

(#35966) Mbazsika


Mbazsika
tag

Sziasztok!

HP Microserver, Windows Server 2008 R2,
3 db WDC WD20EARS-00MVWB0 RAID-5-ben (szoftveres) +1 disk a rendszernek.
Az egyik WD elkezdett gyengélkedni:

Kondíció . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . : ###----------------- 15 % (Rossz)
Teljesítmény . . . . . . . . . . . . . . . . . . : #################### 100 % (Kiváló)

A lemez önteszt során talált 73 hibás szektort.
A lemez felületén található 65533 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.
Ajánlatos a merevlemez naplójának bizonyos időközönkénti figyelése. A program itt tárolja az esetlegesen előforduló újabb problémákat.
Javasolt az adatok azonnali mentése az adatvesztés elkerülése érdekében.

SMART:
1,Raw Read Error Rate,51,200,200,OK,000000000000,0,Engedélyezve
3,Spin Up Time,21,253,253,OK,0000000004B0,0,Engedélyezve
4,Start/Stop Count,0,100,100,OK (Mindig rendben),00000000017B,0,Engedélyezve
5,Reallocated Sectors Count,140,200,200,OK,000000000000,0,Engedélyezve
7,Seek Error Rate,0,200,200,OK (Mindig rendben),000000000000,0,Engedélyezve
9,Power On Time Count,0,83,83,OK (Mindig rendben),0000000032E8,0,Engedélyezve
10,Spin Retry Count,0,100,100,OK (Mindig rendben),000000000000,0,Engedélyezve
11,Drive Calibration Retry Count,0,100,100,OK (Mindig rendben),000000000000,0,Engedélyezve
12,Drive Power Cycle Count,0,100,100,OK (Mindig rendben),000000000179,0,Engedélyezve
192,Power off Retract Cycle Count,0,200,200,OK (Mindig rendben),00000000002C,0,Engedélyezve
193,Load/Unload Cycle Count,0,191,191,OK (Mindig rendben),000000006B33,0,Engedélyezve
194,Disk Temperature,0,116,106,OK (Mindig rendben),000000000022,0,Engedélyezve
196,Reallocation Event Count,0,200,200,OK (Mindig rendben),000000000000,0,Engedélyezve
197,Current Pending Sector Count,0,1,1,OK (Mindig rendben),00000000FFFD,0,Engedélyezve
198,Off-Line Uncorrectable Sector Count,0,200,200,OK (Mindig rendben),000000000049,0,Engedélyezve

199,Ultra ATA CRC Error Count,0,200,200,OK (Mindig rendben),000000000000,0,Engedélyezve
200,Write Error Rate,0,200,197,OK (Mindig rendben),0000000000FC,0,Engedélyezve

1, Mennyire tekintendő komolyan a jelzés?
2, Amennyiben komolynak tekintendő, akkor járható az az út, hogy a HD Sentinel által 'lemez #2'-ként azonosított lemezt (ez fizikailag balról a 3.?) kicserélem, egy WD20EARX-re (ez van itthon). Utána ezt a leírást használva tudom helyre állítani a raid tömböt?
3, A kivett lemezre milyen tesztet érdemes ráküldeni, hogy kiderüljön, hogy tényleg használhatatlan-e?

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#35967) XuChi válasza XuChi (#35871) üzenetére


XuChi
addikt

Erre senkinek semmi ötlete? :O

(#35968) powergoku


powergoku
tag

Üdv.
A gép indulás után eszméletlen lassú és kell neki egy 10 perc, amíg abbahagyja, addig 100%-ot ír HD Sentinel a lemezkihasználtságnál (érdekes, h szinte nem is ír meg olvas semmit, mégis 100% a kihasználtság). Ez eddig csak Win 7-en fordult elő és kezdetekben csak annyit észleltem, h ha pl. zenét hallgatok, akkor kb. minden 5. másodpercben beakad a zene egy fél másodpercre. Proci használat 0 és 1% között ingadozik, szal elvileg nincs ami megfogná a gépet, mégis alig megy.

Van valakinek ötlete, h mitől lehet ez és hogy lehet kiküszöbölni?

Egy hazug eladót akartam negatívval értékelni és én is azt kaptam mint vevő.Ez jár 13 év reg és több száz pozitív értékelés után.Köszönöm.

(#35969) Bici válasza XuChi (#35967) üzenetére


Bici
félisten

azt nézd meg, hogy HDsentinel-ben mennyi az indulások száma, és a Load/Unload cycle.
Ha utóbbi sokkal nagyobb, mint az indulások száma, akkor minden bizonnyal valóban parkolgat a winyó.
Ez normálisnak mondható, de nem tesz jót az élettartamnak.
HDsentinelben az energiagazdálkodásnál tudod kikapcsolni úgy, hogy maxra húzod a csíkot (legnagyobb sebesség).
Ezt sajna, minden induláskor meg kell tenni, mivel elfelejti.
Ja, külső házban nem tudom, hogy műxik-e. :U
Nézz utána, hogy van-e hozzá olyan firmware vagy gyári progi, ami kikacsolja a parkolást.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#35970) powergoku válasza Bici (#35969) üzenetére


powergoku
tag

Köszi a segítséget. :R

Egy hazug eladót akartam negatívval értékelni és én is azt kaptam mint vevő.Ez jár 13 év reg és több száz pozitív értékelés után.Köszönöm.

(#35971) bukti2


bukti2
csendes tag

Sziasztok!

Vettem 2 db WD Caviar Green 1TB WD10EZRX HDD-t adattárolásra (csak képek, zenék, filmek).
Be is üzemeltem őket egy működő SSD mellé (op.rendszer, programok), tükrözve (RAID1) az egyiket a másikra a Win7 lemezkezelőjével. Szerintem minden jól ment (a lemezkezelő minden meghajtóra "kifogástalan" állapotot mutat). :)

Működés (pl másolás) közben elég halkak (nem is hallani őket), és elég gyorsak is.

Lenne viszont két problémám:

1. Mikor már egy ideje használaton kívül vannak (pl. csak netezek), olyan mintha "alvó módba" kerülnének.
Ez még normális is lehetne energiatakarékosság szempontjából, figyelembe véve, hogy Caviar Green-ek, meg olvastam valami fejparkolásról is.
A baj az, hogy ilyenkor ha újra az adatokhoz akarok férni, pl. ha csak megnyitok egy rajtuk lévő mappát az intézőben, akkor kicsit várni kell míg "felébrednek" és pár másodpercig tart míg betölt. Ilyenkor hallani is két kattanó hangot egymás után (először egyik winyó, aztán a másik winyó), ami ugyancsak zavaró!
Lehet ezzel valamit kezdeni? :U
Én amúgy a tápcsatik bekötésére is gondolok. Mert egyébként elég erős tápom van (650W), de mindhárom winyó egyetlen ág csatlakozóira van kötve. Olvastam arról is, hogy a fejparkolást is állítani lehet valahogy.

2. A hőmérsékletük 31-34 fok körül van átlagos használat mellett, pedig a házam elég hűs. Pl. a felettük lévő SSD csak 26-28 fokos és a proci is csak 34-39 fokos.
Szóval a 31-34 fok szerintetek normális? Nem magas egy kicsit? :U

Előre is köszi a segítségeket! :R

(#35972) piadex2


piadex2
senior tag

hello!

van egy 40GB-os HDD-m, 12%-os kondícióval. sok a badsector...
ügyeskedéssel lehet belőle 10GB körüli használható HDD-t készíteni?
kösz előre is a válaszokat.

p.

ps: a gyenge kondíció a HDD lassúságában nyilvánul meg, vagyis ezt akarom megszüntetni, ha le lehet határolni pl: a bad sectorokat (vagy bárhogy máshogy)

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#35973) GrooveHero


GrooveHero
addikt

Sziasztok. Ma bekakkantott az OCZ Vertex 450-esem. Gép indításnál disk boot failure, insert system disk...stb...csináltam egy screent, de az az érzésem, hogy nem túl hihető. :DDD Kb november óta van meg.

[ Szerkesztve ]

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#35974) Kuruc2 válasza bukti2 (#35971) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Szerintem a hőmérséklet is rendben van, meg a parkolás is. Ilyen a parkolás. Ez elvileg a te érdekedben van, nem buzerálja a tányért nonstop így a fej, és elvileg hosszabb lesz az élettartam. Azt hogy mi az optimum érték a motor szempontját is nézve, nehogy annak legyen túl sok a parkolások száma, hát ezt nehéz megmondani. Biztos használat módjától is függ. (pl fut e torrent stb)

Nekem 5 percre van állítva parkolás, ls ugyanezek a tünetek vannak, mint neked. És ez teljesen rendbe is van, direkt ezért vettem háttértár típusú vinyót háttértárnak. :)
Ha kétszer ennyi ideig kellene várni, azt is elfogadnám. Cserébe tárolja nekem minél több évig biztonságosan és csendesen az adatokat. Igaz nekem Red-em van, de green-hez eléggé hasonló.

Szerintem fogadd el a tényeket.

Van aki szerint a parkolást érdemes kikapcsolni, pl a wdidle3 progival, van aki szerint ez kockázatos. A wd red-ről hamarosan logout-on megjelenő cikkünkben sok szó lesz erről sokmindenkitől. 90%-ban kész a cikk már. :)

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#35975) Mezga Aladár válasza Kuruc2 (#35974) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Üdv
"Igaz nekem Red-em van"
Most vásárolnák egy 3tb red-et. Nem tudod véletlenül az alapértelmezett parkolást ennél a típusnál mire állítja a gyártó? Azt tapasztaltam a 2tb red 8 sec.-re van állítva.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#35976) liksoft válasza piadex2 (#35972) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Felejtsd el. Újat kell venni helyette.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#35977) liksoft válasza Mezga Aladár (#35975) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

WD esetén szériafüggő, senki sem fogja pontosan megmondani előre a Tiéd milyen lesz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#35978) liksoft válasza GrooveHero (#35973) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Van ott másik döglődő HDD is. Hibás tápszűrésre, tápellátásra gyanakszom. Túlterhelt tápegység, vagy kiszáradt kondenzátorok. Persze érintkezési hiba is lehet, főleg toldó használatakor.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#35979) Mezga Aladár válasza liksoft (#35977) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Köszönöm a választ. Egy synology nas lesz a felhasználás, meglátom mennyivel emelkedik a 193 érték.
Furi a wd support oldalon direkt a wd redhez van egy ilyen"WD Red SMART load/Unload utility"[link]
Viszont a fájlnév más, nem a wdiddle3.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#35980) GrooveHero válasza liksoft (#35978) üzenetére


GrooveHero
addikt

Szia. Köszi a segítséget. A másik vinyó (750-es) már korábbi eset, kb 2-3 éve kattog. Anno cserélték, kaptam újat, az új is elkezdte ugyan azt, az is kattog. Mármint ha olvasni akarok róla, vagy másolni rá, akkor vár egy olyan 5mp-et, felpörög, kattan egyet és utána indul csak a művelet, mappák elérése pölö Total Commanderben, stb. Az SSD lenne most a nagyobb baj. Nem hinném, hogy táppal lenne a baj, egy Corsair HX 650-es tápom van, gond nélkül teszi a dolgát. Csatlakozási problémát még megérteném a nagyobb vinyó esetében, mert az kábellel van kötve az alaplapra, az néha elmozdulhat, stb...Az SSD esetében azonban nem, dokkolóról megy, mióta megvettem (november) be lett rakva a gép tetején lévő dokkolóba ( Cooler Master CM 690 Advanced II ) és tegnap óta ki sem lett véve onnan. Még bőven garanciális, bár az OCZ ugye elfáradt, remélem megoldható a dolog.

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#35981) liksoft válasza GrooveHero (#35980) üzenetére


liksoft
nagyúr

A táp esetén célszerű megnézni a névleges leadható / a gép terhelése értéket. Legyen benne tartalék jócskán, mert mindent alul méreteznek a gyártók (nincs kivétel, csak az arány más). Ezen kívül az elemek (táp, alaplap, stb...) kora is kérdéses, mert idővel a szűrés romlik, így egy új tápegység régi alaplap mellett már csak a névleges 75%-át hozza (nem pontosan, csak érzékeltetés)! Nem feszültségben, hanem szűrésben. A drive-ok halálát meg nem a 0,1-0,3V ingadozás, hanem az ugyanilyen mértékű zaj okozza.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#35982) Kuruc2 válasza Mezga Aladár (#35979) üzenetére


Kuruc2
senior tag

A wdidle3 az egy másik progi. A Re-editionnál találod meg a wd hivatalos oldalán. Ma este közzé teszem az igazán alapos elemző cikkünket a logouton, jó pár oldalas lesz, és nagyon sok hasznos infót fogsz találni ezzel kapcsolatban, több wd-tulaj mesél az élményeiről, leírjuk mit hogyan csináltunk, és mik a tapasztalatok, hogy használjuk a winyót. Van olyan tulajdonos is az írók között akinek gyárilag ki volt kapcsolva például a parkolás a red-jén, van akinek 8 sec volt, nekem ugye meg 300 sec. De ezt widdle progival könnyedén lehet állítani. persze mindent saját felelősségre. :) A cikkben alapos információkat fogsz találni minderről.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#35983) bukti2 válasza Kuruc2 (#35982) üzenetére


bukti2
csendes tag

Köszi a válaszokat! :R Kiváncsian várom a cikket. :K

(#35984) Mezga Aladár válasza Kuruc2 (#35982) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Kösz elolvasom. A wdidle progit magam is használom, nálam minden 5 percre van beállítva.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#35985) Fahrer01


Fahrer01
újonc

Sziaszok!
Új vagyok itt meg nem is nagyon értek a gépekhez inkább csak használom őket.
A problémám a következő lenne: Laptopot használok és vettem mellé egy Toshiba STORE Basics 1TB-is külső HDD-t. USB 2.0-ról nyomom ha ez számít. Minden rendben működik vele csak annyi a bajom, hogy ha csatlakoztatva van de nem használom semmire akkor kb 1-2 perc után kikapcsol. A gép érzékeli továbbra is csak maga a lemez pörgése leáll. Nem torrentezek róla csak filemket meg zenéket, képeket tárol.Ha pedig úgy használom idegesítő, hogy ki-be kapcsolgat gondlom nem tesz neki jót, jobb lenne ha folyamatosan menne amíg be van dugva. Szerintem ez valami energiagazdálkodás miatt lehet. Nem lehetne ezt valahogy kiiktatni?
Vagy hagyjam nyugodtan így ettől nem fog hamarabb elromlani?
Előre is köszi! :R

(#35986) realmadrid92 válasza Fahrer01 (#35985) üzenetére


realmadrid92
tag

Teljesen normális, az energiagazdálkodás miatt van, ettől nem fog elromlani.

(#35987) DjDanee87


DjDanee87
addikt

Üdv

Hosszabb idő után indítottam el a HDD Sentinelt és a korábban 99%os HDDm kondíciója most 51%. Összevágtam róla a különböző információkat: [link]

Be fog dögleni hamarosan ?

(#35988) realmadrid92 válasza DjDanee87 (#35987) üzenetére


realmadrid92
tag

Arról én mentenék mindent, amit lehetséges.
Ahogy írsz rá/olvassa be a lemezt, előjön valószínűleg mégtöbb szektorhiba, és azt már gariztatni is lehet.
De mélyformázni is lehetne, csak az sok idő... az talán eltüntetni a hibás szektorokat (egy részét)

(#35989) DjDanee87 válasza realmadrid92 (#35988) üzenetére


DjDanee87
addikt

Kikerestem a számlát. 2011.03.01-jén lett vásárolva és van rá 3 év garancia. Ami azt jelenti 2 hét sincs már a garanciából.

Nem értek én hozzá, de a HDD Sentinel a zöld hátterű résznél azt írja hogy ezen a ponton még garanciáztatni nem lehet. Mit javasolnál akkor ?

(#35990) Mezga Aladár válasza DjDanee87 (#35987) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha a HDS nem próba, hanem teljes verzió, akkor elérhető a felület tesz. Ott az utolsó opcióval, teszteld. Ha instabil akkor még több hibás szektor jön ki, ha nem akkor használható. Egyébként csak kizárólag a gyári tesztet fogadják el a garancia intézéséhez. Az adatok azt mutatják, 1 db hibás szektorod van, a többi függő. Ezt okozhatja gyenge táp, vagy adott esetben egy áramszünet.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#35991) DjDanee87 válasza Mezga Aladár (#35990) üzenetére


DjDanee87
addikt

Ok köszi. Tápot kizárnám. CM Silent Pro Gold 600W úgy gondolom elég jó és a többi HDDnek nincs baja, csak ennek az egynek.

Hétvégén lementem róla az adatokat és megpróbálom ezt a lemezfelület újrainicializálást. Közben írtam a boltnak is egy e-mail a képpel, holnap remélem kapok választ. Kíváncsi vagyok ők mit szólnak hozzá.

(#35992) szabeszka7


szabeszka7
újonc

Sziasztok! Van egy problémàm. Azóta mióta beszereztem egy satas 1tb-s hdd-t. Előtte egy ide-s hasznàltam. Minden probléma nélkül.Szóval az új vinyoval és friss win7 a hang recseg ropog es akad. Elotte semmi azert irok ide. Azota alaplapot is csereltem de meg mindig. Hdmin, hangfalon, füllhallgaton mindenen csinalja es meg azt is eszre vettem, hogy a jatekok is lassabbak. Mindent frissitettem telepitettem ujjat is regit is probaltam driverelbol (hang) de semmi. Ha tudtok segitsetek kerlek

(#35993) realmadrid92 válasza DjDanee87 (#35991) üzenetére


realmadrid92
tag

én gariztattam már pár vinyót, 50%-os kondinál már bőven cserélik, legalábbis cserélniük kell..
Ha elkezdesz másolni rá, vagy a rajta lévő adatokat máshova másolni, és növekszik a hibák száma, akkor 100% hogy rossz a HDD.

(#35994) KISDUCK


KISDUCK
addikt

1-2 hete írtam, hogy ultra ata crc error-os a 2,5"-os 1tb-s hitachi vinyóm. Akkor baj volt usb-ről és gépből is. Ugyan olyan paraméterű meghajtót váltott volna 2 tányér 5V és 700mA. A gyári hdd csak tárkapacitásban kisebb egy icy box-ban van a gépben az optibay-ben és soha nem rögzített ilyen hibát 1,5 év alatt. Az első meghajtó amit vettem mint írtam az minden helyzetben dobálta a hibát. Kicserélték garanciában, átmásoltam rá az előző hdd tartalmát kb 600GB, ekkor usb-n figyelt semmi hibát nem jegyzett a SMART és még wot-oztam is kicsit róla, hogy szokja a használatot, de amikor beraktam a gépbe elkezdte fosni az ultra ata crc hibát, nem igazán értem, hogy miért. Most viszont külső házban eddig stabil újra. Úgy néz ki, hogy külső házban fogja eltölteni az életét a kicsike, de értetlenül állok az egész előtt, hogy miért történik ez.

Valakinek van bármiféle ötlete?

(#35995) Doky586 válasza DjDanee87 (#35989) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hát akkor még most a napokban terheld meg egy kicsit pl. Diskmark futtatása full terhelésen, és admin parancssorban: chkdsk /f /r ... Ha bírja akkor OK, de lehet hogy teljesen meghal tőle és viheted gariztatni...

[ Szerkesztve ]

(#35996) DjDanee87 válasza realmadrid92 (#35993) üzenetére


DjDanee87
addikt

Megkérdeztem a boltot e-mailben a dologról. Azt mondták, hogy HDD Sentinel nem mérvadó garanciáztatásnál, hanem szedjem le a hivatalos oldalról a programot hozzá.
Gyanítom erre gondoltak

Kellene majd csinálnom egy "low level formatot" majd ezzel a programmal készíteni egy tesztet és azt tudják elfogadni. Ez a formázás a Win7 lemezkezelésnél lévő akarna lenni?

Ez a Smart része mellesleg ezt mutatja tesztelés nélkül (nem tudom egyelőre leformázni a lemezt hogy teszteljem) : http://i.imgur.com/3b5bYWL.png

(#35997) MasterDeeJay

Hali!

Van egy vincsim (Samsung HD502HJ) ami nemrég annyira tönkrement hogy indításnál teljesen lefagyasztotta a gépet, gyakorlatilag már a biosnál is lefagyott a gép. USB rack-el rákötve szintén. Másik ugyan ilyen elektronikával is kipróbáltam. Akkor úgy gondoltam hogy a vincsinek szerintem a feje akadhatott be vagy valamilyen más mechanikai baja van, ez be is igazolódott. (nem én használtam a gépet, lehet hogy mozgatták vagy belerúgtak működés közben?)
A vincsi fedelét leszedtem és a fejet megmozgattam (be is volt ragadva), persze ügyelve hogy ne érjek az adathordozó felülethez. A művelet után a gép elindult, HDD sentinel 100/100-at ír és mintha nem történt semmi mindent hibátlanul le tudtam menteni.
Most leformáztam (nem gyorsformázással) és teleírtam majd ismét leformáztam, úgy tűnik hibátlan.
Számíthatok-e rá hogy bedöglik pár nap múlva, vagy bír még pár évet?
Van e valakinek tapasztalata a szétszedett vincsikkel?

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#35998) realmadrid92 válasza DjDanee87 (#35996) üzenetére


realmadrid92
tag

igen, de igazából beadod szervizbe, és tesztelik ők is.
lehet XP telepítő bootnál mélyformázni, de hd sentinelbe van olyan hogy a lemez újrainicializálása, az teljesen felülírja az egész lemezt, de ez sok idő, főleg 2tb-nál!

(#35999) Zozzant válasza MasterDeeJay (#35997) üzenetére


Zozzant
addikt

Szerintem ha kinyitottad annak annyi, ne bízz rá már semmit. Por belement és csúnyaságot fog tenni.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#36000) DjDanee87 válasza realmadrid92 (#35998) üzenetére


DjDanee87
addikt

Sosem csináltam még olyat :P Meg tudnád tippelni kb mennyire idő lehet? Mert ha azt mondod 4-5 óra akkor max benyomom reggel munka előtt és meglesz mire hazajövök, az nem gond.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.