Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#27551) djculture válasza Cseri0058 (#27550) üzenetére


djculture
félisten

Nem lehet az új mivel az .14-es. Azt hogy mennyivel megy nem tudom, sose mértem nem izgat mert ezek max akkor tudnak ennyit ha üresek. Ezek a mérések is hazudhatnak eleve, mivel ha használja valamilyen folyamat az adott hdd-t eleve kevesebbet mutat.

[ Szerkesztve ]

(#27552) Cseri0058 válasza djculture (#27551) üzenetére


Cseri0058
őstag

Igen. De nem azt írja a nevénél. De a típus szám meg minden más stimmel. Csak másoknál megy 200 nálam meg nem. De ez a 40 külömbség mennyit számít?

[ Szerkesztve ]

(#27553) djculture válasza Cseri0058 (#27552) üzenetére


djculture
félisten

Semennyit se, mondom ha telik meg fele lesz az még 85 is.

(#27554) Isti2


Isti2
aktív tag

Sziasztok!
Mennyire komoly és veszélyes probléma egy vinyónál a reallocated sector count érték? Főleg, ha a sentinel azt írja, hogy nem gariztatható vele a lemez és a szám értéke változatlan?

(#27555) Emerick


Emerick
csendes tag

Sziasztok!

Maxtor DiamondMax23 500Gb vinyóm van!

A napokban feltelepítettem a HDD Sentinel-t és 23%-ot ír kondíciónak, teljesítményre pedig 100%-ot. Azt írja, hogy az állapot rossz és 210 bad sector lett áthelyezve nem használt területre (vagy valami hasonló szöveg).

Több tesztprogramot lefutattam már (HDD Regenator, stb...) és 0 bad sectort talál mind!

Hozzátenném, hogy semmiféle olvasási/írási hibát nem tapasztaltam, tökéletesen és gyorsan üzemel.

Az lenne a kérdésem, hogyan tudnám a kondiciót 23%-ról megemelni, vagy egyáltalán milyen megoldás van esetleg erre a bad sector/kondíció problémára?

Köszönöm a válaszokat és a segítséget!

(#27556) fagylalt


fagylalt
senior tag

Sziasztok!

Szóval adott egy Seagate ST1000DM003, amin jelenleg (gyárilag) a CC4B van. A legfrissebb jelenleg a CC4H és erre szeretném lefrissíteni az adott merevlemezt.
Neki is fogtam e szerint.
Viszont a 4. pontnál elakadok, ugyanis nekem az írja, hogy 0 Devices found.
Aztán az írja ki, hogy FAILED - no devices found,...(tehát, hogy nem találja a vinyót, csak 3 féle képpen írja ki).
Mi lehet a probléma?
Kérlek segítsetek, mert nagyon frusztrál a dolog.

Előre is köszönöm! :R

Üdv: Divi

(#27557) #01682176 válasza liksoft (#27511) üzenetére


#01682176
törölt tag

Én is csak az alapján válaszoltam, amit olvastam, szóval ez körülbelül a vak vezet világtalant szituáció..: :B
A kérdés a külső vinyóval kapcsolatban. WD Elements 1023. Írtad a kollégának, hogy várjon leválasztás és kihúzás után 15 mp-t. Én eddig erre nem figyeltem oda, lehet belőle valami baj?

(#27558) #01682176 válasza #01682176 (#27557) üzenetére


#01682176
törölt tag

Nekem is win 7 van és a biztonságos eltávolítás után, ugyanúgy pörög a drive. Meghallgattam, hogy az eltávolítás után 10-15mp ig várva, leparkol a fej, majd utána szoktam kihúzni. Ha nem várom meg, akkor egy ilyen "éles kattanó hangot ad", ami miatt pedig növekszik a SMART-ban a Power off retract cycle count, viszont ha xp-n használom és szintén biztonságosan távolítom el, akkor is nő eggyel a retract, de leparkol rendesen..
Nem értem.
Eddig 422 , 2011.03.11-es vétel.

(#27559) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Úgy egy hete írtam, hogy elszállt egy 500-as Samsung winchesterem (illetve éjjel ment a gép, reggelre eltűnt lemezkezelőből, BIOS sem látta már). Itt az első HSZ-t leszámítva írok erről.
Szóval most egy csökkentett módban történő indítás után (úgy tűnik nem szereti a lap, ha a hozzá adott programmal állítok feszültséget) hirtelen visszatért, 0%-os kondícióval.

Ezt írja. Gondolom mentsek le azonnal mindent és mehet gariba?

[ Szerkesztve ]

(#27560) cozmo válasza cozmo (#27520) üzenetére


cozmo
őstag

Erre valaki? Főként a második belinkelt képem magyarázatára lennék kíváncsi... :U :F

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#27561) priti válasza cozmo (#27560) üzenetére


priti
addikt

Ez ilyen ütés/rázkódás érzékelő. A hibaeredmény növekedése származhat ütéstől vagy vibrációtól, lehet hogy a magas szám valami mechanikai probléma miatt van és attól vibrál az egész, én nem értek a lovakhoz. Csak a leírást néztem, ott azt írják, hogy mentés javasolt...

Hardverlesen

(#27562) zer0fill válasza ígyvanferi (#27559) üzenetére


zer0fill
tag

szia!
basszus ugyan ilyen vinyom van nekem is és ezt írja nálam is, de már kb fél éve, de nincs baja
ugyan ugy müszik mind elötte... :) nem semmi...

mennyi is a gari erre, mert lehet én is visszaviszem...? :)

[ Szerkesztve ]

zopo zp999 1.st. tulajdonos :) + Letv Leree Le3 + Lg V20

(#27563) cozmo válasza priti (#27561) üzenetére


cozmo
őstag

Azzal tisztában vagyok, hogy mit mér. Csak azt nem értem mitől ilyen hatalmas.
Illetve hogy vibrálna, rázkódna, mikor így van elhelyezve? Ez számomra érthetetlen...
Hovatovább, ha vibrálna akkor nem csak halk "normális" duruzsuló hangot hallatna, néha egy-egy fejkoppantással. Megjegyzem ez utóbbi olyan mintha az olvasófej beleérne a tányérba egy pillanatra.
Szeretném frissíteni a FW-t hátha javít a helyzeten, de nem találok olyan oldalt ahonnét le lehetne tölteni a friss FW-t.

Mitől koppanhat a fej?
FW frissítésre tipp?

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#27564) ígyvanferi válasza zer0fill (#27562) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Hm, lehet, hogy ez csak valami fals hibaüzenet? Bár inkább csak reménykedek, most hirtelen nem is tudok újat venni, se lementeni az adatokat róla.
36 hónap van rá (iponban vettem), nekem még pont 3 hét van ebből hátra, én mindenképp visszaküldöm hozzájuk.

(#27565) Mezga Aladár válasza ígyvanferi (#27564) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha fagyás után jött elő a hiba akkor lehet hogy hülyeséget ír ki, de az is lehet hogy ettől fagyott le.
A mentés mindenképpen javasolt, majd valami teszt progival megnyúzni a hdd-t.
Esetleg még a kábelek és a táp ellenörzése.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#27566) ígyvanferi válasza Mezga Aladár (#27565) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Olvasd el a korábbi, linkelt HSZ-eim is, ha még nem tetted.
Nem hiszem, hogy most ez okozta a bajt, az új laphoz adott monitorozó, tuningoló programban (Axtu) állítottam próbaképp egy kicsit a proci feszültségén, ezzel nem is volt gond, de később, más miatt újraindítottam a gépet, ekkor betöltött a win, de ahogy bejött az asztal, már újra is indult és felajánlotta, hogy csökkentett módban indítsam. Na ezt másodjára meg is tettem, letöröltem a programot, így már simán indult a gép, felállt a win. Na ezután lett ismét látható az a winchester, ezzel a hibaüzenettel hdsentinelben. Igazából fogalmam sincs, mi mivel van összefüggésben, de örülök, hogy legalább az adatok lementésének a lehetőségét kaptam vissza.
Mentek majd mindenképp, amint tudok (már valamennyivel meg is tettem).

(#27567) Wind-Storm válasza ígyvanferi (#27566) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A SMART fülön az attribútumokra jobbklikk, decimális adatmező.
Így tudnál egy képet mutatni? Tápegység gyanús a dolog számomra.

Szerk.: De az is lehet, hogy fals érték.
Mivel még csak most telepítetted fel a programot, figyelni kéne, hogy a továbbiakban hogyan változik a #3-as attribútum értéke.

[ Szerkesztve ]

(#27568) ígyvanferi válasza Wind-Storm (#27567) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Erre gondoltál:

Most már nekem is gyanús lett így a táp (egy 400-as FSP APN btw), pár napja néhány napon keresztül időnként valami halk, ütemes magas, furcsa hangot hallatott magából. De ez megszűnt azóta, és a HDD-t leszámítva semmi rendelleneset nem tapasztalok (ha nem vesszük ide a fesz. bizgerálást programból, ami kis galibát okozott tegnap. Persze lehet, hogy épp ez erősíti meg a táp gondot :F ).

(#27569) #01682176 válasza cozmo (#27563) üzenetére


#01682176
törölt tag

Szia!

Nekem egy WD Scorpio Black (WD2500BEKT) van, a fejparkolásaim: 7718, szeptemberben lett cserélve az alaplap meg a winyó garanciában...
A G-Sense errorom meg: 3828, pedig asztalon használom a laptopom..

(#27570) flierqqq


flierqqq
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy gariban a vinyót hány százalékos kondició romlás után cserélik?
Fél éves Asus notimban a HDD már csak 92 százalékos..egyre többet megfagy pedig most raktam újra a wint.

Érdekes a világ megosztása - Van akinek Rolexe van, és van akinek ideje.

(#27571) kukamatyi


kukamatyi
tag

üdv!
tapasztaltabb kollégák segítségét kérném(ha valaki kérdezett már hasonlót,{ami majdnem biztos},előre is bocs)

ha hd sentinel szerint egy satas laptop toshiba vinyó 100/54 %-os 33 hibás szektorral,akkor a hd regenerator miért nem talál vajon hibás szektort?vagy utóbbi már nem látja az áthelyezett hibás szektorokat?

:R válaszokat előre is köszönöm:kuka

PÉNZT ér a véleményed(1-6 euro/kérdőív):------ http://www.marketagent.com/f.asp?RefUID=290279-----15 eurónál ingyenes kiutalás....

(#27572) cozmo válasza #01682176 (#27569) üzenetére


cozmo
őstag

Azok a merevlemezek amiket most a hónapokban vettem mind nyűglődnek valami hibával. Hol a G sensor jelez hatalmas értékeket hol agyonparkoltatja a fejet. Már nem lehet normális merevlemezt kapni sehol sem?! :U

A hozzászólásaimban ez szépen lekövethető.

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#27573) #01682176 válasza cozmo (#27572) üzenetére


#01682176
törölt tag

De megnyugtattak (utána is néztem), hogy a WD Black 600.000 parkolást "bír", ennyi van az adatlapjára írva..

(#27574) cozmo válasza #01682176 (#27573) üzenetére


cozmo
őstag

Az oké, de ha ezt a számot eléri 5 év alatt az már nem biztos hogy rendben van. Ha azt nézzük mennyiért vettük a vasat.

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#27575) Wind-Storm válasza ígyvanferi (#27568) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Gondolom a proci/RAM stb. feszültségét babráltad. Ez legfeljebb a nagyobb terhelés miatt lehetne csak kihatással a tápra.

Viszont látom több HDD is van a rendszerben, azok állandók?

A következőkben figyelni kéne a programmal a merevlemezt, hogy mit csinál, esetleg meghallgatni a felpörgés folyamatát, vagy menet közben, hogy nincs-e pl. csapágyhibára utaló rendellenes hangja.

(#27576) cozmo válasza #01682176 (#27573) üzenetére


cozmo
őstag

Ide írom mert másoknak is releváns lehet.

Kérdés: Hogyan lehet ezt a parkolásos dolgot megoldani?

Talán segíthet egy firmware frissítés, talán a windows energia gazdálkodási beállításainak konfigurálása.
Nos ez utóbbi nekem nem segít.
De most jut eszembe minden valamire való hdd kezelő programban be lehet állítani a fejlett energia gazdálkodás módját. Újabb merevlemezeknél ez is le van tiltva, mint nekem.

Talán egyet tudok biztosan mondani, hogy: PASSZ! :U

A korábban vett 4-5éves 7200rpm-es samsung HD103SJ merevlemezemmel semmi ilyen gond nincs, úgy megy mint új korában. Volt egy 5400rpm-es HD103SI amolyan samsung green szeriás, na az meg is döglött hamar, a sok ki/be kapcsolgatás miatt bő 7000db amit magának generált!

Szvsz régen jóval tartósabb hdd-ket lehetett kapni. Most meg... :(((

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#27577) kukamatyi válasza kukamatyi (#27571) üzenetére


kukamatyi
tag

erre senki semmit? :(

PÉNZT ér a véleményed(1-6 euro/kérdőív):------ http://www.marketagent.com/f.asp?RefUID=290279-----15 eurónál ingyenes kiutalás....

(#27578) Wind-Storm válasza cozmo (#27576) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ugye notebook merevlemezekre irányul a kérdésed?
APM minden indítás utáni újra beállításával tudnál valamit tenni, mert a gyártók szarnak a firmware-re, hogy megjegyezze.
Én notebook HDD-vel amiben tiltva lenne az APM, még nem találkoztam.
A HDSentinelben ki van szürkítve konkrétan? Vagy csak nem tudod alkalmazni, mert az utóbbit okozhatja az aktuális illesztőprogram is.

[ Szerkesztve ]

(#27579) #01682176 válasza Wind-Storm (#27578) üzenetére


#01682176
törölt tag

Nekem notebookom van, és hiába állítom be hd sentinelben, 254-re, újraindítás után megint 128on áll...

(#27580) Wind-Storm válasza #01682176 (#27579) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Erről beszélek...

(#27581) cozmo válasza Wind-Storm (#27578) üzenetére


cozmo
őstag

Igen ez konkrétan egy notebook hdd. A Sentinel-ben állítva a fejlett energiagazdálkodás csúszkáját majd az engedélyezés és végül a bezár gombra való kattintás után, az ablakot újra behívva, ugyanaz a kép fogad.
Nem enged ez a világon semmit állítani. :(((

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#27582) Wind-Storm válasza cozmo (#27581) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Egyedül a WD-re lenne külön program ami a firmware-ébe piszkál bele, ennél csak egy lehetőség marad, az APM.
Ha AHCI driverrel használod, akkor tegyél fel régebbit vagy állítsd vissza és úgy próbálgasd átállítani.
Esetleg még találsz egy olyat, hogy "Beállítások/Lemez Figyelés" és itt megadod a Lemezek leállásának akadályozásánál a sorszámát, hogy hanyadik a gépben és akkor nem fog parkolni.

(#27583) #01682176 válasza Wind-Storm (#27582) üzenetére


#01682176
törölt tag

Nekem WD2500BEKT (Scorpio Black) van..
Nem is Green, ami alapból elrontott széria, mert parkoltatja folyamat..

(#27584) Wind-Storm válasza #01682176 (#27583) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Látom 2,5"-os HDD az is.
Ennek révén az is ugyanúgy parkoltatja a fejet, akárcsak egy green.
Ajánlom [ezt] a topikot a figyelmedbe, ahonnan idetévedtem.
Szerk.: Notebook HDD-kből amúgy sincsen green, de átvitt értelemben mindegyik az.

[ Szerkesztve ]

(#27585) Aramir válasza kukamatyi (#27571) üzenetére


Aramir
őstag

Az áthelyezett szektorokat már nem nagyon látja egyik tesztprogram sem felületellenörzéskor, a számítógép számára azok a hibás szektorok már "láthatatlanok".

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#27586) cozmo válasza Wind-Storm (#27582) üzenetére


cozmo
őstag

A lemez leállás akadályozást trükk nem jött be, ma is több százat parkolt a fej dél óta.
Az APM esetében mire gondolsz?
Igen AHCI driverrel megy ez a problémás winyó meg az SSD is. Ha lesz kedvem megpróbálok régebbi drivert alá tolni.
Vajon a Win7 sajátja ez a fejparkolgatás forszírozása?

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#27587) Wind-Storm válasza cozmo (#27586) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Biztos, hogy jó lemezsorszámot írtál be?
Például SSD az 1., HDD a 2., a másik HDD a 3. ....
Bár ha jól emlékszem, elég beírnod egy csillagot és akkor mindre vonatkozik.

Az APM esetében mire gondolsz?
Ez a fejlett energiagazdálkodás rövidítése; Advanced Power Management.
A merevlemez leállása után mindig visszaáll egy gyárilag előre beállított értékre.

Vajon a Win7 sajátja ez a fejparkolgatás forszírozása?
Köze nincs hozzá, ez op. rendszertől független.

(#27588) Gergő_


Gergő_
őstag

üdv
van egy új(régi) gépem, egy hp 6910p egy 320gb(?)-os vinyóval. win7 prof.
a hard disk sentinel szerint van egy gyenge szektora...
There are 1 weak sectors found on the disk surface. They may be remapped any time in the later use of the disk.
46005 errors occured during data transfer. This may indicate problem of the device or with data/power cables. It is recommended to examine and replace the cables if possible.
At this point, warranty replacement of the disk is not yet possible, only if the health drops further.
It is recommended to examine the log of the disk regularly. All new problems found will be logged there.

It is recommended to continuously monitor the hard disk status.
100%,80%

ugye ez egy friss telepítés. szeretném átméretezni a partíciót mondjuk 54gb-ra, mert a közeljövőben szeretnék venni egy 60 vagy 120gb-os ssd-t, amire klónoznám a partíciót.

Mit hogyan érdemes tennem, milyen programokkal adatvesztés nélkül ?:R

[ Szerkesztve ]

(#27589) Pingvin1985 válasza Brekkk (#27495) üzenetére


Pingvin1985
tag

A te Hitachid is ilyen hangot ad? Hitachi HDS721010CLA332 hang

Ez normális ennél a típusnál? Valaki nem tud rá megoldást, mert eléggé idegesítő.

(#27590) kukamatyi válasza Aramir (#27585) üzenetére


kukamatyi
tag

köszönöm a választ!! :R :R :R

és ha újrarakom,formázom?a bad sectorok akkor is olyan területen maradnak,amit már nem lát a regenerator?

üdv:kuka

[ Szerkesztve ]

PÉNZT ér a véleményed(1-6 euro/kérdőív):------ http://www.marketagent.com/f.asp?RefUID=290279-----15 eurónál ingyenes kiutalás....

(#27591) Brekkk válasza Pingvin1985 (#27589) üzenetére


Brekkk
senior tag

Nekem ennyire nem durva a hang, de valami hasonló, annyi különbséggel, hogy nálam folyamatos a kerregés.
A te HDD-d 7200 RPM-s ezért még inkább zavaró a hang. Elég idegesítő, de nálam szerencsére 1 óra után megszűnik.

(#27592) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Üdvözletem!

Sata3 HDD-nél mennyi lenne a partíciók közötti másolás egészséges sebessége? Vannak kisebb (pár MB) és nagyobb (5-10 GB) fájlok is. Általában olyan 100 MB/s körül kezd másolni, majd egy perc alatt lelassul 25-30 MB/s-re és itt meg is áll. Ez normális vagy ennél gyorsabbnak kellene lennie? Egy 500-as WD Blackről van szó.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#27593) Mezga Aladár válasza Bjørgersson (#27592) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

1 tb wd caviar black ugyan ez a sebesség.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#27594) djculture válasza Bjørgersson (#27592) üzenetére


djculture
félisten

Ezek a adatműveletek nagyon sok mindentől függenek, nem csak magától a vinyótól. Windows is képes leterhelni egy vinyót de még egy ssd-t is ha épp használja egy adott rendszer műveletre /töredezettség mentesítés vinyónál , virtuális memória, hiba javitás, szemét/duplikált fileok .../

[ Szerkesztve ]

(#27595) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Van egy régebbi 500as SATA2 vinyóm. Tegnap be akartam üzemelni, de nagyon működik. Rádugom a gépre, és már indulásnál nem az igazi, belépek a BIOSba, látja a winchestert, de azt írja 0MB-os. Lehet vele kezdeni valamit?

Illetve az lenne még a kérdésem, hogy létezik, hogy egy 2,5-ös küldő racket nem tudok FAT32-re formázni? Formázásnál csak NTFS-t, vagy exFat-ot tudok választani.

(#27596) Bjørgersson válasza Mezga Aladár (#27593) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Köszi a gyors választ, azt hittem legalább kétszer ilyen gyorsnak kellene lennie.

(#27594) djculture: Firefoxon és zenén kívül semmi nem ment a másoláson kívül, SSD sincs a gépben, egyedül ez a vinyó van három fele particionálva. Virtuális memória alatt a lapozófájlra gondolsz? Egyedül az van bekapcsolva, de anélkül meg rohadt lassú a gép. :F

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#27597) djculture válasza Bjørgersson (#27596) üzenetére


djculture
félisten

De mondjuk a lapozófájl-t átlehet helyezni hogy ne a wines partíción legyen.

(#27598) Bjørgersson válasza djculture (#27597) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Egy próbát megér. Most akarok a három partícióból kettőt csinálni, utána megpróbálom, hátha gyorsul valamit tőle a gép.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#27599) djculture válasza Bjørgersson (#27598) üzenetére


djculture
félisten

Én már mióta az eszemet tudom így használom, mondjuk legjobb ha másik vinyóra teszem, de külön partíción is jobb valamelyest.

(#27600) cozmo válasza Wind-Storm (#27587) üzenetére


cozmo
őstag

Igen jót jót írtam be "*" biztosra mentem, mégis tojt rá. Most ezzel kísérletezek.

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.