Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#27851) AkosAkos válasza AkosAkos (#27850) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

?

(#27852) z123456789 válasza liksoft (#27841) üzenetére


z123456789
addikt

Na szóval az ígért képek.Remélem ebből kiderül amire kíváncsi voltál. :F
Nem tudom sajnos milyen gyártmány a táp.Esetleg vmi szoftverrel meg lehet azt nézni?

1
2
3
4

[ Szerkesztve ]

(#27853) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Van a gépemben 2db 160Gb-os 1db 1,5Tb-os winchester és 1db 64Gb-os SSD. Mondjuk ez nem is annyira lényeges.

Az egyik régi 160Gb-os samsung vinyó sentinel 3-as verziója szerint 100/100-as volt viszont most felraktam a 4-es verziót és abban már csak 60%-os a kondíciója. Mitől lehet ez? Melyik nem mutathatja helyesen? Mondjuk érdekes mert az SSD-t is 100/100-nak mutatta most meg 100/99-nek

(#27854) Wind-Storm válasza hoffman_ (#27849) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Van, mert ha meghibásodik a merevlemez, egyszerre mindhármat elveszíted, és az rosszabb mintha csak egy tűnt volna el. ;]

Viccet félretéve, nem sok.
Ha jobban belegondolsz, és komolyan értelmezed amit írtam, meg hát erre találták ki a könyvtárakat, a mappákat.
Ennek a particionálgatásnak az a nagy előnye, hogy ha a merevlemezre megy a rendszer is, akkor újratelepítés esetén a rendszerpartíciót formázod csak, az adatpartíciód meg megmarad. Többnek semmi értelme nincs, ha csak direkt nem így szeretnéd őket tudni.

(#27855) hoffman_ válasza Wind-Storm (#27854) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Értem, köszönöm. Általában ha újrahúzok egy rendszert, akkor a játékok is mennek a levesbe, nagyon ritka volt, hogy megtartottam a játékos partíciót úgy, ahogy volt. Akkor átütemezem a dolgot szerintem, két logikai meghajtó is elég lesz, köszi a választ :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#27856) Pandaboy válasza Sheld (#27848) üzenetére


Pandaboy
tag

Sikerült. A dvd-t átraktam Slave-re, a winyót masterre és müködik mindkettő. Már csak a gépházban kell helyet csinálni a winyónak, mert most a kábele ki van tekeredve.

AMD Athlon II X4 (3 Ghz), 6 GB DDR3 Ram, Geforce GTX 750, 500 GB HDD

(#27857) liksoft válasza z123456789 (#27852) üzenetére


liksoft
nagyúr

:Y Legalább két tápcsatlakozó átalakító/toldó van a rendszerben. Ez komoly hibaforrás! Mindenképpen ezeknek az érintkezése ellenőrizendő, sőt, javítandó. A tápegységet meg ha kicsavarozod, akkor a tetején lehet (vagy a túloldalán) a típusa. Ahogy nézem az ágankénti teljesítményét, nem új konstrukció, mert az 5V többet tud mint a 12V-os ág. Az új áramkörök meg fordítva kérik. Többet vesznek fel 12V-ból, mint 5V-ból, így ha utána számolsz, annak a tápnak a valós teljesítménye kisebb lesz mint a névleges. Saccra 400W körül dolgozhat kihajtva új alkatrészek mellett.

Remélem jól írtam a dolgokat, ha nem, kérem a kollégákat, javítsanak ki. (Tudásom elméleti, nem gyakorlati, mert kis fogyasztású rendszerekkel dolgozom csak. :B )

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27858) z123456789 válasza liksoft (#27857) üzenetére


z123456789
addikt

Az a legalább 2 csatlakozó/toldó azért van szerintem, mert a tápból ezek a nagy fehér bumszli( :D ez ám a csatlakozófej típusmeghatározás) fejek jönnek ki, viszont minden perifériám sata-s.Valahogyan át kell alakítani a kábel végét. :F Ezt meg lehet akkor máshogy is oldani, hogy ne legyen toldás?Kicserélgetni nem fogok drótokat a tápban. :)
Kizárt, de akkor hogyan?Van olyan táp, amiböl kapásból sata-s áramellátó fej jön ki?
A 400 W az szerintem jó tipp lehet, mert mintha emlékeznék is rá hogy a srác annyit mondott nekem.
Megpróbálom idézni:
"a tápodat nem cseréljük ki, az maradhat, mert elég az ellátáshoz"
Ezt akkor mondta amikor idén (augusztusban) felújjíttattam a masinát.
Akkor lett benne új processzor, alaplap, videókártya, 8GB ram, egy a-data winchester + egy 500 GB-s winchester.Ès ugye ez mellé még maradt a régi szettböl az az 1 terrás, ami okozta a problémát, meg a DVD író.
A többi mind teljesen új lett.Meg hát ugye akkor maradt a táp illetve a ház a régi.Hiányzik még valami föbb alkatrész?

A csatlakozók rendes érintkezése müszaki tudást igényel?Vagy le tudom én is ellenörizni?

Erre + Erre valaki ötlet?

(#27859) Logan


Logan
csendes tag

Sziasztok!

Abban szeretném a segítségeteket kérni hogy vettem egy sdd vinyót, és miután betettem a gépbe (BIOS AHCI módban van) az egyik sata vinyóm annyira belassította, kiakasztotta a gépemet hogy egyszerűen nem tudtam semmit csinálni a gépen. Azt a vinyót kikötöttem és azóta remekül működik az új ssd vinyóval a gépem. 4DB 1TB-os vinyó van a gépemben illetve csak 3 mert az egyiket ki kellett vennem az elöbbi ok miatt az ssd mellett még. Mielött megvettem volna az ssd egy 500GB-s sata vinyó volt betéve rendszermeghajtónak és a BIOS (akkor még nem tudtam hogy mire jó ez az ahci így akkor még ide módban volt a bios). Tud vki vmilyen megoldást arra hogy az az 1 vinyóm miért rosszalkodik a bios ide módról ahci módra való átállítása után?
IDE módban tökéletesen működik az a vinyóm.

Előre is köszi a segítséget.

(#27860) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Üdv!

Segítsekek, S.O.S.!
SATA 2-es HDD-m egyszerre megadta magát. Fél napja még ment (külső USB-ként) de most mikor rádugom, azt mondja, hogy formázni kell a meghajtót. Megpróbáltam már mindent, direkt a SATA-ra is dugtam, volt a windows beépített hibakeresője is, de semmi változás.

Van ötletetek?

(#27861) liksoft válasza Vegitaa (#27860) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Milyen drive és milyen USB ház?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27862) AkosAkos válasza AkosAkos (#27850) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

?

(#27863) McDog válasza z123456789 (#27858) üzenetére


McDog
aktív tag

A kérdéseidre válaszolva:
A green funkció teljes kikapcsolását nem tudom a PH viszont leírta, hogy hogyan lehet kitolni 5 percre
A 400W-os tápod valószínüleg elég, hacsak nem valami csúcskategóriás VGA-d van hogy pontosan kiszámold kb mennyit ehet itt találod az Enermax oldalát., de nem hiszem.
A drótokat jól gondoltad békén kell hagyni a tápban. Az általad használt molex sata átalakító ha jól össze van nyomva nem okoz általában problémát. Természetesen elektromosságot nézve hibaforrás lehet, de nem jellemző. Van olyan, sőt most már szinte az összes tápból egyből SATA-s "áramellátó" jön.
Sata kábel csatlakozásánál meg oda kell figyelni, hogy jól nyomd össze, mert a régebbiek még kicsúszhattak, a mostaniakon meg van egy kis lemez, amit kattanásig kell nyomni, nem ördöngösség, csak oda kell figyelni.
Remélem nem hagytam ki semmit.

(#27864) McDog válasza AkosAkos (#27862) üzenetére


McDog
aktív tag

Az a 4 GB hiányzik?
Mit csináltál mielőtt kikapcsoltad?
Csak azért kérdezek ilyeneket, mert csak bagatell dolgok jutnak eszembe.

(#27865) AkosAkos válasza McDog (#27864) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

Minden megvan. Egyszer csak észrevettem,hogy több szabad helyem van. :D

(#27866) McDog válasza Vegitaa (#27860) üzenetére


McDog
aktív tag

Ilyet akkor tapasztaltam, amikor valaki az NTFS en formázott külső HDD-jét akkor húzta le, amikor dolgozott és nem választotta le elötte win-ből az eszközt...Adatok visszaállítására nincs ötletem,abban itt liksoft tud neked segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#27867) McDog válasza AkosAkos (#27865) üzenetére


McDog
aktív tag

Akkor szerintem csak valamelyik program karbantartást végezetet. :)

(#27868) cozmo válasza AkosAkos (#27865) üzenetére


cozmo
őstag

Lomtár ürítés nem volt? :DDD

(#27858) z123456789: Nakérlek! A green funkció legegyszerűbb kikapcsolását úgy érheted el ha a következőket teszed:

0. Igyál egy sört!
1. telepítesz egy olyan programot ami képes a "Speciális lemezfunkciók módosítására" az-az a "fejlett energiagazdálkodás" beállítására. Ilyen pl.: a HDD Sentinel.;
2. Sentinel-ben kijelölöd a baloldali ablakban az a meghajtót, aminek az energia gazdálkodását módosítani kívánod;
3. a fejlécen balról a 4. ikonra bökve, a "fejlett energia gazdálkodást" kiválasztva bejön egy ablak;
4. az ablakban levő csúszkát eltolod totál jobbra (Maximális teljesítmény fogyasztás);
5. beállítások autom. alkalmazása jelölőnégyzet kipipál;
6. engedélyezés és beállítás gomb;
7. bezár;
8. visszalépsz és ellenőrzöd hogy elmentette-e;
9. örülsz;
9.5 Iszol még egy sört!

10. ha mégsem mentette el, az azért van mert nem AHCI módban, vagy nem olyan AHCI drivert használsz ami támogatja ezt a funkciót.
11. telepítsd a win gyári AHCI driverét (eszközkezelő, IDE ATAPI vezérlők, illesztőprogram visszaállítása)

12. A gép újraindítása után megint nem jegyezte meg az energiagazdálkodási beállítást?
13. Tedd be az automatiukusan induló programok közé a Sentinelt, hogy mindig bekapcsolja a funkciót.
14. örülsz;
15. Küldesz nekem is egy sört :DD (De minimum iszol az egészségemre!)

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#27869) Redplee


Redplee
senior tag

help, profik!

eddig használtam a gépem úgy ahogy, van benne egy 1 terrás wd hdd.

van egy 500gb-s ugyan ilyen wd-m is. az egy másik gépben volt. de arra már nicns szükségem, így az adatokat át akartam másolni erre.. betettem a gépbe, bedugtam a power kábelt és a satát, és úgy nem indul el a windows...

az 1 terrásról bootol, a windows betöltése képernyő közben pedig megáll az élet. várok 5 percig, akkor sem jön be a windows, a jelszókérős rész. mi leheet a baj?

amint kihúztam a 2. hdd-t, egyből jó lett a windows... help, mert át szeretném pakolni a cuccokat, és az 500GB-s at pedig eladnám, mert nincs rá szükség, és 100% kondíció

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#27870) Vegitaa válasza liksoft (#27861) üzenetére


Vegitaa
senior tag

A HDD Hitachi, az USB ház valami noname...

(#27871) syberia


syberia
veterán

Hali!

Most rakta mössze egy konfigot és miután nagy nehezen feltelepült a win7
a második partícióra, megnéztem CrystalDiskInfo-val mi a helyzet...
mennyire vészes?

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#27872) McDog válasza syberia (#27871) üzenetére


McDog
aktív tag

A veszélyes részről tudni kell: Reallocated Sectors Count "Minden merevlemeznél van egy olyan rész/terület amelyet arra használ fel, hogy a már nem olvasható hibás területeket kizárva ezen tartalék területből használ fel még ép, jó területeket, kvázi a tartalékból foglal le a hibás szektorok helyett területet. Mindezt a merevlemez elektronikája ‘csendben’ a háttérben intézi, végzi el.
A fenti hibakód értéke azt jelzi, hogy mekkora a hibás szektorok aránya a tartalék területben lévő még jó szektorokhoz képest, mindezen értéket az adott gyártó/típus megadott értékhatárához viszonyítva kell értelmezni, a gyártó megadja, hogy ez az érték mely küszöbértéktől kezdve kell kritikusnak venni."

Tehát fontos adatot már ne tárolj rajta.... :(

(#27873) Wind-Storm válasza cozmo (#27868) üzenetére


Wind-Storm
őstag

3. Régen volt már green-em, de tudtommal nem támogatják az APM-et, mint úgy általában egy desktop drive sem.
5. Ez nem ilyen egyszerű, mert fizetős funkció. Előbb meg kell venni a programot, de az előbbi ok kizárja ennek használatát.

Egy ilyen drive-nál a legjobb beírni a beállítások/lemezfigyelésnél a lemez sorszámát, hogy a program gátolja a parkolását.

[ Szerkesztve ]

(#27874) cozmo válasza Wind-Storm (#27873) üzenetére


cozmo
őstag

Igazad lehet. Akkor még nem érdekelt a dolog mikor a csamcsung green-em megmakkant, lehet hogy valóban nem tudtam volna állítani. Milyen fizetős programot kéne megvenni hozzá? Valami link? (Rájöttem a Sentinelt :) )

Az utolsó állításoddal viszont maximálisan egyetértek, (bár nekem ez sem működött.)
Viszont ahogy javasoltad az AHCI driver csere után már tudom az energiagazdálkodást szabályozni.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#27875) Wind-Storm válasza cozmo (#27874) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ja, neked javasoltam? :U
Milyen notebook HDD-d is van? már elfelejtettem, mert tudtommal csak azokon van ilyen funkció mint APM.

(#27876) milanfan


milanfan
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne,hogy nagy probléma,ha egy WD Green 2TB-os vinchestert nem osztottam szét több részre és egy partícióban maradt az egész?? (Op. rendszer Win7 64bit)
Tudom,ha gond lesz a rendszeremmel,akkor rakhatok újra mindent.De addig maradhat ez így,nem fog gondot okozni a vinyó működésében vagy csináljam meg inkább egyből most?
Előre is köszi a segítséget!!

(#27877) Mezga Aladár válasza milanfan (#27876) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Gondot nem okoz, de praktikusabb már az elején a több partíció.
Más, a Grenn csiga lassú rendszervinyónak.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#27878) milanfan válasza Mezga Aladár (#27877) üzenetére


milanfan
tag

Köszi!
Igen tervben is van később egy kisebb SSD beszerzése e célból! :)

(#27879) cozmo válasza milanfan (#27878) üzenetére


cozmo
őstag

Mindenképpen javasolt minimum két partíció létrehozása, ez esetben 50-100Gigás legyen a rendszernek fenntartott rész a többi az adattárolás. Így a Ghost-olás sem jelenthet gondot.

(#27875) Wind-Storm: ezerszer leírtam de tessék :) [link]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#27880) Wind-Storm válasza cozmo (#27879) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Egyszerűbben menne ha kint lenne az adatlapodon ugye... :P

(#27881) AkosAkos válasza cozmo (#27868) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

Nem.

(#27882) juhiati


juhiati
tag

Sziasztok. Van egy kis problémám. Tudom hogy kicsi mert szinte 100% hogy meglehet oldani 2 kattintással.
Az a probléma hogy ha a windows 7em alvóba megy ébredés után nem látszik a második hdd. Pörög de sem a intézőben sem az eszközkezelőben nem látszódik. Restart után minden tökéletes. Ötlet?

[ Szerkesztve ]

Battletag: Juhos01#2594 || Steam: juhosati

(#27883) tomi_x


tomi_x
tag

Sziasztok !

Lefutattam a HD Tuna, és kb. a vinyó 6%-a piros kocka azaz damaged blocks.
Mi a teendőm vele ?
Samsung, 1TB , 4 particióval.

előre is köszi
üdv
tomi

(#27884) Divx89


Divx89
csendes tag

Üdv!

Van egy Western Digital WD800 80Gigás vinyóm, amivel van egy kis probléma. A probléma az, hogy feltelepül rá az XP de újraindítás után nem akar magától elindulni a windows csak ha berakom a meghajtóba a telepítőlemezt. Ezt a problémát már egy másik alaplapnál is eljátszotta. A másik lapnál eleinte nem is akarta elindítani a telepítőt. Próbáltam helyette egy 20-as WD200-at és egy 40-es maxtort, azokkal mindkét alaplapnál tökéletesen felment az oprendszer és magától el is indult ahogy kell, újraindítás után is. Ez a 80-as vinyó nem a sajátom, hanem egy ismerősöm gépébe kell, és jó lenne neki jól működő állapotba hozni a gépét.
Ha valaki tud valami információt ezzel kapcsolatban, legyen szíves és ossza meg velem. Előre is kösz!! :R

"Ha már minden kisérleted csõdöt mond, olvasd el a használati utasítást" (Murphy)

(#27885) z123456789 válasza cozmo (#27868) üzenetére


z123456789
addikt

Inaktív az a funkció, ahogyan a (#27873) Wind-Storm írta. :S
Nem fogom ezért megvenni a programot.

[(#27873) Wind-Storm ]

Nos akkor hol is tudom beállítani?Mert a lemezfigyelést megtaláltam, de ott hova is kell beírni a sorszámot?És az mire is lesz jó? :)

(#27886) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok,

Raw hibával küszködöm, amit eddig keresés alapján olvastam, már fut is a GDB. Viszont annyi kérdésem volna, hogy mit kellene tennem, hogy helyrepofozzam a 2,5-s WD 640GB-os winyót?
chkdsk, vagy más esetleg?
HDSentinel alapján 4 szektor rossz, az értékük 200.

Előre is köszi!

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#27887) McDog válasza tomi_x (#27883) üzenetére


McDog
aktív tag

Először mikor olvastam a hibádat csak a 6 maradt meg bennem és míg gondolkodtam rajta sokáig úgy voltam 6 block semmi.Viszont 6% az ha jól bele gondolunk 500-600 MB, ami rengeteg.

Először is minden fontos adatodat mentsd le!

Nem sok esélyt látok a javítására, de adatmentés után próbálkozás képen:
Start menü/Futtatás/cmd/chkdsk kötet:/f (A kötet itt az adott partíció pl c) Itt lehet, hogy azt írja, hogy újraindítás után szeretne futni.
Vagy még szokták ajánlani a HDD Regenerátort

..de szerintem 6% túl sok, ott már fizikai problémák vannak, amit szoftverrel nem nagyon lehet korrigálni...

(#27888) Mezga Aladár válasza tomi_x (#27883) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

HD sentinel írás teszt, adatmentés után.
És a hdd környezetét átnézni(csatlakozók táp).

Bocs rossz helyre kattintottam a válasz #27886) anonymus89 ment

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#27889) Brekkk


Brekkk
senior tag

HD TUNE felületteszt az ér ugyan annyit, mintha teleírnám, és visszaolvasnám a teljes merevlemezt?

(#27890) Mezga Aladár válasza Brekkk (#27889) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nem tudom hogy a hd tune ilyenkor csak olvas vagy esetleg ír is? Szerintem az írás a lényeg.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#27891) anonymus89 válasza Mezga Aladár (#27888) üzenetére


anonymus89
addikt

Oké, engedjek rá előtte egy chksdk-t, vagy felesleges mert úgysem fogja látni a gép azt a partíciót? :U

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#27892) sultansmith


sultansmith
senior tag

Sziasztok!

Van egy USB-s hdd-m, fél terrás. Valami történt, és azt írja ki, hogy a meghajtót használat előtt formázni kell. Formáznám is, de 0%on áll a dolog, egyszer csak hallom a windows "eszköz leválasztása" hangot, disconnectel a drive, és kiírja, hogy nem tudta formázni...

Nem kell róla semmi adat, és azt is tisztán látom, hogy nem fogom már visszakapni mind az 500 gigát, de mi a megoldás, hogyan tudnám újra használni?

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#27893) Mezga Aladár válasza anonymus89 (#27891) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Ha raw a fájlrendszer, de van partició, akkor meg lehet próbálni, de nem biztos hogy 100% lesz az eredmény. Sőt volt olyan hogy teljesen összezagyvált mindent, és a GDB sem tudott értékelhető állományokat menteni.
Én, GDB, mentés, HD sentinel írás teszt(ha van lehetőség, másik gépbe rakva sata kábelen)majd eredménytől függöen használni.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#27894) anonymus89 válasza Mezga Aladár (#27893) üzenetére


anonymus89
addikt

Rendben akkor inkább kihagyom, másik gépre sata kábellel lemezkezelés alól látja a partíciót csak nem lehet megnyitni.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#27895) Wind-Storm válasza z123456789 (#27885) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Azon a merevlemezen tiltott ez a funkció gyárilag, programvásárlással se fog menni.

A Lemezek leállásának akadályozása részhez beírod a megfelelő sorszámot, ennyi volna.
Nem hagyja békén, parancsokat fog küldözgetni a drive-nak, ezért gátolni fogja annak menet közbeni parkolását.

(#27896) anonymus89 válasza Mezga Aladár (#27893) üzenetére


anonymus89
addikt

Végeztem a scan-neléssel, de 108 GB-os partíción dupla adat van. :F

Ez vírus lehet?

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#27897) McDog válasza Wind-Storm (#27895) üzenetére


McDog
aktív tag

Az merült fel bennem, hogy az itt leírtaknál illetve a fórumában leírják, hogy a wdidle3 /S300 értéket ki lehet tolni kb 1 órára a másodpercek növelésével, illetve említik, illetve itt is azt írják, hogy a a wdidle3 /d paranccsal ki lehet kapcsolni. Vagy ez nem mindig működik?

[ Szerkesztve ]

(#27898) Wind-Storm válasza McDog (#27897) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A gyári érték az 8 másodperc, nem 300.
62 percre állítható maximálisan, vagy újabb tapasztalatok alapján teljesen ki is iktatható a timer.
Érdemes a topikban megkérdezni, hogy nincs-e negatív tapasztalata valakinek ennek kapcsán, mert néha pont ellenkező hatást vált ki, igaz ez 2,5"-nál fordult elő eddig, 3,5"-nál max. lassulás, de emlékeim szerint azt egy ki-be kapcsolás megoldotta.

[ Szerkesztve ]

(#27899) feketeibiza


feketeibiza
tag

behalt a winyó elökell kaparnom 1-2 fontos adatot röla huu lehet kell nemsoká sgitség :(

Ha már irok elvárom hogy visszairj! Köszönöm!

(#27900) Mezga Aladár válasza anonymus89 (#27896) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nincs rajta dupla mennyiség.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.