Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28801) kromatika


kromatika
veterán

sziasztok segítséget szeretnék kérni.adott egy 1155 alaplap amin nincs ide csatlakozó,csak sata csatik.viszont 2 db ide vinyót kellene rákötni.hol találok pesti üzletben olyan átalakítót,amivel a 2 db ide vinyót,rá tudom csatlakoztatni az 1155 alaplap sata portjára,mert ugye azokon csak az van.

[ Szerkesztve ]

(#28802) djculture válasza kromatika (#28801) üzenetére


djculture
félisten

ide bpővítő kártyát vegyél, az átalakítok csak egy vinyót kezelnek plusz vagy működnek vagy nem.
Az hogy milyen az alaplap hogy van e rajta még sima pci vagy csak pciex te tudod.

[ Szerkesztve ]

(#28803) kromatika válasza djculture (#28802) üzenetére


kromatika
veterán

nagyon köszi a segítséget. :R ASRock H61M-DGS a lap.1db PCIe 3.0 x 16, 1 db PCIe x1[link] igazából még csak most lesz megrendelve,az aqua-ból mert ott érvénysíthető a garanci,az elromlott 775-ös lap helyébe vennénk,platform váltás miatt.be tudnád nákem linkelni hogy milyen eszközt,és honnét vegyek?előre is köszönöm.

(#28804) djculture válasza kromatika (#28803) üzenetére


djculture
félisten

Hát oda sajnos akkor az olcsóbb sima pci-os kártya nem jó, hanem ez kell:
[link]

(#28805) agemate válasza djculture (#28799) üzenetére


agemate
addikt

A program szerint hibátlan a lemez, haveromnál pöccre indult és a Sentinel is 100/100-asnak jelezte. Átvittem a témát ide, komplexebb dologról lehet szó.

(#28806) liksoft válasza agemate (#28805) üzenetére


liksoft
nagyúr

A Sentinel oldalán nézz utána a driver-nek!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28807) agemate válasza liksoft (#28806) üzenetére


agemate
addikt

Mire gondolsz?

(#28808) liksoft válasza agemate (#28807) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28809) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!
Sajnos pontos HDD típust nem tudok mondani (sata), jelenleg nem vagyok a PC közelében, de hátha ismert jelenség. Néha hallhatóan megakad a vinyó pár pillanatra, ekkora gép/másolás is lefagy pár pillanatra, majd újra felpörög és mintha misem történt volna, megy minden. Sentinellel megvizsgáltam, nem írt problémát.
Tipp, hogy mi lehet? :\

(#28810) djculture válasza r6man123 (#28809) üzenetére


djculture
félisten

Gondolom az energia gazdálkodás hülyéskedik.

(#28811) McDog válasza r6man123 (#28809) üzenetére


McDog
aktív tag

Valamiért van egy olyan érzésem, hogy Western Digital Green Power merevlemezed van...Ha az akkor a linken van a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#28812) kromatika válasza djculture (#28804) üzenetére


kromatika
veterán

köszönöm a segítséget.

(#28813) liszi70 válasza Mezga Aladár (#28514) üzenetére


liszi70
nagyúr

Kicsit megkésve, de köszönöm az ötletet!

(#28814) izomhod


izomhod
senior tag

heló!

A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák x alkalommal.

ezt valami mélyformázással el lehet tüntetni, vagy a sentinel ezután mindig kiírja majd?

köszi

(#28815) leyence2


leyence2
tag

Sziasztok!

A következő problémám lenne. Van egy külső 3.5"-os házam, benne egy 80Gb-os vinyó. Mikor bedugom az usb-t van mikor felismeri látom rajta az adatokat, de ha elkezdem másolni akkor eltűnik a sajátgépből és megáll a másolás. A vinyó biztos hogy jó, mert ha belül dugom rá a gépre (sata, tápegység adja az áramot) akkor tökéletes. Az összes USB-vel próbáltam, biztos hogy jók, mert mást felismer. Kábel is jó.
Van olyan is hogy egyáltalán nem ismeri fel, pedig a vinyó felpörög. Más gépen is ugyan ezt csinálja. Ja és 2A-es a táp, szal biztos ad neki elég kakaót. Nem tudjátok mi baja lehet? :)

Ha írok neked privát üzenetet, légyszíves válaszolni rá!

(#28816) involver


involver
csendes tag

Sziasztok!

Egy leejtett külsö vinyonál,amely csak fél percig "probál felpörögni" és leáll,van még esély arra ,hogy életet leheljek bele?
Természetesen nem ismeri fel sem a bios se a win.

(#28817) liksoft válasza involver (#28816) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Talán adatmentéses szakembernél. Nem egyszerű, és nem olcsó.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28818) peter0117


peter0117
tag

Hello! A Defraggler töredezettségmentesító azt mutatja hogy a véletlenszerű olvasási sebességem a D partíción(nem rendszerpartíció) kb 1000M/s. Ez most normális értéket mutat? tényleg ilyen gyors lenne? :O

(#28819) Peethy válasza Graphics (#28738) üzenetére


Peethy
őstag

Koszi, megcsináltam. HDSentinel szerint a 750gbs vinyó 120as, kondíció 17%, 400 egybefuggo bad sector. A lemezt nem hajlandó amugy meghajtókent felismerni, 0bajtosnak mutatja, formáztatni szeretne. Kerdes: mit lehet tenni? Házilag leformazva, egy getdatabackkel lehet valamit elerni, mielott beadom gariba? Nem létfontosságú az, ami rajta van, de azért elég sokmindennek (fotók, videok) örülnék, ha meg lehetne menteni. Koszi.

[ Szerkesztve ]

(#28820) Peethy válasza Peethy (#28819) üzenetére


Peethy
őstag

Ja igen, típus: WD Scorpion Blue, ontesztnel azt irta, hogy sikertelen az olvaso egység hibája miatt, teljesítményre 100%ot ir.

(#28821) piRate_nEx


piRate_nEx
aktív tag

Már nemrég írtam ide, de nem kaptam választ, viszont azóta még több infót sikerült szereznem.

Szóval van az új laptopomban egy Seagate Momentus XT 500GB HDD.

A helyzet az, hogy idle állapotban folyamatosan tolja a seek-eket, és 30-35 másodpercenként leparkolja a fejet is, ami egy szép csuklással, kattanással jár. Arról nem is beszélve, hogy ez nagyon nem kóser a HDD-nek, ha jól tudom a WD Caviar Green is hasonló cipőben jár, csak az már publikus.

Power on hours count: 148
Load cycle count: 882
Átlag 10 percenként parkolja a fejet.

Olvastam, hogy ez az Advanced Power Management miatt van, viszont ha ezt az értéket 255-re állítom, akkor ezzel kikapcsolódik. Kérdés: biztonságos ez?
Van egy program, át is állítottam egy alkalomra, de bootnál olyan szinten lassú volt, hogy totál megijedtem. Bár lehet ez is csak valami alkalmi dolog volt.

A másik dolog, hogy játéknál erősebben dolgozik, hangosabb kerregést produkál, plusz még csipog is.
Valaki hasonlót tapasztalt már?

[ Szerkesztve ]

The glass is already broken.

(#28822) Photon3d


Photon3d
csendes tag

Sziasztok,

SSD-t szeretnék venni a gépembe a DVD meghajtó helyére ;) Ám akadt egy kis probléma.
A gép egy HP TouchSmart IQ 512

A probléma az, hogy a DVD meghajtóba egy SATA ODD nevű kábel megy amire nem tudom egyszerűen rákötni az SSD-t. Szóval kellene új kábel, sima SATA.

Ugye két kábel kell, egy sata kábel, ilyet könnyű volt találni. De a tápkábellel van bajom. Feltöltöttem egy képet, azon látszik, hogy milyen a csatlakozó. Ilyen kéne nekem aminek a másik vége SATA táp.

Nem találok ilyet, tudnátok segíteni? Mi a neve ennek, vagy hol tudok ilyet venni? Vagy esetleg tudtok jobb megoldást?

(#28823) liksoft válasza piRate_nEx (#28821) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen, a drive dolgozik. Ezt kell csinálnia.

A parkolásról meg annyit, hogy a sok parkolás a rámpa kopásához vezet, a parkolás hiánya meg a felületéhez. Vagyis egyik sem jó állapot. Így kijelenteni, hogy a parkolgatás nem jó, hamis információ! Az optimális arányt kell megtalálni ami függ a drive műszaki paramétereitől és a felhasználástól is. Ezért nincs fixen rögzített szabály rá.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28824) ntomtb


ntomtb
tag

Sziasztok!

Egyszer egy problémával már voltam itt (akkor az a vinyóm kezdte megadni magát úgy, hogy alig vagy lassan indult róla a windows, illetve előszeretettel fagyott le), azóta vettem újat, viszont ez a problémám ismét előjött az új merevlemezzel is. Kérdésem milyen más gép-alkatrész okozza ezt a hibát? Én a tápra gyanakszom....

[ Szerkesztve ]

(#28825) Peethy válasza Peethy (#28819) üzenetére


Peethy
őstag

Ebben valaki tud segíteni? :)

(#28826) liksoft válasza Peethy (#28819) üzenetére


liksoft
nagyúr

Formázni tilos. A GDB akkor is látja, ha nincs formázva. Persze ehhez valódi rendszergazdai jogok kellenek, melyek a rendszergazda fióknak sincsenek meg! Ennek nézz utána, és a GDB témában olvass vissza. Úgy emlékszem ott le volt írva. A progi használata is valamennyire.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28827) Peethy válasza liksoft (#28826) üzenetére


Peethy
őstag

Oke, koszonom! Analízis vizsga utan visszatérek a dologra. :)

(#28828) Halfer


Halfer
tag

Hali! A vadiúj (~3 hetes) Seagate 2TB-os vinyóm néha bizonyos írások és olvasások alkalmával rövid "köszörülős" hangot ad ki. Feltételezem a mechanikus alkatrészek (kar) hangja ez. Egyből arra gyanakodjak, hogy hibás (lesz)? HDSentinel semmi bajt nem talál rajta. Van valami teendőm ilyenkor? Kábelek az előbb igazítottam meg, hátha. Csatlakozója SATA3, igényel ez különösebb odafigyelést kábelt és alaplapi csatlakozást tekintve (SATA2 hdd-hez képest)?
Köszi előre is a tanácsokat!

(#28829) ronaldo


ronaldo
őstag

Van egy WD15EARS vinyóm, tegnap ment a gép (usb-n van a notebookra kötve), majd áramkimaradás volt. Leállt ugye minden, nem különösebben foglalkoztam vele, majd mikor este újra bekapcsoltam a gépet, a következő fogadott: link

Ezen mi segíthet? Néhány sérült sector a HD Sentinel szerint korábban is volt, de messze nem ilyen mértékben. WD honlapjáról leszedhető write to zero segíthet? Olyankor a partíciókat is eltünteti ez a parancs?

Meg kéne gondolni a dolgot, mert elég sok adat van rajt, s annak egy részének lementéséről is gondoskodnom kell még, de vajon mennyi időm van rá?

(#28830) tjb007


tjb007
nagyúr

Előzmény: [link]
Annyi sikerült eddig, hogy az adatokat visszahoztam és lementettem róla viszont ha van bármi lehetőség azon kívül, hogy újra kéne raknom az egész rendszert akkor inkább azzal kezdeném.
Van reális esély arra, hogy valahogyan "visszahozzam az életbe" vagy inkább álljak neki az újrarakásnak ?

(#28831) Gerasz


Gerasz
aktív tag

Üdv!
Van egy 2 terrás külső vinyóm. Az EASUS Partition Manager Home-mal kezdeményeztem a meglévő NTFS partíció méretének csökkentését, hogy a merevlemez végén felszabaduljon 500 giga hely. Most éppen az adatok átmozgatását végzi, az elmúlt egy órában 9/202955 akármit haladt. Tehát ilyen sebességet feltételezve 3 év múlva végezne a feladattal. Borzasztóan mérges vagyok magamra, fontos adatok is vannak/voltak(?) rajta.

Mit tehetek? Szakítsam meg, bízva az adatmentő programokban?

Köszi

(#28832) Gerasz válasza Gerasz (#28831) üzenetére


Gerasz
aktív tag

Végül rászántam magam, és sértetlen maradt minden. Közben jutott eszembe, hogy fel van telepítve egy linux meghajtókat kezelő driver, és ezen a cuccon volt egy ext3-as partíció, talán ez okozhatta a galibát.

(#28833) djculture válasza tjb007 (#28830) üzenetére


djculture
félisten

Ha jól láttam az 500gigás vinyódról elszállt a partíciós tábla. Getdataback programmal végig kell scanneltetni hátha látja az elveszett könyvtárakat és egy másik vinyóra át tudod menteni a segítségével azt ami fontos.

[ Szerkesztve ]

(#28834) tjb007 válasza djculture (#28833) üzenetére


tjb007
nagyúr

Az adatmentés már szerencsére sikeresen megtörtént. Azt szerettem volna, hogy visszaállítom az egészet úgy mintha mi se történt volna de igazából már mindegy mert újraraktam az egészet csak elég sok időbe fog telni míg mindent beállítok/felrakok.

(#28835) djculture válasza tjb007 (#28834) üzenetére


djculture
félisten

Azért a vinyó állapotát nézd meg hd sentinellel nehogy az legyen az ok. Csak úgy nem szoktak a partíciók eltűnni, vagy hardveres vagy szoftveres hiba okozhat ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#28836) tjb007 válasza djculture (#28835) üzenetére


tjb007
nagyúr

Megnéztem, nincs vele semmi gond.

(#28837) djculture válasza tjb007 (#28836) üzenetére


djculture
félisten

Akkor az jó, valami szoftveres gond lehetett.

(#28838) #01682176


#01682176
törölt tag

Nemigazán merevlemez a kérdésem alapja, hanem a kábel. Micro-usbs a külső hdd, kérdés, hogy baj-e ha ezt a kábelt használom a mobilom csatlakoztatásához (Nokia 5230)?

Szerk:
Van egy Kodak C143 fényképezőm és az is micro-usbs,az árt-e a merevlemeznek, ha néha a fényképező kábellel használom. Az eredeti kábelen nincs semmilyen "dugó".

[ Szerkesztve ]

(#28839) muszty


muszty
tag

Üdv,

Elakarom majd adni a gépem egy 160-as vinyóval, viszont nem szeretném, hogy adatokat tudjanak vissza nyerni róla. Jó tudom, nincs olyan megoldás amivel ez megoldható mert vannak cégek akik a mágneses mozgásból is vissza nyernek dolgokat, de biztos van valami megoldás, hogy egy otthoni környezetben ne lehessen megcsinálni. Valahol olvastam hogy ehhez low-level format kell, máshol azt, hogy ilyen nem is létezik. Szóval, mit tudtok ajánlani?

(#28840) djculture válasza muszty (#28839) üzenetére


djculture
félisten

hdtune progiban kiválasztod az adott vinyót, erease fülön a zero fill helyett kiválasztod a Gutmann eljárást és start. Ez véletlen szerű adatokkal írja fölül a vinyót nem lehet róla visszanyerni semmi értelmes adatot utána.

[ Szerkesztve ]

(#28841) liksoft válasza muszty (#28839) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Milyen "mágneses mozgásból"? Adj ilyen céget, mert nekem csak varázsgömböm van, az nem mindenható.

Icipicit nézz utána! A mai drive-ok esetében ha egyszer felülírtad, senki nem hozza vissza az adatokat. A speciális mintával hétszer kell is csak azért létezik, mert akkor már matematikai esély sincs rá. De a drive-ban nem matek van, hanem gyakorlati alkatrészek, melyeknek véges a tudása.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28842) Thrawnad válasza liksoft (#28841) üzenetére


Thrawnad
senior tag

:D Túl sok kémfilmet nézett a srác :D

Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#28843) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Sziasztok ,

Azzal a gonddal találkoztam , hogy az 500gb-os külső HDD-met a rendszer 2 meghajtóként látja egy 450gb , és egy 9 gb-os .
Hogy tudnám megoldani , hogy 1 meghajtó legyen ?

Segítséget előre is köszönöm .

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#28844) djculture válasza Thrawnad (#28842) üzenetére


djculture
félisten

:A szalag 5 másodpercen belül megsemmisíti önmagát. [link] :C

[ Szerkesztve ]

(#28845) Gerasz


Gerasz
aktív tag

Az iménti jajveszékelés után egy érdemi kérdésem is lenne:
Van egy ST340014A 40 gigás vinyóm. Régóta porosodik a polcon, most szántam rá magam, hogy az adatokat lementsem róla. Nem pörög fel, nem ismeri fel a BIOS, semmit sem csinál. Beszereznék hozzá elektronikát, ehhez passzolóra lenne szükségem. Milyet kell vennem?

Ilyen adatok vannak rajta:
100277706 A 7405YTHV
P/N 9w2005-301
Firmware
stb

Egy elektronikát áruló oldal szerint a P/N (part number) és a firmware egyezése fontos. Helytálló lehet?

A 100277706-re rákeresve mindössze 3 román fórumbejegyzést találtam, de ezeket translate segítségével nem sikerült értelmeznem.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#28846) liksoft válasza Gerasz (#28845) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28847) Gerasz válasza liksoft (#28846) üzenetére


Gerasz
aktív tag

Nagyon köszönöm!
Az jelenthet gondot, ha az elektronikát egy teljesen bad sectoros vinyóról szerzem be?

(#28848) muszty válasza djculture (#28840) üzenetére


muszty
tag

Köszi. Amúgy én is erre gondoltam. Hogy csinálok pár 10 gigás videót és azzal felül írom a dolgokat formázás után. Nem tudtam, hogy van rá progi is.

(#28849) muszty válasza Thrawnad (#28842) üzenetére


muszty
tag

Nem kémfilmekből vettem képzeld el. Vannak olyan cégek, amik kifejezetten erre szakosodtak. Például a Kürt Kft... Ha a vinyó nincs tropára törve akkor van rá esély hogy simán vissza szednek róla mindent.

(#28850) liksoft válasza muszty (#28849) üzenetére


liksoft
nagyúr

Én is erre szakosodtam. Ezért mertem válaszolni. '90 óta űzöm az ipart. Adatlapomon keresztül te is láthtsz egy-két érdekességet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.