Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#27151) liksoft válasza #01682176 (#27146) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem értem mi a gond. Ezt a drive-ot külső hordozható házba építik. Ott jó. Sőt, jobb mint a plusz áramkörrel ellátott külső ház, hiszen egy csatlakozóval kevesebb van a rendszerben. Mi a gondod ezzel?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27152) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Van egy olyan gondom,hogy a Defraggler programot feltelepítettem 2 nem új hanem elég régi gépre és tönkre vágta a winyót.Lehet,hogy már előtte is gond volt de amikor elkezdtem ezt a programot futtatni akkor nem sokká a hdd tönkre menet.Vagyis a töredezés menetesítés sem futott le hanem egy idő után elkezdett nőni a töredezés mentesítési idő.Így leállítottam a programot majd akartam egy mentést készíteni a rendszeröl de nem futott le a mentés hiba üzenettel leállt.Ezután feltettem a hdsentel ott egy rövid tesztet akartam futtatni hiba üzenettel leállt olvasó fej hiba miatt.
Kérdésem ha régi a hdd és töredeztet a rendszer ha rá eresztek egy ilyen defraggtáló programot az nem teheti-e tönkre a winyót ha hirtelen intenzíven lesz használva?

(#27153) liksoft válasza qwertly (#27152) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

De. Ha nem 100-as a drive, akkor további romlás nem zárható ki intenzív használatnál.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27154) Walaky83


Walaky83
csendes tag

Üdv! Egy kis segítségre lenne szükségem.
A helyzet a következő:
Nemrég vettem egy ADATA CH11 2,5" USB3-as külső vinyót. Kipróbáltam az otthoni gépemen azonnal felismerte minden OK. Programok rápakolva. Azóta is olvassa és írja.
A munkahelyemen viszont nem ismeri fel, sem közvetlenül hátsó porton sem elsőn. Cserélhető lemezként az eszközkezelőben feltűnik de az intézőben nem! Már újratelepítettem az USB vezérlőt. Eltávolítottam az összes USB Hubot. Kapott új meghajtó betűjelet.

Valakinek van ötlete? A problémás gép alaplapja: ASROCK 960GM/U3S3 FX

(#27155) liksoft válasza Walaky83 (#27154) üzenetére


liksoft
nagyúr

File-rendszer? OS-ek?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27156) droti25


droti25
őstag

Sziasztok!
Adva van egy HXMU032DA/g22 Samu 320 GB-os usb vinyó!
A problémám az lenne hogy 480/sec helyett csak 240/sec az adatátviteli sebessége!
Ez miért lehet?

(#27157) King Unique válasza liksoft (#27149) üzenetére


King Unique
titán

Értem,köszönöm :R Bár 3.0-nál 1 portot szokta meg az ember,de ha 7200-ast hajtanék,akkor erre odafigyelek,Y-t használok,úgyis van több ilyen Y micro-B kábelem,érdekes a fő vonal 3.0-ás,a kiegészítő táp táp csak 2.0 (fehér a pereme),gondolom esetleges +táp miatt,elég az is.

(#27146) gegszee: WD a 2,5" külső kompaktjait (Elements,My Passport-ok) NYÁK-ra integrált usb csatival gyártja,gondolom költséghatékonyság végett,vmint így hosszméret csökkenthető (nem kell külön sata-usb átalakító közé) ,viszont így mobilrackbe,v notiba nem tehető bele...hasonlók voltak korábban a samsung G2,S2,M2 modellek is,ill más gyártóknál is előfordul akik maguk is gyártanak vinyót,azok akik rá vannak kényszerülve,h mástól vegyék,már normal sata csatisat tesznek bele+ sata-usb átalakító hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#27158) liksoft válasza King Unique (#27157) üzenetére


liksoft
nagyúr

A 7200-at én melegedés miatt sem tenném külső házba. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27159) artiny


artiny
őstag

Rendszerpatrició kibővítése - megoldható?
20 gb volt hagyva a windows 7 nek. Egy winyo van a gepbe tobb patriciora szedve.
Ugy probaltam hozzadani meg 20GB-ot hogy az utolso patriciobol vettem le 20GB-t,formataltam NTFS re ahogy a C van. Majd mikor kapcsolni szerettem volna a C hez nem engedte csak az elozo patciohoz.
Ha hozza akarok kapcsolni akkor a D-rol kell levalasztanom majd ures helyet?akkor mukodne?

(#27160) King Unique válasza liksoft (#27158) üzenetére


King Unique
titán

Hát igen,az a +4-5 fok,v több (pl. Scorpio Blue-nál)...azért egy jó alu rackben csak nem főne szét,iil láttam/használtam én is kisebb méretű noti hűtőpadot,alátéve nem ent 40 fölé nyáron se,igaz 5400-as volt.
Melegedés mennyire rövidíti 2,5" vinyó élettartamát,te mint szakember biztos tudsz erre vmi saját statisztikát,azt mondták régebben 3,5"-re, max 42-43 fokig még "elmegy",de afölött tartósan nyúzva nagyon nem jó :F

(#27161) liksoft válasza King Unique (#27160) üzenetére


liksoft
nagyúr

A gyakorlatban az általad jelölt értékhez 2,5" esetén hozzá lehet adni 3-5 fokot, és célszerű azalatt tartani. Vagy azonosan, hiszen a 3,5 is felmehet a gyártó szerint legtöbbször 50-re. Én azt mondom, a gyári spec alatt legyen 5, de inkább 10 fokkal a maximum. A kettő között meg a terhelés függvényében. Vagyis nyúzáskor a max a gyári-5 fok, pihiben meg a gyári-10. Ha sikerül ez alatt tartani, az sokszor években is mérhető lehet. Ehhez persze a tápellátás, érintkezők tisztasága is hozzájön.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27162) BlackPriest


BlackPriest
őstag

sziasztok!

egy olyan kérdésem lenne, hogy a vinyó smart adatokat lehetséges nullázni? nem a módszer érdekel, de hozzám került egy vinyó, 0 nap 0 óra üzemidőt ír a hd sentinel 49 bekapcsolással, ami elég valószínűtlen egy pár éves bontott vinyónál. lehet, hogy valaki mókolt a smart adatokkal, vagy a sentinel írja hibásan?

köszi!

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#27163) Sami22 válasza djculture (#27148) üzenetére


Sami22
aktív tag

HD tune eddig 5 hibás blokkot talált, a keresés felénél tart. 2-2 egymás mellett, egy pedig magányosan. Mit lehet tenni?

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#27164) BlackPriest


BlackPriest
őstag

hdd regenerator-t megpróbálnám.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#27165) Sami22 válasza BlackPriest (#27164) üzenetére


Sami22
aktív tag

Olvasgatva a topicot én is arra jutottam, no meg arra, hogy ezzel maximum elodázni tudom a problémát, megoldani nem. Lehet, hogy gariztatni kéne. Csak hát (még csak 75%os keresés után az igaz) 0.2% hibás blok miatt szórakozni a garival......

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#27166) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Sziasztok,
Mivel tudom a legkönnyebben a létező 512bájtos szektorméretű ntfs particiót af-es 4kB-ossá konvertálni?
Letöltöttem pár programot, de mindegyik bootcd-s. Egyszerűbb kis windows-os programot nem tudtok?
Köszi

(#27167) Sami22


Sami22
aktív tag

Végzett a HD tune. Maradt 5 hibás blokk, ami 0.2%. A HD sentinel 72%-os kondíciót ír, a SMART fülnél egyik "érték" sincs a "küszöb" alatt. [link] Ezt a cikket elolvasva ez jó jelent. Ennek a cikknek a hozzászólásaiban a cikk írója megkérdőjelezi a HDD Regenerator érdemeit. Ki kéne zárni a bad sectorokat. De hogyan? És a legfontosabb: valóban hosszú távú javulást érhetek el, vagy jobban járok, ha nézek magamnak és a windowsnak egy SSD-t, a WDre pedig csak nem túl fontos adatokat gyűjtök?

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#27168) djculture válasza Sami22 (#27167) üzenetére


djculture
félisten

Kizárni nemtudod, oda nem teszel particiót és ennyi. Akkor nem fog problémát okozni , de hogy stabil e ez az állapot azt nem tudni. Máshol is kialakulhat hibás szektor, de az is lehet hogy marad igy évekig. Minden esetre rendszernek én nem használnám.

[ Szerkesztve ]

(#27169) Mezga Aladár válasza szabi__memo (#27166) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Miért akarod konvertálni?
Milyen hdd, milyen partíciók?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#27170) liksoft válasza BlackPriest (#27162) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A SMART működése onnan indul, ha egyszer legalább az életében bekapcsolták. Így ha olyan helyen futott ahol évekig hozzá sem nyúltak a SMART funkciójához, nem számolt sem időt, sem semmi mást. Ezért lehet akár egy leharcolt drive is 0 napos. Az első indítás után a háttérben ettől kezdve már működik, akár használják, akár nem a SMART-ot.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27171) liksoft válasza szabi__memo (#27166) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Mivel a rendszer maga alatt erre nem hajlandó, így a programokat erre felkészítve külön boot-tal látták el. Ez inkább Neked segítség.

De csatlakozom az előttem szólóhoz. Minek?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27172) Sami22 válasza djculture (#27168) üzenetére


Sami22
aktív tag

Hogyan ne tegyek oda partriciót? Formáznom kell?

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#27173) King Unique válasza liksoft (#27161) üzenetére


King Unique
titán

Köszönöm a hasznos tanácsot :R ,bár az értékeket nem mindig sikerül tartanom,de próbálom,ill gondolom lehet pár fok eltérés is,a szenzor esetleges pontatlansága miatt.

(#27174) BlackPriest válasza liksoft (#27170) üzenetére


BlackPriest
őstag

köszi, akkor nem valószínű, hogy valaki bele tudott piszkálni :R

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#27175) liksoft válasza King Unique (#27173) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szenzor? Akarod mondani saccográf? :DDD Az hitelesítésre szorul. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27176) BlackPriest válasza Sami22 (#27172) üzenetére


BlackPriest
őstag

úgy particionálod, hogy a hibás rész (jó, ha egymás mellett vannak), ne kerüljön bele egyik aktív partícióba se. tehát ha mondjuk 50 giga környékén van a hibás rész, csinálsz egy 49 gigás partíciót, majd egy 2 gigásat 49-51-ig (ezt nem formázod) és a maradékból a harmadikat. így kettőt fogsz látni, a harmadik, kérdéses részhez nem fog nyúlni semmi. ha nem fizikai sérülés okozza a hibát és folyamatosan figyelve nem szaporodnak a hibák, akkor akár évekig is ellehet így

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#27177) King Unique válasza liksoft (#27175) üzenetére


King Unique
titán

Csak itteni PH-s tesztekben láttam,h néha akad pár fok eltérés,a valós,spec "hőmérővel" közvetlenül hdd-n mért és a Sentinel által a vinyó szenzorából kiolvasott értékenél. De hidegen indítva kb. szobában mért hőm.-lel megegyező,tehát vsz nem sok - lagalábbis nálam.

(#27178) kukulec


kukulec
őstag

bocsi, ha off, fogalmam sincs hova írjak: egy külső egy 1tb-os samsungra mentek ki 635 gb-ot. 13 órát írt ki a másolásra. ez normális? usb2 tudom, hogy lassú, de 19mb/sec az elfogadható?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#27179) Sami22


Sami22
aktív tag

10. indításra, de akkor is csak csökkentett módban nagy nehezen betöltött a win, a hdd eközben is szörnyű hangokat adott. De sajnos most fagy állandóan, semmit nem tudok tenni. Azt hiszem megadta magát végleg.

[ Szerkesztve ]

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#27180) DarthSun válasza kukulec (#27178) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

19 MB/sec az elfogadható, evvel ha jól számolom 889 GB jön ki a megadott idő alatt, de ez elméletben mivel a sávváltások és a kisebb fájlok növelik az átviteli időt.

(#27181) BlackPriest válasza DarthSun (#27180) üzenetére


BlackPriest
őstag

Én is nemrég másoltam át közel 1TB-ot és hasonló idővel jött ki

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#27182) djculture válasza Sami22 (#27172) üzenetére


djculture
félisten

Megnézed hdtune kiírja hogy mennyi megabyte-nál helyezkedik el és azt a részt particionálatlanul hagyod.

(#27183) szabi__memo válasza DarthSun (#27180) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ket SATA2re kotott kozott mi a gyakorlatban az elfogahato sebesseg?
Sata3-nal?

[ Szerkesztve ]

(#27184) BlackPriest válasza szabi__memo (#27183) üzenetére


BlackPriest
őstag

vinyó és állomány függő is

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#27185) szabi__memo válasza BlackPriest (#27184) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nagy tobb gigas allomanyok.

(#27186) kukulec válasza DarthSun (#27180) üzenetére


kukulec
őstag

köszi, végül 10 és fél óra lett. elég idegtépő, de most sokkal nyugodtabb vagyok. végre minden két helyen megvan, és a kis zsebwinyó mindig nálam lehet. :)

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#27187) Sami22


Sami22
aktív tag

Sokadik kérdésem, ebben az ügyeben, de próbálom biztossá tenni, hogy a hdd a ludas, nem szeretnék rossz alkatrészt venni, kölcsön kérni most nincs lehetőségem.

Most azt csinálja a gép, hogy a win betölt, kapok egy "üdvözöljük" képet, majd minden elsötétül, a kurzort látom, tudom is mozgatni, fél óra után pedig hibaüzenetek kezdenek megjelenni, mindegyik egy-egy .dll fájl betöltésének hibájáról . Közben is nagyon hangos a merevlemez. Ez inkább a HDDre, vagy a videókártyára tereli a gyanút?

Origin: HunGreg92. PSN: HunGreg92

(#27188) laca500


laca500
aktív tag

Sziasztok.
Van egy régebbi 200GB-s Maxtorom. A HDsenti 98/100-nak írja.
Egy olyan érdekes hiba jött most elő, hogy az gyerkőc régi gépében tökéletesen megy, de a most összerakott újban, hideg indításkor még a bios sem akarja látni. Ilyenkor a bootnál rengeteg ideig gondolkodik, majd be bootol rendesen, de ez a wincsi nem látható. Az érdekesség az, hogy ha a boot képernyőnél csinálok egy hirtelen ki-be kapcsolást, akkor felpörög és megy normálisan addig amíg újra teljesen le nem állítom a gépet. Van erre valami megoldás?

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#27189) _DiEGO_ válasza laca500 (#27188) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Lassu az a HDD a rendszeredbe a jelek szerint , a gyebge lácszem ... nincs ideje felpörögni és BIOS belássa.... A boot idő kitartást vedd nagyobb értékre ... Várjon a lassabb eszközökre pl 3-5s -t .

Miután nem adtál semmi infót alaplapodról , konfigodról - ezért csak ez tipp !
Indítógombot meg nemigazán ajánlatos rá-rá statoltatni - mert ilyenkor veszi fel géped a legnagyobb áramit , ha van egy kemény VGA és proci benne - tápot hazavághatja ... károsodást okozhat .
Vagy vinyónak egy firmware frissítést nézz ha nem ilyen a gond . Lehet csipszet / vezérlőnem kamálja ... vagy a másik HDD nemigazán viseli el annak a típusnak a jelenlétét . sok minden lehet okozó

(#27190) laca500 válasza _DiEGO_ (#27189) üzenetére


laca500
aktív tag

Köszi a választ.
A boot idő kitartás fel van állítva 3 mp-re.
Másik wincsi nincs a gépben, csak egy OCZ 128-as SSD.
FM2A75 PRO4, A-10 5800K, OCZ 128GB Solid SSD, 2X2 GB ADATA 2000Mhz Ram, és egy AD-7260S ODD a konfigom.
Tudom, hogy nem tesz neki jót a ki-be kapcs. de csak így hajlandó elindulni. Sokáig nem akarom így használni, pont azért, hogy nehogy tönkre menjen valami. Most szétszedtem egy külső USB-s tárolót, kivettem belőle a 750-es samut, betettem a helyére ezt a maxtort, hátha abban normálisan elindul. Na ebben meg azt produkálja, hogy bekapcsolásnál kb. 1-1,5 mp-ig pörög majd leáll. Ha rádugom a gépre, akkor a képernyőn felváltva megjelenik a csatlakoztatva, lecsatlakozva felírat. :F Most meg beállt és szépen működik. Lementettem róla mindent. Megpróbálom újraformázni, bár szerintem semmit nem fog megoldani.
Firmware-t már kerestem hozzá, de ehhez a típushoz sajna nincs.
DiamondMax 10
6B200M004581A

[ Szerkesztve ]

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#27191) liksoft válasza laca500 (#27190) üzenetére


liksoft
nagyúr

És 20 másodperc esetén? A winyó régi!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27192) gabika1969


gabika1969
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék véleményt kérni Tőletek: Van egy Sharkon dokkolóm, amiben sata csatlakozó van. Ebbe szoktam helyezni a jelenlegi hitachi ds7sac100 1 TB -os (7200-as fordulat, 32 mb ) HDD-t. Usb 3.0 kapcsolattal csatlakoztatom a dokkolót az Egreat R6S médialejátszóhoz. Néhány magas bitrátájú Full3D iso film esetében akadás tapasztalható, (pld.: az Avatar panasonic-os kiadása néhány jelenete). A probléma akkor is jelentkezik, ha egy 50 GB-os 3D iso mellé teszek külön srt. magyar feliratot. A lejátszó elkezdi szépen bejátszani, megy a felirat, de sajnos meg-meg akad. Egy kölcsönkapott WD külső házas 2TB-os HDD-vel a probléma feliratos része megszűnik, csak az Avatar film esetében marad meg néhány jelenetnél. Ezért arra gondoltam, hogy beszerzek egy másik HDD-t is. pld.: WD10EZRX vagy a WD1002FAEX, vagy akár mást, ami sata3 porttal, 1 tányérral és nagyobb cache-el rendelkezik, mint a hitachi-m. Elérhető-e ez esetben nagyobb sebesség, az átvitelben, ami éppen elég lenne ahhoz, hogy megszűnjön az akadás vagy a probléma nem itt lehet? Számít az, hogy a hitachi-m nem NTFS, hanem linux-al (NAS-al) van megformázva?
Másik topic-on a lejátszó és nem a HDD képességeire gyanakodtak, e szerint a Hita. bőven tud annyit, amennyi a szükséges adatátviteli sebességhez kellene. Igazából tanácstalan vagyok és kissé bosszantó a dolog! A lejátszón már minden plusz beállítást levettem, hogy a realtec 1186DD chip terhelése minél kevesebb legyen, de a saját HDD-mel nem jutottam előrébb.
Mi a véleményetek?

Előre is köszönöm.

Üdv Mindenkinek!

(#27193) gabika1969


gabika1969
aktív tag

Bocsánat! Még talán annyit, hogy tulajdonképpen ugye a dokkolóban sima sata csatlakozás van. Attól lehet gyorsabb adatátvitelű egy HDD, ha mint fent írtam, a kölcsönkapott WD külső házban van. Az ilyen házak belső csatolása más lehet vagy ott is sima sata, ettől lehet gyorsabb, illetve ez miatt szűnik meg az egyik esetben az akadás? Ez már ad annyi pluszt? Vagy valóban a jobb, "gyorsabb"benne lévő HDD?

Üdv.

Üdv Mindenkinek!

(#27194) Sanyaman válasza liksoft (#27028) üzenetére


Sanyaman
aktív tag

Csak hogy visszajelezzek. Igazad volt, tényleg a vinyó adta meg magát. Tegnap sikerült egy másik IDE notis vinyót vennem, azzal szépen muzsikál. Kösz a tippet! :R

(#27195) Superman


Superman
nagyúr

A következőre mondjatok valamit: hetek óta megy ez a játék, igazából nem tudom, mit tegyek. Van egy nagyméretű Dell laptopom, asztalon használom, nem nagyon van megmozdítva sem.

Pár hete a HD Sentinel szerint 9%-os a benne lévő lemez állapota. A lemez nem melegszik, nincsenek lassulások, fagyások. A HD Tune Pro szerint ellenben (nem Quick teszt módban), egyetlen hibás szektor sem található rajta.

Hogy még érdekesebb legyen a Windows 7 viszont feldobott egy ablakot, hogy a merevlemez hamarosan meghibásodik, mentsem az adataimat. A gép még garanciális. Adataimat lementettem.

Vigyem szervízbe, amikor egyik tesztprogi ezt, a másik az ellenkezőjét állítja?

[ Szerkesztve ]

(#27196) liksoft válasza Superman (#27195) üzenetére


liksoft
nagyúr

Azért a Sentinel indoklást is szokott mondani. A sima százalék alapján jósnak kell lenni, hogy az okot kideríthessük. Esetleg egy Sentinel SMART lépet is ide rakhatnál.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27197) BlackPriest válasza Superman (#27195) üzenetére


BlackPriest
őstag

dell biosban szokott lenni hdd self test, azt lefuttatnám

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#27198) laca500 válasza liksoft (#27191) üzenetére


laca500
aktív tag

Hát 20 mp esetén sem indul.
Olyasmi hangot hallok belőle, mintha felpörögne aztán meg leállna, vagy a fej megakadna, de ezt csak addig amíg hideg. Ha felmelegszik, akkor egész nap indul szépen. Most beraktam egy 3,5-es külső helyére, itt aránylag jól működik. Ha meg le áll, itt nyugodtan ki-be kapcsolgathatom, hogy felpörögjön, itt nem megy más tönkre. Tudom, hogy nem a legjobb megoldás, de amíg veszek egy másikat addig jó lesz.

Alaplap: MSI X470 GAMING PRO CARBON + VGA: EVGA RTX 3070 Ti 8GB GDDR6X FTW3 Ultra + CPU: Ryzen 7 5800X + RAM: G Skill Aegis F4-3000C16-8GISB 16GB kit + SSD: Samsung NVMe 970 EVO + Táp: Cooler Master V750 Gold V2 + CPU hűtő: Be Quiet DARK ROCK PRO C1 + Ház: Be Quiet Silent Base 802

(#27199) zzztripzzz


zzztripzzz
csendes tag

Sziasztok!

Írtam egy pár napja, de nem jött segítség, ezért újra próbálkozom. Két vinyóm volt egyszerre és a WD caviar blue 1TB-os vinyóm, ami adattárolás céljából volt csak csupán, egy reset-et, vagy drasztikus kikapcsolást követően "meghalt", nem is engedi a másik vinyóról a rendszert betölteni. Illetve néha eljut odáig, hogy a windows 8 próbálja kijavítani a hibát, de ez ugye nem sikerül. Csak akkor tudok a rendszerhez jutni, ha a WD-ről lekerülnek a kábelek. Mi lehet a probléma? Ezt valami szervíz, garancia is meg tudja oldani, mert csak kisebb lehet a probléma, vagy komoly tízezreket kell spórolnom adatmentésre, mert nagyon nagy szükségem van az adatokra.

(#27200) Superman válasza BlackPriest (#27197) üzenetére


Superman
nagyúr

Ez is megtörtént, nincs hiba.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.