Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#27701) cloonee válasza djculture (#27700) üzenetére


cloonee
tag

Köszi, már nézem is. :R

(#27702) #01682176 válasza cloonee (#27699) üzenetére


#01682176
törölt tag

http://hardverapro.hu/apro/samsung_vinyora_gyari_gari/hsz_1-50.html

(#27703) djculture válasza #01682176 (#27702) üzenetére


djculture
félisten

Minek hogy valaki nyerészkedjen rajta? 2000ft-ba kerül a kipostázás és küldenek helyette ugyanolyat de sokszor nagyobbat/modernebbet szoktak.

[ Szerkesztve ]

(#27704) legiaap


legiaap
nagyúr

Átirányítottak ide, szóval:

Van egy WD külső 2 Terás vinyóm. Csatlakoztatom a gépemhez minden ok, de mikor újraindítom vagy kikapcsolom a gépem, miközben rá van kötve a gépemre, akkor bekapcsolás után nem látja a gépem. Le kell csatlakoztatni azt újra rádugni, hogy felismerje.
Valakinek van ötlete mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#27705) djculture válasza legiaap (#27704) üzenetére


djculture
félisten

A hátsó fixen beépített usb-re van dugva? Ha nem akkor elsődlegesen azon próbáld meg.

[ Szerkesztve ]

(#27706) legiaap válasza djculture (#27705) üzenetére


legiaap
nagyúr

Milyen hátsó fix?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#27707) djculture válasza legiaap (#27706) üzenetére


djculture
félisten

A lapra direktbe épített a hátsó csatiknál, nem a kábellel kivezetett usb.

[ Szerkesztve ]

(#27708) legiaap válasza djculture (#27707) üzenetére


legiaap
nagyúr

Most vagy nem értem vagy nem egyről beszélünk.
Ezen a külső vinyón csak egy kimenet van, egy egyéni csatlakozó. Ide bedugok egy kábelt, míg a másik vége usb 3-ban végződik, na azt meg a pc-be dugom.
Szóval?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#27709) djculture válasza legiaap (#27708) üzenetére


djculture
félisten

De az usb-t hova dugod? A kivezetett usb-k nem tudnak nagy áramot leadni és ebből van baj. A lapon fixen beépített usb-re kell dugni(a hátsó csatiknál lévőkre). Ha úgyse bírja akkor y kábellel fogja csak bírni.

[ Szerkesztve ]

(#27710) liksoft válasza djculture (#27709) üzenetére


liksoft
nagyúr

Kihúz, bedug után megy neki. Nem driver gond lesz inkább? Vagy dinamikus? Van ma már minden sz@..

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27711) legiaap válasza djculture (#27709) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ne haragudj most sem értelek. Mi ez a fixen beépített usb?
Nem vagyok egy infó zseni sajna.
A notimin két USB kimenet van egy SS jelzésű és egy sima. Ha a simába dugom, és úgy indítom újra a gépem, akkor újboli bekapcsoláskor látja a gép a vinyóm, viszont ha az SS jelzésűbe dugom bele akkor már nem ismeri fel a gép újraindítás után.
Amúgy róla van szó és ilyen a kábel hozzá. A kábel USB-s végén SS felirat van ezért dugtam legelőszőr az SS jelzésű aljazta a laptopomon.

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#27712) djculture válasza legiaap (#27711) üzenetére


djculture
félisten

Ja hogy notirol van szó ezt nem mondtad.
Kábel usb3-as? Amugy a notnak kell utána nézni lehet az egyik porton lekapcsolja a vinyót a másikon meg nem és nem tud felpörögni időre.

[ Szerkesztve ]

(#27713) talpas válasza legiaap (#27708) üzenetére


talpas
aktív tag

Ezek a kis 1,8"-HDD-k nem úgy működnek ám ahogy mi gondoljuk. Sejtem ez is az.
Az én Samum pld. nem bootolható. Itt a kis HDD elektronika ami bekavar.V.szinű újraindításkor van 1 rezet a portokra.BIOS-ban meg kellene keresned a porta tett HDD-t. Ha nincs a meghajtók között akkor keress rá még az USB portok felderítése, bekapcsolása, bootolás. Vagy valami hasonló mintha az USB-n lévő pld.pendr.-ról akarnál bootolni. A samu nekem is az usb-k között található. 1,5Tb. külső, USB házban lévő HDD.m viszont a DVD,rendszer HDD. listában van. Ami bootolható és újraindításkor is mindig látható. A win ben, ha még mindig nem látja akkor 1 hardware felderítés rendszer eszközökben. Ha így sem akkor marad az alaplap ill. driverek frissítése és a WD-nél is érdeklődni, szétnézni. Több ötletem nincs.

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#27714) Zoona


Zoona
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy van egy régi winchester ami meghalt. Ez egy Maxtor 30GB Diamond max +8 vinyó. Az elektronika teljesen meghalt benne, igy nem tudjuk lementeni róla az adatokat de fontos lenne. Azt tanácsolták, hogy szerezzünk hozzá elektronikát hogy le lehessen menteni róla az adatokat.

Esetleg más megoldás lehetne? Vagy van egyáltanlá valamilyen megoldás erre egy ilyen régi tipusnál?:)

Előre is Köszönöm.

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#27715) djculture válasza Zoona (#27714) üzenetére


djculture
félisten

Annál még simán működik a panel csere ha az döglött meg tényleg nem a mechanika . Pontos típus mi?
Van egy pár féle 30 gigás maxtor:



[ Szerkesztve ]

(#27716) Zoona válasza djculture (#27715) üzenetére


Zoona
aktív tag

Megnézem majd a pontos típusát, nincs itthon a winchester jelen pillanatban

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#27717) Wind-Storm válasza djculture (#27680) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nem is igazán értem, hogy egy merevlemezt miért nem tanácsos 24/7 járatni...
Tudtommal minél kevesebbszer pörög fel, illetve parkolgat a fejtartó villára, annál jobb.

(#27718) alf stokes


alf stokes
csendes tag

Létezik hogy egy nap alatt ennyire romlik a vinyó?
21 én még 96% 22-én már csak 84! És ma 23 án egy formázás után lett 86%

(#27719) djculture válasza Wind-Storm (#27717) üzenetére


djculture
félisten

Ezt majd kifejti neked liksoft kolléga ha ráér, ő a mechanikákhoz ért nagyon és kb ezen bukik az egész.
Nem hiába garantálnak egy direkt folyamatos működésre tervezett lemeznél dupla annyi load/unload ciklust meg 35%-al magasabb MTBF értéket. Elektronika szintjén annyi van hogy a fejmozgást egy külön elektronika be építésével optimalizálják. Emiatt a fejnek kevesebbet kell üres járásban mozogni. Evvel csökken a fogyasztás és a mechanika is tovább bírja. Ezt se tartalmazza a sima merevlemez, mert költség kímélés. Nem erre tervezik.

[ Szerkesztve ]

(#27720) Wind-Storm válasza djculture (#27719) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ok.
Hát hülye parkolgatós ficsörrel garantálhatják is a dupla strapabírást... szerencsére én mindig kiiktatom a parkolgatást, nekem ne nyírja tönkre saját magát. :)

(#27721) djculture válasza Wind-Storm (#27720) üzenetére


djculture
félisten

Nem csak a parkolás van az egy dolog, 24/7 tervezésű hdd-k ben rengeteg optimalizáció található direkt azért hogy bírja kiképzést. Még a mechanika is egy két részen eltérő. Elég arra gondolni hogy egy sima asztali merevlemeznél a megengedhető vibrációs szint is nagyobb.

[ Szerkesztve ]

(#27722) djculture válasza alf stokes (#27718) üzenetére


djculture
félisten

Látni kellene a smart adatokat de szerintem ez csak azért van mert nem volt frissítve mostanában a felülete.
Egy destruktív felület tesztet kell futtatni rajta hd tune zero fill vagy regisztrált hd sentinel.

[ Szerkesztve ]

(#27723) Wind-Storm válasza djculture (#27721) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Hát megfognék egy ilyen 24/7-est párat, kíváncsi lennék a vibrációjukra...
és notebook hdd-knél melyikeket találták ki 24/7-re?

(#27724) alf stokes válasza djculture (#27722) üzenetére


alf stokes
csendes tag

ezekre az adatokra gondolsz?

(#27725) zsole84


zsole84
senior tag

A következő a problémám:

SSD került a gépbe (Sata 0 port), ami mellett van egy 500 Gb-os Hitachi HDD (Sata 1-es porton). Arra lettem figyelmes, hogy néha a merevlemez felpörög, majd leáll, pedig jelenleg semmilyen adat nincs rajta, illetve nem is használom. Viszont semmilyen más hiba nincs, HD Sentinel szerint hibátlan, illetve a másolás is rendben megy. Mi lehet a probléma?

Köszi.

(#27726) djculture válasza alf stokes (#27724) üzenetére


djculture
félisten

Igen ezekre. Nincs ezen szektor hiba csak áramszünetnek vagy hirtelen újra indulásnak stb köszönhetően lett rajta pár logikai hiba, ami jelzés benne maradt a smartban.

(#27727) alf stokes válasza djculture (#27726) üzenetére


alf stokes
csendes tag

Értem köszi. Akkor nem haldoklik a vinyo? nem kell uj?

(#27728) djculture válasza alf stokes (#27727) üzenetére


djculture
félisten

Nem kell új, nincs baja csak kerülni kell a hirtelen táp megvonást. Amit akár egy hardverhiba vagy tuning, windows összeomlás okozhat az áramszüneteken kívül.

[ Szerkesztve ]

(#27729) Levwi válasza Wind-Storm (#27675) üzenetére


Levwi
aktív tag

Itt a kép amit kértél remélem tudsz mondani valami okosságot mert én a számokból nem sok mindent látok ki :) [link]

Huawei P20 Pro Black

(#27730) Simivok


Simivok
senior tag

Hello!
Adott egy 7 éves Samsung SP2014N vinyó, még az IDE-s korszakból.
Teljesítménye 100% kondíció 99%. Azért ennyi mert a Sentinel azt írja hogy 64 hiba merült fel adatátvitel során. Hogy lehetne feljavítani? :)

Galaxy S23 256GB Cream

(#27731) alf stokes válasza djculture (#27728) üzenetére


alf stokes
csendes tag

Megprobáltam letesztelni a hd tune programmal de az meg a vége elött lefagyott.

(#27732) Wind-Storm válasza Levwi (#27729) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Hát én látok sok mindent. :)

Pont az első attribútumon álltál, így pont látszik, hogy nemrégiben csomó olvasási hibát vétett a drive.
A kikapcsolások számánál majdnem négyszázzal több a bizonyos load-unload cycle. Ha fejtartó villás és nem parkolópályás, akkor emiatt is kattoghat. Kattogás után érdemes a Load/Unload Cycle Count értékére ránézni.
Bár amilyen hosszú üzemidős a drive, ahhoz képest elég kevés ez az alig 400 plusz parkolása a fejnek.
Volt már 52 fokos a drive, ha ez nem így jött ki a gyárból, hanem a gépedben fordult elő (gondolom nyáron), akkor kicsit soknak számít.
Van 50 darab ultra ata crc hibája.. ha ez mostanában fordult elő és nem régiek, akkor érdemes ránézni a kábelre, hogy nem laza-e, vagy jól van bedugva. Ha a kábel OK-nak látszik és mostanában vétette ezeket a hibákat, akkor érdemes kicserélni.

(#27733) djculture válasza alf stokes (#27731) üzenetére


djculture
félisten

Hát az érdekes ezek szerint van rajta rengeteg hibás szektor. Akkor más a leányzó fekvése. Úgy látom hősmérséklet kijelzés se nagyon van , nem lehet az hogy nagyon melegszik? Mert olyankor az elektronika egy idő után megszokott sérülni és se smart frissítés se hőmérséklet kijelzés nincs.

[ Szerkesztve ]

(#27734) alf stokes válasza djculture (#27733) üzenetére


alf stokes
csendes tag

Hd Setinel szerint 36 fokos érzésre nem érzem melegnek a gépet.A végén médis kuka lessz a vinyó?

[ Szerkesztve ]

(#27735) liksoft válasza alf stokes (#27734) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ez olvasás teszt volt? Ugyanis csak az írásteszt tudja korrigálni a felületi hibákat. Persze mentés után.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27736) #01682176


#01682176
törölt tag

Wd Black winyónál használható a wdidl3.exe?
Nem jár garancia vesztéssel?
Megnéztem a programmal és 8. sec-re van állítva..
Bekacsolások száma(Start/stop): 485
LUCC: 7929

(#27737) alf stokes válasza liksoft (#27735) üzenetére


alf stokes
csendes tag

Mi a különbség? Én csak rákkatintottam hogy error scan start

(#27738) Wind-Storm válasza #01682176 (#27736) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Érdemben több infót kapnál erről ebben a topikban, de látom már jártál már itt.
Nem jár garanciavesztéssel.
De az átállításról tudnod kell, amit már abban a topikban is leírt egy fórumtárs; szaszlaci

(#27739) liksoft válasza alf stokes (#27737) üzenetére


liksoft
nagyúr

Itt [link] olvass utána. A hibakorrekciót a SMART végzi.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27740) alf stokes válasza liksoft (#27739) üzenetére


alf stokes
csendes tag

Átnéztem és annyit fogtam fel hogy akkor van gáz ha a kondicio naponta jelentösen csökken a hibás szektorok száma meg nö

(#27741) djculture válasza alf stokes (#27740) üzenetére


djculture
félisten

Ha már fizikai bad van akkor arra a részre nem szabad adatot rakni mert elveszik Ha meg onnan akar olvasni a vinyó az egész megfog álln,i gyakori hogy ilyenkor az egész meghajtó eltünik, lefog fagyni a gép miatta

[ Szerkesztve ]

(#27742) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

Tud itt valaki olyan programot ajánlani amivel a merevlemez gyorsítótárát letudom tesztelni?

(#27743) laczy1987


laczy1987
csendes tag

Szevasztok egy kis segítség kellene. Van egy terás samsung vinyóm, és állandóan újraindul (legalábbis gondolom, olyan hangot ad mint mikor a gépet belövöm és felpörög a vinyó). Belépésnél, mikor xpm volt mindíg kiírta, hogy s.m.a.r.t. status bad replace... valami ilyesmit. Ide torrentezek és van amikor kiírja, hogy crc hiba, de aztán elindítom újra a torrentet és működik. Arra keresném a választ, hogy ez mitől van (meghal a vinyó, vagy valahogy helyre lehet e pofozni). Köszi a válaszokat.

Üdv
Lacc

(#27744) djculture válasza laczy1987 (#27743) üzenetére


djculture
félisten

Nézd meg a hd sentinellel de annak szerintem nemsokára annyi lesz.

(#27745) laczy1987 válasza djculture (#27744) üzenetére


laczy1987
csendes tag

Ne haljon csak ki drága a terás vinyó fene a lelkét. :/

(#27746) laczy1987


laczy1987
csendes tag

Ezt írja hd sentinel:

Meghibásodás várható - Attribútum: 1 Raw Read Error Rate, Olvasás közben előforduló nem javított hibák száma. Lemezfelület vagy fejek hibájára utalhat.
A lemez felületén található 35 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
A szektorok javításának számából ítélve a lemez állapota több lépcsőben romlott.
A lemez felületén található 22 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
56523 hiba fordult elő adatátvitel során. Ezt okozhatja az eszköz hibája vagy nem megfelelő adat/tápkábel. Javasolt a kábelek ellenőrzése és cseréje ha lehetséges.
Azonnali merevlemez csere szükséges.

(#27747) djculture válasza laczy1987 (#27746) üzenetére


djculture
félisten

Magyarán sajnos elhasználódott a lemez... Annyi hibás szektor van rajta hogy már nem tud helyette a tartalékból berakni, ilyenkor már ha a hibás szektorra adat kerül akkor annak annyi.

[ Szerkesztve ]

(#27748) Wind-Storm válasza djculture (#27747) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Hány tartalék szektorja van? :F

(#27749) djculture válasza Wind-Storm (#27748) üzenetére


djculture
félisten

Samsungnál sajnos mint írtam már elég sokszor a smart mahinálva van, sokkal kevesebbet mutat mint a valós érték. Gyakorlatilag 100+ feletti tartalék van de jóval több is van már meghibásodva ennél a vinyónál.

[ Szerkesztve ]

(#27750) Wind-Storm válasza djculture (#27749) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Jah, azt hittem WD... De ez kellemes a samsungtól....

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.