Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28851) liksoft válasza Gerasz (#28847) üzenetére


liksoft
nagyúr

Elméletileg kicsi az esélye, de kérdéses, miért keletkeztek a bad szektorok. Íráshiba esetén lehet külső elektronika is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28852) V.Stryker válasza liksoft (#28851) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Szia,

Erre van valami ötleted?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#28853) ronaldo válasza ronaldo (#28829) üzenetére


ronaldo
őstag

Valaki esetleg?

(#28854) djculture válasza ronaldo (#28853) üzenetére


djculture
félisten

Le kell róla mindent menteni ami kell első körben. Mivel minden elfog róla tűnni. Utána destruktív irás olvasás tesztet kell futtatni/pl regisztrált hd sentinel ben/ és akkor a szektorok vagy normalizálódnak vagy tartalékot rak be helyettük.

[ Szerkesztve ]

(#28855) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok,

Jobb topikot nem találtam, ha van légyszi irányítsatok át oda :)

Adott ez vinyó, ezzel az állapottal. Ebben az esetben mennyi időt bírhat ki még vajon, valamit lehet valamit tenni, hogy javuljon, de legalábbis ne romoljon a kondíció?
1. kép:
2. kép:

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#28856) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

December végén kértem itt segítséget, mivel a Samsung 1TB-os HDD (HD103SJ)
winchesteremen egyre szaporodtak Sentinel szerinti "gyenge" szektorok, amivel párhozamosan adatvesztések is felléptek.
Estool 3.0 teszteredménye, amit a garanciát biztosító üzlet is figyelembe vesz:
[link]

A Sentinel tesztjei (un. destruktívakat is beleértve) mindig gyökeresen más eredményt szolgáltattak:

Ezen a képen látható, hogy rövid időn belül mennyire változott a gyenge szektorok száma:
[link]

2012.12.29-én 5:43-kor full hibátlannak mutatta magát:
[link]
A Sentinel szerint 12.29-ére virradó reggelre megjavult, pedig valójában egyre inkább haldoklott, 2012.12.31-én már 206 gyenge szektort jelzett.

Ezekből jól látszik, ezek a Sentinel tesztek megbízhatatlanok, legalábbis ezzel a Samsung HDD-vel.
Biztosak vagytok abban, hogy a Sentinel megbízható progi?

Felvettem a kapcsolatot az üzlettel, ahová a garancia szól, és ha a Samsung is rábólint, be fogják cserélni egy Seagate márkajelzésűre, mivel a Segagate megvette a Samsungot.

[ Szerkesztve ]

(#28857) peter889


peter889
őstag

Az üzlet hajlandó belemenni, hogy csere esetén némi ráfizetéssel egy másik HDD-t kapjak, akár egy WD-t.

Tudnátok HDD-t ajánlani?

Legfontosabb szempont az adatbiztonság.
Másodsorban a gyorsaság.
1 TB-nál le legyen kisebb.
És hogy csak kicsit legyen drágább egy Samsung 1TB-os HD103SJ-nél.

Az alaplapon Sata2-es csatlakozók vannak, de úgy tudom, az a Sata3 csatlakozójú HDD-kkel is kompatibilis.
Lényegesen nagyobb tárkapacitásút nem akarok venni, mivel ahogyan elfigyeltem az árakat, sajnos azok még mindig irreálisan magasak.

Köszönöm, előre is.

(#28858) djculture válasza peter889 (#28857) üzenetére


djculture
félisten

[link]
[link]
Ez a wd red sorozat ami tényleg megbízható nagyobb méretben

Samsungnál meg már megbeszéltük nem a sentinel a rossz, hanem a samsung cég saját szabványtalan smartot kreált. Megunták hogy sok rossz vinyót visszaküldtek megemelték a riasztási küszöböt...

[ Szerkesztve ]

(#28859) peter889 válasza djculture (#28858) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm szépen az ajánlást. :R
Máskor nem veszek Samsungot.

(#28860) peter889


peter889
őstag

Szerintetek a Samsungomat (HD103SJ) a Samsung központ pontosan milyen típusú Seagate HDD-re fogja kicserélni?
A Samsungra kaptam 3 év garit. Csere esetén újra kell indulnia a 3 év garinak?

[ Szerkesztve ]

(#28861) djculture válasza peter889 (#28860) üzenetére


djculture
félisten

Ugyan ilyenre csak segate matricával és néven. ST1000DM005 HD103SJ SATA.
Nem változott semmi a samsung volt gyára ugyanazt a vinyót termeli egyenlőre, csak kap egy seagate nevet a firmware-ben és matricát.

[ Szerkesztve ]

(#28862) Lackki


Lackki
senior tag

sziasztok
vettem ma egy st2000dm001-et cc4b fw van rajta alapból, de hiába futtatom a fw updatet mikor keresi a vinyót, egyszerűen csak újra indul és visszajön winbe. Lehet az a baja, hogy nem az a rendszer vinyó?

van egy másik vinyóval is bajom (wd 1.5tb), amit csak adatmentésre használok, de ha rá van dugva a gépre, akkor olyan mintha belaggolna néha a gép. Játéknál pl megáll a kép és a hang 2-3mpre majd kattan egyet a vinyó és megy tovább minden. Pedig azon csak filmek vannak, semmi köze hozzá.
Tipp, hogy mi lehet?

Privátot hamarabb észreveszem

(#28863) liksoft válasza szabonagyur (#28855) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Sajnos azt hiszem, semmit nem tudsz tenni. A tápellátás, hűtés tud kritikus lenni. Volt már ilyen drive nálam, így a gyakorlati tapasztalatom az, hogy ami fontos, célszerű menteni róla. Használni 50%-ig érdemes, utána ajándék minden nap.

Ha az enyém lenne, készülnék a cseréjére, és folyamatosan menteném róla a fontos adataimat. Persze a zsebem ellensége sem vagyok, így az utolsó pillanatig használnám (50%-ig). Utána csere, és ezt egy külső házba CSAK hurcolászásra használnám, mentésre NEM! Ekkor ugyanis csak bosszúságot okoz ha meghal, de adatvesztést nem.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28864) liksoft válasza Lackki (#28862) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A HDD belső energiagazdálkodása, sűrűn viszi ki parkolóba a fejeket. Olvass vissza, sok ilyen gond volt itt már leírva.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28865) Lackki válasza liksoft (#28864) üzenetére


Lackki
senior tag

csodás ez az EARS vinyó :)
igen éjszaka olvasgattam kicsit... wdidle3.exe /d ?
ennyit kell tennem vele?

Privátot hamarabb észreveszem

(#28866) liksoft válasza Lackki (#28865) üzenetére


liksoft
nagyúr

Én nem csináltam soha ilyent, mert nekem az adatokat kell lementenem róluk :B , nem beállítanom. Így ebben már nem tudok segíteni gyakorlati tapasztalattal.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28867) Toobee


Toobee
veterán

Sziasztok!

Építettem egy HTPC-t. Eddig külső házakban voltak a 3,5"-es merevlemezeim. Beleraktam, nem is volt gond, kivéve az egyikkel. Még nem volt megformázva, addig felismerte. Nyomtam egy formázást Win7-ből, majd azt írja ki, hogy a "A Windows nem tudta befejezni a formázást". Próbáltam gyors és teljes formázást, egyik se működött. Parancssorból ezt írja: "A hozzáférés megtagadva, mert nem rendelkezik megfelelő engedélyekkel. Ezen segédprogram meghívásához emelt szintű engedélyek szükségesek." Ha a Tulajdonságok--Megosztás menüben szeretnék teljes hozzáférést beállítani mindenkinek, akkor pedig azt írja, hogy nincsen fájlrendszer a köteten, ezért nem tud beállítani jogokat. Remélem tudtok nekem segíteni!

https://barbieripnk.hu/

(#28868) Toobee válasza Toobee (#28867) üzenetére


Toobee
veterán

Felraktam ezt a Partition Magic-et (2008-as verziót találtam csak a "könyvtáramban"), természetesen nem működik, de a rendszernek használt 1 TB-os, két partícióval rendelkező lemezből elszállt a nagyobbik, amin nincs semmi, csak a cuccaim. :O

Windows telepítőből: "Nem sikerült megformázni a megadott partíciót. Hiba: 0x80070057"

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#28869) Toobee válasza Toobee (#28868) üzenetére


Toobee
veterán

Elnézést a sok hsz-ért. Az eredeti problémám megoldódott, de most az eredetileg jól működő merevlemezemről tűnt el az egyik partíció, csak az a 35GB-os rész maradt meg, amit a rendszernek választottam le. Hiába töröltem a partíciót, csak ez maradt meg. Most telepítem a másik lemezre az operációs rendszert, de kizártnak tartom, hogy onnan bármit tudnék vele kezdeni...

https://barbieripnk.hu/

(#28870) liksoft válasza Toobee (#28868) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ez a kapkodás varázslatos világa! A PM régóta tiltott, XP-hez jó (ott sem mindenre), de az újabb OS-ek esetén inkább ront, mint javít. Acronis vagy hasonló programot szoktak ajánlani a kollégák, majd kiegészítik írásom.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28871) Halfer


Halfer
tag

Hali! Elnézést, hogy újra felteszem a kérdésemet, de egy próbát még megér.
A vadiúj (~3 hetes) Seagate 2TB-os vinyóm néha bizonyos írások és olvasások alkalmával rövid "köszörülős" hangot ad ki. Néha az adatelérésekkor olyan hangot is hallok, mintha éppen 'felébredne' a vinyó. Egyből arra gyanakodjak, hogy hibás (lesz)? HDSentinel semmi bajt nem talál rajta. Van valami teendőm ilyenkor? Kábelek megigazítottam, hátha. [Csatlakozója SATA3, igényel ez különösebb odafigyelést kábelt és alaplapi csatlakozást tekintve (SATA2 hdd-hez képest)?]
Köszi előre is a tanácsokat!

(#28872) djculture válasza Halfer (#28871) üzenetére


djculture
félisten

Olvass vissza firmware jött ki rá ami ezt elvileg megoldja.

(#28873) Lackki válasza djculture (#28872) üzenetére


Lackki
senior tag

és van vmi különösebb módja a fw updatenek? mert a Barracuda-ALL-GRCC4H.exe indítása, és az rr után kb semmi nem történik ugyanúgy marad a cc4b

Privátot hamarabb észreveszem

(#28874) djculture válasza Lackki (#28873) üzenetére


djculture
félisten

(#28875) Lackki válasza djculture (#28874) üzenetére


Lackki
senior tag

igen, ezt csináltam én is, de miután bejön a welcome grub meg pár linux pingvin, azt látom hogy "searching for device" és utána újraindul és bejön a win.
semmi firmware download

Privátot hamarabb észreveszem

(#28876) muszty


muszty
tag

Üdv!

Beraktam egy 160 gigás ata vinyót a gépbe, de nem akarja felismerni. Illetve a win7 kiírja, hogy az illesztőprogram telepítse sikeresen megtörtént, de amikor bemegyek a lemezkezelőbe azt írja hogy inicalizálni kell... MBR, GPT. Megpróbáltam mindkettővel, de nem történik semmi. És nem tudok neki betű jelet se adni meg semmi. Csak leválasztás, inicializálás, tulajdonságok menü pont van. Van valami progi amivel meglehetne csinálni? Illetve tudom hogy van, de tudtok ajánlani olyat ami jó is?

[ Szerkesztve ]

(#28877) djculture válasza muszty (#28876) üzenetére


djculture
félisten

Pedig úgy kellene neki működnie hogy inicializálás és megadni neki hogy logikai partíció legyen.

[ Szerkesztve ]

(#28878) muszty válasza djculture (#28877) üzenetére


muszty
tag

Beledugtam a másik csatlakozóba és most felismeri. Vagy lehet nem is az volt a baj. Hanem csak újra kellett volna indítani a gépet... :W :D

[ Szerkesztve ]

(#28880) djculture válasza #45553408 (#28879) üzenetére


djculture
félisten

Mivel a wd-nek muszáj volt a megvásárolt hitachi egyik 3,5hdd-t gyártó gyárát átadni a toshibának, csak úgy egyezett bele az EU a vásárlásba.
Így most az összes toshiba 3,5 vinyó hitachi gyakorlatilag más matricával.
Amúgy meg nézz rá a hd sentinellel hogy mit ír rá.

[ Szerkesztve ]

(#28882) FollowTheORI válasza peter889 (#28860) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem indul újra... folytatódik a régi gari.
Vagy pedig, ha az már lejár közben, akkor max 90 nap a garancia.

Ott van a Seagate RMA oldalán leírva.
És javított hdd-t kapsz valszeg.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#28883) djculture válasza FollowTheORI (#28882) üzenetére


djculture
félisten

Persze meg összeégettet fog kapni...Azért hülyeséget ne írjunk.
Javítottat maximum úgy kaphatna hogy aki eladta a cuccot az benyeli az újat és ad helyette egy használtat, vagy a nagyker simliskedik.
Eddig pár tizezer vinyót gariztattam én is a 10 év alatt egyszer nem kaptam vissza használtat vagy javítottat.
Vinyóból csak bontatlant adnak vissza gariból a gyár, kapni fog egy ugyanolyat csak épp segate matricával .
Gari meg olyan lesz hogy a nagykertől/kiskertől függ a hazai gari, de tökmindegy mert gyári gari lesz rá érvényes annyi amennyi egy új termékre ad a seagete.

[ Szerkesztve ]

(#28884) peter889 válasza FollowTheORI (#28882) üzenetére


peter889
őstag

NetTom, pontosan honnan szeded az infót, hogy folytatódik a régi gari? Be tudnád linkelni?
Úgy tudom, a magyar törvények szerint (és azt a Seagate sem tudja átvariálni) teljes csere estén a garancia újraindul. Ha az 3 év volt eredetileg, akkor 3 évnek kell lenni.
(Ha rosszul írom, javítsatok ki.)

Ha javítottat kapnék, utánajárnák, mivel jó eséllyel át akarnának verni a boltosok.

[ Szerkesztve ]

(#28885) peter889 válasza djculture (#28883) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm az infókat. Szerintem a többség annak örülne, ha javítottat kapna vissza, hiszen akkor az értékes adatok is megmenekülhetnének. De ugye ezeket nem tudják/nem érdemes javítani.
Egyszer régen teljesen meghalt egy Quantum winchesterem. Végül visszaküldtem a gyárnak és kicserélték.
5 év múlva az is jobblétre szenderült. Elkövettem azt a hibát, hogy relatíve nagy kapacitásút vettem. Mintha azt venném ki, soha nem szabad viszonylag nagy winchestert venni.

Érdekes amit írtál, hogy akár be is nyelhetik az újat. Ha ez történne, az HDD azonosító számaiból rá lehet jönni a sumákolásra?

Különös, az üzlet is felvetette, hogy lehet, javítottat kapok. Remélem, nem adják ide a saját használtjukat, aztán majd behazudják, hogy teljes panelcsere volt.

[ Szerkesztve ]

(#28886) liksoft válasza peter889 (#28884) üzenetére


liksoft
nagyúr

A garancia egyszer már volt itt téma. Ha jól emlékszem akkor sem lett teljesen lezárva. Ha jól tudom (napi szinten nem jártam utána, így nem állítom, hogy ez az igaz!), a gyár folytatólagos garanciával kezeli. Mivel a magyar törvények nem azonosak a nemzetközi többséggel és előröl kezdik, így a kis vagy nagyker kénytelen benyelni ott, ahol az ügyfél egy ilyen után nagyon kitart az igaza mellett. Ilyenkor szoktam elgondolkodni azon, hogy miért drágább itthon mint külföldön egy-egy termék. Lehet nem akarnak a kereskedőink csődbe menni? De ők a gonoszak, mert itthon drágább a cucc. :F
Vagyis lehet külföldről olcsóbban vásárolni, de nem véd a hazai törvény, és külföldi a gariztatás is. Vagy itthon drágábban, és a hazai törvények miatt reménykedhetünk. A választás a miénk.

A Seagate meg igenis javít, illetve felújít. A garanciába visszaérkező darabok vizsgálaton mennek át (a felületet is írásra, olvasásra megnyúzzák, így adat NEM marad rajta), majd ha hibátlannak minősülnek, garanciális darabként kerül vissza a felhasználóhoz. Újként ilyent hivatalosan nem szoktak árulni, ha mégis kerül boltba, az a kereskedelmi lánc miatt lehet, hiszen sokszor a kereskedő rendes, és azonnal ad cseredarabot. Ez ilyenkor új szokott lenni (az van raktáron), és a gariba visszajött kerül gépbe, illetve eladásra. Ezek a felújított darabok teljes értékűek, a gyár ugyanazt vállalja rá mint a teljesen újra. Ránézésre is azonnal látható, mert a ráragasztott matricának vékony zöld kerete van. A Seagate felújított drive NEM olyan mint más gyártóé, minőségileg valóban 99%-ban azonos az újjal. (Egyéb felújítottakról nem mindenhonnan hallok ilyen minőségről. :B ) A fentiekből látható, hogy NEM a garanciába leadott drive jön vissza a gyártól, így reménykedni sem célszerű, hogy rajta maradnak az adataink. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28887) decens


decens
tag

halihó!
hozzám került egy régi, eide vinyó. samsung 160 gb-os, hibátlan. az egyetlen szépsgéhibája az volt, hogy annak idején szétosztották 32 gb-os partíciókra, amiket én tegnap egyesítettem egyetlen kötetté.
azóta viszont nem lehet formatálni. gyors formatnál ÉS hagyományos formatálásnál is fail. (w7 alatt probálkoztam vele.) a lemezkezelő homokórázik pár percet, aztán ezt az üzenetet dobja.

(#28888) liksoft válasza decens (#28887) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Ez most megállapítás akart csak lenni? Mert a kérdés hiányzik! Megközelítőleg kitalálható, de nem biztos, hogy valóban ez az igazi.

SMART mit mond?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28889) decens válasza liksoft (#28888) üzenetére


decens
tag

:-)

kveszcsön iz: mit tehetnék annak érdekében, hogy le tudjam formatálni a vinyót és ismét működésre bírni?

smartot hol tudok nézni? (hdd sentinel nincs fent a gépen).

(#28890) liksoft válasza decens (#28889) üzenetére


liksoft
nagyúr

Akkor tedd fel.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28891) decens válasza liksoft (#28890) üzenetére


decens
tag

feltettem.

(#28892) FollowTheORI válasza peter889 (#28884) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

http://www.seagate.com/em/en/support/warranty-and-replacements/limited-consumer-warranty/

What Will Seagate Do? If Seagate authorises a product to be returned to themselves or to an authorised service provider, Seagate will replace the drive, without charge, with a functionally equivalent replacement product. Seagate may replace your product with a product that was previously used, repaired and tested to meet Seagate specifications. Please note that some replacement items may have minor blemishes such as marks or scratches. Seagate will pay to ship the replacement drive to you. By sending a product for replacement, ownership of the original product will be transferred to Seagate. Seagate will not return original drives to consumers. Data recovery is not covered under this warranty and is not part of the repair or exchange process. If you would like data recovery performed on your drive, it is available from Seagate as a separate service for an additional charge. Seagate guarantees that repaired or replaced products are covered for the greater of either the remainder of the original product warranty or 90 days.

Ja és a Samsungot kérdezte, nem a hazai kisker nagykert... RMA esetén a Seagate feltételei játszanak csak és a magyar jog sem él.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#28893) liksoft válasza decens (#28891) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem látok gondot. Gondolom nincs adat rajta, így egy írásteszt a Sentinelből nem árt. Ezzel le is gyalulod a drive-ot, és nem marad rajta olyan adat ami miatt esetleg logikailag nem engedi a rendszer a formázást. Ha viszont valamiért nem tud írni a drive, az a Sentinel teszt során kiderülhet.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28894) liksoft válasza FollowTheORI (#28892) üzenetére


liksoft
nagyúr

A lényeget ha lefordítanád, segítség lehetne mindazoknak, akik nem tudnak angolul megfelelő szinten. Pici hazánkban meg ugye az angolt tudók nagyobb aránya csak és kizárólag a 16-28 éves réteg. A többieknek jobb a magyar. Előre is köszi! :B

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28895) decens válasza liksoft (#28893) üzenetére


decens
tag

elindítottam most kezdésnek egy "részletes öntesztet", egyelőre nem talált hibát, de még csak a fele futott le.
ha végez, rászabadítom az irás-tesztet is.

(#28896) djculture válasza liksoft (#28894) üzenetére


djculture
félisten

Á az idősebbeknek az orosz tudásuk a nagy.
Én az biztos mindig a magával a gyártóval szoktam gariztatni, Kiküldöm a feltétetlek szerint postán és 3-4 hét múlva küldik az újat. A serial számból minden gyártónál meg lehet kerestetni hogy van e még gyári gari.
Ha valaki nem akar vele vesződni itt fórumon is van aki ezt intézi némi plusz pénzért+ a kiküldési díj.
Héten kaptam vissza két idés 250-es wd-t, küldtek helyette 2db 500-ast 3 év garival, írtak egy levelet hogy ez volt épp raktáron.
WD az ilyen ügyben kifejezetten korrekt. :R

[ Szerkesztve ]

(#28897) zex


zex
aktív tag

Sziasztok,

A következő problémával küszködök! Adott egy vadi új (pár napos) DELL Latitude E5430-as notebook. Toshiba 500GB-os 7200RPM-es merevlemez van benne. Minden rendben működik, kivéve néha észrevettem, hogy "megfagy" a gép egy pillanatra (1-2 másodperc). Nem értettem a jelenséget, ezért feltelepítettem a Hard Disk Sentinel-t. És hát rögtön a főképernyőn a következő hibaüzenet fogad:

A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 38753 alkalommal.

De ez a szám folyamatosan változik, szinte ahányszor csak rányomok az Újratesztelés gombra. :(

Kérdésem, hogy most ez mi lehet? Ugye itt nincs kábel, stb. Garancia van a gépre 3 év. Vajon várja ezzel a problémával, vagy érdemes rögtön bejelentenem?

Köszönöm segítségeteket!

(#28898) liksoft válasza zex (#28897) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A programban van fent gomb, mellyel riportot tudsz küldeni a fejlesztőnek. Tedd meg, és kérdezd meg ott, hogy ez most valódi hiba, vagy megint egy SMART attributumot máshogy használnak mint eddig, így a program fals adatot mutat?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28899) Lackki válasza zex (#28897) üzenetére


Lackki
senior tag

nekem is ez a hibám van és ezt írja az asztali gépemen egy EARS vinyóra, de ott állítólag parkolópályára megy sűrűn ez a sz*r és azért fagy be. Toshibánál nincs ilyen?

[ Szerkesztve ]

Privátot hamarabb észreveszem

(#28900) zex válasza liksoft (#28898) üzenetére


zex
aktív tag

Aha.. Köszönöm az infót. Akkor ekként cselekszem! :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.