Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28351) peter0117


peter0117
tag

Hello! Van két asztali gép ha winchestert cserélek akkor nem lesz semmi bajuk? Azért akarom mert az egyik vinyó vírusos és közvetlen internetkapcsolattal tudom csak kiirtani amit csak egy másik pcnél tudom megoldani. semmi probléma nem lesz azzal a géppel amibe átrakom?

(#28352) wmati válasza peter0117 (#28351) üzenetére


wmati
addikt

Ez ne milyen egyszerű ha a 2 gép teljesen megegyezik akkor cserélgesd nyugaton, de ha nem akkor lehet hogy nem bootol a win vagy károsodik vagy betölt csak hibás

(#28353) NLZ


NLZ
tag

Sziasztok!
Új alaplapot üzemeltem be, ezért előtte levittem a gépemet az udvarra és kifújtam porszívóval, felületesen, mert hideg volt már az este. Ezután kiszereltem régi alaplapot, beraktam az újat, visszadugtam a vinyókat, de az egyik megadta magát.
Induláskor ütemesen, másodpercenként egyet kattog, a biosz felállása megáll. Néha nem kattog és továbbmegy nehezen, de akkor meg az (újratelepített) windows akad meg az indulásban.
Néztem már a másik tápcsatival kábellel, de nem az a gond, a többi vinyó megy szépen.
Azért nem értem, mert előtte flottul működött a drága, elég sokat, még az alaplapcserés művelet előtt közvetlenül is.

Szerintetek mi romolhatott el benne és mitől? Javítható az ilyen?

(#28354) wmati válasza NLZ (#28353) üzenetére


wmati
addikt

Nem vagy csak költségesen javítható

(#28355) peter0117 válasza wmati (#28352) üzenetére


peter0117
tag

Mindkét gépen win xp sp3 van. Alaplap proci nem egyezik. A winchester az egyforma egyébként. De am nem értem mi köze van ahhoz hogy milyen a gép? Egy ócska és egy gamer gépbe is ugyanolyan hdd van. természetesen nem méretre értem.

(#28356) wmati válasza peter0117 (#28355) üzenetére


wmati
addikt

Arra értem hogy ha 2 gép minden alkatrésze megegyezik akkor lehet cserélgetni a hdd és itt most a alaplapra és a processzora gondolok , win be benne vannak a driverek és ezekkel lehet gond

[ Szerkesztve ]

(#28357) peter0117 válasza wmati (#28356) üzenetére


peter0117
tag

Aham értem. Hát akkor azzal lehet gond. ÉS károsulhat is vagy csak nem indul el? vagy ez szerencse kérdése.

(#28358) wmati válasza peter0117 (#28357) üzenetére


wmati
addikt

Inkább nem indul el vagy elindul csak csökkentet módban ritkán fordul elő hogy károsul

(#28359) peter889 válasza madmike (#28340) üzenetére


peter889
őstag

Szerintem az én winyóm is lassan agonizálni fog. Nálam egyelőre csak a gyenge szektorok szaporodnak, lett belőlük 25. Bizonyos mappákat már meg sem tudok rajta nyitni! :(((

[ Szerkesztve ]

(#28360) Csaszykj


Csaszykj
aktív tag

Személy szerint, HDD Regenerator (reges változat) -al próbálkozok a szaporodó gyenge szektorok javításával.
Igaz, rengeteg idő, pláne nagy winyóknál, de eddig fogjuk rá, "bevállt".

(#28361) peter889 válasza Csaszykj (#28360) üzenetére


peter889
őstag

Köszi, majd lehet ki fogom próbálni.

(#28362) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Itt leírtam a problémámat:
[link]

Szívesen veszem a véleményeket/segítséget a probléma megoldásához.

Éppen most beszéltem az üzlettel, ahová a garancia szól, és azt mondták, nekik a Sentinel nem mérvadó. A Samsung weboldaláról kell letölteni valami es tool programot, és annak a teszteredményét veszik figyelembe.
Valaki nem tudná belinkelni, pontosan honnan tudnám letölteni?

Ráadásul, ha cserére kerülne sor, Samsungra nem is tudnák becserélni, csak Seagete-re, mondván a Seagate vette meg a Samsungot.

[ Szerkesztve ]

(#28363) djculture válasza peter889 (#28362) üzenetére


djculture
félisten

Samsungot adnak továbbra is csak seagate matriciával...

(#28364) peter889 válasza djculture (#28363) üzenetére


peter889
őstag

Még akkor szerencse. Köszi az infót.

[ Szerkesztve ]

(#28365) djculture válasza peter889 (#28364) üzenetére


djculture
félisten

Pont hogy baj, ugyanis a seagate-nél nincs ez hogy a smart riasztási adatok elvannak barmolva. Amit küldtél azon látszik hogy már mikor vetted se volt tökéletes a vinyó csak a samsung smartja elvan barmolva gyárilag.

(#28366) McDog válasza peter889 (#28362) üzenetére


McDog
aktív tag

A Samsnug HDD diagnosztizáló progija a Samsung HDD Utility(HUTIL) 2.10 volt, most a Seagate oldalát nem egészen láttam át, viszont a Hiren's Boot CD-n rajta van.

(#28367) Simivok


Simivok
senior tag

Hello!
WD20EZRX vinyóm úgy néz ki rosszalkodik. Időnként elég nagy kattanásokat hallatt ki magából. Biztos parkolja a fejet. Hogy lehetne ezt kiküszöbölni? Nem vagyok jártas ebben a témában, mivel csak ezzel a vinyóval volt még bajom.

Galaxy S23 256GB Cream

(#28368) zoltan7611


zoltan7611
csendes tag

Sziasztok,
Egy Lenovo Ideapad HDD jelszavazásával akadt gondom. Egy "vicces" kollega, akitől már megvált a cég, átírta a hdd jelszót (szerencsére a BIOS jelszót nem), így a bios-ba be tudok lépni, de sajnos a hdd jelszót ekkor sem tudom törölni, mert ha a hdd bent van a gépben, akkor még a bios-ba lépést megelőzően kéri a hdd jelszót... ha kiveszem, akkor persze be tudok lépni a bios-ba...
Kérdésem, hogy van-e ötlet, hogy tudom a hdd jelszót kiütni ez esetben?
(megjegyzés okoskodóknak: a gép a munkahelyemé, nem lopott, bárkinek, aki érdemben segítséget tud nyújtani, meg tudom mutatni a gép számláját, etc.)

--@---

(#28369) peter889 válasza djculture (#28365) üzenetére


peter889
őstag

Értem, ezzel is okosabb lettem, sajnos csak utólag.

McDog ,
az üzletben most azt mondták, hogy a Estool 3.0-át töltsem le hozzá, annak a teszteredménye számít nekik.

[ Szerkesztve ]

(#28370) Kiki18 válasza Simivok (#28367) üzenetére


Kiki18
őstag

A megoldásra már egy egész fórum van a PH-n.
Nekem igaz csak egy EARS-om van,de a HDsentineles megoldással meg vagyok elégedve.Olyan,mintha 2 napja menne a vinyó,az üzemidejétől eltekintve.... :K

[ Szerkesztve ]

(#28371) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Szaktársak. Szerintetek ez mi? Tudom hogy van hibás szektor a hdd-n, de nem akarja a tartalék területre áthelyezni.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#28372) McDog válasza peter889 (#28369) üzenetére


McDog
aktív tag

Hiren's-en azt is megtalálod. (Seagate oldala reménytelenül átláthatatlan számomra.)

(#28373) Mezga Aladár válasza zoltan7611 (#28368) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Szerintem sehogy.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#28374) djculture válasza Mezga Aladár (#28371) üzenetére


djculture
félisten

Meghibásodott a logika ami a smart eseményeket kezeli. Le kell futtatni folyamatos írási olvasási teszteket hátha megoldódik.

(#28375) Mezga Aladár válasza djculture (#28374) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Most olvasás teszt fut.

Ez egy rosszul kezelt noti hdd. Gyermekem alkotta.

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#28376) djculture válasza Mezga Aladár (#28375) üzenetére


djculture
félisten

Ez még akár cache memória hiba is lehet. hd tune error scannél ha változik a hibás szektorok helyzete folyton akkor az lesz.

(#28377) Mezga Aladár válasza djculture (#28376) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Végül is ez sajna kuka.
Már megy a mentés.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#28378) -Christoph-


-Christoph-
csendes tag

Üdv!

Régi 20 gigás Maxtor winyónál mennyire egészséges, ha ILYEN hangot ad? A magas hangra gondolok, ami a 9. másodpercnél egy pillanatra alábbhagy. Másik, már orvosolt probléma miatt került hozzám a gép, viszont eléggé feltűnő a szokatlan akusztika. Beteg HDD-hez még nem volt szerencsém, úgyhogy hozzáértő vélemény nélkül nem akarom a tulajt új winchester beszerzéssel fenyegetni. :)
Bár a felvételből nem derül ki, de a gép alapvetően teljesen korrekt hangerőn üzemel, egyedül az említett HDD hangos, viszont az is elviselhető. "Laikus" könnyen betudja a "gép hangjának".
(És bocs a hangminőségért, mobilomnak nem erőssége a hangrögzítés.)

[ Szerkesztve ]

(#28379) wmati válasza -Christoph- (#28378) üzenetére


wmati
addikt

Izgalmas hangja van, hdd sential mi mond ?

(#28380) djculture válasza -Christoph- (#28378) üzenetére


djculture
félisten

2B020H1? Ha igen akkor ezek ilyenek, nekem is van az is motor hangos de szerencsére nem vészes. 10 éves hdd-k és még mennek ez nagy szó!

(#28381) -Christoph- válasza wmati (#28379) üzenetére


-Christoph-
csendes tag

Azt, hogy minden pöpec és kiváló.

(#28382) -Christoph- válasza djculture (#28380) üzenetére


-Christoph-
csendes tag

2F020J0, de szerintem rokonok.

(#28383) wmati válasza -Christoph- (#28381) üzenetére


wmati
addikt

Remek, jó kis hdd

(#28384) djculture válasza -Christoph- (#28382) üzenetére


djculture
félisten

Ja azok, annyiba különböznek hogy a tied ata133 az enyém meg ata100-as.

(#28385) -Christoph-


-Christoph-
csendes tag

Ok. Ezer köszönet!

(#28386) sityupityu


sityupityu
veterán

Sziasztok.

Lett egy kis problémám a WD Elements 2.5"-os külső vinyómmal. Amikor rádugom a gépre ahelyett,hogy elkezdene felpörögni csak egy szakaszos,halk búgó hangot hallat. Egy másik vinyómnál tapasztaltam már olyat,hogy ha nem megfelelő kábellel van használva akkor csak kattog. De itt nem a kábel a gond(másikkal is ki lett próbálva),és a tünetek sem ugyan olyanok. Egy idő után ezt abbahagyja,és a számítógép ki is írja a nevét és hogy az eszköztelepítés megtörtént(ami egyébként már persze réges rég meg volt).
A lemezkezelőnél látszódik a cucc,ahol már eleve érdekes adatokat ír a gép. Többek között az 1 TB-os vinyót 2 TB-osnak érzékeli. :F Viszont a csatlakoztatott eszközöknél nem is található,nem látja a gép. Amin nem is csodálkozom,mert mint írtam,maga a hdd nem is búg,nem működik. Mi a fene történhetett vele? Szervizbe vajon helyre tudják hozni? Tegnap tettem még rá filmet,nem volt semmi baja. Ráadásul nem egy agyonhasznált darabról van szó,alig múlt egy éves. Viszont filmgyűjteményem egy komoly része van rajta(szinte majdnem tele van),úgy hogy tisztára kivagyok most. :W Ütés nem hiszem,hogy érhette,külsérelmi nyom nincs rajta,a családban meg senki nem jelentkezett,hogy tett volna valamit vele. :( Szerintetek? Van rá esély,hogy tudják javítani? Lehet,hogy csak valami kis "biz-basz" szált el benne amit lehet cserélni?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#28387) sityupityu


sityupityu
veterán

Közben a tévére is csatlakoztattam,és ott is ugyanaz. Tehát a lényeg,hogy szgép és a tévé is felismeri az eszközt csak mind a kettő szerint nincs adat rajta. És hát a probléma forrása gondolom amit már előbb is írtam,hogy egyszerűen nem hajlandó "beindulni" a hdd,csak azt a fura hangot adja ki.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#28388) Simivok


Simivok
senior tag

Hello!
WD20EZRX vinyóm seek hangja annyira halk hogy szinte meg sem lehet hallani. Viszont van egy olyan nagy éles hang időnként amire felhívta a figyelmemet. Nem tudom természetes-e..., illetve nem szeretném hogy emiatt lemenjen a kondíció 100-ról hiszen a lassan 4 éves vinyóm tökéletesen teszi a dolgát, akkor nehogy már
egy pár napos vinyó megadja magát.
Ha jól tudom ez a parkolópályára való állítás hangja. Ezt ha jól tudom wdidle nevű dologgal lehet elhúzni.
Kérdésem: a wdidle alkalmazása segít-e valamit, (vagy rontja a helyzetet), tehát ha elrontok valamit akkor kukázza a vinyót? Illetve jár-e garanciavesztéssel? Mert tegyük fel kikapcsoltam a parkolást, és így is elromlik akkor nem akarom hogy visszaküldjék úgy hogy az én hibám volt...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 256GB Cream

(#28389) djculture válasza sityupityu (#28387) üzenetére


djculture
félisten

A külső vinyók ilyenek sajnos, általában az usb vezérlő szokott bedögleni, gyakori hogy a vinyóra integrálják rá sajnos a vezérlőt.

(#28390) sityupityu válasza djculture (#28389) üzenetére


sityupityu
veterán

Szia!

És ez javítható ha elviszem egy hozzáértő emberhez? Az sem érdekel ha a fél vinyó árát ki kell fizetnem,csak meg tudjam menteni ami rajta van.

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#28391) djculture válasza sityupityu (#28390) üzenetére


djculture
félisten

Ha a vezérlő hallt be akkor javítható az egész ha a hdd hallt meg benne akkor adatmentő cégek tudják csak javítani. Annyit megtehetsz hogy megnézed milyen vinyó van benne, normál satás vagy usb vezérlő van direkt a vinyón. Ha satás van benne akkor egy 2,5 külső vinyó kerttel működni fog tovább valószínűleg az döglött meg.
Egy biztos hogy rossz állapotban ne próbálkozzál vele, mert ha a keret a rossz a vinyót is kinyírhatja.

[ Szerkesztve ]

(#28392) sityupityu válasza djculture (#28391) üzenetére


sityupityu
veterán

Bocs,de nem vagyok otthon ebben a témában. Ezt hol tudom megnézni,a szgépen a vinyó adataiban,vagy közvetlen magában a vinyóban? Elnézést a hülye kérdésekért. :R

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#28393) wmati válasza sityupityu (#28392) üzenetére


wmati
addikt

Közvetlenül a hdd -n szétszeded és megnézed milyen

(#28394) sityupityu válasza wmati (#28393) üzenetére


sityupityu
veterán

Akkor lehet,hogy hagyom inkább és nézze meg szakember,mert ezen nincs semmiféle csavar. Valószínűleg valami pattintós megoldással van összerakva,nem akarom szétcseszni. A másik két Hdd-m csavaros,de ezen semmi. :(

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#28395) wmati válasza sityupityu (#28394) üzenetére


wmati
addikt

Milyen fajta ?

(#28396) sityupityu válasza wmati (#28395) üzenetére


sityupityu
veterán

WD Elements SE.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#28397) wmati válasza sityupityu (#28396) üzenetére


wmati
addikt

Tessék így kell szétszedni, de ahogy néztem nem sima hdd van benne

(#28398) sityupityu válasza wmati (#28397) üzenetére


sityupityu
veterán

Köszi! Ez nekem jót vagy rosszat jelent javítás szempontjából,hogy nem sima hdd van benne?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#28399) djculture válasza sityupityu (#28398) üzenetére


djculture
félisten

Annyi hogy akkor egy sima keret megvásárlásával nem javítható sajnos.

(#28400) wmati válasza sityupityu (#28398) üzenetére


wmati
addikt

rosszat, de megnézem videót még egyszer hátha tévedtem. Ez alapján szétkaphatod a sajátodat :K

Sajnos jól láttam videón

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.