Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#27401) liksoft válasza batagy (#27398) üzenetére


liksoft
nagyúr

A drive belül nem engedi az alacsony szintű formázást (klasszikusat). Használt hibátlan drive esetén lehet gyorsformázást használni a rendszernél (logikai meghajtó létrehozása), de új drive felületi hibaellenőrzése miatt a teljes a célszerűbb.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27402) liksoft válasza zoty0 (#27399) üzenetére


liksoft
nagyúr

Dinamikus drive lehet, amit csatlakoztatni kell a lemezkezelőben.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27403) zoty0


zoty0
tag

(win8 pro 64bit)
a bios -látja.
smart mint HDsentinel?
mert ujra rakás elöt 1 nappal néztem meg minden stimmel-e
SSD 100%100% még több mint 1k nap
HDD 100%100% még több mint 1k nap
most még a win8 alat nem néztem meg.

[ Szerkesztve ]

cs go

(#27404) zoty0


zoty0
tag

[link]
[link]
talán ezek segítenek

[ Szerkesztve ]

cs go

(#27405) liksoft válasza zoty0 (#27404) üzenetére


liksoft
nagyúr

A fejlécben nézd meg ki kinek válaszol! A SMART nem Neked szólt!

A lemezkezelő viszont igen!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27406) ígyvanferi válasza liksoft (#27400) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Most nincs fent még semmi extra program, pár napja még nem volt semmi gond a HD sentinel szerint. Van egy sokéves WD raid edition winchesterem, az 74%-on áll, de nem azzal van a gond. Kipróbáltam már másik SATA kábellel, másik portba dugva, másik tápcsatlakozóval, de semmi. Ne haljon már meg csak így minden előjel nélkül egy éjszaka alatt, úgy, hogy nem volt használatban, nem töltöttem rá közben pl.

(#27407) Koppy96


Koppy96
tag

Üdv.
Mi okozza a vinyó kerregését és lassúságát ?
Egy 2 éves Samsungról van szó.

Acer CloudMobile | Telefonon gyorsabb: 06 30 892 9658

(#27408) liksoft válasza Koppy96 (#27407) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

SMART mit mond? (Pl: HD Sentinel)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27409) Koppy96 válasza liksoft (#27408) üzenetére


Koppy96
tag

Teljesítmény 100%
Kondíció 99%
Nem értem :F

Acer CloudMobile | Telefonon gyorsabb: 06 30 892 9658

(#27410) liksoft válasza Koppy96 (#27409) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ír az mást is. AZ kell.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27411) Koppy96


Koppy96
tag

Kb fél éve ezt csinálja, de mostanában egyre rosszabb. Van hogy Win betöltése közben hibát ír és javítani nem mindig lehet ( ilyenkor reinstall ) meg volt olyan időszaka is, hogy folyton lemezellenőrzést akart csinálni.
Az 50GB-os partíció amin a windows volt egy sikertelen betöltés után használhatatlanná ( formázhatatlanná ) vált. Most megint jó :F
[link]

[ Szerkesztve ]

Acer CloudMobile | Telefonon gyorsabb: 06 30 892 9658

(#27412) liksoft válasza Koppy96 (#27411) üzenetére


liksoft
nagyúr

Először tápellátásra tippeltem, de az FSP tápok jók szoktak lenni. Kontakthiba a csatlakozóknál? Csak tippelek, pontos ötletem nincs. Persze a drive is lehet ludas.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27413) Koppy96 válasza liksoft (#27412) üzenetére


Koppy96
tag

Nem hiszem, hogy kontakthiba lenne, mert már többször szét volt szedve, meg új sata kábelt is kapott az alaplappal együtt.
Kerregni, csak írás/olvasás közben szokott, teljes formázás után is lassú...
Szerintem egyszerűen sz*r és kész. :(

[ Szerkesztve ]

Acer CloudMobile | Telefonon gyorsabb: 06 30 892 9658

(#27414) zoty0


zoty0
tag

Igen így utólag észrevettem csak nagyon sietem.
Probléma megoldva köszi :)

cs go

(#27415) Klepti


Klepti
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy ha 2 winchestert akarok a gépbe rakni, akkor kell velük valami fontos dolgot megtenni?
Ilyen master-slave dolog, meg kell-e külön IDE kábellel használni őket, meg ilyenek.
Az egyiken megy az OP rendszer, másik meg csak adatoknak kéne. Előre is köszi!

(#27416) ígyvanferi válasza ígyvanferi (#27406) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Viszont érzem, hogy melegszik, tehát valamit mégis csak csinál.

(#27417) liksoft válasza ígyvanferi (#27416) üzenetére


liksoft
nagyúr

De ha az alaplap nem érzékeli, akkor nem működik. Az, hogy miért, már más kérdés. Ha a számítógépre nem teszel semmilyen OS-t, de bekapcsolod, akkor az vesz fel áramot, melegszik. Ugyanakkor semmire nem tudod használni. Mivel a mai HDD-k mikrogépek, így azok is melegszenek, de funkcionálisan kukák ha meghibásodtak.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27418) ZÁEL


ZÁEL
tag

Sziasztok!

Remélem, jó helyre írok.
Számomra nagy problémával fordulnék hozzátok, okosokhoz segítségért.
Arról van szó, hogy jelenleg van a gépemben 1db 1TB-os merevlemez és ez van 2 részre osztva.
Egyik része 40GB-os a windowsnak+office+programoknak. Ez a C meghajtóm.
A maradék tárhely filmek, videók, zene, fénykép, stb. Ez pedig a D meghajtóm.
Megjegyzem: legális, boltban vett windows 7-em és office 2010-em van.
Viszont vettem egy új winchestert a gépembe és erre az új vinyóra szeretném inkább felrakni a windowst és így megszüntetném azt a régi 40GB-os partíciót.
Az a kérdésem, hogy ezt hogyan lehet megcsinálni?
1.Először is, hogyan kell beállítani, hogy majd erről az új vinyóról bootoljon a gépem?
2.Simán telepítsem fel a win 7-et erre az új vinyóra? Vagy át lehet valahogy tenni a régiről 40GB-os partícióról a windowst az új merevlemezre? Bár én inkább azt szeretném, hogy nem rakom át, mert az már egy nagyon régóta fent lévő win 7 és tele van mindenféle szeméttel és ezért frissen telepíteném fel. De akkor meg ki fogja írni a bootoláskor, hogy 2 windows van fent a gépem, nem?
3. Plusz hogyan tudom aktiválni a windowst, ha még fent van a régi 40gb-os partíción? Vagy simán lehet? :)
4. Hogyan tudom majd egyesíteni a régi 40GB-os C meghajtómat a D meghajtómmal?

Nagyon köszönöm a válaszokat!

(#27419) benxys13


benxys13
csendes tag

Sziasztok!

Van egy WD my passport elite külső merevlemezem. Rendesen működik a notebookommal. Azonban amikor asztali gépemmel próbálom használni nem ismeri fel. Már formatáltam is, de nem változott a dolog. Ha rákattintok a parancsikonjára akkor azt írja ki, hogy az alkalmazás nem található. Pedig ez a WD unlocker izé, ami rajta van az működik.
Gondolom a gépen van valami rosszul, de jöttem rá hogy mi. Nektek van valami tippetek?

Előre is köszi a válaszokat.

(#27420) liksoft válasza benxys13 (#27419) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

És milyen OS-ek vannak rajtuk? Enélkül senki nem tud segíteni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27421) liksoft válasza ZÁEL (#27418) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Vedd ki a meglévő drive-ot, és tedd be az újat. Telepíts fel mindent, aktiváld, majd utána tedd vissza a mostanit. Különben valóban képes "összefűzni".

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27422) Murphistic


Murphistic
aktív tag

Szervusztok!

Röviden annyi lenne a kérdésem, hogy mitől szállhat el az MFT tábla?

Hosszabban:
Adott 3 notebook merevlemez meg 1 notebook + 1 külső tok. Egyik HDD-n Vista+7 dualboot, másikon 8-as, harmadikon adatok. A 7-es HDD volt a notebookban, az adat lemez a külső tokban. A notebook merevlemezéről legutoljára elég sok mindent másoltam ( sok apró fájlt ), hogy át tudjam vinni a 8-as lemezre.

A másolás után kikapcsoltam a gépet, akksit is kivettem és a notebookban kicseréltem a HDD-t. Először csak az Action Center kötözködött, hogy valami nincs rendben az egyik lemezzel ( a 8-as és az adatlemez közül valamelyikkel ), de először gondoltam rendbe rakom a Windows Updatet, felraktam a frisstéseket.

Újraindítás után az adatlemez 0 bájtos RAW lett :D . Mégegy újraindítás sem segített. Viszont a CHKDSK /F nagyjából rendbeszedte a lemezt. A ma és tegnap lemezre másolt adatok kicsit foghíjasra sikeredtek, de létfontosságú adatot nem vesztettem.

Viszont most nem merem a 7-es rendszert tartalmó HDD-t a külső tokba rakni, félek, hogy hátha a Win 8-nak az az MFT sem tetszene. Szerintetek is előnyösebb lenne inkább arról bootolni megint és mondjuk USB kulcson átvinni az adatokat?

Szerintetek mit rontottam el? ( pl. CHKDSK-t Win 7 alatt kellett volna futtatnom? ) És mi okozhatta az MFT-tábla összekuszálódását? Valahol írtak pl. vírusról és programhibáról is.

A tanulság: menteni, menteni, menteni :D .

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#27423) benxys13 válasza liksoft (#27420) üzenetére


benxys13
csendes tag

Mindkét gépen Win 7 van.

(#27424) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Van egy 320 gigás HDD-m amin adatokat tárolok. W7-et használok, az oprendszer egy másik vinyón (SSD) van. A 320 gigás HDD-re szeretnék XP-t telepíteni egy 40 gigás partícióra, úgy hogy ne kelljen formázni, mert van rajta egy csomó adat.

Hogy oldhatnám meg a legegyszerűbben?

Az XP azért kell mert akadt egy program amit használok és nem megy W7 alatt.

Let the Zone take me if I am.

(#27425) ChRiS_RS válasza kutga (#27424) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Nem írtad melyik verziód van a win7-ből. Ha nem Starter, vagy Home Premium, akkor telepítsd az Xp módot. Mert egy program miatt szerintem nem érdemes egy egész rendszert felhúzni.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#27426) Nixon18


Nixon18
senior tag

Hello!
Ma bedugtam a WD Essential 1 TB-os külső HDD-met és nem látok egyetlen fájlt vagy mappát sem, viszont a helyet foglalják... Ötletek, hogy ez minek a következménye?

(#27427) bul07


bul07
nagyúr

Valami nem stimmel a gépemmel és én a HDD-re gyanakszom
Nem tudom leírni a hibát de olyan mintha néha nem működne megfelelően, nem csinálna semmit, és a Hard Disk Sentinel nézegetve is látszik hogy pár napja valami történt mert egyre több a Raw Read Error Rate, 5nap alatt 1100-ról felment 9400ra , sőt most egy óra lat 5400-ról ment fel 9400-ra
[link]
Naplóba van két mai bejegyzés is :
[link]

Van okom aggódni , vagy lehet ez normális is ?

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#27428) bul07 válasza bul07 (#27427) üzenetére


bul07
nagyúr

Raw Read Error Rate mostanra felment 10859-re
Úgy vettem észre ha valamit rá akarok menteni a merevlemezre nagyon gyorsan nő ez a szám , hú kezdek ideges lenni
Még valami hiába van hely a merevlemezen a torrent letöltés megáll CRC hibával
Szerintem kezdek utánanézni hogy mit veszek helyette, persze ez még garanciális így nehéz ügy

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#27429) kutga válasza ChRiS_RS (#27425) üzenetére


kutga
nagyúr

W7 pro 64bit. Sajna nem jo a virtualis gep, az egesz ugyvitelunk csak xp alatt megy.

Mindenesetre a particio megvan, mar csak azt kell kitalalnom hogy telepitek.

Let the Zone take me if I am.

(#27430) janos1994


janos1994
csendes tag

Üdv!

Kaptam egy seagate hdd 4 napja 250gb sata az a problémám vele 2 felé szedem van a c meghajtó azon van a rendszer a d meg semmi nincsen és 110 gb a d meghajtó és azt írja,hogy csak 109 szabadon használható hely van.Miért vesz le egy gb ? amikkor semmi nincs rajta.Még valami a skypolok vagy netezek van olyan álandoan tölt és olyankor szaggat a rendszer frissen telepitve windows 7 el.

(#27431) wandR


wandR
csendes tag

Hello,
a következő problémám van: win7ultimate rendszer, Asus P8z77 V-LE plus, samsung sdd, és beraktam egy wd 500Gb hdd. kb 10 percig jól működik minden, majd IntelRapid felugrik, hogy baj van, "Állapot: Veszélyben".
Ha lehúzom a hdd-t, akkor semmi baj, több órás játék és AdobePs program alatt sem jelez problémát!

Biosban van a baj, frissítenem kell vmit, ötletek?

Köszönöm

sc2: MeTa#2245

(#27432) Aramir válasza bul07 (#27427) üzenetére


Aramir
őstag

Ez valami Samsung betegség lehet, nem te vagy az első itt, aki ilyennel találkozott: [link]

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#27433) djculture válasza Aramir (#27432) üzenetére


djculture
félisten

Samsung így csinálta az összes vinyóját a smart riasztási értékeket megemelte, így sokszor már csak akkor tudja az ember ha baj van ha vége drive-nak.
Egyik pillanatról a másikra szoktak tönkremenni mindenféle jelzés nélkül.
Egyedül abból lehet észrevenni hogy elkezd belassulni és folyamatosan dolgozik olyankor is mikor nincs használva. Olyankor lehet menteni mert már a végét járja.

[ Szerkesztve ]

(#27434) King Unique


King Unique
titán

Sziasztok!

Egy kis info kellene,h ami vinyókra rá van írva 5V, xyA érték,abból az áramerősség a névleges,egészséges működéshez szükséges érték,v max,ami érheti :F Csak,mert pl.WD My Passportokhoz és sok külsőhöz szimpla,nem Y káblet adnak,ami usb2-be nem biztos,h elég,régi 3 tányérosom ugyan elmegy simán szimpláról is, 06A-es,új 2 tányéros "usb2 barátibb" a 0,55A-es értékkel,a 4 tányéros 2 TB-ossal,adódhat gond a 0.75A-el,bár elvileg elmegy az is 1 portba :F Samu meg 0,85A 2 tányérral, új Toshiba meg 1A... :Y, Hita 0,7A.
bocs előre,ha már kérdeztem volna hasonlót,de ez érdekelne.

[ Szerkesztve ]

(#27435) Aramir válasza djculture (#27433) üzenetére


Aramir
őstag

Na jó, de egy zero-format meg eltünteti ezeket a gyenge szektorokat, utánna meg teljesen jó.

Tényleg, ha már itt vagyok, én is kérdeznék, a napokban hozzám került egy 400 gigás Seagate 60+ gyenge szektorral, a zero-format hatására maradt 31 gyenge szektor, de az meg az istennek sem akar eltünni, azóta lefuttattam még kettő zero-formatot, egy teljes hdd regenerator felülettesztet, illetve egy hdtune felületteszt is lefutott a zero-format után, plusz lefuttattam egy részletes öntesztet is kínomban, de a 31 offline uncorrectable/pending szektor azóta is megvan, de persze a semmit hiba nem volt a teszteket alatt, hdd regenerator alatt még egy delay sem volt. Valami tipp, hogy tüntesem el őket? Legalább helyezné át, vagy valami, de így...? :DDD

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#27436) bul07 válasza Aramir (#27435) üzenetére


bul07
nagyúr

Akkor ezek szerint ha fognám a vinyómat és csinálnék rajta partíció törlést majd formázást meg javulna
Az operációs rendszer majd 18hónapos.

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#27437) Aramir válasza bul07 (#27436) üzenetére


Aramir
őstag

Nálam ez segített, de persze nincs garantálva semmi, ha megtudod oldani az adatmentést és utánna a formázást, akkor egy próbát mindenképen megér. Hdtune, ingyenes, tud zero-fill-t (teleírja nullával a merevlemezt), csak a particiót kell leszedned, különben nem engedi.

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#27438) Wind-Storm válasza King Unique (#27434) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Peak értéket nézz, az a maximum (nem ami érheti, hanem) amit felvehet a portból felpörgésnél. Az idle meg az nyugalmi állapotú áramfelvétele.
Hiába nézed az üzemi idle-t, ha képtelen felpörögni mert nem bír akkora áramerősséget leadni a port.
Tehát ha a port nem képes annyit leadni, akkor nagyobb áramerősséget kell biztosítani neki, akár aktív HUB-ról vagy egyéb megoldással.

Tehát a gyártói adatlapokon peak-et keress, és úgy viszonyítsd az USB portod maximális áramához amit le tud adni.

[ Szerkesztve ]

(#27439) janos1988


janos1988
addikt

Mi baja lehet a külső ritkán használt usb-s hdd-nek, hogy ha délelőtt még jó volt, szabályosan leválasztottam, most meg csatlakoztatás után kiírta a Win7, hogy ellenőrizni kell, aminek a végén vmi found mappába mentett valamit és azóta formázni akarja. Használni nem tudom addig. Van valami partició helyreállító program?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#27440) King Unique válasza Wind-Storm (#27438) üzenetére


King Unique
titán

WD-re Sentinel 500mA-t ír,de az is néha össze-vissza írja ki,nem mindig pontos az adatbázisa,másoké pl. Hita ,samsung "feltöltés alatt"stb....Toshibákra 940mA-t ír,ahhoz gyárilag is Y-t adtak,usb2-be úgy is használom.
Tehát ami vinyóra van írva,üzemi érték,elvileg az lenne neki a frankó,"egészséges",de egyik-másik egy bizonyos pontig kevesebbel is elmegy (v nem :D ),pl. 940-es toshiba is elmegy 1 db 500mA-es portból - arra voltam kíváncsi,ill ez mennyire jó neki,vsz nem nagyon.
:R

[ Szerkesztve ]

(#27441) Wind-Storm válasza King Unique (#27440) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Tudom, csak példának mutattam. Azért mondtam, hogy gyári oldalon nézz utána ezeknek.

Tehát ami vinyóra van írva,üzemi érték,elvileg az lenne neki a frankó,"egészséges",de egyik-másik egy bizonyos pontig kevesebbel is elmegy,pl. 940-es toshiba is elmegy 1 db 500mA-es portból - arra voltam kíváncsi .

A legjobb ha nem korlátozzuk a merevlemezek áramfelvételét, de az USB portok sajnos nem feltétlen tudnak annyit leadni mint amennyi kell.. Kevesebbel lehet, hogy elindul, de esetlegesen jóval lassabban fog felpörögni és ez gondot is okozhat, így a SMART-ban is látszódni fog, hogy felpörgési gondjai vannak, mint újrapróbálkozás.

Az, hogy korlátolt árammal is elmegy-e, azt csak a gyakorlat fogja megmutatni.
Kár is pontos típusok után kérdezősködni, mert mint olvashattad a másik topikban, adott típusok között is óriási eltérés van.

(#27442) King Unique válasza Wind-Storm (#27441) üzenetére


King Unique
titán

Oyártói oldalakon soknál nem adják meg felpörgésit.v ahol igen ott W-ban.(bár kiszámolható nagyjából)
Nagyrészt 2,5" külsőbe WD-im vannak,SMART tökéletes,de azok amúgy is 500mA környékére vannak belőve.
Toshibát meg biztos,ami biztos Y-al használom :K
Másik véglet,ha olyannak,aminek pl.500 elég,mint WD,annak Y nem árt,olyankor 2x500=1A lesz,v ha usb3-ba a fő vonal 900mA mellé a mellék (sima 2.0) vonalat is bedugom +500,az 1400mA lesz,v nem :F
:R

[ Szerkesztve ]

(#27443) Wind-Storm válasza King Unique (#27442) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Bizony, kIszámolható a P=U*I képletből. :K
Ahol a P a teljesítmény (W) wattban megadva.
U a feszültség, ami USB esetén 5 (V) volt.
és az I az áramerősség (A) amper.

Nem árt, mert áramfelvételről beszélünk. Nem fog több áramot felvenni, hiába adott a lehetőség.
Ezért is írtam, hogy a legjobb nem korlátozni a merevlemezek áramfelvételét a felpörgési gondok miatt.
A PC-s tápegységed is legalább le tud adni 10 ampert ha nem többet és közvetlenül rá van dugva a merevlemez, még sem történik semmi baj nemde? :)

Az USB 3-at én valahogy nem kötném össze az USB2 porttal, más-más chip és hátha feszültségkülönbség van köztük, és még az egyik megsínyli.

(#27444) King Unique válasza Wind-Storm (#27443) üzenetére


King Unique
titán

Aha értem és köszönöm :R
Az Iomegához adott usb30. Y kábel fő vonala 3.0 (kék perem),a kiegészítő sima 2.0 (fehér),ha fő mellett bedugom azt sima 2.0 portba,v akár 3.0,akkor mi van...de vsz lehet csak szabadon lengetemmha feszeltérés lehet , 900mA-nek elégnek kell lennie... :D

(#27445) szabi__memo válasza King Unique (#27434) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ez a wd20nmvw miféle jószág, wd oldalán nem találom? Nekem eddig csak a wd20npvt 'volt meg' :F

(#27446) djculture válasza szabi__memo (#27445) üzenetére


djculture
félisten


[link]

[ Szerkesztve ]

(#27447) DarthSun válasza Wind-Storm (#27443) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Hát 10 A- t inkább csak a 900W- os modern tápok tudnak, a sima 500W- osak csak max 5-7 A leadására képesek :)

(#27448) szabi__memo válasza djculture (#27446) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Köszi, a linken lévő leírás oké, de nem látom a wd-nél, hogy létezik ilyen. És miért van 2? :)

(#27449) Wind-Storm válasza King Unique (#27444) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Biztos, hogy USB 2.0-ba van szánva a másik fele? A szín nem mindig mérvadó ilyen téren.
De egyébként párhuzamos kapcsolás esetén az áramerősség összeadódik, valamint elvi síkon nem szabadna, hogy legyen eltérés a feszültségük között, sem ebből eredő bármiféle probléma.

#27447) DarthSun

Honnan veszed ezt...?
Nézd csak [link]
3,3V 24A
5V 24A
12V 33A
Ráadásul a birtokomban van egy ilyen "szörnyeteg" ;)

(#27450) zol057


zol057
csendes tag

Sziasztok!
Problémám van a merevlemezemmel.Eredetileg egy 700 Gbyte-os Samsung-al kezdődött,vettem egy új 2 TB Seagate-et,de ugyanazt csinálja.Úgy hangzik,mint amikor a merevlemez készenléti üzemmódból próbálna felállni de nem tud,"wuu-dss,wuuu-dss" (nem tudom jobban leírni) hangokat ad ki....és eltűnik a lemezek listájából.Az egyedüli dolog amire gondolni tudok még,hogy vagy a kábel vagy a tápegység hibás,esetleg kicsi...bár ez csak mostanában kezdődött,olyan 2,5-3 hete.
a gép:
Gigabyte EP43-S3L
Core2 Duo 2,5 Ghz
GeForce 9800 GT
2 gb DDR2 RAM
jelenleg 3 vinyó van benne de ha csak kettő van ue.történik.
Seagate 2 TB
Hitachi 300 GB
Seagate 250 GB
SB128 hangkártya
és a táp 400 wattos.lehet hogy ez a kevés?
ja meg egy IDE-s dvd író.Nem hinném,hogy windows gond,mert egy sima reset nem oldja meg,csak ha kihúzom a konnektorból és bedugom újra,ráadásul valamikor a tápkábelt is le kell húzni és visszadugni.Esetleg még az,hogy a tápegységemnek csak két kábele van,egy IDE és egy Sata,szal ugy van megoldva,hogy az IDE-n vagy egy ide-s elosztó és annak egyik ágán egy sata...lehet ez a gond?
Önmagában még nem tudom berakni,mert még nincs rajta rendszer,de megpróbálom majd úgy is.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.