Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28451) McDog válasza Halfer (#28448) üzenetére


McDog
aktív tag

Azért még ne dobd ki!
Próbáld ki a HDD Regenration-t
Ha tudod a HDD melyik területén van a hiba, azt a részt ne particionáld meg. Akkor nem fogja használni....

(#28452) McDog válasza reflxx (#28449) üzenetére


McDog
aktív tag

A HDD gondolom előtte simán a gépbe látható volt, meg van formázva.
Számítógép/ jobb egérgomb/kezelés/tárolás/lemezkezelés-nél sem látod?

(#28453) reflxx válasza McDog (#28452) üzenetére


reflxx
aktív tag

Ez előtt sehol sem volt. Most lett véve boltból. Kell vele valamit csinálni mielött berakom a gépbe? csak tároló vinyó lenne..

(#28454) Halfer válasza McDog (#28451) üzenetére


Halfer
tag

Köszi a tippet, ezt fogom tenni.

reflxx: formázd le, pl egy win boot lemez felismeri és ott is csinálhatsz formázást

[ Szerkesztve ]

(#28455) McDog válasza reflxx (#28453) üzenetére


McDog
aktív tag

Ha ott a lemezkezelésnél látod, akkor formázd meg. (jobb egérgomb az itt már valószínüleg látható részen/formázás)

(#28456) reflxx válasza McDog (#28455) üzenetére


reflxx
aktív tag

Szia! Win8-on is ott van ez a menü? Mert nem nagyon találom :F

Sikerült vezérlőpultból kiokoskodnom :R :R

[ Szerkesztve ]

(#28457) sum-blink


sum-blink
aktív tag

Hello!

Van Toshiba külső 500 Gb-os vinyóm, semmi gond vele, de amit adtak hozzá USB kábelt nem használom, helyette egy simát használok. Ám tegnap mondta kollégám, hogy ne azzal használjam, mert ami gyárilag jár hozzá azon van bumszli, azaz túlfeszültségvédő...

Nyilván nem szeretném esetlegesen veszni hagyni az adataim (mondjuk már évek óta sima kábellel használom és semmi gond nem volt, kopp-kopp) ezért rádugtam de azzal formázni akarta mindenáron.

Szerintetek jó ez a sima, amit eddig használtam, vagy inkább erőltessem azt, amit hozzá adtak? Az egy kétágú, egyik vége alapból kontaktos, azért sem szeretem... De túlfeszültségvédő csak azon van.

[ Szerkesztve ]

(#28458) ViZion válasza sum-blink (#28457) üzenetére


ViZion
félisten

Az a bumszli egy ferrit gyűrű, zavarszűrésre, nem túlfesz védelemre.
A "kétágú" azaz Y USB egyik vége csak a tápot kapja, az adat nincs bekötve. Nem kontaktos, az így jó. Ezzel nagyobb teljesítmény igényű USB eszközök köthetők rá, mert alapból USB 2 elég szerény áramot ad, régi gépeken meg lehet még annyit sem...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#28459) _DiEGO_ válasza sityupityu (#28447) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Logikus , hogy egy hosszbbítgatós kábelen mindez romlik ... igy hatványozódhat a dolog ... minél rövidebb kábellel és lehetőleg ne valami cérnavékony kinai maszattal , ahol még kontakt hibák is közrejátszhatnak . NE adjunk esély arra , hogy idő előtt tönkremenjenek értékes hardvereink . :U
ne egy olcsóbb kábellel , egy olcsóbb tápegységen akarjunk spórolni ...

(#28460) _DiEGO_ válasza sum-blink (#28457) üzenetére


_DiEGO_
őstag

ViZion hsz-e megerősítvel !!!

Pont azért van az Y kábel , mert több áramra van szüksége !
Egyiken megyen adat és áramot kap - a másikon meg csak plusz áramot szed le az USB portból ... gyengébb porton ha csak adatkábel van rajta - csak kitkatkitkat , nemakar beindulni - mert nem kap elég áramot ...
nem véletlen adták hozzá azt a kábelt ... gyártó csak tisztában van vele , hogy mennyi energia kell a hardverének :R

És az a bumszli tényleg nem túlfeszvédő , hanem zavarszűrő funkciója volna csak ...
szóval ne hagyd hogy hülyeséggel félrevezessenek :U
szóval használd: amit hozzá adtak , vagy előbb-utőbb vinyód bánja neked is ...

(#28461) ScrapUnit válasza sityupityu (#28445) üzenetére


ScrapUnit
aktív tag

Lehet, hogy a winyóval lesz ez esetben probléma.

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#28462) sum-blink válasza _DiEGO_ (#28460) üzenetére


sum-blink
aktív tag

És ha tökéletesen műxik egy PSP usb kábellel? Vagy 3 éve azzal használom.

Igazándiból gondolom, hogy ez jobb, csak leakarja formázni random, ha rádugom.

(#28463) ViZion válasza sum-blink (#28462) üzenetére


ViZion
félisten

Le akarja formázni, mert nem kap elég kraftot... nem ismeri fel.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#28464) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Hello

Arra az infora lenne szükséágem, hogy a WD5000AAKS hdd ém véleményem szerint nem ad eleget, vagy semmi áramot a motornak, na most ha hanyat fordítom a hdd ét, hol kell megtáplálni, és hány voltal, hogy a motor beinduljon, a hdd elektronikáját ki akarom kerülni, mert valahol azon vész el.
Sata drive amúgy.

Az elképzelés az, hogy leszedek egy molexről 12 voltot és odaadom közvetlen a motornak.
Na csak hova, gondolom 12 voltal megy.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#28465) zolus


zolus
csendes tag

Sziasztok!
Nem nagyon értek hozzá,de megpróbálom érthetően leírni.A vinyót csatlakoztatom usb-n keresztül a számítógéphez.Alul (gyorsindító eszköztár ?) látszik az ikon ahol le kell csatlakoztatnom ha végeztem teendőimmel,de máshol sehol nem látja a gép,ráadásul lefagy.Ilyenkor mi zajlik?Filmek vannak rajta, a tv lejátsza gond nélkül.Vírus nem igazán lehet mert tegnap még gond nélkül csatlakozott a számítógéphez.
Köszönöm előre is!!!

(#28466) Core2duo6600 válasza zolus (#28465) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hátra dugod be ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#28467) zolus válasza Core2duo6600 (#28466) üzenetére


zolus
csendes tag

előre szoktam.

(#28468) Core2duo6600 válasza zolus (#28467) üzenetére


Core2duo6600
veterán

dugbe hátra magára az alaplapra az a biztos

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#28469) zolus válasza Core2duo6600 (#28468) üzenetére


zolus
csendes tag

Sajnos itt sem látja és szintén lefagyok

(#28470) Core2duo6600 válasza zolus (#28469) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A particionáló nál nézted ?
Ott feljön maga a hdd, mert lehet, hogy nem ad neki betujelet !

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#28471) zolus válasza Core2duo6600 (#28470) üzenetére


zolus
csendes tag

Húú,ezt annyira nem vágom,holnap jön egy hozzáértő majd említem neki.Köszi!!

(#28472) sum-blink válasza ViZion (#28463) üzenetére


sum-blink
aktív tag

Nem kukacoskodásból, de akkor a sima 1500 Ft-s PSP kábellel miért nem akarja? :(

(#28473) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok!

Reméltem,hogy soha nem kell itt kérdeznem,de a tegnap még működő 500Gbos WD Elements ma nem hajlandó felismerődni a számítógépen(picsába)
Bedugom és kiírja,hogy az eszköz nem tudta magát felismertetni vagy mi és ennyi.
A rajta lévő ikon világít,felpörögni felpörög,de mintha ritkán kicsapná a fejet.
Ez menthető valamilyen formában?

Mr.Brightside

(#28474) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Van egy Samsung 1TB-os HDD-m, és itt panaszkodtam a múltkor, hogy 25 gyenge szektort talált rajta a Sentinel.
Azóta az XP op. rendszer egy másik HDD-ről fut, így lehetőségem nyílt jobban letesztelni.
A Sentinel Felület Teszt-jében csináltam egy Olvasás tesztet (nem-destuktív) és kihozott újabb gyenge szektorokat, összesen lett 38!

Majd csináltam egy ÍRÁS+olvasás felület tesztet (DESTRUKTÍV) és lám, felszámolta a gyenge szektorokat, csak 1 db. maradt, "hibás" szektor nem lett, így a Kondíció 99%-osra javult! :Y
Itt van a jelenlegi Smart:
[link]

Szeretném a HDD-t megbízhatóan használni. Most még le tudom tesztelni, de ha már tele lesz adatokkal, akkor már még egy 1 terás HDD-t kéne vennem a teszteléshez, ami nem lenne olcsó mulatság. Szóval szeretném letesztelni minél jobban, minél előbb.

Milyen tetszteket tudnátok még ajánlani?
Végezzem el a többi Sentinel tesztet is?

[ Szerkesztve ]

(#28475) ScrapUnit válasza peter889 (#28474) üzenetére


ScrapUnit
aktív tag

Ha tudsz készíteni egy bootos pendrive-ot, akkor ajánlom a WD féle GWSCAN nevű progit. Pár órát el fog tökölni a winyóval, de érdemes utána megnézni a smart adatokat.

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#28476) peter889 válasza ScrapUnit (#28475) üzenetére


peter889
őstag

Nincs pendrájvom. CD-ről, floppy lemezről és HDD-ről tudok bootolni.

(#28477) _DiEGO_ válasza peter889 (#28474) üzenetére


_DiEGO_
őstag

De miért is XP-t használsz :F

Win7 sokkal jobban kezeli a hibás szektorokat , tartaléksávokon szinte észrevehetetlenül teszi dolgát , amire XP nem képes ... Win7 sokkal kímélőbb HDD-kre nézve ... XP állandóan javítani akarja , ezzel inkább idő folyamán csak rosszabb lesz .
Win7 sokkal jobban bánik rácsatizott eszközökkel minden téren . Tudom nehéz megválni a jól megismert megszeretett 10éves XP-től , de Win7 sokkal jobb , hidd el :R Legalább magadnak ne legyél ellensége !

(#28478) McDog válasza peter889 (#28476) üzenetére


McDog
aktív tag

Akkor próbáld ki az Estool 3.01-et a Samsung teszt progiját. Külön nem tudom honnan lehet letölteni, de a Hiren's Boot CD-n megtalálod. Ezt CD-ről tudod futtatni.

(#28479) Core2duo6600 válasza peter889 (#28474) üzenetére


Core2duo6600
veterán

szvsz a hd sentinel írás tesztjét csináld meg, ha az jó, akkor rendben lesz, persze az elektronika bármelyik pillanatban elmehet. Én így jártam valszeg.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#28480) xcds válasza peter889 (#28474) üzenetére


xcds
őstag

A lemez felületének újrainicializálása nekem már tüntetett el hibás szektort. Azóta egy év telt el és még mindig hibátlan a hdd.

(#28481) peter889 válasza _DiEGO_ (#28477) üzenetére


peter889
őstag

Köszönöm mindenkinek az infókat! :R

"XP állandóan javítani akarja , ezzel inkább idő folyamán csak rosszabb lesz"
Pontosan mit értesz azalatt, hogy rosszabb lesz? Hogy tönkrevágja a HDD-t?

Mindig jelentős lassulást tapasztaltam, amikor egy új op. rendszerre tértem rá. Azonfelül a kompatibilis driverek sokszor nem léteznek -> mehetne a kukába a jól bevált hardver. Sok éve használok XP-t, lényegében nekem jó volt.
Egyelőre az XP-vel kell lezavarnom a lemezkezelést is.
----

(#28478) McDog
Ez lenne az? (Igaz, ez 3.00)
[link]

Ez egy 800 kilós exe fájl. Floppyról nem lehet futtatni?
Ez úgy kell, hogy egy DOS-os boot lemezre felmásolni az ESTOOL.EXE-t, és úgy, DOS alól tesztelni?
(Az üzlet valami ilyesmit mondott, hogy DOS alól indítandó a teszt.)
---

(#28479) Core2duo6600
és
(#28480) xcds

Ok, megcsinálom az újrainicializálást és többféle írás tesztet is.
Ha átállítom az írásmintát Üres adatokról Véletlenszerű adatbájtokra, az úgy jó lesz?

[ Szerkesztve ]

(#28482) peter889


peter889
őstag

Ha a Sentinel tesztet végez, lehet közben a gépet másra is használni?
(Csak netezésre gondoltam, mivel nagyon hosszú a tesztidő. A tesztelés alatt lévő meghajtó zárolva van.)
----------------------------------------------------------

Végzem a Sentineles írás és olvasás teszteket. De nem értem:

Az írástesztek mindig hiba nélkül történnek.
Az olvasásnál vannak a problémák.
Nézem a felületi térképen, mikor hol jelöli a gyenge szektorokat, de mindig máshol!
Ráadásul, hol csak 1-et, hol pedig 20-on valahány gyenge szektort a teljes HDD-n.

Ezt hogyan kell értelmezni? És mennyire megbízható az ilyen eredmény?

Mintha csak a vak véletlen döntene. Eddig úgy tudtam, akkor hiteles egy mérés, ha rendre megismételve ugyanazt kapjuk - ha mindig mást, a mérés semmit nem ér!

Csupán azért vagyok kétsége esve, mert amikor rámásoltam vagy 30 gigányi anyagot, sok mappát nem tudtam megnyitni! Ezzel sok fájl lényegében eltűnt.
Azt gondolom, nem alaptalan a félelmem.

Szívesen várom a véleményeket!

[ Szerkesztve ]

(#28483) Pocee válasza Pocee (#28473) üzenetére


Pocee
senior tag

erre vki?

Mr.Brightside

(#28484) McDog válasza peter889 (#28481) üzenetére


McDog
aktív tag

Igen az :) ( , Te ügyesebb voltál, én X oldalt találtam, miről minden a Seagate oldalára mutatott, ahol meg nem találtam.)

(#28485) liksoft válasza peter889 (#28474) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Ugye nem azt akarod mondani, hogy 1 tera fontos adatot tartanál CSAK 1 példányban? :W

Valamint a gyenge szektorok a tápellátás, hűtés, drive vagy meghajtás hibáját takarhatják. Ebbe még driver is beletartozhat, ugyanis van olyan vezérlő és drive kombináció, melyek nem szeretik egymást, és drive hibát tudnak mutatni. Holott egyik sem "hibás", csak nem mennek együtt. Mára a controller és a drive is mikrogép, így ha egymás között szinkronhibát vétenek (más firmware vagy driver segíthet), hibásnak tűnhetnek.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28486) McDog válasza peter889 (#28481) üzenetére


McDog
aktív tag

Floppyval nem tudtam kipróbálni, vagy 10 éve nincs floppym. Hiren's-el viszont most néztem működik.

(#28487) Core2duo6600 válasza peter889 (#28481) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igen, miközben a hdd sentinel dolgozik az egyik hdd én közben az amúgy sem érhető el az OS számára, szerintem nyugodtan lehet használni közben.

De amit a többiek kondtak, ha fontos ne egy pédlányon tárold, min 2 ön, de még az sem tökéletes.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#28488) Ciripke


Ciripke
tag

Sziasztok!

Van egy Western Digital WD20earx winyóm, ami a HDD sentinel szerint 466 napit ment, kifogástalan, 100%, satöbbi.

Mégis előfordul, hogy menet közben egyszerűen csak eltűnik a total Commanderből a meghajtó. A motor forog továbra is, érzem a rezgést, de se kép, se hang. Ha újraindítok, akkor megy rendben tovább.

Van ötletetek?

(#28489) wmati válasza Ciripke (#28488) üzenetére


wmati
addikt

Első körben kábeleket és a tápegységet kéne ellenőrizni ha ezek nem akkor szerintem haldoklik a hdd

(#28490) Mezga Aladár válasza liksoft (#28485) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Üdv.
A kérdésem az lenne, üresjáratban, amíg le nem parkol, hol tartózkodik a fej?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#28491) liksoft válasza Mezga Aladár (#28490) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az adatterület fölött legtöbbször a legutolsó aktív sáv fölött.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28492) Mezga Aladár válasza liksoft (#28491) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

És ez nem veszélyes, rázkódás ütődés?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#28493) wmati válasza Mezga Aladár (#28492) üzenetére


wmati
addikt

De nyilván a nagyobb külső behatások károsítják a merevlemezt

(#28494) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok!

WD 500 Gb külső vinyó azt írja ki,hogy az usb eszközt nem sikerült felismerni.
Led világít felpörög de a gép nem látja.
Már szétszereltem csak még nem jutottam el az asztali gépemhez hogy direktbe satára dugjam.
Van esély hogy így jó lesz vagy elszállt 300 giga adatom?

Mr.Brightside

(#28495) ScrapUnit válasza Pocee (#28494) üzenetére


ScrapUnit
aktív tag

Jó esetben csak a külső ház elektronikája vacakol (általában ez a gyakoribb), mindenképpen rakd rá először asztali gépre.

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

(#28496) djculture válasza Pocee (#28494) üzenetére


djculture
félisten

Elég nagy esély van rá hogy megmarad az adatod ha nincs hardveresen titkosítva a vinyó. Mert mostanában az is divat, ilyenkor csak a saját usb keretében látni a rajta lévő adatokat.

(#28497) liszi70


liszi70
nagyúr

Sziasztok!

Be lehet-e állítani a win7-ben, hogy a PC kikapcsolásakor ne kapcsolódjon be az addig nem használt, tehát leállt HDD?
Arról van szó, hogy a rendszert tartalmazó SSD-n kívül még van 5 db. HDD a gépemben adattárolásra, ami természetesen a gép bekapcsolását követően pár perc után lekapcsol, ha nincs használatban. Viszont a PC kikapcsolásakor mindegyik felpörög, beindul, ami nagyon lelassítja a leállítást és zavaró, hogy pont kikapcsoláskor kezd el dolgozni. Miért van ez így?

1. Megoldható, hogy ne kapcsoljon be leállításkor a HDD?

2. Az megoldható, hogy PC indításakor csak a rendszert tartalmazó SSD induljon, a HDD-k csak akkor, ha a tartalmukra kattintok?

(Médialejátszásra használt PC-ről van szó, ahol a csendesség alapkövetelmény. Tehát nekem fontos, hogy kikapcsoljon a nem használt vinyó.)

Köszönöm!

(#28498) Simivok


Simivok
senior tag

Sziasztok!
Nézegetem a WD20EZRX vinyóm fejparkolgatását. A vinyó a mai nap nem nagyon volt használva, csak pár letöltögetés (kisebb fájlok inkább). Az utóbbi időben elég sok fejparkolgatás volt, most mintha észbe tért volna és abbahagyta. Eddig 1 nap 15 órát ment.

Ez így már normális, nem fogja időn belül tönkre menni esetleg? WDIDLE nem volt használva. (remélem nem is kell)

Galaxy S23 256GB Cream

(#28499) Pocee válasza djculture (#28496) üzenetére


Pocee
senior tag

megmenekültek az adataim,kiszedtem a gyári rackből,havernak volt egy külső rackje 2.5"-hoz és abban megy faszán...hála :C

kössz azért mindenkinek!

Mr.Brightside

(#28500) ScrapUnit válasza Pocee (#28499) üzenetére


ScrapUnit
aktív tag

Na, akkor mindenki happy. Bejött a megérzésem, nem mindig a HDD a hunyó.

::::::Xiaomi Mi11i SnapDragon Powered::::::pü-t hamarabb észreveszem! Ha nem veszem fel a telefont, írj pü-t! {30/912-7553}

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.