Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28401) sityupityu válasza wmati (#28400) üzenetére


sityupityu
veterán

Szétszedtem! Akkor nem is érdemes elvinnem szerelőhöz? Vagy azért van rá esély,hogy olyasmi ment el benne amit lehet cserélni.

Az a soktüskés csati mi az usb csati mellett?

[ Szerkesztve ]

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#28402) wmati válasza sityupityu (#28401) üzenetére


wmati
addikt

Én így azt mondom nem érdemes vele szórakozni

(#28403) djculture válasza sityupityu (#28401) üzenetére


djculture
félisten

Az egész panelt kell rajta cserélni egy másik ugyan ilyenről ami esélytelen mert csak újról lehetne pótolni.
Neked kell eldöntened hogy megér e neked ennyi a rajta lévő adat.

[ Szerkesztve ]

(#28404) sityupityu


sityupityu
veterán

Köszi a segítséget mindenkinek. Nem tudom még,hogy mit csináljak. Csak azt nem értem,hogy egyik napról a másikra miért ment tönkre? Minden előzmény nélkül.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#28405) djculture válasza sityupityu (#28404) üzenetére


djculture
félisten

Mert sajnos a mai dolgokat erre gyártják. Megveszed, gyorsan tönkremenjen veszed a másikat.

(#28406) sityupityu válasza djculture (#28405) üzenetére


sityupityu
veterán

Iszonyat ideges vagyok,de akkor kaptam volna agyvérzést,ha a rengeteg fényképem is csak ezen lett volna. Valahogy éreztem. Nem rég az egész fényképpakkomból csináltam másolatokat három különböző hdd-re.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#28407) Simivok válasza djculture (#28405) üzenetére


Simivok
senior tag

Mennyire igaz...

Galaxy S23 256GB Cream

(#28408) #01682176


#01682176
törölt tag

Nekem is ilyen WD Elements 1023-am van (WDC WD5000BMVV-11SXZS1), szerencsére működik, majd márciusban lesz 2 éves. Anno mikor vettem, nem nagyon "gondolkoztam", ma ha vennék, akkor egy ilyen kombót vennék:
http://www.darkcomp.hu/product_info.php/products_id/2274
http://www.darkcomp.hu/product_info.php/products_id/10974

(#28409) wmati válasza #01682176 (#28408) üzenetére


wmati
addikt

Mit tud ez a házikó?

(#28410) #01682176 válasza wmati (#28409) üzenetére


#01682176
törölt tag

Nem tudom:)

Szerk.:

Csak amiatt szúrtam be, hogy ha legközelebb veszek külsőt, akkor "összelegózom"..

[ Szerkesztve ]

(#28411) djculture válasza sityupityu (#28406) üzenetére


djculture
félisten

Mindig legalább három féle adat hordozón legyen meg ami fontos.

(#28412) Arenastag


Arenastag
csendes tag

Sziasztok!
A következő dologban szeretnék segítséget kérni:
Asztali gépemben 2db HDD van, mindkettőn 1-1 Win7. Azt szeretném megoldani, Hogyha Win7_1 indul el, abból ne lehessen hozzáférni a másik meghajtóhoz.
Nem szükséges komoly titkosítás, csak hogy az egyik op. rendszerről írásvédett legyen a másik merevlemez.

(#28413) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
HD-nél hány indulás/leállás elfogadható? Létezik, h napi 10 van kb.? SSD mellett működik, sokallom kicsit. Mennyire veszi ez igénybe a HDD-t?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#28414) sityupityu válasza djculture (#28411) üzenetére


sityupityu
veterán

Csak nagy adatmennyiségnél ez,legalább is a számomra,megoldhatatlan. Jelen esetben is 1TB filmagyag veszett el,és ezen kívül még van jó pár. És ezek nekem mind fontosak,de nem tudom megtenni,hogy minden egyes TB-ról másolatot készítek. Mármint anyagilag húzós lenne.(nekem)

Van egy 6-7 éves laptopom ami gyakorlatilag egész nap megy és nincs semmi baja. Ez a WD Hdd meg alig múlt el 1 éves és bekrepált. Ráadásul tényleg alig volt használva,annyi,hogy tele lett pakolva filmmel és kész. Felháborító! :W

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#28415) djculture válasza sityupityu (#28414) üzenetére


djculture
félisten

Ezek a nagy hdd-k ilyenek, érdesebb több kisebbet venni akkor bármi van nem veszik el eleve annyi adat meg azok jobban is bírják. 2,5 nagy külső hdd az meg tényleg egy pusztuló eszköz. Elég neki egy nem megfelelően tápolt USB kör és béke poraira. Ezeket abszolúte nem ajánlom fontos tárolásra max akkor ha van belőlük több.

[ Szerkesztve ]

(#28416) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Üdv szaktársak.
A kérdésem az lenne, ha módosítom a wdidle3 progival a parkoltatás idejét akkor üresjáratban hol tartózkodik a fej?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#28417) Nixon18


Nixon18
senior tag

Hello! Mit lehet kezdeni azzal a WD Essential 1 TB-os külső HDD-vel, amit nem enged a gép formázni és a HD Sentinel szerint 100%-os?

(#28418) sityupityu válasza djculture (#28415) üzenetére


sityupityu
veterán

Most nézegetem ezeket a Silicon power Hdd-ket. A tesztekben nagyon jó véleménnyel vannak róluk,és nem utolsó sorban 3 év gari van rájuk.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#28419) _DiEGO_ válasza Nixon18 (#28417) üzenetére


_DiEGO_
őstag

vedd ki a keretből , dugd rá fixen a gépre és emigyen próbáld meg ! először is majd töröld partíciót , mind amit lát , lehet ott rejtett is és utánna hozz létr uj partíciót amennyire szükséged van , majd formázd ; // persze ha nem egy régiség az alaplapod , ami nem kezeli le az 1TB-s HDD-t .

(#28420) Nixon18 válasza _DiEGO_ (#28419) üzenetére


Nixon18
senior tag

Na pont ezt akartam elkerülni :D Nem bontható túl szépen a háza, de ha más nincs...

(#28421) _DiEGO_ válasza sityupityu (#28414) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Nézegetem a gondjaid ... ilyen esetekre ha tárolásra használod a HDD-t , akkor annak a használatakor ne direkt a gépre dugdosd ... az a hiba okozója ... nekem is van több , arra mint neked ... vegyél egy külső HDD-s USB-s dobozt és ezen keresztűl azaz USB háttértárként használd :) egyszer jártam meg én is a tanulópénzt megfizetve ... azóta így hibátlanul teszi a dolgát és még sebességben is jó ... persze ez esetben egy gyors USB2 port nem árt ... de nem lesz ilyen gond .

Elveszettnek vélt anyagod menthető , de ahhoz kell egy másik 1TB-s vinyó és egy : EASEUS.Data.Recovery.Wizard.Professional fullos proggi ... ami felnyitja a törölt partíciót is és így kilehet másolni az üres merevlemezre , vagyis a proggi maga végzi mindezt ...

Persze van már ujabb verzió is ettől :K

...

[ Szerkesztve ]

(#28422) _DiEGO_ válasza sityupityu (#28418) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Uhh , még visszább olvastam:

Közben a tévére is csatlakoztattam,és ott is ugyanaz. Tehát a lényeg,hogy szgép és a tévé is felismeri az eszközt csak mind a kettő szerint nincs adat rajta. És hát a probléma forrása gondolom amit már előbb is írtam,hogy egyszerűen nem hajlandó "beindulni" a hdd,csak azt a fura hangot adja ki.

azt gondoltam hogy csak adatok szálltak el ...
A hibát produkálhatta az az esemény , hogy a számítógépre nem megfelelő USB csatiba használtad a cuccost ! ezeket csakis hátra az alaplapra forrasztott USB portokba használjuk rövid kábellel , lehetőleg a mellékelt gyárival,mert onnan kap elég áramot ( Amper-t ) ! Egy ideig el-elment azzal amit kapott és idő után elektronika megzakkant az elégtelen tápellátás miatt ... :U Nekem van egy USB HUB -om , aminek saját tápja van 5V és ezen keresztül megy géphez - nincs is gond .. :R

belinkelhetnéd a képét a kütyüdnek !
nincs ott egy icipici mikrokapcsoló a csatlakozóaljzatok között ?

[ Szerkesztve ]

(#28423) ViZion


ViZion
félisten

Erre valaki? :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#28424) peter0117


peter0117
tag

Hello! A HDD sentinel ben a SMART funckiónál az eltolást mire lehet használni. Van két felkiáltójeles sor. Ha alkalmazom az eltolást mit csinál? vagy mire való az?

(#28425) _DiEGO_ válasza _DiEGO_ (#28422) üzenetére


_DiEGO_
őstag

No ki és leszedtem a képek erejéig ! Önállóan Mobil telók töltésére is is alkalmas :R , de hogy van elég graft benne - az adapterét is mutatom ... szóval ebbe jön bele a külső HDD és ezen keresztül megyen gépbe ... még nem olyan külső HDD nálam ami nem indult volna el egyből :C jah és ez nálam az USB3 portba megyen :R

(#28426) Nixon18


Nixon18
senior tag

Hello! Sata3 csatlakozó viszi a sata2-es hdd-t?

(#28427) _DiEGO_ válasza ViZion (#28423) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Itt állítsd be , hogy SOHA - vagy add meg az időt percben hogy mennyi idő múlva ...

(#28428) ViZion válasza _DiEGO_ (#28427) üzenetére


ViZion
félisten

Megcsináltam ezt is, remélem jobb lesz a helyzet. 20 percben volt megadva korábban. Gondolom SSD miatt kapcsolgatja. Amúgy kinek mennyire jött ez ki naponta?

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#28429) wmati válasza Nixon18 (#28426) üzenetére


wmati
addikt

Igen

(#28430) _DiEGO_ válasza Nixon18 (#28426) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Lefele kompatibilis - tehát a válasz : IGEN sőt ha szupi a lap, akkor akár maxon a SATA II full sebességével :R de a SATA 150 is mehet a csatiba .... lefele kompatibilis .

(#28431) toshirosan


toshirosan
csendes tag

[link]
Erre tud vki megoldást?

(#28432) _DiEGO_ válasza ViZion (#28428) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Nálam ugye soha ... ha megy a gép - megy a se/ed is szal esetemben kilőve mindig is ... Win8 Prof 64bit

IGEN SSD miatt van ... dolgozna az energiamegtakarítás végett... sok vinyónak nem is tesz jót , még ha támogatott is főleg a kittkattogós WD-knél...

[ Szerkesztve ]

(#28433) _DiEGO_ válasza toshirosan (#28431) üzenetére


_DiEGO_
őstag

FirmWare frissítés megvolt már ?

Pontosabb típus ? Melyik ?

SEAGATE 2000GB Barracuda 7200rpm 64MB SATA3 ST2000DM001
SEAGATE 2000GB SV35.5 7200rpm 64MB SATA3 ST2000VX000
SEAGATE 2000GB Constellation CS 7200rpm 64MB SATA3 ST2000NC001
SEAGATE 2000GB Constellation ES 7200rpm 64MB SATA3 ST2000NM0011
SEAGATE 2000GB Constellation ES.2 7200rpm 64MB SATA3 ST32000645NS

[ Szerkesztve ]

(#28434) Nixon18 válasza _DiEGO_ (#28419) üzenetére


Nixon18
senior tag

És ha nem ismeri fel a HDD-t a gép? Az alaplap tuti jó, mert egy éves zsír új géppel próbáltuk...

(#28435) _DiEGO_ válasza Nixon18 (#28434) üzenetére


_DiEGO_
őstag

BIOS mikori ? Jah és milyen az alaplapod pontos típusa ? :U

[ Szerkesztve ]

(#28436) toshirosan válasza _DiEGO_ (#28433) üzenetére


toshirosan
csendes tag

SEAGATE 2000GB Barracuda 7200rpm 64MB SATA3 ST2000DM001 ez lene az

FirmWare frissítés még nem volt. Most vettem a meghajtót újjonan még nem volt használva

(#28437) _DiEGO_ válasza toshirosan (#28436) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Neked sem ártana a BIOS frissítened , hacsak nem a legdrissebb van fenn , amit kétlek , mert azzal tuti jó lenne ...
F12 1.6 Mb 27/03/2012

SATA3 vezérlő drivere felven telepítve ?

Marvell SATA Controller Driver

(#28438) _DiEGO_ válasza toshirosan (#28436) üzenetére


_DiEGO_
őstag

[link]

a megoldás : [link]

Barracuda Firmware Update : ST2000DM001 9YN164 2TB

http://knowledge.seagate.com/articles/en_US/FAQ/223651en [link]

[ Szerkesztve ]

(#28439) Nixon18 válasza _DiEGO_ (#28435) üzenetére


Nixon18
senior tag

Az alaplap egy Gigabyte 970AD3 és még az alap bios van rajta, ha nem autoupdates

(#28440) _DiEGO_ válasza Nixon18 (#28439) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Amúgy van jópár verzió ebből a vasból !!! Tied melyik ? rev1.0/1.1 vagy rev. 1.2 rev. 1.3 rev. 1.4 rev. 3.0 ?

Ez a rev.1.0/1.1-hez :
Tuti sokat javul uj BIOS-al ... de nézem sok friss driver is van fenn : [link] http://hu.gigabyte.com/products/page/mb/ga-970a-d3rev_10/download/

BIOS is : F11 1.1 Mb 18/10/2012 elég ropogós

[link] http://hu.gigabyte.com/products/page/mb/ga-970a-d3rev_10/download/bios

Fog segíteni ...

[ Szerkesztve ]

(#28441) _DiEGO_ válasza Nixon18 (#28439) üzenetére


_DiEGO_
őstag

De plusz esetedben is a HDD firmware ? szóba jöhet ám ... attól függ miyen típus , lehet kell a firmware neki is .
Csipszet !
AHCI/Sata driver fenn van ???

http://hu.gigabyte.com/products/page/mb/ga-970a-d3rev_10/download/ [link]

[ Szerkesztve ]

(#28442) _DiEGO_ válasza _DiEGO_ (#28441) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Látom ez Etron USB 3.0 ....Driverét felraktad ?

(#28443) Nixon18 válasza _DiEGO_ (#28441) üzenetére


Nixon18
senior tag

Igen, fent van!

(#28444) toshirosan válasza _DiEGO_ (#28437) üzenetére


toshirosan
csendes tag

Üdv sajna a BIOS frissités nem hozott eredményt.
Ahogy a Firmware Update se segitett neki ugyan úgy csak katttog, de jobban meghalgatva mint ha fel se pörögne a meghaljtó, legalább is én nem észlelem.
SATA3 drivert is felraktam de semmi. :(
Majd elviszem máshoz hátha nálla müködésre birjuk.
Azért köszönöm a segitséget.

[ Szerkesztve ]

(#28445) sityupityu válasza _DiEGO_ (#28422) üzenetére


sityupityu
veterán

Hali!
Köszi,hogy foglalkoztál a problémámmal.

Az a helyzet,hogy két laptopom van,asztali gépem az nincs. Azon meg gondolom "egyenrangúak" a csatlakozok,mindegy,hogy melyikbe dugom.
A hdd-ket használom tévén is,azokról nézek filmet. Annyi,hogy ott használok egy usb hosszabbítót,hogy ne a tévé bemenete kopjon ki a sok csatlakoztatásról. Viszont ma észrevettem egy dolgot,pedig már két éve nálam van a tévé. A tévén két usb bemenet van. És csak most vettem észre,hogy a manual szerint a kisebb adathordozókra(pendrive) bármelyik használható,viszont hdd-re csak az egyiket,a 2-es számút javasolják,mert lehet,hogy csak az ad neki kellő tápellátást. :Y Megnéztem közelebbről a tévét is,és tényleg ott van az egyik usb bemenetnél zárójelben,hogy hdd. Ez okozta volna a gondot? Mert előző nap a szgépről levéve a hdd-t még semmi baja nem volt,és másnap bizony a tévére csatlakoztatva vettem észre a problémát.

Kérdés: Van négy db 2.5"-os külső hdd-m,amiket két évig abba az usb bemenetbe csatlakoztattam ami papíron nem alkalmas rá,mert elméletileg nem ad elegendő tápellátást nekik. Viszont 2 évig tökéletesen működtek ezen a csatlakozón! Ettől függetlenül lehet,hogy ez volt a gond,és két évig egész egyszerűen csak szerencsém volt ami tegnapig tartott és ez miatt adta meg magát az egyik hdd?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#28446) _DiEGO_ válasza sityupityu (#28445) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Gondolom kevesebb az áramfelvételük... vannak jó teljesítményű 2,5" külső HDD-k ezeknek kettő szálról is kell tápellátást adni , hogy elinduljanak... az egy dolog , hogy 5V , mind az ... lényeg hogy mennyi Amper szükséges a felpörgéshez elinduláshoz ... ez kb durván olyan neki , mint egy szgép konfignek egy olyan táp , ami még épp elviszi , megyeget a gép , egyszer csak behal egy áramkör ...
Stabil erős áramellátásról soha de soha el nem feledkezni... mert erre előbbutóbb mindenki ráfizet. Ezért is van nekem ez a jó kis USB Hub ... :R

Téged sem palacsintával, vagy kettő tányér főzelékkel küldenek ki erdőbe fát vágni,vagy akárhova erős fizikai munkát végezni ... hamar elfogyna az energiád... ( durva hasonlat :D ) ....

(#28447) sityupityu válasza _DiEGO_ (#28446) üzenetére


sityupityu
veterán

Értem. Tehát a lényeg,hogy okozhatta a hibát,hogy a tévébe nem az optimális helyre lett csatlakoztatva? És az csak egy dolog,hogy nekem szerencsém volt két évig,hogy nem hibásodott meg egyik sem.
Az gondolom nem probléma,hogy amit már írtam is,usb hosszabbítóval vannak a tévére csatlakoztatva?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#28448) Halfer


Halfer
tag

Sziasztok! Egy 500GB-os Samsung vinyóm HDSentinellel tesztelt teljesítménye 100%, de kondíciója 96%. Felületén 1 hibás és 2 gyenge szektort talált a program. Gondoltam használom tovább olyan adatok tárolására, melyek nem annyira fontosak, de adatmentés során is éppen olyan területeken járt, ahonnan bizonyos fájlokat már nem tudott olvasni. Mi ilyenkor a teendő? Ti mit tennétek? Kuka vagy továbbra is használjam temporális adatok tárolására? Kissé zavar az is, hogy ha átváltok a vinyóra, pár másodpercig kapcsolódik hozzá. Köszi előre is a tanácsokat!

(#28449) reflxx


reflxx
aktív tag

Hali! Egy segate barracuda hdd-t beraktam egy hdd házba bekötöttem a gépbe világít a ház meg minden, de a gép nem ismeri fel a vinyót.. Valami tipp? Előre is köszI!

(#28450) jahatpersze


jahatpersze
aktív tag

Sziasztok!

Van egy 2 éves DELL notim egy WD 320GB-os SATA-s 5400rpm-es és 8MB cache-s vinyó van benne. Mostanában elég gyakran csinálja azt, hogy 5mp-ig nyöszörög és nem világít/villog a HDD LED, közben nem futtatok semmit ami így olvasni/írna. A teszterek szerint tökéletes az állapota. Ismeretes ez a jelenség valami hibaként, vagy csak ne foglalkozzak vele? Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.