Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#27301) DarthSun válasza mutyi (#27300) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Csak a vinyót kell kiválasztani miután elindult, valamint azt kérdezi meg hogy melyik szektortól kezdje a javítást, itt azt válaszd hogy a legkisebbtől, de ezt is ajánlja fel.Aztán had menjen, jó sokáig tart :K Ha végzett akkor tegyél rá új partíciót+format. Remélem Neked is sikerül !

(#27302) liksoft válasza DarthSun (#27301) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link] "Szamócából" nem lehet várat építeni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27303) Ferlito válasza liksoft (#27302) üzenetére


Ferlito
tag

Sziasztok!

Van egy western digital scorpio blue 320 Gb- külső merevlemezen, sok adattal. Tegnap leesett kb 20 cm-es magasságból (nem volt működés alatt.)

Azóta nem működik...hiába csatlakoztatom a géphez, felvillan a kék lámpa és fura nyekergő hangot ad, meghatározzott időnként-3 másodpercenként- egy kattanással. Aztán újra nyekergés. :S

Búcsúzzak el tőle és az adatoktól vagy van valami lehetőségem még?

Ronald Reagan

(#27304) DarthSun válasza liksoft (#27302) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Én csak úgy voltam vele hogy mielőtt kuka a HDD, megpróbálom.Ennél a kettőnél bejött.Bár a laptop HDD még garanciális, nincs kedvem visszaküldeni, talán majd 2013- ban ha lemegy 0- ra :DDD A régi 160- as meg kuka lett volna, de azóta jól működik.

(#27305) djculture válasza Ferlito (#27303) üzenetére


djculture
félisten

Leesés után nem sok mindent tudsz vele csinálni, maximum dísznek kitenni, mechanikailag károsodott.

[ Szerkesztve ]

(#27307) Anonymous 01


Anonymous 01
tag

Sziasztok!
Mennyire lehet hinni a HDD sentinelnek vagy a HDD life-nak? Pl. a HDD life azt írja miután lefuttatom, hogy 78% és OK illetve Exellent... a HDD sentinel pedig 100%-ot ír a kondicióra is meg a másikra is... Köszi!

(#27308) Anonymous 01


Anonymous 01
tag

Bocsi, az lemaradt, hogy ezek a mechanikus hibákat is jelzik? (Nekem anno volt olyan, hogy rossz HDD-t kaptam gyárilag, és ahol boltba bemérték ott is a HDD sentinelt használták, egy kis ideig ment a vinyó, de utána megállt, és nekik ez a progi még is 100%-ot jelzett) :F

(#27309) fairi


fairi
addikt

Vki ismeri a WD RE4 vínyokat.
nem rég szereztem egyet 2 Tb-os.
No az az érdekes hogy elég hangos, írás/olvasásnál "tikkelő" hangot ad ki, pontosabban nem tudom definiálni milyen hang is ez.
Tesztprogramok szerint rendben van,hangon kívül rendesen működik, írás-olvasás sebessége rendben van.
Mi lehet, gariba?
WD diagnostic programján átment..

(#27310) stami


stami
csendes tag

Sziasztok!
Egy érdekes problémám lenne. Még pár éve formáztam egy 1 TBos, WD külső winchestert egy ismerősöm kérésére FAT fájlrendszerrel, ugyanis csak ilyen fájlrendszerű vinyót tudott rákötni a DVD lejátszójára. Tökéletesen működött is, pakolta rá a filmeket, tudta használni. Viszont pár napja közölte, hogy a Windows XP nem ismeri fel a külső vinyót. Megpróbáltam én is a laptopomra rádugni, de nem jártam sikerrel. Ezután elkezdtem többféle partíciós programmal megnézni (HDD Regenerator, Flobo Hard Disk Repair, Partition Magic, stb.), hátha valami felismeri. Egyedül a TestDisk 6.14 nevű hasznos kis program észlelte, hogy külső winchester van a gépemre dugva, ő viszont 2 TBos méretűnek ismerte fel, de fájlrendszert nem talált rajta. Bármilyen analizálást akartam rajta folytatni, hibát írt ki, nem tudja olvasni a szektorokat. Van valami ötletetek, mivel menthetném meg szegény vinyót? Adatok egy része fontos lenne. Létezik olyan megoldás, amivel életet lehetne lehelni oly módon a vinyóba, hogy az adatok megmaradjanak?
Előre is köszi! :)

(#27311) djculture válasza stami (#27310) üzenetére


djculture
félisten

A vinyót direktre kell gépbe kötni, mert 90% ban a külső rack áramkör megy tönkre. Van amikor sajnos az usb áramkör rá van integrálva a vinyóra akkor menthetetlen.

(#27312) liksoft válasza fairi (#27309) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha a gyári progi nem ad hibát, akkor nem garis.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27313) liksoft válasza Anonymous 01 (#27308) üzenetére


liksoft
nagyúr

A SMART adatait a legtöbb drive a felületen tárolja. Így ha befagy, a hibát nem tudja rögzíteni. Ha nincs rögzítve, nem lehet kiolvasni. Ha nem lehet kiolvasni, akkor a drive látszólag lehet 100%-os, közben meg használhatatlan.

Nem, nem lehet mindent rögzítő és adminisztráló rendszert készíteni. Valahol lesz benne "csont" bármennyire is biztonságosra tervezik.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27314) liksoft válasza desirehd (#27306) üzenetére


liksoft
nagyúr

A FLASH tároló (nem SSD, mert más algoritmussal dolgozik) adminisztrációja biztosan változik a defrag miatt, de viszonylag hamar helyreáll. Így végiggondolva a defrag használata vagy folyamatosan, vagy ritkán célszerű ilyen drive esetén. Ha az OS folyamatosan csinálja a háttérben, akkor folyamatosan rendben van a drive, és ami egyben van, az szinte soha nem "vándorol". Így eléri a drive is a célját. (Legalábbis végiggondolva erre jutottam.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27315) Jani18


Jani18
aktív tag

Hello Következő lenne a problémám.Van most a gépben egy 120-as ssd+egy WD Green 1tb-os HDD.Sima hdd-n volt eddig a rendszer.De kb másfél hónapja vettem az ssd-t.Most már azon van a rendszer.A hdd meg maradt tárolónak.De amióta ssd van a gépben.A hdd 1 percenként kattan egyet.Játék alatt elég idegesítő mert akkor megakad egy másodperc-re a játék.Nem tudom mi baj lehet.De nem az,hogy leáll és újraindul.Energia beállításoknál be van állítva,hogy soha ne kapcsolja ki a vinyót.De valamiért kattog.Van erre valami megoldás?

"Valaminek a fele is több mint a semmiből az egész" | Rock, metal topic: http://tinyurl.hu/XUsr/

(#27316) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Mikor garanciális egy hdd? Sok áthelyezett szektor azzá teszi? Köszi

(#27317) djculture válasza szabi__memo (#27316) üzenetére


djculture
félisten

Mikor a gyári tesztprogram kibök rá egy hibakódot, előbb semmiképpen. Mai nagy méretű vinyóknál száz feletti áthelyezett szektor is lehet, ha nem lépi át a gyár által meghatározott szinten akkor nincs baj.

[ Szerkesztve ]

(#27318) szabi__memo válasza djculture (#27317) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Samsung tesztprogijat elerem valahol? Vagy mar a SeaTools-al kellene nezni?
Ha valaki ismeri a Samu tesztprogijat, elkuldhetne a linkjet.
Koszonom

(#27319) djculture válasza szabi__memo (#27318) üzenetére


djculture
félisten

Már a seatools-al kell nézni igen... Ha garis már eleve a seagete küld egy másikat helyette, ami ugyanolyan samsung csak épp már segate matricával van.

(#27320) szabi__memo válasza djculture (#27319) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Még nem dob hibakódot, pedig már nem kevés áthelyezett szektor van.. kíváncsi lennék mennyinél van a határ

(#27321) djculture válasza szabi__memo (#27320) üzenetére


djculture
félisten

smart-ból kiolvasható a határ a threshold értékből.

[ Szerkesztve ]

(#27322) szabi__memo válasza djculture (#27321) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Az nem oke, nekem tobb 100 van, a koszob meg 10 :S

(#27323) djculture válasza szabi__memo (#27322) üzenetére


djculture
félisten

Hülyeség a reallocated sector count threshold értéket nézd. 160 gigás vinyóknál is már 140 körül van.

[ Szerkesztve ]

(#27324) szabi__memo válasza djculture (#27323) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mondom hogy 10.

(#27325) djculture válasza szabi__memo (#27324) üzenetére


djculture
félisten


Akkor valami csoda vinyód lehet mert több ezer félét láttam már egyiknél se volt a küszöb érték 10. Még a 2,5gigás maxtornál is 15:)
Csinálj már a smartról egy képet és tedd be. Pl ennél 140 a thershold.

[ Szerkesztve ]

(#27326) szabi__memo válasza djculture (#27325) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem is hibamentes... :)
Na de inkabb :((((

(#27327) pnagy7


pnagy7
aktív tag

hali ez miért van?
Látja a gép, de közben mégsem! (nem, nem a C-az...)

megoldva

[ Szerkesztve ]

Mr. Hóember

(#27328) mutyi


mutyi
őstag

Na esik a kondícióm ,szóval nem nagyon marad életben a winyó.
Szétkaptam a gyári házából, legalbáb látom,hogy néz ki egy ilyen külső usb-s egybeházas winyó.
Sajnos azt hittem,hogy alapból ezek is satásak és egy külön kis vezérlővel van megoldva az usb része,de nem.
Nincs rajta satas panel,csak ez az usb-s.
Leszereltem a panelt, megnézegettem, így szemre nincs rajta égés nyom az smd-ken.
Van valami mód, hopgy összekössem a winyót a géppel, kikerülve a vezérlő panelt?
Nyilván ha lenne másik ilyen panelem akkor kicserélném,de úgy látom,nem lehet szerezni lyen cuccokat.
Szóval jó lett volna tudni, hogy a panel lett-e hibás vagy a winyó fizikálisan.
Találtam fórumon erről a panelről ném infót, emlegetnem TX/RX meg SATA pin-t is, de hogy hogyan vagy miként lehet csatlakoztatni, azt nem tudom kivenni.

(#27329) DarthSun válasza pnagy7 (#27327) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Valószínű hogy a lemezkezelésnél nincs aktiválva.

(#27330) djculture válasza pnagy7 (#27327) üzenetére


djculture
félisten

lemezkezelésbe inicializálni kell

(#27331) Elvagyok


Elvagyok
senior tag

Sziasztok!Ide,hozzátok irányított egy kolléga.A következő a gondom.Van egy ASRock P4i945PE alaplap a gépemben.Az USB 2.0 jól van kivezetve a homloklapi USB helyekre mert működik ezeken Pendrive,MP3 lejátszó.Sőt!Ezek önálló meghajtóként meg is jelennek a meghajtók listáján is.Szeretnék vinchestereket háttértárolóként használni az USB 2.0 porton de ezeket nem ismeri fel a Gép.Átraktam már a Jumper-eket is,meg van vinyókhoz mindenem (hálózati táp,ATA,SATA,notebook csalakozó,USB kábel.)Segítség-e ha az USB kábeleket másik pin-ekre átteszem vagy kipróbálom az alaplapi USB csatlakozókat.Esetleg tegyek-e fel másik drivert?A vinchestereket háttértárolóként szeretném használni.Laci :R

Soha többé ...

(#27332) liksoft válasza mutyi (#27328) üzenetére


liksoft
nagyúr

Másik panelt NE! Ha WD, akkor titkosít is, így ne próbáld az USB-t kikerülni. Ezen túlmenően is több buktatója van.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27333) liksoft válasza Elvagyok (#27331) üzenetére


liksoft
nagyúr

Csak hátlapi forrasztott csatiból! Az előlap nem ad elég teljesítményt, így még szerencséd is van, mert maradandó károsodást is okozhat a kevés táp!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27334) mutyi válasza liksoft (#27332) üzenetére


mutyi
őstag

Egy Samsung 250Gb-os külső winyó volt.
M7S-S_Line Rev.01 a panel típusa.
Semmi módja egy ilyen merevlemeznek,hogy valami úton módon használni lehessen? :(

(#27335) liksoft válasza mutyi (#27334) üzenetére


liksoft
nagyúr

Esetleg garancia?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27336) mutyi válasza liksoft (#27335) üzenetére


mutyi
őstag

2009. 09-es gyártási dátuma van.
Ha véletlenül 3 év gari is lett volna rá,akkor is lejárt, főleg, hogy nem én vettem és se számla se semmim nincs hozzá.
Nem beszélve, hogy a műanyag dobozából is kiszedtem, szóval látszódik már a szétszedés nyoma.

(#27337) Elvagyok válasza liksoft (#27333) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Szia.Mint írtam,van külső tápom is.Adapter ami a 220 Voltból csinál a vinchesterhez feszültséget. :R

Soha többé ...

(#27338) stami válasza djculture (#27311) üzenetére


stami
csendes tag

Köszi a gyors választ! Viszont a gondom sajnos nem oldódott meg. Szétkaptam a külső házat, kivettem belőle a vinyót, rákötöttem gépre. Így viszont észre sem vette TestDisk, hogy rádugtam. De ahogy visszatettem a házba, és USB-n csatlakozott a géphez, újra látta a TestDisk, hogy 2 TB-os az 1 TB-os winchasterem. Szóval a gondom továbbra is fenn áll.

(#27339) djculture válasza stami (#27338) üzenetére


djculture
félisten

Akkor valószínűleg ez olyan külső eszköz amiben lévő a vinyó csak az adott gyártó saját külső rackban működik.

[ Szerkesztve ]

(#27340) Brekkk


Brekkk
senior tag

Sziasztok.

2 kérdésem is lenne.
Szerintetek normális, hogy így néz ki a HD tune kép egy vadonat új üres HDD-nek?

Nekem elég furcsának néz ki. Nagyon szór a érték. Gyári hibás lehet a hdd?

A másik kérdésem. Egy KB másfél éves Hitach 5K3000-es HDD elkezdett olyan hangot adni magából, mintha állandóan menne a seek. Elég idegesítő ez a hang. Lehet csapágyas lesz?
HD sentinel szerint 100/100-as Garanciális csere?

(#27341) Koppy96


Koppy96
tag

Üdv.
A vinyóm már egy jó ideje kerreg, lassú és egyszer formázhatatlanná vált 50GB de most megint jó.
2 éves Samsung hdd-ről van szó. Már tervezek helyette venni egy WD vinyót, de nagyon kíváncsi lennék a fent említett hibák okaira.

[ Szerkesztve ]

Acer CloudMobile | Telefonon gyorsabb: 06 30 892 9658

(#27342) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Képzeljétek úgy makkant meg a vinyóm, hogy csak akkor működik, ha egyediként van a gépben. Ha melléteszek egy usb-set, vagy egy satásat, akkor el kezd kattogni, csapkod gondolom a fejjel, és fagyasztja a rendszert. Csak a reset segít. Egyedül viszont vígan megy, és néha néha kattan egyet. Az adatokat már lementettem, gondolom lassan beadja a kulcsot. Egyébként egy Barracuda Lp-ről van szó, 1,5 Terrás. A sentinel és a hdd-testek épnek jelzik... Vehetek újat igaz?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#27343) liksoft válasza Elvagyok (#27337) üzenetére


liksoft
nagyúr

Másik gépen megy?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27344) liksoft válasza Plazmacucci (#27342) üzenetére


liksoft
nagyúr

Vagy a táp kevés?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27345) Plazmacucci válasza liksoft (#27344) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hát idáig ment rendesen. Erre nem is gondoltam. Átdugom máshova. Az igaz, hogy fosadék a tápom. HKC USP5565.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#27346) djculture válasza Plazmacucci (#27345) üzenetére


djculture
félisten

Akkor már meg is van az ok, az kb olyan hogy 1-2 évig működik utána a kondikat lehet kicserélni értelmesre.

[ Szerkesztve ]

(#27347) Plazmacucci válasza djculture (#27346) üzenetére


Plazmacucci
félisten

:(
Ki tudom valahogy ezt tesztelni?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#27348) Elvagyok válasza liksoft (#27333) üzenetére


Elvagyok
senior tag

Szia.Annyival bővült a repertoár hogy feismert USB-n keresztül egy Canon Powershot A 520-as digitális
fényképezőgépet.Laci. :R

Soha többé ...

(#27349) djculture válasza Plazmacucci (#27347) üzenetére


djculture
félisten

Multiméterrel rá lehet mérni tesztelés alatt, vagy de műszerész kolléga megoldja a tesztet jó pénzért.

(#27350) Plazmacucci válasza djculture (#27349) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Inkább szemrevételezem a kondikat a tápban holnap. Majd kerítek egy másik tápot. Vagy cserélgetem a kábeleket :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.