Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28251) liksoft válasza gpatrik (#28250) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Először tudni kéne milyen SMART adatokat ad magáról. Azokból az adatokból lehetne tovább menni. De szerintem UDMA átviteli probléma lesz.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28252) Aramir válasza BK87 (#28245) üzenetére


Aramir
őstag

Ha voltak gyenge szektoraid (curent pending sector néven jelöli a smart ezeket), amiket a meghajtó később mégis jónak talált, akkor javulhat a HDSentinelben a százalék.

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#28253) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Volt még anno gondom abból, hogy van egy külső HDD-m, amihez nincs külső táp, de úgy néz ki, valamiért nem elég neki az Y kábellel adott két USB 2.0-s tápellátás.

Beszereztem egy PCI-e USB 3.0 kártyát, ami két USB 3.0 portot ad, és a bővítőkártya külön kap IDE tápcsatlakozón kakaót a tápból.

Egyelőre nem mertem rádugni a HDD-t, inkább előbb kérdezek, abból nem lehet gondom, ha Y kábellel a két USB 3-as portra kötöm a külső winchestert, ugye? Nem kap "túláramot" attól, hogy a 3.0-s portok nagyobb áramerősséget tudnak leadni, csak annyit vesz fel, amennyi kell neki? Jól gondolom?

(#28254) TomiLi válasza liksoft (#28249) üzenetére


TomiLi
addikt

Ja nem!
Ezek nem olyan adatok, amik nem pótolhatóak! (azokról két biztonsági másolatom is van: tükrözött tároló, plusz egy külön hdd-n is meg vannak)

Ez inkább csak bosszantó lett volna, de nem pótolhatatlan!

Bogyóka

(#28255) trisztan94


trisztan94
őstag

Sziasztok!
Van a laptopomban egy 2.5"-es SATA II-es vinyó, fura hangokat ad ki néha, általában ha felemelem vagy mozgatom. Teljesen csöndes alapból, csak a szokásos "dolgozik a gép"(krákog) hang van, de mintha kattanna néha, ez bajt jelent, kezdjek másikat keresni?
Köszi :R

https://heureka-kreativ.hu

(#28256) trisztan94 válasza trisztan94 (#28255) üzenetére


trisztan94
őstag

Úgy nézki igencsak rossz állapotban van

HdSentinel:

A lemez felületén található 310 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
A lemez önteszt során talált 6 hibás szektort.
A lemez felületén található 6 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
25111 hiba fordult elő adatátvitel során.

Azt írja 37 napot megy még. Ez kitolható valamilyen praktikával? Köszi!

https://heureka-kreativ.hu

(#28257) ubid


ubid
őstag

sziasztok!

Hogyan tudok egy HDD-t fullra leformázni ? BIOSból van erre lehetőség? vagy hogyan lehetséges a legegyszerűbb módon ez ?

-.-

(#28258) dsomogyi


dsomogyi
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, beüzemeltem egy SSD-t, ami kiválóan működik, az egyetlen szépséghibája a dolognak, hogy az adattárolásra használt merevlemezemet nem látja az intéző sem, és a Total Commander sem.
A BIOS-ban semmit ezt érintő dolgot nem állítottam át, ami azt illeti a BIOS is látja a lemezt. Akárcsak a HD Sentinel, és a Windows-eszközök is (Eszközkezelő, Lemezkezelés - itt nem enged semmit olyat csinálni, ami megoldaná a problémát, pedig ide vezetett első utam...)
Operációs rendszer: Win7 PRO 32 bit. Egy 500 GB-os WD-ről lenne szó, SATA2-es az eszköz.
Alaplap: ASUS P5K/EPU.

Előre is köszönöm!

UI.: Az eszköz természetesen nincs letiltva, stb...

(#28259) liksoft válasza trisztan94 (#28256) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28260) szoke12


szoke12
őstag

Hi!
Egy nem teljesen rádugott ide csati hazavághat egy vinyót?
:R

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#28261) djculture válasza szoke12 (#28260) üzenetére


djculture
félisten

Maximum nem ismeri fel a vezérlő. Inkább az szokott lenni a baj hogy benyomnak pár érintkezőt a csatiban amelyek felgyűrődnek és a panelból is kiszakadhatnak plusz zárlat.

(#28262) szoke12 válasza djculture (#28261) üzenetére


szoke12
őstag

azóta csak felpörög, kattan egyet, és leáll.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#28263) kukucskad


kukucskad
tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérem abban, hogy nemrég tettem egy Samsung 840-es ssd-t a laptopomba, az eredeti hdd pedig ultrabay-en keresztül csatlakozik továbbra is a géphez. A rendszer teljes egésze programokkal mindennel együtt az ssd-n van. A többi személyes holmi képek, filmek....stb. a hdd-n. A problémám az, hogy a hdd folyamatosan leáll, majd felpörög valamiért és nem szeretném, ha emiatt jelentősen csökkenne az élettartama. Hol lehet optimálisan beállítani a ,hogy mikor használja a gép a hdd-t? Windows 7 ben hol lehet beállítani, hogy mennyi időn belül álljon le a hdd? Mert elég rövid időn belül megáll, talán ezzel is lehetne javítani az élettartamán...

Segítségeteket előre is köszi

(#28264) Francia91


Francia91
veterán

Sziasztok!
Lenne egy problémám: Van egy Samsung M2 Portable külső HDD-m. azt a jelenséget produkálja, hogy megjelenik az Intézőben, de a Windows nem tud hozzáférni (XP, Win7 és Win8 sem...), a kötetcímkéjét sem látja. Az Intézőben az alábbi módon jelenik meg (Az "I:" meghajtó, "Helyi lemez" lenne az):

Ha a Win7 beépített ellenőrző eszközével ellenőrizném, akkor pedig a következőt adja ki:

HDSentinel szerint 1 Bad Sector van rajta. Ha nemtok mit kezdeni vele, cserélik gariba? Vmivel le lehet róla menteni a cuccot?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#28265) DeFranco válasza DeFranco (#28253) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szerényen felhívnám a figyelmet erre a kérdésre. Nem tudom, hol máshol tudnék rákérdezni, és fontos lenne kipróbálni. Viszont bajt sem szeretnék csinálni.

(#28266) djculture válasza DeFranco (#28265) üzenetére


djculture
félisten

Bajt nem tudsz csinálni mert egy vezérlőn belül minden port ugyanarról a tápról kapja a feszültséget. De egyébként ez az y kábel usb2-nél kell usb3 nál már fölösleges feltéve ha nem fogyaszt a cucc 4,5 w nál többet.

usb2-nél max 2,5w-ot tud.

[ Szerkesztve ]

(#28267) DeFranco válasza djculture (#28266) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A két 2.0-s port néha kevésnek bizonyult, ami ha feltételezzük, hogy a névleges 500 mA-nek azért a 90%-át csak leadták, akkor az egy 900-as USB 3.0-s port is kevés lehet, ezért akarom kettőbe dugni.

Eggyel ha lehet nem próbálkoznék, nem terhelném tovább a motort meg a fejet a felesleges felpörgési hibákkal. Ezért teszem kettőbe, ami elvileg nem gond, feltéve, hogy nem tudja túltápolni a dupla port a HDD-t, mert az csak annyit vesz fel, amennyi pillanatnyilag neki kell. Erről akarok megbizonyosodni.

(#28268) djculture válasza DeFranco (#28267) üzenetére


djculture
félisten

Ha 2,5 külső cuccos akkor max 3w eszik . Azért is kell a y kábel mert a 2,5w usb2.0 port pont nem tud annyit biztosítani.

Ja mi még eszembe jutott azzal tisztában vagy hogy az y kábeled valószínűleg akkor usb2.0?
Ha ezt usb3.0 porthoz csatlakoztatod működni fog de csak usb2.0 sebességen.

[ Szerkesztve ]

(#28269) DeFranco válasza djculture (#28268) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszönöm, hogy próbálsz segíteni, de itt most ennél egy gondolattal pontosabb infóra volna szükségem.

Tudom, hogy a specifikáció szerint mennyit eszik, 0,85A van ráírva @5V, ennyit biztosan, de a sentinel szerint a maximális felvétele 1A

Ez a saga már sok fórumot megjárt, ezeket bizonyára nem olvastad, ezért nincs meg pár részlet. A lényeg az, hogy adott egy Samsung M2 320-as USB2-es HDD, ami az itthoni gépen (hosszas finomhangolások után) 10-ből 9-szer felpörög és úgy is marad, 1-szer nem pörög fel, vagy eldobja magát útközben. A benti brand HP gépen gond nélkül üzemel, tehát vagy lap vagy táp hiba, az alaplapi USB portok nem adnak le elég tápot (direkt nem írok sem votlot sem ampert sem wattot) kettesével sem. Lapcsere vagy tápcsere helyett egy USB 3-as dedikált kártya volt a megoldás, az már több tápot tud biztosítani. Ennyi az előzmény röviden.

A mostani történet arról szól,(és kérdés továbbra is mindenkihez) hogy ha én Y kábellel két USB 3.0-s portról kínálom meg az USB 2-es HDD-met tápellátással, akkor ettől, hogy kaphat a két portról akár egy elméleti 1,8 A áramerősséget, tönkremehet, vagy tudja magát intelligensen szabályozni, és ebből csak annyit vesz fel, amennyi kell neki, nem lesz meglepődés a vége.

A kábel 2.0-ságával tisztában vagyok, a sebesség sem érdekel, most a tápellátással játszunk.

[ Szerkesztve ]

(#28270) djculture válasza DeFranco (#28269) üzenetére


djculture
félisten

Usb2.0 kábellel nem fog kapni több áramot mivel az usb2.0 rész vissza fele kompatibilitását úgy oldották meg hogy az eredeti usb2.0 minden elemét is tartalmazza minden ilyen eszköz.
Ha te usb2 eszközt dugsz usb3 portra akkor minden paraméter az usb2 szabványnak fog megfelelni.
Tehát ez neked a te problémádra sajnos nem megoldás.
Ami ezen segítene egy olyan ház aminek saját tápja van még az lenne a legolcsóbb. De most rákeresve van ennek olyan verziója is aminek már usb3.0 háza van. Az is egy megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#28271) PhoenixK válasza baboss (#28164) üzenetére


PhoenixK
őstag

Vírus-gyanús: [link]

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#28272) djculture válasza djculture (#28270) üzenetére


djculture
félisten

Le maradt: sima sata vinyó van benne? Mer ha igen akkor szerzel hozzá egy usb3.0 házat amihez van kábel is és átszereled.

(#28273) Francia91


Francia91
veterán

Erre valaki esetleg?

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#28274) djculture válasza DeFranco (#28269) üzenetére


djculture
félisten

Viszont most így átgondolva ha más gépen üzemel gond nélkül akkor csak elég neki az 5w amit megkap az y kábellel. Akkor a te gépeden is üzemelnie kell a külső vezérlővel amit vettél. Dugd rá az y kábelt nézd meg.

(#28275) liksoft válasza DeFranco (#28267) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha egy USB port 2 csatornája volt az a két csati, akkor valóban kevés, mert gyakorlati tapasztalatom, hogy a két csatlakozó egyszerre történő terhelésekor hamarabb lekapcsol. Legtöbbször sz egymás fölött lévő "egy kockában" lévő csatik egy áramfigyelőt használnak. ezért használok egymás melletti csatikat Y esetén. USB3-nál ne Y-ozz, jobb ha csak egy kábel megy.

Szerk: Lehet rosszul tudom, ahogy olvastam tovább.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28276) DeFranco válasza liksoft (#28275) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A 6-os kocka két átellenes sarkába dugtam, és nem volt mellette semmi a párjában. Kikapcsoltam a készenléti kört is az alaplapon, hátha az a gond. A táp egy FSP 350 PNF.

Miért ne Y-ozzak, el tudnád magyarázni, hogy értsem?

Nagyon számítok az iránymutatásodra :B

[ Szerkesztve ]

(#28277) liksoft válasza DeFranco (#28276) üzenetére


liksoft
nagyúr

Én arra számítottam, hogy USB3 esetén nem áll vissza 500mA-re az áramkorlát ha 2-es eszköz kerül rá, hiszen a 900 nem annyival több, mint amennyivel biztosabb. Ilyenkor elégnek kellett volna lennie egy csatlakozónak is. Ezért írtam a szimpla kábelt USB3 esetén. Utána kell nézzek, mert nem szeretnék rosszat mondani. Addig használd az Y-t.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28278) djculture válasza liksoft (#28277) üzenetére


djculture
félisten

Én úgy tudom hogy visszaáll mivel elvan szeparálva a tápellátás, az usb3.0 eleve több a vezeték is táprészen is. Egyébként az lett volna a jó ha a power over usb elterjed, akkor nem lenne ez a hülyeség hogy mi megy mi nem tanakodik az ember.

[ Szerkesztve ]

(#28279) gpatrik válasza liksoft (#28251) üzenetére


gpatrik
tag

Szia!

Íme a Smartja, remélem erre gondoltál!

"A világ tele van készséges emberekkel. Az egyik fele kész dolgozni, a másik fele kész hagyni őket dolgozni."

(#28280) DeFranco válasza liksoft (#28277) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nagyon szepen koszonom, ha talalsz valamit mindenkeppen nagy segitseg.

Azt hogy addig is hasznaljam az y-t ugy erted, hogy az usb 3 portokon hasznaljam y kabellel, ugye?

(#28281) liksoft válasza djculture (#28278) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ebben igazad van. Sőt, a szopás sem lenne, mikor egy port két csatornáján Y kábellel nem megy az a drive, ami ugyanarról egyszeres csatlakozással tökéletesen. :W

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28282) liksoft válasza gpatrik (#28279) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen, erre gondoltam. De amit feltételeztem, azt nem írja. Vagy a drive a hibás, vagy a driver körül lehet valami. Sötétben tapogatózom. Talán másnak lesz ötlete. Máskor amikor lassú egy drive, a SMART 1-2 értéke segít. De itt nincs benne hiba. :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28283) S-IW


S-IW
tag

Sziasztok!
Van egy ilyen merevlemezem. A Windows intézőben nem látható, a lemezkezelésnél ott van. Nem sikerül inicializálni, CRC adathiba üzenetet dob. Két hónapos a hdd, eddig egy usb-s dokkolóban használtam filmek tárolására. Akadozott a film lejátszás,fájl másolás. Rákötöttem egy sata portra, azóta nem tudok vele mit kezdeni. Van valakinek ötlete, mi lett vele? Esetleg megoldás? Előre is köszi.

(#28284) liksoft válasza S-IW (#28283) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia! SMART mit ad?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28285) gabo9201


gabo9201
senior tag

Üdvözletem!

"A Windows merevlemez-problémát észlelt" hibaüzenetet, ki lehet valahogy kapcsolni? Ha igen hogyan? Köszönöm a válaszokat! :R

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#28286) S-IW válasza liksoft (#28284) üzenetére


S-IW
tag

Szia!
Hogy tudnám kiolvasni? Amíg jó volt, látta a Windows, a HD Sentinel szerint nem volt semmi probléma. A SMART adatok is rendben voltak.

(#28287) liksoft válasza S-IW (#28286) üzenetére


liksoft
nagyúr

Dokkolóba visszatéve sem mond semmit magáról? Sajnos lehet, hogy meghalt. A SMART nem mindig tud előre szólni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28288) S-IW válasza liksoft (#28287) üzenetére


S-IW
tag

Az a gond, hogy már ott sem látja. Azért köszönöm, hogy válaszoltál. :R
Januárban visszaküldöm garanciális javításra vagy csere. Szia

(#28289) mr hat


mr hat
csendes tag

Sziasztok!

A problémám a következő:

Egy ADATA 1TB-os külső vinyót vettem nemrég, és nagyon lassan tudok csak másolni rá. A másolás kezdeténél olyan 14 megabyte/sec-et produkál, és kb 20 másodperc alatt folyamatosan leugrik kb 500-600 Kbyte/sec-a, és ezen a sebességen is marad. Nem csak Total Commanderben, hanem az intézőben is ezt a sebességet produkálja.
USB 2.0-ás:
-a driver telepítve van,
-a BIOS-ban engedélyezve van az USB High speed,
-a meghajtó tulajdonságaiban átállítottam "optimalizálás gyors eltávolításról" "optimalizálás minőségre".
Ezek közül egyik sem segített.
Az op.rendszer Win XP, SP3-al.
Nem csak a külső vinyó produkálja ezt a sebességet, sajnos a pendrive-jaim is, szóval gondolom ,hogy a számítógép oldalán van a gond...
Szerintetek mitől van ez a brutális lassúság?

(#28290) wmati


wmati
addikt

Sziasztok!

Adott egy Samsung HD322HJ HDD, lefagyot párszor a gép mostmár nem látja bios se.
Mi lehet a baja ?

(#28291) GeriCool


GeriCool
aktív tag

Jónap!

Adott lenne egy WD5000AAKS HDD. Sajna áramtalanítás miatt a win behalt rajta. Se javítani, sem újratelepíteni nem tudtam ott helyben. Később másik gépen leformáztam, HD Sentinelel átvizsgáltam és talált egy hibás szektort. A kérdésem az lenne, hogy ezt a HDD-t lehet e teljes értékűként használni (rendszer + adattárolás), mert nem megoldódott az új beszerzése. Köszi előre is és Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!

(#28292) szagnes69


szagnes69
aktív tag

Kedves Mindenki!

Az alábbi probléma miatt kérem a segítségeteket. Ajándékba vásároltunk egy külső winchestert, az alábbi típusút:

[link]

Miután a tulajdonosa 1,5 napig használta, filmet nézett róla egy 42LM660-as televízión, a WD elkezdett hangosan búgni és azóta nem játszik le semmit a tévén. Kipróbálták egy laptopon, amin el tudják indítani a filmeket, de továbbra is búg csak sokkal halkabban, mint a tévén. A WD-t a tévén a HDD - s USB csatlakozóba csatlakoztatták. Mi lehet a probléma?

Válaszotokat előre is köszönöm!

(#28293) Halfer


Halfer
tag

Sziasztok! Igaz a topik címe problémát von maga után, de én úgy sejtem amit kérdezek mégsem probléma.
A gépben lévő 4 HDD közül 2-re van, hogy lassan kapcsol át a gép (pár másodperc, Kapcsolódás üzenettel, hang kíséretében). Adatot tartalmaznak, nem rendszerlemezek, ezért jól sejtem, hogy a lassú átkapcsolódás beállítási kérdés és azért van, mert amikor nem aktívak akkor "alszanak"? Ha így van ahogyan mondom, maradjon is így? Köszi előre is! Kellemes ünnepeket!

(#28294) wmati válasza Halfer (#28293) üzenetére


wmati
addikt

Szerintem inkább levan halva 2 hdd, HDD Sential nevű programmal nézd meg az állapotukat

(#28295) Halfer válasza wmati (#28294) üzenetére


Halfer
tag

Szoktam nézni folyamatosan. Egyik kondija és teljesítménye is 100%, másik kondija 97% tartalékterületre áthelyezett egy hibás szektorral. A 97%-ossal óvatos leszek, de azon kívül mi egyebet tehetnék?

Amit mondtam az teljesen hülyeség? Úgy rémlett, mintha lenne ilyen beállítás, hogy ha nem aktív akkor eltarthat egy ideig a kapcsolódás. Lehet, hogy mivel SATA2-k, SATA3 aljzatban így viselkednek?

(#28296) Kiki18


Kiki18
őstag

Sziasztok! Kékhalálos topikból jövök,de ide is tartozik. :K

Kezem közé került egy haverom acer laptopja,(aspire 5742) ,a probléma az,hogy kékhalálokat dobálgat folyamatosan.Mivel korábban (fél éve) vinyót kellett benne cserélni(teljesen tropára ment) ,elsőre megint a vinyót vettem ki hogy megnézzem. De a HD sentinel szerint nincs róla semmi infó,és nagyon lelassítja ,akadozik tőle a épem.
Megpróbáltam lefuttatni a WD saját programját,hogy megkeresse a hibát,és 45 perc után kiírja,hogy nem tud a vinyórol olvasni.
Ha sajátgépből szeretném a rajta levő adatokat megnézni,kérdőjel fogad,elnevezi F könyvtárnak,de nincs rajta fájrendszer,se semmi.

Próbáltam rájönni az okára,hogy miért "eszi" a gép a merevlemezeket.A gépházon van egy jókora törés,pont ott ahol a laptop töltője és a bekapcsológomb van(ergó nem kicsit meg lehetett ütve/leesett).Okozhatja ez a problémát?(áramellátás ingadozás,stb...)
Valamint az akku is nagyon rossz volt már fél éve,a win7 egyből követelte a telepcserét.

Ötletek esetleg?

(#28297) wmati válasza Halfer (#28295) üzenetére


wmati
addikt

Amit mondtál nem teljesen hülyeség, de az esetek nagy részében inkább haldokló hdd okozhat gondot
am elméletileg a nem használt hdd el kénne menjen aludni bár ki tudja

(#28298) Simivok


Simivok
senior tag

Hello!
Van egy friss WD20EZRX vinyóm. 0 órája se ment, és csak pár mappát hoztam rajta létre és már 14 fejparkolása van. Ez így rendben van?

Galaxy S23 256GB Cream

(#28299) McDog válasza Simivok (#28298) üzenetére


McDog
aktív tag

Normális. Western Digital Caviar Green lemezeiben energia takarékossági okokból ha nem használod parkoló módba rakja a fejet.

(#28300) hoby36


hoby36
senior tag

Üdv!Jól sejtem,hogy egy sata3-as vinyó működik egy sima sata alaplapban?A csatlakozó kompatibilis,csak persze lasabban működik ugye?

A logikában semmi sem véletlen!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.