Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28701) csdm válasza McDog (#28700) üzenetére


csdm
senior tag

Köszi!!

(#28702) Bakter82


Bakter82
csendes tag

Haliztok!
Olyan gondom van, hogy egyik pillanatról a másikra behalt a winyóm!
Samsung S-ata 160Gb 2007 -es.
A rendszer nem látja. Ha megy a gép a winyó csak kattog. Lehuztam a gépről és igy most a gép sokkal gyorsabban indul.
Kérdésem: hogyan tudnám leszedni róla a rajta levő cuccot ha még lehetséges?
Csak tárolónak használtam, elég sok fontos adat van rajta.
Előre is kösz a segítséget!

Bakter

(#28703) Bakter82


Bakter82
csendes tag

Jah bocs ez még szalagkábeles, de fingom nincs hogy az mi?(Ata,Sata,Pata???)

(#28704) djculture válasza Bakter82 (#28703) üzenetére


djculture
félisten

Pata meg az ata ugyanazt jelöli, azt ami neked is van ha széles kábele van.

[ Szerkesztve ]

(#28705) cozmo válasza cozmo (#28695) üzenetére


cozmo
őstag

A helyzet nem túl rózsás. Kétszer futottam neki a tesztnek mindkétszer fagyott gép fogadott, egy máskor atom stabil gépen!

Mit tegyek? :F Kondíció továbbra is 59%-on stagnál.

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#28706) djculture válasza cozmo (#28705) üzenetére


djculture
félisten

Felesleges kínlódni vele 14 mega az horror tempó, plusz ez amúgy is egy hulladék márka sajnos.. Vissza kell vinni.

[ Szerkesztve ]

(#28707) cozmo válasza djculture (#28706) üzenetére


cozmo
őstag

Hogy érted, hogy horror tempó? Mennyi lenne az elvárható?
Ez volt az egyetlen elérhető komolyabb (3év) garanciával rendelkező notebook hdd amikor vettem.
Nézegetem a windows hiba naplókat, de semmi nyoma hogy miért fagyott a gépem kétszer is.
Kénytelen vagyok arra gondolni, hogy az ominózus toshiba hdd a ludas, vagy az alábbiak. :U

Csak figyelmeztetés kategóriában találtam az ellenőrzés időpontjában releváns bejegyzést:
"Kötet árnyékmásolata szolgáltatás - figyelmeztetés: A rendszer megtagadta a Kötet árnyékmásolata szolgáltatástól a hozzáférést a(z) \\?\Volume{1391bd7f-2d9a-11e2-ae6c-806e6f6e6963}\ kötet gyökeréhez. Ha a rendszergazdáknak nincs hozzáférésük a kötetek gyökeréhez, az számos váratlan hibát okozhat, és akadályozza a Kötet árnyékmásolata szolgáltatás helyes működését. Ellenőrizze a kötet biztonsági beállításait, majd próbálkozzon újra a művelettel."

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#28708) djculture válasza cozmo (#28707) üzenetére


djculture
félisten

50 körül kellene lennie. Ez a sebesség arra utal hogy folyamatosan működik a hardver recovered mivel crc hibákat dobál a vinyó.
Lefagyás meg alap ilyenkor ha a hibás szektor-hoz érve se olvasni se írni nem tud rá, ilyenkor ha nem tud továbblépni az egész gép lefagy.

[ Szerkesztve ]

(#28709) cozmo válasza djculture (#28708) üzenetére


cozmo
őstag

Értem, akkor kuka...

A harmadik grafikon szerint működés közben biztosan rugdosom a gépet :DDD
Az utolsó grafikon szerint pedig felgyorsult a hibás hdd :C

további adalék:

Hol találok ehhez a trágyához gyári toshiba hdd tesztelő progit?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#28710) Donbalazs


Donbalazs
tag

Sziasztok

Segítségre lenne szükségem HDD területén, konkrétan az a probléma áll fent, hogy 2 IDE HDD-t kötöttem be, a Windows egy 80GB-oson van, és van egy üres ami 200GB, de itt a probléma, hogy csak 32 GB kapacitást mutat..

Megnéztem a jumpereknél hátul, van olyan lehetőség hogy csak 32gb-ot engedélyezzen, de nekem nem abban van, mégis csak annyit mutat..

Valami ötlet?

Látványtervezést vállalok // épületeket kívülről-belülről // tarifákról és egyebekről érdeklődni privátban vagy: donbaalazs@gmail.com

(#28711) bb0t


bb0t
senior tag

Sziasztok!

Van egy Seagate Barracuda 7200-as 2tb-os hdd-m. Három tányéros változat amihez a cc4b nevű firmware van.

Nagyon sokan kicserélték a két tányéros változat cc4h jelű firmware-re ezt mert sokaknak hangos volt és sebességnövekedés is elérhető vele.

Én azért akartam kicserélni mert mióta rátettem erre a rendszert kisebb laggolás szerű akadozások fagyások voltak és arra gondoltam talán a hdd miatt van.

De amikor elindítom a telepítőt és újraindul a gép, hogy elkezdődjön a firmware frissítés rögtön az elején megakad a dolog és kernel panic szerű cucc jön be, memóriacímzéseket listáz amin csak reboot segít.

Nem tudjátok mi lehet ennek az oka? Kell állítani valami az uefiben? :F

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#28712) cozmo válasza Donbalazs (#28710) üzenetére


cozmo
őstag

Vedd le a jumpert, biztos hogy 32gb-os állásban van. ;)

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#28713) Donbalazs válasza cozmo (#28712) üzenetére


Donbalazs
tag

Épp ez az, hogy nem abban van, mégis csak 32GB kapacitást ír..

Látványtervezést vállalok // épületeket kívülről-belülről // tarifákról és egyebekről érdeklődni privátban vagy: donbaalazs@gmail.com

(#28714) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Köszönöm a múltkori segítséget a 300GB-s winyóval kapcsolatban, sajnos a másik partícióját is ugyanígy elérte a vég, de továbbra sem formázható ha új kisebb partíciót próbálok létrehozni akkor sem történik semmi, a lemezkezelő csak azt írja formázás aztán úgy hagyhatom órákra is a gépet garantáltan formázás nem sikerült hibaüzenet fogad a végén Nincs erre valami tippetek? sentinel 100%-ot ír mindenre, működési időre pedig 317 napot, ami szerintem nem kirívóan sok, meleg helyen sem volt, ráadásul rezgés sem érte, mivel gumiszalagok fogják. Nem értem én ezt. :F

(#28715) Bakter82


Bakter82
csendes tag

Haliztok!
Olyan gondom van, hogy egyik pillanatról a másikra behalt a winyóm!
Samsung S-ata 160Gb 2007 -es.(szalagkábeles)
A rendszer nem látja. Ha megy a gép a winyó csak kattog. Lehuztam a gépről és igy most a gép sokkal gyorsabban indul.
Kérdésem: hogyan tudnám leszedni róla a rajta levő cuccot ha még lehetséges?
Csak tárolónak használtam, elég sok fontos adat van rajta.
Előre is kösz a segítséget!

Bakter

(#28716) Heffi


Heffi
őstag

Üdv!

Ha lemegy a gépem alvó állapotba, vagy ha a merevlemez kikapcsolása hamarabb következik be mint az alvó állapot, akkor eltűnik az eszközök közül a HDD-m. Itt bővebben írtam róla.
Az intel rapid tárolási szoftver már úgy írja ki, hogy "Belső üres 1. port", míg újra nem indítom a gépet.
Másik alaplapnál (asrock h77m itx) nem csinált ilyet a gép.

Esetleg ötlet?

(#28717) Mezga Aladár válasza Heffi (#28716) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

wdidle3

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#28718) djculture válasza Bakter82 (#28715) üzenetére


djculture
félisten

Már írtuk hogy te nem tudod lementeni az adatokat róla mert ez már olyan szintű meghibásodás, csak szakember tudja megoldani amely azonban nem olcsó.

(#28719) Heffi válasza Mezga Aladár (#28717) üzenetére


Heffi
őstag

kicsit bővenbben, ha kérhetem :R

(#28720) vadkörte


vadkörte
addikt

Hello Urak.
A kérdésem igazából csak érdeklődés, nem probléma. A kedzdődő problémát sikerült még idejében megoldani.
Hozzám került egy gép szervízre, mert nem látta az IDE buszra kötött meghajtókat, meg fura hangok jöttek a HDD-ből.
A probléma oka egy valahol megtört/szakadt szalagkábel volt, csere utána már ment rendesen. A régi HDD-t meg kidobtuk, kapott egy új SATA-st. Az remekül érzi magá a vackában.

A beteg egy 80GB-os Maxtor DimondMax lenne. A legutolsó 4.10.10 Hard Disc Sentinel szerint a HDD teljesítménye 90%, a kondíciója 18%. 431 hibás szektorral, ami egy csoportban helyezkedik el.
Lehet kezdeni ezzel a szépséggel valamit, vagy tegyem bátram az asztal lába alá, ha billeg?

Előre is köszönöm a választ.

Üdv. V. Körte

(#28721) Mezga Aladár válasza Heffi (#28719) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

[link]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#28722) Heffi válasza Mezga Aladár (#28721) üzenetére


Heffi
őstag

Köszönöm!

(#28723) djculture válasza Donbalazs (#28713) üzenetére


djculture
félisten

Vinyó pontos típusa? Ha samu akkor megsérült a firmware ami ezeknél a lemezen található.

(#28724) peter0117


peter0117
tag

Hello! Felraktam a gépemre a defragglert és abban van olyan teszt hogy véletlenszerű olvasási sebesség.
Nah most a C-n a rendszerpartíción kb 5mb/s irt ki a D partíción pedig 35mb/s. Szal akkor érdemes minden programot adatot meg egyebet arra a partícióra rakni amin nincs a rendszer és ugy sokkal hamarabb betölti majd őket?

(#28725) liksoft válasza djculture (#28723) üzenetére


liksoft
nagyúr

MAXLBA (vagy fordítva nézi a jumper kiosztását). ;)

Szerk: Vagy csak át kéne partícionálni, mert ekkorára lett formázva jumper esetén.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28726) Kiki18 válasza Donbalazs (#28713) üzenetére


Kiki18
őstag

Nem lehet,hogy tükörképesen raktad be?

(#28727) djculture válasza liksoft (#28725) üzenetére


djculture
félisten

Jó hát gondoltam azért csak megnézte a lemezkezelést mielőtt tanácsot kért volna:)

(#28728) Zé..


Zé..
csendes tag

Hi!

Adott egy 1 terrás vinyó, most bele tettem egy külső rackbe, mert így volt rá szükségem adatok átmásolásához. 3 partícióra van osztva, egy ugye a rendszernek és még 2. Eddig a 3. partíció még üres volt, ide kezdtem el másolgatni dolgokat, amik mire haza értem, eltűntek. A többi partíción megvan minden és ezt a partíciót is látja, azt is jelzi, hogy mennyi a foglalt terület rajta, látszólag minden rendben, csak éppen semmi nem látszik rajta. Szerintetek mi lehet ez? Rámásolni nem próbáltam semmit, nem akarok addig hozzányúlni, amíg nem mondtok valami okosat. :F Szerintetek a GetDataBack-et érdemes lenne rászabadítani?

Üdv!

(#28729) medievil99


medievil99
csendes tag

Sziasztok!
Volna 2 merevlemezem egy régi gépben és szeretném tudni melyik a gyorsabb, melyikre tegyem a rendszert.
Leteszteltem Crystal D.M.-al, de olvastam hogy nem megbízható!

Tudtok mondani olyan sebesség mérő programot, ami alapos és megbízható?

Előre köszönöm a segítségeket!!!

(#28730) norbi964


norbi964
csendes tag

Hali!

Lenne nekem egy WD My Book Essential 1 tb-s hdd-m. A baj az, hogy az usb 3.0 bővítőkártyámban (Media-Tech MT5085) nem működik, az első pár percben a biztonságos eltávolítás ikonja ott van és abban kiírja a cucc nevét, hogy my book 1140 de a partíció nevét nem és aztán 2-3 perc múlva az ikon is eltűnik. 2.0ban a hdd remekül szuperál. A kártyán működik minden amit eddig rádugtam 2.0 és 3.0 eszköz egyaránt. A hdd-hez és a kártyához is a legújabb driver van felrakva. ötlet vkinek, hogy mi lehet a baj?

(#28731) Kiki18 válasza norbi964 (#28730) üzenetére


Kiki18
őstag

Az áramellátásra tippelnék. Az USB elosztók nem tudnak akkora feszt leadni,mint egy szimpla usb port. Az áramingadozásra a külső vinyók pedig érzékenyek(tönkre is tehetik!)

(#28732) norbi964 válasza Kiki18 (#28731) üzenetére


norbi964
csendes tag

Akkor mit ajánlasz, hogy ezt kiküszöböljem? Egyébként ha a port és a hdd közé teszek egy 2.0 hosszabbítót akkor is működik csak ugye nem azzal a sebességgel amilyen nekem kellene.

(#28733) Donbalazs válasza Kiki18 (#28726) üzenetére


Donbalazs
tag

Ez mit jelent?

Látványtervezést vállalok // épületeket kívülről-belülről // tarifákról és egyebekről érdeklődni privátban vagy: donbaalazs@gmail.com

(#28734) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Sziasztok!

Elég komoly gond adódott tesóm notijával. (egy kb 6 éves Asus F5k). Gyakorlatilag egy ki és visszakapcsolás után meghalt a winyó(160gb seagate). A Biosban még látszik, de sem linux live, sem Windows nem hajlandó elindulni vele, mindkettő megakad a betöltő képernyőnél... Lehet ezzel bármit kezdeni? Az ubi boot előtt I/O hibákat, sőt még UDMA/133 hibát is írt...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#28735) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok a "probléma" még mindig adott.

Notebook - Hitachi Travelstar 5K750-es.

HDDScan segítségével kikapcsolom a Power Managment-et / hogy ne parkoltasson / de folyamatosan visszakapcsolja...

Ez addig a pontig nem is zavarna, hogy amíg nem volt SSD a notiban, addig mindössze 1600 volt az LCC érték... Azóta viszont 3 nap alatt ment fel 2300-ra... és előrevetítve ez a HDD-m halálát fogja okozni... :(

Valaki tud megoldást erre?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28736) norbi964 válasza norbi964 (#28730) üzenetére


norbi964
csendes tag

Szerintetek egy usb 3.0 y kábel megoldaná azt, hogy jó legyen a hdd a bővítőkártyában is?

(#28737) Peethy válasza mh197 (#1) üzenetére


Peethy
őstag

Sziasztok! Nem tudom, hogy HDDs problema-e, de arra gyanakszom. Lenovo z575 noti, 750gbs vinyoval, egy jo ideje fagyott mar, szinte nulla prociterhelesnel es memhasznalatnal is, netes dolgok eseteben foleg. Ez ugy 1honapja van igy, azt hittem virus, de nem talált semmit az AVG/Kaspersky sem. A legutóbbi fagyas utan újraínditottam (tehat power gomb hosszu lenyomásával ki, majd be), azota nem tolt be, sem normal, sem csökkentett módban. Ez azt jelenti, hogy a felhasználói fiókba be tudom irni a jelszót, de normal indításnal csak az üdvözöljuk feliratig jut egy óra alatt, csökketett módban fel ora alatt megjelenik a startmenu, utana meg nagyon lassan reagál, majd barmit elindítva lefagy. Nulla prociterheles es memhasznalat, semmi gyanús folyamat (ctrl-alt-delre érdekesmod reagál, behozza a feladatkezelot). Bad sectoros lehet a vinyó? Hogy tudnek az egyik particiorol (nem a rendszer) kb. 20-30gb adatot megmenteni? Meg boven garancias a laptop, de mielott beadom, kellenének az adatok, meg ha négy tudom oldani, akkor nem adom ki a kezembol bizonytalan idore. Koszi elore is.

(#28738) Graphics válasza Peethy (#28737) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kiveszed a vinyót, beteszed valakinél egy asztali gépbe és kész. :)

Legalábbis a HDD - memória csere nem jár szerintem garanciavesztéssel / de majd megerősítenek. / A SATA csatolófelülete pedig megegyezik az asztaliéval.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28739) Ger_man


Ger_man
senior tag

erre senki nem tud válaszolni:

#28696

Megköszönnénk :U

(#28740) xcds válasza Ger_man (#28739) üzenetére


xcds
őstag

Nem sebesség teszt lehetett az, hanem felület teszt. De ha figyelmeztetett is a program, hogy az adatok elvesznek, akkor miért folytattad? :F Amit letörölt, azt sztem nem lehet már visszahozni. A maradékot a Get Data Back programmal.

(#28741) Ger_man válasza xcds (#28740) üzenetére


Ger_man
senior tag

uh, szóval akkor cse**heti... köszönöm válaszod.

(#28742) ALI_G


ALI_G
veterán

Sziasztok!
Egy jó barátom felhívott hogy ma úgy néz ki meghalt a laptopjában a vinyó.
Pontosan nem tudom mit ír ki, de valami hasonlót ír ki a BIOS:
"Primary valami bad" :D Előzmény, hogy este nehezen indult el a windows és valami ideiglenes profilt kapott.
A vinyó márkája és tipusa sem ismert egyelőre. Ha tippelni kéne, akkor WD, mert a gyári laptop vinyó is meghalt kb. 2 éve és én szereztem neki.
Annyi tanácsot adtam, hogy ne próbálja elindítani.
Mit tudok még tanácsolni, mit érdemes próbálni? Adatokkal kapcsolatban valami remény?

[ Szerkesztve ]

(#28743) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Erre valaki ? :)
[link]
[link]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#28744) djculture válasza Ger_man (#28739) üzenetére


djculture
félisten

az inicializálás nem jár adatvesztéssel. Az csak egy felismerési procedúra. Viszont valószínűleg destruktív tesztet sikerült indítani az meg letakarítja az egész partíciót.
Így menteni csak getdatabackkal fog sikerülni, egy másik akkora méretű vinyóra amire ráfér az adat/elveszett partíció.

(#28745) Donbalazs


Donbalazs
tag

Valaki nekem? Senki?

Adott egy SAMSUNG SP2014N 200GB PATA és kapacitásnak csak 32gb-ot mutat.
Tudom, hogy a jumpereknél le lehet blokkolni 32gb-ig, de nekem masterban van, nem ebben a leblokkoló állapotban.
Vissza tudom nyerni a 200 gigámat?

Az baj lehet, hogy új az alaplapom és csak sata foglalat van rajta, a HD pedig IDE és egy pci kártyával van csatlakoztatva hozzá? (eddig jó volt)

Köszi..

[ Szerkesztve ]

Látványtervezést vállalok // épületeket kívülről-belülről // tarifákról és egyebekről érdeklődni privátban vagy: donbaalazs@gmail.com

(#28746) pocokxx válasza pocokxx (#28734) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

up.... :F

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#28747) djculture válasza pocokxx (#28746) üzenetére


djculture
félisten

Laptopnál bármi lehet el kell vinni egy szervizes kollégához. Ilyen idős laptopnál erős a gyanú hogy chipszettel lesz balhé, ez az io hiba arra utal.

(#28748) pocokxx válasza djculture (#28747) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Más winyóval/ winyó nélkül feláll, ez pedig az asztali gépet is lefagyasztja...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#28749) djculture válasza pocokxx (#28748) üzenetére


djculture
félisten

Az akkor a jobbik eset a vinyó döglött be. Azt könnyen pótolható.

(#28750) sityupityu


sityupityu
veterán

Üdv srácok!

Délután az egyik külső hdd-ről másoltam át cuccokat egy másikra. Az adatfolyam közben a gyerek(kicsi még)kihúzta az egyiknek a kábelét a gépből,azt,amelyikről mentek át az adatok a másikra. :W Okozhatott ez valami maradandó károsodást valamelyik hdd-ben? Nem vagyok egy szaki ebben a témában,hogy hol kell,vagy kell e egyáltalán leellenőrizni ezt. Mindenesetre visszadugva a kábelt tudtam folytatni a másolást,nem vettem észre semmi rendellenességet. A fájl sem sérült amelyiknél megszakadt a másolás. Köszi.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.