Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#28051) djculture válasza peter889 (#28049) üzenetére


djculture
félisten

Ha új a hdd akkor nincs baj. Akkor van baj ha egy hónapokig fektetett állásban üzemelő vinyót állítva kezdesz el üzemeltetni.

[ Szerkesztve ]

(#28052) peter889 válasza djculture (#28051) üzenetére


peter889
őstag

Hú, ez nekem magas. Ennek mi az alapja? Tényleg érdekel.

Használtan vettem a HDD-t (nem tudom, milyen pozícióban üzemelt) és fektetve pihent a polcomon 2 hónapon keresztül.
Most ideje, hogy beüzemeljem, csak kérés, hol kapjon helyet a házban, ahol is éveken át fog működni.
Gondoltam, valami szellős helyre beteszem. Arra is gondoltam, hogy az elülső venti mögé berakom, ezzel az a probléma, hogy a venti+vinyó - ahogyan én néztem -, nem fér ki egymás mögött. Ilyen elhelyezéshez még valamit ki kéne találni.

Ha fektetve van gépen kívül, az elektronikának vagy a mechanikának kell felül lennie? - vagy az mindegy?
Ha csak így áll függőlegesen a házban, üzemen kívül, nem lesz baja?
Gépben fektetett elhelyezésnél melyik legyen felül: mechanika vagy az elektronika?

Szóval biztonságos helyet akarok a winyómnak a házon belül. Hová tegyem?

Előre is köszönöm a türelmed.

[ Szerkesztve ]

(#28053) peter889


peter889
őstag

[ Szerkesztve ]

(#28054) djculture válasza peter889 (#28052) üzenetére


djculture
félisten

Lényeg az hogy kopik a mechanika bármennyire is precíziós és sosem egyformán kopik hanem az erőhatásoknak megfelelően. Ha most te ezeket az erőhatásokat megváltoztatod abból jó dolog nem lesz, elérhetsz vele egy szépen imbolygó tányér szerelvényt.

[ Szerkesztve ]

(#28055) Mezga Aladár válasza Wind-Storm (#28047) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

GB/forint.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#28056) Halfer


Halfer
tag

Sziasztok!
HDSentinel-lel lecsekkolt notebook vinyóm Teljesítménye 100%, Kondíciója 69%. További infók a program által: "A merevlemez 200 alkalommal vizsgált meg gyanús adatszektorokat. A vizsgált terület hibátlannak minõsült.
A lemez felületén található 2 gyenge szektor, mely(ek) késõbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek)."

Azon nyomban csereérett, ugye?
Köszi előre is a választ!

(#28057) C^^


C^^
őstag

(#28058) djculture válasza Halfer (#28056) üzenetére


djculture
félisten

Abszolúte nem csere érett. Majd ha lesz rajta a gyártó által meghatározott bad sectornál több, nem két gyenge.

[ Szerkesztve ]

(#28059) Wind-Storm válasza C^^ (#28057) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Tuti, hogy nem a ház rezonál tőle, mert közvetlen nem ér hozzá.

Mert hogy van beszerelve?

Amúgy meg szereld ki és tedd szivacsra az asztalon aztán úgy hallgasd meg.

(#28060) liksoft válasza Wind-Storm (#28047) üzenetére


liksoft
nagyúr

Újraírhatóságban. Nagyon kérlek, ne gyere azzal a folyton ismételt szöveggel, hogy "de ezerszer írható a felület, és a wearleveling miatt ez legalább 30 év használatot takar". Sajnos a gyakorlat nem ez. Így rendszernek a gyors működéshez jó, de az adatok tárolása még HDD-n biztonságosabb. Ráadásul az SSD titkosítási funkciója miatt chip hiba esetén (akár vezérlő akár flash) menthetetlen még. A HDD meg igen.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28061) Wind-Storm válasza liksoft (#28060) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Én ugyan nem jövök evvel. :N
Kizárólag gyorsaságra értettem, akinek ilyen problémája van és pénze is rá, az a rendszere alá vesz egy SSD-t.

(#28062) Halfer válasza djculture (#28058) üzenetére


Halfer
tag

Koszi a valaszt. A gondom az, hogy borzalmasan szenved a vinyo a windows toltesekor, vmint random modon is elkezd szinte halalozni. Vegeztem memtestet, nincs baj. Milyen programot tudsz ajanlani, hogy megnezzem a vinyon kivul mivel lehet baj? A vinyo egyelore a gyanus a maga 69%-os kondiciojaval. Egy hete a sorozatos kekhalalok utan (es se win7/8 lemezt NEM bootolva, csak linuxokat) formazas lett a vege, utana allapitotta meg hdsentinel amit irtam. Valami tipped van hogy mit es hogyan csekkoljak?

(#28063) djculture válasza Halfer (#28062) üzenetére


djculture
félisten

Ez első körben nekem tápellátási vagy hűtési problémának tűnik. Ezekkel minden rendben? Bár ha laptopba van a cucc nem könnyű ezt megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#28064) Thrawnad válasza peter889 (#28052) üzenetére


Thrawnad
senior tag

Szia!
Nekem is detto ilyen házam van és nagyon szeretem akönnyű szerelhetőség meg a sok venti hely miatt!

Ha "letéped" a frontlapot találsz egy hdd helyet egy kis ajtó mögött ahova 2db hdd fér. Ide a házhoz adott sinnel csavar nélkül fektetve be tudod dugni a hdd-t. (nekem is itt van a belső)
Ráadásul a felnyitható lappal ellentétes oldalon ha leveszed a burkolatot van egy direkt hdd hűtésre kitalált venti hely.

Thrawnad

Hardver hibára ritkán van jó szoftver...

(#28065) daruu


daruu
tag

Sziasztok!

Problémák akadtak a 3-4 éves Samsung 500 gB-s vinyómmal és sajnos sehogy nem jövök rá mi lehet a probléma. A HD az egyik napról a másikra megadta magát, a Win-ben látom a meghajtót, a lemezkezelőben is de nem tudom megnyitni winben olyan hibaüzenet fogad hogy: a lemez nem érhető el , míg TC-ben: nincs ilyen meghajtó

HD Tune nem észlelt szektorhibát, cabel hibát az észlelt ,de az nem lehet mert azt már cserélgettem és a másik HD működik ugyanavval a cabel-el

Szóval ha tudnátok segíteni azt előre is megköszönném, elég sok képem és zene van a lemezen amitől nem szívesen válnék meg. :(

[ Szerkesztve ]

"Azt értem,hogy gőzgép! De mi hajtja?"

(#28066) Halfer válasza djculture (#28063) üzenetére


Halfer
tag

Tápellátásra nem gondolok, nem akksiról használom. Hűtést nem tudom hogyan tesztelni azon kívül, hogy úgy érzem úgy fúj a szellőzőn át ahogy szokott, valamint nem vészesen meleg a noti. Hogyan teszteljem őket vagy egyéb hw-eket a gépben?

(#28067) djculture válasza daruu (#28065) üzenetére


djculture
félisten

Tönkrement az elektronika rajta, egy másik ugyanilyen típusú és revszámú Samuról kell szerezned egy elektronikát .

(#28068) liksoft válasza djculture (#28067) üzenetére


liksoft
nagyúr

Tudja olvasni, a HDTune nem jelez hibát! Get Data Back.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28069) djculture válasza liksoft (#28068) üzenetére


djculture
félisten

De látod mennyi vezérlő CRC hiba van, erről ha le is lehet szedni az adatot garantáltan mind CRC hibás lesz.
Ezt a hibát csak az okozhatja szerintem hogy a panelján levő cache memória meghibásodott. A Samsungnak meg ez ráadásul széria hibája is.

[ Szerkesztve ]

(#28070) daruu válasza djculture (#28067) üzenetére


daruu
tag

És azt én hogyan cserélem ki rajta :F

"Azt értem,hogy gőzgép! De mi hajtja?"

(#28071) djculture válasza daruu (#28070) üzenetére


djculture
félisten

Torx csavarok tartják kilehet gyorsan cserélni gond nélkül, de ha nem vagy elektronikai szerelésben gyakorlott inkább vidd el valami helyi műszerész kollégához.

[ Szerkesztve ]

(#28072) liksoft válasza djculture (#28069) üzenetére


liksoft
nagyúr

Egyetlen érintkezési hiba is okozhat ugyanilyent. Elég 1-2 éve izzadt kézzel megfogni a drive adat csatlakozóját. Ha a kábelt kicserélte, nézni kéne olvasás közben változik-e ez az adat. Ha nem, akkor a kontakt volt......, ha változik, akkor az áramkör hibás (vagy driver frissítés történt és elcseszi az adatforgalmat esetleg - Sentinel ezt is szokta kérdezni).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28073) djculture válasza liksoft (#28072) üzenetére


djculture
félisten

Én úgy vettem ki az írásából hogy ő már cserélgette a kábelt is meg próbálgatta ezt a részt. De majd leírja ő hogy mit alkotott eddig vele. Első körben én a cache memóriára gondolok már csak azért is mert feltűnően hullanak mostanában az 500-1T samsungok panel szinten.

[ Szerkesztve ]

(#28074) liksoft válasza djculture (#28073) üzenetére


liksoft
nagyúr

De a cache (184) az tudtommal nem udma (199) hibát ad. Viszont vacak érintkezés melletti használat során ha a boot szektor vagy egyéb sérül, nem jön fel drive-ként.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28075) daruu válasza djculture (#28071) üzenetére


daruu
tag

Asszem rápróbálok először a Get Data Back- re, vagyis majd holnap mert most mennem kell melózni. Kábeleket meg már megcserélgettem de ugyan az...

"Azt értem,hogy gőzgép! De mi hajtja?"

(#28076) djculture válasza liksoft (#28074) üzenetére


djculture
félisten

samsung vinyónál semmi se ügy működik ahogy kellene... Nekem a múltkor 10 db samu vinyót hoztak aminél megnézve hdtune progival folyamatosan ugráltak a bad sectorok, mint kiderült ezt is a cache memória meghibásodása okozta, közbe a smartban csak az offline uncorrectable error meg a ultra dma crr száma növekedett

[ Szerkesztve ]

(#28077) Halfer válasza djculture (#28076) üzenetére


Halfer
tag

Közbekérdeznék. PC-mben Samsung 500gb vinyómon hdsentinel írt 2 bad sectort, nem garanciális már (pontosabban gariban cserélt samu helyett kaptam ezt), kuka előtt érdemes várni még több bad sectorra? :D

(#28078) djculture válasza Halfer (#28077) üzenetére


djculture
félisten

2 bad sector az lófene mert gondolom áthelyezte és rakott be helyette tartalék szektort. Nekem idén döglött be a 120gigás samu 2003-as volt, 2 éves kora óta volt rajta 17 áthelyezett szektor. Megszolgálta az idejét.

[ Szerkesztve ]

(#28079) Halfer válasza djculture (#28078) üzenetére


Halfer
tag

Köszi. Úgy látszik túllihegem ezeket a hibás és gyanús szektorokat mind a pc-m, mind a notim esetében.

Ellenben előző beszélgetésünkre visszautalva, a notebookom, amiben írtam a 69%-os kondíciót - és találgattuk a hibák okát - éppen nem tudja olvasni az egyik partícióm jelentős részét, amit pár napja lazán olvasott :\

(#28080) djculture válasza Halfer (#28079) üzenetére


djculture
félisten

Futass már szerintem rajta egy hdtune error scant.
Ha ott piros kockát mutat bármelyik szektorra akkor garanciáztatni kell.

[ Szerkesztve ]

(#28081) Isten88


Isten88
senior tag

Sziasztok!
Lenne egy kis problémám. Nem hiszem, hogy hardveres jellegű, mert a HD Sentinel 100%-os kondíciót mutat. Win7 64 bit, 2,5" 500GB WD vinchester, laptopban.

Eszerint ugye sérült valamim. Acronius Disk Director Home 2011-es változatában a Check-re mentem a C meghajtón, amin a Win7 van. E kép szerint lefuttattam cmd-ben a "chkdsk /f"-et, ütemezte következő indulásra, lefutott az 5 ellenőrzés, nem talált hibát, viszont Acronisban még mindig jelzi a hibát.
Mi lehet a gond - ha ez egyáltalán probléma -, és hogy tudnám megoldani?

(#28082) Halfer válasza djculture (#28080) üzenetére


Halfer
tag

Notebook-on megtettem már, minden zöld, úgyhogy fogalmam sincs mi okozhatja az adatok olvashatatlanságát.

(#28083) liksoft válasza daruu (#28075) üzenetére


liksoft
nagyúr

A lényeg, hogy ne változzon. Nem fog eltűnni, egy életre megjegyezte ezt a számot. Ha növekszik, akkor gond van a panellal, ha viszont nem, akkor a kábel lehetett a ludas.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28084) djculture válasza Halfer (#28082) üzenetére


djculture
félisten

Akkor nem a vinyó miatt lehet hanem valami szoftveres gebasz. Akár vírus is lehet. Mostanában elég kemény vírusok vannak, ma sikerült nekem is egyet megfognom a gépemen. Csak azt vettem észre hogy lelassult a gépem, mondom rákerestetek már van e gond. Erre dobálta befele a win32 trojan tool szövegeket a víruskereső, , és kikapcsolódott. Nézem eltűnt az exéje átneveződött. Na akkor a jó öreg pendrive-on lévő xp elővesz és azon azon lévő víruskereső letudta szedni.

[ Szerkesztve ]

(#28085) saiyajin


saiyajin
senior tag

Sziasztok! Elszallt az asztali gepemben a winchester, es lehet nagyon lama kerdes, de hogy tudom megallapitan vajon milyet kell vegyek helyette? Azt tudom egyedul, hogy Sata-s, de semmi tobb. Ha kiszerelem okosabb leszek vagy mire kell figyelni?

"I don't even close my fuckin' eyes when I sneeze"

(#28086) Dark Archon válasza saiyajin (#28085) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ha asztali gép, akkor 3,5"-os és SATA. Ennyi pont elég, a méret és a típus csak a pénztárcádtól függ. Ha fő vinyónak kell, akkor az energiatakarékos verziókat kerüld (pl. WD Green széria).

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#28087) saiyajin válasza Dark Archon (#28086) üzenetére


saiyajin
senior tag

Rendben, köszi!

"I don't even close my fuckin' eyes when I sneeze"

(#28088) zsole84


zsole84
senior tag

Hali!

Ki lett cserélve a gépben a hdd, viszont sajátgépben/total commanderben nem látszik a meghajtó. Bios/ Hd Sentinel/eszközkezelő jelzi. Mi lehet vele? Eszközkezelő/merevlemezeknél ha kiválasztom a kötetek beolvasása fület, akkor:

Egyébként 2,5-ös laptop hdd, WD Sorpio Blue, 3,5-ös Hitachi Deskstar volt korábban.

Köszi!

(#28089) zsole84 válasza zsole84 (#28088) üzenetére


zsole84
senior tag

Sikerült felismertetni, viszont eltérő időközönként leáll/újraindul, pedig energiagazdálkodásnál merevlemez kikapcsolása beállítás: soha

Hogyan lehetne jól beállítani? ( Inkább menjen folyamatosan, mint ki/be kapcsolgasson.

(#28090) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Sziasztok!

Van egy nagyon régi merevlemezem. Ráhúztam az adataimat mert a másik ment szervizbe. Olyan problémám lenne, hogy a rajta lévő adatokat lejátssza felismeri. De nem tudja áthúzni róla a dolgokat. Csak párat enged. Valami ötlet?

(#28091) whitezo88


whitezo88
nagyúr

van-e olyan SATA2 kábel, amely nem egyenes, hanem letört csatlakozós? van egy új, CoolerMaster Silencio házam, de ha berakom a fakkba a HDD-t és rádugom a kábelt, nem tudom rendesen rárakni az odallapot, mert kijebbvan a csati.. kicsit hajlik az oldallap...

(#28092) #01682176


#01682176
törölt tag

Sziasztok!

Van egy Maxtor 6L250L0 merevlemez, alatta egy Arctic cooler F8 as venti van felfüggesztve. A merevlemezt így télen is tartósan 29 fokosan tartja. A nagy meleg miatt lett beletéve, csak én nem otthon tanulok egyetemen és szüleim nem tudják kihúzni a ventit. Kipróbálnám, hogy ha kihúzom, akkor mennyi a hőmérséklete. Kérdésem, hogy okoz-e bármilyen gondot -gondolok itt a hőmérséklet változásra- hogy eddig tartósan 29 fokon ment, most meg majd változni fog.
Remélem érthetően írtam le:)

(#28093) zsole84 válasza whitezo88 (#28091) üzenetére


zsole84
senior tag

Van. Nekem is így volt, de az egyik sata kábelem pont ilyen "letört" végű, így normálisan rá tudtam tenni az oldallapot.

(#28094) djculture


djculture
félisten

Nekem faragnom kellett a sata dugókból mert nem fért az istennek se a vga-k alá. Ez a mai technika:)

(#28095) whitezo88 válasza zsole84 (#28093) üzenetére


whitezo88
nagyúr

akkor kell vennem ilyet. kérdés, hogy a belvárosban, M3 környékén hol tudok ilyet venni.

mod: találtam is, ez gondolom jó :) [link]

[ Szerkesztve ]

(#28096) sedo


sedo
tag

Üdv!

Gondolom az nem normális, hogy egy seagate momentus xt 750 GB hdsentinel szerint közel 200 gyenge szektorral rendelkezik, ugye? Nem tudom mennyire értékelheti rosszul hdsentinel a smart értékeket a vinyó hibrid mivolta miatt. Köszi!

(#28097) liksoft válasza sedo (#28096) üzenetére


liksoft
nagyúr

De, akár lehet is, ha a tápellátása nem korrekt (egy a sok lehetőség közül, de a leggyakoribb). Ha meg kérdésed van a Sentinellel és a kiértékeléssel kapcsolatban, akkor küldj a programból "Riport a fejlesztőnek" típusú riportot, ahol a komment részbe be tudod írni a kérdésed. Ez részletes adatokat küld a drive-ról, és a programozó tud segíteni ez alapján. Sőt, ha új információ van benne, akkor a program fejlesztését is segíted!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28098) liksoft válasza whitezo88 (#28095) üzenetére


liksoft
nagyúr

Igen, de a lehető legrövidebbet célszerű választani ami az adott helyre jó. (1m az nagyon hosszú.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#28099) whitezo88 válasza liksoft (#28098) üzenetére


whitezo88
nagyúr

hatvan centis lesz végül. amúgy megnéztem egy videót, amin a házat bemutatták, hogy csinálták: fordítva, másik oldalról (alaplap felől) tették be mondom ja így könnyű :O

(#28100) zsole84


zsole84
senior tag

Ebben: [link] tudna valaki segíteni? Utánaolvastam, hogy Wdile programmal elvileg meg lehetne oldani, viszont azt is írta valaki, hogy csak Green hdd-vel működik, Scorpio-val nem. Létezik valami megoldás? Ez az állandó felpörgés/leállás elég idegesítő, meg szerintem a merevlemeznek sem használ.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.