Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#27601) Wind-Storm válasza cozmo (#27600) üzenetére


Wind-Storm
őstag

APM-mel nem próbálkoztál?

(#27602) Aramir válasza kukamatyi (#27590) üzenetére


Aramir
őstag

Nincs mit :)
Persze, azok az áthelyezett szektorok most már nem fognak változni (max több lesz, ha jön még elő hibás szektor a későbbiekben), az egészet a merevlemez belső szoftvere intézi, teljesen mindegy hogy particionálod/formázod, független tőle. Itt olvashatsz még erről a "Reallocated Sector Count:" címszónál: [link]

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#27603) Aramir válasza petyus_ (#27595) üzenetére


Aramir
őstag

Helló!
Véletlenül nem Maxtor DiamondMax 22 vagy Seagate 7200.11? Azok szoktak egy firmware bug miatt ilyet produkálni. Javítható, ne dobd ki :D

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#27604) ígyvanferi válasza Wind-Storm (#27575) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A prociét vettem lejjebb 0,01-0,02 V-tal (pontosan nem emlékszem, csak egy gyors próba volt).

Hogy érted, hogy állandóak? Az SSD került bele egy hete, a többi már meg van régóta, a 320-as RE WD több, mint 5 éves, az 1 terás fejparkoltatós WD másfél, a hibás samu meg kettő.

Viszont az elmúlt két napban nem változott a spin up time értéke. Semmi furcsa hangot nem hallat egyébként.

(#27605) Wind-Storm válasza ígyvanferi (#27604) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Hogy érted, hogy állandóak?

Hát hogy nem húzod le őket időnként, nem alkalmi tárak, tehát régóta bent vannak a gépben.

Viszont az elmúlt két napban nem változott a spin up time értéke. Semmi furcsa hangot nem hallat egyébként.

Teljesen fix. az érték?

[ Szerkesztve ]

(#27606) ígyvanferi válasza Wind-Storm (#27605) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ja, nem, nem húzom le őket, működnek folyamatosan.

Fix, egy darabot nem tett hozzá azóta. Ez bizakodásra adhat okot? Vagy majd ha hosszabb időn keresztül nem történik változás? Hozzáteszem, megnyitni is félve nyitom meg azóta a meghajtót, semmit nem másoltam rá pl., csak a lényegesebb adatokat mentettem le másik meghajtóra.

(#27607) Levwi


Levwi
aktív tag

Hellosztok!
Van egy ExcelStor J8160S tipusú 160gb-s sata II vinyóm és nagyon furcsa hangokat hallat amióta a rendszert erre a vinyóra raktam fel hibás szektor nincs rajta kondíció 100% pedig nem mai darab.
Csak engem aggaszt hogy töltéskor recseg a vinyó és mostanában már néha kattan is egyet de a gép normálisan működik se fagyás se semmi. ÉS ismétlem hogy amikor nem volt rajta a rendszer akkor semmi hangja nem volt. Tudnátok valami tanácsot adni hogy mit lehet csinálni vele a cserén kívül, mert most nem igazán van rá keret.
Válaszokat előre is köszönöm!

Huawei P20 Pro Black

(#27608) Wind-Storm válasza ígyvanferi (#27606) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Várjuk még ki, hogy változik-e az elkövetkező bekapcsolások alkalmával.
Egyébként ha a SMART lentebbi részén ami nem látszódik a képen, mik vannak még ott?

(#27607) Levwi

Az teljesen normális ha egy merevlemez töltéskor „recseg". :D
Seek hangnak hívják. A kattanás viszont már utalhat hibára is. Mikor szokott kattanni?

(#27609) flierqqq


flierqqq
tag

Erre ötlet?

Érdekes a világ megosztása - Van akinek Rolexe van, és van akinek ideje.

(#27610) DarthSun válasza flierqqq (#27609) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a kondíció lemegy 0%-ra vagy a gyári tesztprogramja hibát jelez.

(#27611) flierqqq válasza DarthSun (#27610) üzenetére


flierqqq
tag

113 napot ment a vinyó..normális az ilyen jellegű elhasználódás?

Érdekes a világ megosztása - Van akinek Rolexe van, és van akinek ideje.

(#27612) DarthSun válasza flierqqq (#27611) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Nem lenne normális de ezek az új HDD- k hulladékok eléggé.Az én Asus notim 14 hónapos és 18%- os benne a vinyó.Bár használatban nem érezni, nem fagy és megy mint a golyó. Tavasszal meg egy féléves 1.5 T- ás WD- t kellett gariztatnom, mert használhatalanra lassult, a cserepéldány egyelőre jó, 100%- os.

(#27613) priti válasza cozmo (#27563) üzenetére


priti
addikt

Hatalmas? Van akinek 2 milliónál jár a számláló (WD vinyó és 100%-os), szóval a szenzor érzékenységével is lehet gond, de ki meri azt mondani ilyesmire, hogy tojni rá?

Hardverlesen

(#27614) kukulec


kukulec
őstag

tiszteletem,
a következő problémával rendelkezem:
1 hete elég szokatlan dologgal kell szembesülnöm minden nap. az alábbi kép jelenik meg. ami fontos, hogy a win 8 megjelenésével a hetesem nem működik olyan stabilan, néha befagy mióta letöltött egy újabb frissítést. a másik, hogy a legrégebbi, már messze nem tökéletes winchesteremre tettem anno a rendszert. és itt a kérdés: a winchesteremmel van a probléma, vagy egy formatálás + újratelepítés megoldaná a problémámat?

[ Szerkesztve ]

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#27615) Zolii44


Zolii44
tag

Nekem olyan problémám van hogy, van 2db samsung 1TB sata2 vinyó, win7 64bit, és amikor az egyikről másolok a másikra pl, filmeket vagy játékokat akkor a sebesség lemegy 28megára, pedig 105megával kezdi el a másolást.
A vinyók hibátlanok néztem.
Ötlet?

(#27616) cozmo válasza priti (#27613) üzenetére


cozmo
őstag

Ha WD-knél is ilyen hatalmas számokat ír a G szenzor számláló az igen érdekes. Akkor ez nem egyedi gyártói probléma.

Engem már kevésbé foglalkoztat ama kardinális kérdés fejtegetése, hogy a jelenleg kapható HDD-k ilyen silányak, vagy a SMART értékek irreálisak. Gyakorlatilag nem tudunk mit tenni, használjuk amíg megy és kidobjuk ha már nem.

Biztos túl jó a fülem, de 3-4 méterről hallom mikor parkol a fej, meg azt hogy karistol. A passzív slim pc-mben, ez mondjuk elég gáz. De a merevlemezek már csak ilyenek, vagy megszokom, vagy kipakolom a házból még elválik.

(#27601) Wind-Storm: Egy hozzászólással fentebb linkeltem egy metódust amit épp tesztelek. Ami elméletileg az APM-et bazergálja. Már van is egy részeredmény, 6 óra alatt csak 225 fejparkolást hajtott végre.

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#27617) dethroner


dethroner
veterán

Van egy samsung vinyóm, amin firmware-t kell frissítenem. Az exe fájl megvan, már csak azt mondjátok el, hogyan kell csinálni :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#27618) djculture válasza cozmo (#27616) üzenetére


djculture
félisten

Ez amiatt van mert az adatsűrűséget egyre inkább növelniük kell egy tányéron, hogy minél nagyobb kapacitású vinyókat tudjanak kihozni. A tányérok is vékonyodnak rajta a hordozóréteg is. Nem is nagyon bízok az 500 giga feletti vinyókban.

[ Szerkesztve ]

(#27619) Wind-Storm válasza cozmo (#27616) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Már van is egy részeredmény, 6 óra alatt csak 225 fejparkolást hajtott végre.

„Szép" eredmény... :U eggyel se kellett volna nőnie.

Ezt a programot nem használtam, de továbbra sem óhajtanám kipróbálni, már csak azért sem, mert WD-m van és külön programmal átállítottam az időzítőt, tehát már hatástalan is lenne.

Ha az a program tényleg az APM-re hat, akkor pár hsz-szel ezelőtt nem hülyeségből írtam az AHCI drivert, mivel ha gátolja az APM beállítását, akkor futtathatsz te bármilyen APM átállító programot.

Először ezt kéne megoldani, és ha ezután HDSentinelben át tudod állítani a csúszkát, úgy, hogy egy bekapcsolási ciklus idejére úgy is marad, akkor már működik a dolog.

A win7 gyári AHCI driverével szinte egészen biztosan működik.

(#27620) cozmo válasza Wind-Storm (#27619) üzenetére


cozmo
őstag

Megtörtén az Intel AHCI Driver cseréje microsoft-ra, és most már engedi állítani a lemez fejlett energiagazdálkodási beállításait. :C :R
Most maximális teljesítményre és fogyasztásra kapcsoltam a problémás HDD-t.

Levonva a konzekvenciákat:
1. Minden általam problémás alaplap driver gyártója az INTEL volt, és úgy írta meg azt, hogy ne lehessen állítani a HDD-k fejlett energiagazdálkodási beállításait.
2. Több gyártó (seagate, toshiba) meg szándékosan vagy nem, de gyilkos beállításokkal szállítja HDD-it.

Nehéz lenne eldönteni, hogy ki ebben a hibás, de különös egybeesés, véletlen ez. A 2-5év ig terjedő idő alatt meghalasztják az így beállított merevlemezeket. :U
A garancia idő meg újabban mindre 1 ÉV! No comment...

Még egyszer, kösz a tippet BEVÁLT! :R

Olybá tűnik, hogy nem csak a fejparkolgatás szűnt meg, hanem a lemez cicergő, karcoló hangja is!
Csak a normál alig hallható menetzaj maradt meg.

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#27621) Ironhand válasza cozmo (#27036) üzenetére


Ironhand
tag

itt vmi nagyon el lett szúrva :(

PM! az gyorsabb!

(#27622) Wind-Storm válasza cozmo (#27620) üzenetére


Wind-Storm
őstag

;)

Ez a karistoló és cicergő hang mikor is jelentkezett? Tudnál írni róla bővebben?
Sose hallottam még ilyet notebook merevlemezeknél, mindnek fejtartó villája van.

(#27623) Ironhand válasza cozmo (#27616) üzenetére


Ironhand
tag

WD egyre hulladékabb sajnos, SSD-re érdemesebb lenne átállni nem?

PM! az gyorsabb!

(#27624) Ironhand válasza kukulec (#27614) üzenetére


Ironhand
tag

kicsit off:
nekem is ilyen monitorom volt egyszer amig le nem csaptam egy szúnyogot :))

PM! az gyorsabb!

(#27625) Wind-Storm válasza Ironhand (#27623) üzenetére


Wind-Storm
őstag

A rendszert már egy ideje érdemes SSD-re tenni, de a HDD amúgy is megmarad tárnak egyelőre.

(#27626) cozmo válasza Ironhand (#27621) üzenetére


cozmo
őstag

Igen a konstrukció, ami egy green szeriás samsung volt.
Már cserélték is garanciában szerencsére. :DDD

Wind-Storm: Ez a karistoló cicergő hang a beszerelés óta jelen volt. A ház egy Shuttle slim pc a monitor hátára dobva. Melynek velejárója hogy a hdd hosszanti élén, álló helyzetben foglalja el pozícióját a passzív, hűtés nélküli házban üresjáratban átlag ~48°C-on pörgetve. Rendszernek pedig egy SSD lett befogva.
Üresjáratban néha cicergett szabálytalan időközönként, a fene tudja mitől.

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#27627) cozmo válasza cozmo (#27626) üzenetére


cozmo
őstag

A félreértések végett, nem az SSD cicergett, hanem a másik. (Elnézést a dupláért, lejárt a szerkesztési idő.)

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#27628) Wind-Storm válasza cozmo (#27627) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Gondoltam, hogy nem az SSD... :D
Viszont a 48°C elég sok egy merevlemeznek.

(#27629) Pingvin1985


Pingvin1985
tag

Sziasztok!

Brekkk kollégával már beszéltük, hogy ezt csinálja az ugyanilyen típusú vinyóm. Más találkozott már ilyen jelenséggel? Akkor csinálja, amikor nem kellene neki dolgozni, ha másolok, akkor abbamarad. A rendszer másik winchesteren van.

[ Szerkesztve ]

(#27630) djculture válasza Pingvin1985 (#27629) üzenetére


djculture
félisten

Teszteli magát a vinyó ha nincs használatban, nem újdonság... Nem egy széria van pl segate-ből is ami ezt csinálja, elég idegesítő de gyakorlatilag normális.

(#27631) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Biztos hülye kérdés, előre is elnézést kérek érte!

A SATA laptop vinyót bedughatom nyugodtan az asztali gépbe?

Köszi!

Aquila non captat muscas.

(#27632) djculture válasza Hegyirabló (#27631) üzenetére


djculture
félisten

Be csak 3,5 helyre rack nélkül nehéz beszerelni.

(#27633) Hegyirabló válasza djculture (#27632) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Köszi! :R

Csak adatot akarok menteni, meg egy sentinelt nyomni rá.

Aquila non captat muscas.

(#27634) energy4ever


energy4ever
addikt

Sziasztok

Vasaroltam egy Sata HDDt. Beleraktam a gepbe(nem ezzen van a rendszer, csak a jatekokat telepitem erre),kb 1ora mulva lefagyott teljesen a gep.
Ujrainditottam, bootolasnal megint lefagyott. utana megint ujrainditottam, es jo volt. 4. napja van meg a HDD azota mindegyik nap egyszer jelentkezett az emlitett hiba.

Van ra valami megoldas? A HDDvel van a gond? Arra is gondoltam, hogy nem birja a tap(300Ws).

(#27635) djculture válasza energy4ever (#27634) üzenetére


djculture
félisten

300w már jól kezdődik...kodegen vagy mercury a táp?

(#27636) energy4ever válasza djculture (#27635) üzenetére


energy4ever
addikt

Kodegen. Miota kerdeztem, egyszer mar lefagyott. Akkor kikapcsoltam a gepet, lehuztam a satat a vinyorol, azota meg megy, csak kerdes, hogy meddig.

[ Szerkesztve ]

(#27637) djculture válasza energy4ever (#27636) üzenetére


djculture
félisten

Addig ne használd a gépet amíg azt a tápot ki nem cseréled. Különben integethetsz a gépednek.

[ Szerkesztve ]

(#27638) energy4ever válasza djculture (#27637) üzenetére


energy4ever
addikt

Miert?
2005ota ezt a tapot hasznalom...
Akkor nem a HDDvel lenne a gond, hanem keves a tap? (ezt azert nem hiszem, mivel a 400gbos HDD elot egy masik, 80gbos HDD volt bent)

(#27639) liksoft válasza energy4ever (#27638) üzenetére


liksoft
nagyúr

:Y :Y :Y

AZONNALI csere. Az alkatrészek öregedéséről nem hallottál? Azt a tápot anno is 1-2 évre gyártották, nem ennyire!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27640) djculture válasza energy4ever (#27638) üzenetére


djculture
félisten

Persze elvisz egy alap gépet egy darabig, de ha rá akasztod a plusz cuccokat azt már nem fogja bírni.
Nem azzal van baj hogy kevés a táp hanem azzal hogy régi és már újkorában is max 1 évre volt tervezve.
Addig cseréld amíg nem az lesz hogy a táp eldurranása miatt minden cuccod kap egy túlfeszültséget.

(#27641) energy4ever válasza djculture (#27640) üzenetére


energy4ever
addikt

A tap az egy dolog, amit mar regebben leakartam cserelni.
Most jelenleg a HDD kerdes zavar engem. Hogyan tudom kideriteni, hogy azzal van a gond, vagy massal?

(#27642) djculture válasza energy4ever (#27641) üzenetére


djculture
félisten

Másik táppal, ha most igy használod a hhd-vel is lesz gond ugyanis nagyon nem szeretik a tép ellátási hibákat. Felpörgési ezer bejegyzés lesz a smarrtban és egy idő után bad sector is ha így üzemelteted.

[ Szerkesztve ]

(#27643) liksoft válasza energy4ever (#27641) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem, NEM és NEM a HDD!

A tápegységed fog megdurranni a túlterhelés miatt (ne számolj, mert öregednek az alkatrészek, és kevesebbet bírnak mint a névleges), és viszi az egész gépedet! Alaplap, winyó, VGA, DVD, stb.... Ha látszólag a memória és a proc túléli, az sem marad tökéletes nagy valószínűséggel. 12V helyett 110, 5 helyett 45 körül küld be a rendszerbe.

Kell ez neked? Ha nem, cseréld ki! Mondom cseréld ki! :W :W :W

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27644) energy4ever válasza liksoft (#27643) üzenetére


energy4ever
addikt

Szoval akkor a HDD problema kivan zarva?

(#27645) liksoft válasza energy4ever (#27644) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ha a HDD sérült, az már a tápegység KÖVETKEZMÉNYE lesz! Így a táp az első, SÜRGŐSEN, majd utána lehet tovább keresni, mi ment még tönkre vagy csak csökkent értékűre.

De ha sokáig morfondírozol, kopogtatni fogsz nálam. ;) (Adatmentéssel foglalkozom.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27646) Wind-Storm válasza energy4ever (#27634) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Nem jó táp az a 300-as kodegány, de kicsit túlordibálják a dolgot.
Ha nincs agyonhatjva, azért 1 évnél jóval többet bír.
Majd ha tápot cseréltél és még mindig fagy, akkor következőnek próbálj meg egy sata kábel cserét is!
vagy ha hajthatatlan és merész vagy, akkor még tápcsere előtt avval kezdd...

[ Szerkesztve ]

(#27647) djculture válasza Wind-Storm (#27646) üzenetére


djculture
félisten

Túl igen végül is csak ebben az évben csak 100 db láttam szétpukkanva, mindbe elszáll a scottky dióda egy nagy csattanással.De biztos én vagyok a hülye hogy elektroműszerész létemre lebeszélek bárkit is hogy ilyen tápnak nevezett valamivel hajtson meg egy gépet.

(#27648) Wind-Storm válasza djculture (#27647) üzenetére


Wind-Storm
őstag

:)
..és milyen gépeket hajtottak azokkal?

(#27649) djculture válasza Wind-Storm (#27648) üzenetére


djculture
félisten

2003-4 p4-es gépekbe volt, legtöbbe beraktak egy agp-s vga-t és vége is lett.

(#27650) Wind-Storm válasza djculture (#27649) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Hát úgy látszik a vga már luxus annak a tápnak... :D
De azért nem mindegy, hogy milyen AGP-s kártya volt az... plusz táp kellett-e neki meg ilyesmik...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.