Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#27651) liksoft válasza Wind-Storm (#27650) üzenetére


liksoft
nagyúr

:R

Bár ennyi idő alatt az összeöregedett alkatrészek szerintem semmilyen plusz terhelést nem viselnek el. 5 évnél idősebb (eredetileg 3-at akartam írni) "olcsó" tápegység időzített bomba! Nálam középkategóriás tápok vannak (alaplapi VGA miatt alacsony a terhelésük), 1-2 év után ha hibátlanok akkor is cserélődnek, és plusz MAXX tápvédő van rajtuk. Nem engedhetem meg, hogy az ügyfél winyója elpukkanjon. De az, hogy milyet vegyek, és mennyit bírnak, nagyon meg kellett néznem. Nem vakon mondom, az a táp cserére szorul.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27652) Compaku


Compaku
tag

Hali
Van egy Samsung HXMU050DA/G5 Portable USB HDD-m. Az lenne a probléma rádugom gépre és csak a HDD sentinel ismeri fel, viszont adathordozóként nem jelenik meg! Win7. Mi lehet a probléma?
Köszönöm előre a segítséget!

PÜ-re illik válaszolni!

(#27653) djculture válasza Compaku (#27652) üzenetére


djculture
félisten

Lemezkezelésben inicializálni kell...

(#27654) Compaku válasza djculture (#27653) üzenetére


Compaku
tag

Picit pontosabban?

PÜ-re illik válaszolni!

(#27655) djculture válasza Compaku (#27654) üzenetére


djculture
félisten

Start Menü - Számítógép - Jobb gomb - Kezelés -Tárolás- Lemezkezelés
Utána ott fogod látni hogy ismeretlen vagy dinamikus lemez arra rákattintasz és saját használatba /inicializálás/ veszed. Ha nincs rajta partíció esetleg, nem tudom hogy új cucc e akkor meg formázod. Ha adat van rajta és fontos akkor ne formázd semmiképpen!

[ Szerkesztve ]

(#27656) Compaku válasza djculture (#27655) üzenetére


Compaku
tag

Köszönöm! Sikerült!

PÜ-re illik válaszolni!

(#27657) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Ide is berakom, oprendszer XP.

Megnéztem a C, D meghajtót Chkdsk -val /F kapcsolódóval (a rendszer partíciót újraindítással), viszont amin az os van nem végez Usn Journal ellenőrzést, ez normális? :F Az eseménynaplót néztem.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#27658) kmisi99


kmisi99
addikt

Heló! Adott egy gép benne egy 3-4 éves seagate hdd 100/97%. A rendszer nagyon lassú volt. Az egész gép le lett cserélve egy i5 ös konfigra csak a hdd maradt. És a rendszer továbbra is rendszeresen iszonyatosan belassul. A tulaj kb havonta újrarakja mert pár hét után mikor már picit berendezkedett pár szokásos program pár játék és ekkor kezdi, lelassul az egész gép minden nagyon sokáig tölt befagynak a dolgok rendszeresen. Akár több perc mire pl egy zene elindul stb. Rendszeresen full formázást csinál szóval vírus se valószínű. Megkértem a tulajt hogy készítsen egy hdtune teszet, ezt lett az eredmény. Ez alapján ti is azt mondjátok hogy a hdd a hibás? [link]
A HD sentinel viszont nem igazán ír problémát.

[ Szerkesztve ]

(#27659) Doze


Doze
aktív tag

Üdv!

Lenne nekem egy öreg Samsung 250GB/7200rpm/8M. széria sz:sp2504C.
Bár jó volt, de most megmakacsolta magát... próbáltam formázni stb. Berakom a gépbe, pl:partition magic-el látom is... törlöm ok, viszont formázásnál nem reagál (Pörög max fordulaton, és melegszik mint állat) De bármilyen műveletet akarok csinálni vele,(Lefagy), Hdd regeneratort is próbáltam rajta futtatni elkezdi majd fél másodperc múlva azt írja csatlakoztassam...

Dobjam ki? :DDD

(#27660) djculture válasza Doze (#27659) üzenetére


djculture
félisten

Ja vége neki, béke poraira. Nekem volt 120-as meg 320-250-es is indén döglött be mindegyik egyik percről a másikra. Utána egyszer hoztak 74db gépet mindbe 120-as 1204c-t volt a hibás vinyó, programozott elhalásnak mondanám :D

[ Szerkesztve ]

(#27661) Doze válasza djculture (#27660) üzenetére


Doze
aktív tag

Akkor ezek szerint kaputt...
Nem baj úgy is kölcsön vinyo volt :D... csak itt ragad.

Tudsz nekem ajánlani olyan vinyót ami megbízható? Nem kell hogy gyors legyen, 24/7 üzem, ja meg legyen satás

[ Szerkesztve ]

(#27662) djculture válasza Doze (#27661) üzenetére


djculture
félisten

Satásba a raid edition vagy red szériás wd-k. Sajnos boltba aranyáron megy de ezeket folyamatos üzemre tervezik. Az a vicc hogy régen bármelyik blue wd-t folyamatos üzemre terveztek 250gigás méretig ez igy is volt. Ha olyat tudsz szerezni jól jársz. Én bevásároltam belőlük, 4db megy raidban vagy 2007 óta gond nélkül.
Felette csak az ilyen extra editionos wd-k a jók, többi mind zsákbamacska.

[ Szerkesztve ]

(#27663) Levwi válasza Wind-Storm (#27608) üzenetére


Levwi
aktív tag

Bocsi hogy csak most írok de eddig nem voltam gépközelben!
A seek hangot már megoldottam hdtune-al lentebb vettem a winchester hangerejét igaz nőtt az elérési idő de nem vettem észre lassulást, de a hangja sokkal kissebb lett.
A kattanás pedig néha töltés közben kattan egyet eddig nem vettem észre ilyet ennél a vinyónál azért kérdeztem rá hogy mi lehet az oka szerintetek tudom így látatlanba nem lehet igazán megmondani.

Huawei P20 Pro Black

(#27664) Levwi


Levwi
aktív tag

Csináltam egy tesztet is [link] Kíváncsi vagyok a véleményekre.(bocsi a dupláért lejárt a szerkesztés)

Huawei P20 Pro Black

(#27665) djculture válasza Levwi (#27664) üzenetére


djculture
félisten

Nem akarlak elkeseríteni de ettől az ExcelStor vinyótól már az is egy csoda hogy még működik. Smart értékek mit mutatnak? Amúgy a reagálási idő 20ms az szörnyű kategória szint.

[ Szerkesztve ]

(#27666) Levwi válasza djculture (#27665) üzenetére


Levwi
aktív tag

a hd tune és a hd sentinel is azt írja hogy a lemez kifogástalan semmi problémát nem talált se hibás szektor.
Az előbb írtam is hogy hd tune-al átállítottam az AAM fülnél minimum hangra mert olyan seek hanglya van mintha egy diesel traktor lenne de most megnéztem hogy mennyi az elérési idő ha visszaállítom 13.8ms
nem tudom hogy az jónak számít e.

[ Szerkesztve ]

Huawei P20 Pro Black

(#27667) djculture válasza Levwi (#27666) üzenetére


djculture
félisten

Persze az a normális .

[ Szerkesztve ]

(#27668) Mitre


Mitre
csendes tag

Sziasztok! Van egy olyan problémám hogy be kapcsolom a gépet elkezd felállni a windows ki is irja h betöltés és újraindul a gépem. majd kiírja h boot hiba. de van olyan is amikor csak elindítanám és búthiba nem indul el!!! Kikapcsolom nem újra indítom elindul!!!!! Minden harmadik indításnál ezt csinálja. de valamikor meg egy hétig jó.
Nekem erre azt mondták h winyó kuka!!
Letöltöttem a hdd sentinel programot és azt írja hogy 100 % kondició meg h 340 napot ment összesen a winyóm.... Elvileg ez nem olyan használt....
Ja és a ram-ok is le lettek tesztelve nem hibáznak!!!!! Szóval nem ram!!!!
Szerintetek?????
Amúgy meg egy samsung 7200 as IDE kábeles winyóról van szó..

Előre is köszi!!!

"Mondtam én, hogy szar helyen van ez a kocsi" XD

(#27669) djculture válasza Mitre (#27668) üzenetére


djculture
félisten

Szokásos első kérdésem.. Tápegység típusa?

(#27670) Mitre válasza djculture (#27669) üzenetére


Mitre
csendes tag

coolink MP T-4012P remélem jót írtam 400 wattos :F

"Mondtam én, hogy szar helyen van ez a kocsi" XD

(#27671) djculture válasza Mitre (#27670) üzenetére


djculture
félisten

Hát sajnos az se arról hires hogy sokáig működne, érdemes belenézni van e benne olyan kondi amin látszik hogy az elektrolit szivárog a tetején.(barna trutyi) Általában 2-3 db szűrő kondi szokta megadni magát.

[ Szerkesztve ]

(#27672) Mitre válasza djculture (#27671) üzenetére


Mitre
csendes tag

Ez az! Jó akkor megnézem ismerősöm cégénél volt a szekrény mélyé egy hónapja használom én bontottam ki vacsi új szinte még :F viszont van egy dvd olvasóm ami szarakodik az produkálhat ilyen tünetet??? Viszont hdd van elsődleges bootnak beállítva nem kéne szerintem...

"Mondtam én, hogy szar helyen van ez a kocsi" XD

(#27673) djculture válasza Mitre (#27672) üzenetére


djculture
félisten

Nem valami tápellátási hibának tűnik de okozhatja hibás zárlatos eszköz is.
Indítási problémák nagy része emiatt van, esetleg áram kábel molex csatija vagy a vinyó áram csatija van kikopva.
Ha túl könnyen mozog nem szorul akkor az baj. Ha új akkor azért nem kellene a tápnak hibásnak lennie.

[ Szerkesztve ]

(#27674) Mitre válasza djculture (#27673) üzenetére


Mitre
csendes tag

Hát akkor lekötöm a dvd olvasót meg megnézem esetleg más vinyóval mert ezek régiek viszont:( Meg akkor a tápot is.. Köszi a segítséget

"Mondtam én, hogy szar helyen van ez a kocsi" XD

(#27675) Wind-Storm válasza Levwi (#27663) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Ilyen kattanással már régen találkoztam, még egy új Seagate merevlemeznél figyeltem meg.
Valószínűleg a fejvezérlése rossz és valamelyik irányba nekiüti a "falnak" seekelés közepette.
Azért egy képet tudsz küldeni még a SMART fülről decimális értékekkel? (jobbklikk az értékekre bárhová és piáld be a decimális adatmező mutatása dolgot).

(#27662) djculture

Az a vicc hogy régen bármelyik blue wd-t folyamatos üzemre terveztek 250gigás méretig ez igy is volt. Ha olyat tudsz szerezni jól jársz. Én bevásároltam belőlük, 4db megy raidban vagy 2007 óta gond nélkül.
Felette csak az ilyen extra editionos wd-k a jók, többi mind zsákbamacska.

Ezt hogy érted, hogy nem folyamatos üzemre tervezik? és melyek azok az "extra editionos wd-k" :F

(#27676) Mezga Aladár válasza djculture (#27662) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"többi mind zsákbamacska."

Elég sommás vélemény. Nálam per pillanatban 9 darab wd, mind 500 gb-nál nagyobb, és 3 samu meg egy pár maradék egyéb hdd található. Wd-k mind tökéletesek, a samuk szépen folyamatosan potyognak ki.
Mint felhasználó nem azt látom amit írsz.
Vagy piszok mázlim van, hogy mind jól müxik, bár ennek a statisztikai valószínűsége 0.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#27677) Doze válasza Mezga Aladár (#27676) üzenetére


Doze
aktív tag

Mondjuk a Samsung vinyókról én sem hallottam/tapasztaltam jó dolgokat, persze ez az átlag felhasználónak szánt termékekre igaz... Biztos van amit aranyárban mérnek és piszok jó. Volt nekem 80Gigás is, az is 2-3 év és kuka volt. Régi Maxtorom (160-as) az pl ma napig megvan csak ugye PATA..

Nekem speciel tp-link tl-wr1043nd-vel lenne használva, torrent+swap partició leledzik rajta. Szóval koptatja rendesen a hdd-t. Am egy pendrive-t 3-4 hónap alatt ki lehet készíteni vele.. (mondjuk ez nem is erre van kitalálva)... Csak fontos megemlíteni, hogy igénybevétel azért van.

(#27678) Csongeee10


Csongeee10
tag

Sziasztok.
Ha egy bizonyos gépen feltelepítek egy 7-es rendszert a HDD-re és átteszem egy másik gépbe,mert pl a másik gép elég lassú és így a telepítés hamarább van.
De nem indul el a rendszer mert kidobja a missing bootmgr.
Az lenne a kérdésem,hogy paranccsal újra lehet-e képezni ezt a bootmgr-t vagy kötelező az illető gépen újratenni a rendszert?

(#27679) Doze válasza Csongeee10 (#27678) üzenetére


Doze
aktív tag

Szerintem, a te módszered is megvalósítható. (ne kérdezd hogy :DD ) De a tiszta szerintem az ha szűz rendszert telepítesz a másik gépre. Mert ha boot meg is oldódik, utána más hibába ütközöl.. Meg most miért sok idő?

(#27680) djculture válasza Wind-Storm (#27675) üzenetére


djculture
félisten

Úgy értem hogy óriási botrány volt belőle hogy maga a gyártó is rányomtatta a hdd-re hogy nem folyamatos üzemre van tervezve. Persze a botrány után nagyon gyorsan eltűnt ez a felirat, de ugyanazt csinálják tovább.

Extra editionos hdd-k amelyek 24/7 re vannak tervezve meg wd-nél ezek
wd red ami 24/7 re van tervezve akár nas-ban is [link]
wd re: Raid edition 24/7 -re tervezve szerverkörnyezetben is [link]

[ Szerkesztve ]

(#27681) Csongeee10 válasza Doze (#27679) üzenetére


Csongeee10
tag

Másik gépen azért telepítettem mert egy jóval gyorsabb gép és így időt nyerek,de nemhogy időt nyertem,inkább veszítettem.De most azon filózok,hogy tegyem újra még egyszer a rendszert,vagy van alternatív megoldás.

(#27682) Doze válasza djculture (#27680) üzenetére


Doze
aktív tag

Egy ilyenre lehet benevezek... Jó cucc lehet

(#27683) Doze válasza Csongeee10 (#27681) üzenetére


Doze
aktív tag

Esetleg ha Bootable Usb-ről telepíted... nekem sem valami izom gépem van, de egy 2.0 esetleg 3.0 Usb Pendrive-ról telepítek azért nem tököl annyit mint ha DVD-ről raknám

(#27684) Csongeee10 válasza Doze (#27683) üzenetére


Csongeee10
tag

Az lesz,köszi a segítséget.

(#27685) priti


priti
addikt

Látom azért itt vannak hozzáértők. Ha valaki vágja a HDD elektronikát engem a motor pinout-ja érdekelne. Ha lefelé néznek a kivezetések akkor balról jobbra hogy van az a 4 pin ami az elektronikára megy?

Szétkaptam egy öreg 2GB-os quantum-ot még annó. Ragasztottam egy finom csiszolópapírt a tányérra és így szike élezéséhez használom egy átalakított táppal. Bevált, de a gyári elektronikával néha leáll majd újra felpörög. Gondot nem okoz, csak ha más okból már türelmetlen vagyok, akkor picit bosszant néha, jó lenne áthidalni az elektronikát és közvetlenül a molexről adni a feszt a motornak hogy mindig max fordulaton pörögjön csak eddig lusta voltam, de a hétvégén majd megint lesz egy melóm, amihez kell majd a szike és ha már előszedem ezt a célszerszámot, akkor már átpöttyölném, mert mindig elmarad. Esetleg fesz érték ha nem 5V vagy 12V, akkor az is kéne. Gondolom annyira sok áramot nem vesz fel, hogy komoly hűtőborda kelljen egy sima voltage regulator-ra, mindegy ezt majd kitalálom csak a lábkiosztás kéne. Persze ki lehet mérni multival, csak így, hogy szét van kapva és csiszol mint az őrült fejjel lefelé picit bajos bekapcsolni. Hazavinni egy másikat meg tuti el fogom felejteni. Mindig ez van, eszembejut amikor használom, aztán elfelejtem.

Hardverlesen

(#27686) liksoft válasza priti (#27685) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az az elektronika az egyenáramból változó frekvenciájú (hogy fel tudjon pörögni) három fázist állít elő. Vagyis az egy három fázisú feszültség generátor. A motorban csak tekercsek vannak. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27687) priti válasza liksoft (#27686) üzenetére


priti
addikt

Isteni, akkor ez így ebben a formában felejtős :) és nincs valami egyszerű radikális megoldás ami nem típusspecifikus mondjuk valamitől megfosztani a nyákot, ami miatt felpörög és úgy marad? Gondolom a fejtől (ami persze nincs rajta ) vár valami infót, szóval esetleg rövidrezárni két pontot a fej felé tartó vonalon vagy ilyesmi? Olyan sokat nem fektetnék a projektbe, hogy mélyebben megértsem a kapcsolást, de minden szerszám adott, bármit le tudok szedni a nyákról, smd szinten is tudok pöttyölni bármit bárhová.

Hardverlesen

(#27688) priti válasza liksoft (#27686) üzenetére


priti
addikt

Ilyen IC-t láttál már esetleg, hogy ez milyen magas? Ebben a HDD-s történetben pont az a poén, hogy le lehet a talpát csavarozni és nem mászik sehová, így nagyító alatt tudok élezni, szóval ha a gyári vezérlést nem lehet egyszerűen becsapni és ki kell váltani valamivel, akkor valami lapos cuccos kellene, mert nem sok hely van a talpa és a nyák között.

Hardverlesen

(#27689) liksoft válasza priti (#27688) üzenetére


liksoft
nagyúr

Én mechanikázom. Az elektronikából 15 éve kiszálltam, bár azt tanultam. Így az elv megy, a gyakorlat nem. Azt meghagyom a kollégámnak. :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#27690) alf stokes


alf stokes
csendes tag

Sziasztok! Segitsetek please. Amikor meg akarok nyitni egy mappát azt irja ki hogy a szemaforhoz rendelt határidö lejárt. Ez mit jelent? Azért irom ide mert megnéztem a winyot a hard disck sentinelel. és ott 86% a kondocio 26 gyenge szektor beavatkozást nem igényel.

(#27691) djculture válasza alf stokes (#27690) üzenetére


djculture
félisten

"szemaforhoz rendelt határidő lejárt." Micsodi?

(#27692) alf stokes válasza djculture (#27691) üzenetére


alf stokes
csendes tag

a szemaforhoz rendelt határidő lejárt. aD:/Torrent nem érhető el.

ezt az üzit kapom mikor meg akarom nyitni a torrent mappát.

(#27693) djculture válasza alf stokes (#27692) üzenetére


djculture
félisten

Gondolom a mikrotorrent hülyéskedik, vagy vírusos fájlt töltöttél le aminek egy részét a víruskereső bedobta a karantén mappába. Bár az is lehet épp ott van a gyenge szektor és azért nem engedi megnyitni. Az viszont tuti adatvesztés olyankor. Le kell futtatni egy hibaellenőrzést az adott meghajtón, valószínűleg csak újraindításkor fog lefutni.

[ Szerkesztve ]

(#27694) alf stokes válasza djculture (#27693) üzenetére


alf stokes
csendes tag

a víruskereső 1 fenyegetést talált amit csökkentett modban kitöröltem. 3 mappát meg nem birt átvizsgálni ugyanezt irta ki.

(#27695) djculture válasza alf stokes (#27694) üzenetére


djculture
félisten

Akkor az vírus szerintem, sajnos vannak kemény vírusok pont ilyen torrentes dolgokba rejtve. Van olyan is ami rendszermappát csinál és ott kitörölhetetlen állományokat alkot magának. Ez a szemaforos hülyeség szerintem annak az üzenete mert rémlik hogy láttam már vírus fertőzött gépen.

[ Szerkesztve ]

(#27696) alf stokes válasza djculture (#27695) üzenetére


alf stokes
csendes tag

A francba!!! Pedig ugy mondták nekem hogy a torrent nem lehet virusos!

(#27697) djculture válasza alf stokes (#27696) üzenetére


djculture
félisten

Hogyne lehetne régen becsomagolták az állományokat rarba mellé rejtettek egy két spy vagy adware virust és annyi. Manapság már a programba is képesek belekódolni. Csak eredeti realase-ket szabad leszedni, semmiféle mókolt hülyeséget nem szabad. Aki nincs ebbe benne az sokat szívhat.

(#27698) alf stokes válasza alf stokes (#27696) üzenetére


alf stokes
csendes tag

Eddig csak egy fenyegetést talált az is közepes volt. A jó életbe már ha tényleg virus!
Azért köszi a segitséget

(#27699) cloonee


cloonee
tag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem:
Van egy Wd 2,5" sata hdd-m, és csak kattog, nehezen ismeri fel a win, stb. tehát rossz.
2011. Juniusi gyártmány a Wd honlapján ellenőrizve még 2014-ig garis, de nincs papírja.
Lehet valahogy érvényesíteni a garanciáját? Kihez fordulhatnék?
Köszi.

(#27700) djculture válasza cloonee (#27699) üzenetére


djculture
félisten

Magával a wd-vel is lelehet játszani a cserét én már nem egyet postáztam ki, oldalukon le van írva hogyan kell.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.