Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79835) RockHaRD válasza VoidXs (#79833) üzenetére


RockHaRD
addikt

Akkor mégegyszer ;]
A lejátszó a pc jelenesetben, mindegy h milyen program, legyen a Chrome youtube.
Ha a tvn bármit pcmre állítok, akkor csak és kizárólag sztereó van mint opció a windowsban. Erről csatoltam fotót is. Ha bitstreamre állítom, akkor van 5.1. Erősítő minden esetben PCM-et ír, akármi van. Ha tvn bitstream, pcn 5.1 beállítva, akkor PL a sztereó chrome-youtube az erősítőn is front + subbal működik (pcm-et ír ugye), és semelyik DSP mód nem csinál semmit. Nem ír errort, nem az van h nem engedi váltogatni, nem az van h nem tudom melyik gombbal kell, hanem akarmelyikre állítom, van vagy 5 féle, mindig csak a front+sub szól. Ha nem Chrome a lejátszó, hanem pl mpcn dolbyt tartalmazó koncert videó, akkor megy az 5.1, tehát minden a helyén, de sztereobol sosem csinál surroundot ami egyébként alap dolog ezer éve. Foobarban pl van upmix, ott is szól rendesen minden hangszóró, de az erősítő nem hajlandó felkeverni magától. Ezért gondoltam, h mivan ha az erősítő ilyenkor minden esetben 5.1 jelet észlel, ezért nem csinál semmit a DSP. Mondjuk akkor kiirhatná ugye...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.