Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33451) Nemir Ombe válasza #24536576 (#33445) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem lepattintás volt a korábbi, csak arra próbáltam volna célozni, hogy a "népszerű márkák" (Jamo, Klipsch, JBL, stb) helyett, inkább ugyanannyiért érdemesebb lenne "továbblépni" egy pl. Elac Debut, Elipson Prestige , Castle Knight, Canton GLE, stb gyártmányok felé .... de ahogy gondolod, részemről csak javaslat volt az előző, ahogy ez is .... ;)

Hmm ....

(#33452) #24536576 válasza Lacielvtárs (#33446) üzenetére


#24536576
törölt tag

Az a problémám a használttal, hogy nem tudhatom, milyen körülmények között tartotta, mennyire vigyázott rá az eladó... Ha megadja magát a vásárlás után 1 héttel, nem tudom mit csinálnék.

Nem gondolom magam nagy audiofilnek, de nem akarom "hülyeségre" költeni a pémzem. Klipsch ki is esett a jelöltek közül. :D

(#33453) #24536576 válasza Nemir Ombe (#33451) üzenetére


#24536576
törölt tag

Igen, így már világos, elnézést.

Az általad említett hangfalakat nem találtam túl sok helyen. Az Elipson tetszik, viszont a hátsó hangfalak szerintem nagyok lennének nekem. Ezért is tetszett a Klipsch, mert a hátsók nem voltak túl mélyek. Azok közül amiket linkeltem, offos mind az Elipsonhoz képest? Jó lenne meghallgatni őket, de nincs bemutatóterem, ahol mind ott lenne.

(#33454) Lacielvtárs válasza #24536576 (#33452) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Egy személyes üzlet kapcsán az eladó élet körülménye alapján erre is megkaphatod a valaszt, akár... :D
De érthető hogy fenntartással kezeled a dolgot.

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#33455) johnywalker válasza #24536576 (#33453) üzenetére


johnywalker
őstag

Egy üzletben meghirdetett szettet meg lehet hallgatolózni, nézni.Használt termék vásárlás esetén a vásárlás ugyanígy hasonlóan...akár kikötni feltételként!Sokan vannak akik tovább illetve szintet lépnek a termékeik eladásánál...Pl. ELACielvtárs.Gagyi, lepukkant terméket senki sem kényszerít hogy hazavidd...max. meghallgatod...Mert ez ad legtöbb tapasztalatot és hallgatási élményt.

Persze, sokan vidéken azt mondják hogy nincs elérhető közelségben hallgatózási lehetőség.Megértem!De visszaolvasási lehetőség, az adott szettről sokszor van.Persze az órák hosszába kerülne a neten, ami persze fárasztó...is.

[ Szerkesztve ]

(#33456) Lacielvtárs válasza johnywalker (#33455) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#33457) tomriddle74 válasza #24536576 (#33453) üzenetére


tomriddle74
tag

Szia!
Annyit tennék hozzá a témához, hogy mind az erősítőmet mind pedig a hangfalaimat használtan vettem innen a harverapróról. Sőt, az előző rendszeremet is itt adtam el. Ha megvan a kiszemelt cucc, bátran nézz körül a használt piacon. Én több eladónál voltam és megnéztem termékeket, nem kötelező megvenni ami nem tetszik. És külön jó volt, hogy a hangfalakat nem kellett bejáratni.

(#33458) zsoika válasza tomriddle74 (#33457) üzenetére


zsoika
addikt

A külföldi árak sokszor egyenlőek az itthoni használttal ,így akár az is nyitott mint lehetőség.....persze a gari kinti és nincs áruhitel sem.

(#33459) Quetz válasza #24536576 (#33452) üzenetére


Quetz
őstag

Használtban is van ami még garanciális és kedvező áron kínálják, én is így adtam a Q Acoustics 5.0 szettemet. A másik, hogy a hazai boltok is szoktak demó darabokat, kifutó modelleket akciózni. Láttam már ilyen "új" terméket akcióban fél áron.

(#33460) Ance válasza Lacielvtárs (#33448) üzenetére


Ance
őstag

4 darab Billerbecknek már komoly mélyhang elnyelési tulajdonságai is vannak a hallgatói pozícióban. Innentől hiába írod, hogy nem használsz akusztikai kezelest a szobádban! :D

(#33461) edima10 válasza BBéci (#33429) üzenetére


edima10
tag

Igen, olvastam. Gondoltam, csak nem sejtettem, hogy ezt a szabályt ennyire komolyan kell venni, elnézést kérek (egyébként jó kis olvasmány az összefoglaló, köszönet érte!) :)

(#33431) zsoika:
Sajnos az a helyzet, hogy nincs "Házimozi még lejjebb belépőszinten" , ezért itt kérek tanácsot, tapasztalatot :)
Anyagilag ennyire vagyok képes, ebből próbálom kihozni amit lehet. Nincs félmillióm belépőszintre, bár lenne.
Pillanatnyilag egy Edirol MA10D monitorhangfalon szól a tévé hangja és azon hallgatom a zenét is a laptopról évek óta :)
Namost, ehhez képest nekem ez a fabatkát sem érő AVR (84e) és egy kb 150e (max 180e) körüli hangfalszett, amit megengedhetek magamnak, előrelépés. Nem várok csodát, de biztos jobban fog szólni, mint az Edirol :D

(#33436) Jigsaw04, (#33430) dave118:
Köszönöm a véleményeteket, akkor a Yamaha ezek szerint felejtős.

(#33437) I'am Dony:
Ez is hasznos válasz volt, köszi!
Úgy érted, hogy arra falra nem raknál semmit, csak a tévét és a 2 álló hangfalat? Az nem lenne elég, ha a jobboldali legkisebb szekrényt máshová rakom és a szekrények középre rendeződnek? Így mindkét oldalon lenne egy 30 centis hely, ahova beférne egy padlón álló frontsugárzó, középre irányítva.
Igazából a nagyobb (jobb, minőségibb? ) frontsugárzó a lehetőségekhez képest legjobb zenei hangzás miatt kéne, a térhatású filmhallgatás mellett.
Egyébként kell egyáltalán a mélynyomó ide, vagy elég egy 5.0 is?

Ez a TAGA márka mennyire ajánlott? Ebben az árfekvésben mit lenne érdemes venni?

[ Szerkesztve ]

(#33462) zsoika válasza edima10 (#33461) üzenetére


zsoika
addikt

Ne hidd hogy nekem millás szettem van!
Kb 700eFt -os új árú cuccom van 300eFt ból, ami alsó/közép kategóriát képvisel. Ezzel már a zene is vállalható de nem tökéletes , míg egy belépővel mp3 és youtube nál többre nem is gondolhat az ember.
Szóval annyi pénzből már össze lehet rakni egy jó kis szettet használt(nem 1000 éves cucc) vagy külföldi rendelés, vagy figyelve a boltok akcióit.

(#33463) edima10 válasza zsoika (#33462) üzenetére


edima10
tag

Értelek.
Én sajnos annyira nem értek hozzá. Kicsit tartok a használt műszaki cikkektől, félek hogy nem veszek észre valami rejtett hibát (amit egy hozzáértőbb ember kiszúrna) és megszívom. Így meg van garancia, legalább pár évre.
Az erősítőt, meg a mélynyomót kihámoztam, de milyen hangfalaid vannak?

(#33464) Lacielvtárs válasza Ance (#33460) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C :C
látod erre nem is gondoltam, akkor lehet nálam ezért "jó" az akusztika? ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#33465) Ance válasza edima10 (#33463) üzenetére


Ance
őstag

Harman Kardon MAS 5” hangfalai vannak. A center is az.

Az avx.hu-n sok, még garanciával rendelkező dolgot lehet kapni a bolti áránál sokkal olcsóbban.

(#33466) zsoika válasza edima10 (#33463) üzenetére


zsoika
addikt

Ance: bizony :K

"félek hogy nem veszek észre valami rejtett hibát (amit egy hozzáértőbb ember kiszúrna) és megszívom"
Sajnos ebben igazad van, de ha körültekintő vagy ki lehet szűrni.

A MAS 5-ösöket felejtsd el! Nem lehet kapni, úgy kell vadászni őket....ez csak az Én hülye hóbortom.
A KEF q400b mélyláda sem éri meg a listaárát szerintem és ritkán akciózzák. Én pont kifogtam amikor 120eFt volt, egyébként oké.

[ Szerkesztve ]

(#33467) dave118 válasza edima10 (#33461) üzenetére


dave118
senior tag

Korlátoltabb anyagi lehetőségek terén érdemes a használt holmikat megtekinteni. Igaz, hogy van benne rizikó, de rengetegen használunk nem új berendezéseket, nagy megelégedettséggel. Általában véve adott összegből sokkal jobb ár/érték arány érhető el használt dolgokból (ez nyilvánvaló).

Nézzük a te példádat: 85 + 160 sacc 240-250 es keretből új dolgokat csak a legalapabb szinten tudnál beszerezni, viszont használtan: 100k körül 3-4 éves alsó- középkategóriás AVR-eket simán be lehet szerezni bármelyik márkából (egyéni preferencia alapján). pl Malac 5008, Denon x2200, A660 is van, de Pio 1223-as volt nemrég 100k alatt, Sony 1040-1050 típus 80-90k körül mennek.

Marad kb 150-ed 5.0 + sub ra, amiből szintén jól lehet gazdálkodni. Példa: Dali Concept 6 szett most 150k, (igaz ehhez még kell sub, de az ráér később 50-80k körül, mikor összejön rá a pénz). Olcsóbban is van Pl Wharfedale Pi szett ( igaz hogy már veterán, nekem volt és van is, csak ajánlani tudom)

Ezek csak a helyi apró példái (reklám nélkül :D ), de AVX-en is végtelen lehetőség van.

Én így csinálnám (csináltam volna).

Szerintem amit tehetsz most, hogy veszel egy normális szettet 150k körül (pl Dali Concept), használod, örülsz, mindenszuper :) .... később pedig a lehetőségek tudatában 1-2 év múlva cseréled az AVR-t egy magasabb kategóriára.

... Ami ami, az az.

(#33468) #24536576


#24536576
törölt tag

Dali hangfalakról milyen véleménnyel vagytok?

Spector6, Zensor 5/7

Mi az oka annak, hogy sok hangfalszett "csak" 5.0-ás? Lehet, hogy felesleges melléjük a mélyláda?

(#33469) MasterMark válasza #24536576 (#33468) üzenetére


MasterMark
titán

Nem. A szub mindenkepp kell. Azert 5.0, mert kulon kell megvedd a szubot hozza.

Switch Tax

(#33470) Nemir Ombe válasza #24536576 (#33468) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A Spektor hangban, a Zensor kinézetben jobb .... ;)

Hmm ....

(#33471) zsoika válasza edima10 (#33463) üzenetére


zsoika
addikt

Ezt meglesném [link]

(#33472) BBéci válasza #24536576 (#33452) üzenetére


BBéci
titán

Ha valamilyen műszaki cikk megadja magát a vásárlás után egy héttel, akkor a korrekt eladó vagy teljesen, vagy legalább felerészben átvállalja a javítás költségét. Eleve úgy kell megállapodni és az adásvételi szerződésbe beleírni, hogy az eladó vállal valamennyi garanciát. Általában a javítás még a közel egymillió forintos erősítők esetében sem szokott vészesen sokba kerülni. Sajnos akadnak kivételek, amikor a javítás már nem éri meg, olyan, mint az autóknál a gazdasági totálkár. Egyik fórumtársunk így járt, de nem egy hét, hanem több mint egy év után történt a baj.
Ha veszel egy új erősítőt és a hivatalos jótállási idő lejárta után romlik el, akkor nagyjából ugyanott vagy, azzal a különbséggel, hogy induláskor a tripláját fizetted annak, mintha használtan jutottál volna hozzá.
Tehát nem kell félni a használt házimozis készülékektől, hangdobozoktól!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33473) #98221312 válasza zsoika (#33462) üzenetére


#98221312
törölt tag

Szerintem zenére csak a nagyon komoly felsőkategóriás AVR-ek alkalmasak.
Sokáig próbálgattam analóg zenét, mivel egy Marantz UD7007-es playert használok (elsősorban bd filmekre), aztán gondoltam megpróbálom kihasználni a zenei képességeit is.
Azonban egy középkategóriás AVR-el ez nem sikerült... :(
Nem mondom, hogy bizonyos műfajokban nem jobb mint a Youtube sőt..., azonban összességében nem mutatott annyival többet, hogy elinduljak ebbe az irányba.
Szóval zenére marad a Youtube, legalább kényelmesen, egyszerűen lehet bármit hallgatni...

Tehát el kell dönteni, hogy zene, vagy film, mindkettő erősen zsebbenyúlós történet... (szerintem)

(#33474) ctrlaltdel13 válasza #98221312 (#33473) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Azért a youtube és egy flac között még egy középkategóriás avr-el is van hallható különbség.Miért kell mindig végletekbe gondolkozni,bőven van közép út.szvsz.

(#33475) #24536576 válasza Nemir Ombe (#33470) üzenetére


#24536576
törölt tag

Valahogy sejtettem. :D

Még egy szett lenne, jókat olvastam róla. Triangle Zerius

Elmegyek az extremaudioba, meghallgatom amit tudok... Velük van tapasztalat? Segítőkészek, értenek hozzá, nem csak az a lényeg, hogy minél drágábbat adjanak el?

(#33476) dave118 válasza ctrlaltdel13 (#33474) üzenetére


dave118
senior tag

Ezzel én is egyet értek. Határozottan hallható különbség van már középkat. AVR-eken is. Viszont a youtube pl. a spotify-al összehasonlítva korrektebb minőséget tud szerintem. Tidal-t használ valaki egyébként?

... Ami ami, az az.

(#33477) #24536576 válasza BBéci (#33472) üzenetére


#24536576
törölt tag

Ebben is van valami. Nem zárom ki teljesen a használt piacot, de első körben inkább újat szeretnék.

(#33478) guppy_83 válasza #24536576 (#33475) üzenetére


guppy_83
tag

Szia,

Az extreamaudioba talán csak arra kell figyelni, hogy ne zárás előtt 10 perccel essél be. Bár ez szerintem milyen iylen típusú helyre igaz...
Még egy hasznos tipp, próbáld jól elmondani, körül írni nekik mit szeretnél pontosan. Talán ha átböngészed alaposan a webshopjukban azt (azokat) a kategóriákat amit szeretnél meghallgatni a helyszínen az sokat segíthet.

Nekem eddig csak pozitív tapasztalatom volt velük a legelső AVR (HK 360) és 5.1 (HKTS 60) kombót náluk vettem még 4-5 éve de azóta is voltam náluk és mindig segítettek!

...olyan még sohasem volt hogy semmi sincs...

(#33479) Nemir Ombe válasza #24536576 (#33475) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az a Triangle is jó választás .... a többit meg csekkold le személyesen, menj be a boltba és kiderül .... ;)

Hmm ....

(#33480) #98221312 válasza ctrlaltdel13 (#33474) üzenetére


#98221312
törölt tag

Számomra nem adott annyival többet... :(

Voltak albumok, pl: Poul Potts operaénekes hangja sokkal szebb volt a Marantz dac-jával mint a Youtube, azonban már egy Europe szám semmi többletet nem mutatott..

Youtube-on is vannak jó, meg vállalhatatlan minőségű anyagok is..

Nem értem ez miért "végletekbe" való gondolkodás? :(
Milliószor leírták már, hogy az AVR-ek nagyon kompromisszumosak zenére..

[ Szerkesztve ]

(#33481) ctrlaltdel13 válasza #98221312 (#33480) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nem igazán értem az eszme futtatásod.
Mindegy mi a forrás,most arról beszéltünk milyen hangot ad egy közepes avr.
Sok hasonlítási alapom nincs,de komám denon xbt540 meg taga mittudoménmilyen (lególcsóbb)hangfalain a kedvenc zenéim fel sem ismerem.
Itthon x4300 triangle kombó szerethető,élvezhető.
Én csak erre akartam kilyukadni.
A megitélés meg erősen szubjeltív.
Nem vagyok sem vájt,sem audiófül :)

(#33482) #98221312 válasza ctrlaltdel13 (#33481) üzenetére


#98221312
törölt tag

"Mindegy mi a forrás,most arról beszéltünk milyen hangot ad egy közepes avr." :Y

A forrás nagyban befolyásolja bármely kategóriás rendszer zenei képességét, egészen pontosan a lejátszóban lévő DAC... :K

Az X4300-on már szerintem lehet érdemben zenéthallgatni...

[ Szerkesztve ]

(#33483) ctrlaltdel13 válasza #98221312 (#33482) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Én nem így gondolom.
A forrás az amit lejátszol,youtube,flac, stb.
Az hogy milyen dac van az avr-ben na az határozza meg milyen módon fog szólni a forrás anyagod. Szvsz.
Ezért írtam hogy egy közepes avr már egy jó forrás anyagot elég szépen tud megszólaltatni.

(#33484) BBéci válasza #98221312 (#33480) üzenetére


BBéci
titán

"Youtube-on is vannak jó, meg vállalhatatlan minőségű anyagok is.."
Valóban, de ami ott jó, az még mindig messze van a valóban minőségi zenétől. Sajnos CD és CD között is van különbség. Sőt, ugyanannak a lemeznek a fél évvel későbbi nyomása lehet igencsak eltérő minőségű.
A neten fellelhető FLAC-ek egy része szinte MP3 minőségű. Ennek oka lehet a forráslemez vacak hangja, de a grabbelésé is. Rengetegen készítenek FLAC-et PC-házban lévő, ki tudja milyen gyártmányú optikai meghajtóval, ami eleve kizárja a hibátlan végeredményt. A TEAC és a Plextor szokott a minőségi listák elején szerepelni.

(#33483) ctrlaltdel13
Az "elég szépen" jelentése egyénenként eltérhet. Szerintem egy ma újonnan 5-600000 forintért kapható házimozi erősítő sztereó hangját csak addig nevezi valaki nagyon jónak ("elég szépnek") ameddig nem hallotta ugyanazokat a zenéket egy 300000 forintos sztereó erősítővel megszólaltatva.
A belépő kategóriába tartozó készülékek sztereó zenei hangjának minőségéről beszélni sem érdemes.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33485) #98221312 válasza BBéci (#33484) üzenetére


#98221312
törölt tag

" Valóban, de ami ott jó, az még mindig messze van a valóban minőségi zenétől."

Ezzel maximálisa egyetértek... :)

(#33486) #98221312 válasza ctrlaltdel13 (#33483) üzenetére


#98221312
törölt tag

" Az hogy milyen dac van az avr-ben na az határozza meg milyen módon fog szólni a forrás anyagod."

Nem nem, mert ha analóg (RCA) bekötést használsz, akkor az adott player (forrás) DAC-ja fog szólni...

[ Szerkesztve ]

(#33487) BBéci válasza #98221312 (#33485) üzenetére


BBéci
titán

Tehát csak háttérzenének, vagy máshonnan nem beszerezhető anyagok hallgatására alkalmas a YouTube. Utóbbit éppen egy órával ezelőtt tettem meg, amikor felkutattam Edoardo Vianello - Guarda come dondolo című számát.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33488) zsoika válasza Nemir Ombe (#33479) üzenetére


zsoika
addikt

Nem volna jobb választás az Elipson?
Már csak azért mert az árban nem sokkal több és 5.1.
Elveri a Triangle?

(#33490) ctrlaltdel13 válasza #98221312 (#33486) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Most vagy jól elbeszélünk egymás mellett,vagy nem akarod megérteni amit írok.
Ha avr zenei minőségéről beszélünk akkor ne gyere más lejátszó dac-jával.

BBéci:
Írtam is hogy nem vájtfülű vagyok,egyszerű halandó,ezáltal csak ilyen módon tudom megitélni hogy szépen szól-e.
Mindennél van jobb,de már megint kilyukadunk a végleteknél.
Tiszta az is hogy fele annyiba kerülő sztereó vas dupla olyan szépen szól,de az 5.2-vel mozin nehezen bir el.

[ Szerkesztve ]

(#33491) #98221312 válasza ctrlaltdel13 (#33490) üzenetére


#98221312
törölt tag

Amennyiben minőségi zenehallgatásról van szó, úgy szóba sem jöhet egy belépő, vagy középkategóriás AVR dac...
Mindenképpen szükség van egy megfelelő playerre, amit nem digitális, hanem analóg úton van bekötve...

Természetesen AVR-en is lehet zenét hallgatni, de az közelében sincs a fent említett minőséghez.
Most lehet itt nagyokat mondani, de belépő, illetve középkategóriás vasak zenei képességei nagyon gyengék.
Max háttérzene stb..

[ Szerkesztve ]

(#33493) Nemir Ombe válasza zsoika (#33488) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Kb. "egykutya", ha ua-ért van sub is, akkor az jobb vétel .... ;)

VoidXs:
Részben igazad van, de CD lejátszás esetén sem kapod vissza 2x ua. a hangot, mivel sok minden (pl. a hibajavítás is) beleszól .... bár ettől még lehet "bitpontos" egy másolat, de hangban (persze csak "nüansznyi" eltérésekkel) mindig más lesz/lehet az eredmény .... pl. a Naim is ezért állt át a hálozatos lejátszára/CD grebbelésre.... csak ehhez ugye már "hardver" is kell, nem elég a monitoron a "bitek számolgatása".... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#33494) BBéci válasza #98221312 (#33491) üzenetére


BBéci
titán

1993-ban, 35000 forintért (27000 Ft volt a bruttó átlagkereset) megvásárolt Pioneer CD-játszóm analóg hangja nem sokkal, de kellemesebb, hosszabban hallgatható, mint az optikai kijáratáról egy 3200 eurós házimozi processzorba vitt jelből kinyert hang. Még ki fogom próbálni valami jobb, az RCA-kéval megegyező minőségű optikai kábellel, hátha...

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33495) Dorian válasza BBéci (#33492) üzenetére


Dorian
félisten

"a másolat sosem fog ugyanúgy szólni, mint az eredeti"

Igen, mert ha megfelelő szoftverekkel grabbelik és írják, akkor jobban fog szólni, mint az eredeti CD.
És ez nem vicc.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#33496) Nemir Ombe válasza Dorian (#33495) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Mi számít "jobbnak" ....!? ;)

Hmm ....

(#33497) BBéci válasza Dorian (#33495) üzenetére


BBéci
titán

Elhiszem, nem lehetetlen, csak erősen kétséges. Méghozzá a lézersugaras pörkölés miatt, ami nem képes olyan "mélyedéseket" előállítani, mint a gyári eljárás. Ez értendő a felület egyenetlenségére, az oldalfalak és az alja közti szögre, egyebekre. Egy remek cikket olvastam erről, amiben több ábrán mutatták a fizikai különbségeket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33498) gboszi


gboszi
senior tag

Üdv,
Magasabb bitrátás filmeknél akadozott a lejátszás, idő után nézhetetlenné vált. NAS-Lejátszó-Erősitő-Tv a lánc,
hosszas tesztelgetés után elvileg a Denon 3312 erősitőm a hibás. Volt film ami DD-ben ment, de HD hangsávval már nem, aztán inkább sehogy.
Ötlet, hogy merre induljak el? Szerviz? Egyébként mi lehet a baja?
Köszi

"If you're good at something, never do it for free!"

(#33499) VoidXs válasza BBéci (#33492) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Már megint előkerült a nagyképű fellengzős stílus. :(((

Sokkal komolyabb felszerelésekkel dolgozom, ahogy megannyi minőségi mérőműszerrel, illetve hangmérnöki képesítésem is van, többek közt tanított a Dolby hangosztályának jelenlegi feje. Elég nevetséges, de inkább siralmas, hogy sokadszor is az egyetlen dolog, amivel az igazad mellett érvelsz, a korod. Ami, ha hangról beszélünk, hátrány, szóval tényleg nem értelek. A sztorid pedig lényegében az, hogy van egy random haverod, aki tudott volna egy tesztet végezni, amit nem végzett el. Azta, remélem, meg fogják filmesíteni. Ha az igazadat akarod bizonyítani, adj nekem két FLAC fájlt ugyanarról a CD-ről, ami máshogy szól. Én várom.

Ja, és nem létezik olyan, hogy mintában nincs eltérés, hangban pedig igen. A forrás teljes és kizárólagos definícióját érted félre.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#33500) #98221312 válasza VoidXs (#33499) üzenetére


#98221312
törölt tag

" Ha az igazadat akarod bizonyítani, adj nekem két FLAC fájlt ugyanarról a CD-ről, ami máshogy szól. Én várom."

Nem hinném, hogy lenne annyi benned, hogy szemtől szembe állj vele..
Vagy mégis?? :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.