Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33851) zsoika válasza Lacielvtárs (#33849) üzenetére


zsoika
addikt

Nekem is útban van a OEHLBACH NF 214 kábelem :C Még mindig akciós [link], csak kell hozzá egy német kontakt.
Ha jól látom neked még olyan van.
U.I.:Gratula a kábelekhez!

[ Szerkesztve ]

(#33852) Latitude válasza BBéci (#33850) üzenetére


Latitude
tag

Elégedett lennék én... De hely hiány miatt jelenleg nem tudom használni, fizikailag nem fér el (az, hogy nincs tere a hangnak, már nem is említem). Mivel csak porosodik ezért gondoltam lecserélem egy polcsugárzóra párra, mert akkor legalább rá tudom tenni a tv asztalra (légyszives ne kövezzetek meg, de a hely hiány kérdést első körben így oldanám meg). Szóval a már említett 2 polcsugárzót néztem ki. De ha azt mondjátok, hogy ez egy hataslmas vissza lépés, és van esetleg öteletetek javaslatotok, akkor azt szivesen meghallgatom.

OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

(#33853) Lacielvtárs válasza zsoika (#33851) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Köszönöm :R
Igen nekem a szub es rca kabel is 'ugyanolyan' :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#33854) zsoika válasza Lacielvtárs (#33853) üzenetére


zsoika
addikt

A földön (nálad) több hurok is van (ha jól látom a fotón).... túl hosszú a kábeled?
Nem akarod azt is cserélni?
Én konkrétan ezért vettem most az általatok ajánlott kábelt mert már nincs szükségem a 3m-re és csak tekereg a szekrény mögött .

[ Szerkesztve ]

(#33855) Lacielvtárs válasza zsoika (#33854) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nem terveztem csere bérelni, bár mondjuk a hurok lehet hogy nem egészséges...
Lehet kellene :U

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#33856) 0Li


0Li
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget kérnénk. Korábban vásároltam egy sony 65xe8577 tv-t, korábban még nem volt smart tv-m és a filmeket is számítógépen néztem közvetlen. Ezzel a készülékkel már szeretnék 4k hdr bd (remux) tartalmat is nézni. Mit ajánlotok? Médialejátszó vagy külső hdd, vagy nas+médialejátszó?
Nem szeretnék sokat költeni a tv bőven elég volt.

Köszi :K

(#33857) Lacielvtárs válasza 0Li (#33856) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szia, ez hogy jön a mozihoz?

'Nem szeretnék sokat költeni a tv bőven elég volt.'
Vegyél bitang nagy hddt (usb 3-ast, különben megoregszel ha usb 2essel másolnal ra) , olyat ami külső tápos, és ha elég a tv playere, akkor használd egészséggel :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#33858) migabi24 válasza BBéci (#33843) üzenetére


migabi24
nagyúr

Szerintem is saját gyártmány, de tényleg jó, én is teszteltem, simán tudta azt a hangot amit a profi ösvényem hozott

(#33859) tomyka74 válasza zsoika (#33835) üzenetére


tomyka74
senior tag

dehogynem tetszik nagyonis a mostani mozihangzásom, sőt ezt az onkyo-canton páros hangzás világa nagyon tetszik. maradnék márkán belül.
csak rámtört megint az eszetlen megalománia,hogy még nagyobb avr van szem előtt elég kedvező árban. :D

amugy kedves fórumtárs kolléga ha már így kérdezted,megkérdezhetem kendnek mennyi házimozi szettje is volt otthon egyszerre?! :DD :DD :DD /nekem még csak egy van/ :Y

[ Szerkesztve ]

(#33860) BBéci válasza 0Li (#33856) üzenetére


BBéci
titán

"nas+médialejátszó"

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33861) #98221312 válasza tomyka74 (#33859) üzenetére


#98221312
törölt tag

Szerintem, de csak szerintem, ha nincs semmiben hiányérzeted, akkor ne tolj bele több pénzt, pusztán azért mert kíváncsi vagy a felsőbb kategóriák hangjára....
Ne felejsd el, hogy egy rendszerépítés nem a kategória hajhászásról szól...

Átérzem ezt a jelenséget, és én is legszívesebben mindent kipróbálnék, de ugye nálam a nappalim mérete, akusztikája, adottságai nem teszik lehetővé, hogy még a mostani rendszeremből is ki tudjam hozni a maximumot...

Falhoz közeli hallgatói pozició, mélynyomó közel a sarokhoz, center beszakadás stb...
Ezeket a tényeket figyelembe véve esztelenség lenne bármit vennem...
Éppen emiatt a legutóbbi fejlesztésem inkább egy tv-volt.. :)

[ Szerkesztve ]

(#33862) zsoika válasza tomyka74 (#33859) üzenetére


zsoika
addikt

Ááááá, vagy úgy! Végül is ha "jó árban van" akkor kár kihagyni ...nemde? :K
HAJRÁ!
Ami a szetteket illeti :B arra azt tudom mondani, hogy Én nem voltam elégedett azért cserélgettem.
Akkor még nem tudtam azt, amit már tudok és ennek ez volt az ára.
Most is lenne min fejleszteni ,de akkor már bejönne a szobaakusztika is a képbe ....úgy meg már sokba lenne.
Nem azt mondom hogy most nem kéne, csak akkor már nem nézném el magamnak a hiányát, így meg elvagyok.

Ha rászánod magad a teljes cserére, akkor már tényleg szánnod kéne egy kis összeget a szobára is....csak hogy kerek legyen a történet.

Jigsaw04: Hatalmas +1

Nálam is pont ez a helyzet! Kár lenne fejleszteni. Illetve nagyon sokat kéne a következő lépéshez beletolni, de ha neki elérhető közelségbe van akkor HAJRÁ!

[ Szerkesztve ]

(#33863) tomyka74 válasza #98221312 (#33861) üzenetére


tomyka74
senior tag

háááá nekem is pont nemrég volt egy nagyobb méretű tv cserém!
hát nálam is van kivetni való szobaakusztikailag,nálam is a kanapé a falhoz van tolva majdnem,stb. a panel lakás szépségei! :D
Béci szavai csengenek a fülembe pár hsz-al ezelőtt írta,hogy " ha tetszik a rendszered hangja hallgasd ne variálj"
vagy valami ilyesmi. de olyan vagyok ilyenkor mint egy rossz gyerek mindent rögtön kipróbálni.

pedig tudom én,hogy eszetlenség fölöslegesen égetni a pénzt.

(#33864) Lacielvtárs válasza BBéci (#33860) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

De nem akar sokat költeni rá ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#33865) Lacielvtárs válasza tomyka74 (#33863) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

'pedig tudom én,hogy eszetlenség fölöslegesen égetni a pénzt.'

Ez nem igaz :C ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#33866) tomyka74 válasza Lacielvtárs (#33865) üzenetére


tomyka74
senior tag

na jó igazad van!! :R
de azért csak jól hangzott. :D

(#33867) Lacielvtárs válasza tomyka74 (#33866) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

És egyébként is idézek egy bölcs mondást, 'tedd azt amit mondok, nem azt amit csinálok' :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#33868) tomyka74 válasza Lacielvtárs (#33867) üzenetére


tomyka74
senior tag

ez fasza! :C

(#33869) #98221312 válasza tomyka74 (#33863) üzenetére


#98221312
törölt tag

Anélkül, hogy turkálnék a zsebedben, de biztos vagyok benne, hogy máshol is lenne helye annak az összegnek.... :)

Természetesen ha örömöd leled benne, és nagyon szeretnéd, akkor vedd meg, amit leírtam az csak egy vélemény volt... :)

Személy szerint engem mindenben zavar, hogy amiért komolyabb összeget adok, azt nem tudom 100%-ban kihasználni..

Ezért jegeltem a 4k-t is pl..., de hasonlóan állok az autóhoz, kávéfözőhöz stb... :)

(#33870) tomyka74 válasza #98221312 (#33869) üzenetére


tomyka74
senior tag

nyilván persze,hogy lenne helye. pl.új hűtő.
egyébként amit írtál az a normális gondolat menet,igazad van.

(#33871) BBéci válasza tomyka74 (#33870) üzenetére


BBéci
titán

Régóta vágyom egy négyajtós Sharp hűtőszekrényre, de ijesztő az ára és nem akarják olcsóbban adni. Ráadásul a meglévőknek semmi bajuk, hibátlanul működnek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33872) Beni2360 válasza BBéci (#33871) üzenetére


Beni2360
félisten

OPÁ majd 600 K :Y szép, de a Lacus avr-je drágább volt.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#33873) BBéci válasza Beni2360 (#33872) üzenetére


BBéci
titán

Az a rozsdamentes acél bevonatú, nekünk a tojáshéj színű tetszik, ami egy százassal drágább. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33874) szpali válasza Lacielvtárs (#33815) üzenetére


szpali
addikt

Az lesz, majd beszámolok a fejleményekről :K

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#33875) Norbi 72 válasza BBéci (#33873) üzenetére


Norbi 72
veterán

Van olcsóbban is. ;)

(#33839) ELACielvtárs :C

[ Szerkesztve ]

(#33876) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#33875) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:R
Sötétben is látványos :C
[kép]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#33877) Ance válasza Norbi 72 (#33875) üzenetére


Ance
őstag

"egyedi bézs színnel és formatervezéssel járul hozzá az élelmiszerek megbízható tárolásához és rendszerezéséhez"

Vajon az egyedi bézs szín az mennyit ad hozzá a megbízhatósághoz és a rendszerezéshez? :W

Én is mindig ilyenre vágytam egyébként, de ez azért jobb megoldás. A hűtő része már megvan, majd jön a fagyasztó is. Arról nem is beszélve, hogy mennyivel több hely van benne fele árért (mert ennél azért olcsóbb, ha ügyes az ember). Asszem elkanyarodtunk...

Elaci: Egész karácsonyi hangulat lett nálad! Decemberben csak fordítasz egyet a zsúrkocsin és fa se kell. :D

[ Szerkesztve ]

(#33878) Lacielvtárs válasza Ance (#33877) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C ;]
Hát ami nagyon érdekes, hogy amúgy nincs nagy fénye, az ágyról nezve a tvt, ebből semmi nem látszik, szóval nem zavaró egyáltalán...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#33879) BBéci válasza Norbi 72 (#33875) üzenetére


BBéci
titán

Volt, már nem árusítják. Szerintem kamu, talán egy bemutató darabot adhattak annyiért.

(#33877) Ance
Kedvenc Sharpomban az a poén, hogy széles és beleférnek akkora tárgyak, edények, amik az általad mutatottba nem.
Az acél nem menne a konyha színeihez, ami barna és bézs.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33880) BBéci válasza Lacielvtárs (#33876) üzenetére


BBéci
titán

Biztos vagyok abban, hogy a tápkábelbe, csatlakozóba épített fényforrás inkább árt a hangnak, mint használ. A parasztvakítás iskolapéldája.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33881) Lacielvtárs válasza BBéci (#33880) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hát ezt nem tudom, de dinamikaban, mély hangra gyakorolt pozitív hatása ennek a tapkabelnek, valamint az énekhang pozitív elorelepese, határozottan lekorozi az inakusztik Referenz kábel 'tudását'.
Lehet ha nincs fény, akkor még jobb eredmény érhető el, de már most is jelentős élményt nyújt.
Pedig én egyáltalán nem hittem a tápkábel jelentosegeben...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#33882) BBéci válasza Lacielvtárs (#33881) üzenetére


BBéci
titán

Nem nagy kunszt lekőrözni annak az Inakustiknak a "tudását", ráadásul a világítós drót listaára háromszorosa vagy négyszerese. Hasonlítsd egy 200000 forintoshoz!
Senki ne értsen félre, nem akarom kipróbálás nélkül minősíteni, de nem gyári, hanem inkább DIY. Még akkor is, ha boltban, nagykerben, Kínában kapható alkotóelemekből van összerakva. Persze ettől még lehet kiváló.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33883) Lacielvtárs válasza BBéci (#33882) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Tény hogy minimális az összehasonlítási alapom.
Max lehet lezsirozok neked egyet tesztre :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#33884) Nemir Ombe válasza BBéci (#33882) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem nagyon akarok/akartam belefolyni a "véleménycserébe", mert ugye elég jól ismerem a forgalmazót, de: ha valamit egy arra szakosodott cég gyárt, azt nem igazán lehet "DIY-nek" nevezni .... a szóban forgó Inakustik listaára ugyanannyi, mint Laci kissebbik kábeleinek, ráadásul az utóbbi most féláron, bevezető akcióban van.... összehasonlítás nélkül valóban nem lehet (rendesen) minősíteni, de nekem már volt szerencsém hallani pár nagynevű gyártó jóval drágább kábele mellett is ... ;)

(mellesleg: szerintem a forgalmazó szivesen ad tesztdarabot, bár fizetni szerintem nem fog a "pozitív végeredményért" .... ;] :DDD )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#33885) BBéci válasza Nemir Ombe (#33884) üzenetére


BBéci
titán

Elárulhatnád, melyik "arra szakosodott cég" gyártja?

Egyszer, végre megpróbálhatna valaki nekem fizetni egy pozitív végeredményért! Nem tenné ki az ablakba, amit válaszolnék rá. Sok minden eladó, de a becsület az nem!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33886) Nemir Ombe válasza BBéci (#33885) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A ()-es rész nem személyeskedés volt, ne vedd magadra csak "általánosság".... :)

A kábellel kapcs. meg keresd a forgalmazót, "vaktában lövöldözni" nem elegáns és nem is illik egy profihoz.... ;)

Hmm ....

(#33887) #98221312 válasza BBéci (#33885) üzenetére


#98221312
törölt tag

" Sok minden eladó, de a becsület az nem! "

Pedig akik eladták, azok ma villákat építenek... :)

[ Szerkesztve ]

(#33888) BBéci válasza Nemir Ombe (#33886) üzenetére


BBéci
titán

Tegnap fél órát szántam az életemből arra a kábelre, semmi értékelhetőt nem találtam.

(#33887) Jigsaw04
Azoknak sosem volt olyanjuk, anélkül születtek. :(((

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33889) Nemir Ombe válasza BBéci (#33888) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Értem: amit nem találni meg fél óra alatt a "gúgliba", az nem is létezik .... :D

De ha már ennyire érdekel a téma, akkor szerintem tudok egyet kölcsönözni próbára (nálam is ilyen van, és bár kérték többször, nem nagyon akarom visszaadni :D ).... a többit privátban, ha gondolod .... ;)

Hmm ....

(#33890) BBéci válasza Nemir Ombe (#33889) üzenetére


BBéci
titán

"amit nem találni meg fél óra alatt a "gúgliba", az nem is létezik"
Ennek rendkívül nagy a valószínűsége.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33891) greike


greike
tag

Tehát van ez az ambilightos kábel. A győri woodoo honlapján ott van ki a gyártó. Beírtam a keresőbe! Persze így sem jutottam előrébb miféle cég és kábel is lehet ez! Pedig ez egy erre szakosodott cég! Az internet világában ez azért érdekes...

(#33892) BBéci válasza greike (#33891) üzenetére


BBéci
titán

A kereső optimalizálásuk még fejlesztésre szorul. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33893) szpali válasza Lacielvtárs (#33815) üzenetére


szpali
addikt

A kicsiken próbáltam ki.
Sajnos hajszárítót se hoztam magammal a munkahelyre a részletekhez.
Elsőre nem tetszik, de a whitewood minőségibb anyagból készül, szerintem az lesz a befutó
https://photos.app.goo.gl/W7VKD8m5LK5Doai46

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#33894) Lacielvtárs válasza szpali (#33893) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Pedig így fotón nem tűnik nagyon gáznak, bár az en igényeim messze alulmuljak a topik ingerkuszobet :D

De a hajszarito, jó ötlet szerintem is.

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#33895) majestic


majestic
őstag

Sziasztok!

Gyors véleményekre lenne szükségem! Szeretnék venni egy nagyon jó de nem Hi-End Blu-Ray lejátszót ami természetesen külső forásból nagyon sok fajta formátumú film és zene lejátszására képes. Én kinéztem a Samsung BD-M9500-as lejátszót. Véleményeteket szeretném kérni erről a lejátszóról.

Később tervezem megvenni a Samsung legujabb HW-N950 típusú Soudbar-ját. Erről is szívesen venném a véleményeteket...

Előre is köszönöm!

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#33896) BBéci válasza majestic (#33895) üzenetére


BBéci
titán

Irány a Blu-ray lejátszó és a Soundbar topikok! :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33897) Essien


Essien
aktív tag

Sziasztok. Ez megér 30000ft-ot , csak az erősítő használt a többi része új . Mennyire használható? Most van egy sony hrt3 hangprojektor van de az elég gyenge . Tudom hogy a pioneer is alap kategória de még is úgy gondolom jobban szólna.

[ Szerkesztve ]

(#33898) Ance válasza Essien (#33897) üzenetére


Ance
őstag

Ha hibátlan, akkor annyi pénzért megéri mindenképp. Vedd meg nyugodtan. Arra elég, hogy felmérd, mennyire érdekel a téma, aztán vagy elégedetten hallgatod, vagy később továbblépsz a minőségben. Mindkettővel csak nyersz ennyi pénzért. Na jó, a másodikkal nem nyersz.... :D

(#33899) jeni válasza majestic (#33895) üzenetére


jeni
félisten

Bocccccssssi a többiektől. :R

Jobban jársz egy médialejátszóval + Blu-Ray 4K lejátszóval.
pl.: Himedia Q10 vagy a Zidoo X10 olcsóbban beépíthető HDD tároló nélkül a Himedia Q5 vagy a Zidoo X9
E mellé vedd meg az LG-t. Ez nem az én hirdetésem csak segítek.
A külföldi teszt alapján lásd német Videomagazin, Ott nagyon jól szerepel az LG UP970

(#33900) zsoika válasza Essien (#33897) üzenetére


zsoika
addikt

Csatlakozom Ance kollégához....annyiért jó. Azután majd látod merre indulj tovább ha kevésnek érzed. Szerintem hangban ez sem lesz jobb/erősebb a sony nál, de nem ismerem eme típus hangját csak ránézésre. Ennyiért te is el tudod adni ha nem jött be.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.