Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33251) Laca19 (a) válasza zsoika (#33249) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Itt egy példa:
Mind a két hangfal egy-egy LG bögreszett centere, csak nem mindegy ki melyik szettet vette meg.
[link]
Azért az első máshogy szól, mint egy tipikus 40 ezres szett.

http://www.diesel.com

(#33252) zsoika válasza Laca19 (a) (#33250) üzenetére


zsoika
addikt

Pár napja linkeltem egy jófogásos Focal sib 5.1-es szettet 130eFt +denon 520 40eFt(már nincs meg) Karácsonyra vette , doboza,papírja,számla és sok gari volt rajta...szóval bőven nem 10éves cucc.
A 10 éves cuccokat egyébként nyugodtan meg lehet venni mert azok még minőségben is jók voltak nem csak dizájnban, persze rendesen át kell nézni megvétel előtt.

(#33253) zsoika válasza Laca19 (a) (#33251) üzenetére


zsoika
addikt

:DDD hát ja

[ Szerkesztve ]

(#33254) BBéci válasza Laca19 (a) (#33250) üzenetére


BBéci
titán

Bő 20 éve foglalkozom házimozival, figyelemmel kísérem a kínálatot. Nem találkoztam olyan egydobozos bögreszetttel, ami az elfogadható kategóriába belefért volna. Pláne nem a koreai gyártmányok.
Némelyik kisméretű 5.1 szett elnyerte a tetszésemet: KEF KHT, Sony Pascal, Focal Sib.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33255) sakal83 válasza BBéci (#33254) üzenetére


sakal83
addikt

Nem ellentmondas ez egy kicsit. Nem talakoztal elfogadhato bogrevel de talalkoztal olyannal ami tetszett:)

(#33256) Laca19 (a) válasza BBéci (#33254) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Azzal a típussal találkoztál amit linkeltem?
Nyilván Te milliós cuccokkal foglalkozol, ezek nem számodra készültek.
Én úgy gondolom, ha van egy 10 éves egybeszettem, és akár a mai napon bemegyek a MM-ba és megvenném az 500 ezres Sonos cuccot - na és ezt a cuccot a 10 éves LG-m körberöhögi, na úgy gondolom, akkor ez számomra elfogadható kategóriába esik.
És azt is elismerem, hogy másnak nem. De szerintem már ez is szép teljesítmény egy 10 éves cucctól.

http://www.diesel.com

(#33257) BBéci válasza sakal83 (#33255) üzenetére


BBéci
titán

Olvasd el figyelmesebben, amit írtam!
Az egydobozos bögreszett nem egyenlő a kisméretű 5.1 szettel!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33258) tomriddle74


tomriddle74
tag

Jvc-nek volt pár olyan rendszere, szintén bögreszett, ahol a központi egység csak a dekodolást végezte, az erősítő és a hangfalcsatik is az aktív mélynyomón voltak. Nekem valahol dobozban van még egy ilyen JVC THS8 az elfogadható volt tv mellé. Persze évek óta a dobozában pihen. Nem szoktam eladni dolgokat.

(#33259) BBéci válasza Laca19 (a) (#33256) üzenetére


BBéci
titán

Az a centersugárzó, ami a képen látható, még véletlenül sem bögre, arra nem.vonatkozik, amit írtam.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33260) Laca19 (a) válasza BBéci (#33259) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Pedig mint írtam az is egy LG egybeszett centere.
Van néhány olyan LG egybeszettem itthon, hogy kb. már 20 ember tátott szájjal fordult ki tőlem, és azt mondta "ilyen nincs". :) A magas hangszóró nehezebb, mint a HKTS vagy a Sony Pascal mélye, pedig nem állványos. De mondom, ezeknek ugyanúgy megvolt a megfelelője anno Panasonic, JVC, Samsung szinten is. Egyszer régi munkatársnál voltam és olyan Samsung házimozit láttam, hogy csak lestem. A mélyét alig tudtam megemelni, mondjuk aktív volt az is, ennek ellenére, még a DVD-s főegység is kb. 10 kg-ot nyomott...hát nem spórolták ki az anyagot belőle. Pedig nem a Samsung a kedvencem, de na...meglepődtem, hogy ilyet is tud. Persze elismerem, az emberek fejében nem ezek maradtak meg, hanem a gagyi 100 ezer kategóriás szettek. Témát be is fejeztem, úgysem lehet már ezeket kapni, szóval hiába is voltak jók, ez már a múlt. Akinek meg megvan, úgyis addig használja, amíg működik.

http://www.diesel.com

(#33261) BBéci válasza Laca19 (a) (#33260) üzenetére


BBéci
titán

Nem ugyanazt értjük egydobozos bögreszett alatt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33262) Laca19 (a) válasza BBéci (#33261) üzenetére


Laca19 (a)
aktív tag

Egyetértek. És ez nyilván árban is megmutatkozott anno.
Nem véletlen, hogy ezeket nem gyártja az LG, Samsung stb...ők a tömegtermelésre mennek.
Csak nyilván kicsit dühítő, amikor azt olvasom mindenhol nincs jó egybeszett, az összes gagyi. Ez így azért nem igaz.
Nyilván tisztában vagyok vele én is mire van értve a bögreszett, én is járok emberek között. :)
És igazatok van...tényleg, de akkor is ott vannak a kivételek.

http://www.diesel.com

(#33263) sakal83 válasza BBéci (#33257) üzenetére


sakal83
addikt

:R

(#33264) ujhelyiferi


ujhelyiferi
tag

Üdv!
Házimozira melyiket ajánlanátok?
Egy idősebb Marantz SR5008 vagy Pioneer VSX-932?

(#33265) zsoika válasza ujhelyiferi (#33264) üzenetére


zsoika
addikt

Szia! Én a Pioneer VSX-932 választanám mert időtállóbb....a Marantz SR5008 meg valószínűleg jobb hangban.
Persze azt neked kell eldönteni hogy érdekel e az ATMOS, DTS -X, HDR stb .

[ Szerkesztve ]

(#33266) sampe


sampe
aktív tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni erősítő kiválasztásában.
Leszögezném, hogy kicsi pénzből szeretnék hobbizgatni, élvezni a zenét, játékokat.

Csak erősítőt szeretnék egyenlőre, a hangfalak egy nagyon régi Philips LX8200SA/25S rendszerből valóak.
A gyári erősítője nincs meg, ami pedig jelenleg hajtja őket nem az igazi szerintem.
A keret kb 20-30 ezer ft. Nem volna baj ha rádió is volna benne, az asszony szeret rádiót hallgatni.

A gépek amiket néztem és tetszenek:

Yamaha RX-V 430
Yamaha RX-V420RDS
Yamaha HTR-5630

Más javaslatot is szívesen meghallgatok.

Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat.

üdv.: Sampe

Szerk.: PC-s hangkártyám: Asus Xonar DX

[ Szerkesztve ]

"A bosszú a legédesebb gyönyör a dugás mellett" 2Pac // Ha elfelejtenék PÜ-re válaszolni, írj emlékeztetőt nyugodtan, ember vagyok én is.

(#33267) zsoika válasza zsoika (#33265) üzenetére


zsoika
addikt

Ja ....és ha a 932 tetszik akkor meglesném az Onkyo 575-öst mert szerintem tök ua. csak olcsóbb egy kicsit.

(#33268) I'am Dony


I'am Dony
őstag

Szeretném végre a Focal C8VW és CC8W szettet kiegészíteni hátterekkel is. Azonos hangsugárzó készlettel már nem kapható ilyen. A Chorus 706 és Aria 906 közül melyik illene a képbe leginkább?

(#33269) sutyesz96 válasza zsoika (#33242) üzenetére


sutyesz96
őstag

25k-ért tudnám megvenni. A lejátszó része igazából nem is érdekel, ps4 pro-ról moziznék vele néha.

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#33270) migabi24 válasza sutyesz96 (#33269) üzenetére


migabi24
nagyúr

20-ra alkudd le, aztán jó lesz az😂 amíg nem hallasz jobbat valahol, mert igazábol minden viszonyítás kérdése

(#33271) zsoika válasza sutyesz96 (#33269) üzenetére


zsoika
addikt

migabi24: +1

Ahogy nézem DD és DTS dekódolást is tud + virtuál 5.1 pro logic II-t. A szinkronos filmek 95%-a sima DD , esetleg DTS
Gondolom optikán kötnéd össze.....más lehetőséged HDMI bemenet és ARC hiányában nincs.
Szerintem vedd meg, annyit egy este eliszok a haverokkal. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33272) hash99 válasza I'am Dony (#33268) üzenetére


hash99
senior tag

Szerintem a 706-os. Szettben is azzal árulják.

(#33273) Joshi válasza BBéci (#33229) üzenetére


Joshi
titán

"Itt van nálam egy Denon AVC-8500, mindent tud, de egyáltalán nem vagyok elájulva a rengeteg szolgáltatástól. A hangja szuper és csak az számít."
Az lenne a gáz ha annyi pénzért még sz@rul is szólna. ;]

(#33274) Gtaati


Gtaati
őstag

Hello Mindenki!

Segitseget szerertnek kerni! Korabban sosem hasznaltam a rendszeremhez aktiv melyladat es most a kozeljovoben szeretnek es ennek kapcsan ahogy nezegettem rca kabelen keresztul lehet atvinni a jelet az erositotol a ladahoz. Namost az erositon is es a melyladak tobbsegen is dupla rca csatlakozos a line in illetve out. Ezt kotelezo ket rca-val osszekotni vagy eleg eggyel is, illetve mi kulonbseg van a ketto variocio kozott gyakorlatban.

A masik kerdesem, hogy az erositon illetve a melyladan a frekvencia beallitasoat kezdesnek hova erdemes allitani?

Koszonom!!

(#33275) I'am Dony válasza Gtaati (#33274) üzenetére


I'am Dony
őstag

Elég egy kábel is, amit a láda LFE jelölt bemenetébe dugsz. Pl. Az Oehlbach NF214 Sub egy szuper kábel erre a célra. A vágás a ládán legyen a max. értéken, míg az erősítőn 120Hz-en.

[ Szerkesztve ]

(#33276) I'am Dony válasza hash99 (#33272) üzenetére


I'am Dony
őstag

Igen. Ismerem a szettet onnan rendeltem én is, csak arra gondoltam, hogy az Aria sorozat nem lenne-e jobb választás.

(#33277) Joshi válasza I'am Dony (#33275) üzenetére


Joshi
titán

Fölösleges olyan drága kábel, még azt sem tudod milyen subot akar venni, de már kábelt ajánlasz neki.

(#33278) Nemir Ombe válasza I'am Dony (#33276) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A 700-as sorozat hangban közelebb van a 800-hoz, mint a 900-as .... háttérnek inkább a 706, árban is jobban jársz .... ;)

Hmm ....

(#33279) I'am Dony válasza Joshi (#33277) üzenetére


I'am Dony
őstag

Bocsánat. Igen nagyot hibáztam... ;)
Amúgy meg egyáltalán nem felesleges, a drága igen relatív, másrészt meg majd Ő eldönti.

(#33280) I'am Dony válasza Nemir Ombe (#33278) üzenetére


I'am Dony
őstag

Vettem! Köszi szépen, akkor így lesz.

(#33281) Joshi válasza I'am Dony (#33279) üzenetére


Joshi
titán

Mondjuk hogy belépő szinten a 10ezer alatti kábel bőven elég sőt, habár nem tudom pontosan melyik is az a kábel amelyiket ajánlottad, de az inkább 20k környékén van. Itt van néhány olcsóbb is. Konkrétan nekem van egy Inakustik 3m-es ~5k amit váltott egy Audioquest Black Lab 3m-es. Én nem vélek felfedezni változást, anno csak a megnyugtatásom miatt cseréltem le.

(#33282) BBéci válasza Joshi (#33273) üzenetére


BBéci
titán

Ugyanazt a hangminőséget, igaz Atmos, HDR és társai nélkül, a feléből ki lehet hozni, ha használt készülékeket vesz az ember.

(#33281) Joshi
Egyértelműen rendszerfüggő, hogy milyen szubkábeleket érdemes kipróbálni. Az említett Oehlbach kiváló ár/érték arányú, akik hasonlították, a Boxer szintjére teszik. A legolcsóbb Inakustikokat - szerintem - kipróbálni sem érdemes.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33283) zsoika válasza Joshi (#33281) üzenetére


zsoika
addikt

Nekem is Inakustik prémium 3m-es van, de volt Audioquest Black Lab 3m-es is ami nekem nagy csalódás volt. Viszont volt ilyen Proson is és szerintem megéri az árát. Jó ár/érték arányúnak mondják még a Real kábelt ...bár Én ezt nem próbáltam.

Most hogy a center és a front közé került a mélyláda (az AVR-hez közel) így már nincs szükségem 3m-re . Ha valaki tud ,vagy lát Oehlbach NF214 1m kábelt akcióban az kérem jelezze. Kösz

(#33284) Nemir Ombe válasza zsoika (#33283) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ez [link] pl. már nem is akciós, hanem szinte ingyen van .... ;)

Hmm ....

(#33285) Joshi válasza BBéci (#33282) üzenetére


Joshi
titán

Belépő szinten bőven jó egy Inakustik is, inkább a subot kellene jobbra cserélni de az sokkal inkább zsebbenyúlós. Szóval marad ami van, és továbbra se érdemes ilyen szinten súlyos ezreket költeni kábelekre.

(#33286) BBéci válasza Joshi (#33285) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem a Star még kipróbálásra sem érdemes, a Premium talán, de az sem tűnt nálam érdemlegesen jobb hangúnak, mint egy sima RCA kábel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33287) Vicarious1 válasza Nemir Ombe (#33284) üzenetére


Vicarious1
aktív tag

...csak az a baj, hogy a MM már töröltette a hozzá tartozó link-jét. Ilyen kábelt keresek én is régóta, a magyar üzletek nem forgalmazzák, csak 2m-től. 1m-es bőven elég lenne nekem is...

Amiatt is keresem, hogy a szoba átrendezése előtti 5m-es Audioquest Boxerrel az erősítő kikapcsolt standby állapotában naponta néhányszor bekapcsolja magától a Canton 1200-t, egy noname subkábellel nem csinál ilyet, csak ha bekapcsolom az erősítőt és jelet kap. Hátha valami nem ok a kábellel?

[ Szerkesztve ]

(#33288) Joshi válasza BBéci (#33286) üzenetére


Joshi
titán

Én próbáltam egy cérna rca kábelt, na annál még a Star is jobb volt, ott azért érezhető volt hogy a sima rca kábellel valami nem stimmel. Viszont a Black Lab már nem nyújtott többet, vagy csak nem feltűnő a különbség. Majd egyszer egy minőségi zárt subra váltok, talán ahhoz veszek valami jobb kábelt is, ki tudja. Egyelőre semmiben sincs hiányérzetem, amelyik film hangja jó annak a hangjával elégedett vagyok.

(#33289) zsoika válasza Nemir Ombe (#33284) üzenetére


zsoika
addikt

Köszi a linket!

(#33290) Nemir Ombe válasza Vicarious1 (#33287) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nálam működik a link és rendelhető.... :)

.... az a ki/be kapcsolgatás nem normális, standby-ban nem igazán kaphatna jelet a sub .... :F

Hmm ....

(#33291) BBéci válasza Joshi (#33288) üzenetére


BBéci
titán

Nem ugyanazt értjük "sima" alatt. Cérnához nem hasonlítgatok.
Amiről írtam, az egy 3 méteres tisztességesen szigetelt vezeték, Phoenix Gold feliratú, teflonszigetelésű, réz, RCA csatlakozókkal ellátva, tehát nem dedikált szubkábel.
Van nálam Star, Premium, Exellenz, QED, Nordost szubkábel, kipróbáltam mindegyiket.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33292) migabi24 válasza Nemir Ombe (#33290) üzenetére


migabi24
nagyúr

Hacsak nem szed össze valami zajt

(#33293) zsoika válasza migabi24 (#33292) üzenetére


zsoika
addikt

Bebaszna! Már bocsánat. :B

(#33294) Nemir Ombe válasza migabi24 (#33292) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Hát ha összeszed v.mit az gáz .... a sub kábelek általában árnyékoltak, így akár a wi-fi antennára is tekeheted, akkor se történik sokminden .... ha az AVR-ből jön készenlétben, az meg nem normális működés .... de "távszerelni" még mindig csak nagyon kevesek tudnak, ezért max. találgatni lehet .... ;)

Hmm ....

(#33295) Vicarious1 válasza Nemir Ombe (#33294) üzenetére


Vicarious1
aktív tag

Az az érdekes, hogy a félnoname Thomson ugyanúgy 5m-es subkábellel nem csinál ilyet.
(Zárójelben megjegyzem, hogy ha emlékeztek én voltam aki tavasszal rakott fel képeket arról hogy a fémházú készülékek érintésekor, simitásakor "enyhe remegés" érződik és mutattam is a fázisceruzát világítva. Szóval ez még mindig fennáll, nem oldódott meg,) Szóval innen is jöhet Kóbor áram János. :(

(#33296) Nemir Ombe válasza Vicarious1 (#33295) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Akkor viszont a TV antenna (kábel) is lehet a bűnös (ha a TV-vel össze van akárhogyis kötve a többi cucc, kivéve optikánál).... ha, így van, akkor mérj rá az antennára és ha sok benne az áram, tegyél rá egy galvanikus leválasztót.... ;)

Hmm ....

(#33297) Lacielvtárs válasza Vicarious1 (#33295) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

És azóta villanyszerelo nem volt nálad?
En emlékszem a képeidre, de azért azt szerintem rendbe kellene tenni...
A galvanikus elválasztó szerintem is jó ötlet, nálam is van bekötve a tv antenna kábelre :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#33298) Vicarious1 válasza Lacielvtárs (#33297) üzenetére


Vicarious1
aktív tag

De volt egy öreg szaki, kicserélte a Fi-relét, (az tényleg nem működött), egy csomó vezetéket a villanyszekrényben, de nem lett változás. Azt mondta, ha erre nem old le a FI relé, akkor biztos valamelyik készülékem a rossz. Aztán többen írták más fórumokon is, hogy hagyjam a fenébe, ez máshol is van, de ne foglalkozzak vele. Nálam a készülékekbe csak LAN kábel megy egy switch-ből, az antenna csak a routerig megy.

(#33299) zsoika válasza Vicarious1 (#33298) üzenetére


zsoika
addikt

"kicserélte a Fi-relét, (az tényleg nem működött)" Bakker....holnap nyomok egy TESZT gombot a Fi relén, mert pl. ma is úgy voltam a "medencében" hogy ment a keringtető.
Azért tennék olyan leválasztót a tv kábelre....nem egy nagy összeg.

(#33300) Vicarious1 válasza zsoika (#33299) üzenetére


Vicarious1
aktív tag

Ne aggódj, ezek alapján mi már évek óta úgy használtuk a medencét,hogy rossz lehetett a FI-relé. :D Mondjuk idén tavaszig azt sem tudtam van-e Fi relénk és mi is az...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.