Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33751) Dorian válasza VoidXs (#33749) üzenetére


Dorian
félisten

Csak a mérés, az eszköz, és a szoftver pontosságával vannak kétségeim.
Vmelyik telefonom odatettem a kutya orra elé amikor horkolt, 90dB-t mutatott. Hangos jószág, igaz, de azért nem ennyire ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#33752) VoidXs válasza Dorian (#33751) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ha nagyon közel rakod a mikrofont bármihez, azzal mérhetsz elég nagy számokat. Fél centiről a billentyűzet hangját is 80-nak mérem.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#33753) Nemir Ombe válasza Krilehor (#33746) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Igen, azok a centerek valók hozzájuk .... most tőlünk "balra", a "népszerű német webshopokba" egészen baráti áron vannak és némi aprópénzért házhoz is viszik .... ;)

Quetz:
Ha valóban csak a papiron elérhető "hangerő" a lényeg, akkor a BS 403 tényleg egy "rakat f@s", de ennek ellenére (és ugyanolyan hangerőállás mellett) mégsem volt hallhatóan (és mérten) halkabb, mint egy Aria 906 .... érthetetlen .... ;)

A sub-okról röviden annyit, hogy csak akkor lehet rendes véleményt alkotni róluk, ha egymás mellett, egyazon helyen hallottad őket .... (pl. a 2070 még 30nm-re is sok lehet, a 2090 még ennél is "dúrvább", de ugye nem kizárólag ezért szeretjük őket) .... ;)

Hmm ....

(#33754) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#33753) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C
Igen, en is igy érzem hogy az ELAC valóban olyan mint amilyennek 'jellemezted'
Gondolkodom is hogy cseréljem őket ;]
De előbb kabelezek egy 'kicsit' :P

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#33755) BBéci válasza Nemir Ombe (#33753) üzenetére


BBéci
titán

Egyszerre volt nálam 2050 és 2070, naná, hogy mindkettő üzemelt, mert szeretem a házbontó hangerőt. De igazából a kisebbik is bőven adott annyi basszust, amitől bárkinek fülig érne a szája. Csak a ha már lúd, legyen kövér alapon választanám inkább a 2070-et.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33756) #09634560 válasza BBéci (#33735) üzenetére


#09634560
törölt tag

Elac 26x széria lehet jobb választás? Olcsóbb és hangban nem sokkal/alig marad el.

(#33757) Nemir Ombe válasza BBéci (#33755) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Egyértelmü, hogy a több jobb, ráadásul a jobbfajtából még jobb .... :D .... de pl. nemrég kíváncsiságból "összemértünk" 1 db 2070-et, 4 db Debut S10Eq-val és nem a 4-es felállás nyert .... pontosabban 1 dologban jobb volt talán, az pedig (hogyisnevezzem?) az "egységesség" .... de volt kéznél egy 2090 is, na az (EQ nélkül) még az ajtót is majdnem leemelte a zsanérokról, mindamelett, hogy verte (persze már beállítva) mindkét korábbi felállást.... mindez kb. 30nm-en (+kb. 3-4nm beugró)..... de ugye, mint korábban is céloztam rá, nem (csak) a hangerő miatt szeretjük az Elac-okat .... :)

Sanci38:
Jelenleg (akcióban) az 400-as Elac-ok olcsóbbak, mint a 260-asok .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#33758) BBéci válasza #09634560 (#33756) üzenetére


BBéci
titán

Nem annyira kicsi a különbség, hogy ne érné meg 400-ast venni. Viszont ha valakinek csak 260-ra van pénze, annak nem kell elkeserednie, mert nagyon jó hangot kap. Mindkettő esetében fontos a kábelezés, meghálálják.
Most valóban nagyon baráti áron adják a 400-asokat, mert megjelent az utódjuk.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33759) Krilehor válasza BBéci (#33747) üzenetére


Krilehor
tag

Egyáltalán a érdemes lenne cserélnem a jelenelgi Canton sub 80.2 -esemet?
A Canton sub 1200 R kifutó ára és az akciós Elac 2050 kb egy árban vannak ahogy nézem, mennyire egy kategória a 2 láda? Ugyanígy kb most egy pár elac bs403 és a canton reference 9.2 is egy árban mozog, annyi hogy Elacokat találni használtan is, míg Cantont kevésbé

Frontnak a bs403 és hátulra a bs243.2 vagy bs243.3 rossz ötelet, egységes lesz a hangzás?

(#33760) BBéci válasza Krilehor (#33759) üzenetére


BBéci
titán

Nem hallottam azt a két Canton szubládát, ezért passz.
Azt, hogy 9.2 vagy 403, magadnak kell eldönteni, jórészt ízlés dolga.
Nagyon rossz ötletnek tartom a 400-as és a 240-es széria keverését, pláne csúcskategóriás erősítőhöz. Azon a szinten kiemelten fontos az egységes hangzás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33761) kurucz24


kurucz24
tag

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem.(inkább nagy segítségre) :)

A következő erősítők közül melyiket ismeritek/ajánlanátok, illetve nem:
LX302
NR686
SR5012

(Esetleg más ajánlás ebben a kategóriában)

Illetve a fenti erősítőkhöz 5.0, egyelőre a következőket néztem:
Q Acoustics
Dali
Jamo

(Esetleg más ajánlás, akár használtban is 200-250e-ig)

Nagyon szépen köszönöm előre is. :R

(#33762) Norbi 72 válasza kurucz24 (#33761) üzenetére


Norbi 72
veterán

Milyen zenét hallgatsz,ill. zene/mozi arány?

Igencsak eltérő vasakat tettél be,nem mindegy.

Azt a Jamo-t ki is venném,náluk fentebb érdemes nézelődni.

[ Szerkesztve ]

(#33763) BBéci válasza kurucz24 (#33761) üzenetére


BBéci
titán

A Marantz - DALI párost ajánlom, de a szubládáról ne feledkezz meg!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33764) kurucz24 válasza Norbi 72 (#33762) üzenetére


kurucz24
tag

70/30 a mozi javára, szóval inkább mozi, de zenéből nagyon vegyes(elektronikus, rock, hip/hop)

BBéci:
Köszi, sub van, egy Boston Acoustics ASW 250, az egyelőre marad. :)

(#33765) Gigi01 válasza BBéci (#33763) üzenetére


Gigi01
őstag

Ahhoz a Dali-hoz te amúgy mit ajánlanál,ha esetleg cserélek erősítőt?.Meg akkor már ahhoz a szetthez,18nm-re milyen szub-ot?

[ Szerkesztve ]

(#33766) Norbi 72 válasza kurucz24 (#33764) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ehhez szvsz 686-Q acoustic párost(utána Spektor) hallgatnám meg.

[ Szerkesztve ]

(#33767) Nemir Ombe válasza kurucz24 (#33761) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Én lehet inkább egy ilyen [link] vagy egy ilyen [link] AVR-t vennék és a Q Acoustics szettet .... vagy a "maradékot" hozzátenném egy jobb 5.0-hoz .... ;)

Hmm ....

(#33768) BBéci válasza Gigi01 (#33765) üzenetére


BBéci
titán

Aminek jó az ára, tehát kifutó modellt, vagy pár éves használtat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33769) #98221312 válasza BBéci (#33768) üzenetére


#98221312
törölt tag

Azonos kategóriában a régi szériáknak milyen hátrányai vannak pl az idei modelekkel szemben?

(#33770) Nemir Ombe válasza #98221312 (#33769) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az attól is függ mennyire régiek .... ;)

Hmm ....

(#33771) #98221312 válasza Nemir Ombe (#33770) üzenetére


#98221312
törölt tag

Pl egy 10-12 éves széria... :)?

(#33772) BBéci válasza #98221312 (#33769) üzenetére


BBéci
titán

Bizonyos alkatrészek öregedésével lehet számolni, valamint szolgáltatások terén vannak előnyei az újaknak. Például HDMI bemenetek, CEC, ARC, készenléti jelátengedés, Atmos, stb.
Szerintem egy 10-15 éves Denon AVC A1/A11 hangminőségét a mai 8-900000 forintos kombájnok legfeljebb megközelítik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33773) #98221312 válasza BBéci (#33772) üzenetére


#98221312
törölt tag

Értem... :)
Hangfalak esetében??? :)

(#33774) Krilehor válasza BBéci (#33760) üzenetére


Krilehor
tag

Rendben és köszönöm mindhármótoknak a segítséget. Megpróbálom mindegyiket meghallgatni, aztán majd döntök :)

(#33775) kurucz24 válasza Nemir Ombe (#33767) üzenetére


kurucz24
tag

Köszi, én is azon az oldalon nézegettem őket, jóval olcsóbbak, mint itthon.

Köszi mindenkinek :R

(#33776) BBéci válasza #98221312 (#33773) üzenetére


BBéci
titán

Egyes membránok és a peremek öregedhetnek, de nem jellemző. A legalja kategóriát kivéve 20 éve nem találkozni kezeletlen, impregnálás, bevonat nélküli membránokkal, szivacs peremekkel.
A ribbonok bizonyos fajtái hajlamosak 11-12 év után döglődni, szerencsére felújíthatók és akkor megint remekül szólnak ugyanannyi ideig. A keresztváltók alkatrészeire ugyanaz érvényes, mint az erősítőkére, a kondenzátorok élettartama nem végtelen. Cseréjük egyszerű és nem különösebben költséges.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33777) szpali


szpali
addikt

Sziasztok!
Wharfedale 240 diófa, és 220C+220 fekete hangfalaim vannak, amik költözés után nagyon kilógnak az új nappali bútorok világos tölgy+fehér összeképéből.
Mivel lecserélni nem szeretném őket, ezért gondolkodom bútor fólián.
Próbált már valaki ilyesmit? Főként a hangfalak előlapjára lennék kíváncsi, a fényes fekete felületet át lehet vajon fóliázni fényes fehérre? Ahogy nézegettem, hangszórókat ki lehet emelni, de a fényes előlap nem tudom, hogy le tud-e jönni, vagy ragasztva van... :F

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#33778) zsoika


zsoika
addikt

Szerintetek ez az alátét jó lehet?

(#33779) jeni válasza zsoika (#33778) üzenetére


jeni
félisten

Pont egy minőségi Panasonic NV-F65 videóval szemlélteti a dolgot. :U

Videóra nem hiszem oda pont jó lenne,annyi rezgést önmagában nem kelt.

(#33780) Nemir Ombe válasza zsoika (#33778) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ott van a leírásban, hogy "Egy teljesen új zenei élmény" .... nem elég .... ?? ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#33781) zsoika válasza Nemir Ombe (#33780) üzenetére


zsoika
addikt

Kíváncsi lennék nála az mit jelent.

jeni: Hát ja...Én AVR-t gondoltam rátenni és csak gondolati szinten. Még nem találkoztam a mágneses technológiával alátétnél. Szerinted anno tényleg a videó alá vette ? :F

[ Szerkesztve ]

(#33782) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#33780) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#33783) Q válasza zsoika (#33781) üzenetére


Q
senior tag

Szerinted jó ötlet pont videó magnó alá mágnest tenni? :-!

(#33784) Nemir Ombe válasza zsoika (#33781) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Tökmindegy, hogy légpárnás/rugós/mágneses (bár az utolsó legalább látványos és "hájtech") a lényeg: a rezgések által keltett "torzítás" csökkentése .... ami ha alapból alacsonyabb (és egy elég drága szint alatt általában az) mint a rendszer további/egyéb "torzítása/zaja" (amit a belső megépítettség/táp/panelek felfüggesztése/stb is okozhat), akkor általában a 0-hoz közelít a hatás, ha nem, akkor lehet hallható a változás .... ;)

(mellesleg: egy erősítő/AVR esetében maga a hsz kábel több rezonanciát "szállíthat", mint ami a környezetből összesen érkezik, ill. az erősítő trafójának rögzítőcsavarjai alá utólag rakott gumigyűrűk is "csodás" hatással lehetnek, ha gyárilag kifelejtették ....)

De ha "lebegő alátétet" szeretnél, akkor pl. ez [link] egész olcsó .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#33785) zsoika válasza Nemir Ombe (#33784) üzenetére


zsoika
addikt

"erősítő trafójának rögzítőcsavarjai alá utólag rakott gumigyűrűk is "csodás" hatással lehetnek, ha gyárilag kifelejtették ....)" Na ezt kipróbálom! A Sony 1040-esem elég trafóhangos ....bár az informatékás tüskék+alátét sokat csillapított rajta(amit te ajánlottál).

Q: Nem volt szándékom videót tenni rá, sőt semmit..... csak érdeklődtem hogy mi fán terem ez a mágneses technológia, mert még nekem új.

Ma egy kicsit pang a topik, gondoltam erről még nem csevegtünk :K

[ Szerkesztve ]

(#33786) Ance válasza zsoika (#33785) üzenetére


Ance
őstag

Valahogy az a belső megérzésem, hogy egy nem rögzített, mágneses tér által levegőben tartott dolog jobban átveszi a környezetéből érkező rezgéseket (pl. hangfalakból), mint egy stabilan, mondjuk 4 tüskén álló dolog. A négy tüskén legalább a saját súlya lenyomja, itt viszont a talppal együtt rezeg. Persze nem tudom, hogyan van megoldva a mágneses tér alatta, de nem hiszem, hogy mozdulatlan lenne a lap.

Csak egy vélemény az ötletelésedhez.

(#33787) Q válasza zsoika (#33785) üzenetére


Q
senior tag

Persze, gondoltam. Én a hirdetőre gondoltam, hogy pont egy mágneses elven működő lejátszó alá tesz mágneses elcsatolást. Bár ezek a felső kategóriás Panák elég jól le voltak árnyékolva, de akkor is :)

(#33788) zsoika válasza Ance (#33786) üzenetére


zsoika
addikt

Na új avatár (arckép)? :C

Fogalmam sincs hogy milyen lehet, de hátha BBéci már használt/látott ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#33789) Dorian válasza zsoika (#33785) üzenetére


Dorian
félisten

"az informatékás tüskék"

Ezek rendesen hegyesek? Ami egy db. képet neten látni róluk, az alapján elég elbaszottnak látszik.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#33790) Ance válasza zsoika (#33788) üzenetére


Ance
őstag

Ja. Kedvet kaptam. :)

Kíváncsi leszek, mit mondanak rá.

(#33791) rodi81


rodi81
tag

Sziasztok!
Van egy JVC 5.1-es házimozi szettem és olyan gondom van vele,hogy a center sugárzóból nem jön olyan tiszta hang.
Hibája nincs szerintem, de nem annyira szép hangot ad,hiába próbálgatok mindenfajta beállítást.Szerintetek ha lecserélném egy jobb minőségű center sugárzóra lenne hatása?Valahol olvastam,hogy a hangfalaknak jobb ha egy márkából származnak.Igaz ez?Mire figyeljek paramétereknél csere esetén?Illetve gondolkodtam egy jobb minőségű soundbarra is,lecserélni az egész rendszert rá.Úgy hallottam már nagyon jó hangot tudnak azok is.

(#33792) Lacielvtárs válasza Ance (#33790) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Gratula az avatarhoz :C
Első ránézésre olyan mint egy teletabi ördög ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#33793) Ance válasza Lacielvtárs (#33792) üzenetére


Ance
őstag

Rákerestem (ez már bőven az én gyerekkorom után keletkezett dolog) és nem, nem olyan. :-) Közel sem. Ez egy angyalnak álcázott ördög, vagy egy ördögnek álcázott angyal, amit a hangulatom dönt el. :)

[ Szerkesztve ]

(#33794) BBéci válasza rodi81 (#33791) üzenetére


BBéci
titán

Kevés információt közöltél.
Mit jelent az "olyan tiszta" és a "nem annyira szép"?
Add meg a szett pontos típusát, mióta nem vagy elégedett a hangzással, mit szólaltatsz meg rajta, hogyan van elhelyezve a centersugárzó? A többi hangdobozzal elégedett vagy?
"Valahol olvastam,hogy a hangfalaknak jobb ha egy márkából származnak.Igaz ez?"
Gondolom a topik összefoglalójában olvastad, ez a házimozi egyik ökölszabálya. Nem csak azonos gyártótól, hanem azonos családból kell származnia mindegyik hangdoboznak!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33795) #98221312 válasza BBéci (#33794) üzenetére


#98221312
törölt tag

" ez a házimozi egyik ökölszabálya. "

Mindenképp igazad van, kell az egység és pont...

Viszont nálam volt a szettemhez tartozó center, és egység ide, vagy oda, borzasztó visszalépés volt a B&W-hez képest...
Az igazat megvallva próbáltam elvonatkoztatni, magától a hangminőségtől, és magára az egységre koncentrálni, de nem véltem felfedezni komolyabb dolgot...
A Gravitáció című filmnél lehetett érzékelni, mivel a beszéd ott a frontokból is jön..

(#33796) kurucz24 válasza Nemir Ombe (#33767) üzenetére


kurucz24
tag

Szerintetek a Q Acoustics 3050 5.0 szett 190e-ért mennyire "megérős"? A frontok sérültek picit, leginkább a hátoldalon, de elég látványos. Elvileg újak, garanciával.
Vagy szettben ugyanitt hozzá Denon AVR-X1400H(új), összesen 250e. H/K avr151-et váltana, komolyabb előre lépést terveztem erősítő terén, de ennyiért gondolkodóba estem. :F :F
Köszi a segítséget :R

(#33797) VoidXs válasza #98221312 (#33795) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem csak ott érződik az egység hiánya, ha mindenfelé mozog a beszéd (a Gravityben mondjuk pont végigmegy minden csatornán), hanem az esetek többségében atmoszférát és zenét is kevernek a centerre. Ettől függetlenül én is olyan helyzetben vagyok, hogy a szettemhez tartozó center használhatatlan, nem bírtam együttélni vele, így inkább az eggyel magasabb családra frissítettem. Kellett szenvedni, hogy beilleszkedjen, de teljesen megérte. A távoli célom az, hogy a center is egy front legyen, az az igazi egység, csak a szoba nem teszi lehetővé.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#33798) Lacielvtárs válasza VoidXs (#33797) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nálam már a center is egy front :D
Amúgy érdekes ez a jelenség, én is igy tapasztaltam, de az okára még mindig nem jöttem rá...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#33799) zsoika válasza Dorian (#33789) üzenetére


zsoika
addikt

"elbaszottnak látszik" Lehet az ,de legalább olcsó.

ELACielvtárs: Igen nálam is front a center! Tőled "loptam" az 5letet :C
Szerintem belépő és alsó/közlép szinten a center hangján lehet legjobban észrevenni a hiányosságot. Nálad már lehet jobb, vagy u.olyan lenne a centere.

[ Szerkesztve ]

(#33800) zsoika válasza kurucz24 (#33796) üzenetére


zsoika
addikt

Szia. A szett maga jó de a neten már láttam újat 235eFt ért ha jól emlékszem és szerintem min X2... AVR kéne hozzá.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.