Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32551) Beni2360 válasza Csabi1984 (#32549) üzenetére


Beni2360
félisten

Valószínű, hogy az erősítőd nincs jól beállítva és nem jó kimenetet választasz.
Nem ismerem de nálad a kezelési könyv és azt kell sokat tanulmányozni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#32552) Lacielvtárs válasza Csabi1984 (#32549) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Akkor itt is, nézd meg az avr kezelési útmutatójat ahogy Beni2360 is mondja.
Több különféle 'hangkep' között tudsz választani és lehet nalad nem az adott érintetlen 'hangkep' van kiválasztva...
Amúgy VoidXs kolléga szavai a playerre vonatkozik, ahogy BBéci is mondja :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#32553) BBéci válasza Beni2360 (#32551) üzenetére


BBéci
titán

Azt még én is tanulmányozom, ha kevéssé ismert készülék kerül hozzám, pedig 20 éve foglalkozom házimozival.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32554) BBéci válasza I'am Dony (#32543) üzenetére


BBéci
titán

Legfeljebb az egészen kis térfogatú, pici hangszórós hangdobozok esetén hiányozhat sztereó zenehallgatáshoz egy szubláda. Amelyik 3 dB eséssel megszólaltatja a 40 Hz-et, az már kiváló. Quadraljaim ennél valamivel lejjebb mennek és az SVS SB-4000 sem bizonyult olyan társnak, amit érdemes bekapcsolni.
Emberek százmilliói hallgatnak zenét sztereó rendszeren, fel sem merülhet szubláda alkalmazása.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32555) pepejoe


pepejoe
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem de nem tudom hogy ez-e a megfelelő topic, ha nem légyszi irányítsatok át oda.

Szóval adott egy régebbi TV amin csak HDMI port van, a TV körül elég kevés hely van hogy HDMI porton össze lehessen kötni a laptoppal, hosszabb kábel nem opció két gyerek miatt. A kérdés az lenne hogy létezik-e olyan eszköz amit HDMI portba lehet dugni és lejátssza ami rajta van, vagy valami olyan dolog ami wifin (vagy valami hasonló wireless elven) lejátsza a laptopon elindított filmet.

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#32556) Quetz válasza BBéci (#32554) üzenetére


Quetz
őstag

Próbáld ki a London Gramar első albumát mélynyomóval és anélkül. Két teljesen különböző élményt kapsz. Mondjuk tény, nem ők a sztenderd.

(#32557) hcs57 válasza BBéci (#32537) üzenetére


hcs57
őstag

Az még baromibban káros, ha olyan tanácsokat adnak a "szakértők", hogy az nem jó, csak így.. vagy úgy, ahogy ők mondják...
azt tanácsoltam, hallgassa meg sub nélkül az 5.0-t, s ha hiányzik neki valami, akkor vegyen subot (nekem most sem hiányzik..).
Ebben mi a káros? Ki sem próbálhatja az új szerzeményét? Ahhoz képest, amiről vált ez hatalmas javulás lesz még 5.0 ban is.
Azt már meg sem hallom, hogy a zenében is kell a sub a Spektor 6 -hoz...

Még vetessetek vele drága kábeleket, tápkábeleket, tetessetek a kábelek alá kis tartókat, az erősítőre vulkanikus követ, stb... ezek biztos hasznosak lesznek, közben sok százezerrel szegényebb lesz.

Ez nem káros?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#32558) hcs57 válasza Lacielvtárs (#32538) üzenetére


hcs57
őstag

A sub csatorna, vagyis azok a mély hangoknál már nincs irányérzékelés, mindegy, hogy honnan szól... nincs sztereó hallás.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#32559) hcs57 válasza pepejoe (#32555) üzenetére


hcs57
őstag

Létezik olyan tv okosító, amit a hdmi aljzatba kell dugni, azt hszem az neked egy alternatíva lenne...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#32560) Downsampling válasza Quetz (#32556) üzenetére


Downsampling
senior tag

Vagy kell venni egy pár jóféle T+A hangfalat (nem lesz olcsó). Az enyémek konkrétan 22 Hz-ig mennek le 3 db eséssel mérve. Ez még a legtöbb (és rohadt drága) szubnak sem nagyon megy.
Én valami nosztalgiaféleség miatt tartottam meg a szubládámat, tök jól néz ki, lehet rá pakolni ezt-azt, de bekötve már jóideje nem volt (nem is lenne értelme, a T+A-k mélyebbre mennek... :K

szerk: bocs, hogy megint beleugattam: nekem nincs házimozim, tiszta sztereó a rendszer...

[ Szerkesztve ]

(#32561) johnywalker válasza hcs57 (#32557) üzenetére


johnywalker
őstag

Minden kábelemet, mind Hdmi valamint Rca és optikai-t.lecserértem!! És szuperül élvezem, asszem nem gondoltam volna a változást!Pedig eddig szkeptikus voltam!

(#32562) hcs57 válasza johnywalker (#32561) üzenetére


hcs57
őstag

Az analóg kábeleknél még csak talán... de a hdmi és az optikainál... na igen, ez már vásott fül,,, nehéz azt mondani, hogy ugyanúgy szól mint az olcsóbb. Valamiért jobbnak kell lenni, hisz sokszorosa az ára...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#32563) BBéci válasza hcs57 (#32557) üzenetére


BBéci
titán

Úgy hallgassa meg 5.0-ban, hogy ott egy szubláda is és össze tudja hasonlítani.

Rettenetes ostobaságokat tudsz összehordani.
Szerinted vannak olyan elvakult (elborult agyú) házimozisok, akik a próbára hazavitt kábelt akkor is kifizetik,ha nem hallanak azok által okozott hangminőség javulást?

Hányszor kell még leírni, hogy az erősítőt tehermentesíti a szubláda beiktatása az alsó oktávok megszólaltatásának kínjától, ennek köszönhetően a teljes 80 Hz feletti rész jobban fog szólni.
Valqmint az LFE önálló, független csatorna, ha annak a jelét rákeverik a front csatornákra, az megint csak hangminőség romlást eredményez.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32564) hcs57 válasza BBéci (#32563) üzenetére


hcs57
őstag

Ha valaki nem azt szajkózza, amit a "szakértő", akkor az ostoba? Ugyan már... A sub igazáből a bögre hangfalakhoz nélkülözhetetlen, de ezt így leírni itt eretnekség... a többi pénz költési ajánlatot nem is említem...

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#32565) ctrlaltdel13 válasza hcs57 (#32564) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Én sokat teszteltem filmeket szubbal és nélküle is. Döbbenet a különbség,mikor hulk kiugrik az üvegfolyosóról és beleüvölt a nagyvilágba,na azt csak egy szub tudja visszaadni,de úgy hogy fel áll a szőr a hátamon.
Persze mindez csak egy megfelelő teljesítményű és minőségű ládától várható. Szvsz.

(#32566) hcs57 válasza ctrlaltdel13 (#32565) üzenetére


hcs57
őstag

Ezt gondolom úgy is van, s abban is biztos vagyok, hogy egy ilyen minőségű sub új ára kb 200 ezer, vagy több... kérdés, ilyen filmeket nézek? Kell ez nekem 200 ezerért?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#32567) Quetz válasza Downsampling (#32560) üzenetére


Quetz
őstag

Szerintem nincs azzal semmi baj, hogy megosztod a tapasztalataidat. Ezek a hozzászólások adhatnak ötleteket sokunknak. Ráadásul több út is vezet ugyanaddig a célig. Amikor valaki kérdezi, hogy milyen módon oldja meg a mélyeket házimozihoz, én tényleg nem a full range hangfalakat szoktam ajánlani, ezen okokból:

1. Kell hozzájuk egy combos erősítő. Több száz wattokra lehet szüksége a rendszernek, ha tombolnak a vásznon

2. A frontokat a kép két oldalára helyezed el, a mélyládát meg oda, ahol optimális. Ha lehe, akkor többet egyszerre, aminek az eredményét ez a két kép is mutatja:

EP500 vs 2 x EP400s at Primary Listening Seat

EP500 vs. 2 x EP400s at Secondary Listening Seat

Azt hagy kérdezzem meg, milyen T+A-kat használsz, és mi hajtja azokat?

(#32568) Ance válasza hcs57 (#32566) üzenetére


Ance
őstag

Én is sokáig sub nélkül használtam a rendszerem, mert elég mélyre mennek a frontjaim. Én is azt hittem ez jól szól. Most szívesen odaadnám neked kölcsön a subomat, hogy használd egy pár napig nyugodtan, hogy megismerhesd a különbséget. Sajnos gondolom nem pécsi vagy, így nem tudom odaadni.

Én egy dologban egyetértek veled. Egy belépő szintű (200k) alatti reflexes sub egy elég mélyre menő de nem csiliókba kerülő 5.0 rendszernél nem ad akkora pluszt. Ezt kipróbálhattam, így közvetlen tapasztalat. Egy ilyen rendszernél a zárt rendszerű, mélyre menő szub viszont óriási plusz élményt ad a filmekhez és egyes zenékhez is. Ez is közvetlen tapasztalat, pedig az én subom kb. 200k újonnan, tehát nem nagy szám.

(#32569) Lacielvtárs válasza hcs57 (#32558) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ez igaz, és jogos, csak abban nem vagyok biztos hogy pl az avrnek jót tesz e hogy azokat a mély hangokat is a végfoknak kell meghajtania, amit a szub beépített erősítőjének kellene...
nem arra gondolok hogy nem bírja, hanem hogy el fogyhat az erő.
persze értem amit mondasz, a mély hangnak "mindegy" honnan szólnak.

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#32570) Dorian


Dorian
félisten

Itt megint elhangzanak olyan sarkos, dogmatikus kijelentések, amiknek egy szórakozás-célú hobbinál semmi helye nincs! Le kellene már szállni a magas lóról, ahonnan egyesen nem képesen elfogadni, hogy itt nem csak az ő igazságuk a helyes. Itt szórakozásról van szó, nem azt vitatjuk, hogyan kell helyesen agyi tumort operálni...

Nyilvánvaló, hogy a teljes moziélményhez kell a szubláda is, ezt senki nem vitatja.
Azonban az otthoni, nappaliban berendezett házimozi - mint ahogy a zenehallgatás is - kompromisszumok tömkelege. Mint ahogy lehet élvezetesen zenét hallhatni kis monitor dobozokkal is, úgy mozizni is lehet élvezetesen szubláda nélkül. Igen, mindkét esetben elveszik a legalsó tartomány, ez sokak számára viszont megfelelő kompromisszum. Csak egy példa: sokkal nagyobb kompromisszumokra kényszerít, mert sokkal nagyobb hangi anomáliákat okoz, ha a helyiség akusztikája, vagy a hangdobozok elhelyezése pocsék.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#32571) BBéci válasza Dorian (#32570) üzenetére


BBéci
titán

Te sem vagy képes megérteni azt, amit nem csak én, hanem Quetz is leírt? Belépő kategóriás erősítők nem képesek ugyanolyan minőségben megszólaltatni a 80 Hz feletti frekvencia-tartományt akkor, ha az alatta lévő is rájuk van bízva, mintha azt leveszi a vállukról egy szubláda.
XT-nek miért kellett harmadik mélyláda a rendszerébe, amikor frontsugárzóinak 33 centis hangszórói 20 és 220 Hz között dolgoznak? Mert házimozi üzemmódban nem egy-egy 800 wattos monoblokk, hanem 7-csatornás házimozi végfok hajtotta őket. Sztereóban elegendő volt a két Ymer.
Miért emel óriásit az élményfaktoron egy a meglévőnél jobb mélyláda beillesztése?

Amiben igazad van: valóban nem kellene magas lóról olyan dogmatikus kijelentéseket tenni, hogy házimozihoz felesleges, illetve nem kötelező a mélynyomó. Az ide írók döntő többsége szerint elengedhetetlen.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32572) BBéci válasza Ance (#32568) üzenetére


BBéci
titán

"Egy belépő szintű (200k) alatti reflexes sub egy elég mélyre menő de nem csiliókba kerülő 5.0 rendszernél nem ad akkora pluszt. "

Ezt konkrét példákkal tudnám cáfolni, de félek, a "csilliók" alatt nem ugyanazt értjük.
Munkám során elég sok 200000 forintnál olcsóbb szubládát használtam és mindegyik jelentős pluszt adott, úgy hangnyomásban, mint élményben.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32573) BBéci válasza Quetz (#32567) üzenetére


BBéci
titán

Ezt a T+A hangdobozpárt hosszasan, több alkalommal tesztelgettem, egyik kedvencemmé vált, sajnos leálltak a gyártásával.
A TL (Transmission Line) jóvoltából szuper a mélytartománya (is), de házimozi rendszerbe téve tutira kellene mellé mélyláda.
Ezt az Atlantic Technology hasonló felépítésű hangdobozaival szerzett tapasztalataimra alapozom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32574) Dorian válasza BBéci (#32571) üzenetére


Dorian
félisten

Tisztában vagyok vele, hogy a nem lesz tökéletes a hangminőség.
Ismétlem(!): ez csak kompromisszum kérdése, értelmes ember nem a tökéletességet hajszolja, hanem a számára megfelelő kompromisszumok árán elérhető optimumot. Ez pedig mindenkinél más és más, nem mondhatod, nincs olyan, hogy "kötelező". Ez nem biztonságtechnika, vagy orvostudomány, hanem szórakoztató elektronika.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#32575) BBéci válasza Dorian (#32574) üzenetére


BBéci
titán

Nem kötelező, de akkor az valami más, nem házimozi. A házimozi 5.1; 7.1; 5.1.2; 5.1.4; 7.1.2; 7.1.4; 5.2.2; 5.2.4; 7.2.2; 7.2.4 felállás lehet, no meg amiket kihagytam. De semmiképpen nem 5.0! Az nem házimozi, ha az egyik dedikált csatornát kihagyjuk. Ezzel az erővel az egyik háttérsugárzót is dobhatnánk a centerrel együtt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32576) Dorian válasza BBéci (#32575) üzenetére


Dorian
félisten

Én bizony sehol sem találom a házimozi hivatalosan elfogadott, érdekképviseletekkel egyeztetett, Magyar Tudományos Akadémia által jóváhagyott definícióját, az nem létezik.
Ennyi erővel az átlag nappali szobákban elhelyezett sokpontegyes berendezés sem házimozi... (Ráadásul dedikált, célra épített moziszobákhoz képest jóval több hangi hátránya van, mint az 5.0-nak az 5.1-hez képest)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#32577) Downsampling válasza BBéci (#32573) üzenetére


Downsampling
senior tag

Pontosan! Ezzel teljesen egyet értek! Én nem azért nem használom a szubom, mert házimozinál nem kellene, hanem mert:
1. Nincs házimozim
2. Az én szubom nem egy komoly darab, csak jól néz ki. Egy sztereó rendszert meg tud támogatni (finoman, ésszel), de már erre sincs szükségem.

Amúgy kipróbáltam bekötve szubot a T+A hangfalakkal. A szubom legalsó frekije 30 Hz körül van, a T+A dobozok bemnennek akár 20 Hz alá is. Volt, hogy a szubom membránja meg sem mozdult, amikor a T+A dobozokból hömpölygött ki a mély. Mivel két 300 wattos monoblokkom van, bőven van bennük tartalék, még kis hangerőn is néha olyat tudnak szólni egy-egy effektél, hogy a szívemhez kapok. Amit még szeretek bennük, hogy a lehető legkisebb hangerőn sem vesznek el a sávszélek, főleg a mélyek. Nem igazán lehet háttérzenélni velük, mert a basszus néha igenis előjön a háttérből.

(#32578) BBéci válasza Dorian (#32576) üzenetére


BBéci
titán

Attól, hogy az MTA nevével dobálózol, még nem lesz igazad. A házimozi az, amit leírtam, akár elfogadod, akár nem.
Miért nem a Dolby Laboratories által kiadott definícióval jössz? Talán hitelesebb lenne, mint az MTA emlegetése.
Te is az elejétől kezdve használsz szubládát, tehát vizet prédikálsz és bort iszol. :P

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32579) sepsi0


sepsi0
őstag

Sziasztok! (nem kiröhögni :B)

Vettem egy centert Heco Concerto C13.
Dupla bekötése van hátúl (2+ 2-).
Be kell nekem kötni mindet az erősítőhöz, vagy össze kell kötnöm a center csatlakozóit párhuzamosan?
Köszönöm! :R

(#32580) BBéci válasza sepsi0 (#32579) üzenetére


BBéci
titán

Nem adtak hozzá összekötő lapocskákat? Ha nem, akkor tegyél közéjük kábeldarabkákat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32581) Downsampling válasza Quetz (#32567) üzenetére


Downsampling
senior tag

Nálam megvan a sok száz watt. Két Emotiva UPA-1 monoblokk csatornánként 300 wattot tud (rövid időre ettől jóval többet) 4 ohmon. Márpedig a T+A Pulsar TAS 1500-ok 4 ohmosak.
Eleinte a T+A TMR 160 MKII volt a kiszemelt, de azok már tényleg valódi monstrumok, ahol lakom, összesen nincs akkora tér, ami azoknak elég lenne. Amúgy jól látható, hogy bár a Transmission Line dobozok milyen mélyre tudnak menni, és bizony azokat nagyon szépen is tudják megszólaltani, de az én első reflexes T+A-m sem kutya. Pláne úgy, hogy csak az alsó mély hangszóróhoz kapcsolódik a reflexport, a felső egy külön, zárt részben van! Így a mélyek még precízebbek, definiáltak, abszolút nem kenődik el az alja. Az is nagyon szuper, hogy maga a doboz valami iszonyatosan masszív, erős, szerintem semmiféle rezonanciája nincs, vagy legalábbis olyan alacsonyra került, hogy azt nem lehet érzékelni. A korábbi Tannoy-okra, ha rátettem a kezem nagy hangerőn, bizony lehetett érezni a rezgéseket. A T+A-n nincs az a hangerő, ahol azt a kezemmel érezném.
Ha valaki ehhez a sztereórendszerhez még külön szubládát is igényel, ott valami nincs rendben a hallásával. De egy igazán jó, nem éppen kis méretű szubot el tudok ezek mellé is képzelni házimozin, olyat, ami még a T+A dobozoktól is nagyobbat tud szólni a 20-30 Hz-es tartományban. De szerintem nálam minden megvan ahhoz (erős végfokok, komoly tartalékokkal, a mélytartományt erőteljesen és precízem megszólaltató hangsugárzók), hogy sztereórendszerben is élvezetes lehessen mondjuk egy koncertfilm. Roger Waters pár éve kiadott The Wall Blu-ray koncertje a rengeteg effekttel (robbanások, helikopter, stb.) olyat szól nagy hangerőn, amit talán még koncerten sem hall így az ember. (talán ott csak a térhangzás miatt lehet nagyobb élmény a hang)

(#32582) Dorian válasza BBéci (#32578) üzenetére


Dorian
félisten

Azt nem tudod elfogadni, hogy nincs olyan, hogy kötelező mert ez az egyének szórakoztatását szolgálja. Van akinek kell, van akinek nem. Maximum ajánlott lehet. A Dolby ajánlásai közt rengeteg olyan dolog van, ami szintúgy nem teljesül a nappalikban elhelyezett házimoziknál, erre hivatkozni felesleges, mint perdöntő tény.

(Illetve azt nem tudtod elfogadni, ha valaki mást gondol a világ dolgairól, mint te, ezt számtalanszor bebizonyítottad.)
Az egyik első mondatom a témában ez volt: "Nyilvánvaló, hogy a teljes moziélményhez kell a szubláda is, ezt senki nem vitatja." Úgyhogy nem áll meg a borosvizes szólásod.
Viszont én nem prédikálok, hanem elfogadom, ha mások máshol, akár lejjebb hozzák meg meg a kompromisszumokat, mindnyájan meghozzuk valahol.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#32583) sepsi0 válasza BBéci (#32580) üzenetére


sepsi0
őstag

Rendben, köszönöm. :R

(#32584) hcs57


hcs57
őstag

Örömmel olvasom a hozzászólásokat, s látom megértettétek a lényeget.

Különbözőek vagyunk igényekben, lehetőségekben - aminek az eredménye az lesz, hogy ki ki a saját igénye és lehetősége (anyagi, helyi adottság) szerint házimozizik.

Öröm olvasni a saját tapasztalatokat, amelyekből amit csak lehet, igyekszünk használni.

Legfontosabb az, hogy ezek ajánlások maradjanak, s nem pedig kötelező dogmák... az ésszerűség határain belül.

További jó házimozisást kívánok mindenkinek, amihez hó hangokat is kívánok.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#32585) attiss66


attiss66
senior tag

Na átjöttem ide , a belépő színtű topikba, mert a haladóban a többség úgy adja az információt, mintha a fogát húznák érzéstelenítés nélkül. :D

Van itt nekem egy problémám, konkrétan a kőzetgyapottal. Csillapítóanyagnak biztos kiváló, de porzik. Van itt egy kis ellentmondás, mert áteresztőnek kell lennie a vetex-nek és a ráhúzott szövetnek is, máskülönben visszaverné a hangot. De, ha áteresztő, akkor a port is átereszti/pl, van egy nagy huzat a házban/, a kőzetgyapot por belélegzése piszokul káros. Kérdésem az lenne, hogy ha "mikroszkóp" alatt vizsgálnánk, egy nagy huzat hatására, jön e ki a gyapotból por. Vagy pl egy gyerek rácsap a kezével a szövetre, ami alatt a vetex és a gyapot van. Dolgoztam jópárszor kőzetgyapottal és üveggyapottal és nem véletlenül használtam profi porálarcot/gumiból van és a két oldalán szűrőbetétek/. Csak érdeklődök. Én örülnék a legjobban, ha nem nekem lenne ebben igazam, hogy porolhat a kőzetgyapot.

Nekem lenne egy ötletem, bár ez sokkal munkaigényesebb, meg még nem is olvastam végig a hangcsillapítás/basszuscsapdáról szóló belinkelt cikkeket/, lehet nem is elég hatásos.

A fakeret hasonló, mint a videóban. 3x1 cm-es lécekből van a váz. Első keret/ami a fallal érintkezik/, rá van ráfeszítve 4mm vastag filc/ az áteresztőképességét és a sűrűségét a kevésbé sűrű kőzetgyapothoz látom hasonlónak/. Rá a második keret, arra is 4mm-es filc ráfeszítve, rászegelve kis szegekkel. Így egymáson 10 keret filcekkel. A fal és az első filc között 1 cm távolság és a filcek közt is 1 cm távolság. És ezt az egészet be lehet borítani szövettel. Ez nem porol, csak kérdés, hogy mennyire csillapít, csillapít e, milyen funkciót tud betölteni a hangok csillapításában.

(#32586) Quetz válasza attiss66 (#32585) üzenetére


Quetz
őstag

Szerintem eltúlzod a problémát, a dízel kipufogott anyagait beszívva sokkal nagyobb károsodásnak teszed ki magad.
A kérdéseidre pedig csak az lehet a válasz, hogy mindig kell egy ember, aki elsőre megcsinálja, kipróbálja az új dolgokat. Ebben az esetben ez az ember te lehetsz.

(#32587) ctrlaltdel13 válasza attiss66 (#32585) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

A gyártó ajánlása szerint szabad légáramlatnak kitett helyen is alkalmazható.
Itt csak az airrock- ról beszélek.
Ha ezt bevonod vetexel szerintem tuti jó.

(#32588) BBéci válasza hcs57 (#32584) üzenetére


BBéci
titán

Ha úgy írtál volna véleményt és ajánlást, hogy előtte egy hónapos időtartamra kaptál kipróbálásra egy bejáratott DALI SUB F9-et, hozzáillő kábellel, használtad pár napig, majd kikapcsoltad és visszacsomagoltad a dobozába, mert számodra nem adott semmi plusz élvezetet, örömet a hangja, akkor azt mindenki elfogadta volna. Persze erős csodálkozással, de az más kérdés.
Így viszont az süt minden mondatodból, hogy úri huncutság a mélyláda, felesleges rá pénzt kiadni. Vonatkoztathatnám ezt a kábelekre és egyéb kiegészítőkre, de inkább nem teszem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32589) Ance válasza attiss66 (#32585) üzenetére


Ance
őstag

Ha ennyire aggaszt, akkor csináld szivacsból. Elmész egy matracboltba, ott a legnagyobb sűrűségű szivacsból olyan formát vágnak ki neked, amilyet lerajzolsz. Ha azt bevonod anyaggal akkor az is szép lesz (már amennyire lehet). Nekem a mélyhangokra egy része ilyenből lett vágva, 12 cm vastag, jól működik.

(#32590) ctrlaltdel13 válasza Ance (#32589) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Zárt cellás szivacs🤔🤔🤔🤔

(#32591) Ance


Ance
őstag

Ezt nem értem.

(#32592) BBéci válasza Ance (#32591) üzenetére


BBéci
titán

Többféle szivacs létezik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32593) Ance válasza BBéci (#32592) üzenetére


Ance
őstag

Jajj. Gondolom most mindjárt kifejti akkor valaki, hogy a 90 kg/M3 szivacsom azért nem jó (pedig az) mert nem zárt cellás esetleg? Vicces. Ennél jobb indokolás lenne, hogy nem jó, mert 5000-böl megvolt a 70x70-es borítással együtt és nem 30.000-ból.

(#32594) BBéci válasza Ance (#32593) üzenetére


BBéci
titán

Nem vagyok a témának szakértője, de nagyon nem mindegy a szivacs fajtája, anyagsűrűsége.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32595) Dorian válasza Ance (#32589) üzenetére


Dorian
félisten

A legnagyobb sűrűségű szivacs amivel találkoztam 40 kg/m3. Próbáltam, 200 Hz-ig volt csak hatékony, pedig a mélyek ez alatt kezdődnek. Kőzetgyapotból létezik 50, 70 kg/m3-es, ezek már csillapítanak mély frekvenciában is, ugyanakkor a teljes spektrumban nagyjából egyenletesen. (A 90 kg/m3-es-már közepeknél is, de főleg magasaknál reflektív felületként jelentkezik, csak tervezetten, mélyfrekvenciás csillapításra alkalmas helyekre és módon javasolt.)

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#32596) Beni2360


Beni2360
félisten

Habszivacstáblák.

Igen vannak nyitott cellás és zárt cellás habszivacsok.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#32597) Ance válasza Dorian (#32595) üzenetére


Ance
őstag

Akkor eléggé régen nézhetted.

(#32598) ctrlaltdel13 válasza Ance (#32597) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Amit linkeltél írják benne hogy hangszigetelésre használják,ugye nem kevered a hangelnyeléssel.

(#32599) BBéci válasza Ance (#32597) üzenetére


BBéci
titán

Úgy értelmeztem Dorian írását, hogy 40 kilós volt a legsűrűbb azok közül, amikkel találkozott, amit kipróbált, nem a katalógusban látottakra értette. Az is lehet, hogy tévedek.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32600) dave118 válasza Ance (#32597) üzenetére


dave118
senior tag

+(#32596) Beni2360

Amúgy az árakat nézitek? Csak mert az "olcsóból' faintos basszus csapda DIY" témába szerintem nem igazán fér bele :)

... Ami ami, az az.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.