Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32601) hcs57 válasza BBéci (#32588) üzenetére


hcs57
őstag

Nagyszerű ajánlat - 37 Hz-től már szól... a Spektor meg 38 Hz-től... mindezt 160 ezerért. Ugyan már...

Mi abban a gondod, hogy nekem elég 38 Hz-től a hang? Lehet másnak is, és ezt el kellene fogadni.

Mivel nem vagyok szakújságíró, így nem kapok egy hónapra kipróbálásra subot... ha az lennék, akkor sem ajánlgatnám annyira megrögzötten, ha nincs rá igénye.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#32602) Ance válasza ctrlaltdel13 (#32598) üzenetére


Ance
őstag

Szerinted a kőzetgyapotot elsősorban a könnyűszerkezetes falakban hő és hangszigetelésre találták fel, vagy basszus csapdák gyártásához????? Kicsit olyan, mintha direkt értelmezed félre az olvasott dolgokat, hogy belém köthess.

(#32603) #98221312 válasza hcs57 (#32601) üzenetére


#98221312
törölt tag

Amennyiben nincs keret mélynyomóra, akkor használd nélküle, csak lásd már be végre, hogy nem a mélytartomány intezítása miatt van szükség szubra...
Milliószor le lett írva, hogy tehermentesíteni kell az erősítőt, hogy az 5 hangfal jobban tudjon szólni...

[ Szerkesztve ]

(#32604) Beni2360 válasza dave118 (#32600) üzenetére


Beni2360
félisten

Én csak arra reagáltam, hogy hányféle habszivacs létezik.
Árakkal nem foglalkoztam.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#32605) BBéci válasza hcs57 (#32601) üzenetére


BBéci
titán

Honnan veszed ezeket az adatokat? Otthon mérted?
Az említett szubláda 31,5 hertztől már tisztességesen szól (mértem) és ami legalább annyira fontos, saját 200 wattos erősítője van, valamint csak a független LFE csatorna hangját kell megszólaltatnia.
A SPEKTOR 6 gyári adata 43-26000 Hz, +- 3 dB mellett, de itt az alsó érték némileg túlzó, közelebb van az 50-hez, mint a 40-hez.
Egyébként írhattam volna combosabb mélyládát példaképpen, ami ugyanannyiba kerül, de 25 hertztől jelentős a hangnyomása.
Igazából teljesen felesleges számháborúzni, meg kell hallgatni! Honnan tudod, hogy Neked elég a 43 Hz, ha nem hallottad a rendszeredet szubládával?

Azt pedig mindenki maga döntse el, hogy mire van igénye. De csakis kipróbálás után, nem katalógus adatok alapján!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32606) hcs57 válasza #98221312 (#32603) üzenetére


hcs57
őstag

Ezt a tehermentesítést nem értem...
a max hangerő, amivel hallgatom 70-72 szokott lenni.
Nem tűnik tehernek az AVR-nek. Nem fulladozik, nem torzít, nem vesznek el részletek... mit kellene tapasztalnom, ami azt támasztja alá, hogy tehermentesítenem kell?

Tudsz ebben érdemben segíteni? A millió leírásban egyszer sem találtam erre olyan információt, ami a "tehermentesítés" szükségességét műszakilag is alátámasztotta volna ..

(#32605) BBéci

Az AV teszt írta... lehet nem jól értettem. A 31,5 Hz-t füllel mérted?

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#32607) BBéci válasza hcs57 (#32606) üzenetére


BBéci
titán

"Nem fulladozik, nem torzít, nem vesznek el részletek..."
Honnan tudod, ha nincs összehasonlítási alapod?

Az AVO cikkben a gyártó által megadott érték szerepel. A szövegben az olvasható, hogy 31,5 Hz től életre kel. Micsoda buta kérdés, hogy füllel mértem-e? Van hangnyomásmérőm.
Ismétlem, kapható 160000 forintért olyan szubláda, ami 25 hertzen leviszi a hajadat.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32608) VoidXs válasza hcs57 (#32606) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem torzítani fog, mert ma már normális limitereket gyártanak, hanem a dinamikád veszik el teljesen.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#32609) Lacielvtárs válasza VoidXs (#32608) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1 én is igy tapasztaltam, kipróbáltam már többször ezt a szub mentes mozit, és így éreztem én is hogy elveszik a dinamika...
Persze ezt is csak akkor tudja az ember érezni, hallani, ha van viszonyítási alapja....

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#32610) #98221312 válasza VoidXs (#32608) üzenetére


#98221312
törölt tag

Pontosan.... A dinamika pedig fontos összetevője a hangképnek.
Konkréten a jelenlétérzet zömét az adja...

(#32611) hcs57 válasza VoidXs (#32608) üzenetére


hcs57
őstag

Igaz nem írtam, a dinamika csökkenését sem tapasztalom... lehet nem eléggé tekerem fel a hangerőt?

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#32612) VoidXs válasza Lacielvtárs (#32609) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ehhez nem nehéz viszonyítási alapot szerezni, még egy közepes fejhallgatóval is bőven érezni, hogy mi jóval hangosabb vagy halkabb más hangoknál.

(#32611) hcs57: Ahhoz már tényleg nagyon halkan kell hallgatni.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#32613) Lacielvtárs válasza hcs57 (#32611) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Tényleg nem bantaskent kérdezem, de volt már 'szubos' házimozid?
Vagy hallottál már 'szubos' házimozit?

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#32614) Downsampling válasza VoidXs (#32608) üzenetére


Downsampling
senior tag

+még 1
Volt több AVR-em is, meg sima végfok nélküli AV procim is, érdekes módon mindegyiknél az volt az alap,
hogy 80 Hz-nél vágja a frontokra jutó frekvenciamenetet. Persze, ezt lehet módosítani, igény szerint. De vajon miért van így?
Ugyanez a helyzet az Oppo BDP-105D-mnél is (amit mellesleg lehet használni sztereó vagy 7.1-es előfokként is - de ugyanez volt a helyzet a BDP-103-mal is, ami lényegében sima lejátszó, de annak a menüjében is meg lehet adni, hogy vágja-e a frontokra jutó mélytartományt. Alapból itt is 80 Hz van (ha jól emlékszem), de azonnal inaktívvá válik, ahogy bejelölöd, hogy csupán egy pár hangsugárzód van szubláda nélkül. (Amúgy 40 Hz a legalsó vágási freki).
Amit itt sokan próbálnak elmagyarázni, az nem csak marketing-duma, amit gondolkodás nélkül átvettek és nyomatják fullban. Nem! A helyzet az, hogy a mélyhangok előállításához jóval több teljesítményre van szüksége az erősítőknek. Ha pl. 1 kHz-es jelet akarsz hallani (vagy mérni) mondjuk egy méterre a hangsugárzótól, ahhoz kisebb erősítőteljesítményre van szükség mint mondjuk az 50-60-70-80 Hz bármelyikéhez. Ráadásul a fránya hangsugárzóknak van egy olyan hülye szokása, hogy a teljes frekvenciamenetet nézve nem konstans az impedanciája, hol több, hol kevesebb a névlegesnél. Ha több, az nem olyan vészes, ha jóval kevesebb, az már lehet gáz (habár a mai erősítők ezzel is megküzdenek megfelelő védelemmel). A legtöbb hangfalnak - szinte kivétel nélkül - a mélytartományhoz közel, vagy már annak a határán, olyan 100-120 Hz-nél van a legdurvább minimuma (vagy esetleg még alacsonyabb frekin). Ez nem egészséges az erősítőnek, ami mondjuk már amúgy is nagy gőzzel dolgozik, erre ott jön egy 2 ohm alatti impedancia 100 Hz környékén. Nem jobb ezt a feladatot egy eleve erre a célra tervezett, önálló, nagy teljesítményű erősítővel rendelkező mélynyomóra bízni? Dehogynem.
De ettől még nem kötelező! És én - kívülállóként - egyáltalán nem éreztem azt, hogy itt bárki is rá akarja erőltetni másra a saját filozófiáját, legfeljebb erősen ajánlják, de a leginkább azt olvastam, hogy próbáld ki így is, meg úgy is, aztán majd eldöntöd!
És bizony, ha az erősítő már félhangerőn aktíválja a limitert, mert olyan kiugrások lennének (főleg a mélyszekcióban), amikhez már kevéske lenne, akkor annak nagyon durván a dinami issza meg a levét. És esküszöm, nincs szarabb egy dinamikátlan hangnál... Akkor inkább se mélye, se magasa ne legyen... :N

Egy jó erősítő és jó hangsugárzó még a leghalkabb üzemmódban is érezteti a dinamikát...

[ Szerkesztve ]

(#32615) hcs57 válasza Lacielvtárs (#32613) üzenetére


hcs57
őstag

Hallottam már... nem is egyet.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#32616) Lacielvtárs válasza hcs57 (#32615) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Értem, akkor viszonyítási alapod....

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#32617) VoidXs válasza Downsampling (#32614) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A mélykezelés nagy szívás, megfelelő időzítésekkel hatalmas kompromisszum. Tökéletes megoldás kizárólag az, ha egyenként mindegyiket egy saját, külön subra vágod. Ez hihetetlenül drága, és rengeteg helyet foglal, belépő szinten még csak fel sem illik hozni. Nekem teljesen sztereó végfokokkal van hajtva a rendszer, így nyugodtan használhatom vágás nélkül, de ha nem így lenne, akkor inkább a rossz mélyek, mint a dinamika veszte, ebben egyetértek veled. Amíg nem volt külön crossover subom, addig nem vágtam, mégpedig azért, mert sokkal jobban szóltak a mélyek, ha nem szólt bele a külön arra kevert jelbe minden további csatorna, főleg, ha a hangmérnök alaposan eljátszott a zengetőkkel.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#32618) Downsampling válasza VoidXs (#32617) üzenetére


Downsampling
senior tag

Nyilván teljesen más mélyeket várunk egy sztereó rendszertől (ahol ugye főleg zenét hallgatunk, néha egy kis filmnézéssel - ez lennék én), mint egy főleg filmekre kihegyezett, rengeteg effektet életszerűen, de legalábbis élményszerűen megszólaltató házimozi-rendszerben. És bár a szubtartomány irányát nem halljuk, azt viszont képesek vagyunk érzékelni, ha a szubláda nem jó fázissal szólal meg. Ezért sem éppen ideális sztereórendszerhez a szubláda (de nyilván más okok miatt sem). Egyszer valaki (talán épp itt a PH-n) írta, hogy sokkal fontosabb, hogy egy hangsugárzó hogy szólaltatja meg a mélyhangokat, mint az, hogy milyen mélyre megy. És ezzel tökéletesen egyet értek. Ellenben a házimozinál mindkét paraméter igen fontos, míg pl. hangszeres zenét, főleg akusztikusat, vagy jazzt talán sokkal élvezetesebb állványos hangdobozokkal hallgatni, mint a mélyben jóval erősebb, ám kisebb színpadot, szűkebb teret, kevésé levegős hangképet megjelenítő állódobozokkal. Én valahol most a kettő között járok, és ez is volt a cél, de hangsúlyozom, ez sztereó rendszer, elsősorban zenére. Végre most már a hangfalaim is "felnőttek a feladathoz", és kompromisszumok nélkül szólnak bármilyen hangerőn, bármilyen zenén, a mélytartomány sem a gyengéjük (sőt!), és piszkosul jó dinamikára képesek.
Mindezt összehozni házimozin nyilván bonyolultabb és költségesebb, de ha valaki olcsóbb megoldásokra vágyik, hát istenem, valahol el kell kezdeni... Nincs abban semmi baj. ;)

Amúgy érdekes, egy másik topikon keresztül némileg összehaverkodtunk ELACielvtárs-sal (az utolsó szerzeményében is volt némi szerepem - féltem is, hogy majd jól a fejemhez vágja :) ), többször értekeztünk már az aduio-video világáról, tudva azt, hogy ő a házimozi megszállottja, én pedig sztereóban utazom. Sosem erőltettünk egymásra semmit, hanem inkább konzultáltunk, tanultunk egymástól. Szerintem nem kell mindjárt mindent mellre szívni, pláne úgy, hogy tényleg senki nem erőszakol senkire semmit. (És ezt úgy írom, hogy szerintem Laci sokkal több pénzt költött a rendszerére mint én, mégsem érzem úgy, hogy lekezelő lenne velem, vagy lenéző, mert nekem csak ez van, és azt sem érzem, hogy meg akart volna "téríteni"...

[ Szerkesztve ]

(#32619) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Ha valakit érdekel "akciós" hdmi kábel; igaz nem 4k-ra valók (a 4384 Pro III kivételével, de az meg csak 0,9m), de ennyit bizonyára megérnek ezek az Acoustic Research termékek. Van a Hififutárnál is.

[ Szerkesztve ]

(#32620) hm15 válasza fehér_ember (#32619) üzenetére


hm15
senior tag

Erről jut eszembe, kergetek Oehlbach NF 214 sub 300 (3 méteres kiszerelés) kábelt, szívesen kipróbálnám vagyis cserélnék rá, Hififutár is forgalmazza, ahol tényleg valós leértékelések szoktak lenni. Nem tudjátok, hogy ők vagy külföldi shopok szokták akciózni ezt a kábelt?

(#32621) Lacielvtárs válasza Downsampling (#32618) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1 a 'szürke szövegnek' :K
Ez pontosan így történt :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#32622) Lacielvtárs válasza hm15 (#32620) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Az a kábel, véleményem szerint még a teljes árat is megeri :K
Attól a kabeltol 'megtaltosodik' a szub...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#32623) Petikusz válasza hm15 (#32620) üzenetére


Petikusz
tag

Amazonon nemrég volt rá elég jó akcio. Ott érdemes nézegetni. Én is erre várok 😀

(#32624) hm15


hm15
senior tag

Köszi srácok, Amazon.de?

(#32625) Petikusz válasza hm15 (#32624) üzenetére


Petikusz
tag

Igen.
Ahogy most nézem megint jó áron van. Az 5m-es főleg

[ Szerkesztve ]

(#32626) Ragadozó válasza hcs57 (#32615) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Ahol voltál hallgatózni, akkor ott van nagy baj :)
De viccet félretéve, kérd meg kapcsolja ki és be a mélyládát.

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#32627) k.zozo.


k.zozo.
tag

Valakinek volt már lehetősége összehasonlítani Oehlbach NF 214 Sub, és Audioquest Husky kábelt egymással? Tudom, hogy árban nagyon nem egy kategória. Nekem Hidiamond D3 van, ami elvileg a Husky szintjét hozza kb. Csak annyira dicséri mindenki ezt a NF 214 - et. Kíváncsi lennék.

[ Szerkesztve ]

(#32628) Steady74 válasza Ragadozó (#32626) üzenetére


Steady74
addikt

Sokáig 5.0-ban hallgattam large beállítással az erősítőn a Focal Aria 906 5.0 szettemet. Voltak mélyek, volt amitől rezgett a kanapé. Mivel korábban volt szubládás szettem éreztem mi hiányzik. Mióta megvan az Elac 2070, azóta teljes a szett, de őszintén megmondom, hogy arra a havi 2 filmre a család meglenne szubláda nélkül is. Nekik nem hiányzik, ha nem megy, nekem igen. És gyorsan hozzáteszem a feleségem igényes, és bár nem hív fel ha zenét hallgat, tudja mi elég/kell a fülének. Szóval szerintem nem szentírás a szubláda, nem szentségtörés ha valaki nélküle érzi jól magát és élvezi a rendszerét, de tény, hogy vele teljesebb a hangzás. Aztán mindenki eldönti áldoz-e rá.

(#32629) zsoika válasza Lacielvtárs (#32622) üzenetére


zsoika
addikt

Jajj...ne már! Annyira dicséritek ,hogy még lehet veszek én is egyet. :)
Pedig már azt hittem megérkeztem.
Ma néztem meg A homok alatt 2015-ös zseniális filmet és az volt a benyomásom (megint) hogy tökéletesen elégedett vagyok.
Lehet ettől a kábeltől még jobb volna ? Vagy maradjon az Inakustik Prémium Y?

Nemir: Kösz a linket... ez nekem is jó.

[ Szerkesztve ]

(#32630) Nemir Ombe válasza k.zozo. (#32627) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Itt [link] igaz a Boxer-rel lett összemérve, de attól még ez is egy vélemény ....

Mellesleg: szerintem kb. a Husky/Wolf szintjét tudja az NF214, de persze csak szerintem és egyén/rendszer függő is a dolog .... ;)

Hmm ....

(#32631) hm15 válasza Nemir Ombe (#32630) üzenetére


hm15
senior tag

Nekem MC5000 Klotz is van, amire a nagyok mondták, hogy Boxer szint, de Husky mellett sem vall szégyent. Így kíváncsiskodom az NF 214-gyel.

(#32632) BBéci válasza Steady74 (#32628) üzenetére


BBéci
titán

Havi két filmre felesleges Aria szettet fenntartani, elég lenne csak egy pár. ;]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32633) Steady74 válasza BBéci (#32632) üzenetére


Steady74
addikt

Fussa... meg hát mitől pörögne a gazdaság?? :DDD

(#32634) attiss66 válasza Ance (#32589) üzenetére


attiss66
senior tag

Köszi, és a másik része milyen anyagból van? Azt már tudom, hogy szivaccsal fogom megoldani a dolgot, csak meg kell találni a megfelelőt. A kőzetgyapotban/a porolás miatt/, megmondom őszintén, nem bízok. :)

(#32635) Dorian válasza hm15 (#32631) üzenetére


Dorian
félisten

A Klotz bebszna, ha Boxer szint lenne :D

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#32636) Ance válasza attiss66 (#32634) üzenetére


Ance
őstag

Nem túl drága, jól fedő szövet. Csak annyi volt a lényeg, hogy át lehessen fújni rajta könnyedén.

(#32637) attiss66 válasza Ance (#32593) üzenetére


attiss66
senior tag

Na akkor meglehet én is ezt a szivacsot keresem. 90kg/m3?

Ja, értem, azt hittem, hogy másféle szivacs is volt benne, te a szövetre gondoltál a másik anyagra. Tehát ez a szivacs bevált nálad a basszuscsapdaként.

Írok privátban, hogy hol lehet ezt beszerezni.

[ Szerkesztve ]

(#32638) hm15 válasza Dorian (#32635) üzenetére


hm15
senior tag

Haladóban ajánlották megbízható régi motorosok tapasztalat alapján, keress rá. Én nem tudtam összehasonlítani pont azzal.

[ Szerkesztve ]

(#32639) BBéci válasza Ance (#32636) üzenetére


BBéci
titán

Mérés igazolja a hatékonyságát? Milyen tól-ig frekvencián csillapít és hány decibelt? Nálam a 35-50 között kellene mérsékelni a szubbasszus szintjét.
Bár azt egy jó EQ megoldja, olcsóbb és szebb is.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32640) attiss66 válasza Quetz (#32586) üzenetére


attiss66
senior tag

Köszi a választ a haladó topikban is, meg itt is, de én úgy gondolom inkább a szivacsok közt keresgélek basszuscsapda anyagot.

ctrlaltdel13 : köszi neked is a válaszokat a haladó topikban, legyen igazad, hogy nem porzik, de én a szivacs irányában indulok, ha azzal is elfogadható eredményt lehet elérni

(#32641) Ance válasza attiss66 (#32637) üzenetére


Ance
őstag

Nekem ezt sikerültt, nem célzottan kerestem. Az ajtóra kellett, meg a szoba sarkába akartam vágatni, de az végül a muzikernél olcsóbban jött ki, mert éppen nagy akció volt. Érdemes előtte megnézni ott is. Végül a front hangffalak mögé, kicsit fölé is került a szivacsból kettő, ami kicsit belóg a tv mögé is, mert nem tett jót a hangnak a tv felszerelése.

BBéci:: Igen. Szubjektív teszt igazolja. A fülem. Előtte szar volt, nem lyukak, hanem szakadékok voltak bizonyos frekvenciákon, most meg ott is van hang. Nekem az volt a léyeg, hogy az általam kb. 30 éve hallgatott zenék a megszokottan szóljanak. Most olyanok. Azóta a mozi is jobban szól. Persze egy mérés biztos rettentő hibákat hozna ki (és sokba is kerülne). Egyébként ez 3 nap állítgatásba került, de így most csak nekem éri meg, a mérős embernek nem.

[ Szerkesztve ]

(#32642) titanium_100


titanium_100
tag

Van valakinek bármilyen véleménye, tapasztalata az alábbi rendszerről?

Onkyo HT-S9800THX

Adatlap

Elég brutál borsos az ára, filmezésre vajon nagyon ott van a cucc?
Lehet jobb mint egy Denon-Dali Spector párosítás? (ha a filmezés az első)

(#32643) BBéci válasza Ance (#32641) üzenetére


BBéci
titán

Elhiszem, hogy jobb lett, de magamnak csakis szakember által kimért helyekre, általa ajánlott anyagú, méretű, formájú akusztikai elemeket szeretnék. Van szoftverem, mikrofonom, mégsem merek belevágni. Ajtóra és plafonra tutira kell valami visszaverődés gátló, plusz basszuscsapdák.
Audyssey Pro is lesz.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#32644) attiss66 válasza Ance (#32641) üzenetére


attiss66
senior tag

Köszi. Ehhez a szivacshoz mit szólsz? a haladó topikban linkelték be. [link]

Ja, utána olvastam, hogy 125 Hz a legmélyebb, amit csillapít. Akkor ez lehet nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#32645) Ance válasza attiss66 (#32644) üzenetére


Ance
őstag

Szerintem jók ezek. Különben is, amit Nemir ajánl, azzal nem szokott gond lenni.

Nekem az igazi mélyhangokon kizárólag a sarokelemek segítettek, semmi más. Nézd meg, mindegyikhez van táblázat, hogy hogyan műkődik.

(#32646) Quetz válasza attiss66 (#32644) üzenetére


Quetz
őstag

Van egy ökölszabály, amit quarter wavelength rule-nak hívnak. Ha megnézed a linket, akkor abból megérthető, hogy:
- Az amit basszus csapdának szoktunk nevezni, igazából egy széles sávú elnyelő
- Az 5-10cm vastag "csapda" alkalmatlan a basszus tartomány tökéletes kezelésére.

A hangsúly a tökéletesen van. Nálam is vannak kőzetgyapot panelek a falakon, de amikor felraktuk azokat, akkor mértünk és tapsoltunk sokat. Végleges felrakás előtt pedig alátámasztássokkal támogatva kerestem a helyüket. De azt javaslom, hogy mérés nélkül ne vágj bele, teljesen félre viheti a szobád hangzását.

Az eredmény pedig? Nem tökéletes, de érezhetően és mérhetően jobb.

(#32647) hm15 válasza Ance (#32645) üzenetére


hm15
senior tag

Hallgatói pontban 35-60Hz kiemelést vajon csillapíthat 2 ilyen sarokelem kanapé mögött fal sarkaiban elhelyezve? Lényegében csökkenteni kéne a visszaverődést.

(#32648) Nemir Ombe válasza hm15 (#32647) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A kiemeléseket (ha valóban azok) még az AVR manuális EQ-jával is csökkentheted (ha van benne ilyen) és nem kell körberakni a szobát minden "sziszarral" .... ha beszakadás van valahol, akkor meg pontosan megtervezett cucc kell/ajánlott ....bővebben pl. [link] .... ;)

Hmm ....

(#32649) zsoika válasza Quetz (#32646) üzenetére


zsoika
addikt

"Az 5-10cm vastag "csapda" alkalmatlan a basszus tartomány tökéletes kezelésére."
30 cm csapdát meg nem lehet nappaliba ízlésesen elhelyezni....az már méretileg akkora hogy mindenképp megtöri a teret. Ez az Én bajom .

(#32650) hm15 válasza Nemir Ombe (#32648) üzenetére


hm15
senior tag

Sajnos kiemelés van, állóhullám a nézői pont környékén, legalsó tartományban büntet. Van manual EQ, de nincs az az EQ ami ezt korrekten rendbe rakja és simítja. Emlegettem régebben, hogy ideiglenesen kisebb helyiség miatt borzalom az akusztika, ennek tükrében a megoldás is ideiglenes lenne.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.