Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33701) tomriddle74 válasza I'am Dony (#33699) üzenetére


tomriddle74
tag

Szerintem 100K ig el tudok menni árban. Jut eszembe a szoba 5x5.5ös cca 63m3 mert nem szabvány magasság, minimális bútorzat.

[ Szerkesztve ]

(#33702) VoidXs válasza Lacielvtárs (#33698) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az LPCM esetében konkrétan más eszköz, más logika alapján dekódol. Sajnos sem a Dolby, sem a DTS nem ad ki listát, hogy melyik eszközben van referencia dekóder, így nem tudhatod előre, hogy érdemes-e PCM-et használni.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#33703) tomriddle74 válasza tomriddle74 (#33701) üzenetére


tomriddle74
tag

Ahogy körbenézek, 100K szinte semmi. Hát, még nézelődni kell.

(#33704) I'am Dony válasza tomriddle74 (#33701) üzenetére


I'am Dony
őstag

Én ezt tudom ajánlani, mert ezt ismerem. Felette van árban, de ha találsz esetleg használtban akkor már beljebb vagy. 100as keretig újban gyakorlatilag nincsen semmi értelmes. Mindkettő kiváló: [link] és [link] ezen felül ezt is sokan dícsérik: [link]

[ Szerkesztve ]

(#33705) Lacielvtárs válasza VoidXs (#33702) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Jah , értem, ezt nem tudtam, köszi az infót, akkor majd látom mi lesz a végeredmény.

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#33706) zsoika válasza Lacielvtárs (#33694) üzenetére


zsoika
addikt

Én szívesen elmennék egy ilyen tesztre....kíváncsi vagyok tényleg kihallanánk e .

s7evcsenko: Én nem cserélném le arra a Pio-ra mert az alatta van annak az Onkyo-nak....de max. egy kategória. Ha már Pio akkor LX et vennék mert az már más kategória.

I'am Dony: Az mind kicsi lenne oda. Nekem a KEF q400b van és 20,max.25m2 re ajánlanám átlagos magasságnál. A Cantonok jó ár/érték arányúak és a passzív membrán miatt "erősebbek" . Lacinál hallgatva (nem kicsi szoba) nem volt hiányérzetem de a hangja ott nem tetszett.

[ Szerkesztve ]

(#33707) Lacielvtárs válasza zsoika (#33706) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Tudod hogy téged szivesen látlak ha ugy gondolod :D
Viszont ha nem lesz pozitív a teszt, akkor mélyen hallgatunk ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#33708) BBéci válasza Lacielvtárs (#33707) üzenetére


BBéci
titán

Ha nem pozitív, annak örülni kell, mert megspórolsz egy csomó pénzt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33709) Lacielvtárs válasza BBéci (#33708) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ámen :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#33710) tomriddle74 válasza I'am Dony (#33704) üzenetére


tomriddle74
tag

Köszönöm!
Megnézegetem őket.
Mostmár el tudok indulni. Egyébként, használtban gondolkodom, mert ha kifogok egy jó darabot, akkor az már be van járatva. Alaposabb utánjárás persze, de talán hamarabb kiszúrom, ha nem passzol a rendszerbe. Amúgy, akinek új cucca van, mennyi ideig járatta. Milyen változások voltak?

(#33711) s7evcsenko válasza zsoika (#33706) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Értem.
Köszönöm. :R

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#33712) zsoika válasza Lacielvtárs (#33707) üzenetére


zsoika
addikt

Szerintem a te rendszered már annyira érzékeny hogy ott jó eséllyel kihallani mindent. Nálam sajnos nem ennyire kifinomult a cucc.
Persze fül is kell hozzá....én 16kHz nél többet nem hallok(tesztek szint), mivel gyerekkoromban sokszor felszúrták a fülem.
Akkor még nem volt orrszívó-porszívó.

(#33713) #98221312 válasza zsoika (#33712) üzenetére


#98221312
törölt tag

Ez tényleg így van... Minél kifinomultabb egy rendszer, annál érzékenyebb mindenre...
Nem véletlenül vannak pl a speciális készülékalátétek, kábelvezetők stb...

(#33714) BBéci válasza zsoika (#33712) üzenetére


BBéci
titán

Ahhoz, hogy a különbségeket, finomságokat meghalld, bőven elegendő a 16 kHz.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33715) dave118 válasza BBéci (#33676) üzenetére


dave118
senior tag

Az tiszta, hogy te nem belepőben utazol, ami azt illeti szerencsére már én sem (de mint tudjuk ez itt elég relatív, kinek mi a belépő) Szeretném hálózaton keresztül hallgatni flac formátumú zenéimet, erre keresem a megoldást.

Zsoika: én is LibreELEC + Kodi-t használok, megpróbálkozok az újratelepítessel akkor. Hátha nekem is segít.

... Ami ami, az az.

(#33716) Quetz válasza #98221312 (#33713) üzenetére


Quetz
őstag

Ez természetes. Minél több vackot tudnak eladni a hifistáknak, annál nagyobb lesz az év végi bónusz.

(#33717) arcitec válasza dave118 (#33715) üzenetére


arcitec
addikt

Ha az erősítőd tudja a formátumok lejátszását, akkor USB drive közvetlen erősítőre és mobil app-al vezérelni. Nálam így van.Előtte mobilról ment az is jó volt (persze nem bluetooth-on hanem wifin). A vezérlés is wifin megy.Egyébként nekem is van Pioneer lejátszóm és sok sok CD is, amint szekrény lesz cserélve, az is beáll(illetve vissza) majd a sorba. ;)

[ Szerkesztve ]

(#33718) #98221312 válasza Quetz (#33716) üzenetére


#98221312
törölt tag

Azért én szívesen lennék azon a szinten ahol ezeknek az eszközöknek ag esetleges pozitív hatása megmutatkozik... :)

(#33719) BBéci válasza #98221312 (#33718) üzenetére


BBéci
titán

Vagyunk így ezzel páran.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33720) Zigi


Zigi
senior tag

Sziasztok.
Használt 5.1-es erősítőt szeretnék vásárolni 25-30e körül. Igények: kb 50-80w rms, min. 2 db optikai bemenet(pc, tv), ne világítson az arcomba kéken (nem tudom Harmannéknál ez kikapcsolható feature?) és 15-max 16 cm magasság (nem fér be magasabb,mert nem lesz hűtése) Ezeket néztem idáig: [link] , [link] , [link] bár ez 16.5 cm és világít...

Nincs szükségem hdmi-re azt mondják nem veszi ki a hangot belőle csak a magasabb kategóriában, de olyanra ami 4k-t tud nincs pénzem. Tudnátok segíteni melyik lenne jó vétel, vagy ajánlani valami korrekt 5.1-es AVR-t amit keressek?

Üdv: Zigi

(#33721) BBéci válasza Zigi (#33720) üzenetére


BBéci
titán

A legelsőként megjelent HDMI-s erősítők nem kezelték a hangot, csak átengedték a jelet, de kb 2007-től már a belépő kategóriásak is tudják, amit kell.
A három linkelt közül a Denonra szavazok. Mást ajánlani az tudna, aki napi szinten bújja a hirdetéseket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33722) Zigi válasza BBéci (#33721) üzenetére


Zigi
senior tag

Kb 10-éves erősítőket nézek. Arra gondoltam amikor ajánlást kértem, hogy azt mondjátok pl. : ha találsz egy yamaha xyz 999-est, vagy egy pio xyz 287-et, az tuti jó cucc, mert nekem volt olyanom azt vedd meg. A hirdetéseket én bújom ;)
Köszönöm akkor idáig 1 a Denonra.

[ Szerkesztve ]

(#33723) BBéci válasza Zigi (#33722) üzenetére


BBéci
titán

Az a Denon 14 éves, erre utal az utolsó két szám 1604.
Hiába ajánlanánk konkrét típusokat, ha olyan nem tűnik fel a piacon. Az a bevált módszer, hogy aki keres és talál, az ide beírja és véleményt kér róla, ahogy Te is tetted.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33724) dave118 válasza Zigi (#33722) üzenetére


dave118
senior tag

Szia
Házimozis pályafutásomat egy belépő Yamaha Rx-v367-essel kezdtem. Nagyon szuper AVR az árához képest, használtan 30-35k körül szokott menni. Ha esetleg találnál, ne habozz.

... Ami ami, az az.

(#33725) Zigi válasza dave118 (#33724) üzenetére


Zigi
senior tag

Ezt találtam még: [link] ez jobb lehet mint a Denon?

(#33726) Elemental


Elemental
addikt

Szevasztok!

Lehet, hogy itt off, akkor majd elküldötök :)

Van két wd tv live-om. Az egyik felállás wdtv - optika - sony dav sc6. A másik felállás wdtv - hdmi -régi lcd tévé. A problémám, hogy mostanában vannak dolby digital plus-os hanggal filmek, és ilyen filmeknél nincs hang egyik felállásban sem. A dolby digital plus-t a lejátszónak kellene tudnia, és akkor ezek szerint nem tudja?

(#33727) Quetz válasza Elemental (#33726) üzenetére


Quetz
őstag

A wdtv nem támogatja a DD+ hangsávot. A support fórumon is küzdöttek vele. Megoldás lehet pl egy Kodi setup.

[ Szerkesztve ]

(#33728) Elemental válasza Quetz (#33727) üzenetére


Elemental
addikt

Köszi, utánanézek.

(#33730) arcitec


arcitec
addikt

Ugyan már, minek ide erősítő: [link]

(#33731) BBéci válasza arcitec (#33730) üzenetére


BBéci
titán

Rendesen rákattantál arra az oldalra. :P

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33732) arcitec válasza BBéci (#33731) üzenetére


arcitec
addikt

Ezt most hogy érted? Melyik másik linket találtad ide tőlem... Ugyan BBéci nem kezdesz szenilis lenni? :P
Véletlenül akadtam arra a cikkre , ha így pontosabb: a cikkről van szó, semmi több ........................... .........
Ja a Denon AVR teszt a másikon juj totális véletlen a google azt dobta ki. A tartalom a lényeg itt nem a forma ;)

[ Szerkesztve ]

(#33733) BBéci válasza arcitec (#33732) üzenetére


BBéci
titán

Éppen ez az, a tartalommal van bajom. 13 évig dolgoztam annál a társulatnál.
Aki szenilis az feledékeny, sokszor nem bánnám, ha az lennék, de még lehetek. ;)

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33734) Krilehor


Krilehor
tag

Sziasztok. A Denon 7200 erősítőmhöz keresek hozzá illő hangfalakat, mert a jelenlegi Canton Chrono szettemnél szerintem jobbat érdemelne, nem mintha a Cantonok nem szólnának jól :)
Ahogy körülnéztem első körben az Elac 400-as szériáját néztem. Elég kis szobába lenne (5,2*3,4) és keresztbe van a házimozi elrendezve így nem tudom érdemes álló frontokat venni vagy csak mondjuk 4x bs 403.
Mélynyomók közül is az Elac sub 2050 és 2070-et néztem. Ekkora szobába melyik mélynyomó illene jobban szerintetek illetve mi a véleményetek az Elac 400-asokról?

(#33735) BBéci válasza Krilehor (#33734) üzenetére


BBéci
titán

A hosszabbik falra rendezés miatt valóban jobb ötlet a 403, mint a 407, szubládából a 2050. Egészen kiválónak tartom az ELAC 400-as sorozatát, a centersugárzó külön megérne egy misét. Szerintem a Denonoddal szuper házimozi rendszert alkotnának, bár sztereó zene hallgatásakor nem hozna ki mindent a hangdobozokból.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33736) Quetz válasza Krilehor (#33734) üzenetére


Quetz
őstag

Az Elacok helyett én megnézném az Arendal 1723 monitorokat és a tri-poláris surroundokat.

Az Elac hangfalakkal az első problémám, hogy kics az érzékenységük, cserébe hajtani sem lehet őket. Meg 200w az ajánlott erősítő, de a hangfal csak 100w csúcsteljesítményt visel el.

(#33737) Nemir Ombe válasza Krilehor (#33734) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A 400-as Elac-ok mellett én még pl megfontolnám a Canton Vento 820.2/830 .2-es vagy a Reference 9.2 darabjait a hozzájuk passzoló centerrel és a Sub 1200 R-t is felvenném a listára .... kifutóban olcsóbban meg lehet, mint az Elac és nem lehet rájuk mondani, hogy rosszabbak lennének .... ;)

[B]Quetz:
(OFF)"kics az érzékenységük, cserébe hajtani sem lehet őket"(/OFF)

Ez elég érdekes megfigyelés, én még ilyet nem tapasztaltam, pedig jópár (247.3, 244.3, 267, 263, 407, 403) volt nálan az útőbbi 1 1/2 évben .... :F

Hmm ....

(#33738) Vicarious1


Vicarious1
aktív tag

Passzív membrános sub-ra (Pl. Canton sub 1200R ) van valami külön ajánlás sub kábellel kapcsolatban, hogy Y vagy normál?
Itt a fórumon volt egy ajánlás, -azt hiszem BBéci írta - a sub kábelekkel kapcsolatban, hogy amelyik hátulján meg van jelölve az LFE jelőléssel valamelyik bemenet azt normál sub kábellel, ahol nincs azt Y-al csatlakoztassuk.
A mellékelt képen a subom hátulja, ott egy mono jelölés van a jobb oldalnál...

[ Szerkesztve ]

(#33739) Nemir Ombe válasza Vicarious1 (#33738) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A "mono" teljesen jó (és elég), a vágás a sub-on max., az AVR-en pedig a beállítás LFE ....

Hmm ....

(#33740) 0xY


0xY
tag

Sziasztok!

Van egy Onkyo RC 630 erősítőm, ami úgy látszik tudja a 4k-t, de a HDR-t sajnos nem. Köszi, ha ezt valaki megerősíti, de leírás és tapasztalat alapján úgy tűnik ez a helyzet.

4k TV vásárlása miatt lecserélném az erősítőm, hogy működjön a HDR, ehhez kérnék segítséget. Milyet javasoltok belépő kategóriában? Elvárás a bluetooth, 4k, HDR, 4:4:4 chroma subsampling támogatás. Szeretném 100 ezer környékén megúszni, de, ha ott nagyon ócskákat találok csak, akkor nyitott vagyok egy minőségibbre. Abszolút botfülem van, amiatt nem vennék drágábbat :)

köszi!

(#33741) Quetz válasza Nemir Ombe (#33737) üzenetére


Quetz
őstag

A mozis 105dB eléréséhez 318W kellene 2m távolságban, 715W 3m esetén.
Ha viszont valaki csak -10 hangerőn hajtja a rendszerét, akkor már más a helyzet, 71W is elegendő.

Ennyi pénzért én nem érném be ilyen terhelhetőséggel, de ez én vagyok.

(#33742) BBéci válasza Nemir Ombe (#33737) üzenetére


BBéci
titán

Egyesek csak a műszaki adatok alapján ítélkeznek. :(((

(#33741) Quetz
Sokan nem értik az alacsony névleges terhelhetőségi adatokat, én sem, de azokkal nem kell foglalkozni, mivel csatornánként 40-250 wattos erősítőt ajánlanak hozzájuk (BS 403). Ez pedig igaz, a gyakorlat bizonyítja. A Norma IPA-140 4 ohmon 2x240 wattos és remekül passzol az említett hangdobozokhoz.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33743) #09634560 válasza Quetz (#33741) üzenetére


#09634560
törölt tag

lehet elszámoltad... 3 méterről az kb 380 W kellene a log 10 miatt.. bár tévedhetek de ezt senki nem fogja még deprézen se figyelni... 105 dB orbtális mennyiség, -10 db-en is nagyon hangos, senki nem fogja hiányolni a 105 dB-t. :)

Viszont az hogy "szépen szól" mondd valamit? Ha már szerinted "elégtelenül" van meghajtva..

(#33744) VoidXs válasza #09634560 (#33743) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A szükséges teljesítmény nem logaritmikus, hanem exponenciális, 10 dB-enként 10x akkora teljesítmény kell, és a távolság duplázásával felére esik a hangnyomás (-6 dB). Persze a visszaverődések miatt ez a valóságban sose lesz ennyire drasztikus, de megközelítőleg helyes. A 105 dB pedig a sáv csúcsa, a beszéd például még lehet a valós szintek környékén. Ritkán éri el, de ha a gyenge erősítés miatt ezeken a részeken fogja vissza magát a rendszer, az minden anomáliánál rosszabb.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#33745) Quetz válasza #09634560 (#33743) üzenetére


Quetz
őstag

Amióta crown végfok és Arendal monitorok alkotják a front szekciót, azóta nem tűnik hangosnak a 0-ás hangerő.
Az Elacok lehet, hogy szépen szólnak, de ez mégis egy házimozi topic, a mozi pedig megkívánja a hangerőt is.(tegnap voltunk a veszprémi utcazenész fesztiválon, és 105-110dB között mértem a hangnyomást)
Egy polk rtia9 tulaj pedig most panaszkodik az avsforumon, hogy az emotiva monoblokkjai elfüstölték a középsugárzóit...nem birták a kakaót.

[ Szerkesztve ]

(#33746) Krilehor válasza Quetz (#33736) üzenetére


Krilehor
tag

Arendalt csak a gyártótól tudok közvetlenül rendelni? Magyarországi forgalmazót nem nagyon találtam.

(#33735) BBéci
A 2070 már túl sok lenne oda vagy csak simán felesleges?

(#33737) Nemir Ombe
A Cantonokhoz melyikek a hozzá illő centerek, referencehez az 50.2, ventohoz a 856.2?

(#33747) BBéci válasza BBéci (#33742) üzenetére


BBéci
titán

Helyesbítek: 2x280 wattos az említett erősítő.

(#33746) Krilehor
Mindkettő, sok lenne és felesleges.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#33748) Quetz válasza Krilehor (#33746) üzenetére


Quetz
őstag

Az Arendal egy internet direct cég, csak tőlük lehet rendelni. Cserébe kapsz 60 napos buy & try opciót, és javasolják, hogy előzetesen konzultálj velük, hogy ne vásárolj olyasmit, amire nincs szükséged.
Az avforums.com-on van dedikált topicjuk, impresszív, hogy miket cseréltek le azottani tulajok.

Azt vitatom, hogy egy elac 2070, vagy egy Arendal sub2 sok és felesleges lenne, mert ez mindenkinek egyéni preferenciája. Mondjuk úgy, hogy Bbécinek sok és felesleges lenne... Szerintem érdemes a Psa, Xtz, Arendal subwoofer topicocba beleolvasni az avforumson, mert az ottani felhasználokat nem annyira fogják vissza az anyagiak, mint az ittenieket, a preferenciáik is mások ebből következően.

[ Szerkesztve ]

(#33749) VoidXs válasza Quetz (#33745) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem kell hozzá utcazenész fesztivál, nagyobb városokban néha sétálva is lehet mérni 100 felett...

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#33750) BBéci válasza Quetz (#33748) üzenetére


BBéci
titán

Volt legalább 30 különféle szubláda a nappalimban, 20-25 másikat a szerkesztőség egyik szobájában teszteltem és a tapasztaltak alapján mondom, 17-18 négyzetméteres szobába sok, felesleges olyan mélynyomó, amiben 2 db 30 centis membrán dolgozik. Pláne az Arendal, amiben 2 db 13,8 colos membrán lökdösi a levegőt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.