Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31151) johnywalker válasza Skillet (#31150) üzenetére


johnywalker
őstag

Igen, általában kábel hiba...Nemcsak optikai-nál, hanem Hdmi-nél is produkálhat ilyet! :OMinőségi csere nálam megoldotta. :R
A kábelmizériához annyit: "nem kelll szarevősködni"....!A minőségi kábel hozzá tesz a rendszerhez, sokan leírták már.

[ Szerkesztve ]

(#31152) darthdenes


darthdenes
tag

Szerintetek megéri lecserélni a háttér dobozokat ( picik 10cm mélyközép) álló dobozokra és ráengedni a teljes frekvenciát? Jelenleg 100 hz környékén vágom. Alap esetben mindenhol vágom és a subra bízom az alsóbb mélyeket, de a hátterek, viszonylag közel vannak ezért vékonykának érződnek.
Erre valami tipp?

(#31153) T_Stark válasza darthdenes (#31152) üzenetére


T_Stark
őstag

Szerintem érdemes lehet jobbra cserélni, de nem állóra, hátsónak az felesleges. A teljes frekvenciát sem érdemes ráengedni.
Nagyobb surroundokkal, 80Hz-es vágással jónak kellene lennie.

[ Szerkesztve ]

(#31154) tomyka74 válasza Lacielvtárs (#31143) üzenetére


tomyka74
senior tag

jaja. de nem szeretnék senki vallási lelki világú embert megsérteni ugyhogy ne húzzunk párhuzamot itt jesszuskával mint meg nem fogható akármivel!
azért az egy nem létező kitalált akármicsoda amivel gyönyörűen lehetett/lehet lelkileg/pszihésen gyenge embereket/népeket igába dönteni/kiírtani/irányítani.

de nem szeretnék erről további eszmecserét folytatni! és nem is ide tartozik csak nem tudtam nem reagálni rá,mert ez a szösszenet szúrta a szemem! :)

ez megint csak egy vélemény!

(#31155) Quetz válasza #98221312 (#31149) üzenetére


Quetz
őstag

Kérlek linkelj legalább egyet, ahol mérnek is. Mérés nélkül olyan ez, mintha Asimovot, vagy AV-online-t olvasnék.
Zárójelben jegyzem, hogy akiknek a saját tapasztalat megegyezett az audioholics-os cikkírókkal, azok meg rögtön botfülűek lettek. Persze, joggal kérheted, hogy mérjünk mi is, de nem sok ember rendelkezik egy $30k "Audio Precision APx585"-el otthon.

[ Szerkesztve ]

(#31156) #98221312 válasza Quetz (#31155) üzenetére


#98221312
törölt tag

A mèrèsek egyáltalán nem mèrvadóak, mivel vannak a hangnak olyan aspektusai ami nem mèrhető, mègis emeli az èlmènyfaktort...
Persze vannak szèlsősègek pl több százezres HDMI, vagy tápkábel, amit már èn is túlzásnak tartok.
Ti már viszont mindjárt ott tartotok, hogy a gyári fillères ruhaszárìtó kötèl is jó.. Röhej..

(#31157) VoidXs válasza #98221312 (#31156) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Végtelenszer hallottam ezt a nettó hülyeséget, hogy vannak nem mérhető tulajdonságai a hangnak, de valahogy egy ilyet nem tud mondani senki.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#31158) Lacielvtárs válasza tomyka74 (#31154) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Igazad van, ezúton is elnézést azoktól, akiket esetleg megserthettem a hasonlatommal :R

VoidXs: tényleg nem kotozkodeskent, de sok helyen olvasom ezt a 'nettó hülyeség' kifejezést, ezek szerint van bruttó hülyeség is? :D
Érdekelne honnan ered ez a kifejezés :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#31159) #98221312 válasza VoidXs (#31157) üzenetére


#98221312
törölt tag

Nemir Ombe nem is olyan règ le ìrta...
Tudnèk èn is mondani de aligha lenne èrtelme mert èlből megcáfolnátok...
Gondolom placebó ember vagyok, hogy nálam minden kábel cserèje hallható változást okozott...
Utoljára szóltam hozzá a tèmához...

Mindenesetre számomra annál nagyobb "nettó baromság" nem lètezik minthogy arról vitázunk, hogy a kábeleknek van-e pozitív hatásra a hangra...

Megint èn voltam a hülye, hogy elindìfottam a dolgot... Legyen igazatok..

(#31160) zsoika válasza #98221312 (#31159) üzenetére


zsoika
addikt

Mi meg "leszóltuk" minap a vez.nélküli Philipset.....ott nincs kábel, nincs vita.(mondjuk tápkábel az van ;] )

(#31161) Lacielvtárs válasza zsoika (#31160) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C és tényleg :P

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#31162) darthdenes válasza T_Stark (#31153) üzenetére


darthdenes
tag

Egyébb megoldásként:
Harman Kardon avr 155 mellé kb milyen ár kategóriájú szett lenne társítható? Esetleg van valami konkrét ajánlat? Használt is szóba jöhet.

(#31163) I'am Dony


I'am Dony
őstag

Kész röhej megint... ez a kábelvita. A hitetlenkedők az idézgetés meg linkelgetés és zsigerből elutasítás helyett inkább beszerezhetnének pl. 2 db. akármilyen kábelt. Ha ez nem akaródzik, akkor meg nem kellene véleményt formálni pusztán tapasztalati hiányosságok miatt! Ezzel hülyítve azokat, akik már régen túl estek ezen és valóban megtapasztalták a különbséget. Amik márpedig vannak. Akár tetszik, akár nem.

[ Szerkesztve ]

(#31164) Nemir Ombe válasza I'am Dony (#31163) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem akar itt senki "bizonyosságot csak "irogatni" szeretnek az emberek, mer' az ingyé' van .... ;] :DDD .... pl. pár hónapja ajánlottam tápkábelt tesztre pk. ellenében bárkinek akit érdekel, hát pont 0 jelentkező volt .... úgy látszik itt a többség "elméleti szakember" .... :D ;)

Hmm ....

(#31165) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#31164) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hamarosan lehet én is felajanlok tesztre tápkábelt, ha valakit érdekel, és akár fizetem az oda vissza postaköltséget ;]

De egyébként igazad van, mint általában mindig :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#31166) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#31165) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az tényleg sz.r kábel lehet amiért még fizetsz is csak vigyék ....? ;] :D

Hmm ....

(#31167) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#31166) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C ;]
Hát, nem egészen így gondoltam :P

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#31168) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#31167) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ja .... most látom, hogy "oda-vissza pk", akkor mégsem lehet annyira rossz, ha vissza is akarod kapni .... :D ;)

Hmm ....

(#31169) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#31168) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Csak tartok attól hogy ha egy gyári tápkábel után meghallja az embertarsam a különbséget, vissza már nem kapnam :D :P

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#31170) Nemir Ombe válasza Lacielvtárs (#31169) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Benne van a pakliban .... de majd "visszavásárolod" a pk-n felül .... mint a 90-es években a "lopott" kocsikat a Danubius rádióban .... :DDD ;)

Hmm ....

(#31171) Lacielvtárs válasza Nemir Ombe (#31170) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#31172) Quetz válasza I'am Dony (#31163) üzenetére


Quetz
őstag

Nem hitetlenkedünk, hanem nem hallunk különbséget. És azért linkelünk be méréseket, mert azok egybe vágnak azzal, amit nem hallunk. És talán joggal várhatom el, ha valaki beígért kapásból 5 linket, akkor legalább egyet be is tart belőle.

De ha visszaolvasod a házimozi fórumokat, akkor nem fogsz mást találni, mint szubjektív vagy tekintélyelvű (harminc éve ezt csinálom, jobban kell tudnom mint neked) hozzászólásokat.
Ugyanakkor objektív, mérésekkel alátámasztott hozzászólások is mindig ugyanabban a témákban születnek: jól megépített HDMI és tápkábelek esetén a drágák nem tudnak többet. A hangfal és IC kábelek esetén már van mérhető különbség, de ott is előre tervezhető, hogy milyen kábelt kell használni, aminél jobb már nem fog hallható változást hozni (azaz maximum műszerrel lehet majd differenciát mérni).

Abban igazatok van, hogy el kellene dönteni, hogy ezek a fórumok az audiofil hívőknek, vagy a racionális felhasználóknak szóljanak és annak megfelelően módosítani a szabályzatot. Mert ahogy én látom jelenleg, a kábelhívőknek sokkal inkább a hifi/sztereó topikban kellene reprezentálni magukat. Vagy kellene egy tudományos/ténylegesen szakmai házimozi fórum is.

(#31173) #98221312 válasza Quetz (#31172) üzenetére


#98221312
törölt tag

Sokszor le lett ìrva, hogy nem minden rendszerben fog egyformán megmutatkozni. Nem vitatom, hogy nálad minden bizonnyal nem volt hatással, de ettől mèg nem kell tagadni a kábelek jótèkony hatását.. :(

Tènyleg csak kìváncsiságból èrdekelne a kábelek, illetve a pontos rendszer alkotóelemeinek a leìrása amivel tesztelted...?!

[ Szerkesztve ]

(#31174) I'am Dony válasza Quetz (#31172) üzenetére


I'am Dony
őstag

Azt értem ha valaki nem hallja a különbséget, ennek nyilván számos oka lehet. Ezzel nincs is gondom csak pusztán ezért, nem tartom helyesnek az abszolút elutasítást. Nem tartom magam audiofil hívőnek, de annál inkább vagyok racionális felhasználó. Pont ezért cseréltem le a kábeleimet ár-érték-hang alapján olyanra ami még hoz a "konyhára", viszont nem egy vagyon. Szerintem ez a racionalitás. Ha van egy akarmilyen rendszerem az szóljon is úgy, ahogyan tud. Ergo ne a filléres madzagok miatt ne használjam ki a tudását. Peace :)

[ Szerkesztve ]

(#31175) #98221312 válasza I'am Dony (#31174) üzenetére


#98221312
törölt tag

Pontosan, èn is ìgy látom... :)

(#31176) L.L.


L.L.
senior tag

Sziasztok. Ugyanazért az árért Proson rumble R10, vagy Klipsch R-10sw-t választanátok?

(#31177) Quetz válasza #98221312 (#31173) üzenetére


Quetz
őstag

Én ezt használtam otthon:
Hangsugárzók: Q acoustics 2050i 5.0 szet, Arendal Sub2 mélynyomó.
Kábelezés: QED Profile 79 Strand
Erősítő: Denon X4300H.
Mediaplayer: Apollo lake HTPC + Kodi.

Jelenleg viszont 4.1 a felállás, mert az Arendal monitorok elnyomták a Q acoustic centert, és nem volt értelme bekapcsolva hagyni.

(#31178) VoidXs válasza I'am Dony (#31163) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Látom, megint nincs meg senkinek a lényeg. Végtelen teszten vagyok már túl, de valamiért, ha nem tetszik az eredménye, jön a lehurrogás. Holott a mérőeszközök nem hazudnak, csak az agyad. Néhány kábel közt valóban van különbség, de még mindig nem az, amit hiszel.

Egy helyesen illesztett hangszórókábel kizárólag hangerőben ad különbséget, viszont ezt az ember mindennek el tudja könyvelni. Én is hallok mindenféle hülyeséget, de tudom, hogy az hülyeség, és amikor kimérem, egyeztetem a hangerőt, akkor hirtelen ugyanazt tudja az olcsóbb is. Nem egyszer linkeltem egy nagyon jó videót, amiben magad hallhatod, de biztos nem fogsz elfogultság miatt hajlandóságot mutatni a megtekintéséhez, így nem is pazarlom az időm, hogy linkeljem.

Hasonló az eset a tápkábelnél: csak zajt szűr, de nevetségesen keveset. Az tipikusan az az eset, amikor nem tudsz okosan helyet találni a pénzednek, holott bőven jobban javul a rendszered kb. bármi mással. Az analóg összekötők (pl. RCA) mindkét leírt jelenséget felmutatják. A HDMI, optikai, koax, stb. különbségét viszont nem lehet szépíteni: át lettetek szépen verve. Csak vakteszttel lehet innen megtérni, amikor azt tapasztalod, hogy lehetetlen 10-ből 10-szer kitalálni, melyik van bent.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#31179) virkir válasza VoidXs (#31178) üzenetére


virkir
veterán

Nem egyszer linkeltem egy nagyon jó videót, amiben magad hallhatod
Linkelt videóból bármit hallani...
Nincs több kérdésem.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#31180) VoidXs válasza virkir (#31179) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Szóval szerinted nem lehet lejátszani ugyanazt a zenét egy videóban egyszer normál hangerővel, egyszer pedig kicsit halkabban? :D Nyilván nem mikrofonos hülyeség, nem is ebben a témában készült, de pontosan ugyanaz a hatás, tessék.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#31181) #98221312 válasza Quetz (#31177) üzenetére


#98221312
törölt tag

Az a Denon vas brutális lehet... :D
Szemèly szerint azt a kábelt bőven kevèsnek találhatnánk, de persze kètsèg nem fèr hozzá, hogy nálad egy jobb nem mutatott változást. Szerencsès a pènztárcád.. :D
Nálam más volt a helyzet.. :D

VoidXs: Nem tèrt ki a kábelek fajtáira, összessègèben beszèlt róluk, mert itt már a hangfalkábelek jelentősègèt is megkèrdőjeleztèk.
A digitális jelátvitel nyìlván más tèszta, abban èn sem hiszek, most is egy 5000ft-os Inakustikot használok.. de persze ki fogok azèrt próbálni egy jobbat valamikor.. :D

[ Szerkesztve ]

(#31182) #98221312 válasza VoidXs (#31178) üzenetére


#98221312
törölt tag

" Hasonló az eset a tápkábelnél: csak zajt szűr, de nevetségesen keveset. Az tipikusan az az eset, amikor nem tudsz okosan helyet találni a pénzednek, holott bőven jobban javul a rendszered kb. bármi mással. "

Volt egy èrdekes storym a tápkábelek cserèje előtt, ha nem untatlak benneteket elmesèlem.. :)

Szóval nálam járt egy nagyon kedves kollègám a kisfiával.
Egyszercsak sìrva rohant Tomika hozzám, hogy "megrázta az erősìtő"
Mondom mi a fene???
Akkor nem foglalkoztam vele gondoltam valami más törtènhetett.
Azonban aznap este mozizás után rátettem a kezem a vasra, ès valóban engem is megcsípett de nem is kicsit, a lejátszónál ugyanezt tapasztaltam, de mèg kikapcsolt állapotban is..

Miután lecserèltem, azonnal megszűnt a jelensèg..
Szóval ennyit a gyári tápkábelekről, meg arról, hogy èrdemes-e rászánni azt a 10-20 ezret..

[ Szerkesztve ]

(#31183) VoidXs válasza #98221312 (#31182) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az azért egy durva kivétel, hogy nincs földelve a gyári. Inkább selejtes kábel, mert én ilyet sose tapasztaltam.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#31184) Nemir Ombe válasza VoidXs (#31178) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"Egy helyesen illesztett hangszórókábel kizárólag hangerőben ad különbséget"

Először is: nálad mit takar a "helyesen illesztett" jelző?

De: hsz és hsz kábel között még frekvenciamenetben is van/lehet mérhető különbség (ill. sok másban is, mint már korábban egyszer írtam, de ezt a legegyszerűbb még házilag is mérni) .... viszont doboza válogatja, hogy melyik - mennyire érzékeny a kábel saját és "összeszedett" paramétereire .... valószínübb, hogy ezek a hangváltó alkatrészeire vannak (leg)inkább hatással, mint az, hogy önmagában az elektromos jelet befolyásolná a kábel anyaga/összetétele/szerkezete .... ;)

(hasonlóak a tápkábelek is, ahol valóban a szűrésnek van a legnagyobb szerepe [a keresztmetszet mellett], de ott meg az áram "szennyezettsége" és a felhasználási környezet tud leginkább hatással lenni az eredményre .... a HDMI-vel viszont egy minőségi szint felett egyetértek.... )

Még egy megjegyzés csak érdekességként: pl. ha fogsz egy hangváltót és a dobozon kívülre teszed/építed, már annak is sokszor hallható, de még mérhető hatása is lehet, ahhoz képest, minta a hangfalon belül lenne, ahogy pl. annak is ha a hsz kábelen csinálsz pár "hurkot" és úgy használod .... de ez már szintén a "vudu" kategória sokaknak .... :DDD ;)

Hmm ....

(#31185) VoidXs válasza Nemir Ombe (#31184) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Helyesen illesztett = valóban hangfalkábelnek készült, nem egy cérnaszál, valamint nem vagdosták/tördelték barbárul. A hurkos dolgot említettem valamelyik topikban korábban, még azok se hitték el, akik az életüket is a drága HDMI-knek adnák. :D

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#31186) Nemir Ombe válasza VoidXs (#31185) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Értem; tehát a "megfelelően illesztett" = működőképes .... ez is egyfajta hozzáállás .... :D

.... viszont sok dolog szinte tök ingyen és akár percek alatt is kipróbálható/mérhető, ezért nem értem legtöbbször a parttalan kábelvitákat.... akinél működik használja, akinél nem, az meg "mennyen velnesszelni" a kábelek árából inkább .... ;)

Hmm ....

(#31187) #98221312 válasza VoidXs (#31183) üzenetére


#98221312
törölt tag

Nem is olyan règ Vicarius nevű fórumtárs is beszámolt hasonló jelensègről...
Nyílván nem ismerem a körülmènyeket, lehet nála más okozta.

Más: Ma folytatom a "Pure Direct" tesztelèsèt mozira.. :)

[ Szerkesztve ]

(#31188) migabi24 válasza VoidXs (#31183) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nálam a Marantz PM8005 erősítőn és az NA8005 hálózati lejátszón sincs földelés, csak 2 pólusú az iec ajzat, akkor a 800 ezres hifim dobjam a kukába mert szar ezek szerint😂

(#31189) BBéci válasza Nemir Ombe (#31186) üzenetére


BBéci
titán

Azon gondolkozom, mit akarnak a mérést erőltető emberek?
Ha a zenészek egymástól való széttagoltságát, a hangszerek méretét és hasonlókat ki lehetne mutatni valamilyen műszerrel, akkor mi változna? Szaladnának az általuk hitelesnek minősített tesztekben, a méréseken jól szereplő kábeleket megvenni százezrekért?
De ez akár mindenkire vonatkozhatna, ne kipróbálás és meghallgatás alapján válasszunk kábelt, hanem csakis mások méréseit nézegetve! Aztán tök mindegy, hogyan viselkedik nálunk, a saját rendszerünkben, biztosan a fülünk rossz, nem a kábel, hiszen ott a mérés, ami bizonyítja, hogy az szuperjó.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31190) BBéci válasza migabi24 (#31188) üzenetére


BBéci
titán

Manapság egyre több készüléken van olyan aljzat, mint a tieiden.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31191) migabi24 válasza BBéci (#31190) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ez a spórolás miatt van? Vagy van rá magyarázat? Nem vettem észre, hogy bármi rázna nálam

(#31192) Nemir Ombe válasza BBéci (#31189) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem ne gondolkozz ezen túl sokat, mert max. feleslegesen megfájdul a fejed .... :DDD

.... amúgymeg mindent, amit felsoroltál lehet(ne) mérni (ahogy írtam is pl. a frekimenetet, mint a legegyszerűbbet) ehelyett, ha van is mérés, akkor a kábeleket mérik, nem a kapott hangot .... érdekes .... ahogy az is, hogy még a legegyszerűbb vagy ingyenes próbákra sem hajlandó az "ellentábor" többsége mer' az ugyse' úgy van .... szóval; ez egy örök vita marad .... :D ;)

migabi24:
A II.-est olvasd el a linken [link] .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#31193) VoidXs válasza BBéci (#31189) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Amiket mondtál, mind mérhető. Minden hiteles vakteszt (hiteles = ABX és nem ABA) egyértelműen bizonyítja, hogy a kábelmániások által hallott dolgokat ők maguk se hallják.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#31194) Nemir Ombe válasza VoidXs (#31193) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Tudsz ilyen (mérésekkel is alátámasztott) vaktesztet .... mert szívesen elolvasnám, de 1-et sem találok .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#31195) BBéci válasza migabi24 (#31191) üzenetére


BBéci
titán

Amelyiken nincs, arra nem kell, a tervezők tudják, mit, miért, hogyan.

(#31193) VoidXs
Bárcsak nem hallanánk! Egy kalap pénzt spórolnánk és költhetnénk másra, ami mérhető. De bizony halljuk!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31196) VoidXs válasza Nemir Ombe (#31194) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ezek nem olvasott tesztek, hanem sajátok.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#31197) #98221312 válasza VoidXs (#31193) üzenetére


#98221312
törölt tag

Szinte minden alkalommal meghallgatás után vásárolok kábelt.
Nyílván ha nem hallanèk változást nem adnèk ki xy összeget.
Tehát a placebónak ebben az esetben visszafele kène működnie, a pènztárca kímèlèse vègett.
Vagy azt gondolja bárki is, hogy a mai világban azèrt fizetünk, hogy a tv háta mögött lèvő kábelt mindennap megnèzzük, hogy Isotek van ráìrva?! :D
Ugyan már...

HCS: Interneten talált cikkeken kívűl van egyèb a tarsojodban, amivel èrvelni tudsz (esetleg saját tapasztalat)? Mivel azt már tudjuk, hogy a guglizás nagyon megy... :D

[ Szerkesztve ]

(#31198) hcs57


hcs57
őstag

Itt van pl egy teszt: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#31199) VoidXs válasza BBéci (#31195) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Csak hiszed, hogy hallod, én is azt hittem. Ugyanakkor amint korrigálom azt a 0.2-0.3 dB-t a kábelek között (most hangszóróról van szó), hirtelen megszűnt bárminemű különbség.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#31200) VoidXs válasza #98221312 (#31197) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Ha abszolút elveted a bemérést, akkor milliókat fogsz még kidobni elhanyagolhatóan kicsi, méréssel is hozható különbségekre. És most nem is EQ-ról beszélek, egyszerűen például a csatornahangerőről.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.