Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31701) AMD Power válasza MasterMark (#31695) üzenetére


AMD Power
titán

Jó lesz az nekem. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#31702) MasterMark válasza AMD Power (#31701) üzenetére


MasterMark
titán

Szóval nem mondtam, hogy nem. Csak épp köze nincs a házimozihoz. ;)

Switch Tax

(#31703) #98221312 válasza AMD Power (#31701) üzenetére


#98221312
törölt tag

Amennyiben nem indul el nálad a hifibogár, akkor jó lehet....
Csak nehogy úgy jár mint én... :D
Valami hasonlóval indultam annó, aztán cirka 2 hónap után, már böngésztem a netet, hogy mire kéne cserélni, mivel elviselni nem tudtam, azt a torzított dobozhangot ami a "center"-ből jött...

(#31704) Bloksma


Bloksma
aktív tag

Sziasztok
Már valószínűleg sokszor kérdezték, de még nem találtam egyértelmű választ. 3x5m-es nappaliba szerintetek elég egy Logitech Z906, vagy érdemes lehet beruházni egy erősítő + hangfalszett kombinációba? A szoba kialakítása miatt valószínűleg csak az egyik végére korlátozódna a "házimozi" rész, tehát lényegében 2.5x3 méterről beszélünk.
Pc-hez X-530 szettet használok (és nagyon szeretem), de jelenleg még albérletben, ezért ezt is csak minimálisan tudom kihasználni, és fogalmam sincs, hogy egy normális nappaliban nagy TV-hez mire elég egy kis szett, és milyen lenne egy alap erősítő.

(#31705) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Hoppacska :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#31706) MasterMark válasza Bloksma (#31704) üzenetére


MasterMark
titán

Erről már volt szó, semmire nem elég...

Switch Tax

(#31707) zsoika válasza Lacielvtárs (#31705) üzenetére


zsoika
addikt

Nyerted? Ha igen akkor most indulok hogy tölts ki nekem egy lottót! ;] :P

(#31708) gxyb válasza MasterMark (#31700) üzenetére


gxyb
aktív tag

Egy lejátszó van bocsánat...

(#31709) MasterMark válasza gxyb (#31708) üzenetére


MasterMark
titán

Gondoltam. Viszont fejleszteni nem kotelezo. Ha valami nem tetszik, vagy nem vagy vele megelegedve, akkor azt fejleszd, ha minden ok, akkor maradhat minden.
De egyebkent is mindenki mast mondana, illetve keves is az informacio ilyen atfogo kijelenteseket tenni.

De pl. akkor fejleszd az akusztikat, most az a divat ugyis.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#31710) #98221312 válasza Bloksma (#31704) üzenetére


#98221312
törölt tag

Szinte minden esetben, szükséges az erősítő+hangfal(ak) felállás..
Ezeknek a bögre marketing eszközöknek, semmi köze a hangzáshoz.. :( a Logitech meg pláne kerülendő..
Max ha korlátozottak a lehetőségek, esetleg egy soundbar lehet alternatíva, viszont abból is a jobb minőségűek.

(#31711) Lacielvtárs válasza zsoika (#31707) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

úgy biza ám, ez a nyereménykábelem, ma érkezett meg.
hamarosan tesztelem is, mert ehhez nem kell hallani :C
a jövőheti lottószámok: 1 3 5 7 9 11
ha ötös lottót akarsz akkor ugyanez, csak -11 ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#31712) Beni2360 válasza Lacielvtárs (#31705) üzenetére


Beni2360
félisten

Lacus Kínai HDMI kábelt nyertél? :C
Ezt hogyan kötöd be a vasalóba?Í :DDD
Igaz a vasaláshoz nem kell jó hallás.

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#31713) Lacielvtárs válasza Beni2360 (#31712) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

"ami nem Kínában gyártódik, az nem is eredeti" by XXI. századi bölcsesség ;]
majd csak bekötöm valahogy a vasalóba, bár előtte vennem kell egy vasalót, férfi ember nem vasal, max ráül a ruhadarabra, hogy kisimuljon :C

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#31714) BBéci válasza Lacielvtárs (#31713) üzenetére


BBéci
titán

Ajvé! Szoktam vasalni, tehát nem vagyok férfi?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31715) Q válasza Lacielvtárs (#31713) üzenetére


Q
senior tag

Én egyszer vasaltam. Felvettem az inget, az asszony meglátott és ennyit mondott: Nem találtál vasalt inget a szekrényben? :F Ketté törte a karrierem :DDD

[ Szerkesztve ]

(#31716) Lacielvtárs válasza BBéci (#31714) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hát van egy olyan érzésem hogy nem jól fogalmaztam :C
Magamból indultam ki, éppen ezért ha sértő volt, akkor bocsánat :R

Q: igen, asszony 'pajtik' szoktak ilyen 'bizalomgerjesztően' nyilatkozni, és egy életre elveszik a ferfi emberek minimális hazimunka hajlamat, amit jó sok ev alatt nem tudtunk 'kinoni' :DD ;]

Beuzemeltem a hdmi kábelt, és elsőre a fekete mintha mélyebb fekete lenne, sötétebbnek tűnik :K
Szerintetek létezhet a jelenség?
Mert ha nem, akkor a fuleszet mellett van a szemészet, lehet beugrok, ha azt mondjátok :P

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#31717) Beni2360 válasza Lacielvtárs (#31713) üzenetére


Beni2360
félisten

Gőzölős vasalóról már hallottam, de légnyomásosról (szagos) még nem. ;]
BBéci - A királyok kivételek. :C
Q - Ketté törte a karrierem - szerintem meg jól tette. :DD

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#31718) BBéci válasza Lacielvtárs (#31716) üzenetére


BBéci
titán

Kérj meg valakit, hogy úgy cserélgesse a kábeleket, hogy Te ne tudd, éppen melyik van használatban. Ha tízből legalább nyolcszor eltalálod, akkor nem kell szemészetre menned.

(#47006) pengwin
A vasalást, mint minden mást, nagy odafigyeléssel, precizitással végzem, addig dolgozom rajta, ameddig makulátlan nem lesz.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31719) VoidXs válasza BBéci (#31718) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

10-ből 8 elég könnyen összejöhet véletlenül is, akörül van az emberek egyéni tippelgetős csúcsa. 14/14-et szokás elvárni, ha valamit vakteszttel hitelesítenek, de ez nyilván nem fog összejönni HDMI-vel. :P

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#31720) Lacielvtárs válasza BBéci (#31718) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Értem, oke, egyszer lehet kiprobalom.
Amúgy ezt a profigold kábelt cseréltem le...
Kérdés hogy csak a nevében volt e profi :B

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#31721) BBéci válasza VoidXs (#31719) üzenetére


BBéci
titán

Muszáj mindenbe belekötnöd? Baromi unalmas! :(((
Bizonyára több tucatnyi HDMI kábellel végeztél vaktesztet, amikor beengedtek a mozik gépházába, ahol azt a rengeteg tapasztalatot szerezted, amitől ennyire megmondóember lettél itt a topikban.

Arról volt szó, hogy Laci menjen szemészetre, vagy ne.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31722) Lacielvtárs válasza BBéci (#31721) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C :))

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#31723) hm15 válasza Lacielvtárs (#31716) üzenetére


hm15
senior tag

OLED-en mélyebb a fekete, mint eddig? Tényleg jó kábel lehet. ;] :)

(#31724) Lacielvtárs válasza hm15 (#31723) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szóval, akkor eddig 2:0 a szemészet javára ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#31725) VoidXs válasza BBéci (#31721) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Csak a hülyeségbe kötök bele, márpedig a HDMI-vel tapasztalható bármilyen változás durva hibákon kívül az. Akárhány hívővel játszottam vaktesztet, mind megbukott a saját kábeleivel a saját rendszerén, pedig mennyire mondták, hogy itt hatalmas különbségek történnek. Te se lennél különb eset, de még a foobaros bármi vs. FLAC tesztet se merted bevállalni. Tudod jól, hogy nem menne, és ha olyan helyen nem hallasz különbséget, ahol mérhető, az bizonyítaná, hogy a HDMI-k közt sem a valóságot hallod, csak hát valahogy el kell őket adni...

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#31726) hm15 válasza Lacielvtárs (#31724) üzenetére


hm15
senior tag

:))
De inkább pszichológiai témakör, mint szemészeti.

(#31727) Lacielvtárs válasza hm15 (#31726) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Tehát azt mondod inkább van szükségem dedikált gumiszobara és kenyszerzubbonyra, mint szemüvegre :C

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#31728) Lacielvtárs válasza VoidXs (#31725) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nem kell ezt ilyen véresen komolyan venni, de már nekem is feltűnt, hogy mintha életcélod lenne BBeci szavainak a megcafolasa, felulbiralasa...
Sem ellened, sem BBéci mellett nem akarok érvelni, de ha visszaolvasod, és érted a sorok közötti poenom, akkor tudhatnad, hogy nem a vakteszt volt ez esetben a lényeg....

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#31729) hm15 válasza Lacielvtárs (#31727) üzenetére


hm15
senior tag

Amondó vagyok tedd vissza a régi kábelt néhány nap múlva, és a fény megvillan az alagút végén. ;)

(#31730) gxyb válasza MasterMark (#31709) üzenetére


gxyb
aktív tag

Az akusztikát max egy nagyobb szőnyeggel tudnám fejleszteni, albiban lakunk.
Konkrétabban élethűbb hangot szeretnék, több részletet, kevésbé hallani, hogy a hangfalakból szól a film.
Amikor nézek egy filmet pár effekt tényleg olyan mintha "ott lennék", ezek számát szeretném növelni.
Nem tudom mennyire lett érthető, de kevéske tapasztalatom miatt nem igazán tudtam jobban megfogalmazni.
Ez az első házimozim...

(#31731) Lacielvtárs válasza gxyb (#31730) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

'Amikor nézek egy filmet pár effekt tényleg olyan mintha "ott lennék", ezek számát szeretném növelni.'

Anno én is igy gondolkodtam, és ha elkap a gepszij, akkor nincs megállás :K :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#31732) gxyb válasza Lacielvtárs (#31731) üzenetére


gxyb
aktív tag

Na ettől tartottam... :)

(#31733) BBéci válasza gxyb (#31730) üzenetére


BBéci
titán

Kezdésnek cserélj erősítőt, egy Denon AVR-4xxx már tudja azt nyújtani, amit szeretnél.
Bérlakásban is el lehet helyezni akusztikai paneleket, amit később a sajátodban felhasználhatsz.

Melyik az a Canton GLE 90?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31734) gxyb válasza BBéci (#31733) üzenetére


gxyb
aktív tag

Köszönöm, ezek szerint valamennyire érthető volt mit szeretnék :)

(#31735) Lacielvtárs válasza gxyb (#31732) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nem szabad így gondolkodni, nézz be a logout.hu oldalamra, ott láthatod mire is gondolok...
De ha igazi mozit szeretnél, ami olyan élményt nyújt amire vágysz, akkor zsebbe kell nyúlni, viszont ha eljutsz egy megfelelő rendszerig, akkor a moziba jarasrol is le fogsz szokni :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#31736) gxyb válasza Lacielvtárs (#31735) üzenetére


gxyb
aktív tag

Már rég nem járok moziba :)
A Logi z906 után ez is megváltás, de most már többre vágyom.
Tisztában vagyok vele, hogy a jobb drágább is.
Most nézem, hogy kb. 1100 euro ez a Denon. Akkor ebből azért nem azonnal lesz vásárlás :(

(#31737) VoidXs válasza gxyb (#31730) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Első lépés mindig a bemérés. Ha bármilyen különbség van a hangszóróid között, akár az, hogy az egyik kicsit közelebb van hozzád, és ez nincs korrigálva, az alapjaiban ássa alá a valós hangzást.

Két film hangja között is eszméletlen különbségek lehetnek, simán előfordulhat, hogy egy nagyon jó rendszeren is rosszul szól egy bizonyos film, mert egyszerűen rossz. Néhány stúdióban tombol a hangosságháború, és amikor a kis magyar filmek már dinamikában is 5-10 dB-ekkel verik el a Marvel szuperprodukcióit, akkor látod igazán, milyen siralmas a helyzet. Azonban van néhány név, akik keze közül nagyon ritkán csúszik ki rossz hang: Christopher Boyes, Yann Delpuech, Coll Anderson, magyar vonatkozásban pedig Zányi Tamás, na ő tényleg tud atmoszférát teremteni.

(#31728) ELACielvtárs: Nem háborúzom senkivel, csak a hamis marketinggel, függetlenül attól, ki írja.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#31738) #98221312 válasza VoidXs (#31725) üzenetére


#98221312
törölt tag

Szerintem függetlenül a szakmai kérdésektől, nem hinném, hogy bölcs dolog beleállni bárkibe is... :(
Nézd az emberi oldalát a dolgoknak, és legyél egy kicsit elfogadóbb, toleránsabb, a topik békeség kedvéért.

Bár nem feltétlenül ide tartozik, de kicsit hasonló a szituáció ami mostanság velem zajlik...
Sikerült viszonylag jó árba hozzá jutnom egy 55-ös full hd Sony tv-hez.. Igaz nem 4k, de mivel jelentős előrelépés volt a régi 2012-es szériás 40-es modellhez képest, gondoltam beinvesztálok.
Az ismerőseim, baráti körömből senki nem mondta volna, hogy "használjam egézséggel", inkább megkaptam, hogy egy új garanciás 4k kellett volna vennem...

[ Szerkesztve ]

(#31739) VoidXs válasza #98221312 (#31738) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Nem igazán hasonlít, én egy hamis állítást támadtam meg. De ha már felhoztad, a szituációdban téged pártollak, a 4K hülyeség, amennyiben natív panelről beszélünk (sok 4K TV valójában csak FHD). Sőt, én vagyok a topikban talán az egyetlen, aki bármekkora kerettel rendelkező embereknek segít.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#31740) zsoika válasza gxyb (#31736) üzenetére


zsoika
addikt

És akkor az "csak" az erősítő.....a többi komponens sokkal durvábban, hatványozottabban drágább és visz vele mindent (kábelek, tüskék, állványok, konzolok, szobaakusztikai elemek stb.).
Szóval az amit Te szeretnél(gondolom Én) az kb. olyan 2.5 millió ha külföldről és nagyon odafigyelve az akciókra rendeled a cuccokat.
A mostani szetted "első" házimozinak több mint rendben van.....sajnos innen följebb jutni nem az egyenes arányosság elvén lehet.

Ha van alkalmad (és Laci megengedi, mint nekem :P :) ) akkor kérj tőle egy hallgatózást.
De arra vigyázz ,hogy utána nem lesz megállás ....indul a fejlesztési láz!

VoidXs: És Én? :O

[ Szerkesztve ]

(#31741) #98221312 válasza VoidXs (#31739) üzenetére


#98221312
törölt tag

Az mondjuk érdekelne, hogy egy dvd film, vagy bármilyen gyengébb forrás felkonvertálva jobb lenne-e 4k-n mint full hd-n??

Ezt kicsit kifejted, hogy "sok 4k, valójában fhd"??
Tényleg érdekel... :)

[ Szerkesztve ]

(#31742) Lacielvtárs válasza zsoika (#31740) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Megengedem, természetesen, ha akar jönni a kolléga, jöhet :K
Max megkerem a kabel cserelgetesre, már ha nem olyan 'termetes' mint én, és be tud hajolni a cuccos mögé :DD

ui, mondjuk már fogyókúrázom :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#31743) gxyb válasza zsoika (#31740) üzenetére


gxyb
aktív tag

Igen tisztában vagyok vele. Nem egyben fogok mindent cserélni, azt nem tehetem meg. Ahogy magam ismerem az erölködőt is aprón fogom felhajtani, inkább várok vele többet biztosan találok egyet.
Hallgatózni nem nagyon lesz alkalmam.
Bregenzben (Ausztria) lakunk ami elég messze van. Évente kb. háromszor, négyszer jutok haza. Itt a környéken még nem találtam bemutatótermet, a Media Marktot meg inkább hagyjuk :)

(#31744) VoidXs válasza #98221312 (#31741) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Kétféle hamis 4K TV létezik. Egyik a paneltípusból fakadóan kisebb kimenő natív felbontás, pl. OLED, másik a konkrét hazugság, amikor a TV befogad 4K-t, és ezért már ráírták, hogy 4K. A projektorok a checkerboard modelleken kívül mindig tényleg akkorák, mint ami rájuk van írva, ott nincs ilyen.

A felkonvertálás kétértelmű: skálázás esetén egyszerű matematikai módszerekkel kevésbé néz ki hülyén a méretet nem tökéletesen osztó tartalom a "legközelebbi szomszéd" módszerhez képest, de rosszabb, mint ha tényleg azon néznéd, amire készült. Vannak azonban olyanok, mint az NNEDI, amik pl. mesterséges intelligenciával skáláznak, így tényleg 4K lesz, csak nem a valódi részletek lesznek ott, hanem amit az MI úgy gondolt. Az fontos még, hogy a Full HD filmek csak luminanciában Full HD-k, a BD kromatikusan felezve van, amit fel kell skálázni. 4:4:4-et sok médialejátszó egyszerűen nem is támogat. Ez az egyik legfontosabb tulajdonsága a tömörítésnek, amiért a 4K jobban néz ki a Full HD-nél még Full HD kijelzőn is.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#31745) Nemir Ombe válasza VoidXs (#31744) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"Egyik a paneltípusból fakadóan kisebb kimenő natív felbontás, pl. OLED"

Ezt kifejtenéd kicsit bővebben, érdekene a "miért" .... kösz .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#31746) zsoika válasza Lacielvtárs (#31742) üzenetére


zsoika
addikt

Ha arra járok akkor Én tutira beugrok lazulni egyet. :C

"mondjuk már fogyókúrázom" : Minek? Nem vagy Te kövér, csak nehéz a csontod! ;] (Édesanyám mondása amikor ált. isk.8.-os koromban 80kg voltam)

(#31747) VoidXs válasza Nemir Ombe (#31745) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Rosszat írtam, nem az OLED, hanem az RGBW kiosztás az oka, viszont szinte kizárólagosan OLED-ekben alkalmazzák. Itt a trükk, kijelölve a valódi pixelek:

Legegyszerűbben úgy állapíthatod meg, milyen TV-d van, hogy rákötsz egy PC-t:
- Full HD panel esetén már a felbontásválasztásnál kiírja, hogy az a natív
- RGBW esetén sok elem elmosódik, különösen a függőleges vonalak és szövegek
- RGB esetén tökéletesen éles minden

Az RGBW-vel nem lenne baj, ha tényleg olyan formában lenne alkalmazva, ahogy a filmeket tárolják, vagyis pixelnégyesenként RWGWBWGW blokkokban. Azt senki nem különbözteti meg az igazi 4K-tól film esetén, sok 4K kamera egyébként így is lát, például az összes Sony PMW.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#31748) Nemir Ombe válasza VoidXs (#31747) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Gondoltam, hogy (te is, mint sokan) kevered az RGBW-t, a WRGB-vel (és/vagy a diszlexia sem szégyen, már kezelni is tudják) ;] :D

.... az RGBW-vel (ami nem az OLED) kapcsolatban viszont csak részben van igazad, mert a felbontás meg van csak a színhelyesség "sántít" .... nézz utána, ha gondolod .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#31749) BBéci válasza VoidXs (#31739) üzenetére


BBéci
titán

Mi volt hamis állítás? Az, hogy amennyiben 10-ből nyolcszor eltalálja, akkor nem kell szemorvoshoz mennie?
21 éves létedre akkora tapasztalattal rendelkezel a HDMI kábelek terén, hogy bármilyen azokkal kapcsolatos állítást hamisnak mersz minősíteni? Ja de jó, itt van közöttünk egy srác, akinek birtokában van a bölcsek köve! :C

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#31750) VoidXs válasza Nemir Ombe (#31748) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A színhelyesség csak akkor probléma, ha a jelfolyamban van RGB-konverzió (HDMI-n van olyan opció, hogy ne legyen). Egyébként ugyanez a helyzet a nem teljes YUV-kódolásokkal.

(#31749) BBéci: Rád nézve elég kínos, hogy ez tényleg így van, és alig vagyok idősebb, mint a "karriered". Ahhoz azért kell önbizalom, hogy nulla szakmai ismerettel (amit még be is ismertél, pont a HDMI-nél, hogy fogalmad sincs a működéséről) kinevezd magad a fórum mindentudójának. Valahogy éreztem, hogy csak a hsz-eim ezen részére fogsz válaszolni. Az hamis, hogy HDMI-k közt bármilyen különbség lehet az egyértelműeken túl.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.