Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28601) kenand válasza Beni2360 (#28566) üzenetére


kenand
veterán

Próbáld meg rezetelni akkor minden visszaáll a gyári értékre

(#28602) junkpod válasza LakiTomi (#28597) üzenetére


junkpod
nagyúr

Lassan feladom...
Hiába osztod szét splitterrel. Hiába 4k a tv. Ha az erősítő csak fhd képes, akkor a tv is csak fhd jelet fog kapni, mert az AVR jelenti a forrásnak mit tud, ezért az visszavesz.

Box's don't touch!

(#28603) LakiTomi válasza junkpod (#28602) üzenetére


LakiTomi
tag

[HDMI splitter 1in 2 out]

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#28604) hash99 válasza junkpod (#28602) üzenetére


hash99
senior tag

Bocs de ezt most én se értem. Ha bemegy a mediaboxból a tvbe a hang és a kép hdmin és az erősítőbe is a splitterrel akkor miért ne lehetne a tv-n 4k képet fogadni az erősítőn meg a hangot? Az erősítőről nem küldöm tovább csak a hangot játszom le a tv-n meg kikapcsolom a hangszórót és csak a videót játszom. Vagy a mediabox érzékeli hogy az outra egy fhd erősítő van kötve ezért alapból nem küldi ki a 4k videót? Ha jól értem ezt mondod?

(#28605) #46129152 válasza BBéci (#28598) üzenetére


#46129152
törölt tag

Ezekből áll a szett!

(#28606) LakiTomi válasza #46129152 (#28605) üzenetére


LakiTomi
tag

Meg kellene hallgatni élőben, de szerintem a frontok eleve nem a Needle családból származnak. Hangkarakterben biztosan eltér a többi hangfaltól és ez zavaró lehet, sőt biztosan zavaró is például, amikor a beszéd folyamatosan megy át jobbról balra a centeren keresztül. Még kérdés milyen AVR-re lesz kötve a sztereózás miatt.

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#28607) #46129152


#46129152
törölt tag

Ez a komlett Needle szett, ebből csak a center meg a surr. van.

(#28608) LakiTomi válasza #46129152 (#28607) üzenetére


LakiTomi
tag

Az elég baj. A szett attól szett, hogy egységes, különben nem szettnek hívjuk. :) Találomra meghallgatás nélkül én nem vennék ilyen "szetteket".

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#28609) #46129152 válasza LakiTomi (#28606) üzenetére


#46129152
törölt tag

https://www.extremeaudio.hu/yamaha-musiccast-rx-v483-51-hazimozi-erosito

(#28610) #46129152 válasza LakiTomi (#28608) üzenetére


#46129152
törölt tag

Akkor elvetem ezt a vásárlást.

(#28611) LakiTomi válasza #46129152 (#28609) üzenetére


LakiTomi
tag

Én első körben azt javaslom menj el hallgatózni egy házimozi stúdióba és hallgass meg pár hangfalat. Utánna lesz egy kis elképzelésed melyik hangkaraktere tetszik. A rendelkezésre álló keretből én egyenlőre vennék 2 frontot, amihez később tudsz venni további elemeket. Az a Yamaha belépő szinten teljesen korrekt. Van, ahova viheted az erősítőd és azzal hallgatózhatsz, vagy mindenképp hasonló kategóriás Yamahával kellene, ha azt nem tervezed cserélni.

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#28612) #46129152 válasza LakiTomi (#28611) üzenetére


#46129152
törölt tag

Az a helyzet,hogy jelenleg a Yamahára van otthon 5 db. Bose duplakocka. A Frontokra van rákötve a passív mélynyomó is. Nagyon szépen szól sztereoban is, 5.1-ben is, de csak bizonyos hangerő felett. Még a mozinál nem is lenne baj,viszont ha csak zenét akarok hallgatni, nem mindig kellene a nagy hangerő.
Meg hát a helység mérete is csak 10 nm, és könnyűszerkezetes, gipszkarton falakkal.
40 nm-en hallottam ezt a Bose összeállítást, igaz tégla házban, de majd behu....tam, olyan szépen szólt. Mondjuk komolyabb erősítővel,mint az enyém.
Ezért gondoltam egy nagyobb álló frotra,amiből halkan is elég szépen jön ki a basszus, mint írtam sztero zenehallgatáskor.
Mélyláda szóba sem jöhet. Volt egy JBL kis szettem,Sub ládával, de nem jött be.
Nem az ár miatt néztem ezeket a Magnatokat, csak olyan jónak tűnt... :-)
Van Magnat-om, egy 400-as Sounddeck, a 43-as kistévé alatt, az nagyon jól szuperál.

(#28613) zsoika válasza BBéci (#28600) üzenetére


zsoika
addikt

Tényleg...már teljesen belezavarodtam :))

(#28614) tomyka74 válasza #98221312 (#28573) üzenetére


tomyka74
senior tag

hát nemtom nekem ez nem tűnt fel!
én ugyanugy hallom az effekteket és a térérzetem is olyan egyedül abban hallok változász,hogy élesebbek olyan tisztábbak a hangok. rámondanám még azt is ,hogy olyan kis "szösszeneteket" is hallok amiket MultiEQ.XT bekapcsolásakor nem hallok!
ugyhogy az én véleményem ahogy hallom az,hogy a MultiEQ.XT mintha visszafogná az egész hangzást,mintha nem engedné az erősítőnek,hogy úgy szóljon ahogy szólnia kéne.
na mindegy csak leírom amiket tapasztalok, nekem így kikapcsolva sokkal jobban tetszik az egész mozi hangzása.

ez is egy vélemény,biztos mindenki máshogy hallja! :D

(#28615) LakiTomi válasza #46129152 (#28612) üzenetére


LakiTomi
tag

Halk zenéléshez én az aktív mélysugárzót bekapcsolom és eq helyett nyomok egy 25%-os "crystalizert" a Creatív kártyán, de nekem HTPC-m van. Halk zenéléshez még szóba jöhetnek pont a 2.1-es rendszerek állványos hangfallal, mint pl. A Castle Knight 2, Magnat Monitor Supreme 202, CA SX60, Elac Debut B6. Meglepődnél hogyan szólnak zenén egy belépő sztereó erősítőn mondjuk egy Taga TSW90 aktív mélynyomóval megtámogatva. Neked kell eldönteni mi a prioritás és mit szeretnél. Nem mindig a nagy frontok szólnak dinamikusan, zeneien belépő kategóriában.

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#28616) #98221312 válasza tomyka74 (#28614) üzenetére


#98221312
törölt tag

Tökéletesen leírtad, tényleg így érzem én is...:)

Viszont nincs rózsa tövis nélkül, ugyanis a szoba korrekció mérése mindig hiányozhat. Amennyiben hosszabb ideig használod majd figyeld meg, hogy lesznek olyan források aminél a center hangja, beszédnél kifejezetten zavaró doboz, illetve kezeletlen hangú lesz (zárt helyen pláne). Az is megfigyelhető, hogy a hátsó hangfalak jóval kevésbé dominálnak+az X görbe is ugrik, aminek egyenes következménye a dinamika jelentős csökkenése.

Ettől függetlenül kinek pap..... az igazság az, hogy kiállni egyik mellett sem lehet, mivel valóban az EQ szoftveresen belenyúl a tiszta elektronikába ezáltal valóban mehetnek el információk stb...

Én úgy írnám le, hogy nélküle nő a jelenlétérzet, illetve részletesebb lesz a hangkép...

Az is biztos, hogy nagymértékben forrás függő is.. Van olyan film aminek jót tesz, illetve van olyan ami igényli az EQ-t.

[ Szerkesztve ]

(#28617) #46129152 válasza LakiTomi (#28615) üzenetére


#46129152
törölt tag

Én is PC-ről hallgatok zenét,kizárólag FLAC vagy DTS hang file-okat. Volt egy régebbi Yamaha hangfalpárom,
Yamaha NS-G 30 MK IV, de odaadtam apámnak, és már nem akarom tőle visszakérni. Gyönyörű hangja van, még a régi TEAC erősítőm hajtotta. A MM-ban hallottam a múltkor Klipsh állót, az szépen szólt....
Ha tudnám,hogy nálam is úgy szólna, megvettem volna. De mi van,ha nem???
Még hogy könnyű hangfalat venni..... :W

(#28618) tomyka74 válasza #98221312 (#28616) üzenetére


tomyka74
senior tag

igen a hátsók tényleg "finomodtak" itt emeltem dB-t..
nálad is ki van kapcsolva?

(#28619) Ijk


Ijk
nagyúr

Marantz nr1508-rol mi a vélemény? Nad c315bee helyére, mission m32i-vel. A kis nad teljesítménye elég volt eddig nekem.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#28620) #98221312 válasza tomyka74 (#28618) üzenetére


#98221312
törölt tag

Most éppen Madonna koncertet hallgatok, és kikapcsoltam... Zenei produkciók jobbak nélküle... :)
Általában ha tetszik egy film akkor megnézem így is, úgy is...
Sajnos nem tudok kiállni egyik mellett sem ahogy írtam.
Talán a mérleg kicsit a tiszta elektronika felé billen...:)

(#28621) tomyka74 válasza #98221312 (#28620) üzenetére


tomyka74
senior tag

jaja zenét össze sem lehet hasonlítani azt teljesen elbassza!

(#28622) Dorian válasza Ijk (#28619) üzenetére


Dorian
félisten

Azzal a sztereó NAD után elégedetlen leszel. Főleg dinamikában, és testes hangzásban.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28623) junkpod válasza hash99 (#28604) üzenetére


junkpod
nagyúr

Jól érted, próbáld ki. Más is küzdött már ilyennel és ez lett a végeredmény.
Hiába van splitterrel osztva, akkor is csak egy féle kép/hang jel jöhet ki egy HDMI csatlakozón.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#28624) #98221312 válasza tomyka74 (#28621) üzenetére


#98221312
törölt tag

Igen, a koncerteket kikapcst EQ-val nézem.
Viszont most az új elhelyezéssel sikerült egy nagyon jó EQ hangképet kimérni...

Még annyit érdekességnek, hogy amikor fejlesztettem a centert, illetve a kábeleket, a változás EQ nélkül mutatkozott meg legjobban.

69pablotaxi: Mindent saját rendszerben, környezetben érdemes meghallgatni. A tapasztalat az, hogy ezek a MM-os hallgatózásoknak nem sok értelme van.
Főleg, hogy nekem meggyőződésem, hogy hosszabb használt fog különbséget mutatni egyes komponensek között.

Tudom, hogy szélsőség, de nem egy terméket vettem meg úgy, hogy kifizettem, és kértem a tulajt, hogy egy esetleges visszavásárlást biztosítson...
Ilyenkor 3-4 napig bezárkózva tesztelek mindenfajta forrással beállítással stb...

[ Szerkesztve ]

(#28625) Ijk válasza Dorian (#28622) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az a gond hogy gyenge, magasabb kategóriás kellene vagy nem ilyen vékony kialakítású hasonló árban?
Azért néztem ezt mert instant beférne a sztereó helyére.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#28626) VoidXs válasza #98221312 (#28624) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Persze, hogy EQ nélkül fogsz nagyobb változást észlelni, mert az egész dolog arra van, hogy a rendszerek közti különbségeket csökkentse...

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#28627) #98221312 válasza VoidXs (#28626) üzenetére


#98221312
törölt tag

Értem, tehát akkor ez egy szabvány szerű dolog lenne??

Mondjuk abból a szempontból nem feltétlen pozitív, ha mondjuk van a láncban egyedi hangzású elem, amit nem feltétlenűl érdemes (el) EQ-zni.

[ Szerkesztve ]

(#28628) VoidXs válasza #98221312 (#28627) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Igen, egy nagyon komoly szabvány van mögötte, amiknek a nem betartása miatt a Dolby a hardvereinek a használatát is simán megtiltotta régen. Mindenki átvette (IMAX, DTS, Barco...), és mindössze két szabvány van, a hagyományos (1993-2012, ~50 oldalas doksi) és az Atmos (2012 után, ~200 oldal), utóbbi már azt is megköti, hogy milyen hangszórót milyen erősítővel használhatsz, de a cél hang lényegében ugyanaz, csak az Atmos pontosabb. Arra van az egész, hogy pontosan azt halld, amit a rendező neked, a nézőnek szánt. Ezt egy egyedi hangzású komponens alapjaiban ássa alá.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#28629) #98221312 válasza VoidXs (#28628) üzenetére


#98221312
törölt tag

" Arra van az egész, hogy pontosan azt halld, amit a rendező neked, a nézőnek szánt."

Ez biztos, hogy így van.
Viszont egy hangrendszer (nem mozi) esetén, az élethez közeli, valósághű hangok legalább olyan fontosak szerintem.
Az EQ szoftveres kalibrálása viszont ebbe keményen beleszól, ami egy komolyabb kompones(ek) esetén már igencsak szembetűnő.

(#28630) VoidXs válasza #98221312 (#28629) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Arra is az EQ a legalkalmasabb. A hangmérnök közel tökéletes frekvenciaválaszra (illetve szándékosan süllyesztett magasakra, hogy minden egyes hangot kötelező legyen EQ-znia) kalibrált rendszeren dolgozik, így miután belőtte arra a hangzást (merthogy rajta kívül elég kevesen ismerik az adott filmhez kapcsolódó zörejek, zenék, színészek pontos hangját), te csak úgy kaphatod meg ugyanezt, ha pontosan ugyanúgy kalibrálsz.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#28631) #98221312 válasza VoidXs (#28630) üzenetére


#98221312
törölt tag

Ezzel nem igazán értek egyet..
Akkor miért van, hogy a felsőkategóriás erősítők már nem EQ-znak??
Laci Cambrige Audio-ja sem..

(#28632) Dorian válasza #98221312 (#28631) üzenetére


Dorian
félisten

Ez nem igaz. A CA inkább a kivétel.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28633) VoidXs válasza #98221312 (#28631) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Az igazi felsőkategóriás eszközök, nem a házimozis sznob hulladékok, hanem pl. Dolby CP850, Crown DCi 8 széria, konkrétan az EQ köré épülnek, szimultán mérnek több mikrofonnal napokon keresztül. A hivatalos Dolby procikban két 20+ magos Xeont találsz, mert tényleg mindent szoftveresen korrigál. Egyszer hallgass meg egy ilyen cuccot, mondjuk a Bory Mall-ban, az közel van.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#28634) #98221312 válasza Dorian (#28632) üzenetére


#98221312
törölt tag

Kérdezd Lacit....

VoidXs:
Akkor sem lehet kijelenteni egyértelműen, hogy szükség van EQ-ra szerintem... Hónapok óta tesztelem ezt a dolgot, és még egy jó méréssel sem tudom kijelenteni, hogy jobb EQ-val, mondjuk azt sem, hogy nélküle jobb.

Biztos, hogy értessz a mozikhoz, de szerintem akkor sem ugyanaz mint az otthoni rendszerek...

[ Szerkesztve ]

(#28635) VoidXs válasza #98221312 (#28634) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Azzal nem lehet vitatkozni, hogy neked mi tetszik, azt viszont ki lehet jelenteni, hogy természetes hang kizárólag EQ-val érhető el. A másik topikban nemrég írtam le egy egyszerű kalibrációt, próbáld azzal, ne automatával, azokról nem tudjuk pontosan, hogy működnek.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#28636) kapudepo


kapudepo
csendes tag

Az a kérdésem lenne, hogy a Harman Kardon HKTS9 hangfalszett szubládájának természetes jelenség-e az alap búgása? Gondolom ventillátor. Picit zavaró. Nem kellene hangtalannak lennie?

(#28637) #98221312 válasza VoidXs (#28635) üzenetére


#98221312
törölt tag

Lehet, hülye példa lesz, de ha mondjuk becsuknám a szemem, és valaki kalapáccsal az asztalra vágna, majd ugyanezt egy filmen meghallgatnám, biztos, hogy EQ nélkül közelebb állna a valósághoz.
Legalábbis én így hallom...

[ Szerkesztve ]

(#28638) VoidXs válasza #98221312 (#28637) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Én is nagyon sokáig kísérleteztem vele, de jártam minden nagyobb magyar stúdióban (ezt a foley miatt is mondom), és beszélgettem sok színészünkkel is. Ezen tapasztalatok után kijelenthetem, hogy EQ nélkül köszönőviszonyban sincs a hang a valósággal.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#28639) zsoika válasza kapudepo (#28636) üzenetére


zsoika
addikt

Szia
"szubládájának természetes jelenség-e az alap búgása" Igen
"Gondolom ventillátor" :DDD Nincs benne venti.
"Picit zavaró" Ja
"Nem kellene hangtalannak lennie?" Jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#28640) #98221312 válasza VoidXs (#28638) üzenetére


#98221312
törölt tag

Nézd, tényleg nem akarok vitázni, és a szakértelmed is megkérdőjelezhetetlen..
Viszont szeretném érteni, hogy mi köze van a nagy igazi moziknak, az otthoni rendszerekhez?? Már csak azért mert folyamatosan mindent ide viszonyítassz. Viszont azt egyszer sem olvastam, hogy egy komolyabb házimozin teszteltél volna bármit is....
Azt meg véképp nem értem, hogy ebben a témában mit bizonyít, hogy színészekkel beszélgetsz... :(

[ Szerkesztve ]

(#28641) VoidXs válasza #98221312 (#28640) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

"mi köze van a nagy igazi moziknak, az otthoni rendszerekhez??"
Mindkettőnél ugyanaz kell legyen a hangzás (illetve megjelenítés) célja, nem szabad különbséget tenni közöttük. A mozis szabványok otthoni alkalmazása különösen ajánlott dolog. A képkalibrálást át is vették a házimozisok sikeresen, a hanggal kapcsolatban ez valamiért nem történt meg, holott ugyanúgy vannak, akik a szélsőséges képet szeretik jobban.

"Viszont azt egyszer sem olvastam, hogy egy komolyabb házimozin teszteltél volna bármit is...."
Mindenféle rendszerrel volt dolgom, kiállításokat is látogatok. Szívesen foglalkozom házimozival is, de rendes mozit nézni/hallgatni/piszkálni sokkal nagyobb élmény.

"ebben a témában mit bizonyít, hogy színészekkel beszélgetsz"
Ismerem a hangjukat élőben, így pontosan tudom, hogy kell egy film sávjában megszólalniuk.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#28642) #98221312 válasza VoidXs (#28641) üzenetére


#98221312
törölt tag

Ok... :) Hát akkor ízlések, és pofonok... :)

(#28643) Kicsibors01 válasza zsoika (#28594) üzenetére


Kicsibors01
csendes újonc

zsoika és I'am Dony!

Köszönöm a türelmeteket a buta kérdéseimhez!
Megpróbáltam a gyártók honlapjain levadászni adatokat, bár ott sem találtam számomra egzakt módon összehasonlítható számokat (teljesítmény - ellenállás - torzítás - csatornák száma összefüggésben), kicsit olyan, mintha nem lenne sztenderdizálva a teljesítménymérés módszere (de lehet, hogy csak én nem értek hozzá, sőt ez biztos). :-)
Mindenesetre kb úgy látom, hogy 8 ohm mellett a következő teljesítményeket találtam:
Denon X1400H - 80W
Denon X2300W - 95W
Onkyo NR676E - 120W

Mindenesetre köszönöm még egyszer a segítőkészségeteket, ellődöm még kicsit, aztán majd veszek valamit. :-D

(#28645) VoidXs válasza Kicsibors01 (#28643) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

Google-ben az AVR neve után írd be, hogy channels driven, így garantáltan megkapod a választ, például a Denon X1400H-ra:

145 watts per channel (6 ohms, 1 kHz, THD 1%, 1ch driven)
120 watts per channel (6 ohms, 1 kHz, THD 0.7%, 2ch driven)
80 watts per channel (8 ohms, 20 Hz - 20 kHz, THD 0.08%, 2ch driven)

Ezen látszik, hogy a 120 Wattot már hallgathatatlan torzítás mellett mérték, de a 80 is rosszabb hangképet ad, mint egy alaplapi hangkártya (ahol a THD 0.05% körül van). Én simán 50 Wattot írnék rá.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#28646) BBéci válasza VoidXs (#28645) üzenetére


BBéci
titán

Az alaplapi hangkártyát erősítőhöz hasonlítod?
Meghallod a különbséget 0,05 és 0,08 % torzítások között?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28647) LakiTomi válasza junkpod (#28623) üzenetére


LakiTomi
tag

Lehet igazad van, de tudsz konkrét esetekről, vagy van saját tapasztalatod? Szerintem meg, ha 4k 60fps jön ki a VGA-n és passzív splitterrel ( aktívnál több probléma adódhat a konvertálás miatt) sem látom okát, hogy a VGA 30 fps-re váltson az AVR miatt. Lehet bizonyos esetekben, kompatibilitási problémák okán nem működhet. Kíváncsivá tettél mi az igazság. Esetleg valakinek konkrét tapasztalata splitter ügyben?

Az anyagi javak egyszer mind eltűnnek, megsemmisülnek. A végén csak az érzések és a szeretet marad.

(#28648) VoidXs válasza BBéci (#28646) üzenetére


VoidXs
Topikgazda

A torzítás az torzítás, egy rosszul beállított procinak is van THD-je szoftveres úton, ahhoz is hasonlítható. Normális hangkártyák (vagy akár DAC-ok) közt ezrelékes különbségek vannak, mégis hallod... A THX deep note is többek közt e célból készült, az teljesen máshogy hangzik, ha beüt a harmonikus torzítás akár csak egy kicsit is.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#28649) Badb0y


Badb0y
addikt

Sziasztok!

Velemenyetekre lennek kivancsi.
Ismerosom szeretne zenet lejatszani egy okos sony bluray lejatszon keresztul es mindenkeppen telefon nelkul szeretne az egeszet.

A lejatszon van 1db hdmi out es egy coaxial digital audio output kimenet (a kov. kep csak szemlelet, nem errol a lejatszorol van, de ennek a lejatszonak is ilyen a kimenete):

Szeretne valami hangfalrendszert amin keresztul tud zenet hallgatni. En egy 2.1-re gondoltam neki amit jack-en keresztul tud csatlakoztatni.

Es itt kellene help, ti mit lattok a legesszerubb megoldasnak?

En amit talaltam jelenleg, a coax aud out-ot ezzel atkonvertalnam:

Es ezzel csinalnek jacket:

Olyan kabelt nem talaltam, ami egybol tud jacket.

Mi a legjobb megoldas erre?

Egy jo 2.1-et is, ha tudtok, az is erdekelne.

Nem feltetlenul kell jack, de valahogy ki kell tolni a hangot valahova.
Ja es persze a lenyeg, nem akar hazimozit venni illetve erositot. Erositovel termeszetesen konnyu.

[ Szerkesztve ]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#28650) zsoika válasza VoidXs (#28645) üzenetére


zsoika
addikt

És erre? 5 csatornánál természetesen.

2 csatorna folyamatosan 8 ohm terhelésig vezetett:
0,1% -os torzítás 122,6 wattnál
1% -os torzítás 135,9 wattnál

5 csatorna folyamatosan 8 ohm terhelésig vezetett:
0,1% torzítás 76,3 wattnál
1% -os torzítás 89,3 wattnál

7 csatorna folyamatosan 8 ohm terhelésig vezetett:
0,1% -os torzítás 65,3 wattnál
1% -os torzítás 82,9 wattnál

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.