Hirdetés

2024. június 29., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-09 14:43:01

LOGOUT.hu

Házimozi belépő szinten

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28451) rewo válasza Nemir Ombe (#28450) üzenetére


rewo
tag

Nincs valami más, amiért nem kell 4k-t adni? Ez kicsit sok nekem.

(#28452) johnywalker válasza Nemir Ombe (#28450) üzenetére


johnywalker
őstag

Felcsaptál marketingesnek is? :D :Y

(#28453) zsoika válasza johnywalker (#28449) üzenetére


zsoika
addikt

Igen szerintem az új mélyládám is bontott és lehet használta is egy darabig(bemutató darab) ...ki tudja!? Őszintén nem is érdekel...legalább be van járatva és nem nekem kell :DDD
Garancia a fontos ,illetve hogy s.mentes legyen.

[ Szerkesztve ]

(#28454) johnywalker válasza zsoika (#28453) üzenetére


johnywalker
őstag

Nincs is ezzel semmi baj.Mo-n sok ember így vásárol, egyébként nehéz lenne vásárlót fogni.De asszem Te is utólag láttad csak hogy bontott a termék...

(#28455) zsoika válasza johnywalker (#28454) üzenetére


zsoika
addikt

Nem ! Holnap fog megjönni ....felhívott telefonon és 1,5órát dumáltunk a hm ról és a KEF q400b ről. Korrekt.

[ Szerkesztve ]

(#28456) Beni2360 válasza johnywalker (#28454) üzenetére


Beni2360
félisten

Nálam a terméklapon fel volt tüntetve, hogy újra csomagolt és a rendelés után másnap egy kedves hölgy felhívott, hogy megkapták a rendelést és tudom-e, hogy már kibontott vásárló által visszaküldött az áru. Megbeszéltük és küldték. Semmi karc semmi nyom nem volt rajta még a hálózati kábel lehegesztett csomagban volt. Lehet, hogy azt kicserélték. A furcsaság, hogy másik ugyan olyan termékük nem volt a palettán, tehát úgy vették át valahonnan.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#28457) hash99 válasza johnywalker (#28454) üzenetére


hash99
senior tag

Nem gondolom hogy ez bontott szett akciója lenne mert erre van külön kategória a linkelt shopban demo néven ahol le is írják hogy azok bontott visszaküldött vagy kiállítási darabok. Ennél a szettnél ez nincs feltüntetve persze lehet hogy az csak sumákolnak de inkább Nemir -el értek egyet valszeg a listaár alapból jóval magasabb mint kellene ezért nagyobbat lehet akciózni.

(#28458) SVLaller válasza rewo (#28440) üzenetére


SVLaller
senior tag

Spektor 6 5.0 a 2 hátsó Spektor 1-re vevő lennék :)

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#28459) hash99 válasza SVLaller (#28458) üzenetére


hash99
senior tag

Ehhez is kelleni fog 2 mélyláda 40m2-n.

(#28460) zsoika válasza hash99 (#28459) üzenetére


zsoika
addikt

Most akciós a kef q400b ...ha 2t vesz megússza 260-ból.

(#28461) Baritone


Baritone
tag

Sziasztok!

Ehhez a mélynyomóhoz milyen kábelt javasoltok a szubláda és az avr összekötéséhez? Nincsenek nagy elvárásaim, nem kell 20e Ft-os kábel, de egy megbízható jó érték arányúra gondoltam pl.: inakustik star.
Ugye jól tudom, hogy ezt egy szub kábellel kell csak összekötni?

(#28462) I'am Dony válasza Nemir Ombe (#28430) üzenetére


I'am Dony
őstag

Jól sikerült nekem ennyi elég. :K
Annyira, hogy meg is rendeltem kiegészítve a hozzá tartozó Focal CC8 centerrel együtt. Olyan lett az ár, hogy ha nem jönne be könnyen elviszik. Még egyszer nagyon köszi :R :R

(#28463) johnywalker válasza Baritone (#28461) üzenetére


johnywalker
őstag

Inkább ez.De más hosszban is találhatsz...

(#28464) zsoika válasza Baritone (#28461) üzenetére


zsoika
addikt

Árban egy 8eFt+postáig fel kéne menni szerintem. Ott már elérhető az Inakustik premium vagy az alattam linkelt akciós oehlbach ...esetleg Audioquest Black Lab.
A legolcsóbb kábel szerintem ez .
Valakinek volt itt a fórumon ,de nem tudni milyen.

(#28465) zsoika válasza Lacielvtárs (#28448) üzenetére


zsoika
addikt

Bocs ...csak most vettem észre, hogy kérdeztél ! :B
Igen, az AVR-re is raktam, de elég kicsike. Igazából nem oda való ,de gondoltam kipróbálom hogy javít e a 1040-es tipikus trafó búgásán.
Most éjszakás vagyok, reggel ha hazamegyek síri csend szokott lenni....akkor fogok hallgatózni és kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#28466) hash99 válasza zsoika (#28464) üzenetére


hash99
senior tag

Nekem volt ilyenem. Tette a dolgát ebben az árban jónak mondható. Én csak ideiglenesen használtam egy Nemir -től vett kis Elac ládához az talán még magasabb kategóriát is képvisel mint a linkelt láda. Oelbach lett később nem tudom hogy a belépő szint miatt vagy amúgy is de nem éreztem különbséget a kábelcserével. (Mondjuk nem is volt cél)

Én is csak azért vettem drágább kábelt mert a jövőre gondoltam ha majd lesz jobb ládám a kábelt ne kelljen cserélni.

(#28467) Lacielvtárs válasza zsoika (#28465) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

No, arra en is kíváncsi leszek.
Gondoltam én is ilyen megoldásra, de amíg a 'zsurkocsim' van, addig olyan lenne nálam, mint mekiben, hamburger, sültkrumpli mellé, light kólát kérni :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#28468) Baritone


Baritone
tag

Köszönöm a tippeket. Már csak egy kérdés. Van Y kábel és sima rca-rca. Mi a különbség?

(#28469) zsoika válasza Baritone (#28468) üzenetére


zsoika
addikt

Tök mind1. Az Y-nal kicsit hangosabb, de hamarabb torzít....értelemszerűen a mono-val pont fordítva.

(#28470) T_Stark válasza zsoika (#28464) üzenetére


T_Stark
őstag

Nekem még mindig ez a kábel van. Szerintem teljesen korrekt, ennyiért meg főleg.
Összehasonlítási alapként csak egy négyszer ennyibe kerülő Taga Y kábelem volt egy rövid ideig, de azzal sem hallottam jobbnak a mélynyomót. Az alsó kategóriát ez is kiszolgálja.

(#28471) zsoika válasza T_Stark (#28470) üzenetére


zsoika
addikt

Pontosan! Köszi az infót.
Egyébként nekem is van itthon egy black lab ...kb. fél éve vettem, de nem hallottam különbséget a Inkaustik prémium -mal szemben. Lehet el kéne adnom , mert csak itt áll a polcon és telik a gari.

Aki próbálta már mire szavaz? Inakustik Prémium vs. Audioquest Black Lab

Holnap kipróbálom Én is ,de elég botfülű vagyok az apró részletek kihallásában.

(#28472) Vicarious1 válasza zsoika (#28471) üzenetére


Vicarious1
aktív tag

Az még istenes Bence, de én egy Inakustik star Y mellé vettem egy AQ Boxert és így sem hallok különbséget :9 Az igazi bajok itt kezdődnek :W Ráadásul egyből 5m -eset....

[ Szerkesztve ]

(#28473) johnywalker válasza zsoika (#28469) üzenetére


johnywalker
őstag

Milyen kategóriájú doboznál ahol "hamarabb torzít"?Belépő és alsó kat. suboknál legtöbbször nincs is lehetőség Y kábel-ra...csak monóra.

[ Szerkesztve ]

(#28474) zsoika válasza johnywalker (#28473) üzenetére


zsoika
addikt

"Milyen kategóriájú doboznál" Szerintem minden kategóriájúnál ahol van sztereó csati...tehát nem kat.függő.

Vicarious1: Hát ja! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28475) BBéci válasza johnywalker (#28473) üzenetére


BBéci
titán

Azt tartom jónak, ha dedikált LFE bemenete van a szubládának, ott szóba sem jöhet Y kábel.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28476) johnywalker válasza zsoika (#28474) üzenetére


johnywalker
őstag

Monó az még, ha Y is... :K
Torzitást pedig nem tapasztaltam vele.

(#28477) zsoika válasza BBéci (#28475) üzenetére


zsoika
addikt

Kérdeznék mert ez a része kicsit homályos nekem.
És mi van akkor ha az AVR-en nincs LFE állítási lehetőség csak a csatornánkénti vágás?

johnywalker: Akkor nem tekerted eléggé fel a hangerőt! :DDD
Mindegyik torzít a végén...csak el kell érni azt.

[ Szerkesztve ]

(#28478) MasterMark válasza zsoika (#28477) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor magától vág 120-on valószínűleg. Vagy hozzá se nyúl.

Switch Tax

(#28479) BBéci válasza zsoika (#28477) üzenetére


BBéci
titán

Ha nincs, akorr nincs, nem tragédia.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28480) zsoika


zsoika
addikt

Ma reggel hazaérve nem hallottam a trafóhangot....szóval bevált a kúp. :C
A kanapén ami kb 3,5m re van nem hallani ,pedig eddig a reggeli csendben zavaró volt...most csak ráfeküdve az AVR-re lehet hallani egy magasabb tónusú hangot.

(#28481) johnywalker válasza zsoika (#28480) üzenetére


johnywalker
őstag

A Yami Aventage-eknél is van gyárilag egy 5. láb pluszba.Sokan mókusvakításnak tartják.Ezek szerint lehet hogy van valami gyakorlati haszna is?

(#28482) Quetz válasza johnywalker (#28481) üzenetére


Quetz
őstag

Elképzelhető, hogy annyira vékony lemezből készítik az AVR-t, hogy átveszi a trafó rezgését és vele együtt rezonál. Ekkor alátámasztással vagy tömeg növeléssel segíthetsz a helyzeten (a hangszigetelt PC-k belső oldalfalára például bitumenes lapokat szoktak ragasztani). De mint olvastad, a probléma nem szűnt meg, csak adott távolságban már nem hallható.

(#28483) arcitec válasza johnywalker (#28481) üzenetére


arcitec
addikt

Nem a láb a baj, hanem az, hogy búg a trafó, az a gáz ... Kivehetnéd az Avantage alól az 5 . ik lábat - akár -, meglepődnék ha búgna a trafója, még egy RXV6xxx -ben sem ..

(#28484) johnywalker válasza Quetz (#28482) üzenetére


johnywalker
őstag

Nemcsak az avr házakból próbálják meg az anyagot csökkenteni, a pc kuckókból is, főleg az az olcsóbbakból.A pc házaknál ugye az általad említett erősítés, szigetelés elsősorban a ventillátorok hangját hivatott tompítani.

arcitec: Igen, a Yamaha-k háza még azért megfelelő merevséggel és csillapítással rendelkezik egyelőre, talán még ezen kiegészítő lábak nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#28485) arcitec válasza johnywalker (#28484) üzenetére


arcitec
addikt

Nem feltétlen a házra gondoltam, hanem magára a trafóra. Nem kéne annak búgnia, önmagában sem ... ;)

[ Szerkesztve ]

(#28486) zsoika válasza Quetz (#28482) üzenetére


zsoika
addikt

Nem a lemez rezonál...hanem a trafó, a kialakításából adódóan(lemezes). Mondjuk lehet hogy eddig a burkolat lemez erősítette a hangot és most hogy leválasztottam a bútortól, ez megszűnt.

"A sony 1050 -es től már áttervezett trafó van"
Írtam régebben...hát nem . Ugyan az van benne mint a 1040-esben cikkszám szerint. Néztem 1060,1070-es képeket is de nem tudtam annyira ráközelíteni hogy lássam.

(#28487) zsoika válasza arcitec (#28485) üzenetére


zsoika
addikt

Pedig a trafók ált. búgnak (50Hz). Mondjuk más erősítőn én sem hallottam...nem tudom hogy oldják meg.
A sony 1040-esé ilyen.

(#28488) Dorian válasza arcitec (#28485) üzenetére


Dorian
félisten

Vmennyire minden trafó búg. Ha 30-40 centiről hallatszik csak, akkor tök midegy.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28489) zsoika


zsoika
addikt

Hallgatózok megint és hallok egy kis búgást! :W
A franc essen bele...mondom.
Közben hallom hogy a konyha felé erősödik a hang. A mikró az....lehet kevés kúpot+alátétet vettem. :DDD

Szerintem kiveséztük! Ha búg akkor a kúp+alátét a megoldás és nem a gyógyszertáriról beszélek. :DDD

Dorian: így kúppal kb. 1m-ről hallom de fele annyira mint régen 3m ről. Nappal akkor sem zavart csak a reggeli csendben.

[ Szerkesztve ]

(#28490) arcitec válasza Dorian (#28488) üzenetére


arcitec
addikt

Részben igaz, de ha jól össze van rakva, akkor az szinte elenyésző kell, hogy legyen és nem, hogy zavaróan mint a fenti példában. Nincsenek olyan készülékeim, amikben a trafó még közel hajolva is zavaróan búgna, síri a csönd. ;) zsoika : Persze már nem garanciális ügye... Kérdezz rá a szervízre, ez ilyen, vagy esetleg mibe fájna egy trafó csere ... :U

[ Szerkesztve ]

(#28491) zsoika válasza arcitec (#28490) üzenetére


zsoika
addikt

Mind (sony) ilyen! Külföldi fórumokon lehet olvasni róla. Gari nincs ...kinti használt és 2013-as :(((
Így már rendben lesz csak azért írtam le hogy megmaradjon és segítsen másoknak is.

[ Szerkesztve ]

(#28492) zsoika


zsoika
addikt

Megérkezett a KEF mélynyomó! :C
Pont jó méretű...olyan és akkora amilyet szerettem volna.
Hagyom akklimatizálódni pár órát.
Az biztos hogy ki volt próbálva , mert bontott volt a doboz és a csatlakozón is látszik hogy y kábellal volt bekötve, de kit érdekel. Hibátlan, karcmentes , ujjlenyomatmentes...ha v.kinek ez számít.

(#28493) tomyka74 válasza zsoika (#28492) üzenetére


tomyka74
senior tag

na megérkezett végre! :D grat hozzá.
azért ott is van méret külömbség a h/k-hoz képest.

(#28494) zsoika válasza tomyka74 (#28493) üzenetére


zsoika
addikt

Igen , pont jó! A tiéd ide nagy lett volna.

(#28495) Beni2360


Beni2360
félisten

Mennyi idő alatt járódik be egy szubláda?
Mert napról napra szebb amit hallok. :C

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#28496) Norbi 72 válasza zsoika (#28489) üzenetére


Norbi 72
veterán

Vegyél Yamahát,Denont stb. azok nem búgnak,és tápkábel téma is rendeződik,bizonyos szinttől. :D

Grat a subhoz,majd véleményt kérünk!

[ Szerkesztve ]

(#28497) zsoika válasza Norbi 72 (#28496) üzenetére


zsoika
addikt

Egyelőre leállok a vásárlással. Még tápkábel ügyben fogok egy kicsit lépni v.mikor (sub+avr) és még egy szett MAS + konzol is kelleni fog.

Valaki tudja mit lehet a dual monoval állítani?
3 választásom van sub,main,main/sub

[ Szerkesztve ]

(#28498) tomyka74 válasza Beni2360 (#28495) üzenetére


tomyka74
senior tag

attól függ mennyit mozizol! ha legalább napi 2 film lemegy ( mint én,van mikor egymás után is megnézek 3-at mert nagyon szeretek filmezni ) akkor gyorsan.
meg az sem szerelmes regény legyen mert azok nem nagyon "izgatják" a subot csak esetleg téged. :D :D
egyébként nálam is így van napról-napra szebb egységesebb a hangzás de mondom én ( ha nem edzek vagy dolgozok )nagyon sokat filmezek.

(#28499) mettek válasza zsoika (#28492) üzenetére


mettek
addikt

Grat! :)) jó mozizást

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#28500) ctrlaltdel13 válasza tomyka74 (#28498) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Napi 2-3 film? Hol találsz annyi nézhetőt?
Vagy van pár filmed amit napi rendszerességgel nézel?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi belépő szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.